Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

PFC nostalgija: istorija, legende, stare slike

Vojislav

Grobar
Учлањен(а)
31.10.2008
Порука
294
Reaction score
32
Локација
Chubura
Što se tiče Vahida Halilhodžića i Safeta Sušića ispričaću vam do detalja kako smo ih ispustili, to je da se ubiješ kao siroče, ali ne mogu večeras više da pišem, idem na lalanje. Narednih dana kada budem imao vremena, ispisaću sve što ja znam (lično sam bio prisutan), pa ćete svi da sečete vene, koliko smo bili naivan i preterano pošten klub.
Aljoši Asanoviću smo sredili da služi kod nas u Vojnoj gimnaziji i čak smo mu našli stan u Beogradu, pa mu je žena došla ovde dok je služio vojsku, ali i tu su se umešale "više sile".
Narednih dana nastavak priče o propalim transferima, a bilo ih je kao šaše...
 

Pekarski

Grobarčina
Учлањен(а)
10.04.2010
Порука
9.376
Reaction score
1.445
Локација
Na najvišem nivou
Vojo sinoć sam sanjao kako Djekića teraju kod cigana,a noćas ću da zaplovim u daleku prošlost,ko zna do koga iz cele te priče.:D

Barem mi stariji jedva čekamo priče,da se malo češkamo po glavi.
 

PARTIZAN

Partizan
Учлањен(а)
04.05.2009
Порука
11.900
Reaction score
315
Što se tiče Vahida Halilhodžića i Safeta Sušića ispričaću vam do detalja kako smo ih ispustili, to je da se ubiješ kao siroče, ali ne mogu večeras više da pišem, idem na lalanje. Narednih dana kada budem imao vremena, ispisaću sve što ja znam (lično sam bio prisutan), pa ćete svi da sečete vene, koliko smo bili naivan i preterano pošten klub.
Aljoši Asanoviću smo sredili da služi kod nas u Vojnoj gimnaziji i čak smo mu našli stan u Beogradu, pa mu je žena došla ovde dok je služio vojsku, ali i tu su se umešale "više sile".
Narednih dana nastavak priče o propalim transferima, a bilo ih je kao šaše...

Hajde, ispričaj natenane...oko Safeta je bilo priče ovde, i ja sam tu opisivao svašta, pomenuto je i ono hrvatsko govno u bosanskom CK, onaj smrad branko mikulić...ali ispričaj i ti detalje, do u sitna crevca...

Ne zaboravi da ispričaš ni za Kodra iz Veleža...pre nego što je otišao u Barselonu, a potom posle Barse razvaljivao u Španiji...

Ne zaboravi ni...kako se beše zvao onaj koji je za "kockaste" igrao 1998. u Francuskoj i jebao Nemce u četvrtfinalu...dao im je i gol...Goran Vlaović!

PS
Ovde se priča o fudbalskoj nostalgiji, ali...mogao bi i pokojnog Dražena Petrovića da pomeneš, makar onako uzgred...

Može, ali na košarkaškoj Nostalgiji, postoji posebna tema!

WebCrew edit
 

PFC_D

Banned
Учлањен(а)
21.02.2010
Порука
2.631
Reaction score
161
Локација
Pljuc !
Posle meca sa dnjeprom sam dobio zapaljenje pluca jer sam nakon tih 90 minuta bio kao oni kukavci u igmanskom marsu :D, znaci zaledjen.
Sa cska je bilo mnogo hladnije (ali je bar bilo suvo, bez snega :D) zbog cega je mec i krenuo rekao bih od 17.00, bio je neki 10. mart cini mi se i secam se da pred pocetak meca nam je novinarka neka rekla da je temperatura bila -10.

pade mi napamet, kad se povela prica o vremenskim uslovima na utakmicama...

meni je najhladnija utakmica ubedljivo bila derbi u rupi u novembru 1993. godine (1-1, brnovic 30'. igrali smo u belim dresovima). ono je bilo neizdrzivo. igraci se nisu ni zagrevali, a nas su pustili na jug 10 minuta pre pocetka utakmice jer se nije ni znalo da li ce se igrati...

sto se tice najtoplije utakmice, ako ne racunamo te kvalifikacije tokom leta, pamtim da sam izasao sa utakmice koliko mi je bilo vruce u poslednjem kolu 94/95 protiv slobode iz uzica (5-1). nismo navijali koliko je peklo...
 

japanac

Početnik
Учлањен(а)
20.02.2008
Порука
32
Reaction score
0
Локација
NIS
U vezi nasih nesudjenih pojacanja:
Do pre par godina sam cuvao jedan primerak Tempa (izasao 90-te ili 91.) i u njemu je bio jedan clanak da je gro tima mandova trebao da zavrsi kod nas.
Piksi Snezanin Stojkovic je cak sa mladjim kategorijama Partizana bio na nekom turniru u inostranstvu (mislim u Francuskoj) i bio proglasen za najboljeg igraca turnira.
Uz njega su bili pominjani i Slinisa (hodocasnik u Medjimurje) Mihajlovic,Dejo (usta skrbava) Savicevic i Darko (Kobra :D) Pancev!
 

Crno-beli

Partizanovac
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
19.482
Reaction score
2.060
Кад већ помињете старе асове...као клинац, негде почетком 80-их, код рођака сам набасао на десетине примерака "Темпа" из периода 1970-1974. Тада сам први пут видео да је објављена прича о талентованим близанцима из Хајдука. Браћа Вујовић, наравно. Невероватно је колико имају специфичан лик, нису се много изменили за све ове године.

Елем, нису битни Вујовићи, већ ми је и дан - данас жао што нисам узео те примерке "Темпа". Каква је оно ризница фотки и репортажа...:respect

Тада сам први пут видео ФК Партизан у дресовима са попречним пругама, као рагбисти, утакмица против Динама 1973. Куп или нека летња лига, не сећам се баш, а мислим да је било 3-3. Војислав већ зна више о томе...

Кад бих сад на Зелењаку нашао да продају стари "Темпо" (од 60-их до 1990) `ладно бих откупио све што постоји...:D
 

PFC_D

Banned
Учлањен(а)
21.02.2010
Порука
2.631
Reaction score
161
Локација
Pljuc !
Тада сам први пут видео ФК Партизан у дресовима са попречним пругама, као рагбисти, утакмица против Динама 1973. Куп или нека летња лига, не сећам се баш, а мислим да је било 3-3. Војислав већ зна више о томе...

nadam se da nikad, ali bukvalno nikad necemo imati takve dresove. :puke
 

Crno-beli

Partizanovac
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
19.482
Reaction score
2.060
Мислим да су само тада и ношени, због "сјајних" реакција навијача. :D
Добро, као нека промена за утакмицу или две је ОК, мени је црно-бело прихватљиво свакако. Кад смо преживели психоделични "Вокадо", поднео бих и црно-беле туфне на дресу :buhaha

Хајде ако неко има старе фотке из "Темпа" или других листова нека поставља...
 

banche1986

Grobar
Учлањен(а)
13.06.2010
Порука
535
Reaction score
13
Ajde malo da pisemo o igracima koji su navijali za jedan klub a potom zaigrali za drugi ,rivalski.
Evo ja se secam da je u listu Sport(2003. ili 2004. god) u dodatku iz sredine nesto na foru mladi talenti ili tako nekako se zvao taj dodatak bio interviju sa Stevanom Joveticem kada je tek dosao iz PG u Partizan.I on tu kaze da je navijao za . . . dok nije dosao kod nas?
 

amansio

Grobarčina
Учлањен(а)
03.02.2007
Порука
2.141
Reaction score
4.575
Локација
tamo daleko......uz grupu JNA
Tim koji je u zadnjem kolu pobedio Dinamo V. sa 5:0 sezona 1986/87
Image0017-1.jpg
 

Pekarski

Grobarčina
Учлањен(а)
10.04.2010
Порука
9.376
Reaction score
1.445
Локација
Na najvišem nivou
Ajde malo da pisemo o igracima koji su navijali za jedan klub a potom zaigrali za drugi ,rivalski.
Evo ja se secam da je u listu Sport(2003. ili 2004. god) u dodatku iz sredine nesto na foru mladi talenti ili tako nekako se zvao taj dodatak bio interviju sa Stevanom Joveticem kada je tek dosao iz PG u Partizan.I on tu kaze da je navijao za . . . dok nije dosao kod nas?

Zanimljivo,pročitao sam intervju Savićevića, kada je Jovetić već postao veliki igrač,da ga je nagovarao da dodje kod cigana dok je još bio u Podgorici,a da je Joveta toliki grobar da nije hteo da čuje. Kome sada verovati?:confused

Možda si ga pomešao sa Simonom.:D

Isto sam čitao još dok nije zaigrao za prvi tim, da je rekao da je uvek bio grobar. Pa braća iz Podgorice mogu da kažu šta je istina.
 

Crno-beli

Partizanovac
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
19.482
Reaction score
2.060
Прва фотка је са утакмице Купа сајамских градова 1968. Партизан - Лидс 1-2. Има ту и слика са турнира у Шпанији половином 70-их...
 

el mago

Grobarčina
Учлањен(а)
05.07.2010
Порука
2.167
Reaction score
695
Локација
БИРЗИМИНИЈУМ
Zanimljivo,pročitao sam intervju Savićevića, kada je Jovetić već postao veliki igrač,da ga je nagovarao da dodje kod cigana dok je još bio u Podgorici,a da je Joveta toliki grobar da nije hteo da čuje. Kome sada verovati?:confused

Možda si ga pomešao sa Simonom.:D

Isto sam čitao još dok nije zaigrao za prvi tim, da je rekao da je uvek bio grobar. Pa braća iz Podgorice mogu da kažu šta je istina.

Jа немам поузданих информација,иако је једно вријеме живио у мом кварту(тачније у згради иза моје,мада га ја никад уживо нисам видио,нешто се нисам ни дружио са екипом из те зграде).....
оно кад је већ постао наш капитен,многи су почели да причају како је он навијао за цигане,ал ја мислим да се то више били покушаји стварања урбаних легенди него истина.....

Моје мишљење је да није навијао за цигане ал да није био ни гробар.
 

Crno-beli

Partizanovac
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
19.482
Reaction score
2.060
Ajde malo da pisemo o igracima koji su navijali za jedan klub a potom zaigrali za drugi ,rivalski.
Evo ja se secam da je u listu Sport(2003. ili 2004. god) u dodatku iz sredine nesto na foru mladi talenti ili tako nekako se zvao taj dodatak bio interviju sa Stevanom Joveticem kada je tek dosao iz PG u Partizan.I on tu kaze da je navijao za . . . dok nije dosao kod nas?

Možda si ti pokrenuo ovo pitanje iz najboljih namera, ali veruj mi, već na sledećoj strani će početi prebrojavanje svih igrača Partizaan do 5. kolena unazad, ko je za koga navijao. I to po stoti put! Bez diskusije o tome, pričajte o prošlim utakmicama, asovima, događajima...
 

Crno-beli

Partizanovac
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
19.482
Reaction score
2.060
Ђиа, ваљда :D. Окачио сам ја исту слику пар страна раније...
 

amansio

Grobarčina
Учлањен(а)
03.02.2007
Порука
2.141
Reaction score
4.575
Локација
tamo daleko......uz grupu JNA
Мислим да су само тада и ношени, због "сјајних" реакција навијача. :D
Добро, као нека промена за утакмицу или две је ОК, мени је црно-бело прихватљиво свакако. Кад смо преживели психоделични "Вокадо", поднео бих и црно-беле туфне на дресу :buhaha

Хајде ако неко има старе фотке из "Темпа" или других листова нека поставља...

Image0022-1.jpg
 

PFC_D

Banned
Учлањен(а)
21.02.2010
Порука
2.631
Reaction score
161
Локација
Pljuc !
vala jesu tih godina nosili previse sponzora. samo sto nismo nakacili "jedite kod Dzoa"...

ponizavajuce.
 
Top