Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Euroleague 2023/2024 Pad Berlina!

Batigol

Grobar
Учлањен(а)
06.12.2011
Порука
825
Reaction score
3.854
IMG_20240202_222136.jpg

Braco, nismo dovoljno dobri za nesto vise od borbe za plej-in. Za sada. Dvadeset i pet utakmica nije malo, nema lazi, nema prevare, jedno mesto gore, jedno dole ali to je to. Mozemo da hvalimo, kritikujemo, branimo, kudimo, pljujemo, dizemo u zvezde ali jbg, stvari su takve kakve jesu. Virtus nema ni blizu potencijal kao mi, nema trenera kao mi ali jesu vise pokazali u utakmicama sa nama, pa makar to vise bilo u segmentu koncentracije.

Sa velikom nadom i zeljom smo krenuli na ovo duplo gostovanje ali jednostavno, nismo pravi. Podvlacim - za sada. Sezona je losa, vise padova nego uspona, imamo skoro 20 poraza, nezavidnu situaciju ali imamo jos prilika za popravni, sjajan tim i trenera i pre svega nezapamcenu pozitivnu ludacku energiju oko kluba sto je pokazala i ova nedelja.

Idemo dalje...
 

Primorac

Početnik
Учлањен(а)
20.01.2024
Порука
64
Reaction score
174
Svi porazi bole,ali ovaj veceras bas jako.To je vjerovatno zbog one poznate Duska Radovica ,da se za neke navija a Partizan se voli.Nisu tacne konstatacije da se igraci ne bore a primaju velike pare...demagogija ili frustracija.Profesinalci a posebno,ova tri starosadioca osjecaju jako i nerv partizanstine..Obicno smo dobijali utakmice kada prelomimo u zadnjoj cetvrtini posebno na 3.minuta do kraja,ali vratili smo se u mod protiv cigana iz Pireja i Baska.Imamo kvalitet u ekipi ali hemija nije na proslogodisnjem nivou.Posebno smo skautirani a sve ekipe u zadnjoj cetvrtini igraju agresivno na nas prilikom izvodjenja auta.To nam je mana od starta lige i zaista ne znam kada sam bio miran prilikom tih,kosarkaski laganih akcija.Prevelike su 4.izgubljene lopte u zadnja 3.minuta,lagano smo dopustili 6:0 kod naseg preokreta.Jedna dobra odbrana ili promasen sut i ekipa koja gubi pada ali nama se sve okrenulo naopako.Sada nam realno predstoji borba za plej in i to sa dvije spanske ekipe.Oimpijakos je izmedju 6/7 pozicije,Makabi ima laksi raspored a ocekivao sam da padaju zbog igranja pred praznim tribinama.Mi cekamo Spance koji su nam sada glavni konkurenti za,ajde za 2/3 mjesta ,sto mora biti nasa prednost.Gledajuci raspored Spanci ne bi trebali imati vise pobjeda od 17/18 na kraju a mislim da mi mozemo bar 1.prebaciti.Milano je u grupi koji nisu vise konkurenti,pa mozda i tu napravimo brejk uz Albu,jer Real na domacem ce biti tesko pobijediti..Nadam se da cemo uhvatiti plej off preko 7/8 pozicije pa zasto ne opet Real.Bio bi to uspjeh,jer ove godine su ekipe jace nego proslogodisnje i pitanje je ko ce sve u Berlin.
 

TheWhiteCrow

Početnik
Учлањен(а)
21.02.2023
Порука
100
Reaction score
1.385
Локација
Kosovska Gracanica
Što se tiče igre Partizana, imam da kažem dve stvari, a za ovu prvu bih molio nekog fanatika da proveri da li sam u pravu (ako nisam, ubeđen sam da sam vrlo blizu)...
1. Na poslednjih 3 utakmica (fmp, Monako, Virtus) smo na svim poslednjim posedima u četvrtini primali poen !(?) Znači, 3 utakmice * 4 četvrtine (12 puta zaredom), primali smo poen u tom poslednjem posedu koji je imao protivnik (a skoro uvek je to ujedno i bio poslednji napad u toj četvrtini, znači nama nije ostajalo vreme da mi napadnemo)...
2. 2 sezone imamo ozbiljnih problema sa ubacivanjem auta, ali mi je utisak da uvek u prvoj ili drugoj sekundi odbrojavanja uvek imamo slobodnog igrača koji se otvori i kome lagano može da ide pas, ali se taj pas preskače i onda uđemo u problem. Zašto to radimo, da li zato što se čeka neko drugo otvaranje koje je nacrtano u akciji, jebem li ga, ali mislim da nikome ne bi škodilo da se ro uprosti i da se lopta ubaci odmah.
Što se tiče potencijalnog plej ina, imam neku svoju teoriju...
ABA liga je na početku sezone objavila da odigravanje utakmica u play ofu ABA neće biti pomerano ako neki od večitih ode u top 8 (pre toga play in) i da će do pomeranja doći samo ako se ode na f4... e sad, ako nama status El zavisi isključivo od prvog mesta u ABA, mislim da će nam play in samo naškoditi, jer svakako, čak i da prođemo play in, idemo na Real, gde ioanako nećemo imati prevelike šanse kao što bismo imali da smo npr. 6 i igramo sa Virtusom, a za to vreme cigani će se oštriti i pripremati isključivo za nas jer će do tada uveliko završiti sezonu u EL, dok ćemo mi biti mnogo umorniji... zato bih ja menjao ovog trenutka i taj play in i ABA da 14. aprila potvrde ovo što Zoki priželjkuje - A licencu!!! E onda ćemo moći da uđemo u mnogo ozbiljniju priču i projekat...
 

Dr. Okltis

Početnik
Учлањен(а)
08.07.2021
Порука
69
Reaction score
133
Локација
Srbija
Па онда гледај Давидовца и ужива

Па онда гледај Давидовца и уживај...
To je tvoj problem što misliš da je svako cigan ko kritikuje nezalaganje igrača Partizana,iz aviona se vidi da neće da igraju odbranu,ne moram da budem poznavalac košarke,gledam je skoro 40 godina i odlično mogu da vidim kad neko neće da igra odbranu. Poštujem Obradovića ali ovo nije Partizan kakav želim da bude,očekivao sam da će nastaviti tamo gde je Vujošević stao,umesto toga dobili smo gomilu Amerikanaca i slobodu u igri kakvu Džordan nije imao,zalaganje nikakvo. Jedino možemo u Obradovića da se pouzdamo i prošle godine je napravio čudo jer su veći deo sezone slično izgledali kao sada,pa valjda će uspeti to da ponovi,najbolji je trener Evrope,boljeg nema.
 

amansio

Grobarčina
Учлањен(а)
03.02.2007
Порука
2.144
Reaction score
4.603
Локација
tamo daleko......uz grupu JNA
Naravno da je Zeljko najodgovorniji za dosadasnje rezultate i igru. Nismo cigani da menjamo trenera u sred sezone, ali sa ovimim timom da izgubis od mege i slicnih, da ti ovi raspali cigani prave +20 na poluvremenu 2x u 20 dana, da kuci gde smo sve meleli u prvih 10 minuta konstatno kreces sa -10, da nemozes aut da izvedes itd itd, tesko je prihvatiti. Mislim da su i klubu svi svesni, i da ce se naci nacin da se trgnemo. Treba malo razmisljati i dugorocno i dati sansu igracima po ugovorom i sl sezone da steknu iskustvo.

Mislim da su neki nasi igraci precenjeni, pogotovo ovi sto su ostali iz prosle sezone. Jedini koji je na nivou je Naneli. Vecina su bili i povredjeni, ali iz aviona se vidi da im fali IQ.
Kako kažeš nismo cigani da menjamo trenera u sred sezone,ok menjaćemo ga na kraju.......
Dobri smo mi još s obzirom skim delimo crno bele boje
 

Tuljo

Administrator
Уредник
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
8.355
Reaction score
6.625
Локација
Tamo gde si ti!
Opet smo propustili pobedu svojim greškama.

Još 9 utakmica do kraja ligaškog dela.
Izlizana fraza je da nas čeka 9 finala, ali tako je.
6 utakmica kući, 3 u gostima.
Ove godine smo tipična domaćinska ekipa, tako da sem Reala ne vidim ko može da nas pobedi kući. Real nam je veliki dužnik, dolazi rasterećen tako da pada kralja kao i prošle sezone.

Na gostovanjima se MORA ali MORA pobediti Amrani (hvala Efesu što ih je juče udaljio od nas).

Braćo idemo utakmicu po utakmicu, neka se na Bayernu opet traži karta više i neka Arena na svih 6 utakmica kući bude mala za sve nas.
Napunimo je toliko da klub objavi da nas je unutra 21000+

Sami odlučujemo o svojoj sudbini.
Do kraja sezone apsolutna bezuslovna podrška za igrače. Pljuce i kletve odložite u plakare do juna!!!

Vidimo se u na F4!!!
 

Magma84

Grobar
Учлањен(а)
30.08.2021
Порука
204
Reaction score
1.477
Локација
Beograd
Kao sto napisah ranije, svodjenje košarke (sporta uopste) na:
pobeda - pobili smo se, borili smo se
poraz - nismo se borili picke smo
je mnogo limitiran koncept da ne kažem - nema veze sa mozgom. Posto vidim da dosta ljudi zamera ekipi na zalaganju sinoc sto je skandal. Njihova polaganja iz čeonog auta i naša nemogućnost da ubacimo loptu sa strane kao i sve izgubljene lopte PJ, Pantera, Alekse nemaju nikakve veze sa voljnim momentom.
 

Zalosna Sova

Grobarčina
Учлањен(а)
29.06.2019
Порука
2.314
Reaction score
10.877
Локација
underground
To je tvoj problem što misliš da je svako cigan ko kritikuje nezalaganje igrača Partizana,iz aviona se vidi da neće da igraju odbranu,ne moram da budem poznavalac košarke,gledam je skoro 40 godina i odlično mogu da vidim kad neko neće da igra odbranu. Poštujem Obradovića ali ovo nije Partizan kakav želim da bude,očekivao sam da će nastaviti tamo gde je Vujošević stao,umesto toga dobili smo gomilu Amerikanaca i slobodu u igri kakvu Džordan nije imao,zalaganje nikakvo. Jedino možemo u Obradovića da se pouzdamo i prošle godine je napravio čudo jer su veći deo sezone slično izgledali kao sada,pa valjda će uspeti to da ponovi,najbolji je trener Evrope,boljeg nema.
Druze ako si zaista gledao kosarku 40 godina i video sinoc nezalaganje onda je to najgore sprcanih 40 godina u nista
 

Vanjor

Grobar
Учлањен(а)
10.03.2023
Порука
325
Reaction score
2.273
Локација
Novi Sad
Mislio sam bice lakse ujutru, a osecaj isti kao sinoc. Sad ovako malo hladnije glave odlicna partija Balse, ali imam utisak da je morao vise da oteza Dancu ona 2 ulaza u finisu kad je polozio pored njega, da bude blizi rampi. I na skoku u napadu maltene nemocan. Ali sve u svemu pravo osvezenje za ekipu.
Da mi je da vidim forum navijaca Virtusa, sta tek oni pisu za onog Mikija covek ih ukanalio, dva zicera ne moze do obruca da dobaci :D
Nista juriti neko mesto iznad 9og, pa da ih deremo do Berlina posle.
 

milance032

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2010
Порука
5.283
Reaction score
18.384
Локација
Kej Republika
Lepo bilo kad se prošle sezone dobilo u Bolonji i Monaku? Svi bili ponosni. Kačili klipove. Sad smo izgubili. Jebiga. Ćutimo. Patimo.

Možda je prošla bila TA. Ili nije. Ja se sebično nadam da nije ni ova. Ali sledeća zato...
 
Top