Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

PFC nostalgija: istorija, legende, stare slike

Stoxan

Grobarčina
Учлањен(а)
10.07.2010
Порука
2.666
Reaction score
64
Саша Илић: Привилегован сам што играм у Партизану

14 апр, 2012
Sasa-Ilic9.jpg

Једна легенда уз раме другој, само корак до највеће у клупској историји! Довољно је написати – Саша Илић. Остало се пише само од себе.

Вечити капитен Партизана минуле среде изједначио је остварење Никице Клинчарског, стигао на деобу другог места вечне листе фудбалера са највише одиграних утакмица за црно–беле (565), а испред њих стоји још само Момчило Вукотић (791). Чувени број 22, ипак, уверава да рекорд истинског хероја у очима Гробара не жели да угрози.

Нисам планирао ни ово да остварим, а камоли да јурим Моцу. Осим тога, за такав подвиг потребно је још пет година континуираног играња, што у мом случају делује неизводљиво. Док руководство сматра да користим екипи, бићу ту, али није ми циљ да обарам рекорде – говори Саша Илић (34), два месеца пре истека уговора са црно–белима, за које је везан дословце од малена.

Mада се сви сећају вашег дебија за први тим, у Чачку, 26. октобра 1996, потенцирате други меч?
Прекретница у каријери је сусрет квалификација за Лигу шампиона, против Кроације у Београду, 1997. Почео сам као резерва, али сам имао срећу да ме велики тренер, Љубиша Тумбаковић уведе у игру. Асистирао сам Драгану Исаиловићу за гол и од тад се све променило. Од дечака који је повремено долазио на тренинге, постао сам првотимац и живот је кренуо другим правцем.

Од тада до данас обарали сте рекорде, постигли 213 гола за Партизан, подигли десет трофеја (седам титула, три купа). Зар вам фудбал није досадио?
Напротив. Привилегован сам да играм за клуб који волим од рођења. У иностранству је то био сув професионализам: дођеш, одрадиш, зарадиш и поздравиш се. А Партизан чиста је емоција! Сваки његов пораз тешко проживљавам и свакој победи се неизмерно радујем. Зато глад за пехарима у црно–белом дресу никад неће бити утољења.
sportski žurnal
 

Crno-beli

Partizanovac
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
19.482
Reaction score
2.060
Овај интервју са Диаром комотно може у ову тему, јер је човек за 4 године у Партизану себе већ уписао у легенде.

Извор - "Политика", хвала Зорици на скенирању



 

Pajas

Grobarčina
Учлањен(а)
06.01.2008
Порука
1.348
Reaction score
1.327
Video snimak tog gola sigurno postoji u arhivi RTS-a,samo treba naći krticu da iskopa.
 

Martin

Grobar
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
557
Reaction score
1
^ Na nekom mesto sam procitao da tog video materijala nema u arhivi RTS-a, jednostavno ne postoi video zapis u njihovoj arhivi...
 

Pera115

Grobarčina
Учлањен(а)
27.01.2011
Порука
2.851
Reaction score
3.672
Derbi letnje lige 1973 Partizan-zvezda 1:1
letnja73.png
 

milos87

Grobar
Учлањен(а)
31.03.2010
Порука
775
Reaction score
13
...

Aj dva pitanja za ona malo iskusnije Grobare...

1. Gledah neke starije snimke Partizanovih utakmica,te primetih da je Zvonko Varga umeo da pogadja na dosta evropskih utakmica,a nekako je,bar mi se cini zapostavljen u pricama starijih navijaca,tj.iz tog perioda su cesce spominjani neki drugi igraci.
Zanima me sa kojim igracem iz novije istorije Partizana,ili fudbala uopste, bi ste ga uporedili? Mislim na njegov stil igre.

2. Zašto je Zoran Čava Dimitrijević prešao iz Partizana u Spartak iz Subotice?
On je često spominjan kao jedan od najvećih talenata koji su igrali u Partizanu,pa mi je nejasno kako je zavrsio u Spartaku. (Do skoro sam mislio da je direktno iz Partizana otišao u ZG)
 

Crno-beli

Partizanovac
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
19.482
Reaction score
2.060
Варга је по природи био ненаметљив па је можда због тога тај утисак. Тешко је поредити га с неким данашњим играчем јер је био специфичан - релативно нижи растом а ипак сјајно је играо главом. Сигурно један од најбољих играча 80-их. Одиграо у првенству 199 утакмица и дао 58 голова.

Чава је практично био вишак у Партизану, не због свог квалитета, који није био споран, већ због својих навика које нису биле везане директно за терен. Неспортски живот. У једном моменту су сви схватили да од њега нема `леба и да се неће уозбиљити.
 

milos87

Grobar
Учлањен(а)
31.03.2010
Порука
775
Reaction score
13
...

Hvala na odgovoru.
Nisam mislio da je Varga zapostavljen u Partizanu,nego kada ljudi pričaju o onim vremenima njega mnogo manje spominju od Vukotića,Mancea,Vokrija,Vučićevića,Župića,Čave,Prekazija,Klinčarskog...
A sad kad pročitah da je u pitanju nenametljiv "dečko" jasnije mi je.

Što se Čave tiče,znao sam da je u pitanju bio poseban tip,odrastao je u istom kraju kao moj ćale ,na Bulbulderu. Čava je dve godine stariji,tako da nije mogao da ostane neprimećen u očima mladjih sugradjana. Samo mi nije shvatljivo da je to otišlo toliko daleko da neko kome je predvidjena blistava budućnost predje u Spartak,a koliko sam video oni su tad igrali drugu ligu. No,drugo je vreme bilo te su verovatno vladala i drugačija pravila.
 

PFC_D

Banned
Учлањен(а)
21.02.2010
Порука
2.631
Reaction score
161
Локација
Pljuc !
Чава је практично био вишак у Партизану, не због свог квалитета, који није био споран, већ због својих навика које нису биле везане директно за терен. Неспортски живот. У једном моменту су сви схватили да од њега нема `леба и да се неће уозбиљити.

kolega Crno-beli ima odredjenu odgovornost kao moderator te mu polozaj ne dozvoljava da na srpskom jeziku kaze da se radilo o notornoj pijanici koja je verovatno u pijanom stanju i napravila onu budalu od sina.
 

PARTIZAN

Partizan
Учлањен(а)
04.05.2009
Порука
11.900
Reaction score
315
Rekorderi FK Partizan (update 14.04.2012.)

Nisam nešto mogao da spavam, ustao sam kao vampir, pa hajde onda da učinim neko dobro delo za one koji vole Partizan, a istovremeno su ljubitelji statistike. Moju privatnu arhivu sam "update"-ovao sa utakmicom Partizan - Javor (14.04.2012.), odnosno "namestio" Sašu "Buljavog" Ilića na pozicije koje mu sad pripadaju. Dokument vam je zakačen...
Zeznuh se kod Buljavog jedino u tome što sam samo kod njega prvo napisao ime pa prezime. :) Kod mene ću to da izmenim, a ne znam kako ovde da sad skinem "attach" pa da ga izmenjenog zakačim ponovo...

Skrećem vam pažnju da je Buljavi jako blizu da ostvari još dve "stvari", a obe su vezane za prvenstvene mečeve:

1. Fale mu još 3 prvenstvene utakmice da i na listi prvenstvenih mečeva prestigne Klinčarskog, da i tu izbije na 2. mesto!

2. Fali mu još samo 5 datih golova, pa da prestigne Mocu i da postane naš 2. najbolji strelac u prvenstvenim utakmicama!

(iza Bobeka koji je postigao 118 prvenstvenih golova, u samo 195 odigranih prvenstvenih mečeva!)

Ovo prvo bi trebalo da ostvari, odnosno treba svakako skrenuti pažnju ljudima u klubu da se Buljavom omogući da ovo učini do kraja prvenstva...ima još 6 utakmica do kraja prvenstva...da ne bude da ga jevrejin odmara (pošto je titula praktično overena), pa da se time propusti ova divna šansa...

Ovo drugo će teško da ostvari, mada bi trebalo nazvati Toleta da nam sudije do kraja prvenstva dunu jedno 7-8 penala za nas, za svaki slučaj, pa će Buljavi da "metne" ukupno valjda još tih 5 komada...:)...A ako Buljavi i u jesen nastavi da igra (makar do decembra) - ni Bobek nije siguran, Buljavi bi 'ladno onda mogao postati naš najbolji strelac u istoriji kad su u pitanju prvenstveni dueli...što bi naravno bilo ludilo, s obzirom da on nije napadač, da je "plej"...

EDIT: "Update" posle Smedereva (21.04.2012.):

Saša Ilić ukupno 567 utakmica, 214 golova
Saša Ilić u prvenstvu 260 utakmica, 110 golova

U sredu (25.04.2012.) ako bude igrao protiv Borče - stiže Klinču i po broju prvenstvenih utakmica u dresu Partizana!

Fale mu još 2 gola da stigne velkog Vladicu, 3 gola da stigne velikog Mocu, a još 8 golova da stigne velikog Štefa kad je u pitanju broj datih golova u prvenstvenim utakmicama.
 

Прилози

  • Rekorderi FK Partizan, update 14.04.2012.jpg
    Rekorderi FK Partizan, update 14.04.2012.jpg
    63,8 KB · Прегледа: 94
Последња измена:

Двоглави

Grobarčina
Учлањен(а)
04.12.2011
Порука
4.102
Reaction score
679
Локација
ovde, nazalost
Seca li se neko toga, ili sam ja odlepio, da smo pobedu od 1:0 u derbiju na JNA 1993/94 (Brnovic) ostvarili sa necijim parnim kartonima, pa se Dzajka vajkao da sekretar cz nije kriv sto se nisu zalili na vreme. Stvar je izbila na videlo 3-4 sedmice posle utakmice...
 

Crno-beli

Partizanovac
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
19.482
Reaction score
2.060
Била је нека прича око тога, само што не могу да се сетим о којем играчу се радило и да ли је стварно имао парне картоне илису чергари то измислили. Углавном, знам да се то потезало по штампи.
 

banche1986

Grobar
Учлањен(а)
13.06.2010
Порука
535
Reaction score
13
Jel Damir Cakar dosao u Partizan 1995. god ? Kako je ovde na slici u dresu iz 90e ?
Ustvari ovde vecina njih nosi stariji model dresa , verovatno su im posluzili samo za slikanje ?

21.jpg
 

Crno-beli

Partizanovac
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
19.482
Reaction score
2.060
Ма нема везе дрес, могли су да му дају и дрес из 1966. Тачно, дошао је у пролеће 1995. са Савељићем и Треневским.
 

Dr Arslanagić

Početnik
Учлањен(а)
12.07.2010
Порука
196
Reaction score
15
Локација
Zemun, Fontana, Merkator
Jel Damir Cakar dosao u Partizan 1995. god ? Kako je ovde na slici u dresu iz 90e ?
Ustvari ovde vecina njih nosi stariji model dresa , verovatno su im posluzili samo za slikanje ?

21.jpg

Uh taj album je krenuo uporedo sa mojim prvi razredom osnovne. Secas se, kao da je juce bilo, prvog velikog odmora i razmene slicica. Tada smo ujedno i prvi put u odeljenju otkrili ko za koga navija i od tada krece polarizacija u skoli, a malo kasnije i naizmenicna zajebavanja telefonom i u kraju posle poraza koja traju i dan danas.
 

PFC_D

Banned
Учлањен(а)
21.02.2010
Порука
2.631
Reaction score
161
Локација
Pljuc !
sto vise gledam ovaj sareni dres sve sam ubedjeniji da bi tu, da nije zastarelosti, neko morao i krivicno da odgovara.
 
Top