Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

PFC nostalgija: istorija, legende, stare slike

dr_error

Početnik
Учлањен(а)
13.12.2010
Порука
119
Reaction score
8
Meni je ta sezone 87/88 inace ostala u jako mucnom sjecanju, iako smo posebno na pocetku prvenstva imali sjajnu igru. Nakako smo svi bili smoreni desavanjima iz prethodne 2 sezone, Sajberom, oduzimanjem titula...
 

Dragan9Mance

Grobar
Учлањен(а)
15.03.2012
Порука
452
Reaction score
15
Локација
ulica Dragan Mance br.9
Mislim da nisi u pravu što se tiče opstanka Sutjeske u prvoligaškom društvu. Ako baciš pogled na tabelu sa našeg klupskog sajta situacija na kraju sezonu 87/88 je izgledala ovako:

...
11. Osijek 31 bod 44:61 (-17)
12. Željezničar 30 bodova 38:44 (-6)
13. Hajduk 30 bodova 40:50 (-10)
14. Sarajevo 30 bodova 37:47 (-10)
15. Rad 30 bodova 44:56 (-12)
16. Čelik 29 bodova 39:45 (-6)
17. Sutjeska 29 bodova 42:49 (-7)
18. Priština 27 bodova 43:59 (-16)

Iz čega se lako može doneti sledeći zaključak, da je Sutjeska minimalno pobedila zvezdu (recimo 3:2), imala bi 30 bodova i gol razliku 43:49 (-6) što bi je bilo dovoljno ne samo za opstanak već i za 12. mesto!

Da li se neko seća te utakmice u Nikšiču, kako se kretao rezultat i da li je tu bilo mutnih radnji na terenu?
 

Macak-Zemun

Millwall huligan u penziji
Учлањен(а)
24.01.2010
Порука
2.341
Reaction score
840
Локација
Ima jedan grad, pored je Beograd
Mislim da nisi u pravu što se tiče opstanka Sutjeske u prvoligaškom društvu. Ako baciš pogled na tabelu sa našeg klupskog sajta situacija na kraju sezonu 87/88 je izgledala ovako:

...
11. Osijek 31 bod 44:61 (-17)
12. Željezničar 30 bodova 38:44 (-6)
13. Hajduk 30 bodova 40:50 (-10)
14. Sarajevo 30 bodova 37:47 (-10)
15. Rad 30 bodova 44:56 (-12)
16. Čelik 29 bodova 39:45 (-6)
17. Sutjeska 29 bodova 42:49 (-7)
18. Priština 27 bodova 43:59 (-16)

Iz čega se lako može doneti sledeći zaključak, da je Sutjeska minimalno pobedila zvezdu (recimo 3:2), imala bi 30 bodova i gol razliku 43:49 (-6) što bi je bilo dovoljno ne samo za opstanak već i za 12. mesto!

Da li se neko seća te utakmice u Nikšiču, kako se kretao rezultat i da li je tu bilo mutnih radnji na terenu?
Bila je namestaljka 2:2 ali je Sutjeska popusila na kraju. :)
Zato sto kad je zavrseno u Niksicu onda je u Pristini odjednom od 2:0 za Pristinu za tri minuta bilo 2:3 za Celik. :)
Pristina je namestaljkom u Niksicu ispala i onda je namerno pustila Celik da sjebe Sutjesku.
http://www.youtube.com/watch?v=fKr-TgGCN4Y

A u Niksicu se rezultat kretao ovako:
Niksic: Sutjeska – C.Zvezda 2-2 sezona 1987/88, 34. kolo, 15.000 gledalaca.
Strelci: 1-0 Rakojevic 48-mi minut, 1-1 Djurovic 53-ci, 2-1 Djukic 59-ti, 2-2 Vladan Lukic 88-smi.
Razumes sad?Nereseno u Nisicu je odgovaralo i Sutjesci i ciganima jer je Pristina vodila 2:0 jako dugo.
I onda su namestili nereseno ali se u Pristini igralo malo duze nego u Niksicu. :)
 
Последња измена:

Sparki

Početnik
Учлањен(а)
28.03.2010
Порука
14
Reaction score
1
Mislim i da je u sledecoj sezoni Celik krenuo sa -6 zbog namestanja u Pristini
 

Pera115

Grobarčina
Учлањен(а)
27.01.2011
Порука
2.851
Reaction score
3.675
Bravo Escobar za ovu clansku legitimaciju SD.Partizan:clap
 

PFC_D

Banned
Учлањен(а)
21.02.2010
Порука
2.631
Reaction score
161
Локација
Pljuc !
a ne kapiram, sta je cigar band ? neki omot za pljugu ?
 

Stoxan

Grobarčina
Учлањен(а)
10.07.2010
Порука
2.666
Reaction score
64
Ilić: Bilo je boljih od mene

Znam da ću ostati u klubu gde sam ponikao, a ne znam šta ću tačno raditi, kaže kapiten crno-belih na kraju 12. sezone i osme titule u dresu Partizana

sp-sasa-ilic_310x186.jpg

Saša Ilić

JEDAN je Ilić kapiten, orilo se sa tribina stadiona Partizana minule srede. Poklič koji tokom cele karijere u crno-belom prati Sašu Ilića pozdravio ga je na ulasku u klupsku antologiju. Protiv BSK odigrao je 568. meč za "parni valjak", izbio je na drugo mesto klupske liste fudbalera sa najviše odigranih utakmica. Odmah iza nedodirljivog Momčila Vukotića.

Kapiten Partizana će ovih dana podignuti novi šampionski pehar, a u 12 sezona u Humskoj 1, biće to njegov ukupno osmi. Po svim tim parametrima, nema dileme da je ime Saše Ilića već sada zlatnim slovima upisano u istoriju crno-belih.

* Kako vama zvuči kada čujete da vas zovu "legendom kluba"?

- Iskreno, i ne razmišljam o tome, osim kad mi neko u prolazu dobaci ono "gde si, legendo" - šali se, kao uvek, Saša Ilić. - Kad pogledam koliko sam odigrao utakmica za Partizan, onda da, ima smisla nazivati me tako. Ipak, za sve ove godine postojanja kluba, prošlo je kroz njega mnogo fudbalera koji su bili bolji od mene, postigli više, koji pre mene zaslužuju da ih nazivaju legendama.

* Posle svih tih fantastičnih brojki o odigranim utakmicama (568) i postignutim golovima (214), osvojenim peharima, da li je ostalo motiva, nedosanjanih snova u dresu Partizana?

- Uvek imam motiva i snova. Na početku je to bio debi za prvi tim, pa prvi gol, pa nastup u derbiju, onda gol protiv Zvezde, zatim učešće u Ligi šampiona... I dalje imam želje koje me vuku napred, razmišljam o sledećoj sezoni, u kojoj bih voleo da napravimo neki značajniji rezultat u Evropi.

* Posle 12 sezona u Partizanu, možete li da se setite svih saigrača koji su bili sa vama u ekipi svih tih godina?

- Sećam se svakog! Možda ne bih pogodio tačno sezonu u kojoj je neko bio u klubu, ali pamtim apsolutno svakog pojedinca. Srećan sam i ponosan što ne postoji čovek sa kojim nisam ostao u dobrim odnosima, sa nekima se čujem više, sa nekima manje... Mnogi više nisu u fudbalu, a neki su stigli i na drugi deo planete. Normalno je da se najviše družim sa onima sa kojima sam najduže igrao, kao što su: Ćirković, Ivić, Malbaša, Jeremić, Mišković, Pantić, Đorđević...

* Neumitno se bliži kraj karijere Saše Ilića. Igraće sigurno i naredne sezone za crno-bele, a posle toga možda uplovi u funkcionerske vode.

- Znam da ću ostati u Partizanu, u ovom klubu sam od pionira, više od 20 godina. Ovo je moja kuća. A šta ću tačno raditi, to ne znam, niti sad razmišljam o tome, već samo da matematički osvojimo novu titulu i pobedimo Zvezdu u derbiju - kaže Saša Ilić.


I PROMAŠAJI ZA PAMĆENjE
* DA li je fer da posle toliko odigranih mečeva, osvojenih titula, postignutih golova, neko kaže da će vas pamtiti po - promašajima?
- Činjenica je da sam promašivao strašne šanse na velikim utakmicama i nemam problem sa tim ako će neko po tome da me pamti. Ono protiv Real Madrida je teško svima da zaborave, ipak ne dolazi "kraljevski klub" svakog dana u Beograd - pomirljivo priča Ilić.

NIŠTA OD TIMA
HTELI smo da Saša Ilić sastavi, po njemu, idealni tim Partizana od igrača sa kojima je igrao svih ovih godina, ali...
- Ne mogu to da uradim. Vodio bih se kriterijumom da biram ljude sa kojima sam najbolji, sa kojima bih voleo da budem u timu, pa ne znam kako bi tumačili takav izbor - smeje se Saša Ilić.

novosti

kakav igrač, kakav čovek... Legenda :respect
 

Crno-beli

Partizanovac
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
19.482
Reaction score
2.060
Партизан 1973.

С лева на десно - Бјековић, Истатов, Будишић, Антић, Козић, Пејовић, Цветковић, Голац, Звишић, Ђорђић. Један играч недостаје, не види се на слици.

 

Давид

Уредник - Стара гарда
Учлањен(а)
26.06.2007
Порука
3.747
Reaction score
60
Локација
Београд
Недостаје десетка, Моца највероватније, вероватно је поред Ђорђића, није упао у кадар.
 

Cerberus

Grobarčina
Учлањен(а)
29.11.2008
Порука
1.027
Reaction score
56
Ne znam kako cu preboleti taj dan kada se bude oprastao od fudbala.
 

medjutim

Banned
Учлањен(а)
18.08.2008
Порука
2.590
Reaction score
88
Ja još uvek ne verujem da će ikad da se oprosti. Nada umire poslednja.
 

batakpudla

Grobarčina
Учлањен(а)
19.05.2007
Порука
3.882
Reaction score
11.017
Фантастичан интервју. О пензији легенде ни не размишљам, и надам се да тај дан неће скоро доћи.
 

Pera115

Grobarčina
Учлањен(а)
27.01.2011
Порука
2.851
Reaction score
3.675
:clapBravo crno beli slika je prelepa.Mislim da je sa turnira u Madridu 1973 god.
 
Top