Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

FK Partizan 2018/19

Статус
Затворена за писање одговора.

GrobarPFC

DeFaktoUmjetnik
Уредник
Учлањен(а)
06.05.2007
Порука
4.777
Reaction score
1.168
Локација
Iran
Taman bi mu trebalo posvetiti i temu :) Pisite o njemu u Nuklearnom Otpadu
 

markoni

Grobarčina
Учлањен(а)
23.10.2009
Порука
3.287
Reaction score
1.083
Локација
Istok M
Ne znam zasto se hvatate za partije protiv Besiktasa i cigana kao relevantne. Ja bih pre rekao da su to izuzeci koji potvrdjuju koji krs od tima imamo.
O kom kvalitetu tima mi pricamo kad u celom timu imamo 2 napadaca od kojih nijedan to zapravo nije?!
 

H.U.D.

Grobarčina
Учлањен(а)
05.06.2012
Порука
1.799
Reaction score
2.572
Локација
CyberSpace
Jel može moderacija da napravi posebnu temu o Željku Pantiću? Da ne moram njegove bljuvotine da čitam na temi o FK.
mora da si baš mlad kad navijajući za Partizan još nisi izvežbao samokontrolu :icon-rolleyes:
lepo je član @batakpudla stavio to njegovo trućanje u spoiler i napisao svoj komentar, tako da ne moraš da klikneš i pročitaš to ako ne želiš - ali neee, ti bi da pročitaš a kad pročitaš zaboraviš šta si video ako ti se ne svidi, pa stoga daj da iscimam nekog drugog da me spasi od samog sebe :cautious::krsti:

da ne ide sve u off, ovi što bi da skidaju Batici glavu neka mu daju bar ( vremenski) onoliko kredita koliko su dali Štitarskom dripcu pa onda slobodno neka ga teraju :icon-confused:
 

Zeljko_S

Grobarčina
Учлањен(а)
28.03.2010
Порука
1.570
Reaction score
775
Локација
Niksic
Batica kao igrac ima ogroman kredit. Kao trener? Tek treba da ga zaradi. I zajebite vise sa tom pricom kako neko treba da dovede 11 igraca po svom nahodjenju da bi se ocjenilo da li je za trenera ili nije...
Uostalom nije davno bila promocija a tada je receno ovo:
Partizan ima tim i ima dobre igrače. Uostalom, ne bi bili pažljivo birani za Partizan i ne bi bili u našem klubu da ne vrede i da nemaju vrhunsko fudbalsko znanje. Radićemo puno na tome da sve igrače probudimo iz neke vrste apatije – ponovio je Mirković i onda uz široki osmeh četvrti put u karijeri, ali prvi put u novoj ulozi uzeo svoj šal i trenersku sudbinu u svoje ruke.
Neko mu je rekao da to treba da kaze ili sta?
 

H.U.D.

Grobarčina
Учлањен(а)
05.06.2012
Порука
1.799
Reaction score
2.572
Локација
CyberSpace
a ti znaš sve o nekoj firmi čim dođeš u istu, ili neke stvari saznaš posle određenog vremena provedenog unutra?
 

Zeljko_S

Grobarčina
Учлањен(а)
28.03.2010
Порука
1.570
Reaction score
775
Локација
Niksic
Znam sve sto je krucijalno i potrebno da bih donio odluku da dodjem u nju ili ne. Ne govorimo o prelasku iz hora u likovnu sekciju vec o ozbiljnom poslu (pod uslovom da se bilo koji posao u Partizanu danas moze nazvati ozbiljnim).
 

Vlada_022

Grobar
Учлањен(а)
05.12.2012
Порука
669
Reaction score
224
Ja ne znam koliko vama puta treba ponavljati da NIKO nije hteo da preuzme tim, a pokucali su na mnoga vrata i svi koje smo hteli su nam se kulturno zahvalili.
O nekom ozbiljnom treneru je glupo pricati jer svaki ozbiljan trener bi imao uslov oko dovodjenja igraca jer i slep covek vidi da smo tanki, a mi trenutno nemamo para za platu tog ozbiljnog trenera, a kamoli za neke transfere i njegove zelje.

Druga stvar, jedina razlika izmedju ove uprave i neke sledece je to sto bi sledeca donela neku sicu od love. Ima onih kojima bi i to znacilo jer od ovih vise ne dobijaju ni dinara.
 

Dzoni43

Grobar
Учлањен(а)
13.05.2018
Порука
876
Reaction score
2.713
Локација
Beograd
mora da si baš mlad kad navijajući za Partizan još nisi izvežbao samokontrolu :icon-rolleyes:
lepo je član @batakpudla stavio to njegovo trućanje u spoiler i napisao svoj komentar, tako da ne moraš da klikneš i pročitaš to ako ne želiš - ali neee, ti bi da pročitaš a kad pročitaš zaboraviš šta si video ako ti se ne svidi, pa stoga daj da iscimam nekog drugog da me spasi od samog sebe :cautious::krsti:

da ne ide sve u off, ovi što bi da skidaju Batici glavu neka mu daju bar ( vremenski) onoliko kredita koliko su dali Štitarskom dripcu pa onda slobodno neka ga teraju :icon-confused:

A eto vidiš baš sve suprotno od svega što si napisao. Ja imam odličnu samokontrolu a ti nisi uzeo u obzir da se stavovi, "emisije", citati i ostale bljuvotine Željka Pantića provlače već dosta dugo kroz FK teme. Što mi je donekle i bilo prihvatljivo, pošto pomenuti bolesnik ima "emisiju" vezanu za FK.

Međutim, njegov smrad već neko vreme se provlači i kroz KK teme. Sa kojima dotični bolesnik nema nikakve veze, osim što Gebelovskim metodama skreće pažnju sa ozbiljnih problema u FK. Znaš li koliko je bilo post-ova pre ovog na koje nisam morao da kliknem?! Znaš li koliko je bilo post-ova diskusije o njegovim "emisijama"? Znaš li koliko je post-ova bilo o dotičnom bolesniku pre mog skretanja pažnje o stvaranju posebne teme?!

Ne treba meni niko da me spašava od samog sebe kako si ti to već sročio. Ali ubuduće bi mogao da razmisliš pre nego što kreneš da kvalifikuješ članove foruma.

Ali da ne idemo u off, što si već i napisao, slažemo se za Batu u potpunosti.
 

H.U.D.

Grobarčina
Учлањен(а)
05.06.2012
Порука
1.799
Reaction score
2.572
Локација
CyberSpace
:unsure: nije mi bila ideja da te okvalifikujem, mada priznajem da jeste da malo provokativnije napišem komentar jer sam stava da bar mi ovde na ovom Forumu znamo da "prokljuvimo" u te njegove "stilske figure" i spin-ove kojima pokušava da zamuti vodu među Grobarima ( svih vrsta :confused-smiley-013:) te da nije potrebno da krijemo ta njegova lupetanja već naprotiv, da diskutujemo o njima i argumentovano ih raskrinkavamo

možda, kažem možda, je čak i nekima odavde to njegovo nekad i izgledalo iskreno, ali on je uvek i jedino radio za interese samo jedne strane a sad i mi koji "nismo iz priče" znamo i koje - a ta strana nije Partizan nego ima ime i prezime, i imovinsku i listu off-shore bankovnih računa ( neko bi rekao, pepela po glavi)
u svakom slučaju, lik je direktno povezan sa onima koji vedre i ( malo više) oblače u FKP i oni njemu pričaju neke stvari koje on pokušava da "ogrne" u tu neku svoju bolesnu priču da bi zbunio ljude i naveo ih da mu poveruju
ali, ono što on ne može da izbegne je upravo ta psihoza u kojoj se nalazi ( iz kojih god razloga, ne ulazim u to niti me interesuje njegov privatan život) koja nečesto napravi da se on izlane o nekim njihovim tajnim planovima ( naravno, ne direktno, ali da se naslutiti, "pročitati izmežu redova") i stoga sam mišljenja da je "koristan" da se o njegovim "umotvorinama" donekle raspravlja na ovom mestu

u svakom slučaju, izvinjenje ako si protumačio moj prethodni post kao uvredu, kažem, to mi nije bila namera već da podstaknem diskusiju a ne da budemo isključivi po bilo kom pitanju koje se tiče našeg Partizana


:ziveli
 

diego_armando

Grobarčina
Учлањен(а)
30.08.2008
Порука
6.316
Reaction score
3.969
Локација
Kobasicarija "Venac".

TaraNdrel

Grobar
Учлањен(а)
05.12.2012
Порука
395
Reaction score
2.739
Локација
Novi Beograd
Evo posle duzeg vremena da prokomentarisem stanje u FK.

Prvo bih poceo od selekcije igraca. Ovaj i prosli prelazni rok su odradjeni krajnje amaterski, ovaj letnji bas dibidus. Uz to veoma malo ulozenog novca, ako nista prosloh godina su bar nesto i ulagali, dal su pokrali sta su vec radili...

Nije problem ni uloziti malo novca ako se ima jasna vizija i strategija, moze se napraviti dobar tim ali za postizanje rezultata na duzi period ne moze i ne sme bez ulaganja. Kod nas je problen jer niti ima vizije niti strategije a uz to su ulozili jako malo.

Kada pogledamo nasu ofanzivnu liniju Jankovic, Tosic, Zakaric, Gomes, Nikolic, Ivanovic vidimo da strucni ljudi nemaju nikakvu strategiju. Mi nemamo gol igraca jer je potreban ovakvom sistemu igre. Ne spica nego nemamo ni poluspica ili krilo sposobnog da daje golove. Jedino je Tosic sposoban ali i on je upitan u kakvoj je formi i u kakvom stanju. Ali ovi igraci nisu toliko losi, problem je sto su takvih karakteristika da su solidni u polju ali nijedan nije konkretan, svako po nesto ume ali nijedan ne povuce. Na osnovu ovoga se vidi da mi uvek bolje igramo utakmice gde ce nas neko napasti ili protiv protivnika koji se ne povlaci. Znaci ovakvim igracima je KONTRA jedna od situacija gde mogu da dodju do izrazaja njihove vrline. Zbog toga smo i solidno odigrali protiv Besiktasa i Zvezde.



Drugo da se dotaknem same struke. Kad je dolazio Bata moglo se pretpostaviti da nije trener koji moze sve da preokrene. On do sada nije imao nijedan ozbiljan angazman u nasoj zemlji a kamoli nesto vise. Problem je opet do nedostatka vizije i strategije celnih ljudi i Ilieva, pa su uradili debilnu stvar da ostave Djukica da odradi prelazni rok i pripreme a videlo se da ne drzi nista pod kontrolom. Popunio je 2 stranca u odbrani, sto je necuveno i to na njegovu zelju. Nakon toga Bata preuzima tim koji nije selektova i nije prosao pripreme sa njima.

Odmah se videlo neiskustvo Bate. Imao je da dovede jednog igraca on je to potrosio na Scekica koji generalno nije doneo nista preterano, nikakvu razliku, malo cvrstine u igri i malo dubine rostera. On tad nije mogao da proceni sta mu najvise treba i kako ce tacno igrati. Poceo je da luta sa 4 2 3 1 pa presao na 4 4 2 i jos se nije iskristalisalo koja je najbolja za probijanje bunkera. Moje misljenje je da je za neke slicne pare trebao da pojuri spica.

Sa druge strane, Bata je zaveo red i poceo da utice dosta na hemiju igraca. Zategao je redove i postali smo disciplinovaniji. Medjutim ja sam i tad rekao, nema nista od je**nja keve igracima ako nemas ZNANJA. Cak sam uveo i paralelu za Gatuzom. Vidimo kako vreme odmice da tu disciplinu tesko odrzava a to je stvar struke i znanja. Svakodnevnog rada. Ali ipak pomak u odnosu na Djukica. Medjutim meni bar nije reper Djukic nego Marko, Stanoje i Jokanovic.

Sto se tice strucnog staba, generalno smo jadni. Bata ima Petrica, i tu je upitno nihovo znanje, a za ostale da ne pricam. Misa pilates, mladji Pandurovic i Lazetic.... jako lose, jadno. Jednu dobru stvar je uradio Cane u basketu, a to je da je doveo neke strucne ljude u stab. Nije ispalo kako treba al je bar pokusao. Ako Bata misli bilo sta da uradi, strucni stab ce morati da menja iz korena.

Trinkijeri je rekao jednu jako bitnu stvar a to je da trener mora imati prvo filosofiju igre, pa strategiju pa tek onda taktiku. Isto je i u fudbalu. Sve potice od filosofije. Ne vredi mnogo menjati formacije, igrace i postavljati taktike ako sama filosofija i strategija im nije usadjena, osnovne kretnje i osnovne stvari sto se tice samog fudbala. To je i najteze pronaci u danasnjem svetu fudbal, coveka sa filosofijom fudbala, strategijom pa tek onda taktikom. Generalno dobar takticar moze biti bilo koji pomocni trener ali dobar sef strucnog staba mora imati sve tri osobine. E tu je problem kod Bate, mada ne kod njega samo, generalno kod 99% domacih trenera. Dobra filosofija fudbala i dobra strategija.

Za razliku od Djukica, pronasao je ako ne 11 strartnih 10, zategao je tim, igramo disciplinovanije, vise sansi stvaramo u napadu ali je to dalekooooo od onoga kako trebamo da izgledamo. I sto je lose, kako vreme prolazi sve smo gori, sto me navodi na razmisljanje da je Batino znanje skromno ali je energijom i motivacijom uspeo da ih pokrene prvih mesec dana. Videcemo sta ce biti na dalje.
Ponovo imamo problem da napravimo hijerarhiju izmedju igraca. Vide se obrisi ali njje to to. Mada ovde ima i do kvaliteta igraca.

Da sumiram sto se tice Bate, doneo je energiju i discipline ali generalno imamo dosta problema. Videcemo dal ce odrzati disciplinu ekipe i na dalje a to sve zavisi od strucnosti njega i strucnog staba. Bolje je nego kod Djukica kome se i svlacionica raspala, ali po meni nije za dugorocno resenje. Nije ovo neki konacni sud, ovo je neko moje misljenje do sada. Bata nije selektirao ekipu i nije prosao pripreme sa igracima. Tako da u fevruaru martu cemo moci i konacni sud da damo.


E sad vec problem nastaje jer se previse trenera promenilo. Mnogi ljudi traze kontinuitet pa da ce trener napredovati i steci dovoljno iskustva i znanja da bude dugorocno resenje. Medjutim ja se delimicno slazem, bolje reci i ne slazem.
Ne moze se uvek od trenera pocetnika i od pomocnog trenera traziti da postanu kvalitetni sefovi strucnog staba, to je besmisleno. A pritom se gubi mnogo vremena ako mu se da da vidimo da li ce se razviti. Klub mora napraviti jasan plan i strategiju i da se po tome traze dokazani treneri. Trener "pocetnik" moze biti u Partizanu jedino ako pokaze zavidan potencijal pre njega ( u vodjenju mladjih kategorija ili nekog drugog kluba u zemlji).


Podatak da smo klub bez vizije je i dovodjenje Zakarica jer smo bili spremni za prodaju Jankovica ili Tosaica(povredio se) i sada imamo tri desna krila, levonoga, koja igraju slican stil i bez ijednog levog krila.


Pantic Zdjelar iako su do bola nekonstantni, Zdjelar ponekad i kritican mislim da mogu biti uz bolje vodjenje, vise nego solidan par veznjaka.
Valijente Miletic(celavi) takodje su za nase livade vise nego dovoljni.
Jankovic i Tosic/Zakaric se mogu iskoristiti ali treba osveziti tu liniju sa desnim krilom.
Gomes takodje moze biti resenje za napad ako ima ispomoc. Znaci konkretan ofanzivni vezni/poluspic bi mu mnogo podigao nivo igre.




Da zakljucim, imamo problema da zatvaramo utakmice, sve vise se ispoljava takticka nedisciplina sto dovodi i do sumnje koliko je strucan rad na treninzima. Bolje je nego kod Djukica ali je sramota da se 3/4 godine predaje titula u oktobru mesecu. Igracki kadar je dovoljno dobar da dobijamo vecinu ekipa iz lige i da budemo na nekih 5-6 bodova minusa.
Mora se pojuriti neko ozbiljan i iskusan da resi ove probleme sto pre i da se izdignemo iz ovog blata inace necemo videti Evropu nekoliko godina.
 
Учлањен(а)
13.05.2018
Порука
3.287
Reaction score
8.055
Локација
Космос
Па ми се са Чукаричким боримо за 3. место, Раднички је доста далеко од нас, јеботе на шта је наш клуб спао...
 

grobarani

Grobar
Учлањен(а)
02.06.2017
Порука
851
Reaction score
1.487
Sta ce jug reci danas? Podrska za upravu?
Da vidimo jesu dodatne parice legle na racun..
 

GrobarPFC

DeFaktoUmjetnik
Уредник
Учлањен(а)
06.05.2007
Порука
4.777
Reaction score
1.168
Локација
Iran
Igra se derbi sredine tabele a tebe interesuje šta ce jug reći... Valjda treba da se fokusiramo da budemo bar treci na kraju sezone da možemo do evrope.
 
Учлањен(а)
13.05.2018
Порука
3.287
Reaction score
8.055
Локација
Космос
Циљеви су нам треће место и Ципирипи Куп, ваљда ћемо један да остваримо јебеш му матер
 

RotoShack

Grobarčina
Учлањен(а)
02.12.2012
Порука
6.239
Reaction score
2.806
Danas molim igrace da, kad i ako budu imali kontre, ne komplikuju, ne namjestaju se na nogu i slicno jer ce im onda opet biti sreca kriva sto nisu postigli gol. Sto jednostavnije moguce, po svim dijelovima terena, jer bi bio red da konacno dobijemo, bez obzira sto nemamo napadaca.
 
Учлањен(а)
13.05.2018
Порука
3.287
Reaction score
8.055
Локација
Космос
Стартних 11: Стојковић- Н.Р.Милетић, Марковић, Ваљенте, Урошевић - Здјелар, Ђерлек, Јанковић, Закарић, Николић- Рикардо

Клупа: Кљајић, Тошић, Ивановић, Н.Г.Милетић, Косовић, Енаке, Смиљанић.
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top