Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

7DAYS EuroCup 19/20 - Put do Evrolige

Статус
Затворена за писање одговора.

Tano

wadepartizan
Учлањен(а)
22.06.2008
Порука
575
Reaction score
2.928
Локација
Universe
Prosto mi je smesno kad uporedim postove nakon pobeda i poraza. Dajte ljudi, smirite se malo, nismo deca. Tek je novembar, cak ni utakmica sa limenkama nema neki poseban znacaj. Neke vece pohvale i kritike bi trebali da ostavimo za prolece.

Inace, rekao bih da je problem Trinkijerija njegov blag karakter. Ako ga uporedimo sa Duletom, Dule je rigorozan i distanciran od igraca, ne mozes da vidis nista vedro u njemu dok vodi utakmicu, a vrlo retko i na treninzima. Kad trener odaje takav utisak a uz to ima i neke rezultate, onda to izaziva strahopostovanje kod igraca. Trinkijeri je smeker, slatkoreciv, imas utisak da cak i kada je veoma ljut on samo glumi i pokusava da nesto promeni na neki neprirodan nacin za njega. Imas osecaj da to nije stvarno on i da ce nakon nekoliko napada da zaboravi na tvoje greske i da ti da novu sansu. Zbog toga igraci na njega gledaju potpuno drugacije i ne shvataju ga previse ozbiljno. Uz to nema neke velike rezultate u karijeri, to je jos jedan dodatni problem.

Sto se tice Zagorca, covek ima probleme sa karakterom koje vuce skoro pa sigurno iz detinjstva. Vidi se da je bio dobro i pametno dete, previse zasticen, prerano bio izlozen raznim pritiscima, a sada to sve dolazi na naplatu. Pun je strahova, nema samopouzdanja, a uz sve to obicno ide i nedostatak energije. Nije to nista konstantno, moze to da se promeni ali uz mnogo truda i promenu nacina razmisljanja. Nazalost, cisto sumnjam da psiholozi mogu da ucine tu nesto, njegov problem je dosta fundamentalniji i zahteva duhovni razvitak. Zbog svega toga ne ocekujem od njega previse, mozda nekoliko dobrih utakmica kad u njemu proradi inat i podigne energiju na neki nacin, ali sve ce to biti kratkog daha. Ona kontra kada se uplasio valjda blokade je pravi primer koliko je on uplasen i nesiguran. Potpuno ista stvar desila mu se u finalu sa limenkama kada je bio u kontri a iza njega bio Beron.

Bilo bi dobro da dobijemo limenke zbog morala ekipe, ali kao sto vec rekoh, bar meni to ne znaci previse jer imamo dosta problema u igri koje moramo da resimo ako mislimo da dodjemo do nekih rezultata na kraju sezone.
 

Spalding

Grobarčina
Учлањен(а)
30.06.2019
Порука
2.402
Reaction score
9.408
Локација
Novi Sad
Kakva kurton košarka u meču Venecija-Lokomotiva...Na kraju, pobeda Italijana.
 

StrikeFront

Statističar
Учлањен(а)
19.06.2008
Порука
5.034
Reaction score
14.652
Venecija nazalost dobila i verovatno obezbedila prvo mesto. Ne znam gde mogu da kiksnu, mozda Tofas ali mi onda svakako moramo da dobijemo i u Rusiji onda a kako igramo pitanje je da li cemo dobiti Ritas i Limoz kuci a kamoli ove na strani. Jbg sve smo sjebali porazom kuci od Venecije...
 

Ilyasova

Grobarčina
Учлањен(а)
02.06.2011
Порука
3.904
Reaction score
7.799
Najrealnije je da Venecija bude prva, a mi drugi kako stvari stoje, a onda iz A grupe nam dolazi Virtus, a bogami protiv njih smo najebali.

Naravno da ostaje zal i opravdane kritike, nakon lako prosuto prvo mesto, startnih 5-0 i dobar raspored u drugom delu prve faze Evrokupa.
 

BELI BG

Grobarčina
Учлањен(а)
28.06.2013
Порука
1.398
Reaction score
4.619
Локација
Zemun
Nemojte samo kriviti Tomasa, decko je surovi profesionalac. Nije on kriv sto je postavka napada ocajna i sto uglavnom dobija loptu pred kraj napada da resava 1 na 4-5.
Ono sto je primetno, je da nas je trener Venecije procitao( nije ni tesko procitati, jer nije da igramo raznovrsnu kosarku), a posle te utakmice svi odradjuju copy/paste taktiku( parkiraju autobus u reket) i delujemo potpuno pogubljeno.
Sa ovim rooster-om, jako je tesko igrati pozicioni napad, tj napad na postavljenu odbranu. Ekipa je tako selektirana da je jedini nacin trcanje protivniku u ledja, brza igra, tranzicija, zavrsnica u ranoj fazi napada, uz mnogo energije u odbrani i rotacije(bukvalno da se igra sa 12 igraca).
Za ovakav pristup podrebno je oformiti ekipu koja je spoj mladosti i iskustva i selektirati igrace sa osobinama tako dopunjuju jedan drugog. Mislim da je Trniki upravo to uradio(pokusava da uradi).
Ali, uvek ima neko "ali", za stvaranje tima koji ce da sprovede sve ovo u delo, potrebno je vremena i mnogo prolivenog znoja, kao i ogromna kolicina energije. Takodje, fizicka sprema igraca mora biti na najvisem mogucem nivou.
Postojeci sastav bi trebalo iskristalisati(zameniti nekolicinu igraca, igracima koji bi se uklopili u filozofiju igre), proci jos jednu "kuru" priprema sa prof. Koprivicom i nas Partizan moze postati ono sto mi, a i nas trener zelimo. Tim koji melje protivnika presingom, jakom odbranom, trcanjem. Igraci koji "pene" na protivnike - jer su tako navikli.
Ja verujem!
 

Marin

Grobarčina
Учлањен(а)
14.09.2008
Порука
2.445
Reaction score
2.213
Porazi i nisu toliki problem, problem je igra koja i ne postoi. Kada su poceli da ubacuju 3 poena mi smo se rezultatski priblizili kada nas sut stane razlika protivnika raste i poraz je neminovan.
 

Alex B

Grobar
Учлањен(а)
05.06.2017
Порука
448
Reaction score
2.542
Локација
Novi Beograd
Ako pojačanja budu krpljenje rupa, džaba sve.

Ako je Birčević doveden da bude "srpski igrač više u timu", onda ga jebi, lako ćemo sa viškom stranaca, mada pre mislim da je po partijskoj osnovi on član svih institucija.
Pejners, igrač do bola, a nadasve bez istih, čovek za neki kk utopija sa sve onim kezom, letargičan, za koga je košarka samo igra bez strasti.

Bravo za malog Trifu, partizanski je da se sve više kali. Trinki da na treninge nosi reket svaki put, kao podsetnik o zatvaranju istog.
Bravo i za + razliku
 

Marinho

Grobar
Учлањен(а)
31.05.2017
Порука
692
Reaction score
1.364
Локација
Komsija Cvarkov Djordja
Ovaj poraz je za mene, nazalost, bio skroz ocekivan...Cinjenica je da nam igra u poslednjih nekoliko utakmica nije bas sjajna, a moje misljenje je da je to umnogome povezano sa dve stvari: povredom Voldena i manjkom vremena za uigravanje.

Voldena su mnogi i hvalili i kudili, on je po meni mnogo zahvalan igrac koji bi tek trebao da pokaze sta ume. Jeste da nije nesto mnogo blistao kao kreator igre, ali ipak znaci kad imate jos jednog igraca u rotaciji koji ume da donese poene, ma kako to bilo. O njegovoj vaznosti u odbrani i skoku i da ne pricam...Nisam pratio statistiku, ali verujem da je medju 3-4 najbolja skakaca u timu. Prosto, donosi neku energiju koja nam ocigledno fali.

Manjak vremena za trening, hm...Ko god misli da je to izgovor neka pogleda sta su pricali selektori na nedavnom SP, upravo o tome kako su im silna putovanja od grada do grada u Kini onemogucavala redovno treniranje...Nema igre ako nema dovoljno treninga, toliko je jednostavno...Zato smo trenutni osudjeni na puno soliranja, nerezonskih suteva...Igracima treba sala, a jedva da je vide. Imajmo malo strpljenja jbg...

Moglo bi se sad polemisati i o tom nedostatku beka i centra, ali mislim da je nepotrebno jer svi to vidimo. Tim je takav kakav je trenutno i to je to. Bitno je izvuci maksimum iz ovoga sto imamo.

I naravno jebati limenke u sledecem mecu.
 

vasoo

Grobar
Учлањен(а)
10.08.2018
Порука
240
Reaction score
354
Локација
i svakog novog dana
los pocetak meca..
odma se znalo da nema vracanja, pala je energija..vidjecemo sto ce biti
al ovo ne vodi nidje..idemo dalje
NAPRED PARTIZAN
 

La Zic

Grobarčina
Учлањен(а)
08.12.2011
Порука
1.662
Reaction score
2.826
Локација
Humska ulica
Iz dana u dan sve losiju kosarku igramo.Tacnije igre i nema.
Prosuli smo prvo mesto posle dva kola revans utakmica i sa 5-0 ,pali na drugo mesto za dve utakmice.Doktorat
Dobro je da nam Parahovski ne treba... :banghead:
Moze da se drka ko i koliko hoce ali opet ponavljam Trinkijeri se pogubio.Jednu krstenu akciju nemamo
 

Oplenac

Retired witch Hunter
Учлањен(а)
08.07.2014
Порука
5.928
Reaction score
26.752
Interesantno kako odmah pises nakon poraza, i pises defetisticki, prosto imas potrebu da kazes puno toga nakon poraza, kao da iz tebe ne govori navijac Partizana.
S druge strane, nakon pobeda, nisi nesto preterano aktivan na forumu, a poruke su ti sture, u odnosu na radost koju pobeda donese. Cak sta vise, poruke su ti tada prilicno standardne, po copy paste sistemu.
 

La Zic

Grobarčina
Учлањен(а)
08.12.2011
Порука
1.662
Reaction score
2.826
Локација
Humska ulica
Ne lupetaj druze ne diram te ne diraj me,iznosim misljenje,jer sam isfrustriran onime sto nam tim pruza na terenu i onim sto mi oci vide .Sta ja sad tebi posle 30 godina navijanja za Partizan da se pravdam ko sam i sta sam.Ne moramo da imamo isto misljenje i u redu je.Imam pravo na misljenje i to je to,ako se tebi ovo sto gledas dopada ok to je do tebe ,meni smeta kako igramo i to je to.
Sto se pobeda tice osim superkupa gde smo gazili i Lokomotive posle koje sam bio zadovoljan i srecan sve ostalo je bilo onako kako i 90 % foruma napise "Bitna pobeda,igra ne bas,teraj dalje" .Sta treba da kazem da je protiv Zadra bilo top da bi ti bio zadovoljan.Nista tako,jer tako i nije.Pozdrav
 

Oplenac

Retired witch Hunter
Учлањен(а)
08.07.2014
Порука
5.928
Reaction score
26.752
Naprotiv, ne svidja mi se kako igramo, ali ne svidja mi se ni kako mi se obracas, pa nikom nista.
Ti si izneo svoje misljenja, ja svoje.
I jedan savet kao nekom ko 30 godina navija za Partizan, vise se raduj pobedama, lepsi je osecaj.
 

GolmanRade

Grobar
Учлањен(а)
24.06.2009
Порука
838
Reaction score
508
Poraz kao poraz nije strasan. Ipak smo gostovali na evropskoj utakmici. Druga pozitivna stvar je sto je bilo manje od 13 razlike.
Ono sto po meni nije dobro je to sto gubimo utakmce koje igramo po drugi put protiv istog protivnika. Da li je do skautinga, trenera, igraca, ali to mi se nikako ne svidja.
Bircevic je bas los. Ja ne znam ni sto ga Sale zove u reprezentaciju. Covek je bivsi igrac. Sto rece neko i Gagic je korisniji od njega. Zagorac bas veliko razocarenje. Ne znam sta je sa njegovom glavom. Tako veliki Grobar, tako talentovan kosarkas a ucinak mizeran.
 

Matke22

Grobarčina
Учлањен(а)
31.08.2018
Порука
3.217
Reaction score
8.995
Локација
JNA
Što kaže Golman Rade zanimljiva činjenica je da smo u ovim porazima gubili protiv rivala sa kojim smo već igrali i to sve sa katastrofalnim otvaranjem utakmica i sve sa većom razlikom.

Ne znam šta Trinkijeri želi da dobije na početku utakmica kad skoro uvek počinjemo sa Jankovićem na 5, Tomasom na 4, Zagorcem na 3, Peinersom i Jaramazom. Em kamenjarska postava, em dve defanzivne rupe Janković i Zagorac.

Vraćanjem Voldena u pogon i pojačanjima na 2 i 5 igra će dobiti drugu dimenziju.

Mi smo zapali u malu krizu što se tiče igre, što mislim da se potrefilo što kaže kolega Marinho povredom Voldena (iako nisam ljubitelj takve vrste pleja, mnogo je bitan za defanzivu).

Mene brine startna trojka Zagorac, dečko je baš u kanalu u oba smera. Gordić je počeo više solirati od kad je Volden van terena i on se umiriti mora.

Trinkijeriju bih zamerio na situacijama na minus 6 i minus 8 a bilo ih je 4 (Tomas umesto da je vratio loptu Urošu otišao je s njom u aut, Pejdž u ranoj fazi napada loše nabacio na alej ap, Mozli izgubljena lopta, Gordić duga dvojka). Posle jedne od ove 4 morao je uslediti time out, ne razumem čemu srljanje i brzanje.

Treba izgurati ovaj period bez pojačanja što bezbolnije i vratiti se u kolosek. Nisam uzdizao ni posle pobeda ne dramatizujem ni posle poraza ali evidentno je da od početka sezone fali igrač sa poenima u rukama ponavljam se ko papagaj i odlaskom Parahovskog startni centar. Moja letnja želja je raskinula saradnju sa jednim klubom. (nije nikakva informacija, samo želja :D)

Moramo dobiti i Ritas i Limož bez obzira na sve, poraz od Venecije je sve zakomplikovao.
 
Последња измена:

djole035

Grobar
Учлањен(а)
06.06.2013
Порука
409
Reaction score
441
Interesantno kako odmah pises nakon poraza, i pises defetisticki, prosto imas potrebu da kazes puno toga nakon poraza, kao da iz tebe ne govori navijac Partizana.
S druge strane, nakon pobeda, nisi nesto preterano aktivan na forumu, a poruke su ti sture, u odnosu na radost koju pobeda donese. Cak sta vise, poruke su ti tada prilicno standardne, po copy paste sistemu.
Malo poštovanja da ima ovaj debilni Nick bi promenio....uz sve ovo što si nabrojao....
 

Matke22

Grobarčina
Учлањен(а)
31.08.2018
Порука
3.217
Reaction score
8.995
Локација
JNA
Banki i Lokomotiva sporazumno raskinuli ugovor.
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top