Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Euroleague 2022/23 Povratak na mesto zločina

Статус
Затворена за писање одговора.

Zillgian

Grobarčina
Учлањен(а)
26.01.2010
Порука
3.954
Reaction score
4.886
Локација
Ndžamena
Lijepo je kad izrudariš pobjedu. Nekako ti je 10x slađa, baš kao npr. u derbiju kad smo nadoknadili 20 poena zaostatka.

Večeras smo vidjeli koliko je PAO imao sreće u X situacija, gdje mi ukrademo loptu, a odmah potom je izgubimo; gdje lopta vazda od naših igrača odlazi u aut: gdje svaka ničija lopta nekako završi kod njih: gdje oni imaju više ofanzivnih nego mi defanzivnih koševa....
Srećom, na kraju se ćurak okrenuo kad smo im valjda otkinuli taj jedan list sa djeteline, a Naneli je uspio da porođajne muke u trenutku pretvori u sveopštu euforiju.

Sve i da više ništa ne uradimo, već smo ostvarili mnogo.
 
Учлањен(а)
22.10.2019
Порука
340
Reaction score
1.776
Локација
Панчево
Svi nesto podsecaju veceras.
Da podsetim pre avega goste koji citaju forum i Imaju nevidjeni strah ...

6. Tim EUROLIGE prosle godine je bio je bio je bio je bio je bio je bio je bio
PRVAK EVROPE .
Kad sam nas sve podsetio na to na šta jesam (ne videh da svi nešto podsećaju, kako kažeš) nisam mislio da budem zlonameran, već sasvim suprotno, da kroz neke prethodne loše trenutke još više cenimo ove dobre.
Kad sam hteo da budem zlonameran (uslovno rečeno), bivao sam, pa dobijao banove ovde jer sam oštro komentarisao pljuvanja trenera i igrača. Mislio sam da sam to radio bez vređanja, ali eto, ispade da je reći nekom da je zloslutni gavran uvreda.
Dakle, veze sa tim nema, u smislu namere.
 

tobacco

Grobarčina
Учлањен(а)
02.12.2012
Порука
2.569
Reaction score
8.009
O sinoćnoj utakmici, očekivano teško. Panatinaikos uopšte nije loš tim, vidi se kad igraju bez pritiska, znak koliko ih je Radonjić psihički upropastio.
Naši junaci, pa tim jebiga. Pobeđuju i kad ne ide. Želeo sam Barselonu, ali mogu i ovi. Jbg, ako idemo na titulu, mora protiv najjačih pre ili kasnije.
 

El_Grande_Jokan

Grobarčina
Учлањен(а)
29.06.2019
Порука
3.706
Reaction score
23.152
Локација
Академија
Не разумем људе који на "Да волим црно-беле" не да не певају него седе, неће да устану и понашају се као да их боли дупе. Неки од њих седе и на корт сајд местима. Ја бих таквима забранио да долазе!
 

serAlex

Grobarčina
Учлањен(а)
21.05.2007
Порука
7.379
Reaction score
37.794
PAO je sinoć bio najteži mogući rival. Ekipa sa "unakaženom" sezonom, koja prilično rasterećena dolazi na slobodno mogu reći meč sezone u Arenu pred 20000+ navijača o kojima priča cela Evropa. Pa ko ne bi dao maksimum i preko toga?

Momcima svaka čast na karakteru i pobedi. A sada Zadar. :clap
 

StrikeFront

Statističar
Учлањен(а)
19.06.2008
Порука
5.034
Reaction score
14.652
Prvo, još jednom sve čestitke igračima i stručnom štabu na velikom uspehu. Ali sve ovo ne bi ni bilo da nije došao jedan čovek, najveći mađu najvećima - Želimir Obradović. Zahvaljujući tom velikom čoveku, koji kao jedna od največih legendi Partizana a po meni i najveća, napravio takav korak da kad je klubu bilo najteže i u ova vremena gde smo kao klub u potpunosti skrajnuti od strane sopstvene države, odnosno odvratnog žvalavog pedera koji nažalost vodi ovu nazovi državu, On sa velikom O je odlučio da se vrati u najvoljeniji klub i time dokazao svoju ogromnu ljubav prema Partizanu. Mogao je da bira neki mnogo bogatiji klub ali on je izabrao da se vrati u svoj Partizan... e to su dela, ona prava dela, a ne kao neke druge legende ako mogu tako da se nazovu, posebno u fudbalu, gde samo ćute i ne progovoraju dok se FK raspada... ali neću o njima, samo sam ih naveo kao primer koliko je veliki Želimir uradio svojim povratkom u Partizan i dokazao se delima. Ovo da se zapamti i ne zaboravi nikad šta god dalje uradili.

Evroliga ove sezone sa nama u njoj... šta reći kada smo sve videli kako je to bilo. A bilo je tako da smo postali klub oko koga su se zanimali bukvalno svi koji prate košarku a ne samo mi kao navijači Partizana. Naše utakmice su postala atrakcija za sve, dolazili su mnogi sa strane kako bi videli uživo šta znači biti na utakmici crno-belih i doživeti jednu takvu nikad viđenu atmosferu u Areni. Svi su bili oduševljeni. Evroliga je često na svom sajtu i YT kanalu posvećivala pažnju o nama. YT je bio pun snimaka sa naših utakmica od stranaca koji su bili da vide to čudo. Obarali smo rekorde iz utakmice u utakmicu i time dokazali da nam je mesto upravo tu gde smo. Svi se dive navijačima Partizana. Međutim, nismo samo time pokazali gde nam je mesto... pokazali smo i igrama na terenu. I to kako? Na početku je bilo teško, nenaviknuti još jedni na druge, sa povredama gde nismo još bili ušli u sistem pune rotacije i dobro odrađenih treninga... U prvih 13 kola bili smo na 15.mestu sa skorom 4-9. Primera radi, ona govna ciganska su se sladili i prozivali nas... imali su 3 pobede više od nas tada. Počele su čak i sumnje oko jednog Želimira... na sreću, to je bila ogromna manjina ljudi dok je velika većina i dalje podržavala najvećeg i čekala da nas krene. I krenulo nas je... polagano smo punili rotaciju, vratila su se posebno dva bitna igrača za nju kao što su Aleksa Avramovič i Alen Smailagić - a koliko nam oni znače upravo se videlo kasnije koliko su nam oni falili na tom početku. Jeste, imali smo tu greščicu sa Brodzijanskim, ali falio nam je visoki igrač u tom trenutku i doveli smo ga... na sreću, on se pokazao kao jedina greška jer sva ostala pojačanja su bila u baš tom smislu - pojačanja. Baš svi su imali neku svoju ulogu i opravdali su je - i Papapetru i Naneli a posebno Exum. Dakle, od skora 4-9 mi smo u sledećih 21 utakmicu napravili učinak od 16-5 u jednoj tako jakoj i nikad izjednačenijoj Evroligi !!! Podatak za ogromno poštovanje, ej 16-5... Kada se najviše lomilo mi smo dobijali jako bitne utakmice. Po meni samo kiksevi su bili u Berlinu protiv Albe (ali to je bio onaj već opisani početak), protiv Asvela tamo i oba poraza od Valensije koja su mi i najteža pala uz poraz od fmp-a u Areni. Sve ostalo... ništa za zameriti. Gubili smo mi još neke utakmice na jednu loptu tipa Baskonija tamo ali i to je bilo na početku. Kako smo kasnije dobijali te utakmice tako smo stekli i tu rutinu da dobijamo te neizvesne završnice ili kada malo slabije odigramo kao sinoć ali opet pobedimo. To je to. Zato sam verovao kao i vas većina ovde. Sećam se kako su nam ciganski mediji nabijali na nos taj težak raspored a mi od te 4 utakmice (Olimpijakos, Barselona, Real i Monako tamo) dobismo 3. Ja sam pred Monako ovde pisao kada je neko pomenuo kako nije siguran da dobijamo i da vodimo 20 razlike... ja sam se složio... ali isto tako sam napisao da je sad drugačije, da je ekipa stekla tu rutinu da potpuno verujem u nju i da iako smo bili u situaciji da nam plasman reše drugi rezultati, rekao sam da najviše zavisimo od nas samih i da ćemo tako i rešiti jer potpuno verujem u ovu ekipu i tako i bi... pao je Monako tamo. Kraj priče.

Sinoć je bila takva utakmica da je malo svečarska atmosfera, malo opuštenost naših igrača plus potpuna rasterećenost igrača Panatinaikosa koji je realno odigrao solidnu utakmicu dovelo do toga da smo jedva na kraju dobili. Ali opet smo dobili... i to je ono što pišem... ova ekipa je stekla tu rutinu. Gubili smo i 18 razlike, oni vodili veliki deo utakmice i na kraju opet smo se vratili i pobedili. To rade velike ekipe. Exum je bio odličan sinoć, sve pogodio iz igre, samo je promašio jedno bacanje plus imao 4 asistencije i ukrao 4 lopte... pa Ledej... taj čovek je neverovatan... uglavnom ima najveću minutažu ali redovno se iskida do kraja na oba dela terena... 9 poena, bez trojke, ali kad smo se približavali pogađao je... Aleksaa pa on je jedan takav pozitivac da je to potpuno ludilo... on ume tako da energetski poveže ekipu i da nekom svojom serijom sve odradi kako treba... potenciram da je ulaz kod njega sve bolji i da često tu imamo mnogo toga od njega plus one njegove trojke kad ih zabode... Lesor opet koristan... zamalo dabl-dabl sa 9 poena i 9 skokova ali njegova poslednja odbrana i blokada uz trojku Nanelija donela nam je pobedu... Pantera malo nije išao šut za dva poena, posebno na startu ali kasnije se i on uključio i odradio svoje sa 17 poena... Pomenuo bih još naravno Nanelija i trojku za pobedu iako je bio tek na 5 poena ali Želimir ga pohvalio i za defanzivu... ostali sem donekle Smajlija moraju i mogu još mnogo bolje.

Idemo dalje... sledi nam to četvrtfinale sa Realom. To će biti istovremeno i utakmice za uživanje ali i za stres. Mi navijači Partizana uvek želimo više. Jeste ovo već sad ogroman uspeh ali svako bi voleo od nas da prođemo i odemo u Kaunas. Ali... još više od nas to žele igraći i Želimir. Neka se pobijemo muški pa kako bude. Ja lično verujem da možemo da prođemo pa i taj Real... što da ne? Naravno, dosta toga treba da se poklopi ali jedno je sigurno - ova ekipa na čelu sa najvećim je dokazala i pokazala da može sa svima. Od nas ostaje podrška kako god bilo a nadam se najboljem. Ajmo crno-beli !!!
 
Последња измена:

Bili Piton

Grobar
Учлањен(а)
12.05.2018
Порука
757
Reaction score
5.775
Локација
Nekontrolisano kretanje u više pravaca
Krenem da pišem, a alkohol mi ne da:D
Elem, oni su promenili koncept Evrolige, više utakmica , veća gledanost, veća lova. Mi se vratimo i u pola godine uradimo više nego svi ovi klubovi za 10 zadnjih godina. Hoćete spektakl, evo vam spektakl, hoćete NBA u Evropi, evo vam sadržaj koji je još atraktivniji od USA, ja gledam Miami kad dodje Denver, Lakers ili GS, pozorište, napuni se hala, ne postoji emocija, taj fun base je prazan. Ono što mi imamo, e to traži svaki klub na ovoj zemaljskoj kugli. To imaju neki fudbalski klubovi ali košarkaški, samo jedan, tako da bez obzira kako se ova sezona završila, mi smo sebe ponovo distancirali u odnosu na druge, verujte mi, svi direktori i vlasnici najvećih evropskih klubova gledaju ovo i pitaju se kako da i mi imamo ovakvu atmosferu u hali. Bila ovo labudova pesma ili početak nekog uspešnog dugotrajnog procesa, sve jedno, uživajmo dok traje, na kraju krajeva, važna je emocija, ljubav i stotine klinaca koji će zbog ovog uzeti loptu u ruke i oponašati Dantea ili Nanelija. Pa eto, za nekih 10 godina, nekog novog Saleta, Novice ili Bogdana, nisu nas ugasili i neće, mnogo smo mi veći nego što oni misle.
 

STOOOLEEE

Grobarčina
Учлањен(а)
04.02.2014
Порука
2.021
Reaction score
3.217
Локација
GG 1978
Čestitke Željku i igračima.
Partizan je neverovatan tim, neverovatan tim !!
Čestitke i svim navijačima Partizana na rekordima, ne vernosti, na tome da nam se ceo svet divi.

Sinoć sramotna organizacija i namerno sve uradjeno ne bili se desili incidenti i krenulo sa tučom ljudi i zabranom ulaska navijača Partizana.
U 20.30h kad je počeo meč napolju je bilo na zapadu ulazu preko 1500 ljudi.

Sramotan odnos policije na ulazima u Arenu ,pogotovo zapad ( gde je ulaz i za Grobare).
Ja sam sinoc 1h i 15minuta ulazio i zakasnio na početak kao i mnogi.
Postavili 2 mala ulaza kao levak dole skroz na dnu stepenica , gde se ljudi stiskaju pored metalnih ograda.
Dece puno, devojke,ljudi svi su izmatretirani najstrasnije.
Sporo namerno su puštali ljude, sve se radilo da izbiju incidenti.
Ista zandarmerija kao na Čuki bila.
Od gore murija u civilu snima kamerama i smeju se.
Na ulazima u Arenu kao i pre samo dvoje vrata otvoreno ( a pored sve zakljucani ulazi).
Idem na utakmice 35 godina i tvrdim
da to nigde nema !!
U Mancesteru stadion 75.000 pa udjes i izadjes za 5 minuta sa manje ulaza nego u Areni.
Zašto se ne otvore svi ulazi u Areni ?!
Zašto je sramotan prilaz do stepenica sa onim limenim ogradama na koje su stavljeni 1m prolazi ?!
SRAMOTA !!
Neće nas ni pokolebati, ni slomiti, nego samo Grobarski inat probuditi i daj Bože da se Grobari dozovu pameti i svi pod jedan crno-beli barjak stanemo.
Ustanite Grobari !!
 

Silvija Mizdrak

Grobarčina
Учлањен(а)
18.06.2008
Порука
3.309
Reaction score
10.887
Локација
Beograd
Prvo, još jednom sve čestitke igračima i stručnom štabu na velikom uspehu. Ali sve ovo ne bi ni bilo da nije došao jedan čovek, najveći mađu najvećima - Želimir Obradović. Zahvaljujući tom velikom čoveku, koji kao jedna od največih legendi Partizana a po meni i najveća, napravio takav korak da kad je klubu bilo najteže i u ova vremena gde smo kao klub u potpunosti skrajnuti od strane sopstvene države, odnosno odvratnog žvalavog pedera koji nažalost vodi ovu nazovi državu, On sa velikom O je odlučio da se vrati u najvoljeniji klub i time dokazao svoju ogromnu ljubav prema Partizanu. Mogao je da bira neki mnogo bogatiji klub ali on je izabrao da se vrati u svoj Partizan... e to su dela, ona prava dela, a ne kao neke druge legende ako mogu tako da se nazovu, posebno u fudbalu, gde samo ćute i ne progovoraju dok se FK raspada... ali neću o njima, samo sam ih naveo kao primer koliko je veliki Želimir uradio svojim povratkom u Partizan i dokazao se delima. Ovo da se zapamti i ne zaboravi nikad šta god dalje uradili.

Evroliga ove sezone sa nama u njoj... šta reći kada smo sve videli kako je to bilo. A bilo je tako da smo postali klub oko koga su se zanimali bukvalno svi koji prate košarku a ne samo mi kao navijači Partizana. Naše utakmice su postala atrakcija za sve, dolazili su mnogi sa strane kako bi videli uživo šta znači biti na utakmici crno-belih i doživeti jednu takvu nikad viđenu atmosferu u Areni. Svi su bili oduševljeni. Evroliga je često na svom sajtu i YT kanalu posvećivala pažnju o nama. YT je bio pun snimaka sa naših utakmica od stranaca koji su bili da vide to čudo. Obarali smo rekorde iz utakmice u utakmicu i time dokazali da nam je mesto upravo tu gde smo. Svi se dive navijačima Partizana. Međutim, nismo samo time pokazali gde nam je mesto... pokazali smo i igrama na terenu. I to kako? Na početku je bilo teško, nenaviknuti još jedni na druge, sa povredama gde nismo još bili ušli u sistem pune rotacije i dobro odrađenih treninga... U prvih 13 kola bili smo na 15.mestu sa skorom 4-9. Primera radi, ona govna ciganska su se sladili i prozivali nas... imali su 3 pobede više od nas tada. Počele su čak i sumnje oko jednog Želimira... na sreću, to je bila ogromna manjina ljudi dok je velika većina i dalje podržavala najvećeg i čekala da nas krene. I krenulo nas je... polagano smo punili rotaciju, vratila su se posebno dva bitna igrača za nju kao što su Aleksa Avramovič i Alen Smailagić - a koliko nam oni znače upravo se videlo kasnije koliko su nam oni falili na tom početku. Jeste, imali smo tu greščicu sa Brodzijanskim, ali falio nam je visoki igrač u tom trenutku i doveli smo ga... na sreću, on se pokazao kao jedina greška jer sva ostala pojačanja su bila u baš tom smislu - pojačanja. Baš svi su imali neku svoju ulogu i opravdali su je - i Papapetru i Naneli a posebno Exum. Dakle, od skora 4-9 mi smo u sledećih 21 utakmicu napravili učinak od 16-5 u jednoj tako jakoj i nikad izjednačenijoj Evroligi !!! Podatak za ogromno poštovanje, ej 16-5... Kada se najviše lomilo mi smo dobijali jako bitne utakmice. Po meni samo kiksevi su bili u Berlinu protiv Albe (ali to je bio onaj već opisani početak), protiv Asvela tamo i oba poraza od Valensije koja su mi i najteža pala uz poraz od fmp-a u Areni. Sve ostalo... ništa za zameriti. Gubili smo mi još neke utakmice na jednu loptu tipa Baskonija tamo ali i to je bilo na početku. Kako smo kasnije dobijali te utakmice tako smo stekli i tu rutinu da dobijamo te neizvesne završnice ili kada malo slabije odigramo kao sinoć ali opet pobedimo. To je to. Zato sam verovao kao i vas većina ovde. Sećam se kako su nam ciganski mediji nabijali na nos taj težak raspored a mi od te 4 utakmice (Olimpijakos, Barselona, Real i Monako tamo) dobismo 3. Ja sam pred Monako ovde pisao kada je neko pomenuo kako nije siguran da dobijamo i da vodimo 20 razlike... ja sam se složio... ali isto tako sam napisao da je sad drugačije, da je ekipa stekla tu rutinu da potpuno verujem u nju i da iako smo bili u situaciji da nam plasman reše drugi rezultati, rekao sam da najviše zavisimo od nas samih i da ćemo tako i rešiti jer potpuno verujem u ovu ekipu i tako i bi... pao je Monako tamo. Kraj priče.

Sinoć je bila takva utakmica da je malo svečarska atmosfera, malo opuštenost naših igrača plus potpuna rasterećenost igrača Panatinaikosa koji je realno odigrao solidnu utakmicu dovelo do toga da smo jedva na kraju dobili. Ali opet smo dobili... i to je ono što pišem... ova ekipa je stekla tu rutinu. Gubili smo i 18 razlike, oni vodili veliki deo utakmice i na kraju opet smo se vratili i pobedili. To rade velike ekipe. Exum je bio odličan sinoć, sve pogodio iz igre, samo je promašio jedno bacanje plus imao 4 asistencije i ukrao 4 lopte... pa Ledej... taj čovek je neverovatan... uglavnom ima najveću minutažu ali redovno se iskida do kraja na oba dela terena... 9 poena, bez trojke, ali kad smo se približavali pogađao je... Aleksaa pa on je jedan takav pozitivac da je to potpuno ludilo... on ume tako da energetski poveže ekipu i da nekom svojom serijom sve odradi kako treba... potenciram da je ulaz kod njega sve bolji i da često tu imamo mnogo toga od njega plus one njegove trojke kad ih zabode... Lesor opet koristan... zamalo dabl-dabl sa 9 poena i 9 skokova ali njegova poslednja odbrana i blokada uz trojku Nanelija donela nam je pobedu... Pantera malo nije išao šut za dva poena, posebno na startu ali kasnije se i on uključio i odradio svoje sa 17 poena... Pomenuo bih još naravno Nanelija i trojku za pobedu iako je bio tek na 5 poena ali Želimir ga pohvalio i za defanzivu... ostali sem donekle Smajlija moraju i mogu još mnogo bolje.

Idemo dalje... sledi nam to četvrtfinale sa Realom. To će biti istovremeno i utakmice za uživanje ali i za stres. Mi navijači Partizana uvek želimo više. Jeste ovo već sad ogroman uspeh ali svako bi voleo od nas da prođemo i odemo u Kaunas. Ali... još više od nas to žele igraći i Želimir. Neka se pobijemo muški pa kako bude. Ja lično verujem da možemo da prođemo pa i taj Real... što da ne? Naravno, dosta toga treba da se poklopi ali jedno je sigurno - ova ekipa na čelu sa najvećim je dokazala i pokazala da može sa svima. Od nas ostaje podrška kako god bilo a nadam se najboljem. Ajmo crno-beli !!!
Kad pomenu strance, što bi Novica rekao, ajde, strendžeri :D javlja mi drugar sinoć, inače radi na jugu na ulazu, da je uhapšen neki Turčin sa falš kartama i neka četiri Janeza, takođe... Ajde što naša stoka falsifikuje karte, ali da to rade i stranci, da bi ušli na našu utakmicu, to sad prvi put čujem... Inače, saglasna sa citiranim, može i moj potpis ispod, onako, lagano...
 

Zalosna Sova

Grobarčina
Учлањен(а)
29.06.2019
Порука
2.317
Reaction score
10.907
Локација
underground
Jedna jako cudna utakmica. Kod nas je ocigledno na pocetku bila neka opustenost, zadovoljstvo sto je cilj ispunjen, unapred upisana pobeda jos pre mesec dana , price da ce Pao doci bez pola tima na streljanje itd, itd.
A Pao ima odlicne igrace i njegova pozicija na tabeli govori koliko je jaka evroliga i koliki je nas uspeh.
Kad je vrag odneo salu na minus 18 , poceli smo da igramo , poboljsali energiju, ali nije lako to stici.
Jer onda krenu i pehovi, vec oduzete lopte zavrse kod njih pa primimo lake poene , taman stignemo a oni daju trojku , pa 2+1, jednom cak i 2 +2, Panteru iscuri trojka, i dodjemo u poziciju da Naneli resava u zadnjem nasem napadu , sto je on jos jednom uradio.
Neverovatna sezona 20 pobeda ni u ludilu nisam ocekivao , stvorila se neverovatna atmosfera i u zemlji a boga mi i u inostranstvu.
Sledi Real , koji je naravno favorit ali vec smo videli da je sa nama sve moguce.
Naravno pre toga se usresrediti na dva teska gostovanja u Abi koja su izuzetno vazna a nece biti laka , jer je ritam zestok a svi hoce da nam skinu skalp, plus sto tu mozemo ocekivati i mutne radnje coravog kriminalca.
 

serAlex

Grobarčina
Учлањен(а)
21.05.2007
Порука
7.379
Reaction score
37.794
Sreća naša pa juče nije bilo pod moranje, baš zbog toga što je pobeda odavno upisana. Nije baš lepo kada damo protivniku ogromnu prednost, nije ovo izolovan slučaj, ali izuzetno raduje to što je ekipa uglavnom spremna i spretna da tih 15-20 "fore" okrene. Mada verujem da je Željko prvi za to da takve egzibicije izbacimo u potpunosti.
 

serAlex

Grobarčina
Учлањен(а)
21.05.2007
Порука
7.379
Reaction score
37.794
Ponekad možda, svako kolo sigurno ne. :D
 

zmajski

Grobarčina
Учлањен(а)
08.12.2011
Порука
1.160
Reaction score
3.679
Статус
Затворена за писање одговора.
Top