Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Euroleague 2022/23 Povratak na mesto zločina

Статус
Затворена за писање одговора.

Rebellion

Grobarčina
Учлањен(а)
02.04.2010
Порука
1.432
Reaction score
4.172
Локација
127.0.0.1
Steta je sto nijedna kamera nije uhvatila reakciju Obradovica kad je video Radmilovica u ulozi Bilija razvucenog preko tribine. Bas sam gledao sve reportaze, sve snimke, fotografije, svi su propustili taj trenutak.

Bila je to jedna iskrena nasmejana decacka faca puna emotivnog odusevljenja. Tacno se videlo u tom trenutku da uziva u svemu ovome.

Ostace samo kao uspomena, bez fotografije ili snimka.

O protivniku: kao sto sam rekao i posle Zalgirisa, slicno je i ovde. Mnogo nezgodna ekipa, i tek ce krvi da se napiju mnogima. Steta je samo za njih sto su izgubili od malog Partizana pa su u zemlji Srbiji proglaseni kao divlja ekipa crnaca bez pobednickog mentaliteta, a da su lepo izgubili od prave ekipe, kao sto je to Asvel uradio, odmah bi dobili etiketu top 8 ekipe.
 

vladokv

Grobar
Учлањен(а)
01.10.2020
Порука
345
Reaction score
861
Локација
Kraljevo
ono sto mene u nekoj bliskoj buducnosti zabrinjava.. mislim da je samo pitanje vremena kada ce protivnici da ukapiraju da je mnogo bolja opcija za napadanje Panter na niskom postu ( kada ne uspemo da ispreuzimamo da on ostane gore ), nego da nas napadaju kroz m/m Lesor ili Egzum. Govorim naravno o momentima kada se odlucuje utakmica u poslednjoj cetvrtini i kada nam je na parketu najjaca postava.

mi neretko imamo cak i Papapetrua na lopti da bi bio manji m/m nakon sto ispreuzimamo, ali je opet po mom misljenju Panter taj koji je daleko najslabija karika u celoj prici bilo da je na strani pomoci, bilo da ispreuzima i ostane kao defanzivac na niskom postu.
 

Detelinarac90

Louis Le Prince
Уредник
Учлањен(а)
17.07.2021
Порука
4.560
Reaction score
29.583
Локација
Novi Sad
Postujem sve ali sta koji moj znaci m/m? Ima na forumu nas ne strucnjaka,amatera, volimo da citamo sta pisete ali hajte malo se potruditi pa napisati pun naziv sta god da je, makar morao da guglam... ovo ne mogu ni da guglam jbt.... naucih od rama do pika razne reci i izraze, ali sad ga preteraste.... :confused-smiley-013:
 

IN 10

Grobarčina
Учлањен(а)
03.04.2008
Порука
2.515
Reaction score
5.167
ono sto mene u nekoj bliskoj buducnosti zabrinjava.. mislim da je samo pitanje vremena kada ce protivnici da ukapiraju da je mnogo bolja opcija za napadanje Panter na niskom postu ( kada ne uspemo da ispreuzimamo da on ostane gore ), nego da nas napadaju kroz m/m Lesor ili Egzum. Govorim naravno o momentima kada se odlucuje utakmica u poslednjoj cetvrtini i kada nam je na parketu najjaca postava.

mi neretko imamo cak i Papapetrua na lopti da bi bio manji m/m nakon sto ispreuzimamo, ali je opet po mom misljenju Panter taj koji je daleko najslabija karika u celoj prici bilo da je na strani pomoci, bilo da ispreuzima i ostane kao defanzivac na niskom postu.

I Efes je u problemu kad Larkin preuzme centra na niskom postu, da ne nabrajamo sad ostale timove i njihove bekove. Nema savrsene obrane od toga, ali je puno lakse kad ti je Zeljko na klupi.
Panter nije rupa, odbrambeno je sasvim pristojan (pogotovo kad na ostale 4 pozicije imas jako dobre defanzivce) i ne treba tu praviti nikakav problem.
 

-sule-

Grobar
Учлањен(а)
11.04.2010
Порука
287
Reaction score
1.714
Локација
Beograd
Kad smo vec kod rupa nisam stručnjak ali mogu da pogledam.
Panter kad pritisne u odbrani ne da je rupa nego odigra vrhunski da ga niko ne može probiti. I obično to čini kad se lomi rezultat.
 

vladokv

Grobar
Учлањен(а)
01.10.2020
Порука
345
Reaction score
861
Локација
Kraljevo
@IN 10

jel po tebi Ledej dobar defanzivac ? meni je on posle Pantera najslabija karika u defanzivi ( u toj postavi koja najcesce zavrsava utakmicu )

Pantera smatram skromnim defanzivcom, kako na lopti ( a posebno od lopte ).

deo povezan sa njime na kojem moramo da poradimo ozblijno je momenat kada on napada u igri 1 na 1 u poslednjim sekundama napada ( kada uspemo da mu iskreiramo m.m sa visim igracem ). Medjutim u situacijama kada promasi imamo situaciju da isti taj visoki odmah u trcanju nazad krene da kreira poziciju dole na postu i da ga napada.

U tim situacijama moramo da unapredimo tu def. tranziciju ( sto kroz trcanje nazad gde neretko kasnimo fino, sto kroz pritisak na neke igrace koji su opasni u toj tranziciji ) kako bi ga postedeli tih malih faulova koje bi on trebalo da pravi ako njegov igrac dobije tu loptu u poziciji blizu kosa.

u nekoj bliskoj buducnosti ni najmanje me ne bi iznenadilo ako bi poceli ucestalije da nas napadaju upravo iz igre 2 na 2 koja ukljucuje pomenutu dvojicu.
 

IN 10

Grobarčina
Учлањен(а)
03.04.2008
Порука
2.515
Reaction score
5.167
Ja stvarno ne razumijem sta ti hoces da kazes... Naravno da je inferioran u odnosu na protivnicke centre i naravno da ce protivnici pokusati da eksploatisu taj dio mis meca ako njihov bek ne moze de ostvari prednost sa Lesorom. I naravno da ce Panter iskakati ispred, praviti faule, da cemo skupljati, rotirati, udvajati i sve ostalo sto se inace radi. Nije bas da se od beka ocekuje da to moze braniti 1 na 1.
Panter nije elitni defanzivac, ali nije ni da je cupavo cigance pa da se od toga treba praviti neka prica. Opet kazem, sasvim OK defanzivac, na momente i vise od toga.

Ledej cesto zna biti problem u odbrani, ali moze da je igra jako dobro i to smo vise puta vidjeli. Najvaznije je da on nema fizicke barijere , a ostalo se sve moze utegnuti. Naravno, nece odmoci ni kad mu minutaza padne ispod 35 minuta.
 

vladokv

Grobar
Учлањен(а)
01.10.2020
Порука
345
Reaction score
861
Локација
Kraljevo
radi se kao i uvek o PREVENCIJI pomenutih situacija.. sta mozemo da uradimo da sprecimo ili otezamo

onaj deo o def. tranziciji sam objasnio, a sto se tice dela gde on ostane sa visokim dole neophodno je da pokusamo da taj m/m bude u sto kasnijem delu napada kako bi im ostalo sto manje vremena za ulazni pas. Zato ja volim recimo da gledam cigose da vidim iz kojih akcija ( odnosno sa kojih igraca najcesce idu ti ulazni pasovi ). Nisam fan udvajanja odmah da napomenem.

to je recimo jedan od razloga zasto sam ja svojevremeno gotivio Vladu Jovanovica ( naseg :) ) jer je bio dovoljno uredan i pedantan gde je insistirao da kroz akcije izdejstvuje m/m u nasu korist ( ali gore na spoljnim pozicijama ) kako bi uvek sa viseg igraca isao taj ulazni pas na niski post ( a sto je naravno Duletova skola ).

Poenta je da i ako uspeju da izdejstvuju m/m odgovorimo sa pritiskom na loptu kako bi otezali taj ulazni pas ili ih naterali na neko pomocno resenje ( da kroz sto vise dodavanja spuste loptu dole ).
 

Petar-Skopje

Super Moderator
Уредник
Учлањен(а)
19.01.2007
Порука
4.299
Reaction score
2.878
Локација
MKD
@vladokv
Vidi u pravu si, ali... izmisljas toplu vodu.

Naravno da je Zeljku i svima u strucnom stabu jasno gde najvise skripi u odbrani i naravno da je na njima smisliti nacin kako zakrpiti sve te rupe.
Dali brzom rotacijom, dali udvajanjem, utrojavanjem... 'bem li ga, pametniji su ti ljudi od nas, smislice nesto. :icon-smile:
 
Учлањен(а)
06.07.2021
Порука
431
Reaction score
2.798
Локација
Beograd
Ja stvarno ne razumijem sta ti hoces da kazes... Naravno da je inferioran u odnosu na protivnicke centre i naravno da ce protivnici pokusati da eksploatisu taj dio mis meca ako njihov bek ne moze de ostvari prednost sa Lesorom. I naravno da ce Panter iskakati ispred, praviti faule, da cemo skupljati, rotirati, udvajati i sve ostalo sto se inace radi. Nije bas da se od beka ocekuje da to moze braniti 1 na 1.
Panter nije elitni defanzivac, ali nije ni da je cupavo cigance pa da se od toga treba praviti neka prica. Opet kazem, sasvim OK defanzivac, na momente i vise od toga.

Ledej cesto zna biti problem u odbrani, ali moze da je igra jako dobro i to smo vise puta vidjeli. Najvaznije je da on nema fizicke barijere , a ostalo se sve moze utegnuti. Naravno, nece odmoci ni kad mu minutaza padne ispod 35 minuta.
Vlada stremi da ukaže na stvari čijim bi popravljanjem naš tim postao savršen, ili da kažem taktički savršen... u granicama koje su zadate svojstvima igrača... samo jbg nijedan tim nije savršen. A i ima u stručnom štabu ko se brine za to.
Koja postava KKP, i ima li takve, može da igra tako da potpuno neutrališe mis-meč situacije... a da je napadački jednako potentna? Ja takvu ne vidim.
Ali isto tako stoji da je Panter i kad gine na terenu, u najbolju ruku, zadovoljavajući defanzifac, čak i kad ane dođe do preuzimanja fizicki jačeg i višeg igrača, a opet bih ga držao uvek na terenu kad se odlučuje meč.
 

IN 10

Grobarčina
Учлањен(а)
03.04.2008
Порука
2.515
Reaction score
5.167
radi se kao i uvek o PREVENCIJI pomenutih situacija.. sta mozemo da uradimo da sprecimo ili otezamo

onaj deo o def. tranziciji sam objasnio, a sto se tice dela gde on ostane sa visokim dole neophodno je da pokusamo da taj m/m bude u sto kasnijem delu napada kako bi im ostalo sto manje vremena za ulazni pas. Zato ja volim recimo da gledam cigose da vidim iz kojih akcija ( odnosno sa kojih igraca najcesce idu ti ulazni pasovi ). Nisam fan udvajanja odmah da napomenem.

Sve je to OK, samo kazem da to nema puno veze sa Panterovom odbranom, vec su to neke osnove na kojima se zasniva kosarka i o kojima razmisljaju svi strucni stabovi. Da ne postoje blokovi i razlicite reakcije odbrane na te blokove, i ja bih mogao biti trener.
 

IzrazitiFavorit

Grobarčina
Учлањен(а)
12.03.2007
Порука
1.570
Reaction score
3.389
O protivniku: kao sto sam rekao i posle Zalgirisa, slicno je i ovde. Mnogo nezgodna ekipa, i tek ce krvi da se napiju mnogima. Steta je samo za njih sto su izgubili od malog Partizana pa su u zemlji Srbiji proglaseni kao divlja ekipa crnaca bez pobednickog mentaliteta, a da su lepo izgubili od prave ekipe, kao sto je to Asvel uradio, odmah bi dobili etiketu top 8 ekipe.
Dok oni etiketiraju, ja spremam da singliram Makabi kad sledece nedelje opet dodje do Beograda.

Mi smo pobedili veoma zajebanu ekipu koja ce rutinirati efempe.
 

Čik

Grobarčina
Учлањен(а)
03.09.2021
Порука
4.777
Reaction score
22.934
Локација
Beograd
Ukoliko sam dobro pročitao, bez Tristana u Španiji. Panter nazad u 12.
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top