Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Euroleague 2022/23 Povratak na mesto zločina

Статус
Затворена за писање одговора.

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.751
Reaction score
29.608
Локација
Beograd
Mnogo prija kad se pobedi ovako ,, na jednu loptu ,, kao što je i mnogo bolelo kada smo onih nekoliko utakmica izgubili na isti takav način...

Najbolje i najzdravije je ne razmišljati o kraju sezone nego samo o prvoj narednoj utakmici...
Čim osvane jutro posle neke sjajne pobede - euforija nam je najmanje potrebna - uverili smo se već da možemo svakog da pobedimo...ali i da možemo od svakog da izgubimo...

Ali meni je samo bitno da srušimo...pogađajte koga...ali kao što rekoh...ajmo od utakmice do utakmice... sa ,,njima,, smo ove sezone već odigrali dve...ali još ih nismo dobili...
 

Detelinarac90

Louis Le Prince
Уредник
Учлањен(а)
17.07.2021
Порука
4.515
Reaction score
29.307
Локација
Novi Sad
Nisam juce uspeo celu da ispratim, jutros ustao ranije pre posla pa odgledao neke delove koje nisam juce. Mnogo me raduje Zeljkova proslava kad je Papapetru uhvatio onu loptu. Imali smo par poteza u 3. i 4. cetvrtini koji su prelomili (blokade, otimanje lopti i odlicni sutevi).


E i da dodam...
Lesor - mozda EC centar, Grk - promasaj veka, Exum - nema kreaciju..... :D moram pozdraviti brata Iliju sovu, znam da ga nerviraju mnogi potezi i komentari ovde, ali se iskreno nadam da uziva u ovim pobedama kao i svi mi.

Napadaj, napadaj!!!
ostoja, ostoja...!!
 

Zuull_PFC

Grobarčina
Учлањен(а)
29.12.2007
Порука
1.026
Reaction score
5.832
Локација
Court seats
Jbg to spustanje lopte i probijanje po ceonoj liniji vidim i ja… a ne verujem da zeljko ne vidi…
A ono sto ja ne znam jeste kako se to sprecava i zasto nam to tako lako rade…
Odradili smo drugar i ja onako u transu noćas u sitne sate analizu tih utrčavanja iza leđa po čeonoj na osnovu dostupnih snimaka, i deluje da nam se to redovno dešava kada udvojimo korner ili niski post pa pređemo na "next" odbranu u kojoj se preuzima svaki sledeći, pa na strani pomoći bude hendikep po nas (1 naš na 2 njihova napadača), i glavni problem koji smo mi videli je loše pozicioniranje odnosno loše periferije što Lesora, što Ledeja, što Papapetrua, a vala i Nanelija... sa Dačom i Panterom u tim situacijama je to tek poseban krug pakla...
 
Учлањен(а)
29.06.2008
Порука
14.763
Reaction score
55.378
Локација
Ja sam ceo život s tobom...
Sad neko ovde da pita ove što su najviše kukali, šta se promenilo sa efesom i fenerom u odnosu na mečeve sa Valensijom, ciganima i asvelom, oni bi rekli zalaganje, kurac palac Željko se uozbiljio.
Apsolutno ništa se nije promenilo, isti tim isti ljudi, samo uigranost i neke stvari su se slegle. A to je za nauk, koliko je vreme bitan faktor u ovim procesima i koliko sve to traje, pogotovo kad nemaš vremena za treninge.
I mi ćemo opet izgubiti neku utakmicu koju očekujemo da dobijemo i zato treba zapamtiti ovo pre nego što krenu opet priče kako ovaj tim ne može ništa nema plena i slične budalaštine.
 

rkeu

Grobarčina
Учлањен(а)
15.10.2006
Порука
1.558
Reaction score
919
Koliko je zajebana ova igra to je cudo jedno,vrlo verovatno da se bar pola poraza i pobeda vrti oko psihologije,ostatak je sama vestina ili sta vec...
Da je ono cigansko smece ubolo 1-2 trojke na onih +8 ili koliko je vec bilo i da su otisli na +15ak teska prica da bi se vrtaili. Nama udje voda u usi oni opuste rucicu i jebiga. Ovako njima voda u usima,a mi izbunarismo nekako...
Ledeja nigde na utakmici,spaja dva napada. Papa u odbrani kidise,i blokadom,ukradenom, tricom pola posla obavi + ludi Alexa. + krugovi pakla sa Danteom, brata Lesora da ne pominjem,covek se bije bar egal sa svim EL centrima na 35+ minuta kapa do poda.
Sve u svemu cestitke svima,mnogo jaka pobeda!!!
 

BaX

Grobarčina
Учлањен(а)
01.11.2019
Порука
1.211
Reaction score
7.030
Локација
i Ruma je CRNO - BELI grad!
Hteo bi, pored svih ostalih, da pohvalim Aleksu i Papapetrua posebno.
Aleksa, kao što neko reče, kao da nije ni pauzirao, tek će to sve biti jako dobro.
Papa me podsetio bogami na neke partije Luče na primer, sve je lik radio na terenu.
Trojka, blokada, skok u napadu, preuzimanje odgovornosti, pegla odbranu samo tako, kida lik.
Sve to itekako potpada pod ono čuveno Duletovo - "BORBA BRE!".
 

Batallion

Grobar
Учлањен(а)
30.08.2019
Порука
320
Reaction score
2.043
Локација
Beograd
Nakon velike euforije treba se vratiti na fabricka podesavanja sto pre kada je euroliga u pitanju. Pobede protiv Efesa i Fenera su fantasticne, ova druga cak u domenu neverovatne, ali nece nista znaciti ako se ne dobije sledeca kuci. Po ko zna koji put ponavljam da se nista u decembru ne odlucuje ali smo na zalost sami sebe doveli u situaciju da nam gotovo svaka sledeca kuci bude manje-vise eliminaciona. Top 8 nam je daleko 2 pobede i to nije nedostizno,ali nije ni lako dostizno. Sto se sinocne pobede tice odigrali smo muski, borili se, ali neke stvari ne valjaju i to se videlo. Ovde pre svega mislim na sut koji je bio,po mom misljenju katastrofalan. Drago mi je zbog mnogih igraca koji su sinoc imali i srece i znanja da vaze za mec vinere a da se ne radi samo o tome da su dali 25+ poena. Tu pre svega mislim na Aleksu koji je,sinoc se videlo mnogo falio, ali i na Papu koji je presekao poslednji njihov napad. Ne treba zaboraviti ni Pantera koji je uhvatio poslednju loptu i ratosiljao nas stresa da gledamo kako lopta leti sa 3/4 terena. Ledej,i njegova dva ulaza kada se lomilo, je vec vise puta pomenut. Lesoru kapa dole! Exum,Naneli, ma ceo tim bravo! Idemo dalje, idemo jos jace! Napred Partizan!
 

Zalosna Sova

Grobarčina
Учлањен(а)
29.06.2019
Порука
2.288
Reaction score
10.758
Локација
underground
Mnogo prija kad se pobedi ovako ,, na jednu loptu ,, kao što je i mnogo bolelo kada smo onih nekoliko utakmica izgubili na isti takav način...

Najbolje i najzdravije je ne razmišljati o kraju sezone nego samo o prvoj narednoj utakmici...
Čim osvane jutro posle neke sjajne pobede - euforija nam je najmanje potrebna - uverili smo se već da možemo svakog da pobedimo...ali i da možemo od svakog da izgubimo...

Ali meni je samo bitno da srušimo...pogađajte koga...ali kao što rekoh...ajmo od utakmice do utakmice... sa ,,njima,, smo ove sezone već odigrali dve...ali još ih nismo dobili...
I meni naravno najvise prija da njih dobijemo, ali triput i to u maju ili junu , kad je vec to, kad najvise boli.
 

serAlex

Grobarčina
Учлањен(а)
21.05.2007
Порука
7.337
Reaction score
37.545
29:15 Zeljkova reakcija kad je Papapetru ukrao loptu

Jedna od retkih stvari koje sam ja "zamerao" Duletu je to odustvo emocija, ako je to uopšte ispravan izraz. Osim one epske pobede u Zagrebu ja se iskreno ne sećam nekih njegovih reakcija ovoga tipa. A opet sa druge strane tako verovatno mora da se ponaša vrhunski trener. Ja to ne bih mogao, odrobijao bih nekoga u prvih par minuta, ako bih uopšte i dočekao podbacivanje. :D
 

BaX

Grobarčina
Учлањен(а)
01.11.2019
Порука
1.211
Reaction score
7.030
Локација
i Ruma je CRNO - BELI grad!
Jbg, čak ni Dule nije mogao ostati imun posle onakve utakmice.
Naša najveća pobeda u ovom veku :respect
Još mi odzvanja u ušima komentar Šarenca: "Sve je gotovo, pala je Barselona"!
 

MMM2909

Grobarčina
Учлањен(а)
07.07.2010
Порука
1.813
Reaction score
6.269
Nivo 200 i 400 centar su rasprodati, ostalo je jedino bocno 400, sto znaci da ce Arena opet biti puna, i da su se euforija i vera malo vratile. Samo me zanima kako je onima sto su posle derbija i poraza prodavali sezonske i bacali ih...
 

StrikeFront

Statističar
Учлањен(а)
19.06.2008
Порука
5.034
Reaction score
14.652
Papapetru ona njegova bitna trojka kada smo preokrenuli i poveli pa odlična odbrana, prvo kada je blokirao onog crnca za čiste poene i na kraju kada je uhvatio onu loptu za pobedu. A inače je imao 2/8 iz igre ali zato 6 skokova i ključne poteze za pobedu uz to sa njim na parketu imali smo +4. I Ledej je imao ključne poteze... posebno kada je Fener u finišu otišao na 4 razlike (70:66) on je uspeo da veže 4 poena i to iz nimalo lakih pozicija + imao je i on 6 skokova i igrao dobru odbranu. Avramović 6 poena, od toga 1/1 iz igre i čak tri mašena bacanja a opet se videlo koliko nam on znači kada igra... Panter je bio dobar dok je igrao, nije ga htela trojka ali za dva je uglavnom pogađao... nije ga bilo u finišu kad se lomilo i to se pokazalo kao dobro. Lesor brat neverovatno koliko nam znači... nije on sve pogađao, mašio je i dva bacanja ali ta njegova igra na obe strane parketa nam itekako mnogo daje, sa njim na parketu imali smo čak +9. Naneli nije baš imao svoje veče ali i on je dao jednu bitnu dvojku za 64:64. Exum je imao i bolje partije ali i sinoć se videlo koliko nam je potreban. Uvek nam znači njegov ulaz kada nemamo druga rešenja ili izvuče koš ili faul za bacanja. Madar korektno mada može on mnogo više kao i Anđušić ako govorimo o šutu. Smajli ne baš dobra rola ali bitno da se vratio i da je tu. Trifa je samo uskakao malo a Tristan nije ulazio.

Kada pogledamo timsku statistiku šut nas nije baš išao ali opet po meni sMo odigrali nekako pametnije i fokusiranije u odbrani. Za dva oko 45% (19/42), za tri tek 28,6% (4/14) dakle nismo mnogo šutirali za tri i silovali tu šut... bacanja jako loše i pravo je čudo da dobijemo neku ovakvu utakmicu sa čak 11 promašenih bacanja... tek 67,6% (23/34). Ali zato smo nadskočili Fener (38:33 za nas u skokovima) mada su oni imali više asista (19:12 za njih) ali imali smo manje izgubljenih lopti (oni 10, mi 7).

Moramo da iskoristimo ovaj momemtum za nastavak pobedničkog niza... Prvo Igokea u nedelju tamo, neće biti lako posle ovakvog gostovanja u Istanbulu, mora taj meč najozbiljnije da se shvati a onda... Bajern kući, odlični Monako kući, Makabi na strani, Baskonija kući, Valensija na strani, govna na strani... iz ovih 6 narednih u Evroligi bar 4 da dobijemo i ostajemo u igri za TOP8.
 

urosb00

Grobar
Учлањен(а)
05.07.2019
Порука
230
Reaction score
1.116
Локација
Beograd
Ne bih da izgleda kao da sam preterani optimista i da trazim razne teorije, ali jako je vazno sto smo gubili utakmice sa malom razlikom. Cini mi se da nam je kos razlika -26. To je nesto sto moze da odlucuje na kraju ukoliko se bude pravio krug od vise ekipa sa istim skorom (neka me neko demantuje ako gresim, ako se ne uzimaju medjusobni u tzv. krugu). Imamo bolju kos razliku od 7.mesta pa do 18. Kad na 9 poraza imas tako malu kos razliku u minusu, znaci da je sve okej i da se gube utakmice na jednu loptu.
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top