Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Liga Evropa 2017/18

Статус
Затворена за писање одговора.

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.784
Reaction score
29.723
Локација
Beograd
...
...Ako bi uzeo da pogledaš opet utakmicu i baziraš se samo na Jankovića, vidio bi koliko je puta upropastio "polukontre" teško se oslobađajući lopte.

Mislim da Đukić mora da priča sa njim jer meni to prelazj u bezobrazluk. Imaš igrača do sebe kojem možeš da proslijediš loptu i brže razvijaš akciju, ali ne on redovno napravi 2 poteza više koji često znaju rezultirati i opasnom kontrom za protivnika.

On bi mogao biti jako koristan kad bi samo htio, ali očigledno da ima problem sa glavom i egom.
Janković ima problem što niti na terenu koristi ono što ima, niti uopšte MISLI dok je na terenu, u većini slučajeva izabere očajno ,,rešenje,,...skoro pa nikakve koristi od njegovih fudbalskih osobina i ,,potencijala,, Partizan nema...čovek na terenu - NE MISLI, nema ideju dok mu lopta ne dođe, nema ideju kad mu lopta dođe, a dok se seti nečega, kasno je...
A ne mora ta ideja da bude nešto epohalno!
Gledam ga sinoć, ima loptu, hektar prostora ispred sebe, a on ,,povlači ručnu,, čekajući da mu neko (od naših) priđe...
Jbt, čoveče, napadač si, krilo si, relativno si brz, Česi pozadi nisu baš tolike ,,ale,, protrči ih, zabij im se do kornera, do linije, do gola, dokle možeš, razvuci ih, gazi ih, PROBAJ BAR, ako prođe prođe, ako ne, bar si POKUŠAO, ali ne...on više voli ,,alibi,, priču, jbg, nemam s kim...alibi priča, alibi igrač...
Prođi TI, pa ako i tad neko ne stigne da ti traži loptu nek ONI onda budu krivi, ali TI uradi svoj deo posla...

Za Sumu nemam utisak da je čovek neki narcis, jednostavno, letos je došao sa nulom od kondicije (što mu je svakako veliki minus i nema opravdanja za takav potez), posle je došla povreda, nije ga bilo u timu, itd...no i za to malo što je igrao na nekim bitnim utakmicama, Olimpijakos, Videoton, Zvezda, dao je čak i po gol...
Još jednom: nemam potrebu da ga branim ili hvalim, teren će reći sve.

Što se tiče toga da je Janković ,,žrtva,, pozicije Bambija Tošića, taj Bambi Tošić bar ponekad da neki gol (Skenderbeg, domaće prvenstvo), iako je i on mnogo daleko od nekog očekivanog i projektovanog nivoa...i euforije koja je zavladala na Forumu prilikom njegovog dolaska...
Ti ,,povratnici,, sa pedigreom Lige Šampiona i sličnog moraju da shvate da mi od njih očekujemo MNOGO više nego od nekoga ko je LŠ gledao samo na TV...ne treba nama neko ,,na nivou,, domaće lige (takvih imamo kol'ko hoćeš) nego neko ko je iznad toga!
Mi smo Sumu (pa i Bambija) doveli da ,,pokriju,, odlazak Leonarda, ali oni mu nisu dosad ni za nivo njegove pertle od kopačke...

A ovo je već za ozbiljan razgovor između Ilieva, Đukića, Bambija, Jankovića, itd...koja kome pozicija odgovara, kome ne odgovara, ko će da donese u četvrtak prolazak dalje, ko da ostavi duplu krunu u Humskoj, a ko može da se seli i u Teleoptik (mislim da tamo prvenstvo počinje 10.marta, nije ni to daleko)... Sumu nisam ,,ubacio,, u razgovor, jer je to sa njim već obavljeno...

Partizan je klub u kome je predaja zabranjena reč, i u kome kvalitet igrača mora da bude na VISOKOM nivou...
Nama za dovođenje nekog ,,proseka,, u klub uopšte nije potreban bilo ko sa strane, imamo naše dece koliko hoćeš koja uvek mogu da dosegnu ,,prosek,, - ali Partizanu su potrebni igrači DALEKO IZNAD tog ,,proseka,,...

EDIT:
@Partizan Style

Pa možemo mi da igramo sa dodatnim klasičnim špicem u revanšu, ali to znači da gubimo jednog igrača u vezi, i da zato postajemo ranjiviji pozadi...
Pa, ko šta voli, nek izvoli...
 
Последња измена:

kale_gkw

Početnik
Учлањен(а)
03.03.2009
Порука
158
Reaction score
19
Jankovic je iritantan sa loptom u nogama, mrsomudi je, kasni s predajom... da ne nabrajam dalje sta sve lose radi a sta moze bolje, ali bez lopte se bar trudi da pokrije svog igraca, pokusava da odradi taj obavezni deo koliko ume i moze

Ovde sam zavrsio sa citanjem. To kako se on ponasa bez lopte je sramota za zonsku ligu a kamo li za profesionalnog fudbalera na ovom nivou takmičenja. To čime je on takav status zaslužio, meni nije jasno. Osim ako je ne zove možda Falji. Sinoc je to bio takav bol u kurcu da je ono bilo tesko gledati sa tribina. I kod centarsuta kod njihovog gola, to je tako opusteno setanje i, nazovi odbrana, bila da bolje da nije ni pokusavao da ga spreci da centrira.
 

markoni

Grobarčina
Учлањен(а)
23.10.2009
Порука
3.287
Reaction score
1.083
Локација
Istok M
9KDpceQ.gif
 

alboy75

Grobarčina
Учлањен(а)
09.04.2010
Порука
1.128
Reaction score
2.584
Локација
svuda gde je PARTIZAN
pa treba citati onako kako pise, a pise koliko ume i moze... a vrhunsko je poznavanje sporta (fudbala) kada za onako primljeni gol optuzujes nekog sto nije izblokirao centarsut sa gotovo sredine terena, loptu koja je isla visoko, putovala pola sata, tako da stvarno nije problem ni kretnja bekova, ni kretnja halfova, ni kretnja golmana...
takvih centarsuteva ima na desetine na svakoj utakmici sa obe strane, i njih mora da regulise odbrana, a to sto su nas oni skautirali dobro i znali da Vulicevic slabije reaguje na takve lopte pa su iz svakog polozaja slali takve lopte preko njega je "stvarno" problem za koji je Jankovic kriv...
ali ok, nema potrebe ubedjivati se kad je opsteprihvaceno ovde da neko mora da se uzme na zub i da se po definiciji pljuje, a sobzirom da nije bilo Miletica i #51 onda mora neko drugi... izlazeci sa stadiona sinoc cuo sam na desetine njih kako psuju Stojkovica zbog gola (a to sam cuo i na istoku cim smo ga primili), ovde su na forumu prvi komentari bili uglavnpm svaka cast svim igracima za obaveznu igru, cesi nam nista nisu stvorili sem gola iz ofsajda, a danas vec citam kako je ustvari bilo nesto dugo sinoc a ne ono sto smo gledali, kako su se neki setali i igrali nazovi odbranu...
pa ako neko i igra nazovi odbranu onda je to Suma, mada je i on bio manje vise ok sinoc, svi ostali odigrali su onako kako najbolje umeju, a to sto neki ne mogu bolje, jbga tolike su nam mogucnosti
u fudbalu imate dve faze igre, odbranu koju moraju svi da igraju (pricam o ozbiljnim ekipama) i napad gde ako nems previse talenta igras mehanicki sa nekim obaveznim dogovorenim kretnjama linija i lopte ili imas talente koji na individualni kvalitet prave visak i situacije za gol
mi smi sinoc igrali prvu fazu uglavnom dobro sto govori broj sansi koji nam je stvoren (jedina zamerka mi je na racun Sume jer mi se cini da je igra preko volje, kao pod kaznom) a u drugoj fazi imamo gomilu problema, nemamo mehanicki pristup jer imamo par igraca za koje mislimo da na individualan kvalitet mogu da naprave golove ali smo u problemu jer ti igraci (Tosic, Jankovic, Suma) ne pokazuju ili pokazuju jako malo tog individualnog kvlaiteta, tako da nam najcesce preostaje da bunarimo preko Tavambe... ako ne resimo taj deo imacemo mnogo problema
 
Последња измена:

alboy75

Grobarčina
Учлањен(а)
09.04.2010
Порука
1.128
Reaction score
2.584
Локација
svuda gde je PARTIZAN
izvinjavam se zbog dva uzastopna posta, ali tek sad vidim ovaj snimak, a ne mogu da editujem prethodni post...
da je ovo bilo u nasem sesnaestercu pirejsko govno bi sviralo penal za cehe, a govnar je ovde ako se ne varam svirao igranje rukom od Jankovica...
on je za 5 puta slabiji kontakt dao drugi zuti Mitrovicu, bolje bi prosli da nam je sudila maja vujovic a da smo igrali protiv cigana
 

Amfilohije

Banned
Учлањен(а)
15.02.2018
Порука
16
Reaction score
5
Citam ove postove oko Sume i Jankovica i samo me zanima, da li ce se neko zajebati i ponuditi 3 miliona (makar dinara!) da odvede Sumu u svoj klub. Ako me secanje dobro sluzi, za mucenog Jankovica je barem neko ponudio nesto. Odrezite me tamo gde sam najtanji ako iko bude poslao ikad i jednu ponudu za Sumu! Ono je tragikomedija i pitam se samo, da li ga je sramota (barem malo?) sto je medju placenijim igracima dok mu je ucinak jedna velika NULA! Ljudi moji, kako da mu trener nadje poziciju koju doticni igra, kada je ni on jos nije izabrao? On bukvalno nicemu ne koristi, sem da zabavlja publiku koja voli cirkuzante, kao sto je i alboy primetio. To je ono sto mi je sinoc prvo palo na pamet i zato sam se i ubacio u diskusiju, zato sto je to alboy napomenuo..

Ja sam jos posle jesenjeg dela prvi put pogledao one magicne snimke njegove iz raspale Slovacke, i imao sam sta i da vidim. Cak i na njima radi ono sto i kod nas radi. Proturi nekome loptu kroz noge, ovaj se okrene i otrese ga ko slinu, zato sto on sa svojom konstitucijom moze samo da igra za petlice. Znaci ni na tim snimcima (koje inace skoro nikad ne gledam avansno!) on nema sta da ponudi, sto ga cini ozbiljnim igracem. Samim tim se i cudim, ko je tu sve oprao pare kada je za njega ponudjen toliki novac. A cak i da bilo koga impresioniraju ti njegovi snimci, golovi i asistencije, pricamo o ligi kao je za jos jednu klasu ispod ove nase nikakve!

Moreira je isto bio nizak i igrao tog famoznog veznjaka za kojim vapimo, ali on je mogao da nosi Tavambu na ledjima i da igra taj fudbal! Ovaj se vrti kao komarac na terenu, zaboli me sve u stomaku kada vidim da on sa svojih metar i pedeset pokusava nekakav alibi presing. :puke Njemu bre treba 4 koraka da bi nadoknadio jedan Tavambin! Molim nekoga da mi nadje, da li je juce jedan jedini put njegov presnig na zadnju liniju urodio plodom? Da covek nema snage za ozbiljan fudbal se najbolje videlo u onoj akciji, gde mu je trebalo vestackog disanje dok je stigao do sesnesterca i gadjao golmanu u krilo. Da je bilo blata na terenu, ta lopta bi se zaustavila i pre nego sto je stigla do golmana.

Zivot je ponekad bas kurva. Tavamba nosi citavu navalu na ledjima, a igra za kikiriki, dok ovaj pored njega nema pojma i jos je dobro placen za to sto ne ume da radi! Nije ni cudo sto je i Tavamba lipsao sinoc pored ovog kojem je dusa u nosu nakon pola sata igre! Treba biti veliki strucnjak pa pronaci crnca na trzistu koji nema snage za jedno poluvreme! Jedina zelja za revans mi je (osim prolaska!) je da ga u povratku neko autobusom usmeri ka Bratislavi, posto je jel'te usput. Glavu mi odrezite ako njega bilo ko odvede iz Partizana pre isteka ugovora. Nema tog tima na svetu koji ce njemu ponuditi ikad vise slican ugovor!

Za ove sto tvrde da je Suma na pragu da eksplodira, imam samo jednog :pop
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.784
Reaction score
29.723
Локација
Beograd
Gledao sam malopre na RTS-u pregled utakmica Lige Evrope, jbg, i drugi timovi greše u odbrani, kiksiraju, dogodi im se da vode, pa da se utakmica završi sa za njih nepovoljnim rezultatom, ne daju ni baš svi golove kao ,,na traci,, itd, i sve je to u fudbalu normalno i uobičajeno...
Samo što nas boli ona stvar za te druge timove, i njihove greške, ali nas za Partizan stvarno zaboli duša kad ne pobedimo...
Pa onda zato sve to ,,u sitna crevca,, izanaliziramo ko je kriv, ko je pogrešio, šta smo mogli bolje, šta ne, itd...

Jbg...
Ima stvari na koje možemo da utičemo više, i ima onih na koje možemo da utičemo manje...doduše to ,,,mi,, se ovoga puta uglavnom ne odnosi na nas na Forumu, nego na igrače, dole na terenu...
Jeste, sudija je mogao da dosudi (nad Jankovićem) penal za nas (ali nije), i nije uopšte morao da da drugi žuti karton Mitroviću za tamo neki faul (ali jeste), i pomoćni je mogao da primeti (doduše ne tako veliki) ofsajd kod našeg primljenog gola (ali nije), itd...ali to su sve stvari na koje teško da možemo da bitnije utičemo...
...tokom meča, bez obzira na neku eventualnu zlu nameru sudije, ili samo njegovo neznanje, desi se mnogo takvih ,,procena i sudijskih uverenja,, koje nam mogu ići u korist, ali i u totalnu štetu...a ne vredi se baš mnogo ni buniti kod sudije, oni retko menjaju svoje odluke...

Ali zato moramo da se fokusiramo na ono na šta možemo BITNO da utičemo!
Mitroviću baš i nije bilo toliko zapelo da krkne onog na sredini (kada je dobio taj prvi karton), ofsajd bio-ne bio, ali očajno smo reagovali kad smo primili taj gol, lopta nam se šeta na jednu stranu, pa se vraća na drugu...a nigde nikog od naših, samo gledaju...pogledajte na snimku, Urošević, odbrambeni igrač, bek, skroz je pozadi i pušta napadača da daje taj gol glavom...pa valjda je njegovo da pored toga što ga zanima da li će lopta u gol-aut, pripazi i na protivnika koji mu je u blizini, pa ako lopta ipak NE IZAĐE u aut (kao što i nije), da bude spreman da sačuva tog igrača, da bude BLIŽI od njega našem golu, a ne iza njega...i sve tako redom...

Ne mislim i da smo nekog od igrača trenutno ,,uzeli na zub,, po nekom ovdašnjem ,,običaju,, jeste, ima polemika kada se oko nekog igrača ne slažemo, ali neko (kao Janković) je sasvim zasluženo izložen kritici...
Fudbal je takav, stalno si izložen ocenama, pa kako ti bude...
Janković je stalno u timu, stalno igra, ali vrlo malo toga pokazuje, ali uopšte nije stvar samo u jučerašnjoj utakmici, nego što je gotovo stalno takav (nikakav), naspram, recimo Đerleka, koji je na pripremama ušao tek na koji minut, pokazao da zna da pređe igrača, proturi poneku loptu, postigne gol...
Molim lepo...
Ne znači da bi sad Đerlek na svakoj utakmici odmah dao po gol, ali red je i da dobije još koji minut na terenu, da vidimo može li još toga, isto kao što ni Jankoviću ne bi spala kruna s glave da malo više bude na klupi, pa da bar oprobamo da li ima neko korisniji na njegovoj poziciji?
A isto važi i za druge...

Očekujem da Đukić malo ,,promeša karte,, u sastavu tima za nedelju, valjda ima neku ideju...?
 

Amfilohije

Banned
Учлањен(а)
15.02.2018
Порука
16
Reaction score
5

vratonja

Grobarčina
Учлањен(а)
03.08.2007
Порука
2.801
Reaction score
1.116
Локација
Ivanjica
Mene samo interesuje zar gospodin "Mi smo Partizan, idemo po protivnika i opaaa opaaa" nije doveden tj ne prica stalno da treba da igramo moderan totalni fudbal 90 min a ne 55 ... Nebitno prosli ili ispali meni je porazavajuce da on sada to ne moze sa ekipom , da nije izvrsio pravovremene izmene i korekcije posle promene njihove formacije. Njihov trener je promenio u 343 popunio gore itd ... Alo bre to je meni porazavajuce da nije to uvideo i odradio posao ...
 

GrobarPFC

DeFaktoUmjetnik
Уредник
Учлањен(а)
06.05.2007
Порука
4.777
Reaction score
1.168
Локација
Iran
Ljudi igrali smo mi fudbal ispocetka i te kako dobar, brz i koristan. Mislim da su se i cesi iznenadili sta ih je snaslo. Al i sam sam sebi rekao nakon 15 minuta sto se ispostavilo i tacno da mi sa onakvih tempom i presinogm ne mozemo igrati vise od 45-55 minuta, i tako je i bilo. Mislim da nijedna ekipa na svetu ne moze igrati presing 90 minuta, a kamoli nas Partizan.

Mislim da je bila ideja na pocetku odmah stisnuti i probati da se uvali jedan ili dva gola pa onda da se spusti lopta. To sto smo se ukenjali nakon 1:0 pa izgledali kao pogubljeni su najvise igraci krivi, ali i Djukic sto nije napravio promenu odmah nakon par minuta vodstva kad je video da je drugi trener promenio i igraca i postavku na terenu. Mislim da je tad pogresio sto nije Saleta uveo, ili Radina da razbija na sredini a izveo Jankovica koji nista nije pokazao.

Iskreno nakon odgledane utakmice po drugi put mogu reci da imamo sanse, ova VIktorija nije nista posebno.
 

vratonja

Grobarčina
Учлањен(а)
03.08.2007
Порука
2.801
Reaction score
1.116
Локација
Ivanjica
Slažem se tobom, kao što sam gore napisao meni je najveći krivac Djukic što ovo nismo rešili u Bg.
 

markoni

Grobarčina
Учлањен(а)
23.10.2009
Порука
3.287
Reaction score
1.083
Локација
Istok M
Mene samo interesuje zar gospodin "Mi smo Partizan, idemo po protivnika i opaaa opaaa" nije doveden tj ne prica stalno da treba da igramo moderan totalni fudbal 90 min a ne 55 ... Nebitno prosli ili ispali meni je porazavajuce da on sada to ne moze sa ekipom , da nije izvrsio pravovremene izmene i korekcije posle promene njihove formacije. Njihov trener je promenio u 343 popunio gore itd ... Alo bre to je meni porazavajuce da nije to uvideo i odradio posao ...
Pa jel nisi slusao Djukica kad kaze da nece gledati nesto mnogo Viktoriju i davati neka uputstva igracima u vezi njihove igre jer mi smo Partizan, mi vodimo igru itd...
Daj boze da je on i znao koju poziciju igraju ovi igraci sto su uvedeni, kamoli da promeni nesto u nasoj postavi u odnosu na to..
To je jedna od stvari koju mu najvise zameram, u danasnje doba kad imas sve moguce snimke meceva i priliku da iskautiras protivnike do najsitnijeg detalja, ti to ne radis i jos se hvalis time...
 

Grobar92

Grobarčina
Учлањен(а)
01.08.2011
Порука
1.400
Reaction score
3.254
Локација
Tamo gde su Grobari
Ovde vlada atmosfera kao da smo izgubili 3:0, a dominirali smo (što NIKO nije očekivao), primili gol iz ofsajda (iz jedinog njihovog šuta) i dobili smešan crveni karton. I umesto da mi svi budemo ponosni na ove momke i uzivamo gledajući evropski PARTIZAN, mi polemišemo oko toga ko je veći kreten, Janković ili Suma.
 

diego_armando

Grobarčina
Учлањен(а)
30.08.2008
Порука
6.323
Reaction score
3.994
Локација
Kobasicarija "Venac".
slobodno se moze reci da je viktorija mozda I najlosija(ozbiljna) ekipa koja je gostovala u hramu zadnjih xy godina. govorim o paraleli ocekivanog I prikazanog. valjda ima nesto I do nas pa su ovi cesi jedni od retkih sto nas nisu nadigrali. zaista, vise smo videli I of tuna, yb-a, ael-a itd.

optimizam pred revans je kod mene prilicno veliki, a to me plasi.
 

mrzim_sve

Legenda
Учлањен(а)
31.01.2007
Порука
2.728
Reaction score
2.044
Локација
Na groblju...
Kad se pogleda sa ove distance, mislim da se malo potcenjuje ekipa Viktorije. Oni su prvo imali daleko veci posed, imali su za 1/3 vise pasova od nas i generalno, mnogo duze su uspevali da prave neke akcije, drze loptu i sl. Na drugoj strani, mi smo bili mnogo opasniji i konkretniji u onome sto smo radili, ali svejedno, neke velike price o nasoj dominaciji nema.

Jeste generalni utisak da smo trebali da pobedimo i da smo imali kao neke opasnije situacije, ali kad se sve to svede, ocigledno da nije bilo dovoljno. Jos debilni sudija koji ocigledno nije dorastao ovom nivou takmicenja ili je gavros kao sto neko rece...

Mi nismo bili losi, cak sta vise, mislim da nas je Viktorija respektovala prilicno, sto je i razumljivo, ali porazavajuce je to sto kvalitativno ako se gleda, cisto fudbalski i sa strane talenta, mi smo druga dimenzija za njih. Nazalost, ta prica da je za fudbal potreban talenat je umrla '66, ali to kod nas niko ne moze da ukapira. Mi da imamo 20% nefudbalskih kvaliteta koje imaju Cesi, protivnike kao sto su oni, pa cak i 50% bolje od njih bi resavali rutinski.

Ovako svi gledaju u pasulj da li ce Zoran Tosic da konacno preuzme ulogu lidera na terenu i opravda status reprezentativnog krilnog igraca, a to jos nismo videli. Svi gledaju u Jankovica i ne znam sta vise treba da se desi da taj decko pocne ozbiljno da igra. Stoji da nam je svojim potezima (gol YB-u, minijatura koja je donela pobedu u BG-u) jesenas direktno doneo prolece (uz Stojkovica i Tawambu), ali sa ovim sto je pokazao to ni nasta ne lici.

Ono sto nominalno hrabri je sto smo i defanzivno sasvim solidno izgledali (ili se tako cinilo) i da je bila prisutna disciplina u igri. Naravno to je trajalo 50 - 60 minuta, i mislim da pre bilo do voljnog momenta i pozrtvovanja, nego sto smo se utrenirali, ali eto prilike u Cetvrtak da vidimo da li je to bio izuzetak ili ne.
 

Svinje_vracar

Grobar
Учлањен(а)
22.09.2010
Порука
472
Reaction score
22
Nije Bambi zakasnio nego dodavanje Sume nije bilo dobro, tj. pas je bio mlak. Da je bila malo jača em Bambi stiže na nju, em bi bio bolji šut.
Mada odlična akcija koja je i nas iznenadila.

Pa nije Suma dodao loptu Bambiju nego Jankovic. Suma je izveo korner Jankovicu, a ovaj pokusao da prosledi loptu Bambiju
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top