Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

FK Partizan 2018/19

Статус
Затворена за писање одговора.

bonaventura

Grobarčina
Учлањен(а)
10.03.2016
Порука
2.579
Reaction score
4.000
Trenutno nemamo jednog pouzdanog stopera a vi bi da igramo sa tri takva?

Partizan u prvenstvu mora da igra sa dva napadaca jer u suprotnom nece dati gol do sutra jer krila nemamo ni u prici. Dva napadaca limitiraju sredinu terena na 4 igraca. Pozeljno je da se igra sa dva defanzivnija igraca u sredini jer nam je odbrana suplja koliko na poziciji stopera toliko i na poziciji bekova. Onda se opet vracamo na krila. Posto nemamo mjesta za desetku (Sumu) u sredini zbog dva spica i dva zadnja vezna, krila bi trebala da nam budu ta spona izmedju napada i odbrane, medjutim nasa krila igraju sve osim onog sto bi trebali, stalno se nabijaju u sredinu jer ne mogu u duelu da pretrce ili predriblaju nijednog JSL beka. Barem je tako bilo prosle godine, jedino da sad ova pojacanja bas budu neko vanserijsko unapredjenje. Na kraju kad se podvuce crta namece se zakljucak da je ovaj Partizan totalno neuravnotezena ekipa sto se tice igrackog kadra, svaku dobru stvar ponistavaju dvije lose. Sve je to rezultat "uspjesnog rada" sportskog direktora i trenera u dva prethodna prelazna roka.

Kako stvari poboljsati? Za pocetak je bilo neophodno dovesti trenera koji zastupa drugaciji princip u radu, odnosno koji od raspolozivog materijala pravi ekipu i igru, umije da fizicki i takticki pripremi ekipu, motivise i ako moze da zna dati normalnu izjavu. Posto od toga nema nista, mozemo da gledamo odakle je vedro. U prevodu da se nadamo da ce Valijente odigrati kao Ramos, Rikarda prestati ledja i da poceti da reseta, Enakea prestati to sto ga boli pa da zaigra onako kako je se nahvalio, da ce Daca Pantic popraviti periferni vid, Suma zaigrati na svojoj poziciji, Djukic procitati koju knjigu da malo obogati rjecnik i lakse objasni nesto igracima i nama navijacima, da ce Ivica prestati da se drogira itd....

Napred PARTIZAN :napred-partizan:
 

maximilian72

Grobarčina
Учлањен(а)
13.04.2011
Порука
6.100
Reaction score
2.039
Локација
Ispod zenine suknje
Usrace nam se dripac iz stitara u zivot pazite sto vam ludi ja kazem...

Usrace se tako sto cemo ispasti iz Evrope, kasniti za ciganima i onda ce otici...

Opisana sezona o A do Z. Nisam lud da gledam bilo sta dok ova budala ne ode.
Uzput direktor Ivica nam nije doveo nista u srednjem redu ni ofanzivno ni defanzivno, Vakulka vise niko i ne pominje, to su njegova pojacanja. Pisi propalo vec u junu mjesecu.
 

Krki PFC

Grobarčina
Учлањен(а)
19.07.2010
Порука
2.674
Reaction score
9.258
Локација
U borbi za trofej,u bici za spas
Skoro pa svaki put kad smo dominirali u proteklih deset godina, imali smo na sredini jednog “rudara”. Žuka, Drinčić, Everton, pa i Medo Kamara, kad je hteo da daje maksimum i sa svim tim igračima igralo se 4-4-2. Sada takvog igrača nemamo, ni blizu.
 

alboy75

Grobarčina
Учлањен(а)
09.04.2010
Порука
1.128
Reaction score
2.584
Локација
svuda gde je PARTIZAN
jesam li ja to propustio negde vest da je Vakulko povredjen pa ne igra ni minut na ovim pripremama ili je nesto drugo u pitanju?
 

Markec50

Grobar
Учлањен(а)
01.06.2017
Порука
529
Reaction score
716
Pantic jos uvek nije nas igrac, a da li ce to biti veliko je pitanje. Mislim da je to problem u najavi. Ako nam u narednih par dana ode i Pantic iskreno bojim se sa ishod dvomeca sa Rudarom.
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.801
Reaction score
29.764
Локација
Beograd
Јбг, интернет тамо где Партизан данас игра је јако лош, тако да ем нисам могао јасно да видим шта се дешава на утакмици, ем је пренос прекинут, и најављен снимак за 21 час...
...познато је додуше да је ,љубимац,, Форума Ожег дао гол за 1:0, и да играју неки момци који су можда ипак тренутно у другом плану, Урошевић, Вакулко, Косовић, Ђерлек...а имамо и трећи план колико ја видим (неки који никако да се појаве на терену)...Тошић, Румун, Шпанац...
Наравно, у исто време су и браћа Руси управо са СП слали Шпанце да пакују кофере тако да нисам могао да будем 100% концентрисан само на Партизан...ајд гледаћу од 21 како је то изгледало...ал опет у комбинацији са СП и браћом Хрватима против браће Данаца...

Хајде да бар дам ја неки свој предлог овако ,,ан женерал,, како и ко треба да игра...иако тај прелазни рок толико дуго траја да немам појма како ће нам играчки кадар уопште изгледати у јулу, како у августу, како у септембру...
Дакле...

1. на голу неприкосновени Стојке, ал ако оде онда јбг, онда неког од ових који не оду, или можда и доведемо неког, мада сумњам...

2. десни бек мора да постоји, можда је Румун добар, ако не онда Вуле или Немо...
3. и леви бек мора да буде на терену, Косати Милета, нпр...

5. свакако нам требају два штопера, сви се надамо да је Шпанац солидан, ту је и Немо, па и Јевта...на крају крајева ако хоћемо врло затворено да одиграмо негде у Европи, 2 бека и три штопера (значи 5 момака у одбрани) па лопту у кукурузе...
6. Лепи Света заслужује да настави да игра и да му расте цена...наравно на домаћом њивама дефанзивне варијанте не долазе у обзир, два бека треба што чешће да се убацују на крило, а два штопера на сваком прекиду у противничких 16м...

4. задњи везни Здјелар, а ту је и Јевта као његова замена илити варијанта ,,б,,...али свакако му је дужност да припомогне штоперима да се лопта некако докотрља бар до центра игралишта, по могућству до неког нашег играча...
8. И, мада није светска класа, Пантић је тај ,,шраф,, који треба да ,,зашрафи,, да ми некако дођемо до напада, значи да пренесе лопту (уз помоћ саиграча, наравно) од тог центра игралишта до испред 16м противника... он има нешто снаге, има нешто технике, па ко ће ако неће он...ако додатно подигне форму у односу на прошлу сезону, можда понекад и опандрчи по лопти па да неки гол, или асистира, уђе и направи нешто тих 16м...бар понекад..
10. Дао бих и Суми тај његов ,,малецки,, простор да се мува око и испред и унутар противничких 16м, не може увак, али сигурно некад може да пробије...а то нам је у домаћем првенству неопходно...наравно треба да му ту што чешће дају лопту када је слободан а не да га ,,не виде,,...

9. Николић засад не сипа голове (а ко их па сипа?!), али можда је ипак тип центарфора који је довољно јак и паметан да прави проблеме противнику, да учествује у игри, додаје, шутира...
11. Рики може да му се придружи у 16м када је прекид, па и у другим случајевима, да ,,оптеретимо,, противника са 2 шпица који ће да им се ,,увале (,,седну,,) у крило (тј. у штопере и голмана),, на мањем простору...а може Рики и да се извлачи на крило, да их раширимо...и не само он, најглупље је да се неко ,,закуца,, само на ,,5 пута 5,, метара и не мрда одатле...

7. Ивановић стварно јесте ,,дивљи играч,, али бар он има снаге да јурца и тамо и овамо...
Могао би да напада преко оба крила, (мало једно, мало друго) и да свакако учествује и у вези, па чак и у дефанзиви, наравно припазити да не јурца истовремено у све 4 улоге, јер ће да цркне а неће бити користан нигде...

Линије тима да буду ближе а да се саирачу који има лопту нуде бар 2 момка који ће ту лопту да траже, не мрсити муда, не тражити решења која не знаш да изведеш, узми брате аут и то је боље него да мрсиш или да им даш лопту, а ако узмеш корнер, супер...
Прекид МОРА да се увежба до перфекције, екипа која не игра баш неки фудбал (а ми смо такви), прекид МОРА да види као изразиту шансу за преимућство, вођство, победу...
И, то је то!

Мали офф - са пар колега са Форума имао сам приватну преписку, обзиром да нисам то радио откако је Форум постао новији и другачији, надам се да сам ,,кликнуо,, тамо где треба и да су моји одговори стигли?

:napred-partizan: :šal :napred-partizan:
 

mvp

Grobarčina
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
2.443
Reaction score
11.931
Локација
Beograd
Vulicevic dao golcinu.Izgleda da ga je dolazak rumuna motivisao da pokaze da nije za staro gvozdje.
Dade ga i Urosevic za 3:0 ali ja onaj kiks u kupu ne mogu da mu oprostim pa da da jos 3 komada.Jedino da ga zavuce ciganima,al ne daj boze da takva kiksara uopste i dobije sansu u derbiju.
 

tobacco

Grobarčina
Учлањен(а)
02.12.2012
Порука
2.569
Reaction score
8.009
Dobili smo 3:0, Ožegović, Vulićević, Urošević
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.801
Reaction score
29.764
Локација
Beograd
Ništa onda, igramo 4-3-3...dobitna kombinacija...

Kljajić
Rumun-Španac-Sveta-Mileta(koji god Mileta)
Vakulko-Kosović-Đerlek
Vulićević-Ožegović-Urošević...

:D
 

Oplenac

Retired witch Hunter
Учлањен(а)
08.07.2014
Порука
5.949
Reaction score
26.993
Cestitke Vuletu i Urosevicu na golovima, drago mi je zbog obojice.
Jel igrao Portugalac sto nikad nije ovoliko trenirao?
 

bonaventura

Grobarčina
Учлањен(а)
10.03.2016
Порука
2.579
Reaction score
4.000
Rece mi drug da je Vakulko bio bas dobar danas.
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.801
Reaction score
29.764
Локација
Beograd
Današnja postava Partizana očigledno jača od slovenačkog tima...vezisti Vakulko-Kića-Đeki prosto ,,udavili,, njihovu sredinu, ali nije to rezultovalo baš uvek nekim prilikama...kad jeste, onda bi naši napadači obično to ,,mašili,,...Ivanović danas pogubljen, misli brzinom puža a loptom ne bi mogao da pogodi ni ambar...Kokir par dobrih poteza...Vule a la Kristijano Ronaldo... : ) ali... ovo je samo trening utakmica...nema mesta za sve ove igrače u Partizanu kad počne sezona...(i ove što su danas igrali i one koji danas nisu igrali - mnogo ih je...)
 

Markec50

Grobar
Учлањен(а)
01.06.2017
Порука
529
Reaction score
716
Ko je danasnju utakmicu gledao, verovatno je stavio sampanjac da se hladi do maja ::)
Brza igra, borbena, ofanzivna, ko bi rekao. Mislim da sam danas video sta Djukic hoce, ali se bojim da je danasnja igra izolovani “incident” koja se nece cesto ponavljati, MADA moram da primetim da mnogo vise trcimo nego ranije.

Malo pojedinacno, (da se ogradim, ne znam koliko je jak danasnji protivnik, pa obzirom na to koliko je relevantan danasnji mec)

Vulicevic je potsetio na igre kada smo ga obozavali
Mitrovic je usao u drugom i mnogo dobro delovao
Vakulko je pokidao, i to na poziciji zadnjeg veznog, iako je malo ofanzivniji, svaka cast za danasnji mec
Kosovic vec sam govorio da mi se bas svidja kako igra, danas je bio bas cvrst u duelu i siguran u pasu, bas dobar
Djerlek obozavam da ga gledam, fali malo vise hrabrosti da krene jace napred sa loptom, i malo vise vraca nazad nego sto treba, ali u svakom slucaju uzivam da ga gledam
Ozegovic sta god mislili o njemu danas jako borben i jako dobar, pohvale
Tavamba malo nonsalantniji ali danas bas dobar, osim one sanse kada je prebacio prazan gol sa 5 metara.

Da kazem jos jednom, ne znam kakva je protivnicka ekipa, koji nivo kvaliteta, danas nasi kao da su protiv omladinaca igrali. Pretrcali smo ih 5 puta, i oduvali u duelu pritom je lepo isla lopta.
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.801
Reaction score
29.764
Локација
Beograd
Pa solidno su momci odigrali i protiv Rostova, iako u potpuno drugačijem sastavu...samo...Rostov je jača ekipa nego Gorica, a osim toga, tada je lopta htela samo u naš gol ali ne i u njihov...
Ali pošto je fudbal baš takav, da nekad lopta hoće u gol a nekad vala i neće, isto tako kao što se nekad igra solidno, a nekad i očajno, i kao i što neko zna može i hoće a neko baš i ne - ne znam baš da l da već sad pred prave tople letnje dane odma turim taj šampanj u friz pa da mi se lepo ladne do tog maja, il pak da sačekam bar prvu zvaničnu utakmicu pa da vidim našta li ćemo tad ličiti... :icon-rolleyes: ...
...ali isto tako, mislim i da za nekim mračenjem još pre te prve zvanične utakmice, i nema neke preke potrebe... :icon-rolleyes:

Naši fudbaleri, izgleda mi, svesni su da ih je trenutno jedno ,,33,, a da ekipi ne treba puno više od 22 dok na teren mogu samo njih 11...biće da pokušavaju da ,,grizu,, da bi nekako ušli u tih 11, jer, prva zaista bitna i zvanična utakmica (sa Rudarom) je takoreći za neki dan...

Dakle, protiv Rostova počeo je tim:
Jovičić, Ćelavi, Šehović, Zdjelar, Mitrović, Marković, Janković, Pantić, Nikolić, Suma, Ivanović...

A protiv Gorice:
Kljajić, Vulićević, Urošević, Vakulko, Jevtović, Kosati, Ivanović, Kosović, Ožegović, Đerlek, Tavamba...

Što će reći da se samo Ivanović oba puta ,,obreo,, u tih famoznih prvih 11, i što znači da je to već 21 fudbaler Partizana na raspolaganju Đukiću, kad počne da mozga o sastavu tima!

A tek gde (ili i zašto?) ,,udenuti,, novajlije? Rumuna, Španca i Zelenorćanina koji bi sigurno radije da igraju nego da ,,greju klupu,, ili tribine...
Tu su valjda još uvek i Đole, Sale, Bambi...te Strahinja i Kokir, pa Stojke SP Rusija 2018, i još po koji golman...

...pa ako ih i nije tačno 33 na broju - tu su negde...ZNAČI - tri tima imamo a na teren izlazi samo jedan...

:navijac :napred-partizan: :navijac
 

PFChampion

Grobarčina
Учлањен(а)
11.04.2010
Порука
8.890
Reaction score
13.732
Takmicarska utakmica je druga prica skroz. Tek u trecem kolu LE (eventualno drugom) cemo najpribliznije da vidimo sta smo postigli tokom priprema i cemu mozemo da se nadamo....i prve dve-tri utakmice u prvenstvu ce dati pravu sliku, a sto se ovih pripremnih tice raduje me sto sve mirise na optimizam ali ne bih se usudio da donosim neke dublje zakljucke.
 

Markec50

Grobar
Учлањен(а)
01.06.2017
Порука
529
Reaction score
716
Da se ne bi pogresno protumacio moj post, moram da dodam, naravno salio sam se kada sam napisao da se hladi sampanjac, jer je dobru utakmicu odigrala ekipa koja je predvidjena da bude druga postava.

Mislim da nema razloga za optimizam, mozda mozemo biti malo optimisticniji nego pre dve nedelje, ali i dalje ovaj tim nije znacajno drugaciji u odnosu ja onaj koji je zavrsio sezonu pre mesec - dva.
U napadu su dovedena pojacanja, da li ce to i biti veliko je pitanje, u odbrani takodje, da li ce Rumun i Spanac praviti razliku, videcemo.
Ono sto je bio goruci problem, vezni red i bocni ofanzivni vezni, IGRA u smislu sistema, i dalje je ostalo nepromenjeno, shodno tome mislim da bi svaki narociti optimizam bio bez osnova, istina je da vise trcimo i da smo borbeniji, ali to ne stvara sanse i ne daje golove.
Moje misljenje.
 

Zlatiborpfc

Grobarčina
Учлањен(а)
11.05.2018
Порука
3.779
Reaction score
19.519
Локација
Nickname
Trčali smo i protiv Olipijakosa i Videotona kao ludi, pa ne znam koliko će to dugo sada da traje.
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.801
Reaction score
29.764
Локација
Beograd

Jokic

ex jokics
Учлањен(а)
24.08.2007
Порука
7.094
Reaction score
15.830
Локација
Храм фудбала
http://www.mozzartsport.com/fudbal/...igurni-starteri-ko-preti-ko-ceka-sansu/299670

За мене је штопер број један мали Светозар, све остало је свирање кур.у првог шпанца у Партизану Мирослава Ђукића.
Момак је у прошлој сезони показао да има м.да и да је довољно талентован, да добије шансу испред осталих наших штопера.
Закарићу је највећи успјех играње у Жељи са 25 година, то ваљда само по себи довољно говори о њему. Нема ту љеба.
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top