Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Euroleague 2022/23 Povratak na mesto zločina

Статус
Затворена за писање одговора.

Cooler

Grobarčina
Учлањен(а)
13.06.2008
Порука
1.161
Reaction score
2.132
Локација
u srcu šesnaesterca
Ja mislim da bi nam ulazak u top8 obezbedio aba WC, mada sam siguran da aba osvajamo svakako.
Od igraca cenim da dolazi jak centar i jos jedan backup, Milutinov/Lesor/Petrusev (dvojica od trojice). Mislim da ce se plej ganjati naknadno, ako se pokaze da Exum nije sposoban da odigra glavnu rolu
 

serAlex

Grobarčina
Учлањен(а)
21.05.2007
Порука
7.389
Reaction score
37.857
Ne, to vazi ako udjemo preko Evrokupa, na taj nacin Monako obezbedio sebi plasman u Evroligi za sledecu sezonu.
Virtus jedino podlezi tom pravilu, a verovatno opet i Monako (mada nisam siguran da budem iskren).

Da, ovo pravilo važi samo za bolje plasirani od dva tima iz EC. Ukoliko oba uđu u TOP-8 ostaje samo bolje plasirani i sledeće godine u EL.
 

Broz24

Početnik
Учлањен(а)
07.07.2021
Порука
49
Reaction score
145
Локација
Niš
Da, ovo pravilo važi samo za bolje plasirani od dva tima iz EC. Ukoliko oba uđu u TOP-8 ostaje samo bolje plasirani i sledeće godine u EL.
Ljudi, realnost je sledeća... Neće rusi skoro nazad u evroligu... A i kad se desi, NIKO od sadašnjih neće ispasti! Dodaće tri ruske ekipe, London lajanse, pari sen žermen ili koga već, i to je broj od 23 ekipe, plus pobednik evrokupa... Pa ko je posle darušafake dobio wild card pa posle toga ispao iz evrolige?!? Niko!!! Alba, zenit, bajern, asvel, Monako,... Jel neko od vas misli da će Virtus ispasti iz evrolige, ako ne bude među 8?!? Jel neko od vas misli da Željko skuplja ova čudovišta od igrača bez garancije da će i dogodine igrati evroligu?!? Pustite to, nije bitno ona tamo sezona, bitna je ova koja sad sledi, u smislu da se opustimo i maksimalno uživamo u njoj
 
Учлањен(а)
04.07.2021
Порука
324
Reaction score
709
Локација
Jugoslavije
Da, ovo pravilo važi samo za bolje plasirani od dva tima iz EC. Ukoliko oba uđu u TOP-8 ostaje samo bolje plasirani i sledeće godine u EL.
I ja bih rekao da je tako, samo ove godine se jedan klub plasirao iz ek. Ali sampion igra direktno naredne. A sobzirom koliki je zeljko svetski mega car, videcemo. Uglavnom ja se ne brinem za KK, dok je Zeljka. :pfc:
 

Floppy

Početnik
Учлањен(а)
29.05.2009
Порука
99
Reaction score
183
Da se Euroliga osvaja tako sto samo dovedes na papiru najbolji (najskuplji) tim, onda bi sve bilo mnogo prostije i dosadnije. Tu znamo svi postoji jos mnogo faktora na koje mi u sustini racunamo a ne na najjaci roster (ne za osvajanje EL vec za sto bolji plasman, top8 ili F4 pa dokle doguraju).

Prvi faktor trener: dobar trener od dobre ekipe izvuce mnogo vise od prosecnog trenera, a svi znamo sta je Zoc za EL.

Drugi faktor motivacija igraca: siguran sam da niko trenutno ne dolazi u Partizan da otalja godinu i uzme pare (kao npr u Makabi ili Armani), vec imaju posebnu motivaciju i glad da grizu, napreduju, uce, naprave rezultat. Sve to povecava sanse za dobrim rezultatima pogotovo uz Zocovu disciplinu.

Treci faktor pobednicki mentalitet kluba: zbog istorije, legendi kluba, ljudi oko kluba, svi ocekuju titule i pobede, bez respekta prema bilo kojem timu i sa mnogo slabijim rosterom. Pogotovo trenutno kad smo svi toliko gladni ponovo mocnog Partizana.

I cetvrti faktor najbolji navijaci: ne samo zbog prednosti na domacem terenu, vec te takva publika dodatno motivise i obavezuje da grizes, treniras, budes agresivan i uporan do kraja i kod kuce i na strani celu sezonu.

E zbog tih faktora koji postoje kod nas (i kod malo kog kluba jos) dolazi do optimizma da se moze napasti i titula EL sa svim ovim pojacanjima koja se pominju, a daleko od toga da ce to biti najbolji roster u takmicenju.
 

hari_merdo

Grobar
Учлањен(а)
03.07.2007
Порука
439
Reaction score
513
Pa ko je posle darušafake dobio wild card pa posle toga ispao iz evrolige?!? Niko!!! Alba, zenit, bajern, asvel, Monako,... Jel neko od vas misli da će Virtus ispasti iz evrolige, ako ne bude među 8?!? Jel neko od vas misli da Željko skuplja ova čudovišta od igrača bez garancije da će i dogodine igrati evroligu?!? Pustite to, nije bitno ona tamo sezona, bitna je ova koja sad sledi, u smislu da se opustimo i maksimalno uživamo u njoj

Ovo jednostavno nije tačno. Alba je ostala u Evroligi jer je šampion Nemačke, Zenit jer je igrao finale VTB, Monako jer je, kao što je i rečeno ušao u TOP8, a Asvel i Bajern su dobili višegodišnju licencu.

Hoću da kažem, ne znam šta će se dešavati ali siguran put nam se samo ako uzmemo ABA.. ili Evroligu :)
 

Broz24

Početnik
Учлањен(а)
07.07.2021
Порука
49
Reaction score
145
Локација
Niš
Ovo jednostavno nije tačno. Alba je ostala u Evroligi jer je šampion Nemačke, Zenit jer je igrao finale VTB, Monako jer je, kao što je i rečeno ušao u TOP8, a Asvel i Bajern su dobili višegodišnju licencu.

Hoću da kažem, ne znam šta će se dešavati ali siguran put nam se samo ako uzmemo ABA.. ili Evroligu :)
Ti si u pravu, ali donekle... Te ekipe jesu sa nekim opravdanim razlogom tu, ali to su samo opravdanja... Alba je već četri godine u evroligi, ne zato što je šampion Nemačke, nego zato što je iz Berlina. Asvel i Bajern su prvo dobili pozivnice, kao i Zenit, a onda i visegodisnje licence, tačnije trogodišnje... Da li misliš da bi Ludvigzburg igrao evroligu, kada bi bio šampion Nemačke?!? Jedina ekipa koja se stalno seljaka iz evrolige u evrokup i nazad je Valensija. Svi ostali, kada uđu, ušli su...
 

TheRock

Početnik
Учлањен(а)
31.08.2019
Порука
97
Reaction score
302
Локација
Beograd
Ovo jednostavno nije tačno. Alba je ostala u Evroligi jer je šampion Nemačke, Zenit jer je igrao finale VTB, Monako jer je, kao što je i rečeno ušao u TOP8, a Asvel i Bajern su dobili višegodišnju licencu.

Finale VTB lige ima uticaj na igranje Evrolige koliko i finale kls-a. A mislim da je isto i za nemacku ligu.
 

Petar-Skopje

Super Moderator
Уредник
Учлањен(а)
19.01.2007
Порука
4.299
Reaction score
2.878
Локација
MKD
@TheRock
Gresis, ima(o je) znacaj kao osvajanje ABA lige.
Namerno sam uzeo za primer Zenit, jer su igrali Top 8 pre 2 sezone (sezona 2020/21), ali sa tim nisu sebi obezbedili ucesce u Evroligi, vec zato sto su igrali finale VTB lige, dakle tako su sebi obezbedili "obnova" wild card-a.
Asvel i Bajern su dobili "mini-A licence" u 2019 godini jer se menjao sistem, povecavala se liga sa 16 na 18 klubova.
A zasto su oni dobili takve povlastice? Jbg interes Evrolige, Bajern ima para + je iz Minhena (milionski grad i bogat sportom), a Asvel takodje ima para i je klub u vlasnistvu Tonia Parkera + je iz Francuske, a do tada godinama francuzi nisu imali svog pretstavnika u Evroligi.
Zbog istog razloga kao sto je slucaj u VTB ligi (CSKA stalni ucesnik), tako i finalista/sampion Nemacke sebi obezbedjuje Wild Card (Alba) zbog toga sto je Bajern stalni ucesnik. Ludwisburg nije igrao Evroligu u sezoni 2020/21, i pored toga sto je postao sampion Nemacke (u avgustu) zbog toga sto je ta nesrena sezona prekinuta i proglasena za nevazeca (neka se teraju u tri lepe za svaku odluku koju su tada doneli!?)

Ovo ne vazi za Francuze i nekog razloga, kojeg ne znam niti me zanimaju uopste.

Jedina ekipa koja se stalno seljaka iz evrolige u evrokup i nazad je Valensija. Svi ostali, kada uđu, ušli su...
Objasnio sam ti za Albu i za sve ostalo sto si pisao, samo bih na Valensiju dodao i: Darusafaku, Unikahu i Galatasaraj.
Pa i Himki mozes ga tu svrstati.


P.S. Ako se ne varam, na kraju sledece sezone isticu ti trogodisni A-licenci Bajernu i Asvelu (ako ne racunaju 2019/20) tako da... sto ne mastati?! :icon-smile:
 

serAlex

Grobarčina
Учлањен(а)
21.05.2007
Порука
7.389
Reaction score
37.857
I ja bih rekao da je tako, samo ove godine se jedan klub plasirao iz ek. Ali sampion igra direktno naredne. A sobzirom koliki je zeljko svetski mega car, videcemo. Uglavnom ja se ne brinem za KK, dok je Zeljka. :pfc:

Jedan se plasirao (Virtus kao osvajač) zato što je jedan od prošle sezone (Monako) ostao na osnovu plasmana u TOP8. Da nije, Bursa bi igrala EL.
 

TheRock

Početnik
Учлањен(а)
31.08.2019
Порука
97
Reaction score
302
Локација
Beograd
@TheRock
Gresis, ima(o je) znacaj kao osvajanje ABA lige.
Namerno sam uzeo za primer Zenit, jer su igrali Top 8 pre 2 sezone (sezona 2020/21), ali sa tim nisu sebi obezbedili ucesce u Evroligi, vec zato sto su igrali finale VTB lige, dakle tako su sebi obezbedili "obnova" wild card-a.

U sezoni 20/21, Zenit nije ni igrao finale VTB, igrali su Unics i CSKA.

A za Albu si u pravu, oni su kao šampioni dobili poziv. Nemačka liga je u sličnoj situaciji kao i Aba po tom pitanju, izgleda.
 

Petar-Skopje

Super Moderator
Уредник
Учлањен(а)
19.01.2007
Порука
4.299
Reaction score
2.878
Локација
MKD
U sezoni 20/21, Zenit nije ni igrao finale VTB, igrali su Unics i CSKA.
Mali lapsus moji, jeste Uniks i CSKA su igrali u finalu VTB lige, ali Uniks je vec imao obezbedjen plasman u EL preko EK (igrali su finale i izgubili od Monaka), zahvaljuci tome sto prethodna 2 finalista EKa (Alba i Valensija) nisu uspeli da se plasiraju u Top 8 EL (Alba kasnije je dobila WC preko svog prvenstva, Himki ispao zrtva u toj situaciji).
Zenit je bio prvoplasirani u regularnom delu VTB lige i tako dobio WC (ponovo).
 

serAlex

Grobarčina
Учлањен(а)
21.05.2007
Порука
7.389
Reaction score
37.857
Poenta cele priče je da treba uživati u predstojećoj sezoni, a šta će biti posle... to niko ne zna, uključujući i EL kao organizatora pošto su generalno neozbiljni, format se menja (posebno u EC) češće nego donji veš.

ABA sama po sebi nema zagarantovano mesto nego ima "prednost" za dobijanje WC. A to onda otvara razne mogućnosti za trgovinu ispod žita.
 

state_of_mind

Početnik
Учлањен(а)
08.07.2022
Порука
40
Reaction score
70
Локација
Beograd
Što se tiče Smajlija, on mora da shvati da je kadar da bude najbolja evropska i četvorka i petica u zavisnosti šta se od njega traži, ako treba i oboje odjednom u istom napadu

Igrao sam na 5-ici znam osjecaj kad te prabaci na 4-ku.
Kad igras 5-icu ti si glavni u reketu, ti si centar napada, ti "gospodaris" reketom i u odbrani i u napadu pokusavas sto bolju poziciju da stvoris za pas za slobodan prostor za zakucavanje ili za sta vec.
Kada si 4-ka onda nije tako. Nisi vise glavni, onda je skroz drugaciji koncept za tebe.

Smajli je projektovan za 5-icu, znam to, vidim.. posebno sam na njega obracao paznju tokom cijele prosle sszone. U pocetku dok Lesor nije dosao Smajli je bio najbolji na terenu, jer mu Zek nije predstavljao problem, Zek nije teski centar kao Lesor, pokretljiv je i izlazi na trojku cesto, zato je ostavljao dosta prostora Smajliju kad su bili zajedno na parketu.
Da smo tada imali doprinos sa pozicije 3, da smo imali umjesto Mura nekog krstenog bek sutera koji nije metar ipo kao Mur..npr da je Andjusic bio tada u timu, nebi protivnici tako lako mogli da skupljaju u reketu i da "guse" Smajlija.

Nadam da se oporavio skroz od operacije i da kida sa treninzima vec sada uveliko, da mu je Zeljko dao program po kom da trenira i da sa privatnim trenerom ne izlazi iz hale.

Nadam se da Zeljko projektuje Smajlija sada na 5-ci cijelo vrijeme, sada mu se sa ovim novim pojacanjima otvara sve. Sad ako ne iskoristi sansu i bude dominantan kao Pekovic sto je bio. Ja onda ne znam kad ce.

Omiljeni igrac mi je Smajli, zato malo duzi post. Prastajte.
 

Silvija Mizdrak

Grobarčina
Учлањен(а)
18.06.2008
Порука
3.312
Reaction score
10.916
Локација
Beograd
Статус
Затворена за писање одговора.
Top