Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Ponovo radi bioskop, Radio Mileva leto Koronovo!

Статус
Затворена за писање одговора.
Учлањен(а)
13.05.2018
Порука
3.287
Reaction score
8.055
Локација
Космос

kujblo70

Grobarčina
Учлањен(а)
24.07.2018
Порука
1.497
Reaction score
6.340
Локација
Blok 70
upadam bezveze.. ali u21 moraju da pocnu..

imamo 5 izmena i dalje

ne izvrsis bar 3 osnovne - oduzimanje od plate.

Nikad se u istoriji fudbala nije pruzila sansa da se toliko razigravaju igraci!
Igraj prvo sa Stevanovicem i Popovicem, zameni obojcu na poluvremenu!! i imas jos 3 izmene!

auuuu u mAterinu!!
 

TaraNdrel

Grobar
Учлањен(а)
05.12.2012
Порука
395
Reaction score
2.739
Локација
Novi Beograd
Ako su plate koje se vrte NETO onda i moze nekako da se dogura do 9,2 miliona. Od informacija koje su nama dostupne (iz medija) plate su otprilike: Natho 500k, Suma 400k, Asano 350-400k, Stojkovic 300-350k, Sadik 250-300k, Zdjelar 200-250k, Banjak 200-250k itd
Ako su ove plate bruto onda je nemoguce da trose 9,2 miliona

Po prici ovih iz uprave nas godisnji budzet je oko 11-13M plus transferi.

Inace ovo je ja mislim jedan od najskupljih nasih timova ako gledamo platni spisak, i opet smo polovina budzeta ovih preko puta.
 

kujblo70

Grobarčina
Учлањен(а)
24.07.2018
Порука
1.497
Reaction score
6.340
Локација
Blok 70
@TaraNdrel jeste najskuplji tim u istoriji, i plate neto su uglavnom vece od ovoga sto si ispisao, bez bonusa.

voleo bi od tebe neku analizu potencijalnog prelaska na 3-6-1 meni za dusu
 

zive

Grobarčina
Учлањен(а)
20.06.2007
Порука
7.969
Reaction score
10.262
Nisam siguran da li ze dozvoljen telegraf.

Desni bek Jovan Vlalukin iz Metalca je u vrhu liste želja, a tu su još i štoper Svetozar Marković iz Olimpijakosa, ali i levi bek Makabija iz Natanje - Zlatan Šehović.
 

Mister 10

Grobar
Учлањен(а)
11.03.2016
Порука
540
Reaction score
1.895
Pravilo U21 je glupo do jaja. Ne verujem da igde u svetu postoji nesto slicno. Da su recimo stavili da u prvoj postavi moraju da budu dva igraca koja su ponikla u omladinskoj skoli kluba,nebitno koliko godina imaju,pa bi to imalo mnogo vise smisla a ne da te ogranicava da posto poto ubacis klinca nekog.
Pustanje Sehovica(i to bez obestecenja) teska glupost,odmah sam to rekao kada su ga pustili a decko je najbolji levi bek kojeg smo imali,samo mu je trebalo dati sansu da igra i da se razvija.
Ako budemo igrali sa dva napadaca mozda Stulic bude pocinjao sa Sadikom,ima fizikalije da igra sa panjevima iz lige plus mi se cini da moze biti igrac od njega.
Bilo kako bilo,osnovna stvar je resiti odbranu,desni i levi bek,stoper. Ovo mora pod hitno da se resava.
Jedan zadnji vezni i napadac bi mi bili sledeci na listi.
I ako ce vec ovo glupo pravilo U21 da se zadrzi neko vreme treba gledati i kupovati dobre klince koji vec sada mogu da makar u rotaciji budu.
 
Учлањен(а)
29.06.2008
Порука
14.763
Reaction score
55.380
Локација
Ja sam ceo život s tobom...

Irriducibili17

Početnik
Учлањен(а)
16.05.2018
Порука
190
Reaction score
375
Локација
PC
Danas sam odgledao drugo poluvrijeme Latvija-Srbija U21, igrali i Šehović i Vlalukin. Po nekom mom mišljenju, Šehović je dvije klase iznad Vlalukina, ne toliko po tehničkom kvalitetu, ali mi je izgledalo da je fizički daleko jači, borbeniji i dosta zreliji od Vlalukina. On i Bogosavac su jedini koliko toliko pristojni lijevi bekovi, koji su izašli iz naše škole, još od Obradovića..
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.751
Reaction score
29.610
Локација
Beograd
Pominje se mogući povratak Svete Markovića, Vlalukina...


(samo što im na ovoj drugoj fotki u duelu sa ,Meskom,, i uz ovaj tekst to nije Vlalukin nego još jedan veliki (a još uvek ne dovoljno iskazani) talenat - Kokir : )

Svetu sigurno više poznajete, jer je igrao i za prvi tim Partizana, ali tražeći u ,,arhivi,, nešto o Vlalukinu, podsetih se tamo da je i Sveta jednom ,,prekomandovan,, iz A tima Partizana u mlađu kategoriju za tamošnji derbi...pa primismo 4 gola... :icon-rolleyes:

A što se tiče Vlalukina čije prezime Strajnić neće uspeti ni da izgovori ni da zapamti, svakako mi je bio jedan od omiljenih igrača Teleoptika, a porodica koja je pratila njegove utakmice u Zemunelu je svakako spadala u najsimpatičnije ljude tamo...i nema sumnje da im svima želim i uspeh i sve najbolje...
Samo...fudbal je fudbal, teren je teren, i tamo se sve vidi, tako da...uostalom Joca je još mlad pa možda bude vremenom itekako napredovao, ali...

Evo, na temi o Teleoptiku, više puta smo spominjali Jocu, imate tamo i ,,protokole,, na kojim utakmicama je bio u timu, ima i njegovih fotosa, ima i onih kratkih sažetih snimaka sa utakmica PLS iz 2018.-e i 2019.-e na kojima se on pojavljuje i kada ima uspeha i kada nešto greši...pa ko hoće nek pogleda i nek se podseti...

Postoje naravno i njegovi ,,hajlajtsi,, na Jutjubu koji pokazuju vrline a izbegavaju mane...pa se i to može pogledati, ali po ko zna koji put skrećem pažnju da je mnogo teže igrati za Partizan nego u omladinskim selekcijama, nižim ligama, manjim timovima...

Svašta on u fudbalu zna, ali zna se i šta se od beka traži, a on mi je više bio kao neki znalac silom prilika prekomandovan na beka (jer mi okupljamo i odgajamo uglavnom samo znalce, retko fizikalce), od karijere u Metalcu gledao sam ga samo na utakmici protiv Grafičara, možda je od tada pa do sada u ulozi beka sad već nešto dodatno napredovao...samo eto...nekako mi to nije njegova prirodna pozicija...od štopera Milete pravi beka, od krila Lutovca pravi beka...od znalca Vlalukina pravi beka...evo ipak svih onih zapažanja sa Foruma o Joci dok je još bio u Teleoptiku:

Vidim na linku koji je kolega G.T. postavio da je Nišić u Teleoptiku, sada sam u još većem iskušenju da odem. Tu su i Šehović, Vlakulin štoper koji može nekad i zadnjeg veznog...



Vlalukin mi je bio ,,pod lupom,, jer sam ga ranije gledao samo jednom, u utakmici B timova...začudilo me je tada kako tako mlad igrač igra tako zrelo...
Danas, u drugom pol. je igrao na strani do tribine na kojoj sam sedeo, pa sam mogao da ga prilično ,,skautiram,,...
Baš je jak na lopti, ovakvi su bili nekadašnji ,,rasni,, igrači, on se ne plaši igre, odgovornosti, stalno traži loptu, želi da igra, stalno misli, ima ideje, nije alibi igrač, čak i glavom igra iznenađujuće dobro, učestvovao kod prvog gola, dao drugi, i dobio žuti karton za obično remplovanje...ali, meni se čini da on nije za poziciju beka, nije brz ni eksplozivan, nema veliku fizičku snagu, tokom utakmice povremeno ,,ispadne,,...
Ali za koju poziciju jeste? Šta ga znam, morao bih da ga pogledam još koji put...



U drugom, Inđija neprestano pritiska i pokušava da dođe do vođstva, ređaju napad za napadom...ipak...mladi Vlalukin uspeva da povuče kontru, sledi kombinacija Vlalukin-Nišić-Vlalukin-Vlalukin-Nišić-Nišić-1:0 Za Teleoptik!



Vidimo čak i desnog beka Vlalukina (br.2) kako juri u (kroz) sredinu da zauzme što bolju poziciju...

I?

I, sad bi neki ,,Bata Đora,, rekao, pa šta će desni bek u sredini, to nije taktički, on treba da zatvara bok, u slučaju da se lopta izgubi, itd...
Šta će desni bek tamo?
E pa desni bek će ,,TAMO,, dragi ,,Batađoristi,, - zato što se Teleoptik NE PLAŠI DA IGRA FUDBAL, i ne ,,mrsi muda,, po sredini, mučeći i loptu i gledaoce - taj momak, desni bek, a i ostali pokušavaju da sa što više igrača NAPADNU rivala, ugroze ga i - DAJU MU GOL!



A evo i desnog beka koji napada tu istu ,,svoju,, stranu...



i bek Vlalukin ima jak osećaj za loptu i dobar skok...ali nekako mi on nije za beka...da li bi mogao da igra štopera, zadnjeg veznog, ili uopšteno govoreći, vezistu, voleo bih da ga vidim bar poluvreme ili celu utakmicu u tim ulogama, ili bar 20 minuta na krilu...



Očigledno da momci umeju da budu ,,polivalentni,, ali koliko to može da bude prednost, pomalo je i mana, bolje je u ozbiljnom profi fudbalu biti ,,specijalista,, za jednu poziciju, nego univerzalac koji ipak nije ,,specijalista,, za tačno jednu jedinu poziciju u timu...



Nović, recimo ima tek 18, Vlalukin i Lakčević po 19, Draman i Filip Čermelj tek 20...

Ali fudbal i život znaju da budu i surovi i često te niko ne pita koliko imaš godina i da li možeš i umeš ono što treba da obaviš...nego...MORAŠ...
A i fudbal kao profesija, je nešto sasvim drugo od one lepe zabave da se izjuriš sa drugarima za loptom i slaviš ako napraviš po koji dobar dribling ili pogodiš gol...
Izlazak iz tinejdžerskih godina i one rane dvadesete su prelazni period od tog nekog ,,omladinskog,, bavljenja fudbalom, ka onom vrhunskom...nekako najosetljiviji period za fudbalera...ili jesi ili nisi, ili ćeš biti, ili...



Danas smo igrali i bez nekih igrača koji su obično u timu, Vlalukin je igrao štopera (a obično je na desnom beku), Draman je igrao na desnom beku (a obično je zadnji vezni)...
Momci su očigledno svestrani, ali...utakmice se stalno gube a to baš nije tako pedagoški za njihovu psihu...



Sa one tribine koja je na Istoku, imao sam utisak da je Vlalukin udario loptu, a da je igrač Metalca pao preko lopte i jaukao da iznudi penal, a istog utiska bili su i golman i neki igrači i klupa Teleoptika koji su se poprilično ljutili na sudiju (nećete to sve čuti na ovom snimku)...
...ipak, iz ugla ove kamere koja je bila na Zapadu, vidi se da naš Joca nije uspeo da mrdne loptu, ali zato jeste da zakači nogu protivnika tako da je ovo penal bez sumnje, a i snimak mi otkriva da se Joca tu najmanje buni, svestan šta je učinio...u fazonu, nisam hteo...
Pa što jes - jes, nisi hteo, ali si učinio, a to mu dođe na isto...



2 Vlalukin, desni bek koga baš volim da gledam - on igra kao u dobra stara vremena kada su fudbaleri itekako znali sa loptom, a uz to ima i vrlo solidan skok - ipak...on meni ne deluje kao izraziti ,,brzanjac,, koji bi trebao da bude baš desni bek...a opet, za neke druge pozicije, ne znam da li ima dovoljno ,,fizikalija,,? Neki vezista? Možda čak i štoper? Voleo bih da ga vidim na još kojoj poziciji osim na tom desnom beku...



Shvatam, klinci žele da baš oni sami (svaki za sebe) budu ,,faktor X,, a i znaju da im se karijera tu negde ,,lomi,, oko Teleoptika, pa...malo želja za pobedom, bodovima, golom, ličnom statistikom (karijerom, novcem), da li i pomalo sebičluka ili samo pogrešnih odluka kada to ne treba, tek ta lopta nikako da uđe u mrežu...
...sve dok je nije šutnuo Vlalukin, ona pogađa, čini mi se jednog pa drugog igrača Trayala i to je 1:1!



Evo, kol'ko pamtim, otišli su (iz Teleoptika) Bošnjak, Vranjanin, Cucin, Šehović, Birmančević, Draman...sada to sledi Luki Čermelju, Iliću, Vujaniću, verovatno Vlalukinu, Kokiru...



...vidim da neki momci najavljuju odlazak iz kluba jer Treća liga nije njihov ,,nivo,, ali...iako su to sve fini, vredni i talentovani momci, ne bi trebali sebe ni da potcenjuju, ni da precenjuju...oni jednostavno nisu bili dovoljno jaki da se u Drugoj ligi zadrže...a šta im je za to falilo...možemo da nešto kažemo, ali moraju time da se pozabave i ljudi iz Partizana...
Nejak si za Drugu, smatraš da si prejak za Treću, okušaćeš se možda u Prvoj (Super)...

Pa...ja im svima želim puno zdravlja, uspeha i sreće!



Pa bio je desni bek Luka Cucin perspektivan, pa su ga povukli iz Teleoptika u Partizan, dobijao po neku priliku, povredio se, posle i otišao valjda na pozajmicu (ili skroz?)...
Posle su Vlalukina ,,častili,, mestom desnog beka, iako mislim da to nije pozicija za njega, pa je i on otišao iz Teleoptika...
Pa je bio i Zlatan Šehović perspektivan kao levi bek, uzeli ga iz Teleoptika u Partizan, dobijao poneku šansu, povredio se, sedeo na tribinama...



Jel zna neko gde je sad Vlalukin,cini mi se da je bio u Metalcu inace sjajan desni bek tehnicar,mislim da bi komotno mogao da igra u Partizanu.



Јован Јоца Влалукин толико ,,зна лопте,, да га је било право уживање гледати на утакмицама Телеоптика, све момак зна са лоптом, само...никад нисам мислио да је он баш идеално решење за бека...не зато што ,,зна лопте,, то није мана него предност, него зато што бек мора да је апсолутно ,,непрелазан,, и ,,брз као тане,,...



Где би нам био крај да су ови младићи који су некад играли за Теелоптик, поред заиста врсне технике имали и физикалије (у разним аспектима) на тако високом нивоу...



Vlalukina sam gledao dva puta u zivotu i ostavio je neverovatan utisak kod mene gde je decko ismevao protivnike svojim driblinzima.A moze da igra i na poziciji krila i zadnjeg veznog.



Sjajno je kada je fudbaler odbrane, divan, vredan dečko, kada razume fudbal, zna sa loptom, odličan je u ofanzivi...ali...sve ,,pada u vodu,, ako se preko njega primaju golovi češće nego što to jedan Partizan može da podnese...



Metalac GM stvarno postaje ,,filijala,, Teleoptika...utrapili smo im trenera Lazetića, a tamo su već igrali ,,optičari,, Vranjanin, Vlalukin, Đurić, sad im dolazi Nović, najavljuje se Kokir, Mozzart kaže da je je Arambašić već ,,gotova stvar,,...itd...

 

TaraNdrel

Grobar
Учлањен(а)
05.12.2012
Порука
395
Reaction score
2.739
Локација
Novi Beograd
@kujblo70 Pa gde nadje mene za analizu, bas nisam ljubitelj te taktike :D Ali ajde argumentovano da objasnim

Prvo ono sto je bitno reci jeste da formacija ne igra ulogu kako ce tim igrati, ofanzivno ili defanzivno.
Na to utice filozofija igre trenera i nacin na koji priprema igru na treninzima. Cak ni recimo ako jedan tim poseduje vise ofanzivnih igraca (spiceva recimo) nego drugi tim ne znaci da ce taj tim biti ofanzivniji, jer danas se toliko unapredila igra da ofanziva pocinje od golmana a defanziva od napadaca. Sto znaci da sve linije tima moraju ucestvovati u igri. To dovodi do toga da cesto cujemo ma ubaci jos 2 spica da budemo ofanzivniji, u realnosti u stvari moze dovesti do toga da tim izgubi pokretljivost (presing) i sposobnost da kroz posed napadne protivnika, sto rezultira igrom koja moze izgledati manje konkretna nego da se igralo recimo sa jednim spicem (bez kvalitetnog presinga i poseda nema organizovanog napada).

Ono na sta formacija u nekoj meri moze uticati jeste da li se moze sprovesti igra na posed ili direktna igra i od cega to zavisi. Objasnicu u nastavku i zasto, krenucu od defanzivnije varijante 3-5-2 (ofanzivnija je 3-4-3).

9BA72949-A969-4231-AE19-27D18813F8ED.jpeg

3-5-2

Da bi se u danasnjem fudbalu uspostavila dominacija u posedu, a to znaci da se kroz posed dodje do sanse protiv pozicione igre protivnika, potrebno je imati sto vise igraca efikasnih u polju (u top klubovima se tezi da to budu svih 11 igraca).

Kada pogledamo formaciju, prvo sto se uoci jeste da je formacija sa tri stopera. U odnosu na druge formacije sa 4 u odbrani (2 stopera) odmah se da zakljuciti da u ovoj formaciji postoji jedan stoper vise ili drugacije receno jedan manje igrac u polju (jos ako se uz to doda da su uglavnom stoperi najslabije tehnicki potkovani igraci). To predstavlja veliki problem da se uspostavi dominacija u posedu. Zbog toga velika vecina ekipa (da ne kazem sve) koja igra u ovoj formaciji igra direktan fudbal ili preovladava direktan fudbal u odnosu na posed. Najveci broj prilika ove ekipe prave iz dugih lopti iza ledja odbrani, iz tranzicije, nakon dugih lopti osvajanje second ball lopti i pokretanje polukontri, iz kontre, iz prekida itd Ono sto je zajednicko za maltene sve ekipe (sa ovom formacijom) jeste da jako tesko stvaraju sanse na postavljenu pozicionu odbranu, i da tesko uspostavljaju dominaciju u efikasnom posedu.

I to je najveci razlog zasto nisam ljubitelj ove formacije.

Druga stvar koja je zanimljiva jeste da je kod ove formacije kretnja i promena pozicija igraca u polju svedena na minimum. Dosta je rigidna formacija, staticna (izuzev 2 napadaca i eventualno jednog veznog). Kretnje igraca i kratkorocne promene pozicija dovode do situacije da se stvara visak i opet dolazimo do termina DOMINACIJA U POSEDU. Ovo je jos jedan razlog zasto je tesko doci do dominacije u posedu u ovoj formaciji.
Ono sto je veoma pozitivno jeste da koliko su ogranicena kretanja vecini igraca, toliko je dopustena napadacima. Oni bukvalno imaju svu sloboddu kretanja da dodju u situaciju i da kreiraju, centriraju, sutiraju na gol.

Konkretno kada se radi o formaciji 3-5-2 (ili bilo kojoj drugoj varijanti ove formacije) jako je bitno reci da ovi bocni igraci u stvari predstavljaju wing-back-a, odnosno ofanzivnog beka a ne krilo. U nekim situacijama mogu igrati svestrana krila (primer Kostic u Ajntrahtu, Milner) koja su takticki potkovana (polivalentna :D) da mogu odigrati tu poziciju. U velikoj vecini slucajeva su to ofanzivni bekovi (Kastanj, Angelinjo, Hakimi, Munije, nas primer bi mogao biti Bogosavac). S toga je jako tesko zamisliti da ga igra recimo Asano koji ima izrazito ofanzivne karakteristike jedino sto ga cini da lici da moze da igra tu poziciju jeste work rate. Takodje u velikom broju slucajeva ova formacija se u defanzivi pretvara (ili vise lici) na 5-3-2.

Ono sto ova formacija najvise donosi jeste stabilnost. Zasto? Za pocetak da kazem da se najveci procenat golova danas u svetu postize iz tranzicije. U danasnje vreme se do tranzicije najlakse dolazi ako se iznudi greska (presingom) u opasnoj zoni (zona protivnickog stopera ili zadnjeg veznog) ili nakon osvajanja second ball lopti. Kada imate jednog vise stopera to znaci da imate jednog osiguraca vise koji je spreman da spreci tranziciju i donese stabilnost ekipi.

Ukratko ova formacija odnosi jednog igraca u polju, tesko se uspostavlja dominacija u posedu, teze se sabija protivnik u 16m, teze se resavaju bunkeri, ali donosi jednog osiguraca vise, donosi stabilnost i crvstinu ekipi. Po meni najvise lezi ekipama iz sredine tabele a nikako ekipama koje moraju u kontinuitetu da pobedjuju. Svakako da moze biti ofanzivna i efikadna (primer Konte u PL) ali je jako jednosmerna u pozicionom napadu (a i retkost je da se pobedjuje u kontinuitetu).

7D26A0A1-34A8-4157-8E34-80B08075F261.jpeg

3-4-3

Ovo je malo drugacija varijanta formacije sa tri stopera, ali opet sadrzi ofanzivne bekove i u ovoj varijanti i krila.Ako uzmemo u obzir da su krilni i ofanzivni igraci bolji u 1 na 1 situacijama od veznih igraca, mozemo zakljuciti da se kroz ovu formaciji insistira na boljoj igri 1 na 1, prodornijoj igri ali manje stabilnoj i manje cvrstoj u odnosu na 3-5-2.
Takodje u 3-5-2 formaciji ova dva napadaca vise napadaju po dubini, dok u 3-4-3 ova 3 napadaca vise sire igru. U zavisnosti od toga kako zelis napasti protivnika, da li mu rasiritu odbranu ili ga napadati po dubini odabraces efikasniju formaciju (ili na osnovu profila igraca koje imas).

CF4423CF-D5DC-465E-ADD9-33842646D2B4.jpeg

4-2-3-1

Ova nasa, Bata Djorina :D Salu na stranu. Ovo je mozda najefikasnija formacija za nase prvenstvo.
Veoma je fleksibilna i mogu se praviti hiljade varijacija ove formacije. Ono sto donosi jeste veliku fleksibilnost. U kom smislu? Ako je potrebno napadati po dubini ofanzivni vezni ima vise napadackih zadataka i postaje poluspic, postaje 4-4-2. Ako je potreban jedan igrac vise u polju da bi se uspostavila dominacija u posedu, ofanzivni se spusta medju vezne igrace. Ako je jedno krilo gol igrac, postaje poluspic a njegovu stranu krpi bek (u tom slucaju wing-back).

Ono sto je bitna razlika u odnosu na 3-5-2 jeste da se igra sa 4 pozadi (2 stopera) i da u odnosu na tu formaciju imamo jednog igraca vise u polju (vezni). Mnogo je lakse uspostaviti dominaciju u posedu i lakse stvoriti sansu na postavljenu odbranu. Takodje taj vezni igrac je jos jedan bonus igrac u presingu (uglavnom ga igraju visoko vezni i ofanzivni igraci) i omogucava ekipi da izadje i pritisne protivnika visoko. Sa druge strane manje je stabilna u odnosu na 3-5-2 i svaka greska u opasnoj zoni (ne samo greska, uopste tranzicija) je mnogo opasnija po gol.

Ova formacija je najbolja za ekipe koje ne mogu da priuste krilne gol igrace i kompletne centralne vezne (danas je takvih igraca malo i veoma su skupi, na nasem nivou ih ni nema). Zato je u formaciji jedan vise ofanzivni igrac (ofanzivni vezni) da bi ekipa bila opasnija po gol protivnika.

Konkretno za nasu ekipu, posto ne mozemo da priustimo da u ekipi uvek imamo krila kao Leonardo, Zivkovic, Katai (gol igraci), potreban je dodatni ofanzivni igrac koji moze da ugrozi gol (Lazovic, Suma, mozemo tu staviti i Leonarda opet).

Veliki problem ove formacije je sprovesti u delo na top nivou. 4 ofanzivna igraca je previse protiv top klubova koji igraju ubitacan presing. Previse igraca u ofanzivnoj liniji tima dovodi do toga da ako protivnicka ekipa ima ubitacan presing, da ima jednog osiguraca manje nego u 4-3-3 formaciji i svaka izgubljena lopta na sredini moze biti kobna. Na top nivou ove godine je to igrao samo Bayern, i to zbog Mullera. Posto je poznat kao neko ko nema definisanu poziciju, on je igrao po formaciji ofanzivnog veznog a rolu Raumdeuter (slobodna rola- trazi postor). Medjutim najveci problem je bio kako resiti protivnicki presing i ne gubiti loptu u opasnoj zoni. Resenje = Tiago Alkantara, trenutno najbolji igrac na svetu na malom prostoru i u resavanju visokog presinga. U finalu protiv PSZ svaki visoki presing PSZ je resavao sa lakocom i doveo do toga da prilicno jednostavno iznesu loptu do ofanzivnih igraca. Jos jedna stvar je bitna a to je da su najbolja trkacka ekipa na svetu, pa su velikom agresivnoscu i sa puno trcanja (Davis,Alaba,Kimih, Gorecka,Gnabri,Perisic) nadomestili tu prazninu u defanzivi zbog 4 ofanzivna igraca.

I za kraj, ona koju najvise preferiram

F9491FE9-2F29-4F29-9664-65CFA5D251EF.jpeg

4-3-3

Formacija koja nudi jos vise stabilnosti i fleksibilnosti nego 4-2-3-1

Da bi se efikasno realizovala zahteva vrhunski popunjen roster, da centralni vezni budu kompletni igraci, i da bar 2/3 ofanzivnih igraca budu izrazito ofanzivni - gol igraci.
Nudi jednog igraca vise u sredini u odnosu na 4-2-3-1, jedan vise igrac za resavanje protivnickog presinga, igrac vise da bi se lakse uspostavila dominacija u posedu, jedan osigurac vise u odbrani.
Ta dva vezna (treci je defanzivni vezni) igraca po potrebi mogu biti defanzivni i nuditi pomoc defanzivnom veznom, a po potrebi mogu biti i ofanzivni i nuditi pomoc napadacima. Ukoliko nisu kompletni igraci da mogu da iznezu u oba smera igru, dobija se disbalans. Ako recimo ne mogu ofanzivno da iznesu igru, ekipa u ovoj formaciji moze izgledati kao da ne moze da stvori sansu ni protiv najlosije ekipe u ligi. Sa druge strane ako ekipa poseduje u ofanzivi gol igrace i kompletne vezne igrace, onda ce biti ubitacna ekipa koja je spremna svima da da gol i veoma tesko da primi.

Vecina top timova igra u ovoj formaciji - City, Liverpul, Barselona, PSZ, Real itd

Da bi nas Partizan zaigrao u ovoj formaciji i efikasno resavao male utakmice, za pocetak pored kvalitetne igre su potrebni kompletni igraci, odnosno da u ofanzivi imamo recimo : Leonardo, Rikardo, Zivkovic (svako sposoban da jednim potezom resava mec)
a na sredini recimo: Zdjelar/Everton (DM) , Jojic i Natho (da budu kompletni igraci za nase uslove, doduse Zdjelar/Everton i Jojic bi morali i da krpe malo defanzivi Natha).



Posto nas Partizan nikad nije imao kompletan tim, nego ga uvek krpi, idealna formacija za nas je 4-2-3-1/4-4-2 jer bi tog igraca vise u ofanzivnom delu (a osiguraca manje) mogli da istrpimo u nasoj ligi zbog velike razlike u kvalitet (ne samo individualno tehnickom nego i u fizickom kvalitetu).

Eto, to bi bilo to :D

:partizan-fan:
 
Последња измена:

Djenka

Grobarčina
Учлањен(а)
14.12.2010
Порука
1.360
Reaction score
1.924
Локација
Gde god ti da igras...
Miljkovic, Svetozar Markovic, Ninkovic, Aksentijevic... I onda neko nek kaze da nismo u zoni sumraka.
 

TaraNdrel

Grobar
Учлањен(а)
05.12.2012
Порука
395
Reaction score
2.739
Локација
Novi Beograd
Pa ne može biti jedan od jeftinijih kada si pre 15 godina za milion mogao da uzmeš Lavecija, sad možeš 2 Miletića.

Pa to je tacno ako se gleda u odnosu na 2000e, ja sam se vise bazirao na neki kraci vremenski period, kada pricamo od 2010 pa na ovamo.

Prvo fokusirao sam se na platni spisak a ne na obestecenja, drugo tacno je i da su skocile plate igracima ali ne toliko da su kne glavni razlog ove teme. Razlog zasto imamo daleko najskuplji tim u istoriji jeste da imamo najvise igraca sa reputacijom u timu (vidi se i iz prilozenog da to ne znaci i da su najbolji i da prave razliku) u ovoj deceniji, a ne to da Miletici i Urosevici danas zaradjuju 100-120k godisnje a pre 10 godina su bili 80-100k.

Danas imamo Natha, Sumu, Markovica, Asana, Stojkovica,Sadika, Banjaka, Zdjelara sa reputacijom i visokim platama.

Uporedi recimo sa prvim mandatom Marka, prva godina Kojic, Predrag Luka, Jojic itd niko sa reputacijom, druga godina Lazovic, Skuletic, Vulicevic (i to mu razjebu na polusezoni) tu je samo Lazovic sa reputacijom i to platom pribliznom danasnjoj Stojkovica a ne ovih najplacenijih. Drugi mandat Leonardo, Everton i Djurdjevic (gde su Everton i Dhurdjevic u rangu plata Sadika i Banjaka) itd Da ne pricam o Stanojevicevom timu sa Scepovicem i Markovicem u spicu, Babirlom na sredini, maltene ceo tim bez reputacije.

Pri tom ceo tim je Savi ostao na okupu i ove godine, sto je luksuz kad se pogleda nasa istorija.
 

PFChampion

Grobarčina
Учлањен(а)
11.04.2010
Порука
8.877
Reaction score
13.663
Miljkovic, Svetozar Markovic, Ninkovic, Aksentijevic... I onda neko nek kaze da nismo u zoni sumraka.
.....i Nikola Cumic...

.............
Pri tom ceo tim je Savi ostao na okupu i ove godine, sto je luksuz kad se pogleda nasa istorija.
................

A da li ce ostati na okupu do kraja septembra to je jos uvek pod znakom pitanja. Sve moze da se promeni u roku od nedelju dana. Stanoje je dobio tim oko kojeg ne treba mnogo da se cacka ali to samo pod uslovom da se desi ovo sto ti dobronamerno slutis...u suprotnom idemo iznova sve sto znaci da se vracamo najmanje godinu dana u nazad....
 
Последња измена:

TaraNdrel

Grobar
Учлањен(а)
05.12.2012
Порука
395
Reaction score
2.739
Локација
Novi Beograd
Pa da je Sava ostao, zavisio bi od LE transfer rok. Da je uspeo da udje ostali bi, da nije uspeo neko bi se prodao verovatno.

Sad zavisi od Stanojevica i od LE.
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top