Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Bivši igrači i treneri Partizana po svetu

Maler

Disident
Учлањен(а)
17.08.2007
Порука
1.666
Reaction score
138
Локација
Višegrad
14937435_10154089868625835_8286811424493713858_n.jpg


Protiv Reala.
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.825
Reaction score
29.849
Локација
Beograd
Jok, ti si bio. :D
He, he, šalim se malo, ali što se priče tiče, ko da se svega seti, doduše, nisu mene srušile godine, već po noći, moj jarane, brda i doline https://www.youtube.com/watch?v=bV8xHCH-Qu4 (i nekoliko ratova, sankcija, kriza, beda i nemaštine pride), pa se teško sećam prošlosti...
A povremeno je bila baš lepa i slavna...
Pažljivo poslušajte (i pogledajte) Gospodina Smaju, lepše i bolje ispričane priče od te njegove i ne može biti!
https://www.youtube.com/watch?v=_LbafL14AoA
Moj veliki naklon, aplauz i pozdrav za Velikog Gospodina Admira Smajića, našeg Smaju!!!
:respect:clap:napred Partizan:ziveli
 

grobar-do-groba

Mrzitelj zvezdizma
Учлањен(а)
10.03.2016
Порука
3.960
Reaction score
4.434
Локација
Uz Partizan i dobar gitarski rif!!!
Nažalost i ja se secam ratova sankcija bede, ali se ne secam ovakvih lepih trenutaka.

A i ti sad si trebo da napišeš post od dva metra, kako je bilo kad je Mance dao gol 2-2, da nam opises dilerijum, i kakvo je navijanje bilo na 2-1, ti nista. Šalim se naravno :D.
Steta sto nema snimak cele utakmice
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.825
Reaction score
29.849
Локација
Beograd
Partizan mi je bio izvan svake stvarnosti, nešto što nema veze sa ostalim segmentima života tipa škola, ili bilo šta drugo...
Radiš šta radiš, baviš se čime se baviš, obavljaš šta obavljaš - sve dok ne dođe vreme za odlazak na JNA (ili čmarakanu, Karburmu, itd) - i onda SVE ide u drugi plan, a samo mi je utakmica Partizana - SVE!

Razlog za uživanje, radost, euforiju, strast, nešto važno, veliko, lepo, nešto posebno što imam priliku da OBAVEZNO gledam samo otprilike jedno dva puta mesečno, kad igramo na JNA, ili eventualno ako se igra tu negde u BGD-u (nije bilo ARENE pa da ima tih prenosa svaki put, niti se tek tako moglo meni kao srednjoškolcu čak do Splita, Tuzle, Zenice, Ljubljane)...
Ali, ne samo na toj utakmici sa Dinamom na ,,čmarakani,, nego i pre i posle, u timu si imao takve sjajne igrače koji su mogli da reše utakmicu u svakoj sekundi, da si zato svaku tu sekundu i pomo pratio - svaki naš umetnik napred je znao da dribla, prođe, da gol, ili da bar rivala napravi volom - a i imali su i želju da to stalno rade...a ovi naši pozadi su krvave rovovske bitke vodili da zaustave protivničke ali i takođe istinske umetnike - pa ko to da ne gleda?!

Poserem se ja na taktiku i igru od nula do jednog gola po utakmici i straha od napada protivnika kao da se previše ne ,,otvorimo,,.
E pa kakva igra, kakva taktika, kakvi igrači, i kakva im muda - toliko i publike na stadionu...

Aha, imamo sad Evertona i Leonarda, samo tada je bilo takvih 11 igrača u timu...mogla je utakmica i da se izgubi (jer su i protivnici bili jaki i prejaki, što je naravno dodatno privlačilo publiku), ali Partizan je MORAO da igra FUDBAL, pa čak i ako žestoko podbaci u jednoj utakmici, u sledećoj je GINUO da spere tu sramotu...
GINUO!

Zato se ja stvarno i ne sećam svih tih detalja koje sam uživo gledao - bio sam kao u nekom stanju TRANSA, EUFORIJE, BLAGOG LUDILA...
Odeš, gledaš, pratiš, strepiš, vičeš, nadaš se, očekuješ, driblamo, napadamo, jurišamo, lomimo, meljemo, prosto u vazduhu ,,visi,, - i onda:

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLL!!!
OGROMNA RADOST, PONOS, USHIĆENJE, SREĆA, POJAČANO LUDILO!!!!
DA L JE MANCE, DA L JE ŽILE, VARGA, SMAJA, MOCA, ILI BILO KO DRUGI
SAMO NEK JE
GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLL!!!

I ko tu da precizno pamti neke detalje, zapisuje statistike, pičke materine i ostalo što je važno samo tipovima ko što je Aca Frizura?!
Nismo ni znali da će jednog dana biti izmišljen internet pa da kao sve bude na njemu.
E, kurac je sve na njemu.

Ima svašta, nije da nije, ALI...

Ljudi gube DUŠU, volju, poštovanje, dobrotu, pozitivnost...drndaju mobilne, hipnotišu ih kompjuteri, neki hejtuju, neki mrze, neki su učaureni, neki depresivni, neki lenji, neki preumorni od posla...

Ali...
... ipak nemojte nešto da se previše ,,cimate,, oko toga kako je bilo pre i da li je STVARNO bilo bolje, ili mi matori volimo da mnogo ,,serendamo,,...imate ovo SAD, pa ako mislite da nije kako treba, promenite ga - ako možete...a ako ne možete, promenite SEBE koliko možete...

Evo, sutra igra Partizan (kakav god da je), i kad da gol (ako ga da), jeste, neće biti 100, 90, 60, 55, pa čak ni 5 000 ljudi na stadionu, ali ko sprečava SVAKOG pojedinca, da ako mu je do radosti i euforije (pa i ako nije), jedno 6 puta optrči celu tribinu na kojoj je, raduje se i viče :
GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLL!!!

Ljudi, nemojte da zaboravite da se radujete. :šal
Pa potrebno je to, bar ponekad!
 

Sarma

Grobarčina
Учлањен(а)
06.12.2010
Порука
2.021
Reaction score
170
Локација
Vienna
Bio prisutan protiv Dinama, na zalost ne na jugu, vec na zapadu do juga. Cale, cika Maksa i ja. I ja sam opet pizdio na caleta sto je isao, jer kad god je isao, mi pobedu nismo videli. Ekstra sam ispizdeo jer zbog dima nisam video nas prvi gol, i nazalost, nisam video klizanje na kolenima nase legende, jer su me cale i cika Maksa dohvatili u slavljenicki "zagrljaj". Kad tad nisam "prenumio"..:) A mislim i da nikad glasnije nisam cuo "GOL" i slavlje publike nego tada. Sad, da li je zbog toga sto je bilo mnogo ljudi, ili sto mi se ova dva "medveda" dernjala u usi, ne bih znao. :)
 

PFC_4ever

Grobarčina
Учлањен(а)
22.10.2007
Порука
1.812
Reaction score
1.081
Slušaš i uživaš, diviš se, smeješ, primetiš da dišeš. Uzdasi bez pritiska iskušenja ovozemaljskoga života i okruženja. Kao da si u nekoj raketi u sred kosmosa, kao nešto gde ne postoji vreme. Osećaš ljubav, prosto.
Hvala Admire Smajiću na ovom intervjuu, bilo mi je zadovoljstvo i uživanje gledati.
Posle ovakvih intervjua imam osećaj kao da sam sve ovo doživeo i svemu prisustvovao. Ovo izaziva divljenje... budi čoveka. Budi kao i mnogi tekstovi ovde na forumu, na blogu crno-bele nostalgije, raznih starih utakmica iz perioda kada nisam bio rođen, kao i mnogo priča starijih nama mladima... Koliko je lucidnih, ludih, otkačenih Grobara samo. Na jednom rođendanu upoznao sam čoveka koji je dosta stariji od mene, možda četrdesetak godina, i pričamo o Partizanu, a ja se ježim od njegovih priča, emocije navrle, kosa mi se nakostrešila, ježim se, još sve to ide uz po koju rakiju pa dođe još zanimljivije :D , ja mu pričam šta sam čuo, čitao... on potvrđuje, priča još više... i onda kaže da je sinu dao ime Nikica, po Klinčarskom... :respect
:napred Partizan
 

Pekarski

Grobarčina
Учлањен(а)
10.04.2010
Порука
9.376
Reaction score
1.445
Локација
Na najvišem nivou
Ja sam tu utakmicu odgledao sa severa, zato što nije mogla da se nađe karta za druge tribine. Imao sam sreće da gledam takav jug, kakav nikada kasnije uopšte ni na jednoj tribini nisam video. Posle zajebanih 0-2, drugo poluvreme je zahvaljujući jugu bilo potpuno euforično: beli, beli, nikada glasnije nisam čuo.
Inače, na severu je bila i grupica cigana, koji su žicali za pivo, uvlačeći nam se kako su došli da navijaju za nas.:D Negde na sredini severa je bila grupica dinamovih navijača, mahom vojnika, koji su se čuli samo posle njihovih golova. A i neki cigan je zabo pivskom flašom u glavu nekog purgera, i tada je postojala velika netrpeljivost između Beograda i Zagreba.

Inače, vidim da ga Pantić predstavlja kao velikog borca, a Smajić je pre svega bio vrhunski teničar i dribler, i da je imao veću brzinu, bio bi svetski igrač.
Veliki Partizanovac, što se vidi i u ovom intervjuu, gde priča sa puno emocija. Smaja je sigurno obeležio jednu epohu Partizana, osamdesete godine u crno-belom bez njega ne bi bile iste.

I šta priča ovaj Pantić kakvih devet bodova, kada nam je bilo oduzeto šest!!!
 

Al_Bundy

Grobarčina
Учлањен(а)
09.04.2010
Порука
1.003
Reaction score
3.235
Локација
Prijedor
Koliko sam ga shvatio, mislim da je mislio na sistem bodovanja, tada je pobjeda važila 2 boda, pa je isto kao da su nam sada oduzeli 9 bodova. Uglavnom, lijepo je što Pantić sa vremena na vrijeme organizuje ovakve intervjue, vidim da znači ljudima sa foruma i ostalim navijačima, a vjerujem da znači kako bivšim igračima, tako i sadašnjim. Kad nam je sadašnjost ovakva kakva je, ajde bar da se sa vremena na vrijeme ovako osvrnemo na ponosnu prošlost, zadovoljstvo je čitati takođe upise starijih članova, pogotovo Gorana Tomića, hvala Vam na vremenu i trudu izdvojenom da nam dočarate kako je to nekada izgledalo. :ziveli
 

Pekarski

Grobarčina
Учлањен(а)
10.04.2010
Порука
9.376
Reaction score
1.445
Локација
Na najvišem nivou
Pa ne može da bude isto -6 onda, i sada -9. Dve pobede i dve nerešene ne nose isti broj bodova, odnosno sa takvim skoro se ne stiže -9. Ja mislim da je on lupio, kao i za taj rok koncert pred zadnje kolo 86, ja ga se ne sećam da je bio. :confused
 

RotoShack

Grobarčina
Учлањен(а)
02.12.2012
Порука
6.253
Reaction score
2.857
Posao da postavim da neko ne propusti intervju, kad ono :D. NE znam sta mi je ljepse, dok sam slusao njega, ili citao ovo sto ste vi pisali.

Pekarski, mislio je na to da su nam ustvari oduzeli bodova (pred pocetak te sezone kao kaznu za to sto nismo htjeli da ponovimo utakmicu sa Zeljom) koji vrijede tri pobjede a da smo mi, bez obzira na to, zaostali samo JEDAN bod za Vardarom i bili uskraceni za jos jednu titulu i LS (valjda su nam te titule kasnije priznate...). Koliko znam, bod je i tad bio za nerijeseno, ali je problem sto se za pobjedu tad dobijalo dva a ne tri kao danas.

A mislim da nije mislio na pravi rok koncert, nego na to kako smo igrali. E to je stvarno bio koncert. I sto kaze cika Goran, odusevljava to sto smo isli da se u bukvalnom smislu nadigravamo, a ne samo pricamo o tome kao ovi danas. A sto je Smaja lomio kicme, makar po ovom sto vidim (jer nisam postojao u to vrijeme :D). Ono sto me takodje odusevilo je kad je zalomio onog na derbiju i nastavio dalje. Danas bi 90 posto njih palo i islo da trazi penal.
 

Issa

Grobarčina
Учлањен(а)
06.02.2008
Порука
1.601
Reaction score
3.448
Локација
JNA
Fahrudin Jusufi je u losem stanju, primljen je u privatni staracki dom u Bg..ima otezan hod kao i nekih problema sa govorom, sumnja se da je imao mozdani udar..bar su mi tako preneli mestani iz sela Dren gde je Jusufi ziveo poslednjih 25 i vise godina..:(
 

STOOOLEEE

Grobarčina
Учлањен(а)
04.02.2014
Порука
2.023
Reaction score
3.232
Локација
GG 1978
Smaja ljudina..
Kolika dobrota izbija iz njega..
Kad je pomenuo borovinu,vojnu gimnaziju vratio me 30 godina unazad, kad je svaki odlazak na utakmicu podrazumevao 2h uzivanja u basti JNA na istoku i najlepsem isčekivanju utakmice..
Bivši igrači su bili izmešani sa narodom,sa navijačima i bili istinaki voljeni kao najveće svetske zvezde..
Partizan 80-tih je bio u svemu Partizan za koji se nije navijalo..vec Partizan za koji se živelo i koji se volio srcem crno-belim..
I ta navijačka ljubav je bila iskrena ,velika i svaki Partizanovac iz 80-tih je bogat što je imao sreću da to doživi..
Šta bi dao da se ta vremena vrate..!!
 

Rub Izuzev

Grobarčina
Учлањен(а)
19.11.2012
Порука
1.807
Reaction score
600
Stole, hvala za ovaj post. Tu negde je i suza u krajičku oka.
 

Pekarski

Grobarčina
Учлањен(а)
10.04.2010
Порука
9.376
Reaction score
1.445
Локација
Na najvišem nivou
Pekarski, mislio je na to da su nam ustvari oduzeli bodova (pred pocetak te sezone kao kaznu za to sto nismo htjeli da ponovimo utakmicu sa Zeljom) koji vrijede tri pobjede a da smo mi, bez obzira na to, zaostali samo JEDAN bod za Vardarom i bili uskraceni za jos jednu titulu i LS (valjda su nam te titule kasnije priznate...). Koliko znam, bod je i tad bio za nerijeseno, ali je problem sto se za pobjedu tad dobijalo dva a ne tri kao danas.
Ma čovek je degenerik, Zekina pudlica, u rukama ovakvog lika i dobre ideje postaju beskorisne.
Šest bodova nekada se stizalo sa dve pobede i dve nerešene, a devet bodova sa takvim skorom danas ne. Bolje da nije mudrovao, ako već nije lupio i pobrkao sve.
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.825
Reaction score
29.849
Локација
Beograd
Smaja ljudina..
Kolika dobrota izbija iz njega..
Kad je pomenuo borovinu,vojnu gimnaziju vratio me 30 godina unazad, kad je svaki odlazak na utakmicu podrazumevao 2h uzivanja u basti JNA na istoku i najlepsem isčekivanju utakmice..
Bivši igrači su bili izmešani sa narodom,sa navijačima i bili istinaki voljeni kao najveće svetske zvezde..
Partizan 80-tih je bio u svemu Partizan za koji se nije navijalo..vec Partizan za koji se živelo i koji se volio srcem crno-belim..
I ta navijačka ljubav je bila iskrena ,velika i svaki Partizanovac iz 80-tih je bogat što je imao sreću da to doživi..
Šta bi dao da se ta vremena vrate..!!
Ne znam kada i kako je sve to oko istinske i netraskidive čvrste veze između naših navijača i sportista tačno počelo, ali znam da su još 60-ih navijači u velikom broju pratili Partizanove treninge, a valjda se posle i sedelo zajedno u bašti restorana ili tako nešto...?
Znam da je moj ćale jedno vreme bio redovan na posmatranju tih treninga (60-ih), a vremenom se i upoznao sa nekim fudbalerima Partizana i družio se sa njima i van stadiona (kraj 60-ih, početak 70-ih)...
Stole je pomenuo 80-e, kao vreme iskrene navijačke ljubavi, pa, eto, samo da dodam da je toga bilo i puno ranije...
 

JasminaT

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2010
Порука
21.481
Reaction score
41.350
Локација
Žrnov
Vidi svoje pare moze da trosi kako hoce. Ja nemam prijatelje cigane jer mi po karakteru i mentalnom sklopu takve osobe ne odgovaraju.

Znas onu "s kim si - takav si"

Jbg njegove su pare, ali mogao je da ih bolje da za lecenje male Andjele ili Despota.

A ja licno inace nemam neko misljenje o Krstajicu, s obzirom da podrzava psihopatu.

EDIT: Pa sto ne vide onomad na 141. derbiju preko tog drugara cigana da puste ekipu da udje u svlacionicu?
 
Top