Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Uprava i marketing

Да ли долазите на протестну шетњу против управе ФК Партизан 31.8?


  • Total voters
    203
  • Poll closed .

Laki

Grobarčina
Учлањен(а)
09.07.2007
Порука
2.246
Reaction score
49
Živ je!!! Ima nade za Partizan!! :wink:

tmt_SLAVA_6.10.2015_01_25070.jpg
 

maximilian72

Grobarčina
Учлањен(а)
13.04.2011
Порука
6.100
Reaction score
2.039
Локација
Ispod zenine suknje
Joj da Peko, Tempo i Koca kako ih je prebrojao Dule vide kako popovi defiliraju klubom a kontrarevolucionari (citaj lopovi i kurve) ljube ikonu i lome pogacu...samo da to vide potrcali bi nazad u grob i zatrpavali se rukama.
 

duxpfc

Grobar
Учлањен(а)
07.06.2012
Порука
984
Reaction score
1.972
Ako se bude snimao neki nastavak Breking bad Babovic treba da dobije glavnu ulogu neke narkomancine bez da ga sminkaju
 

Pekarski

Grobarčina
Учлањен(а)
10.04.2010
Порука
9.376
Reaction score
1.445
Локација
Na najvišem nivou
Jebote, još ćemo i Bari-Tokio uzeti da slavimo da dokažemo nevernom Aci da smo i mi srBski klub. Čemu ovaj cirkus? PARTIZAN slavi krsnu slavu? Polako ali sigurno počinjemo da radimo sve ono što je sa suprotne tribine izazivalo smeh, podsmeh i žaljenje.
Pa nije ovo prva slava koja se obeležava, ili ne pratiš Partizan, ili ti to svaki put smeta.
I odmorite malo od te ciganske glupe propagande da su oni neki srpski klub, a mi nismo. Nekada smo bili jugoslovenski i mi i oni, sada kada više nema te države, logično je da klub pripada onoj zemlji koju i predstavlja na takmičenjima.
 

Magelan

Grobar
Учлањен(а)
12.09.2012
Порука
859
Reaction score
1.037
Теби ако су деде, крме, били партизани не значи да је код свих било тако. Вероваћу да после рата нису ломили прсте сељацима како би им са тавана одузели и последње кило жита, у име узвишене идеологије.

Поента је да је сасвим у реду да се слави крсна слава, да то само по себи није одраз жеље да се некоме додворимо и да глумимо велике Србе. Ми већ јесмо Срби, и српски клуб, основан у Загребу од стране југословена, партизана, али смо и даље српски клуб, за који претежно навијају Срби православци (што суштински није ни битно).

Друго је питање што су нама представници дотични, али то нема везе са крсном славом.

А ова реченица да је поп могао на утакмицу само ако добије писмену сагласност довољно говори о одвратности идеологије на коју се позивате. А сад да чујем како се онда лепо живело...
 

krme

Grobarčina
Учлањен(а)
28.08.2010
Порука
1.696
Reaction score
332
Локација
u čestitoj kući
Ništa ti nisi razumio, ni šalu, ni opasku na nedavno uvođenje religijskog običaja u nešto što je samo po sebi sekularna aktivnost (jer ako nije koji kurac treniramo, 'ajmo u bogomolje, ko bolje moli - tri boda), ni reakcija na laž da je taj običaj u Partizanu od prvog dana, vjerovatno ni činjenicu da smo još uvijek JSD, jer je jugoslavenstvo plemenita ideja koja je, nažalost, pojela govno, a to što su nam uprave u posljednjih 20 godina centar-desne a evo sad i desne (maskirane) svakako ima veze sa uvođenjem slave u FK Partizan. Ateizam kod Srba je jako raširen a čak i da nije, ne vidim kako nešto što je de facto u državnom vlasništvu (mi) u sekularnoj republici može i smije da stoji na poziciji promovisanja jedne religije (konkretno hrišćanstva) ili jednog njenog ogranka (konkretno pravoslavlja).
A za djedove. Hvala na pitanju, 30 i 10 godina poslije njihove smrti još uvijek se fino govori o njima. U oba BiH entiteta, ako je bitno.
 

MS22

Grobar
Учлањен(а)
06.12.2012
Порука
505
Reaction score
665
Локација
Beograd
Apropo cele price oko slave, komunizma, partizanstine itd....

Nije istina da se svuda sprovodila zabrana slavljenja slave posto je moja porodica u Beogradu slavila slavu svake godine, moja baba isla u crkvu i niko je nije sacekivao ispred da je izlomi od batina ili opomene.

A i bez obzira na ideologiju sa kojom se covek poistovecuje, to ne iskljucuje veru u postojanje Boga... Ja jesam "levo" orijentisan u smislu da je socijalna pravda ono za sta se zalazem i da komuna (zajednica) bude ispred pojedinca, posto to svakako i jeste (kao i u slagalici, delovi slagalice su nista dok se ne sklopi cela slika) ali isto tako verujem da nismo nastali od velikog praska i niza slucajnosti (evolucija) vec sa nekom svrhom (teleoloski dokaz) i da je taj tvorac Bog.
 

PFChampion

Grobarčina
Учлањен(а)
11.04.2010
Порука
8.890
Reaction score
13.731
Pored ovoliko lopurdi u upravi nekome smeta sto Partizan slavi krsnu slavu :pop 90-95% navijaca Partizana je pravoslavne vere, a ranije je taj procenat mozda bio manji razloge svi znate....ma sta pricamo bre o tome ode tema u krivom smeru....
Malo o krsnoj slavi malo o Babovicu Kizitu.....samo uprava se migolji i niko da joj pridje.....maajku im jebem lopovsku
 

publicenemy

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2011
Порука
2.329
Reaction score
2.766
Nisi informisan,Partizan od svog osnivanja obeležava svoju klupsku slavu:
https://www.youtube.com/watch?v=X77zzMvbOBA
:D :banghead :prekrsti a pošto je slava može i malo popa i kandila :pop

Je l' ovo išlo za Partizan TV? Ako jeste, a po ovim nedefinisanim kadrovima mi se čini da jeste... ŠTA ĆE OVA OVDE?

Pa nije ovo prva slava koja se obeležava, ili ne pratiš Partizan, ili ti to svaki put smeta.
I odmorite malo od te ciganske glupe propagande da su oni neki srpski klub, a mi nismo. Nekada smo bili jugoslovenski i mi i oni, sada kada više nema te države, logično je da klub pripada onoj zemlji koju i predstavlja na takmičenjima.

Nema ovo, prijatelju, veze sa religijom. Ovo je samo jeftini populizam kojim se izjednačavamo sa Ciganima. Šta misliš, da je njima dodeljena ta uloga ultrapravoslavaca zato što su najlepši i najviše veruju? Ili zato što ih je u tom trenutku bilo više, i bilo je lakše iskoristiti ih za određene zadatke? Oni su opet, sa druge strane, prihvatili tu ulogu i sebe vide kao jedine ispravne i pozivaju se na četnike, Kosovo itd itd. I neka, samo napred.

Ne kažem da mi treba da nazovemo stadion po Peku Dapčeviću, nego samo pričam o zdravom razumu. Šta će sportskom klubu krsna slava (na stranu brendiranje Partizana)? I kakve veze ima što je 95% navijača pravoslavne veroispovesti? Pa šta, mi slavimo slavu tamo gde je i kako je to predviđeno.

Jeftin populizam
 

JasminaT

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2010
Порука
21.462
Reaction score
41.129
Локација
Žrnov
Iz moje perspektive, nije mi logično da klub/firma/bilo koja organzacija slavi slavu koja je porodični praznik.

Nemoj sad da krenu price, "mi smo porodica nja, nja nja..."

Jer ako ćemo to prihvatiti kao argument, zašto onda slavu ne slavi sportsko društvo, nego samo FK?

Ne smeta mi, ali mislim da je sve to pomodarstvo I da se maši suština... I znam da FK odavno slavi slavu...
 

avax

Grobarčina
Учлањен(а)
04.06.2011
Порука
3.416
Reaction score
10.507
Локација
okupirana Srbija
Ajmo anketu, ko je za jahanje popova i lomljenje prstiju seljacima, a ko za lomljenje prstiju popovima i jahanje seljanki.
 

Nikola_G

Grobarčina
Учлањен(а)
17.03.2007
Порука
5.441
Reaction score
7.738
Локација
E-WEST
Iz moje perspektive, nije mi logično da klub/firma/bilo koja organzacija slavi slavu koja je porodični praznik.

Nemoj sad da krenu price, "mi smo porodica nja, nja nja..."

Jer ako ćemo to prihvatiti kao argument, zašto onda slavu ne slavi sportsko društvo, nego samo FK?

Ne smeta mi, ali mislim da je sve to pomodarstvo I da se maši suština... I znam da FK odavno slavi slavu...

Ovo je apsolutna istina, bez namere da ulazim u raspravu o religiji i veri.
Političke stranke, firme, klubovi slave slavu, potpuna glupost. Popovi su naravno uvek tu, ako ih platiš, osveštaće ti šta god želiš.

To što se 90% ljudi izjašnja da su pravoslavci, ne znači i da jesu. Ako si nešto, onda treba toga i da se pridržavaš. A pridržava se možda 5% ljudi. To su fazon pravoslavci, isto ko što neko kaže da je partizanovac, a niti ide na utakmice, niti gleda na TV-u, niti prati rezultate, niti zna bilo šta vezano za dešavanja u Partizanu.

A ovo, ovo nije izuzetak, ovo je jedna prosečna domaća džora.
Ako kažete, ma nisu sve takve, verujte da bi bile da su finansirane kao ova.
screenshot2015-10-07-11-.png
 

Kaiserovski

Grobar
Учлањен(а)
25.06.2008
Порука
554
Reaction score
554
Vidim niko ne komentariše fotografiju iz današnjeg Žurnala. :puke
 

Pekarski

Grobarčina
Учлањен(а)
10.04.2010
Порука
9.376
Reaction score
1.445
Локација
Na najvišem nivou
Nema ovo, prijatelju, veze sa religijom. Ovo je samo jeftini populizam kojim se izjednačavamo sa Ciganima. Šta misliš, da je njima dodeljena ta uloga ultrapravoslavaca zato što su najlepši i najviše veruju? Ili zato što ih je u tom trenutku bilo više, i bilo je lakše iskoristiti ih za određene zadatke? Oni su opet, sa druge strane, prihvatili tu ulogu i sebe vide kao jedine ispravne i pozivaju se na četnike, Kosovo itd itd. I neka, samo napred.

Ne kažem da mi treba da nazovemo stadion po Peku Dapčeviću, nego samo pričam o zdravom razumu. Šta će sportskom klubu krsna slava (na stranu brendiranje Partizana)? I kakve veze ima što je 95% navijača pravoslavne veroispovesti? Pa šta, mi slavimo slavu tamo gde je i kako je to predviđeno.

Jeftin populizam
Ma ko je to releventan dodelio njima titulu nečega da su oni simbol, maderaši pederaši? Pa pogledaj bilo koju njihovu utakmicu iz stare nam zemlje, čućeš kako se ori "Jugoslavija, Jugoslavija". Šta mene boli uvo kako oni sada sebe doživljavaju, mogu da misle da su nadbića, pa kakve to veze ima sa nama?
Dosta više poređenja sa njima, pa sada mi treba da budemo sve kontra onoga što oni misle da jesu. Na šta to tebi liči, meni nikako na nešto normalno, ako se ti porediš sa nekim bolesnicima?

Slava je nešto što je u osnovnoj tradiciji našeg naroda i ne vidim nijedan razlog da to nekome smeta i na agresivan način to da iskazuje, nešto što potiče iz naroda, a nije uvezeno kao neka ideologija sa strane.
Partizan ima puno navijača koji su antikomunisti, pa opet vole i taj grb koji je ideološki obojen i poražen na mnogim, pa i na ovim prostorima.
Partizan vole i levi i desni, i globalisti i antiglobalisti, niko ne može i ne treba da prisvoji klub za sebe.
Ovo obeležavanje slave ne treba ideološki gledati, a sada što u ime kluba slave ljudi koji nisu dostojni da vode naš klub, za to opet nije kriva slava koju obeležava klub.
 

Heysel66

Grobarčina
Учлањен(а)
21.02.2010
Порука
5.836
Reaction score
680
Локација
Klek - Objekat 505
Iz moje perspektive, nije mi logično da klub/firma/bilo koja organzacija slavi slavu koja je porodični praznik.

Nemoj sad da krenu price, "mi smo porodica nja, nja nja..."

Jer ako ćemo to prihvatiti kao argument, zašto onda slavu ne slavi sportsko društvo, nego samo FK?

Ne smeta mi, ali mislim da je sve to pomodarstvo I da se maši suština... I znam da FK odavno slavi slavu...

Jos jedna od idiotija u nizu,odavno ustolicenih u ovom dijelu Balkana.
 
Top