Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Evroliga 2009/10

Статус
Затворена за писање одговора.

Злаја

Grobar
Учлањен(а)
19.12.2008
Порука
712
Reaction score
11
Marić ostaje u Partizanu, Mekejleb možda

09. maj 2010. 22:15 > 22:45
Završena je sjajna evroligaška sezona za crno-bele, mada ne baš u sjajnom raspoloženju.


Košarkaši Partizana žale što na Fajnal foru u Parizu nisu ostvarili bar jednu pobedu, ali mnogi od njih se nadaju da će ovo iskustvo uspeti da pretoče u još dobrih rezultata.

"Mi znamo da smo u obe utakmice dali maksimum. Posebno protiv Olimpijakosa, ali i danas protiv CSKA. Imali smo veliku želju da se kući vratimo sa pobedom. Nažalost, dobili smo još jedan poraz", rekao je Aleks Marić.

"Nesalomivi" centar crno-belih je u duelima sa Matjažom Smodišom (napravio dva faula u napadu posle glumačkih tačaka iskusnog Slovenca) naučio još jednu lekciju velikih utakmica.

"Naravno. Stalno se uči. A ja sam u evropskoj košarci još mlad igrač, ovo mi je druga godina".

Da li bi voleo da još jednom prođeš ovakav put kao košarkaš Partizana?

"Naravno!"

Znači ostaješ još jednu sezonu?

"Ma, da".



Bo Mekejleb napravio je preokret u susretu sa Olimpijakosom, protiv CSKA je iznudio produžetak, ali nije uspeo da donese i pobedu.

"Konačan ishod je zavisio od poslednjeg poseda lopte, kao protiv Olimpijakosa. Otišli smo u produžetak, borili smo se, borili i borili i opet ostali kratkih rukava... Ali možemo da se ponosimo sobom. Nastavićemo da radimo i takmičimo se u domaćem prvenstvu".

Izgubili ste obe utakmice, ali dodatno učvrstili reputaciju, kako Partizan, tako i ti?

"Da, mislim da nas sada respektuje još više ljudi. Mada, svako ko je ovde igrao protiv nas je unapred znao da će mu biti teško".

Da li bi voleo da sa Partizanom ponoviš ovo sledeće sezone?

"Možda. Da bih razmišljao o sledećoj sezoni, prvo moram da završim ovu. Tu odluku doneću na leto. Ali naravno da sam uživao u našim uspesima i da mi mnogo znače".

Aleksandar Mitrović je jedan od momaka koji tek počinju ozbiljnu karijeru, ali bi u budućnosti mogli da imaju značajniju ulogu u timu.

Na ovom turniru je odigrao svega minut i pet sekundi, međutim, uradio je važnu stvar kada je u završnici regularnog toka utakmice faulirao Hrijapu, kao najlošijeg izvođača slobodnih bacanja u toj postavi CSKA.

"Gorak je ukus, svakako. Drugi put za tri dana se pogodilo da budemo blizu, a ipak daleko. Događalo se ove sezone da se utakmica okrene na našu stranu. Sada nije bilo tako, ali smo ponosni jer smo dali sve od sebe u obe utakmice, čak i u ovoj koja nije imala veliki rezultatski značaj".

Kako ćeš pamtiti ovaj Fajnal for i kako misliš da će se on odraziti na tvoju karijeru?

"Ovo je ogromno iskustvo, pogotovo za igrača mojih godina. Imao sam priliku da vidim kako igraju i kako se ponašaju najbolji u Evropi. Uostalom, moji saigrači su jedni od njih".

(izveštač MONDA iz Pariza Ivan Bogunović, foto: Beta/FoNet)
 

Sony PFC

Grobarčina
Учлањен(а)
02.07.2008
Порука
4.523
Reaction score
1.320
Локација
Tamo visoko, za brda ona...
Bo, Roberts, Mo, Diarra...kakve LJUDINE U nasem sportskom drustvu.

Hvala ti Boze sto igraju za nas.

Inace, imam osjecaj da ce Bo ostati. Roberts ce ipak otici, ima 28 godina, zeli da ide u neki ekonomski jaci klub, to je sigurno.
 

CrazySerb

Grobarčina
Учлањен(а)
16.12.2008
Порука
1.926
Reaction score
1.987
Локација
Kikinda
Svaka cast momcima...Najjaci smo,da smo prosli ciganijakos,verujem da bi i Barsa pala!
 

Silvija Mizdrak

Grobarčina
Учлањен(а)
18.06.2008
Порука
3.309
Reaction score
10.887
Локација
Beograd
Momci, sad mi je javio Todorić da su oko 4 sata ovde, pa da znate... s verom u Boga i PARTIZAN
 

Zuull_PFC

Grobarčina
Учлањен(а)
29.12.2007
Порука
1.026
Reaction score
5.832
Локација
Court seats
Svaka cast na svemu prikazanom... Opsti je utisak da smo mnogo jako odigrali i dokazali i objasnili neke stvari... Sada treba nastaviti sa jos vise motiva, a ove sezone se secati sa ponosom, i pricati o tome kako je sampion Evrope pao prvi put u Beogradu, kako je tada aktuelni sampion Evrope dobijen u gostima, pricati o 4 nezaboravne utakmice sa Makabijem i slike koja je poslata u svet.... A o onome sto se desavalo van EL da i ne govorim (Zagreb, NLB...), a posebno pricati o igracima i minijaturama u malom McCalebba, Veselog, Kecmana, Marica i svih ostalih...
I naravno, o nastupu u Parizu, sjajnim kontrama i zakucavanjima Boa, Jana, Robertsa... Trojkama Kecmana, Bozica pa i Rasica...

Crno-beli bravo, bravo!
 

dule91

Početnik
Учлањен(а)
31.08.2008
Порука
40
Reaction score
0
Локација
Pancevo
@ Silvija gde ovde? na JNA ce da dodju ili negde drugde u gradu?
 

Marin

Grobarčina
Учлањен(а)
14.09.2008
Порука
2.462
Reaction score
2.237
Sada Tegi je rekao dfa dolazak je predvidjen za 16 sati na Surcinskom aerodromu!
 

p_dragan

Grobar
Учлањен(а)
18.04.2009
Порука
339
Reaction score
0
Da, tako je po planu leta:

JU 2417 PARIS 16:00 16:00 Boeing 737-300
 

Moraelyn

Grobar
Учлањен(а)
08.03.2009
Порука
870
Reaction score
40
I dalje ne mogu da vjerujem šta nam je Fakini napravio u jednoj, praktično nebitnoj utakmici. :banghead Svaka sezona u Evroligi treba na kraju da nam se završi sa nekom brutalnom krađom, jebem im sve po spisku...

Navijanje danas slabije nego u petak, ljudi počeli da se bude tek sredinom treće četvrtine, a i tada nije bilo nešto. Mislim da sam ispsovao više od pola tribine, ali džaba...

Još jednom :respect:respect:respect Duletu i momcima za ovo prikazano u Evroligi, a već ćemo sve lijepo da zaključimo u našoj kući vrlo brzo! Da završimo ovu bajku, kako bi odmah počeli da pišemo još veću i ljepšu!
 

BodiBond

Početnik
Учлањен(а)
11.01.2010
Порука
36
Reaction score
1
Локација
Blokovi
I još neko da mi objasni kako da stignem do surčina:buhaha Je l ide neka linija GSP-a tamo?
 

Rade

Služba bezbednosti
Уредник
Учлањен(а)
29.03.2010
Порука
3.865
Reaction score
9.921
http://www.gsp.rs/linija.asp?id=601

Једино ми можемо да одиграмо против Барсе довољно добру одбрану, било би им незгодно. Раштимовани цигани нису никако индивидуално могли добити Барселону и поред Папалукаса легенде.
 

KKP

Grobarčina
Учлањен(а)
29.05.2008
Порука
1.053
Reaction score
1
Локација
Srbija
Opet poraz na isti nacin, steta, nisu momci to zasluzili. Ubija psihicki i njih sve i nas navijace. Ipak, pokazali smo klasu, trebamo svi biti ponosni. Momci su fantasticni, ova sezona je neverovatna, a mi smo i na jednom Fajnal Foru pokazali ko smo i sta smo. Barsa je zaista bez premca, ali nam je jedna nijansica falila da budemo bar odmah posle njih. Steta za ova "teska" dva poraza, ali iz ovoga se i uci.

Raduju me reci Vujosevica, da je optimista da u klubu bude sada bolje i da se ovo nastavi, da ne budemo vise iznenadjenje.

"Nadam se da će ovo biti motiv svima, da se sačuva okosnica tima, da se klub finansijski stabilizuje i da Partizanovi uspesi u Evropi više ne budu iznenađenje. Mislim da ima naznaka da će do toga i doći, da će Partizan biti na puno jačim osnovama i da nećemo morati ponovo da rasprodamo najbolje igrače, nego da ćemo moći da dovedemo one koji nam fale".

Tesko mi je pao poraz i ovaj, ali sta da se radi. Opet smo glavna tema, opet smo hit. Sledece godine stizemo jos jaci, po trofej! :wink:
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top