Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

FK ĐurGarden 2011/12

Статус
Затворена за писање одговора.

PAOK hool

Grobar
Учлањен(а)
16.12.2008
Порука
360
Reaction score
144
Локација
Београд
Сви су аутомобили али Москвич је Москвич. :D
Без зајебавања потеже се прича а ја и даље не добих одговор на оно што неки причају.
Ми немамо кога да се плашимо јер нико од тих екипа није индивидуално јак.
Апоел велики клуб за нас, свака њима част али докле ће то да траје?
Ми и поред свега опстајемо, и појам смо за све клубове на балкану, то што помака у европи нема, нема због лопова.
Хајде и да не говоримо о ривалима у задњм колу пошто се не зна тачно ко ће то бити, али идемо то треће коло.
Дебрецен, Марибор, Грузијци, Финци, тих екипа нема шта да се плашимо ми, као што се нисмо плашили ни два пута када смо ушли у ЛШ, Њукастл који је огроман клуб, из колевке фудбала, са одличном генерацијом, уреду плашити се таквог клуба није смак света.
Али Андерлехт је најјачи тим био 2010 године који смо могли да добијемо, сада по квалитету не можемо да добијемо у задњем колу такав тим самим тим питам зашто би се било кога плашили?
Ко се плаши нека не навија а од играча не игра и готово.
Одговорићу ти ја на питање, само ми реци који клубови играју у 4. колу квалификација, пошто не могу да нађем нигде, са сајта су ваљда скинули...

Ако се већ питаш докле ће АПОЕЛ бити велики клуб, запитај се и због чега смо ми, још увек, велики клуб? Велики смо само на простору бивше Југе и нигде више...
 

PARTIZAN

Partizan
Учлањен(а)
04.05.2009
Порука
11.900
Reaction score
315
Tačno, mi zaista u evropskim okvirima nismo nikakav veliki klub. Mi postojimo 66 godina i u tom periodu smo samo 3 puta prezimeli u Evropi - 65/66, 89/90 i 04/05.

A ko voli sadašnjost - mi smo 115. klub na klupskoj rang listi UEFA.

Mi smo u Evropi sve osim velikog kluba. Suvi prosek. Ili čak niže od toga. U toj činjenici ništa ne menja ni broj niti imena igrača koji su nosili naš dres, a potom postajali u Evropi velika imena...od Čebinca, Zebeca, Milutinovića ili Vasovića pa do Mijatovića naprimer...to su ipak mnogo više njihovi lični uspesi nego uspesi Partizana, iako tu ima i klupskih zasluga...

Naš KK je veliki klub i u evropskim okvirima. Naš FK to nije.
 

PROFESOR

Grobarčina
Учлањен(а)
02.06.2011
Порука
4.627
Reaction score
2.109
Sa LŠ ćemo poslovati na "pozitivnij nuli" jer ima keša da se igrači plate, dugovi namire, dovedu anonimusi iz Brazila za 1.5 miliona i ostatak profita pokrade . Tako idemo svake sezone iz početka

Druga strana medalje (po naliku na komšije) bez evrope, ne namiruje dugove, ne plaća igrače, ne dovodi kvalitetna pojačanja, stvara nove dugove, a lopovi i dalje kradu i ono malo novca što ulazi u klub. Dug je sve veći i veći, igrači sve nezadovoljniji, šanse uspeha na terenu i novog plasmana u evropu sve manje i manje. Drugim rečima ciganski scenario

Сви су аутомобили али Москвич је Москвич. :D
Без зајебавања потеже се прича а ја и даље не добих одговор на оно што неки причају.
Ми немамо кога да се плашимо јер нико од тих екипа није индивидуално јак.
Апоел велики клуб за нас, свака њима част али докле ће то да траје?
Ми и поред свега опстајемо, и појам смо за све клубове на балкану, то што помака у европи нема, нема због лопова.
Хајде и да не говоримо о ривалима у задњм колу пошто се не зна тачно ко ће то бити, али идемо то треће коло.
Дебрецен, Марибор, Грузијци, Финци, тих екипа нема шта да се плашимо ми, као што се нисмо плашили ни два пута када смо ушли у ЛШ, Њукастл који је огроман клуб, из колевке фудбала, са одличном генерацијом, уреду плашити се таквог клуба није смак света.
Али Андерлехт је најјачи тим био 2010 године који смо могли да добијемо, сада по квалитету не можемо да добијемо у задњем колу такав тим самим тим питам зашто би се било кога плашили?
Ко се плаши нека не навија а од играча не игра и готово.

У овим реченицама налази се све оно што је суштина реалног и рационалног поимања ствари када је ФК Партизан у питању.
Ако претпоставимо да је у спорту основни смисао спортски успех, а све остало нека врста аномалије, онда се намеће логично питање: Зашто би избегавали, или боље речено зашто би тежили апстиненцији од било каквог спортског успеха који би нам на овај или онај начин постао доступан.
Зато да би напакостили мафијашкој организацији на челу клуба, па би лопови украли 70% од 3 милиона, а не 70 % од 10 милиона.
Зато што би таквом крађом "на ситно" били примећени, када већ нико није обратио пажњу на десетине милиона које су уредно одношене из клуба.
Зато што би лимитираним спортским успехом створили довољно стерилно стање у коме би се припадници удруженог злочиначког подухвата угушили у властитом смраду или би главом без обзира, попут скакаваца потражили какву нову ливаду да је обрсте, а наш клуб оставили на миру.
А не. Таква врста терапије би пре свега оставила трага на ономе што се још може сматрати здравим делом организма, рак би наставио да паразитира исисавајући финансијске сокове на неки други начин (данак у крви), а висок ниво инвалидитета оболелог би га чинио све неспособнијим за било шта.
Осим тога неке будуће генерације које би надам се бодриле Партизан у неким здравијим околностима, биле би лишене могућности да "конзумирају" спортске успехе свог клуба, при томе немајући никакву свест о једном страшном периоду његовог постојања, баш као што се неки данашњи клинци надају како ће њихов Партизан коначно достићи циганију по броју титула немајући при томе свест о свим сумњивим и неспортским путевима којима је та предност створена.
Заправо хоћу да кажем да на неки начин егзистирају два Партизана. Један који се пред нашим очима бори за голи живот не би ли ухватио на моменат дах ваздуха и онај други, изванвременски, који је одувек постојао и који ће заувек постојати и који је сачињен од титула, лига шампиона, сјаних утакмица против надмоћнијих противника, великих легендарних играча....
Е управо то је Партизан о коме Јоца говори када каже да ми немамо кога да се плашимо и да наши потенцијални противници немају ту врсту традиције и историје коју ми имамо.
Тај Партизан једноставно нема другог пута него да увек иде више, па макар се и на "бусене" пропињао.
Ако ће то дружење са бољима и јачима од себе плаћати такозваним петицама, па ништа зато устаћемо и пробати поново. Као да има нечег срамотног у потврди истине која нам је свима добро позната да смо далеко слабији од највећих европских клубова. Да је среће и памети па да нас сваке сезоне почасти нека "петица" у друштву најмоћнијих, убрзо би се та "петица" мерила неким другим јединицама мере. У осталом шта је таква петица наспрам десетица украдених милиона.
А што се тиче нашег статуса оболелог од рака, нећемо се опоравити тако што ћемо сећи властите руке и ноге и копати сопствене очи.
Ми смо оболели клуб у оболелом српском фудбалу, који егзистира у оболелом друштву, са оболелом економијом и оболелим правним поретком у оболелој држави у којој живи по разним начинима оболела нација разапета на оболелим и наопаким системима вредности.
Право лечење почиње отприлике обрнутим редоследом од набројаног. До тада не смемо испуштати нити једну прилику која нам се укаже да постигнемо нешто што је добро и здраво и што је каква год врса вредности која заувек остаје и заувек се памти.
 

Sajla

Grobar
Учлањен(а)
08.07.2010
Порука
440
Reaction score
6
Na muci se poznaju junaci! Autobus firme Krstić Stefan Babović ima da vozi do kraja, zatvorenih očiju i to sve sa izbeglicom iz Libije. Ima da ih sve gazimo, jer drugačije ne znamo i tačka.

Ko da smo imali "dojaja" ekipu kad smo ušli u LS prvi put, a i drugi. Ali imali smo ljude koji su VEROVALI. To je ono što se u Srbiji izgubilo, davno, toliko davno da bi grobari i zaboravili kako je to, da nema KK. Treba samo imati vere u ovaj tim.
 

Двоглави

Grobarčina
Учлањен(а)
04.12.2011
Порука
4.102
Reaction score
679
Локација
ovde, nazalost
na ljutu ranu, ljutta travka.
Nije srpska narodna, vec maksima ante pavelica.
manihejski se porinuti u propast da bi se spasili... ne volim taj prilaz.
 

Matic

Banned
Учлањен(а)
02.03.2009
Порука
2.883
Reaction score
73
LE je jedini način da klub sportski ostane "iznad vode", da navijači ipak dođu na svoje, da oko sportskog dela i u njemu vlada jedna pozitivna atmosfera, da paralelno sa tim gazimo uspešno i po domaćim njivama, a da u isto vreme lopovi u upravi budu nezadovoljni, da pizde i da gledaju negde drugde da odu gde mogu da ukradu za njih "prave pare" (mamu im jebem, svaku takvu "pravu paru" na lekove potrošili)....
Nemaju oni vise gde da odu nazalost,Partizan je jedan od retkih ako ne i jedini sistem u drustvenom vlasnistvu koji posluje pozitivno i u kome mogu da se namlate lepe pare.Sve ostalo su odavno unistili ( o tome sam pisao kada sam dobio ban za vredjanje djurica) .

Реци ти који већи клуб од нас можемо да добијемо у задњем колу, са трофејнијом историјом и бољим навијажима?
Svako klub koji nema djurica i drugare govnare u upravi je bolji od nas,jer i 100 000 evra godisnje koji udju u klub tu i ostanu ,za razliku od nas ...Sve ekipe iz poslednjeg kola kvalifikacija u ovom trenutku mogu komotno da iskesiraju 500 000 za stopera , o timovima koji ne stoje toliko finansijski dobro poput Maribora ne treba trositi reci ,ja sam siguran da bi nas ta ekipa izbacila iz kvalifikacija bez da sirim pesimizam.
 

-Joco-

Grobarčina
Учлањен(а)
13.04.2009
Порука
6.787
Reaction score
164
Локација
Iz Majemija.
Браво PROFESORЕ
Драго ми је да је бар неко разумео суштину.
Доћиће Селтик у Београд, доћиће Андрерлехт, али Партизан остаје у том Београду.
Изгубићемо па шта?
Када паднеш па устанеш то значи да вредиш, ухватили се Петржалке као пијани плота а изгледа да се и не сећају да смо ми могли нагузити уз мало среће њих само тако, исто као што смо могли Реал у Београду, исто као што смо могли Реал у Мадриду исто 2003 године.
Сетите се Рауловог офсајда некада, и Салетовог промашаја против Реала у Београду, могла је историја те прве Лиге Шампиона врло лако да буде много другачија по наш Партизан.

Матићу, боли мене она ствар за Ђурића, свако ко изађе у дресу Партизана те вечери мора да погине на том терену, брига ме да ли је његово презиме Шулер или Остојић.
И кадам ме већ цитираш са питањем ред би био да одговориш на то питање.
 

PARTIZAN

Partizan
Учлањен(а)
04.05.2009
Порука
11.900
Reaction score
315
Ajmo malo da se vratimo na najbližu budućnost, onu sutrašnju:

Očekujem naš ulazak u utakmicu protiv Lokomotive kao da je takmičarski meč u Evropi u pitanju. Znači po prvi put jedna zatvorenija varijanta, sa ciljem da se najpre ne primi gol.

Ako budemo tako igrali - završiće 0:0, ili 1:1, ili 1:0 za jedan od dva tima.
Ako budemo hteli da se nadigravamo (u šta ne verujem poznavajući Vermeza) - primićemo najmanje 3 komada, a verovatno i više.

Vermez zna gde i koliko smo tanki. I ne želi ni pod razno nekakvo "razbucavanje" da nam se desi na kraju priprema, praktično na "generalci" pred start sezone.
 

PARTIZAN

Partizan
Учлањен(а)
04.05.2009
Порука
11.900
Reaction score
315
Da, 18.30h, "Sport klub +", komentar by Srđa Radojević from dežela. :D
 

diego_armando

Grobarčina
Учлањен(а)
30.08.2008
Порука
6.324
Reaction score
3.995
Локација
Kobasicarija "Venac".
Na muci se poznaju junaci! Autobus firme Krstić Stefan Babović ima da vozi do kraja, zatvorenih očiju i to sve sa izbeglicom iz Libije. Ima da ih sve gazimo, jer drugačije ne znamo i tačka.

Ko da smo imali "dojaja" ekipu kad smo ušli u LS prvi put, a i drugi. Ali imali smo ljude koji su VEROVALI. To je ono što se u Srbiji izgubilo, davno, toliko davno da bi grobari i zaboravili kako je to, da nema KK. Treba samo imati vere u ovaj tim.


nismo imali ekipu "dojaja", ali u nasim redovima je bio stoper- troglava azdaja i napadac-tigar sa bebljim osmehom.

dobro, imali smo i talicnog radisu.

@je-ne-a:
sutra, ako budemo igrali takmicarski, tj. na remi, odvalice nas lokosi. cenim da ce se do polovine drugog poluvremena igrati sa najjacim timom. ako do tada izdrzimo, verujem da nece biti problema do kraja.
 

PROFESOR

Grobarčina
Учлањен(а)
02.06.2011
Порука
4.627
Reaction score
2.109
@Двоглави
Тако сам и мислио. Седмица у Лисабону или некој другој европској метрополи, није никакво поринуће у пропаст зарад препорода, већ евентуално могућност при спортском одмеравању са неупоредиво јачим од себе.
А ако дође седмица, петица, четворка у ЛЕ?
А да не учествујемо уопште у Европи неко време. Док не умру Ђура и остали душмани од фрустрација коју би тим поводом доживели, појави се поштена и радна управа, а ми саградимо стадион који испуњава све норме и купимо све неопходне играче.
Нема ничега срамотног измерити се са најбољима. Ако би смо се редовно тако мерили, мање би личили на себе, а више подсећали на те боље. Чак би и ЈеНеА на крају реферисао како статистика подржава сваки еон овакве "маникејске космогоније".
:ziveli
 

Rovac

Početnik
Учлањен(а)
09.06.2012
Порука
3
Reaction score
0
Najveci klub na svetu celom je PARTIZAN.Zato me ne ineteresuje skim igramo uvek ocekujem pobedu i samo pobedu,makar igrali i protiv Reala, ne protiv nekih koji trenutno imaju pare a nemaju navijace.
 

WebGazda

Solar Warden
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
17.308
Reaction score
1.012
I onda posle neko lupi kako ne bi valjalo da se plasiramo u LŠ, ili još gore u Evropu uopšte.

Sasvim realan dug uzeći u obzir 0 od evrope i 0 od transfera u poslednjoj godini, plus smo potrošili rekordan novac na transfere

Aha, a gde su onih 70 miliona od dve i po sezone! Pojela maca! Od tih para smo mogli da živimo nekoliko sezona bez da prodamo bilo koga ili uđemo u evropski ligaški deo.

Po čemu bi valjalo da se plasiramo u Ligu šampiona. Ni po čemu! Em bi nas svi natrtili sa 4-5 razlike, em bi budžet opet "narastao" sa 10 na 23 miliona!

Ništa pozitivno ne vidim našim plasmanom u LŠ, ali baš ništa! Promocija kluba, možda... kojeg kluba, FK ĐurGarden! :puke

Samo da ne bude, da kad "sutra" dodje novo rukovodstvo, umesto pozitivne nule zateknu abnormalan dug.

To mogu životom da ti garantujem.

Ja vama lepo kažem a vi verujte šta hoćete. Ako se ne plasiramo u Ligu šampiona, sledećeg leta, ako ne već ove zime, dug će biti preko 10 miliona. Ukoliko se nekim čudom plasiramo, budite sigurni da se dug neće smanjiti, nego bi u najboljem slučaju ostao tu gde jeste (5-6 miliona), jer prvo će govna sebe da namire, pa šta ostane Partizanu!
 

Sacayak

Grobarčina
Учлањен(а)
14.12.2010
Порука
4.920
Reaction score
6.183
Локација
Српска
'Ajmo sad malo o borbi za mesto predsednika FK Partiza i o Đuriću.

Što mu niko ne izlazi na crtu još?
Šta se čeka?
Da li se odustalo?
Kako neko može mirno gledati otvorenu pljačku i uništavanje kluba, znajući da može nešto učiniti?
Šta Milija radi u svemu tome?

Podržavam Bogićevića, ali čoveče, biće kasno uskoro!
 

Двоглави

Grobarčina
Учлањен(а)
04.12.2011
Порука
4.102
Reaction score
679
Локација
ovde, nazalost
Dva prilaza, dva razlicita misljenja. Ishod na kraju isti, samo sto je po scenariju koji ja zastupam verovatnoca da se izblamiramo znacajno manja. Zna to i Sasa Ilic, veciti pesimista. Zato priziva LE. Ne znam koliko imas godina, mene vec umaraju raspadanja po Evropi, a tek se blizim cetrdesetim.
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top