Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Evroliga 2012/13

Статус
Затворена за писање одговора.

WebGazda

Solar Warden
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
17.308
Reaction score
1.012
Opet vi o limitiranim igračima. Kako ne možete da ukapirate šta to znači. To ne znači da je neko loš, nego da neće biti bolji nego što je sada. Došao je do nekog nivoa, i dalje neće napredovati. Doduše, i za Lebrona bi se moglo reći da je limitiran, jer nikad neće biti bolji nego što je sada :D
 

Matic

Banned
Учлањен(а)
02.03.2009
Порука
2.883
Reaction score
73
Prvo svaka cast momcima na borbenosti i zelji nema im se sta zameriti ,drugo ova ekipa ce dobiti na iskustvu ,ali nikada na samopouzdanju. Igraci nemaju slobodu u igri ,nemamo sut iz driblinga,a teske utakmice se i resavaju izolacijama ,sutevima preko ruke jer se poslednji napad igra na noz i tesko je bilo kakvu akciju sprovesti u delo .Ovi igraci nazalost nemaju tu rutinu jer im se kosntantno zabranjuje da kreiraju sami sebi poene , Vujosevic je previse radikalan za moj ukus ,ne mozes da vodim najmladji tim u EL i da im uskracujes slobodu u igri ,posle prve greske i to iz izgradjenog napada vracas na klupu,moze da se napravi neki Tepic i takvih ce uvek biti (premda je taj Tepic imao potencijal da bude odlican igrac)zasto nije to je pitanje za nekog strucnijeg od mene,ono sto ja kao laik vidim je da igraci nemaju samopouzdanje ,ne veruju u sebe jer ni trener ne veruje u njih zato sto ih posle greske vadi iz igre. Ne sporim ja da je Vujosevic odlican trener ,ali ipak ogranicen za neke stvari ,drze se svojeg kao pijan plota ,umesto da bude otvoren da usvoji neke druge metode i mozda malo sebe podredi timu ,a ne da stalno tim podredjuje sebi . Gordon treba vise i bolje da se koristi u napadu on nam je neretko poslednja opcija sluzi kao djubretar da pokupi otpadak ,a decko posle Lucica ima najbolji sut sa distance , umesto da povremeno se izvlaci i time oslobodi prostor za spustanje lopte na Muslija zbog toga sto igra previse blizu Gordonu neretko bude i udvojen i redovno u tim situacijama gubi loptu sto je i normalno. Ipak podrska igracima dali su sve od sebe ,a Vujosevic nek se zapita da li ce da pravi i dalje polufabrikate ili ce vec jednom da napravi beka sutera ,koji zna da pogodi iz driblinga i ode na ulaz.
 

Pingvin

Grobar
Учлањен(а)
08.12.2011
Порука
899
Reaction score
74
Daj bre ljudi što se pecate na Gazdino limitiran :D Koliko puta da se ponovi da svako ima svoj limit, neko veći neko manji ...
I posle toliko vremena i dalje nasedaju na foru :D
 

WebGazda

Solar Warden
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
17.308
Reaction score
1.012
Nemoj da mi kvariš žurku. Ja pokušavam na sav način da skrenem temu da bi zaboravili na poraz a vidi ti njega, sjeba mi sav posao :D
 

Dulence_ns

Grobar
Учлањен(а)
13.03.2012
Порука
336
Reaction score
19
Локација
Novi Sad
A koga da prodaju!!! Niko nije pokazao neki ekstra kvalitet! Trećina tima skoro da i ne igra, druga trećina je limitirana i nikad neće biti više nego što su sada, a ona najbolja trećina igra od sjaja do očaja, pa nazad. Lepo sam vam rekao da je Bertans limitiran igrač i on je to pokazao cele sezone. Odigra jednu dobru pa ga onda nema sledećih pet. Lučić i Vesterman su jedini koji zaista imaju potencijal da postanu ekstra igrači, a njih sigurno nećemo prodati sledećeg leta... mada...



Već sam rekao da to nema nikave veze sa porukom o Vujoševiću, nego generalno, da će nas mnogo koštati, a da se ne lažemo, hoće i te kako. Ispustili smo bukvalno trećinu budžeta, ako ne i više.

jel westerman limitiran igrac isto onda kad PO TVOM shvatanju gledamo kvalitete,koliko je on dobrih utakmica odigrao do sad u evro ligi,mozda 2 kvalitetne...
bertransu fali malo fizicke kordinacije u smislu kretnje sa loptom,ulaza...sut ima ,ima odbranu koju dopunjuje uz meseca u mesec...
nikakve veze ti nemaju ovi komentari...to se ne zove limitiranost nego oscilacije i sporije sazrevanje...
 

PFCBGD011

Grobarčina
Учлањен(а)
30.03.2010
Порука
1.971
Reaction score
121
Ne, ne, niste me shvatili. Taj deo komentara uopšte nije bio upućen Vujoševiću, nego onako generalno sam rekao, jer će nas zaista mnogo koštati neigranje u Top 16. =

Ako je postojala sansa da se uzme kredit, onda se u potpunosti slazem sa tobom. Ne znam kolko je ko kostao, ali je cinjenica da je Tori bio promasaj, da je Gordon u najmanju ruku diskutabilan i da smo za sto hiljada Evra vise mogli da dovedemo bolje igrace. OK, ako su u klubu procenili da im se lutrija isplati i da povecavanje sansei za top 16 ne bi doneo para koliko vredi rizik od 100,000, onda je to njihova procena...Ne znam stvarno kolko para donosi top 16 da bih mogao sa nekom sigurnoscu da kazem da je velika greska napravljena u startu. Nama bre final 4 nije doneo nista finansijski sem lepih karijera za Marica, Boa, Veselog i lepe pare Duletu.

I ono sto me najvise boli, slazem se sa Gazdom da nece imati ko ljudski da se proda osim Luceta, ali ne zato sto ovi nasi klinci nisu potencijalno blago, vec zato kakvi su ugovori. Ubedjen sam da ce Bogdana, Vestermana, Muslija, Milutinova juriti mnogi kada budu oformljeni igraci, ali to nije za godinu ili dve kada im isticu ugovori sa Partizanom. A tada cemo dobiti kurac od para...kad se setim kako su mnogi aplaudirali sto su neki igraci potpisani na 2 ili 3 godine ne uzimajuci u obzir da se od toga ODMAH odbije godinu dana ako zelimo da prodamo igraca, dodje mi da placem.

Elem, ono sto ce DALEKO vise da nas kosta od ne prolaska u top 16 je ako se sjebemo u ABA. I taj top 16 ne bi vredeo kurcu na duge staze ako sledece godine ne igramo Evroligu...Pa sa tim na umu, BORBA BRE!
 

grobarcirih

Početnik
Учлањен(а)
06.12.2011
Порука
56
Reaction score
1
posto ne mogu da zaspem, pocecu polako da kucam post..inace sam malo ohladio glavu, pa da podijelim svoje misljenje o utakmici.

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=qQr-hOBxS68 , link je vec neko postavio.. ali nakon ovakve utakmice moram poceti sa ovim

pitanje za sve one koji osporavaju kvalitet ekipe: sta zapravo ocekujete od vestermana, bogdanovica, milutinova pa cak i gagica? mnogima od njih je ovo prva seniorska sezona. iskustvo necu ni da spominjem. ne mozete ocekivati da vesterman odmah igra na nba nivou! ne mozete ocekivati da bogdanovic odmah sutira hladnokrvno kao nekada recimo scepanovic dok je kod nas igrao..ljudi, ja kad vidim da lucic leti preko pola parketa i izbori se za izgubljenu loptu, posle jos ide na zakucavanje..i odmah nakon toga puni sprint nazad, tacno se vidi na snimku kako je ispraznjen nakon toga..kad vidim kako milutinov, klinac od 17 godina vec sada uzima i pogadja vazne suteve, kad vidim da nas amerikanac gine pod kosem.. kad vidim takvo zalaganje, takvu borbu, takav napor i trud...jednostavno ti je puno srce kad znas da tvoj voljeni, jedini klub ima takve igrace. cska, barselona, bamberg i ostali mozda imaju pare, ogromne budzete. ali ljude, igrace kao mi niko nikada nece imati. znate li kad ce jedan teodosic u moskvi onako da skace po parketu i da gine ? ;)
e sad, neki ce reci dobro to, ali fali rezultat itd.. dule, danilovic, todoric milion puta ponavljaju da je ekipa svjesno sastavljena ovako (mladi igraci..) ugovori su svi visegodisnji sem onaj od gordona. to znaci da, ako vec sada igramo na kos razliku sa cska, barselonom itd.. ako smo vec sada na vrhu tabele aba lige da ekipa ima svetlu buducnost pred sobom. i koliko god dule bio osporavan kao covjek ovdje na forumu, on nam je donio 11 godina totalne dominacije. ubijedjen sam da ce izvesti ove momke na pravi put i da cemo se sledece sezone boriti za f4!
shvatite da nemamo veliki budzet, da ne mozemo da dovedemo strasne igrace. mi imamo sistem! i upravo stvaramo sampionsku ekipu. jednu sezonu EL smo zrtvovali. pa sta? skupo smo se prodali sa ovim klincima. treneri barse i moskve su bili u nevjerici nakon odigranih meceva sa nama. mislili su da nas gaze lagano 30+. ima li smo teske i lijepe trenutke. i u bolu i u radosti, grobari smo ostali! mi imamo nesto, sto komsinica, evropski velikani poput cska.. nikada nece dozivjeti. NIKADA!

ne bih mnogo oko igre pricao. poceli smo u grcu. tacno se vidjelo kakav je pritisak na momke. ruku na srce, svi smo se nadali nekim cudom naseg partizana. odbrana u prvom poluvremenu totalno podbacila. 47 primljenih koseva, previse. ali opet nakon poluvremena izlazi ta mlada, borbena ekipa puna energije i vraca se u zivot nakon -16. to neiskustvo se vidi u produzetku.. vesterman par losih suteva.. onaj pas na kraju kad smo izgubili glupo loptu, umjesto da odigramo mirno napad.. cini mi se da je bilo jos 14 sek. do kraja.
sudijama se najebavam majke ovom prilikom. ali bilo je i za ocekivati da ce onako suditi..jedino mi je malo smetalo sto je milosav promasivao ona slobodna na kraju, ipak je on jedan od iskusnijih. ali boze moj, promasivali su i veci igraci u takvim situacijama. sjetite se robertsa u zagrebu kad je usljedila trojka bogdanovic. posle je dusan silni uradio ono sto je uradio..uostalom su svi pljuvali i psovali milosava zadnje godine. sad je jedan od najboljih. veceras je opet odigrao fenomenalnu odbranu.

koliko god bio bolan ovaj poraz, ponos moj, moj kk partizan je veci i on ce se u inat svima izdici nakon svega!

puna podrska momcima i zahvalnost na pravi odnos prema svetom dresu. pljuvace hocu da vidim kad budemo sledece sezone prosli u top16 pa onda na f4.
 

bojanbole

Banned
Учлањен(а)
18.02.2007
Порука
451
Reaction score
5
Локација
Kumanovo R.Makedonija
Gorak ukus od poraza:
-lepa lova koja je mogla da legne
-stariji pametnjakovici koji iz iskustva i sigurice(gledajuci stanje na tabeli) su govorili da gubimo i nisam mogo da im se smejem u facu, na kraju je ispalo opet:"mali drugi put slusaj kad ti stariji pricaju..."
-razocarali su me neki kosarkasi
-cigani se site kao da su osvojili Evroligu
-i najgorak utisak: IMALI SMO SANSE, ne jednu vec SANSE da se plasiramo, jer statisticki gledano valjda najlaksa sezona za plasman u top16 samo 3 pobede su nam bile dovoljne...ali, tu smo gde smo.
 

PFCBGD011

Grobarčina
Учлањен(а)
30.03.2010
Порука
1.971
Reaction score
121
@bojanbole,

Sto je najgore, teoretski su nam bile dovoljne i dve pobede...Majko mila.
 

WebGazda

Solar Warden
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
17.308
Reaction score
1.012
nikakve veze ti nemaju ovi komentari...to se ne zove limitiranost nego oscilacije i sporije sazrevanje...

A kad će da sazre, kad bude imao 36 godina! Nisu ovo klinci od 15 godina nego već izgrađeni igrači i ličnosti.

Oscilacije su kad odigraš dve dobre pa dve loše, pa dve dobre, pa dve loše. Limit je kad odigraš pet loših, pa jednu dobru, pa pet loših... znači da možeš da probiješ tvoj limit, ali se odmah vraćaš na staro. Limitiran si jer nema napretka.

Za Vestermena i Lučića sam rekao da nemaju limita, a tome mogu da dodam i Milutinova. Zašto nemaju limit, jer napreduju dok drugi stagniraju.

Ponavljam, biti limitiran ne znači da si loš ili da nikada nećeš biti bolji, nego da trenutno nisi u stanju da napreduješ. Imaš neki nivo igre i to je to.
 

Petar-Skopje

Super Moderator
Уредник
Учлањен(а)
19.01.2007
Порука
4.299
Reaction score
2.878
Локација
MKD
Da ne bude da skrećem sa teme, olovku u ruke i izračunajte koliko će nas koštati neigranje u top 16.
U skoro 3 ujutro sam uradio neke grube racunice, pa se unapred izvinjavam eventualnih gresaka :D Dakle:
-ako pretpostavimo da Arena prima nekih 18.500 gledalaca, tacnije da bi bili pusteni toliki broj karata za 1 mec;
- od toga, oduzmemo 5.000 koji bi bili ljudi sa sezonsku, kartu preko sponzora... to je ravno 13.500 karata sto bi islo u slobodnoj prodaji.
- 13.500 x 7utakmica=94.500 prodanih karata
- pretpostavimo da bi prosecna cena karata bila 750 dinara (1.000 donji i 500 gornji prsten),
_________________________________________________________

94.500 x 750 = 70.875.000 dinara

Ne znam koliko je danasnji srednji kurs za evro, ali otprilike ovo je negde oko 650.000 evra!?

Eto toliko ce nas kostati neigranje u TOP 16.
 

PFCBGD011

Grobarčina
Учлањен(а)
30.03.2010
Порука
1.971
Reaction score
121
Vesterman ipak nazaduje :). Mogao bi da mi oda tajnu kako se podmladjuje...daleko stabilnije, iskusnije i produktivnije je igrao u okobru nego sada. Sasvim je verovatno da je umoran ko pseto, pa ne bih da mu zameram...

@Petar-Skopje, jel si u tu racunicu uracunao karte koje se dele odredjenim "vatrenim" navijacima za dzabe? Jel si u to uracunao karte koje idu glavonjama i sponzorima za dzabe? Jel si u to uracunuo da, kada posle par utakmice, izgubimo sanse za plasman dalje da bi Arena bila polu prazna? Jel si uracunao u to da treba neko da plati za iznajmljivanje Arene- i to ne samo za utakmicu nego i za nase treninge kao i za treninge protivnika?

U NAJBOLjEM slucaju prepolovi tu cifru...a ja bih je podelio sa 3.
 
Последња измена:

NN G012

Grobarčina
Учлањен(а)
25.02.2007
Порука
4.314
Reaction score
74
Локација
ЈТ
Изузетно ми је криво што се после вечерашње утакмице убедљиво највише осправа и напада Драган Милосављевић, дечко који игра савршено добру одбрану, и једноставно гине за сваку лопту... Али такви смо ми, већина не обраћа пажњу на одбрану, већ искључиво гледа учинак у нападу!
 

Dulence_ns

Grobar
Учлањен(а)
13.03.2012
Порука
336
Reaction score
19
Локација
Novi Sad
ajde onda ovako
milosavljevic iz utakmice u utakmicu napreduje ,a on nije limitiran igrac ?
westerman ne napreduje bas kako se ocekivalo (ima toga da je iscrpljeno i nije mu predvidjena takva uloga)
musli ne napreduje uopste kkao se ocekivalo a ima najvece sanse od svih centara da bude topl klasa ,teska petica ona ...

nema veze,necu da puno se oko toga osvrcem..ja kazem da ovaj tim bi bio SASVIM DRUGI TIM da imamo dobrog igraca pod kosem jednog i da se sa plejom pogodilo ,a evidentno je da su i tomas i gordic(za njega blago kazem) promasaji ...
 

PFCBGD011

Grobarčina
Учлањен(а)
30.03.2010
Порука
1.971
Reaction score
121
Uzmete bilo koji tim na svetu, date im boljeg centra i boljeg pleja i dobijete SASVIM DRUGI TIM :). Nije to neka mudrost.
 

ARMY

Grobarčina
Учлањен(а)
25.06.2008
Порука
3.084
Reaction score
405
Локација
Sa Covicevim panterima u Stjepana Supanca
Arena je 20 soma po mecu.To znaci 140 000 evrica troskova.Istina je neke karte bi isle mozda dzabe ali to je zanemarljiv broj.

Racunajte i da bi bila ona mesta za licitaciju koja vise kostaju,plus pre svega sponzori.

Mlad tim,puna Arena,uzeli bi lepe svote za reklamu a posto prve 4 idu dalje bilo bi neizvesno do kraja a u tom periodu nema nista sem basketa tako da bi ljudi dosli.

Sve u svemu,Petar je lepo izracunao ,pukli smo sigurno jedno 500 -600 soma evra a vrlo verovatno i vise.
 

Dulence_ns

Grobar
Учлањен(а)
13.03.2012
Порука
336
Reaction score
19
Локација
Novi Sad
naravno,u pravu si..mislim da bi Berta mnogo vise dolazio do izrazaja ...
mislim da bi Milosavljevic bio u losijoj formi nego sad ,to je neko moje vidjenje, jer on u ovakvoj situaciji mora da iscrpljujuce igra odbranu a uz to i napad da ide u mnogim situacijama preko njega iako nije napadacka opcija i samim tim napreduje ...on ce za mene biti miljenik,urastao mi je u srce borbom i odbranom ali on u ekipi koja dominira po meni ne moze previse da dodje do izrazaja...
westerman mora da poradi dosta na tajmingu i na ulazu sa zadrskom...dosta ali bas dosta oscilira i neprirodno oscilira..dosta je zreo da tako kazem za svoje godine i ponasa se tako zrelo,ali to ne pokazuje u odredjenim momentima,ali ja mislim da on nije namenjen niti treba da bude nas prvi plej ove sezone...
Milutinovu skidam kapu ,tj.u njegovoj igri se vidi lakoca i talenat neki i u faci mu vidis da ide na kos i da je zeljan da bukvalno svaka lopta ima lep ubacaj ...
 

PFCBGD011

Grobarčina
Учлањен(а)
30.03.2010
Порука
1.971
Reaction score
121
Ako je 500-600 hiljada Evra tacna racunica, a ne kazem da nije jer STVARNO pojma nemam, onda je totalno bolesno bilo ne uloziti jos par stotina hiljada evra u ekipu.

Moja racunica se svodila na samo karte, a ne i na sponzore.

@Army, ako je arena 20 soma po mecu, sta to znaci? Jel to i za prethodno vece (za termine za trening)? Ili je 20 soma po danu...Nije to mala razlika, moze da se duplira, ako ne i mnozi sa tri taj iznos...Opet kazem, nemam pojma, samo pitam.
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top