Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

PFC nostalgija: istorija, legende, stare slike

Двоглави

Grobarčina
Учлањен(а)
04.12.2011
Порука
4.102
Reaction score
679
Локација
ovde, nazalost
Ima dobra izreka u cacanskom kraju za ljude poput Miodraga Jesica.
Samo ga vodenicki kamen nije mleo.
Sasvim slucajno sam saznao bizarne okolnosti pod kojima je njegova cerka izgubila zivot. Tada sam saznao i kako se poneo prema supruzi, kao pravi muskarac. I otisao u aut. Sam Bog ga je pogledao...
Do tada sam ga posmatrao u svetlu izgubljene titule 2000. Posle upoznavanja sa pojedinostima licne tragedije, poceo sam da se prisecam detalja oko vracanja stana, njegove srcanosti u prvom igrackom mandatu, dobrih partija u drugom, a tada je igrao libera... A na prvom mestu, njegove ljudskosti i sportske fernese...
Zato ga nisam pljuvao u drugom trenerskom mandatu. Izvukao je maksimum iz krsgeneracije 2006/07. Za nauk mnogim trenerima posle njega, ciji Partizan je delovao kao skup baba.
Nakitio je Jesa neke detalje, ali nije mu zameriti.
Bio je i ostao legenda.
 

Pera93bgd

Grobarčina
Учлањен(а)
04.06.2012
Порука
1.485
Reaction score
80
Локација
Autokomanda, Beograd
Nisam znao da je izgubio cerku ali sam isao u osnovnu sa njegovim sinovcem (valjda se tako kaze, Jesic mu je bio ocuh) i znam da se decko uvek ku*cio po skoli i razbacivao. Koliko se secam igrao je i u mladjim kategorijama Partizana iako je bio totalni anti-talenat za fudbal.
Nazalost njega kao trenera se ne secam najbolje, imao sam 12-13 godina, po ovom tekstu vidim kakvje je grobarcina u pitanju i kamo srece da nam je u ovim crnim vremenima vise takvih u klubu. Sjajan intervju.
 

Mile068

Početnik
Учлањен(а)
09.05.2013
Порука
56
Reaction score
0
Локација
PODGORICA
pfc-rn.jpg
 

Pekarski

Grobarčina
Учлањен(а)
10.04.2010
Порука
9.376
Reaction score
1.445
Локација
Na najvišem nivou
Odlična fotografija. Partizan-Radnički, neka polovina osamdesetih, Crno-beli to može dešifrovati pomoću dresova:), tipujem između 83 i 85.
U duelu je Živković, pozadi su Smajić i Rojević. Svi ovi igrači Radničkog sa slike su mi poznati, ali sam samo za golmana siguran da je Milenković, ispred peterca je najverovatnije Bojović.
 

Crno-beli

Partizanovac
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
19.482
Reaction score
2.060
Сезона 1983/84, Партизан - Раднички 1-2. Повели смо голом Вукотића, они окренули, Пишки Стојковић дао један гол колико се сећам. Гледао сам уживо утакмицу. Зато смо их у другом делу сезоне одвалили у Нишу 5-0.

Јесте, наш играч је Живковић, голман је Миленковић, у позадини бих и ја рекао да је Бојовић, а играч на земљи поред голмана је Драган Радосављевић. Овог њиховог лево не препознајем.

Ова слика је такође са те утакмице.

2zptx8y.jpg
 

Двоглави

Grobarčina
Учлањен(а)
04.12.2011
Порука
4.102
Reaction score
679
Локација
ovde, nazalost
Seca li se ko scene kada je trener golmana Dinama Batumi izasao na zagrevanje go do pasa?
Vrelo letnje vece, prvo kolo kvalifikacija za KPK, 1998/99?
 

Pekarski

Grobarčina
Учлањен(а)
10.04.2010
Порука
9.376
Reaction score
1.445
Локација
Na najvišem nivou
@Crno-beli
Tu utakmica u Nišu koju smo dobili sa 5-0 igrali smo u sredu(jedan veliki Grobar je tog dana umesto na posao otišao u Niš, i svesno dobio otkaz), sve golove smo dali u drugom poluvremenu, a sutradan u sportu su obojavili fotografiju kako golman radničkog Milenković nosi mrežu sa pet lopti u njoj.:D
Naravno da su onda ciganski mediji brujali kako je utakmica bila čudna, tada je i gol razlika bila bitna, jer je ona odlučivala u slučaju istog broja bodova a ne međusobni susreti kao što je sada. Te sezone smo se sa ciganima borili do zadnjeg kola, na žalost neuspešno.
Sećam se da je utakmica odigrana pod reflektorima, zbog večernjeg termina nije ni bilo izveštaja sa utakmice, golovi su bili prikazani samo sutradan u drugom dnevniku koji na žalost nisam gledao ;gaah, pa su mi ortaci posle prepričavali golove. Znam da je Mance dao neku golčinu iz slobodnjaka, što njemu baš i nije bila specijalnost, barem se nije često hvatao za loptu kada je bila prilika da se iz prekida ugrozi protivnički gol.
 

Crno-beli

Partizanovac
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
19.482
Reaction score
2.060
Погодите који од тадашњих уредника спортске редакције је пљувао по победи Партизана управо у том дневнику..."да ли је ово заиста одраз снаге Партизана или нешто друго"?

Све пролази, пасја сорта остаје иста.
 

Pekarski

Grobarčina
Учлањен(а)
10.04.2010
Порука
9.376
Reaction score
1.445
Локација
Na najvišem nivou
Verovatno isti onaj što ga je pokojni Marko Marković oterao sa te televizije, kada je omalovažavao našu rekordnu 92/93 sezonu u tadašnjem tv sportu.
 

Saša Aleks

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2012
Порука
1.692
Reaction score
4.343
Локација
Brèko, BIH
@Pekarski
Da, Mance je onako muski raspalio iz slobodnog udarca, Jesic i Smajic su takodje bili strelci a Ljuba Radanovic je dao prvi i peti gol iz penala. On je te sezone,tacnije tog proleca, bio zaduzen za jedanaesterce.
 
Последња измена:

Crno-beli

Partizanovac
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
19.482
Reaction score
2.060
Verovatno isti onaj što ga je pokojni Marko Marković oterao sa te televizije, kada je omalovažavao našu rekordnu 92/93 sezonu u tadašnjem tv sportu.

Вероватно мислимо на истог, ону џукелу што је лајала како смо страно тело у Србији...
 

Pekarski

Grobarčina
Учлањен(а)
10.04.2010
Порука
9.376
Reaction score
1.445
Локација
Na najvišem nivou
Ta džuekla, što je lajao za Milana Jankovića, a naivni Grobari još došli kod njega u emisiju da pljuju po našem klubu. Lik i delo mu se potpuno podudaraju sa njegovim političkim angažovanjem, jednostavno rečeno budala.

Mislio si na petardu. Pored Stojkovića je Obradović, čuveni levi bek Radničkog što je u polufinalu kupa uefa napravio slalom i iz solo akcije dao gol Hamburgeru.
 
Последња измена:

Crno-beli

Partizanovac
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
19.482
Reaction score
2.060
Да употпунимо ту причу о сусретима против Радничког те сезоне, ово је слика са те утакмице у Нишу коју смо победили 5-0. На слици је Ненад Стојковић.

m9vp10.jpg
 
Последња измена:

Pera115

Grobarčina
Учлањен(а)
27.01.2011
Порука
2.851
Reaction score
3.672
Podmladak 1955g
1955-podmladak.jpg

Juniori osvojili pehar za najbolju igru u Vijaredju 1955
1955.jpg

U Lisabonu 1955
55.jpg

Izlozba JSD.Partizan povodom 10god postojanja
55-10g.jpg

1955 Partizan-Viner sport klub(Bec) 4:3
55.jpg

Turneja u Holandiji 1955
55.jpg
 

Pera115

Grobarčina
Учлањен(а)
27.01.2011
Порука
2.851
Reaction score
3.672
Turnir sampiona 1961 povodom 50g Hajduka
61.jpg

1961.jpg

61tur.jpg

pehar61.jpg
 

Potres

Grobar
Учлањен(а)
05.12.2012
Порука
466
Reaction score
164
Taman da okacis i obradujes Pekarskog :)
 
Top