Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Evroliga 2009/10

Статус
Затворена за писање одговора.

Otto Mann

Grobar
Учлањен(а)
26.08.2007
Порука
435
Reaction score
3
Komentar na ovu utakmicu cu prepisati sa sajta evrolige

""...Oh, what an opening night of the Playoffs! The big story: Partizan rallying on the road from 21 behind as Dusan Kecman scored 29..."

Svima cestitke i :respect:respect:respect:respect:respect
 

fluid

Grobarčina
Учлањен(а)
18.07.2007
Порука
1.183
Reaction score
212
Локација
u sopstvenoj koži
Bio sam optimista pre početka meča, pa je u toku prvog poluvremena taj optimizam splasnuo. Ali se za povratak optimizma pobrinuo Dule sa momcima. Ne daju mi da ne budem optimista pa to ti je. :)

Očekivano divljačka igra Makabija i bilo je za očekivati da padnu u toku utakmice, ali onoliko da se pogube nisam mogao da verujem. Trči-pucaj sistem može da pali, ali za to je potreban i malo veći kvalitet, a i više sreće da sve ulazi. U nekoliko navrata su pogodili neke nerezonske šuteve, posebno u prvom poluvremenu da bi u drugom počeli da promašuju i neke otvorene šuteve.

Ono kako je Kecman večeras odigrao je za pamćenje. Kad god ga vidim da se podiže na šut već vidim loptu u košu, toliko je delovao sigurno i samouvereno. :respect

Bravo crno-beli! :clap Sad se natenane spremajte za drugi meč, samo hrabro pa šta bude.
 

Maestro

Super Moderator
Учлањен(а)
25.09.2007
Порука
8.068
Reaction score
8.369
Локација
Crno bela Srbija nesloga je ubija
Lepo kaze jedan tekst pesme... Nije vazna para nego casovi rada!! Drugacije objasnjenje niti neko normalno rezonovanje ne postoji i idalje je neobjasnjivo odakle ovaj tim i ovaj klub crpu energiju iznova i iznova. Svaki put kazem sebi jbg i ovo je super i preko ocekivanja i svaki put se zajebem. Opet i opet i opet me ovi momci iznenade i premase ocekivanja svih nas.
Realnost nije briga na koju se mi obaziremo!!! Treba vise da se vodim ovom recenicom u buducnosti pa necu da se iznenadjujem i dalje :D...znaci uzimamo evroligu :D :D
 

Mister MVP

Urednik - Košarkaški Derviš
Уредник
Учлањен(а)
17.06.2007
Порука
5.373
Reaction score
3.920
Локација
NBG
Tek drugi poraz Makabija ove sezone na domacem terenu.
Ako dobijemo u cetvrtak, kada budem radio tetovazu uradicu lik Duleta Vujosevica.

Treba jos malo korekcije u odbrani ako nekih bezveze udvajanja. Maric da digne jos malo % iz slobodnih bacanja. Odbrana skokovi, napad opusten, nema jurnjave, samo tuca, psihologija je na nasoj strani.

Sudjenje veoma dobro (posto ih ja obicno pljujem) osim martina iz spanije.
 

Baki Bajroza

Guest
Aj da probamo malo sa nogama na zemlji.

Ljudi dosta sa euforijom! Prošlo 12 sati, novi je dan, s nogama na zemlji idemo dalje. Ko god misli da je gotovo, ili da smo favoriti, neka ponovo pogleda prvih 15 minuta silovitog gaženja. Makabi je i dalje favorit, ništa se ne mijenja... Utakmicu su velikim dijelom izgubili na psihološkom planu, što je i Pini Geršon priznao na konferenciji. Ali, kako Gazda već reče, sledeća utakmica će biti potpuno drugačija!

Mi smo u drugom poluvremenu šutirali trojke 11/16. Toliko smo pričali o šutu za tri kao glavnom oružju za razbijanje njihove zone i ostvarilo se. Moramo da pojačamo protok lopte u napadu, posebno kad udvajaju (utrajaju? :D) ispod koša. Biće više prostora za Marića u drugoj utakmici, jer će više pokrivati šut, moramo to da iskoristimo...

Ruku na srce - Anderson je danas bio naš najbolji igrač. Teško je očekivati da opet ovako odigra. Moramo da zbijemo redove i probamo da odigramo kvalitetno od početka.

Bas to,igraci su na zemlji totalno a pera je dobro i smirio je Bo-a i Sinoveca odmah posle utkmice kad su krenuli da se raduju...Naravno da je nova utakmica potpuno druga prica ali treba primeniti slican recept,Maric moze i vise da igra sam kad primi loptu sledecu i da resava te sitvacije mnogo brze jer nece toliko udvajati ili utrajati da bi branili sut a trebalo bi i da ostali ugraci vise utrcavaju dole dok Maric igra ledjima i da dobijaju lepe lopte(pogotovo Veseli i Strahilja da utrcavaju po liniji),moramo mnogo bolje da branimo suteve pogotovo sto smo pricali i pre utakmice da se obrati paznja na blutentala i biti skoncentrisan da mu stalno igrac bude blizu a ne da ga zaborave na zoni ili sa dva pasa na zonu da istadnu i da mu ne brane prostor nego sut ako treba da ga usmeravaju na ulaz mnogo bolja opcija po meni i nema pomoci kad igra dva na dva on,ostalim lozacima jos vise otezati sut boljom odbranom i citanje pa ce i vise da mase a anderson je bio los istina ali mislim koliko god da igra dobro ove godine da imamo leka za njega(perabozic,kecman i on uvek gleda da ide na ulaz i to u velikoj vecini na desno a sut mu je tek druga opcija) mislim ako ove stvari sprovedemo u delo i igramo u napadu strpljivo i pametno kao u drugom poluvremenu da ce biti otvorena utakmica opet i uvek sam za to da se ispucaju na pocetku utakmice a ne na kraju kad se lomi(pa napune real sa 45 koseva u poslednjoj cetvrtini)...
Sudjenje fenomenalno po meni,po dve greske na obe strane ali sa obzirom da smo igrali protiv macabija iza koga stoji jedna tako jaka drzava i koji ima pet titula prvaka Evrope i masu final four-ova kao i jaku logistiku,90 trofeja itd sudjenje u poslednjih par minuta kad se lomolo za 10...
Sonja nam donela srecu obicno tj retko ide na gostovanja zbog organizacije utakmica kuci i naravno zbog finansija kluba(izgleda da se popravljaju iz dana u dan),Danilo duh izasao iz mracnog tunela a tegi faca smorio Micu Berica za zlatnu medalju a najveca faca za kraj i najveci Grobar dole(u bikvalnom smislu) buraz debeli Micho legenda...
 

MladenGPG

Grobarčina
Учлањен(а)
24.04.2008
Порука
2.538
Reaction score
41
Ovo mogu da nam prirede samo ovi nasi "ludaci"...
Svaka cast vama sto kazete da ste bili sugurni na -21 da dobijamo da svi verujemo u cudo neko da se desi to je verovatno ali ja sam se molio da smanjimo na manje od 10 do kraja i vidimo da mozemo da igramo sa njima dole kad ono na kraju bingo...Koliko sam pizdeo sto nam daju ona dva polu igraca wizneski i pinni trojike u serijama i sto znamo da blutental ima extra sut a ne mozemo da ga iskontrolisemo ali nemojte preterivati sad sa tim epitetima i tom pricom indijanci kaubojci,nisu Nba ekipa ali su za svaki respekt jer su bili prvi u grupi smrti i dobili taj real i u madridu i dole sa 20 razlike(a u poslednjoj cetvrtini im ubacili 45 poena a nama 11!!??) imali su samo jedan poraz dole i ovo im je prvi poraz u cetvrt finalu u istoriji na svom terenu-necemo da ih dizemo u nebo svakako ali samo bez euforije molim...

Sve sto je meni bilo u glavi ti si to napisao. Svaka cast.
I ne mogu da vjerujem da je neko na +21, pomislio na pobjedu. Ja sam samo mislio o tome da se ne obrukamo i o drugoj utakmici. A iz zezanja sam govorio moze Partizan i do pobjede. A prije pocetka sam se nadao u nasu pobjedu, pa sam i igrao cistu dvojku.
A pogotovo me nervira prica o Makabiju kao nekoj divljackoj ekipi, kao da smo igrali protiv nekih indijanaca, a ne ekipe koja je u najtezoj grupi prosla kao prva. Kod nekih ispada (to sam primjetio, a to cesto cigani pricaju) da kad god mi dobijemo neku ekipu ili je ta ekipa imala los dan ili su indijanci neki.
 

fluid

Grobarčina
Учлањен(а)
18.07.2007
Порука
1.183
Reaction score
212
Локација
u sopstvenoj koži
Mladene, razgraniči kad neko napiše da Makabi ima divljačku igru po sistemu trči-pucaj, kako realno i jeste i na čemu se zasniva njihova igra, od omalovažavanja. Videlo se u drugom poluvremenu kad njihovo divljanje nerezonskim šutevima nije više išlo kako su prošli.
 
Учлањен(а)
16.12.2008
Порука
853
Reaction score
12
26082_1241052668238_1286945237_30535844_3618271_n.jpg


Malo da se nasmejemo i opustimo... :D
 

Moraelyn

Grobar
Учлањен(а)
08.03.2009
Порука
870
Reaction score
40
Tek drugi poraz Makabija ove sezone na domacem terenu.

Sudjenje veoma dobro (posto ih ja obicno pljujem) osim martina iz spanije.

Prvi (istorijski? :wink:) poraz Makabija kući u Top 8 fazi! Partizan ponovo ruši tradicije! :D:

Zaboravio sam i ja da kažem za sudije - isprozivao sam ih prije utakmice, ali su stvarno odsudili iznenađujuće korektno. Čak su pustili da igramo našu odbranu na samom kraju, bez sviranja nekih glupih faulova na silu.
 

MladenGPG

Grobarčina
Учлањен(а)
24.04.2008
Порука
2.538
Reaction score
41
Sad tek vidim da smo mi 4/4 poceli sa 5 vezanih trojki (Rasic, Roberts 2, Kecman 2) A ne secam se kad smo zadnji put to uradili. Mi rijetko i postignemo 5 trojki za jedno poluvrijeme. A oni zadnja 2 minuta utakmice nisu dali nijedan poen, pri rezultatu 77:79 su se zaustavili. A promasili su par dobrih zicera, tako da smo imali i dosta srece. A i prije toga promasaj zakucavanja jednog igraca Makabija i to sa dvije ruke.
 

grobar032

Grobarčina
Учлањен(а)
27.02.2007
Порука
5.110
Reaction score
554
Локација
Humska 1
Ако је неко читао изјаве наших играча након утакмице видео је да је сваки од њих, али буквално сваки са обе ноге чврсто на земљи! То је заиста одлична ствар, сви су одушевљени победом и невероватним преокретом, али сви наглашавају да треба остати хладне главе и у други меч ући само чвршће и боље! Значи имамо психичку предност над играчима Макабија, тако да нас сутра чека много боља игра, ако ништа, бар у првом полувремену! Види се да Дуле није дозволио никакав вид еуфорије. Само полако и још једну утакмицу тамо, а после...
 

maidros

Grobarčina
Учлањен(а)
22.12.2008
Порука
2.144
Reaction score
3.018
Veliki uspeh!
Dokazali smo da smo prava ekipa!
U drugi mec ulazimo sa velikom psiholoskom prednoscu, ali nema opustanja.
Da pokusamo da dobijemo , pa u areni sta nam bog da...

Kecman :respect
 

Nikola Zemun

Grobarčina
Учлањен(а)
19.12.2006
Порука
2.356
Reaction score
113
Локација
Galenika
Momci i Dule svaka cast na neverovatnoj pobedi. Stvarno je bio zajeban osecaj sinoc posle tekme :s
Šta god dalje uradili totalno je nebitno! Hvala vam!
 

Sale_Ilic

Grobar
Учлањен(а)
13.10.2008
Порука
539
Reaction score
58
Локација
NBG
Auuuu ... ja i dalje ne verujem sta se desava. ... ludilo ...

Jel se zna kada dolaze nasi u bg ... na aerodrom ? kapiram tamo u petak ? sta god uradili u drugoj utakimici zasluzili su docek ....

a sad svi u Novi Sad ...
 

lavex

Grobarčina
Учлањен(а)
23.10.2008
Порука
1.630
Reaction score
8.790
Локација
"preko bare"
Uh, još nisam došao sebi nakon sinoćnje utakmice! Poslije prvog poluvremena nisam znao gdje se nalazim. Šta tek reći za kraj utakmice!? Tad nisam znao ni ko sam, a ne gdje se nalazim! :buhaha
Ljudi, to se može samo sa Partizanom, Duletom i ovim momcima! Nadam se da smo svi svjesni kakvu privilegiju imamo što navijamo za Partizan.
Htio bih da pohvalim momke, ne samo na pobjedi, već i na smirenosti i ozbiljnosti nakon utakmice. Odmah su počeli da razmišljaju o sljedećem meču. E, zbog toga su šampioni (između ostalog :clap)! Mi možda i jesmo poletjeli nakon ove pobjede, ali oni, sa Duletom na čelu, sigurno nisu.

P.S. Nadam se da će se u Beogradu igrati samo jedna utakmica! :D
 

Sale_Ilic

Grobar
Учлањен(а)
13.10.2008
Порука
539
Reaction score
58
Локација
NBG
ne kapiram Danilovica ... svuda citam njegove izjave kako ce se igrati sigurno dve utakmice u areni .... a sta ako bude 3:0 za nas :D
 

Zlatko

Grobar
Учлањен(а)
28.05.2009
Порука
221
Reaction score
0
Локација
Pirot
je l' ima tegijev izvestaj u 15h? nisam gledao sinoc...
 

dark

Grobar
Учлањен(а)
17.06.2008
Порука
522
Reaction score
0
Prvi (istorijski? :wink:) poraz Makabija kući u Top 8 fazi! Partizan ponovo ruši tradicije! :D:

Ако је тачно да је ово први пут да је Партизан победио Макаби као гост, онда је још једна традиција срушена. Иначе, Партизан је тек трећи клуб у историји коме је пошло за руком да слави као гост већ на првој утакмици.

Остаје ипак још једна за рушење: ниједан тим који је направио брејк у прва два меча четвртфиналне серије није успео да оде на Ф4.
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top