Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Rukometni klub Partizan

  • Зачетник теме Method Man
  • Датум покретања

Владан

ex Vlad
Учлањен(а)
07.06.2012
Порука
13.972
Reaction score
25.967
Локација
ante portas
To i mene interesuje.
Inače sve pohvale za naš rk i ljude u njemu koji ne zaboravljaju tradiciju kluba.
Kad bi i u fk vratili bordo plave dresove....
 

Sasha Bely

Grobarčina
Учлањен(а)
04.12.2012
Порука
3.749
Reaction score
6.268
Dobra utakmica sa nase strane. Vidi se da smo miljama daleko od Vojvodina. U prvom poluvremenu su nam se slozile kockice. Slab dan njihovom (vrhunskom) golmanu, talenat i faktor x Petrica i to da smo imali snage. Krajem prvog smo poceli da padamo i vec smo krenuli da igramo grublje. Zato smo u jednom trenutku i igrali sa 2 igraca. Posle su oni nastavili na istom broju obrtaja a mi smo pali. Isti su igraci u oba poluvrme a samo su njihovi spremniji i imaju duzu klupu.
Al to nija ona kondicija koja se nabija za 20 dana. Vecina njihovih igraca godinama igra tamo i ozbiljno trenira.
U sustini na pravom smo putu ako ovako nastavimo.
P. S ko se seca i u Sapcu smo vodili u prvom a posle nas pregazili. Jednostavno nismo na nivou kondicije prve dve ekipe. Tako da nam ostaje neka fora ili individualni kvalitet da pokusamo do 2 mesta.
 

ђедВук

Grobarčina
Учлањен(а)
01.07.2014
Порука
3.591
Reaction score
13.562
Локација
Yaoundé
Ako sam dobro shvatio, na poluvremenu smo imali 15:11, ali smo isto tako imali tri isključena igrača, a gosti u tom trenutku dva... Ubrzo pošto je počelo drugo poluvreme, isključen nam je, izgleda, još jedan pa smo ostali samo sa dvojicom u polju(!) i u tim trenucima oni prave 6:0 i prelaze u vođstvo... i inače je bilo mnogo isključenja, mi 11 puta, oni 10...

A što se dresova tiče... napisao sam i na fejs stranici RKP, napisaću i ovde - razočaran sam... Ideja je lepa, ali mi se realizacija ne dopada... razlog su te žuto-bele trake na raukavima i bokovima i preko njih još natpis... crno-bela varijanta sa istim šablonom daleko je lepše izvedena, a samo nema tih traka...

IMG-20210206-WA0013.jpg

rk-partizan-1.jpg

... još kad bismo se nekako ratosiiljali tog Globos osiguranja... vlasnik je ''idi gledaj utakmicu'' Ostoja:gaah:
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.736
Reaction score
29.540
Локација
Beograd
pa smo ostali samo sa dvojicom u polju(!)
Igrali smo sa trojicom u polju, tj. ukupno na terenu, jer je golman izašao napolje, a ušao nam igrač, da bismo imali bar tu trojicu da napadnemo Vojvodinu...
Napadaj, napadaj, Partizane, napadaj! :šal

Inače, zna li neko da mi uporedi fudbal, košarku, rukomet...ragbi, hokej...sa koliko igrača je uopšte dozvoljeno nastaviti neku utakmicu?!
Sećam se da smo protiv ,,cigana,, igrali košarku 3 na 5, eto i juče rukomet sa Vošom mi tri a oni...ne znam koliko, nisam brojao...

Ako nema nekih ograničenja u pravilima, verujem da ćemo jednom videti i kako naš jedan igra na terenu...

Ali, i tada ću verovati u tebe Partizane da možeš da pobediš!

:napred-partizan:

 
  • Like
Reactions: BiP

ђедВук

Grobarčina
Учлањен(а)
01.07.2014
Порука
3.591
Reaction score
13.562
Локација
Yaoundé
U fudbalu mora biti minimalno sedam igrača, sa golmanom, nakon toga (mada mislim da to čak nije ni pravilo već preporuka, ali se u praksi ustalilo kao pravilo) meč se prekida.

U košarci smo, ne tako davno, videli 3 na 5, a mislim da je trojka i minimum za odigravanje utakmice do kraja. Ako se dobro sećam onog finiša sa Hemofarmom u Vršcu 2010. tamo smo posle one tuče i silnih isključenja do kraja igrali 3 na 3 (na parketu ostali Bo, Veseli i Roberts?).

Za rukomet zaista ne znam, verovatno je da i tu postoji neko ograničenje. Znam da ima trenera kojima se ne dopada ta mogućnost da golmana zameni igrač i da izgleda čak ima i razmišljanja u pravcu da se nekim novim pravilom to onemogući...

Što se tiče ragbija i hokeja, verovatno i tamo postoji neko pravilo, ali uopšteno, svugde postoji neka preporuka i odgovornost sudija u vođenju meča kako ne bi došlo do takvih situacija. Onako logično, bilo bi glupo dozvoliti da samo jedan igrač ostane na terenu. U hokeju, recimo, postoji i isključenje sa pravom izmene: igrač bude isključen na disciplinski strožije kazne (5, 10, 20 minuta), ali po isteku standardnih dva minuta kazne, umesto njega ulazi drugi igrač... A kako i u ragbiju i u hokeju na klupi imamo veći broj igrača, šanse su svedene na minimum da nedovoljan broj igrača bude tazklog prekida...

Sećam se pre dosta godina utakmice na SP u hokeju za juniore, Rusija (ili čak možda SSSR) - SAD... Došlo je do koškanja dva ili četiri igrača što se izletanjem obe klupe (zamislite četrdesetak juniora :D ) pretvorilo u opštu tuču. Sudije nisu uspele da iskontrolišu početak, a kada se sve otelo kontroli meč je prekinut i - odigran sledećeg dana...
 

Petar-Skopje

Super Moderator
Уредник
Учлањен(а)
19.01.2007
Порука
4.299
Reaction score
2.878
Локација
MKD
Inače, zna li neko da mi uporedi fudbal, košarku, rukomet...ragbi, hokej...sa koliko igrača je uopšte dozvoljeno nastaviti neku utakmicu?!
Sećam se da smo protiv ,,cigana,, igrali košarku 3 na 5, eto i juče rukomet sa Vošom mi tri a oni...ne znam koliko, nisam brojao...

Ako nema nekih ograničenja u pravilima, verujem da ćemo jednom videti i kako naš jedan igra na terenu...

U fudbalu minimum je 9 igraca (8 u polju + golman); u kosarci i rukometu je 2 (golman + jedan igrac u polju u rukometu; a za kosarku vazi pravilo jedan igrac da izvede, a drugi da primi loptu), ta utakmica 3 na 5 zavrsila se ustvari 2 na 4, mi smo zavrsili sa Bogdanom i Vanjom na parketu cini mi se, Zo kod nas je dobio 5 faula, kod njih Rasko je dobio 5.
Nisam siguran za hokej i vaterpolo, mislim da je i tamo minimum 2 (golman + jedan igrac).

Za ostale ekipne sportove stvarno ne znam.
 

ђедВук

Grobarčina
Учлањен(а)
01.07.2014
Порука
3.591
Reaction score
13.562
Локација
Yaoundé
U fudbalu minimum je 9 igraca (8 u polju + golman)...
Off-topic:

Petre, siguran si u ovo?

Koliko znam nije bilo nekih drastičnijh izmena u poslednje vreme, osim pet izmena u tri prilike, a i to je diktirano pandemijskom situacijom. Ne mogu da pronađem neki zvanilni link, ali sam na portalu quora.com pronašao lika koji je fudbalski sudija i piše sledeće:
... Strictly speaking, the Laws of the Game stipulate that a team must have a minimum of 7 players on the pitch for the match to continue. So, if 5 players on a side were sent off, the match would end...
https://www.quora.com/Is-there-a-maximum-number-of-players-that-can-be-sent-off-in-a-football-match

Post je od pre dve godine...
 

1926

Početnik
Учлањен(а)
14.08.2018
Порука
15
Reaction score
7
Локација
Srbija
Da li neko zna šta nam je potrebno da bi izborili nastup u nekom evropskom takmičenju naredne sezone?
 

Krki PFC

Grobarčina
Учлањен(а)
19.07.2010
Порука
2.673
Reaction score
9.252
Локација
U borbi za trofej,u bici za spas
Srbija ima četiri mesta u EHF takmičenjima, za narednu sezonu. Jedno za evropsku ligu i tri za evropski kup. Ako pretpostavimo da pobednik kupa dobija jedno mesto, trebalo bi da prva tri mesta iz lige vode u evropu.
 

Sasha Bely

Grobarčina
Учлањен(а)
04.12.2012
Порука
3.749
Reaction score
6.268
Prva cetri mesta vode u Evropu posto ce Vojvodina uzeti duplu krunu. A prva dva u sehu.
Mada do sada je vecina nasih klubova odustajala od evrope. Mislim da sledece to nece biti slucaj posto se najavljuju 3 jaka drzavna projekta. Mi, cigani i vojvodina koliko sam ja upucen.
 
Top