Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

FK Partizan 2018/19

Статус
Затворена за писање одговора.

Milos

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2011
Порука
1.327
Reaction score
2.969
Локација
Kragujevac
E,ali citam ovaj intervju danasnji Djukica i koliko puta ponavlja zadovoljan,prezadovoljan i razmisljam da li je on nekada rekao bilo kada da nije zadovoljan prikazanom igrom ili nesto slicno. Ja sam odgledao 1 utakmicu sa ovih priprema pa ne mogu da serem o igri,ali opet mi mirise da ce ovaj da nas sjebe samo tako. Druga stvar krenuli smo ko cigani igraca jednog ne mozemo da prodamo,nisu ni stranci ludi .
 

SpejsNigrutin

Makedonče
Уредник
Учлањен(а)
19.04.2007
Порука
7.741
Reaction score
12.813
Локација
Nedodjija
a sta da kaze covek, hvali sam sebe, kad niko drugi nece..

oh wait zeljko pantic! :banghead:
 

SalePFK

Početnik
Учлањен(а)
03.07.2018
Порука
89
Reaction score
107
Локација
Novi Sad
Поздрав свима!
Нисам стигао да испратим утакмицу са Зоријом али ме је глава заболела када сам прочитао састав тима, и видео који је играч на којој позицији. Верујем да и Ђукић у припремном периоду калкулише јер удовољава управи што се тиче неких играча које би да продају током квалификација, па остале ротира по другим позицијама. Али да на последњој, одлучујућој утакмици, на којој треба већ да уиграва 80% тима за такмичење, он излази са необјањивим саставом. Имамо 4 лева бека у првој екипи, невероватно. Пре бих вратио Субића који има уговор још годину дана, уз измену Урошевић/Шеховић (у зависности који се конкретније покаже на припремама а другог на једногодишњу позамицу). Ако су Валијенте и Еменике звезде прелазног рока и треба да се поуздамо у њих, задња линија би по мени најбоље изгледала Субић/Урошевић, Валијенте/Митровић, Милетић/Maрковић, Еменике/Цуцин. Бошњак би такође могао негде на позајмицу како би играо годину дана, док би Г. Милетић био продат (што очигледно и намеравају). Не знам шта се дешава са момком из Буркине Фасо, беше млади репрезентативац те земље а позиција му је одмах уз Здјелара. Изгледа да ће опет Пантића и Косовића форсирати на позицији задњег везног у зависности од евентуалне продаје Јевтовића. Што се тиче радилице у средини иза шпица, Ђукић ми уопште није конкретан. Са Вакулком/Ђерлеком у средини нисам баш задовољан али овај први није ни имао довољно простора да се покаже. Иако ту позицију могу играти и Сума и Ивановић претпостављам да ће њих остављати на боку, тј крилу, јер ни на Тошића више не рачунају. Јанковић је мислим једини сигуран по десној страни. Са центарфорима још гора ситуација него са левим бековима, јер их 6 имамо (ако не рачунамо Ивановића). Мислим да су Тавамба и Ожеговић спремни да оду али опет управа чека да они играју квалификације и након продаје у нову сезону државног првенства уђу са другачијом екипом, а у то време би већ увелико требали бити уиграни стандардни играчи за које су се определили да играју у новој сезони. Много неозбиљно. Још увек држе Ђиласа и Остојића, као да немају никакав план. И опет ћемо ове сезоне јурити европу и Куп, док ће нас Сале Капитен вадити из блама на крају првенства.
 

SalePFK

Početnik
Учлањен(а)
03.07.2018
Порука
89
Reaction score
107
Локација
Novi Sad
...а Кљајић, вратише га.....избацио нас је против олимпијакоса, он је велик ризик за последње коло квалификација у групну фазу Лиге Европе
 

Markec50

Grobar
Учлањен(а)
01.06.2017
Порука
529
Reaction score
716

I ja bih probao ovo, sa nekim izmenama sto se tice odabira igraca. Inace mislim da imamo igrace koji odgovaraju ovoj formaciji, vise nego 4-4-2.
Ako jos ode Jankovic, Tosic, onda nema svrhe praviti krila od igraca koji nisu krila...

Meni ovo cak najlogicnije izgleda, ali verujte ljudi Suma je beskorisan potpuno, gde god ga stavis.
Drugo, mene je Vakulko odusevio. Ovde bih samo gurnuo Pantica na mesto Sume, a Vakulka na poziciju veznog uz Zdjelara ili Jevtovica.
 

SalePFK

Početnik
Учлањен(а)
03.07.2018
Порука
89
Reaction score
107
Локација
Novi Sad
Последња измена:

Markec50

Grobar
Учлањен(а)
01.06.2017
Порука
529
Reaction score
716
Bogosavac je kao stvoren za tu poziciju, Enake za sad jako tanak, ne bih ga uopste uzimao u razmatranje, za sad.
Tu je naravno i Kosovic i Djerlek da udje, ali trebalo bi vremena da se to uigra tako da bolje ne mastati o tome bezveze.
 

Мали џин

Fudbalski zanesenjak
Учлањен(а)
05.07.2010
Порука
4.744
Reaction score
11.366
Локација
.
Zdjelar je u Olimpijakosu igrao u formaciji gde su on i još jedan veznjak iza sebe imali crnca koji je bio čist defanzivni vezni i krpio rupe i peglao njihove greške. Sada i slepac vidi da Pantić i Zdjelar nisu igrači koji mogu da završavaju defanzivne “poslove” i da im treba takav igrač kog mi nemamo u najavi. Pokušavano je u domaćoj ligi da se takva uloga da Jevtoviću i to je šljakalo ali u evropi bi ga pojeli.
 

SalePFK

Početnik
Учлањен(а)
03.07.2018
Порука
89
Reaction score
107
Локација
Novi Sad
Баш тако, јер ни Косовићу ни Пантићу позиција задњег везног није природна, они су за испред, а ту имамо и Вакулка, Ђерлека и Суму. Дуљај, Жука и Евертон су могли да крпе. Раћа и Камара нису били лоши. А сви они су имали и добар шут. Паметан човег би продао тих десет вишак играча који иовако не играју то што знају већ се чупају на другим позицијама и довео конкретно појачање за то место. А сад шта је наш маг замислио...
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.738
Reaction score
29.564
Локација
Beograd
Mislim da (malo?) preterujete...

O.K. Đukić i nije neki veliki trenerski mag, ali hajde, vi kažite KONKRETNO kako treba da igra sa ovim igračima i šta da promeni?
Ko je tu od ovih igrača tako dobar pa da bi neki drugi trener sa njima mleo sve redom?
Nemojmo opet o Stanojeviću i Nikoliću, oni ljudi jednostavno NEĆE da su ovde pa šta onda vredi da pričamo o njima...

Nije ni dovoljno samo sastaviti neki svoj tim ili formaciju našeg Partizana na nekoj sličici, treba videti i kako bi ta formacija ,,zaigrala,, - evo recimo ono što je kolega stavio na Tviter - a gde bi smo mi tu nadjačali protivnike, i, gde bi nam bile slabe tačke?
KAKO bi tekla naša igra? Kako bismo napadali, kako bismo se branili? Koji segment bi nam se poboljšao? KOJI igrači bi to mogli? Da li bismo nešto tom formacijom izgubili? Itd...

Bez pravih krila ove ,,Tviter,, formacije, to bi značilo da nam bekovi probijaju i centriraju kao majstori, ali ovi naši bekovi uopšte nisu takvi igrači! Naprotiv. Cemtaršut im je očajan.
Da stavimo možda neka prava krila umesto te formacije...koja pa to mi krila imamo? Bambija, Meska? Koja su pa to krila? Nikakva.
Ko nam je pa to ,,zverina,, od igrača ofanzivni ili defanzi vezista? NIJEDAN! ALI NIJEDAN! A koji naš vezista je u stanju da podjednako igra u oba pravca? Ha ha, smejem se da plakao ne bi...

Ovaj ,,trougao,, iza napadača sa Tvitera, pospešio bi svakako protok lopte ka špicevima, ali ostaje problem kako lopta otpozadi da uopšte dođe do tog ,,trougla,, - naši štoperi nisu tip igrača koji će to da iznesu 50 m napred! A ako se neko iz ,,trougla,, vrati nazad po loptu...pa to i jeste nešto slično što i Đukić nekad igra, uz varijantu Jevtovića (pola štoper pola zadnji vezni ili samo zadnji vezni), Zdjelar zadnji vezni uz njega, itd, itd...
Drugo, mi u domaćoj ligi nemamo potrebu za tri štopera jer nas timovi RETKO napadaju, i tako dalje...

Sumu bih i ja iza špiceva, slažem se i ja sa time, ali mora neko i da igra sa njim, ili bar da mu donese loptu, i onda smo opet na istom problemu - veza naša je ekstremno mnogobrojna (ne u prvih 11 nego UKUPNO, u celoj ekipi) i isto tako ekstremno kilava...
Itd, itd, itd...i ja ovako mogu do sutra o tome i o svemu drugome...sve je to ,,mož da bidne ali i ne mora da znači,,... Može Rikardo da da 50 golova u sezoni, ali...i ne mora, a šta ćemo onda?

Daj da vidimo bar još neku utakmicu...da vidimo u šta će to sve da se razvije...ako se razvije...
Ali...
Daj bar da ne mračimo unapred, daj malo da pratimo taj Partizan, daj da nas je više na stadionu...

Apropo praćenja, ne treba ići u euforiju zbog dobrih igara Šehovića, momak je za svoje godine strava igrač, ali za Partizanove potrebe daleko od toga, pa shvatite da bi on u Evropi ili u derbiju morao 90 minuta da čuva neku zver od igrača, i istovremeno da probija po boku? Pa zar mislite da je dečak sad već na tom nivou? Naravno da nije.

Neko je video dobru igru vezista (rezervista) protiv Slovenaca, ali, ljudi, pa Slovenci su mnogo slabiji tim od Ukrajinaca, nije isto igrati u toj ili u sledećoj (mnogo jačoj i težoj) utakmici...

SP u fudbalu u Rusiji dodatno mi je otvorilo oči...

Ja od Partizana tražim kao neki tečan fudbal, šanse, šuteve, golove, a pola i više od pola reprezentacija na tom SP, ima ozbiljan PROBLEM da probije protivnika, da stvori krštenu akciju, DA UOPŠTE ŠUTNE NA GOL!
A imaju igrače 10 puta skuplje od ovih naših...ili 100 puta skuplje...pa opet ništa...
Ispali Nemci, ispali Španci, ispali Danci...pa čak i Japanci...a da uopšte dođu na SP nisu čak ni uspeli ni ,,ganci,, ni ,,indijanci,,... (doobroo, zezam se malo sa ovim na ,,ci,, da bude sve u stihu... : )
I šta sad da se svi posamoubijaju i da kažu da ih je trenirao neki njihov ,,Đukić,,...
Evo silne utakmice su završene da se veliki favorit na papiru jedva ,,provukao,, u zadnjem minutu, na penale, itd...ili se čak uopšte nije ni provukao...

I šta sad? Da tražim od igrača Partizana koji dolaze ovde da se ,,uhlebe,, jer ne mogu negde drugde da im svaka akcija bude tečna i tačna, da sipaju golove, da ih ne primaju, da SVAKOGA pobede bez muke...? Da igraju ono što POLA timova na SP ne ume i ne može???
Da, MOGU da tražim i da se nadam, ali sam i svestan da ovi naši, OBJEKTIVNO NE MOGU to da izvedu ni iz akcije u akciju, niti iz utakmice u utakmicu...
Moram da ,,spuštam kriterijume,, i da postanem svestan GDE živim i ŠTA je Partizan trenutno...
To je što je, nemamo drugi.

Naravno, postoje i neki suprotni primeri sa SP kojima treba težiti, sjajni igrači Francuske, Brazila, Urugvaja...igra Japana na njihovoj poslednjoj utakmici...neko reče da ih je do nedavno trenirao Vahid Vaha Halilhodžić? Dakle ne neki ,,vanzemaljac,, nego lice sa ovih prostora...
Da li ih je on naučio toj tečnoj igri?
Ili su tako proigrali kada ih je on napustio?
Gde se takva iskustva mogu naći? Kako se takva igra može uspostaviti?
Kako vrhunski fudbaleri i ekipe održavaju svoju snagu?
Itd, itd, itd...
Možda se nešto može primeniti i u Partizanu?
Ali mora neko IZ PARTIZANA da ima želju za time da nauči i primeni nešto NOVO?
Ili je to ustvari STARO, samo smo ga vremenom zaboravili...

(Kako se igra smisleni fudbal...)
 

bonaventura

Grobarčina
Учлањен(а)
10.03.2016
Порука
2.579
Reaction score
4.000
Screenshot - 4_7.jpgScreenshot - 4_7 006.jpg

Opcija 1 odnosno 4 4 2 pod imenom "nek nam je Bog na pomoci"
Opcija 2 odnosno 3 5 2 pod imenom "neka ide zivot"
 

njacke

Grobarčina
Учлањен(а)
21.10.2009
Порука
2.173
Reaction score
2.375
Gorane, samo dve stvari.

Prvo, necu pogoditi procenat, ali otprilike u 40% utakmica prosle sezone u nasoj ligi ja ne bih znao ko je Partizan, a ko Surdulica, Napredak, itd... da ne postoje razliciti dresovi i da igrom slucaja ne prepoznajem face odredjenog broja igraca. Mi ne da nismo bili dominantni, negosmo se u dosta utakmica i provukli u minut do 12. Naravno, bilo je i obrnutih slucajeva, kradje sudija, itd, ali shvatas poentu napisanog,

Drugo, na SP, koje iskreno ne pratim bas revnosno, igraju igraci od 100 miliona evra, ali igraju i protiv igraca od 10-20 miliona, a ne protiv igraca od 50000 evra. Plus sto se nikako ne moze zanemariti cinjenica da su u reprezentacijama kratko zajedno, kratko se uigravaju, dok ovi nasi idu i u wc zajedno.

Kako god, ako je ono sto smo prosle sezone igrali bio fudbal i ako cemo to ili nesto malo bolje gledati i ove, ja cu sebi presuditi kao Praljak, radije nego gledati to mucenje.
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top