Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Euroleague 2022/23 Povratak na mesto zločina

Статус
Затворена за писање одговора.

SouthSide007

Početnik
Учлањен(а)
01.10.2020
Порука
53
Reaction score
120
Локација
Novi Sad
Kako Zeljku zameriti bilo sta, ako je procenio da je bolje da zavrsnicu igraju Ledej i Panter onda je tako, iduci put ce mozda nekog drugog staviti, sve je to osecaj. Ali, ono sto mora da uradi je da poradi na disciplini igraca, ne moze tebi Lesor da izlazi i daje neke paljevina izjave, ponizava Buducnost i daje motiv ovima da igraju napaljenije i da ti se sada smeju.
 

Dubaz

Grobar
Учлањен(а)
18.05.2020
Порука
381
Reaction score
3.442
Локација
Kući.
Dve četvrtine pratio na Livescore-u. Treću na telefonu dok sam išao do Arene. Ostatak uživo...

Uglavnom, najčešće pišem ovde kada ujutru ustanem, uz kaficu pre posla. Ili pre utakmice. Ali eto, zalomilo se večeras, nakon 5 Staropramena, dok je na TV-u utakmica stigla do pred kraj poslednje četvrtine. Da izbacim to iz sebe.
A znam da će biti šizofreno...

Da, gubitnički mentalitet, ko je kriv za to?
Panter kome je sve dozvoljeno, zašto je to tako? Odakle tolika bolekurcija?
Da bi se nešto promenilo, nameće se logičan odgovor, potrebno je preseći. Gde?
Ako celokupna ekipa ne valja, znači do trenera je? Da menjamo Željka? Boljeg da nađemo?
Ako je problem u selekciji, Željko ih je birao. Da menjamo Željka? Boljeg da nađemo?
Kako se pomaći odavde, nije ovo prvi put?

Da li je neko iznad Partizana? Pa nije! Da li je neko izuzet od odgovornosti kada je loše? Pa nije...
Ali, kao što rekoh, znam da će biti šizofreno...
Da se jebe svako kome je rešenje Željkov odlazak.
Da se jebe svako ko je "sad zažalio jer smo doveli Željka".
Da se jebe svako ko misli da će biti bolje ako ode Željko.

Da se razumemo, otpustite Željka i dovedite sutra nekoga ko je trenutno najbolji trener na svetu. I neka taj dobije sve do kraja...

Draže mi je da gledam jednog od Nas kako vodi Nas, nego da smo se odrekli onoga zbog čega sam zavoleo ove boje.
Danas sam izašao iz Arene i rekao "Na sledeću ne treba da dođe ni 5 hiljada ljudi".
Sada cirkam i gledam snimak tekme koju smo izgubili ali se radujem kad Tristan zalepi musavca na trojci.
I jedva čekam sledeću tekmu da odem.
Da sam hteo drugačije, odabrao bih drugačije.

Sve za ljubav, sve za Partizan.
Željko, do penzije, ko im jebe mater.

Jesam rekao da će biti šizofreno...
 

monSi

Grobarčina
Учлањен(а)
02.07.2014
Порука
2.187
Reaction score
2.825
Локација
Где год ОН да игра!!!
Ало бре, главу горе. Имали смо лош шут. Они од овога боље не могу. А ми можемо итекако. Једна лопта је одлучила. И немој условно да волите Партизан и ову екипу.
 

Mandragor

Grobar
Учлањен(а)
07.12.2006
Порука
633
Reaction score
3.879
Sjajna utakmica, nikad bolje odbranu nismo igrali. Samo sto nas jebe šut kad igramo odbranu. To je valjda normalno jbg... Žoc je napravio da volim ovu ekipu. Volim vas ljudi... Da znate!!!! Tu smo negde. Kad Tristan raspali valjda ćemo da kompletiramo krug. Bravo za trud!!!!! Onako od srdca!!! Želim vam da skinete sad pritisak sa leđa, nije mali. Borba breeeee!!!!
 

ZatucaniZapadnjak

Grobarčina
Учлањен(а)
29.06.2019
Порука
1.117
Reaction score
5.472
Локација
Beograd
Ekipa je takva kakva je, ali klošari koji dobacuju ciganima (ili bilo kome) tokom minuta ćutanja za Ješu su razlog zašto ovaj klub propada
Smradovi jedni raspali, grđi ste od cigana

Žao mi je što auto smrada nije ipak kamenovan i još žalije što je ovoliko vremena trebalo da se deo hale okrene protiv njega (posle skoro pet godina).

Utakmica.. Željko kad nauči da više nije u situaciji da može jednom nešto da objasni i da će cela ekipa shvatiti, nego da mora 10x nacrta i sve do detalja napiše i da prestane da "veruje u igrače", onda će nešto biti, jer jedino ako veruje u sebe i ni u koga drugog mi nešto možemo, u suprotnom piši propalo
Upravo zbog toga je Panter onako pomogao na 73:70 i ostavio Vildozu samog, zbog toga je LeDej plivao u odbrani tri puta, zbog toga smo tako loše trčali kontranapade, itd..

Samo bih napomenuo da za Madara i Papapetrua ne sme reč kritike, izginuli su obojica i jedini držali odbranu a i proigrali u napadu (o Lesoru ne treba trošiti reči)
Nama ostaje jedino da podržavamo i da kritikujemo kad treba

I za kraj
Brodzijanski je potpuno promašio momenat, ulogu i funkciju u ovom timu i Tristanova partija večeras je dokazala da nam je, u ovom stanju i s ovom ulogom, potpuno nepotreban Slovak
 

crnobeo_11080

Početnik
Учлањен(а)
09.09.2021
Порука
16
Reaction score
46
Локација
Zemun je Crno-Beli grad
Нажалост, нисам присуствовао утакмици, али сам гледао на тевеу. Чини ми се само да количина негативне атмосфере је била мања док смо се борили за опстанак 2015/2016 против Тајфуна у Пиониру него сада. Сваки пораз боли, а јасна ми је и фрустрација, као и нестрпљење. Ништа не може преко ноћи, а ја верујем у ову екипу до краја, чини ми се да ипак има још утакмица и да није јун месец. Подршка, па докле стигнемо!
 

TheRock

Početnik
Учлањен(а)
31.08.2019
Порука
97
Reaction score
302
Локација
Beograd
i još žalije što je ovoliko vremena trebalo da se deo hale okrene protiv njega (posle skoro pet godina).
Zato što je sranja uvek pravio u junu i julu, a posle to peglao pojacanjima u avgustu, osim one sezone kad nije bilo navijaca, pa nije bilo potrebe da pegla. I okrenuo se dobar deo hale.
Ovde su očigledno pojedinci navijači rezultata, pa gospodo žalim što niste rodjeni u Madridu da navijate za Real.
Sada se pokazuje ljubav prema klubu, baš sada!

Razumem da smo svi kivni, besni i šta već, ali dajte malo dostojanstva prema treneru i igračima.
Terači Željka, sram Vas bilo, odakle vam pravo bre!?
Šta je loše biti navijač rezultata? Sve u žitovtu vam je rezultat, ali bukvalno sve. Al da se držimo teme, bez rezultata nema hemije u timu, nema partizanštine, nema legendi, nema istorije. Sve što volimo kod Partizana iznedrio je neki ostvareni rezultat. Taj Željko Obradović je za nas to što jeste upravo zbog rezultata koji je postigao, ne zato što nam je lep i simpatičan.
E sad, mene zanima da li ovde stvarno neko misli da bi teranjem Željka Partizan počeo da ostvaruje rezulatate? U smislu osvajanja titule u kontinuitetu, i ponekog F8 u Evroligi (to je neki minimum što bi se na dugi rok smatralo uspehom). Baš da vidim kako to zamišljate.
 

zaro

Grobarčina
Учлањен(а)
19.06.2007
Порука
2.880
Reaction score
7.937
Ja ne znam da li su ljudi ovde 2% realni i sa sobom i sa klubom. Prvo osim par upisa ko toliko tera Zeljka? Drugo, ako svaka kritika znaci da si cigan ili navijac rezultata onda nemam prosto objasnjenje za to razmisljanje. Ne treba niko da tera Obradovica, ali isto tako ne treba da ga ni abolira od bilo kakve odgovornosti, jer je u velikoj meri njegova. Ljudi kritikuju Andjusica kad izgubi loptu a niko da se zapita otkud to spot up shooter da radi prenos lopte, zasto Naneli nema ucinak na nekim utakmicama a ko god je gledao njega zna da je i to covek koji zavisi od protoka lopte a ne neko ko ce sebi da iskreira suteve (a radio je i to). Mi nismo krstene akcije za njih dvojicu imali (osim na onim mecevima posle poraza protiv Baskionije kada je pocela malo tecnija igra i onda opet raspad sistema (osim drugog poluvremena protiv Makabija kada je Obradovic zapravo odustao od ovih idiotskih iskakanja i preuzimanja i ekonoma kad krene po flasicu vode), kritikuje se Papapetru jer nema ucinka u napadu, a u odbrani je jedini covek koji zapravo zna da izbegne to preuzimanje, da se stvori missmatch i trosi se tu jer ceo tim ispadne na prvi ekstra pas ili fintu. Igraci nam se ko na traci povredjuju, dodje ovaj Slovak koji ni sam ne zna sta radi tu ocito (iako je makar jednu zanimljivu stvar pokazao protiv Buducnosti, a to je da zna da iskoci i ne pokloni preuzimanje sto je misaona imenica za nase bek/centar kombinacije. Problem je sistematski u odbrani sto svaki protivnik unapred zna kako da nas napadne i mi nikakav plan B niti adaptaciju ne pravimo da kad oni izvale dobar match up da nas napadnu mi mozemo onda da nesto i mi prilagodimo. To je druga cetvrtina danas pokazatelj, Ivanovic je uradio adaptacije u postavi i kretnje bez lopte su im donele xy poena, mi sa druge strane igramo NBA stil gde je svaki napad izolacija i silovanje, gde se maksimalno 3 od 5 igraca smisleno krecu, gde smo najgori u EL po broju paseva po napadu i treci najgori po proseku asistencija po mecu i imamo najgoru odbranu koja je postala prva koja je primila preko 1000 koseva u dosadadnjem toku EL. Ne treba ici u krajnosti, ali jako je nezrelo gledati stvari sa tacke gledista treba imati nade i vere. Ta prica ima smisla kao oni prevaranti sto ispiraju mozak ocajnicima o moci manifestacije i ako nesto zelis dovoljno da ce da se dogodi. Ono sto treba svakog od nas da zanima je da vidimo pomak na terenu, a toga nema, mnoge stvari ne funkcionisu i to je vise nego ocigledno bez i da se dublje izanalizira utakmica. Dzaba video analize ako mi svaki put kad se lomi postavimo odbranu koja priziva te da das kos (kao prosli mec ona idiotarija sa time da Panter cuva Klavera), kao veceras bespotrebna kockanja i provociranja suta na 6 razlike kad otprilike sve sto treba da uradis je da ne primis tricu i mi primimo tri, cemu potreba da mi Panteru koji je u kontra ritmu dajemo loptu da solira, i jedini nacrtan napad da ide njemu trica da sutne u mecu koji smo zavrsili sa ispod 20% suta za 3. Prebrojte koliko napada smo mi napravili ispod 5 dodavanja, pogledajte reprizu meca i pogledajte kretnje bez lopte igraca, pogledate u odbrani koliko puta se neko ko se ne zove Papapetru potrudio da spreci missmatch i preuzimanje (protiv kurceve Valensije se bek unapred skloni i Lesor izlazi kao u GTA sa facom "oh shit here we go again". Znaci te stvari se ne resavaju video analizom koliko god da ja volim analitiku, te stvari se resavaju menjanjem koncepcije i vecim trenerskim inputom. Jednom sam rekao i ponovicu, Obradovic preko 2 decenije vodi najbolje od najboljih igraca, ljude koji igraju na najvecem nivou u Evropi i individualno su bolji od bilo koga, njih mozes da pustis da igraju kako hoce jer ce na kvalitet da oderu koga god, i mi tako izgledamo sa ABA sirotinjom, ali zato svaka krstena ekipa u EL nas pobedjuje, jer individualni kvalitet ako i jeste na nasoj strani nije dovoljan da se zanemari koncepcija igre koja je blago receno upitna. I apsolutno treba da se dovode u pitanje takve stvari i ocekuje vise. Ja sam gledao i Partizan sa Magdevskim na pleju i Kostom sa trecinom noge na centru, gledacu ga dokle god mi druge obaveze budu dozvolile u ovom ili onom vidu, ali to ne znaci da i sa tim Magdevskim ja nisam zeleo pobedu svaki put kad gledam mec. Ljudi, jedini trener koji je ovolike , minus diferencijale imao u toku meca je Dzikic o kojem ne zelim reci da trosim jer nije zasluzio, samo cu da spomenem mec protiv njegove Buducnosti kad je Canak napravio protiv njega diferencijal oko 30 jer je na poluvremenu na visoki blok njihovog centra samo Lukovica umesto da dropuje usmerio levo da njihovog pleja gura od kosa u stranu. Mi smo danas ciganima dali diferencijal 19 u periodu od oko 10ak minuta, bez ikakve adaptacije igre. Ne bi se vratili u mec posle toga da Ivanovic nije odlucio da prestane da radi to sto je okrenulo mec i resetovao se na prva cetvrtina mode. Znaci gde je ta pozitiva u igri, gde je to poboljsanje, na osnovu cega da se nadamo da ce nesto da se desi? Bolilo bi me dupe za poraze da ekipa raste iz meca u mec, ali dosadi coveku da gleda groundhog day, iste alibi izjave posle meca. Ljudi, izgubili smo mec u kojem smo imali 2 skoka u napadu manje nego cigani u odbrani, to znaci da nije nedostatak zelje i borbe, vec smisla u igri i koncepta.

Ovo ja zovem kvalitetan upis… i rekao si ono sto ja mislim….

Mene samo zanima, sta je po tebi resenje?

Da li to sto Zeljko forsira moze ikad da se desi sa ovim igracima i da ekipa proigra na ovaj nacin koji on fura ili ne?

Hvala
 

Kinzal

Početnik
Учлањен(а)
01.07.2022
Порука
93
Reaction score
120
Локација
Sarajevo
Ало бре, главу горе. Имали смо лош шут. Они од овога боље не могу. А ми можемо итекако. Једна лопта је одлучила. И немој условно да волите Партизан и ову екипу.
Pa nije baš da je i njih srao šut, Nedovič je dobro ciglario do onog zadnjeg šuta(imao je 0/6 ako se ne varam)
Vildoza takođe, sve do zadnje dvije minute.
Ali da može dosta bolje to da ali mislim da mogu i oni, možda ne ko mi ali mogu
 

Mikula990

Grobar
Учлањен(а)
30.08.2019
Порука
304
Reaction score
1.303
Локација
Pancevo
Vraticemo sve ovo sa kamatom .

Pisao sam vec , treba samo zatvarati bolje reket prilikom prodora protivnickih igraca .
 

Shule

Grobar
Учлањен(а)
11.09.2008
Порука
706
Reaction score
1.358
Локација
Beograd
Brate, ovakve komentare čitam već dve godine posle svake važne utakmice. To neki copy/paste?

Iskreno, bez uvrede, i ja ovakve komentare kao sto ti ostavljas posle svakog naseg poraza, citam vec dve godine. Posle svakog poraza se tera Zeljko, posle svakog poraza Punter i Nunnely nemaju pojma. Onda dodje neki Makabi, pa se prica druga prica. Ja razumem i vruce glave i sve. I meni je sinoc svasta padalo na pamet.

Znam da si dugo na forumu, i postujem to, ali ne mogu da razumem, ne ovaj komentar sada, nego komentare inace posle svakog poraza kao da je kataklizma. I ove i prosle sezone. A tek ove sezone mozete videti koliko nam je u stvari igracki falilo prosle godine. A ove sezone su se i oni prilicno pojacali. Da su oni ostali na timu od prosle sezone, druga bi prica bila. Mada, oni da nisu doveli Vildozu, ne bi im ni Ivanovic pomogao...

Sto se tice same utakmice, ostao sam bez reci i energije. Baciti totalni fokus na ABA ligu, a u Evroligi koliko pobeda skupimo, to je. I ocigledno je da smo vec neko vreme u teskom padu forme. Da li je psiha, ili sta je, pojma nemam, to ostavljam Zeljku..
 

Tuljo

Administrator
Уредник
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
8.355
Reaction score
6.625
Локација
Tamo gde si ti!
Svi MI imamo prevelika očekivanja od ove sezone, što je i razumljivo.

Izgubili smo juče na naše gluposti i njihovo kenjanje u poslednjih 90 sekundi.

Porazi su sastavni deo sporta, samo je bitno izvući pouke iz istih.

Vreme će pokazati da li smo išta naučili od mnogo poraza u ovoj sezoni na jednu loptu.
Rastemo kao ekipa, sve veći broj igrača je u rotaciji.
Uskoro ćemo biti kompletni, tako da gore ne može, nego samo bolje braćo crno-bela.

Svi smo MI ljuti zbog jučerašnjih dešavanja oko ulaska onih sa pogrešne strane brda...

Velika sramota našeg slavnog kluba je da par sati pre početka utakmice objavi da će svoje navijače sa uredno kupljenim dnevnim i pojedinačnim kartama smestiti na prva slobodna mesta.

Ako si već pod znamo svi čijim uticajem morao da napraviš ustupak, jedino rešenje i bar kako takav iskup kod tvojih navijača je da ih postaviš na tvoje mesto, a ti gledaš utakmicu iz tunela ili sa nekog drugog mesta.

Pre utakmice rekoh, kad pobedimo, sve ćemo MI to zaboraviti za dva sata. Nismo pobedili, tako da smo sada još više besni.

Nisam ja besan što su cigani bili prisutni, draž derbija treba i mora da se vrati u halu.
Besan sam što je naša uprava htela da ispadne mangupska. Za rezultat smo imali sve samo ne mangupiranje.

Moralo je to sve oko ciganja mnogo bolje da se organizuje, ali šta je tu je, za prosutim mlekom se...


Braćo moja za nedelju dana treba da pokažemo celoj Evropi ko smo MI!

Jedini ispravan put je da u idućeg petka napunimo arenu do vrha!

Ne očajavajte, glavu gore i već krenite sa priprema za odlazak na Efes!


Ajmo MI!!!
 

gole79

Početnik
Учлањен(а)
22.10.2020
Порука
68
Reaction score
420
Локација
Beograd
Ljubav prema Zeljku nekima od nas doseze dalje od datuma rodjenja mnogih navijaca i sta sa tim? Pa nista... To ne treba da utice na misljenje. Zivot kao i karijera su takve pojave da ima uspeha i padova. Doduse nije ovde do pada koji se sad primecuje. Ja nisam bio za povratak Zeljka od samog pocetka. Jednostavno sa njim na mestu trenera nema perspektive. Kao profesor iza klupe bi bio savrsen. On je imao svoje vreme koje je bilo itekako dugo, odavno vise nije na tom nivou. Ako hocete da gledate kako dozivljava da gubi od polutrenera i slicno, onda podrzite da ostane sto duze. Ja to ne zelim da gledam....
Ko ti brani...gledaj fmp i odjebi odavde za sva vremena.
Auuuu koliko vas se nakotilo
 

kujblo70

Grobarčina
Учлањен(а)
24.07.2018
Порука
1.497
Reaction score
6.340
Локација
Blok 70
Samo je jedan poraz sinoc
gomila picaka i ljudskih slina koja stoji oko lika koji na minutu cutanja jesicu vice ciganske picke, da bi ga oni culi, gomila picaka koja to cuje i ne nalupa ga, i izbaci iz hale.

E zato su nas dobili, i neka su.
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top