Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

FK Partizan 2020/21.

Статус
Затворена за писање одговора.

Enslaved

Grobar
Учлањен(а)
30.11.2006
Порука
10.223
Reaction score
33.631
Локација
vaginamandibularia

President

Partizanovac
Учлањен(а)
25.11.2009
Порука
8.888
Reaction score
6.229
Локација
§§§§§
Pustio sam Matića da bi ostavio prostora Štuliću. Ali nismo stabilni sad pa nećemo da ga trošimo zbog bodovne razlike i pritiska.

Neverovatno majke mi šta čovek priča! Koji kurčevi pritisak? Pa baš sad ima prostora da proba šta hoće. Još samo da je izjavio da ne odustajemo od titule pa da se prevrnem sa stolice.
Još ovo sa Stojkovićem ako ispadne kao tačno :pop

Čovek ubija u pojam pojedine igrače forsirajući neke svoje zadrte ideje i kombinacije koje ništa dobro ne donose. Plus se trudi izgleda i nas da ubije maksimalno i ogadi nam fudbal. Ja ruku dajem da nema ove korone ne bi bilo 500 ljudi na stadionu, sa sve slobodnim ulazom, da gleda ovu zajebanciju!
 

kujblo70

Grobarčina
Учлањен(а)
24.07.2018
Порука
1.497
Reaction score
6.340
Локација
Blok 70

PFChampion

Grobarčina
Учлањен(а)
11.04.2010
Порука
8.872
Reaction score
13.639
Neverovatno majke mi šta čovek priča! Koji kurčevi pritisak? Pa baš sad ima prostora da proba šta hoće. Još samo da je izjavio da ne odustajemo od titule pa da se prevrnem sa stolice.
Još ovo sa Stojkovićem ako ispadne kao tačno :pop

Čovek ubija u pojam pojedine igrače forsirajući neke svoje zadrte ideje i kombinacije koje ništa dobro ne donose. Plus se trudi izgleda i nas da ubije maksimalno i ogadi nam fudbal. Ja ruku dajem da nema ove korone ne bi bilo 500 ljudi na stadionu, sa sve slobodnim ulazom, da gleda ovu zajebanciju!
Najmanji je problem sto su ideje zadrte. Veci je problem to sto on ocigledno ne ume da ih sprovede u delo. Ni zadrtu taktiku ni bilo koju drugu, onu iz 50-ih ili neku danasnju jer izgleda da tu nije problem samo taktika vec i treninzi, pristup selekciji igraca..... Secam se da me prosla jeza kad je neposredno nakon dolaska rekao "imacemo dva treninga dnevno da bolje upoznam igrace"......a igraci tek izasli iz priprema i cekaju ih dve utakmice nedeljno. Na samom pocetku sam imao poverenja u njega....kad je doveo Miljkovica to je krenulo polako da se rusi i sada posle svega imam vise promila u krvi nego poverenja u "Stanoja".... No eto dali su mu taj "decembar" koji je trazio pa cemo da vidimo na sta ce da izadje.....u najboljem slucaju bice ista situacija kao sad jer ne vidim kako on to bolje moze da izvede. Ceo njegov pristup do sada i taktici i selekciji i svemu deluje totalno autsajderski.
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.749
Reaction score
29.595
Локација
Beograd
Bekove smo prosuli svih ovih sezona (Bogosavac, Cucin, Vlalukin)
Питао сам вас (не персирам Директору, него питам све) пре неки месец, јел гледао неко (осим мене) Влалукина, па се нико није јавио...
Ево сад смо га ваљда сви гледали на ТВ-у, играли су Металац и Партизан пре неки дан...
И...?
И ево сад ћу опет нешто да вас питам, па да видим да л ће бар сад неко да се јави:
Дакле, на основу оног што смо у тој утакмици гледали (ако смо гледали), ко је тада боље деловао као десни бек, Миљковић или Влалукин?
И зашто?
 

Direktor_Grobar

Grobarčina
Учлањен(а)
29.06.2019
Порука
2.997
Reaction score
15.831
Локација
Beograd
Samo da napomenem da momak ima upisane tri asistencije u 10 utakmica ove sezone. Mi smo se vrlo dobro postavili i za razliku od prethodnih utakmica imali kontrolu. Video sam korektnu partiju i ništa više. Ali on je već naš bivši igrač tako da je svaka dalja polemika o njemu suvišna.

@Goran Tomić
Poenta mog posta je bila da ne dozvoljavamo prostor da se neko razvije kod nas i posle se potvrdi kao greška, uz opasku da su ta deca bila nezainteresovana, nedisciplinovana i pored talenta.

Pa ko je zadužen za njihov razvoj? Klub a ne ta deca i njihovi roditelji. Neko s njima mora da radi da bi došli u prvi tim puni žara. Mada ovde vučem paralelu sa školskim sistemom danas i recimo sistemom do kraja 90tih. Glavni uzrok propadanja generacija je sistem koji više ne postoji radi ko šta hoće.
 

Zlatiborpfc

Grobarčina
Учлањен(а)
11.05.2018
Порука
3.759
Reaction score
19.343
Локација
Nickname
K'o kad bi pitao je li bolja slanina sapunjara ili beli bubrezi. Realno.
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.749
Reaction score
29.595
Локација
Beograd
Poenta mog posta je bila da ne dozvoljavamo prostor da se neko razvije kod nas i posle se potvrdi kao greška, uz opasku da su ta deca bila nezainteresovana, nedisciplinovana i pored talenta.
Поента мог поста била је да је на ТОЈ утакмици Миљковић био бољи бек од Влалукина - о коме иначе мислим и желим му све најбоље, али и не одустајем од мишљења да позиција бека није за њега...
Нисам никад и нигде приметио опаску да су Богосавац, Цуцин, Влалукин, Шеховић незаинтересовани, недисциплиновани и слично, напротив...
Само...
У датом тренутку бира се најбоље решење и најјачи играч на некој одређеној позицији за Партизан и евентуално његова прва замена...и Партизан нема тај ,,луксуз,, да чека 100 или 200 младих фудбалера да постану нешто више од талента, па их већину ,,пушта,, да оду негде...
Није мени проблем што је Партизан пуштао и опет ће да пусти много играча, јер углавном не пушта оне најбоље, него ми је проблем што доводи играче који нису на нивоу Партизана...
Критеријуми нам ,,падају,, а ми ,,упадамо,, у неку летаргију...сад већ постаје нормално да смо само евентуални ,,шампиони купа,, и ништа више од тога, оних 1000 ,,Спартанаца,, што је редовно долазило на утакмице Партизана, силом прилика и због Короне лагано ће ,,одумирати,, са стадиона ЈНА, а нове генерације неће ни створити навику да на стадион треба отићи...
Сада је ионако ,,тежиште,, сваке полемике у оном лажном свету ,,интернет-мрежа,, - и 90% оних који се тамо тупаво препуцавају о домаћем фудбалу не гледа га ни на ТВ, а камоли да је некад отишло ,,уживо,, на стадион...претпостављам да ни ,,фуцу,, па бар са другарима на мале голиће нису никад одиграли, а камоли нешто више од тога...
 

nasa stvar

Grobarčina
Учлањен(а)
01.09.2019
Порука
1.121
Reaction score
2.498
Локација
JNA
@Goran Tomić pa svi su bolji od Miljkovića koji ne zna da šutne loptu već je gura pri šutu, koji ne zna da pokriva nazad, i jedino da predje da se bavi atletikom.
 

diego_armando

Grobarčina
Учлањен(а)
30.08.2008
Порука
6.316
Reaction score
3.969
Локација
Kobasicarija "Venac".

PFChampion

Grobarčina
Учлањен(а)
11.04.2010
Порука
8.872
Reaction score
13.639
Питао сам вас (не персирам Директору, него питам све) пре неки месец, јел гледао неко (осим мене) Влалукина, па се нико није јавио...
Ево сад смо га ваљда сви гледали на ТВ-у, играли су Металац и Партизан пре неки дан...
И...?
И ево сад ћу опет нешто да вас питам, па да видим да л ће бар сад неко да се јави:
Дакле, на основу оног што смо у тој утакмици гледали (ако смо гледали), ко је тада боље деловао као десни бек, Миљковић или Влалукин?
И зашто?
Razlika izmedju njih je toliko minimalna da bi ipak dao prednost igracu koji je mladji i koji nas nije kostao rezultata u proslosti. Ovako ispade da je nagradjen za Genk ozivljavanjem karijere.....treba onda i Trajka da vratimo. Kao sto je tada Miljkovic kao neko nase dete dobio sansu tako i sada neko dete treba da dobije sansu, a ne da se smuca po pozajmicama......
 
Последња измена:

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.749
Reaction score
29.595
Локација
Beograd
Svi se mi ,,igramo trenera,, i ,,sastavljamo tim,, ali mučeni Stanoje, Savo, Bata, Đukić, Marko i svi ostali sa ,,užarene,, trenerske klupe Partizana moraju da taj tim sastave tako da pobedi u svakoj utakmici! A to je bitna razlika.

Vi biste dali šansu ,,mlađima,, - pa dao bih i ja, da vodim neki ,,razvojni tim,, ali u Partizanu...mora da igra onaj sa kojim ćemo da pobedimo!
Ako je mlad - lepo, a ako je star, nemam apsolutno ništa protiv ako sa njim pobeđujem!

Uostalom, hajde da se i ja malo ,,poigram,, trenera dok Stanoje u 17h ne zauzme to ,,moje,, mesto na klupi - da dam šansu klincu? Zašto da mu je dam? Jesu Laki i Denis bolji od Sume i Natha? Nisu. Koju su važnu utakmicu rešili i koliko je bilo takvih? Koliko su izveli ,,slobodnjaka,, i penala i dali iz toga neki gol? Malo? E pa onda će da mi igraju Natho i Suma (i to ne zajedno). A Denis i Laki će da dobiju 15-20 minuta, pa ako mi dokažu da mogu nešto BITNO za to vreme, o.k. dobiće onda sledeći put 30 minuta, i tako redom...ako mi ne dokažu, neće dobiti ni tih 15.
Ne interesuje me da li je neko mlad ili star, interesuje me ko je bolji!
Da ,,razvijam,, nekoga, hoću - ako mislim da on to zaslužuje, a ako ne, naćiću nekog drugog ko to zaslužuje više...

Nije fudbal ,,šablon,, - nije to ,,daš šansu,, nekome pa će on to ,,automatski,, da ,,iskoristi,, - nije fudbaler ,,baterija,, zameniš staru novom, pa je sve bolje, može da bude, ali ne mora da znači...
Profesionalni fudbal je visokospecifična kategorija ,,posla,, ne može to svako, nije to ,,kontrolor,, u busu, pa ode jedan, drugog naučiš tom poslu za pola sata...
Ogromna je razlika između seniorskog i fudbala u mlađim kategorijama, velika je razlika igrati u nižim ili višim rangovima, a skoro pa nepremostiva igrati u Srbiji ili u Evropi...

I dok još ,,sedim,, na Stanojevoj klupi, da, igraće mi Miljković i danas, jer boljeg desnog beka od njega nemam, a Štulića ću svakako uvesti u igru, bez obzira na rezultat, jer zašto bi mi bio u ekipi ako skoro i ne igra? Bar da se uverim šta ,,Džoni,, trenutno može a šta ne može, pa da znam za ubuduće...

Ljudi, Partizan ima obavezu da pobeđuje STALNO, lako je reći ,,AHA, šta sam ti rekao kada Miljković kiksne i mi primimo gol, bolje da su igrali Vlalukin ili Cucin,, - a niko ne razmišlja šta bi bilo da su igrali Vlalukin i Cucin, pa tokom sezone ,,kiksnuli,, više puta nego Miljković...
Da se razumemo, APSOLUTNO su mi simpatični mladi igrači, CELU polusezonu pratio sam Teleoptik, i stalno se PITAM ko od njih bi mogao (i da li bi mogao) da zaigra u Partizanu, ali, realnost je realnost, istina je istina, a TEREN je jedino merilo...

Lepo vam čovek reče - ,,gurali, smo Đerleka ništa nismo dobili, Sveta je bio Sveta Šteta i preko njega smo stalno primali golove, on tek SAD zalužuje da igra, ali onda je bio ,,guran na silu,,...
Joveta, Mitar, Markec zasluženo su igrali i kao klinci, ali Markec je sada i više nego preskup za ono što ne/pruža...i da se Joveta i Mitar jednom vrate, što smo ,,sanjali,, godinama...pitanje je u kakvom bi se stanju vratili...

U Partizan igrač treba da dođe kada je spreman za Partizan, i nije problem ako ponekad kiksne, pogreši, promaši, pa mi izgubimo - to se dešava i normalno je. Nije normalno da se neko ,,na silu gura,, samo zato jer svi misle o NOVCU i prodaji mladih igrača.
Doduše, nije normalno i da se neko ,,na silu gura,, samo zato što je nekad igrao kod nas i bio dobar, a sad je daleko od toga...

NIJE NORMALNO da Partizan ,,prosipa bodove,, iz sezone u sezonu, nebotno da li je to zbog kikseva mladih ili duše u nosu starih igrača!
Nedopustivo je da se to stalno ponavlja! OGROMAN novac se u Partizanu troši, a rezultati su nam ,,za dlaku,, iznad klubova koji imaju verovatno 5 puta manji budžet od nas!

Ajde da prestanem da se ,,igram trenera,, pa da počnem da se ,,sigram,, uprave - kakva plata, kakvi bakrači, dobićeš ugovor po kome ti honorar zavisi od broja odigranih utakmica i osvojenih bodova! Molim lepo.
Platiću tri miliona nekog Moreiru, i 4 miliona nekog Leonarda, isprsiću se i za Đuku ili Evija, ali vi drugi, bato, sine, druže, gospodine, ZAŠTA da te plaćam? Da mi prosipaš bodove?
Ja mogu mnogo jeftinije da radim tako nešto...

E, dobro, sad kad smo ,,stvari postavili na svoje mesto,, kad će više ta utakmica pa da se ,,proverimo,, u praksi!
Napred Partizan! :šal
 

zive

Grobarčina
Учлањен(а)
20.06.2007
Порука
7.969
Reaction score
10.262
Dobijamo ovo sta se cimate :D
 

kujblo70

Grobarčina
Учлањен(а)
24.07.2018
Порука
1.497
Reaction score
6.340
Локација
Blok 70
Trudim se da slapiram, al mi ne ide. Nisam iz krajnosti u krajnost, niti sam “Stanojevic po svaki cenu” niti daleko bilo “Stanoje dosao da srusi klub” ali neke stvari mi ne idu u glavu.

Ok zatezemo odbranu i idemo ka gore!
GK - nema konstantu ni jedan (Pop-Celavi-Stojke)
LB - nema konstantu! (Obrad/ Caki)
CBL - nema konstantu! (Kiflica/ Maki Frenk)
CBR - kod nas na pozajmici! nema otkupa!
RB - Miljkon, a ko posle njega? ko ako se povredi!?
DM - Scekic I Zdjelar, ili zavisno od Sume, samo Zdjelar
dakle opet

za klupu ostaju (1 od golmana, 1 CB, 1LB, i npr Pesukic?? a nema mesta za sve na klupi!, + Scekic ako.. )

aj tu smo kao zavrsili sa defanzivnim delom tima, opet ceo tim mora igra odbranu i napad, nego eto po pozicijama.

za pozicije ofanzivnih CM AM LM RM i CF
konkurise cak 15 igraca, da kazemo 8-9 prvopozivaca i 6-7 drugopozivaca
Natho Suma Asano Stevanovic Markovic Pavlovic Stojkovic Jojic Holender Baebek Lutovac Colic Jovic Stulic Lakcevic (namerno sam nabrojao sve) jer pricamo i o budcnosti nekoj nesto!

CM - Natho AM-Suma CF-Baebek kad se oporavi
a sta god radili, uogravali sa ostalima - niko nece imati kontinuitet!! ostalo ih je 11 na 2 mesta!!

Imamo 2 ekipe a nemamo kontinuitet (parafraziram)
Stojkovic- Miljkovic-Markovic-Banjak-Urosevic-Zdjelar-Natho-Suma-Holender-Asano-Baebek

Stevanovic-Lutovac-Scekic-Vujacic-Obradovic-Jojic-Pavlovic-Stojkovic-Stevanovic-Markovic-Stulic

nerealna situacija!

i vec sad se vidi kako ulazimo u sledecu sezonu! bez plana, bez razmisljanja unapred, bez prve postave

DAJ KLINCE

NAPRED PARTIZAN
 

Direktor_Grobar

Grobarčina
Учлањен(а)
29.06.2019
Порука
2.997
Reaction score
15.831
Локација
Beograd
Svi se mi ,,igramo trenera,, i ,,sastavljamo tim,, ali mučeni Stanoje, Savo, Bata, Đukić, Marko i svi ostali sa ,,užarene,, trenerske klupe Partizana moraju da taj tim sastave tako da pobedi u svakoj utakmici! A to je bitna razlika.

Vi biste dali šansu ,,mlađima,, - pa dao bih i ja, da vodim neki ,,razvojni tim,, ali u Partizanu...mora da igra onaj sa kojim ćemo da pobedimo!


Nije fudbal ,,šablon,, - nije to ,,daš šansu,, nekome pa će on to ,,automatski,, da ,,iskoristi,, - nije fudbaler ,,baterija,, zameniš staru novom, pa je sve bolje, može da bude, ali ne mora da znači...
Ljudi, Partizan ima obavezu da pobeđuje STALNO, lako je reći ,,AHA, šta sam ti rekao kada Miljković kiksne i mi primimo gol, bolje da su igrali Vlalukin ili Cucin,, - a niko ne razmišlja šta bi bilo da su igrali Vlalukin i Cucin, pa tokom sezone ,,kiksnuli,, više puta nego Miljković...NIJE NORMALNO da Partizan ,,prosipa bodove,, iz sezone u sezonu
Nedopustivo je da se to stalno ponavlja!

Ajde da prestanem da se ,,igram trenera,,

Poštovani Gorane,

Evo da izvučem iz rečenica koje ste pisali srž problema i da još jednom približim suštinu mog izlaganja:

- Prvo i osnovno, Marka N ne možemo stavljati u isti koš. Čovek je dokazao kako se ekipa disciplinuje i motiviše. Svi naslednici su nastavili da prosipaju bodove sa ekipom koja je miks mladosti i iskustva. Dakle dosta toga dolazi i do samog trenera. Po mom skromnom mišljenju trener je najvažniji u stvaranju sistema igre (da zaobidjem sve što se radi van terena)

- Drugo, da, nije normalno prosipanje ovoliko bodova što je pokrenuo Djukic a nastavili ostali. Koliko god kurva zatvarala mi smo prosuli nedopustiv broj bodova. Najviše zbog užasne selekcije i nedovoljne ambicije trenera da prodrma ekipu. Savo je fenomenalno izmotivisao ekipu u evropi, u ligi im bukvalno pricao “ko jebe ovu ligu, ionako je namestena” . Ne bukvalno ali iz njegovih izjava se daje zakljucak da smo predali bitku na startu.

- Treće. Šampionski tim se ne stvara u jednoj sezoni. @kujblo70 lepo napisa. Nema plan za sledeću. Mi smo tim koji živi od prodaje. Koga ćemo da prodamo posle Fiće? Ulazimo u ozbiljan finansijski problem jer imamo jake ugovore sa igračima koji od nekadašnje igre imaju samo prezime na ledjima.

- Četvrto. Vreme je za reset. Zašto? Godinama posle Marka ubadaju pojačanja u mraku, titule gube u septembru, razvoj igrača iz škole ne postoji, kontinuitet ne postoji. Kad već nema rezultata, ja bi prvi pozdravio da se ostavi par iskusnih (do 3) sve ostalo proda u sledeća 2-3 roka. Šta to donosi? Prvo rasterećenje u budžetu, osveženje u igračkom kadru jer je ovaj prezasićen i gradjenje nekog novog sistema.

- Peto. Postoje primeri u svetu kako se to radi. Ajaks i Atalanta. Ajaks je imao neslavne izlete po evropi i isto vraćao starije igrače tokom tog perioda a onda se okrenuo školi i talentima iz lige. Atalanta takodje, dosta mlad sastav koji je godinama nadogradjivan i buknuo na evropskoj mapi. U takvom sistemu sa 1-2 ozbiljne prodaje godišnje ti imaš:
  • Stabilnost kroz kontinuitet
  • Rezultate
  • Privlačiš talente iz Srbije i regiona da dolaze kod nas jer je politika da se uzme mlad igrač i razvije a kasnije otisne dalje
  • Nemaš ove strance koji dolaze ad hok i svaki 15ti bude pojačanje (izuzetak prošla sezona)
  • Ovo bi svakako dovelo do povećanja broja gledalaca na tribinama i pravljenja veće baze navijača kod dece (odrastao sam uz Kezmana, Ilieva, Ilica, Vukica, Duljaja, Ivica, Delibasica, Nadja, Kralja)
  • Ovo bi dodatno motivisalo decu koja igraju u Partizanu da rade jos jace da udju u prvi tim. Stanje sada je da se zna da cemo dovesti strance a oni uhlebljenje traze po ligi.

    Mi sad možemo da pričamo kako su druga vremena i kako stvari ne mogu tek tako. Ovaj klub treba vizionare a ne ovu gamad koja dodje tu da namiri sebe i svoje bližnje. Partizan je zreo za novu generaciju beba a ne ovaj cirkus Kolorado pun stranaca i polovnih igrača.
Što se tiče Stanoja. Bio bi budala kad bi želeo nešto loše. Ja njega volim zbog svega što je uradio pre ali sam razočaran ovakvim razmišljanjem sada. Ako je sve ovo njegov način koji će nas vratiti na tron sledeće godine onda pozdravljam. Samo malo sumnjam u to.
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top