Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

PFC nostalgija: istorija, legende, stare slike

dare024

Početnik
Учлањен(а)
10.12.2009
Порука
97
Reaction score
1
Локација
Subotica
Mene zanima sledeće ako neko može da mi pomogne:

Interesuju me naši trofeji, tačnije da mi neko kaže ko je napravio trofej namenjen pobedniki naše lige, od kada se koristi, kakve motive ima na sebi, ko ga je izradio, težinu, itd, itd...

Isto to i za kup....

ne mogu to nigde da iskopam pa ako bi neko to podelio sa nama :)

Hvala unapred :)
 

akiopaki

Grobarčina
Учлањен(а)
18.12.2007
Порука
3.568
Reaction score
1.085
Gde je BASK u ovoj prici ? Njih u zadnje vreme nazivaju naj starijim nasim klubom,ciji su oni naslednici?
Do pre par godina se pominjal Sumadija iz KG kao naj starija ,ali izgleda da taj klub vise ne postoji.

Бачка из Суботице основана 1901. је најстарији клуб у Србији, БАСК је основан 1903., и још увек постоји под истим именом.
 

Crno-beli

Partizanovac
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
19.482
Reaction score
2.060
Да се не бавимо више другим клубовима, ево неколико занимљивости везаних за некадашње играче Партизана:

- Никола Будишић (играч Партизана из раних 70-их) је пре неколико година проглашен за најбољег страног играча у историји НАЦ Бреде

- Саво Милошевић је једини Србин који је дао гол на старом Вемблију, у дресу Астон Виле против Лидса 1996. у финалу Лига купа

- Милинко Пантић има своју бисту у Мадриду, као знак захвалности навијача Атлетика

- у Партизану су играла многа браћа. Најпознатији су: Милош, Милорад и Велибор (Бора) Милутиновић, Звездан и Срђан Чебинац, Боривоје (Бора) и Бошко Ђорђевић, Александар и Вељко Трифуновић, Миодраг и Милорад Бајовић, Драгољуб и Бранко Брновић, Бојан и Ненад Брновић...

- било је доста случајева да и отац и син бране боје Партизана у различитим периодима, као нпр. Ненад и Ненад Бјековић, Благоје и Вељко Пауновић, Илија и Бојан Завишић, Павле и Никола Грубјешић
 

1910

Grobarčina
Учлањен(а)
26.01.2010
Порука
1.000
Reaction score
57
...a Zoltan i Tibor Sabo? :buhaha
 

Crno-beli

Partizanovac
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
19.482
Reaction score
2.060
Не знам за тог Тибора :D, ја се не сећам да је играч под тим именом одиграо било када неку званичну утакмицу.
Ако је зезање, онда ОК. :wink:
 

1910

Grobarčina
Учлањен(а)
26.01.2010
Порука
1.000
Reaction score
57
Poluzezanje :D , posto je Zoltanov burazer Tibor stvarno bio na nekim pripremama kod nas negde u drugoj polovini 90-ih, e sad sam zaboravio da li je potpisao ugovor ili je samo proba bila u pitanju. Dugo godina je igrao u okolini Novog Sada, mislim u tada solidnom srpskoligasu Cementu iz Beocina.

Inace, dok je poznatiji Sabo igrao za Vojvodinu na jednoj utakmici zamalo da se posibao za Baticom, ali su se posle utakmice slikali zajedno (mislim da je u Vesniku izasla slika).

edit:

Koliko je verovati vikipediji, ovaj manje poznati je odigrao jednu utakmicu za nas, a posle imao solidnu karijeru u Madjarskoj i Poljskoj.
 

Stoxan

Grobarčina
Учлањен(а)
10.07.2010
Порука
2.666
Reaction score
64
A tu su naravno bili (Marko još uvek) i Šćepovići. Oni su imali priliku da budu jedinstveni da otac i dva sina igraju za Partizan. Mada ko zna možda i Stefan nekada zaigra za nas.
 

Crno-beli

Partizanovac
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
19.482
Reaction score
2.060
Poluzezanje :D , posto je Zoltanov burazer Tibor stvarno bio na nekim pripremama kod nas negde u drugoj polovini 90-ih, e sad sam zaboravio da li je potpisao ugovor ili je samo proba bila u pitanju. Dugo godina je igrao u okolini Novog Sada, mislim u tada solidnom srpskoligasu Cementu iz Beocina.

Inace, dok je poznatiji Sabo igrao za Vojvodinu na jednoj utakmici zamalo da se posibao za Baticom, ali su se posle utakmice slikali zajedno (mislim da je u Vesniku izasla slika).

edit:

Koliko je verovati vikipediji, ovaj manje poznati je odigrao jednu utakmicu za nas, a posle imao solidnu karijeru u Madjarskoj i Poljskoj.

У праву си, одиграо је Тибор једну утакмицу, пријатељску, према тачним подацима са Партизановог сајта, и то као гост. Значи, без уговора:

http://www.partizan.rs/svigraci.php?Jezik=sr#S

Што се тиче Золтана, чини ми се да је тај инцидент са Батом био током ТВ Лиге шампиона, по неком снегу?
 

1910

Grobarčina
Учлањен(а)
26.01.2010
Порука
1.000
Reaction score
57
Rekao bih da nije, mislim da je bilo vreme kratkih rukava i finis jedne od sezona kad smo uzeli titulu, mada nisam siguran.
Mozda je cak Sabo odmah posle toga dosao kod nas. Ako nadjem negde taj ''Vesnik'' pogledacu. Nego, on je posle valjda uzeo azijsku Ligu sampiona i imao dobru karijeru ,valjda u Koreji.
 

Crno-beli

Partizanovac
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
19.482
Reaction score
2.060
Кад си већ поменуо "Партизанов весник", ево како је изгледао у старом, old school :D издању:

 

Pekarski

Grobarčina
Учлањен(а)
10.04.2010
Порука
9.376
Reaction score
1.445
Локација
Na najvišem nivou
De nadje ovu drugu?:buhaha

To je na proslavi jesenje titule 93/94.
Darko Kovačević kao veliki Grobar, došao da proslavi sa svojim nesudjenim saigračima..:D

Ćurčić u pravom Djani fazonu, džemper u farmerke.:buhaha
 

Azurni_jahač

Banned
Учлањен(а)
05.12.2010
Порука
2.130
Reaction score
92
Локација
Uvek azurno
Pandur levo, Tumba iza a Cira desno...

Verovatno je 100 puta spominjano, ali ponovicu, Kovacevic je bio Grobar i trebao je da predje kod nas...
 

Crno-beli

Partizanovac
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
19.482
Reaction score
2.060
Чак је био и гост Партизана на дербију из фебруара 1994. (победа Партизана 1-0 голом Бранка Брновића) и славио победу са нашим играчима, а онда скренуо лево код Албукеркија, пардон, подбањичког колектора...
 

Drug 022

Grobarčina
Учлањен(а)
10.10.2007
Порука
1.862
Reaction score
362
Локација
Средњи Банат
Кад смо већ код браће онда треба написати и браћу Маринковић.

А чији све синови бивших фудбалера Партизана су играли или играју за нас, ја знам за: Бјековића, Завишића, Шћеповића, Смиљанића, Грубјешића....
 

Crno-beli

Partizanovac
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
19.482
Reaction score
2.060
Тачно, Маринковиће сам заборавио, више сам обратио пажњу на оне који су играли пре 5 и више година.

Очеви и синови - све си их набројао, ја мислим, додај још Пауновиће. Уз исправку да Смиљанићев отац - Бранко, није никада играо званичну утакмицу за Партизан.

Е, да - имамо и Немању и Банета Рнића. :wink: Бане, Немањин отац, према службеним подацима ФК Партизан који постоје на сајту, је одиграо две пријатељске утакмице.
 

Petar-Skopje

Super Moderator
Уредник
Учлањен(а)
19.01.2007
Порука
4.299
Reaction score
2.878
Локација
MKD
Очеви и синови - све си их набројао, ја мислим, додај још Пауновиће. Уз исправку да Смиљанићев отац - Бранко, није никада играо званичну утакмицу за Партизан.
Zaboravili ste obojica i, mozda, najpoznatiji par otac-sin u Partizanu: Branko i Vuk Rasovic.:wink:
 

Crno-beli

Partizanovac
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
19.482
Reaction score
2.060
Даааа...:banghead Велики кикс, признајем. Али ту сте ви остали да исправите. :wink:
 
Top