Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Euroleague 2022/23 Povratak na mesto zločina

Статус
Затворена за писање одговора.

zubac

Grobar
Учлањен(а)
01.03.2007
Порука
490
Reaction score
1.754
Prvo kolo protiv Albe ima da se sjate ljudi iz Beca, Pariza, Frankfurta i ostalih Ciriha, bice domaca atmosfera. U principu, reklo bi se da dosta toga zavisi od prvih utakmica gdje nam je raspored "laganiji". Sto se tice budzeta, dosta toga zavisi od sezonskih gdje bi prodaja 6000-7000 istih popunila budzet prilicno, ali ipak ce najveci dio biti od ulaznica gdje se u nekoliko navrata ocekuje 20000 ljudi pa vi racunajte. Uglavnom ocekujem euforiju cijelu sezonu i borbu za plej of.
 

Petar-Skopje

Super Moderator
Уредник
Учлањен(а)
19.01.2007
Порука
4.299
Reaction score
2.878
Локација
MKD
“Maksimalno ću izaći u susret i Zvezdi, i Partizanu. Arena živi od sportskih događaja, ali ne možemo komercijalno da se ponašamo prema večitima. Sa druge strane, crno-beli imaju višegodišnji ugovor sa Arenom (igranje i treniranje u maloj sali), ali, čak ni oni nemaju prioritet.

Zar nije predsednik (Ostoja) rekao drugacije?:confused-smiley-013:
 

Rebellion

Grobarčina
Учлањен(а)
02.04.2010
Порука
1.419
Reaction score
4.132
Локација
127.0.0.1
Ovo sa Arenom treba preseci sa viseg nivoa i preskociti ovog budalu koji jedno prica a drugo misli.

Nego, zna li se gde se igra F4 Evrolige? Da bukiram hotel dok je jeftin? I da, treba mi termin. Ima li to? Hvala.
 

Rebellion

Grobarčina
Учлањен(а)
02.04.2010
Порука
1.419
Reaction score
4.132
Локација
127.0.0.1
Prvo sam pomislio Istanbul :D kad ono Barselona. Savrseno...
 

Zlatiborpfc

Grobarčina
Учлањен(а)
11.05.2018
Порука
3.756
Reaction score
19.315
Локација
Nickname
Bila je prvo priča da će se održati u Istanbulu, valjda je ove godine neki jubilej od osnivanja grada. Verovatno se u međuvremenu promenilo.
 

Sasha Bely

Grobarčina
Учлањен(а)
04.12.2012
Порука
3.749
Reaction score
6.268
Hocete na f4 a da se drkaju telefoni i da se prave selfiji. E pa nema. Svaka utakmica treba da bude izmedju 15-18 000. A kad krene bitno plus top 8 nabiti minimum 20k ljudi.
Ja cak mislim da moze i 22-23 da stanu, velika je to hala :D
Ko je bio na pao ili cska zna da fino moze da zagrmi ( nisam bio na makabi).
To je do nas. Ostalo ce vec Zeljko da dotera.
 

Sasha Bely

Grobarčina
Учлањен(а)
04.12.2012
Порука
3.749
Reaction score
6.268
I da, jos jedna bitna stvar. U srecnim vremenima,, stoka " je bila iza klupa. A sad tu sedi neka fina gospoda :D
Kolko se secam ni stolica nije bilo. Neka konstrukcija i mislim nesto sto lici na daske. Tu staje kolko hoces ljudi.
E sad tu su najskuplje karte tako da... Nema i jare i pare.
Ja sam uvek bio za romantiku ali treba neko i da placa igrace ako cemo posteno.
 

Petar-Skopje

Super Moderator
Уредник
Учлањен(а)
19.01.2007
Порука
4.299
Reaction score
2.878
Локација
MKD
Na stranu što je ovo šala, ali je dobar šlagvort na osnovu onoga što se piše da je “sve sem top8 neuspeh”. Pogledajte ostale rostere i mi čak i s ovim pojačanjima nismo legitimno u top 10. Sad će neko “da je DV imao taj budžet”. Zaboravite to, DV je bio jedan, zato je i dobio nagradu za najboljeg trenera El. To se ne ponavlja i čak nešto najbliže je bio Žalgiris pre koju godinu ali opet s mnogo skupljom ekipom. Željko definitvno nije trener koji će da se jebava da nalazi nekog novog Novicu u zemunu itd.
Ovo su 4 dodatna igrača ali na ekipu koja je ispala od Burse. Plus mi faktor domaćeg terena više nemamo. Možemo da se proseravamo ali arena i ova generacija tzv grobara je go kurac i slabija hala od makabijeve, 20000 ljudi gleda utakmicu i 1000 peva neke posmrtne pesme svojim palim drugarima.
Čisto da se stvari i očekivanja postave na svoje mesto. Ja očekujem top 8 svakako uvek, ali to ne znači da je to sad neka sigurna realnost.
Što se tiče ove rasprave oko budžeta ne bih se mnogo petljao, ali da kažem da mi je bar drago što ima različitih mišljenja i što se ne naseda na one idiotarije da je budžet obezbedio nordeus ili ko već.
Potpisujem sve, od prvo do zadnje slovo.

Nadopunio bih samo da na uspehe u eri Duleta zaboravite u ovakvim sistemu takmicenja.
Tada su bile tri faze takmicenja pre Final 4, sada su 2 i to prva je teska koliko sve 4 tada zajedno (sa Final 4 - om).
Tada su se igrale grupe sa po 8 (kasnije 6) timova, pa Top 16 sa po 4 (kasnije 8) timova, pa 1/4 finale do 2 (kasnije do 3) pobede, pa Final 4.
Maximalno je moglo da se igra od 23 do 31 utakmicu (u zavisnosti od sistema takmicenja), a mi smo na primer u "slag na tortu" sezoni 2009/10 odigrali ukupno 22 utakmice, skor: 11 pobeda, 9 poraza i 2 neresene (duvajte ga cigani).
Sada se igraju ukupno 34 utakmice, svako sa svakim po 2 puta.
Dakle u ovakvom NBA sistemu takmicenja nemoguce je da neki mladi, talentovani i (realno) jeftini timovi (poput nas u drugoj polovini 2000tih) naprave uspehe kakve smo mi tad imali. Mnogo faktora ima, nabrajao bih i pojasnjavao bih do prekosutra.
Jeste Dule bio madjionicar i volim ga k'o oca, ali jedna tajna tih njegovih "trikova" (uspeha) u to vreme je bio i sistem takmicenja, koji je bio daleko olaksavajuci nego ovaj sadasnji, koji favorizuje skupe i jake (iskusne pre svega) timove pre mlade (talentovane) i jeftine.
Postoje izuzetci (koji potvrdjuju pravilo :icon-smile: ) poput Zalgirisa iz 2017/18, ali taj tim je bio bar duplo skuplji (Brandon Davis, Pangos, Micic, Toupane, Udrih...) nego bilo koji iz Duletovog vremena.

A navijaci su druga prica, taj period deluje mi kao antika na ovo vreme sada (smart-telefoni, FB, instagram, tik-tok i ostali kurci-palci... tada nije bilo, kao ni podele medju navijacima).

Sto se tice ciljeva za ovu sezonu, akcenat bih stavio pre svega na ABA ligu i osvajanje istu, jer plasman u Top 8 nam ne garantuje siguran plasman u EL u sezoni 2023/24. To pravilo vazi ove sezone samo za Virtus, posto su usli preko Evrokupa, a mi, Valensija i limenke smo sa WC usli u Evroligu i jedini "garant" za plasman u narednu sezonu u EL nam je preko domace (tacnije "kvalifikacione") lige.
Za nas to je ABA liga, iz koje sampion (valjda jos) ima prednost u dodeljivanju Wild Card-a.
Ukoliko se zavrsi ovaj nesrecni rat u Ukrajini do sledece godine u ovo doba (otprilike) i budu ukinute sankcije za ruske klubove, tesko cemo se izboriti za WC ako ne osvojimo ABA ligu.
Lepo bi bilo da obezbedimo Top 8, cisto da se ne brukamo kad smo vec tu :D ali glavni cilj trebalo bi da bude obezbedjivanje ucesca u Evroligi za narednu sezonu, a to mozemo da na dva nacina: da osvojimo Evroligu ili da osvojimo ABA ligu; pa vidite vi koji put je laksi?!
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.736
Reaction score
29.534
Локација
Beograd
glavni cilj trebalo bi da bude obezbedjivanje ucesca u Evroligi za narednu sezonu, a to mozemo da na dva nacina: da osvojimo Evroligu ili da osvojimo ABA ligu; pa vidite vi koji put je laksi?!
'Nači, od (do) izvora dva putića, što bi rekla Lepa Lukić...

Mi rekosmo prošle godine da osvajamo sve pa ne osvojismo ništa, a imali smo i tada čak ,,dva putića,, da uđemo u EL, bilo osvajanjem Evrokupa, bilo osvajanjem ABE...a ispade da uđosmo ipak onim nekim ,,trećim,, ,,zaobilaznim,, - preko ,,pozivnice,,...

Dakle(m)...opet su pred nama ,,dva putića,, (a treći je, kao i uvek, potpuno neizvestan), ali...valjda je ipak teže osvojiti tu EL, nego taj EC, mada...i mi ćemo sada, pretpostavljam, ipak biti jači nego ,,lane,,...
A da li nam je sad lakše ili teže osvojiti ABU nego u prošlom našem pokušaju...videćemo...

I, da se ne bih ja ,,dvoumio,, oko toga koji je od ,,dva putića,, lakši ili teži - najbolje je da mi osvojimo i El i ABU...
...pa nek' se ostali onda ,,poređaju,, kako im je volja, što bi rek'o Milan Galić... :D
 

Sasha Bely

Grobarčina
Учлањен(а)
04.12.2012
Порука
3.749
Reaction score
6.268
Ja znam da je lakse ici na takmicenje kao autsajder i da je tako lakse osvojiti nesto ali mi to sigurno nismo.
Imacemo 99% najbolju posetu u ligi. Ako ne bude nekog sranja sa placenicima sa juga imacemo i najbolju podrsku sa tribina (na sve zajedno mislim).
Imamo Zeljka sa 9 titula prvaka plus ime kluba i ozbiljne igrace. Ja bih se plasio da sam na mestu nasih protivnika a vi kako hocete. :D
 

kragujevcanin

Grobar
Учлањен(а)
11.02.2007
Порука
286
Reaction score
586
I samo da podsetim, da nas ja mislim i ulazak u top 8 ostavlja u Evroligi i naredne sezone. Ako se dobro secam ucesnici top 8 imaju zagarantovano mesto po pravilima.
 

Žoc_kralj

Grobar
Учлањен(а)
04.07.2021
Порука
375
Reaction score
2.171
Локација
Trstenik

Petar-Skopje

Super Moderator
Уредник
Учлањен(а)
19.01.2007
Порука
4.299
Reaction score
2.878
Локација
MKD
I samo da podsetim, da nas ja mislim i ulazak u top 8 ostavlja u Evroligi i naredne sezone. Ako se dobro secam ucesnici top 8 imaju zagarantovano mesto po pravilima.

Ne, to vazi ako udjemo preko Evrokupa, na taj nacin Monako obezbedio sebi plasman u Evroligi za sledecu sezonu.
Virtus jedino podlezi tom pravilu, a verovatno opet i Monako (mada nisam siguran da budem iskren).

Svi koji ce uci preko Wild Card-a, moze samo na isti nacin da ponove udju.
Recimo Zenit su obezbedili ucesce u ovoj, nedavno zavrsenoj sezoni tako sto su prosle sezone igrali finale VTB lige (bili drugi posle CSKA) i sa tim su opet "kupili" sebi mesto u Evroligi. Pre toga su usli u Evroligu u nezavrsenoj sezoni 2019/20 preko WCa, naknadno pozvani (izvisili smo mi i/ili Valensija).
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top