Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

FK Partizan 2020/21.

Статус
Затворена за писање одговора.

nasa stvar

Grobarčina
Учлањен(а)
01.09.2019
Порука
1.121
Reaction score
2.498
Локација
JNA
Znači sviđala vam se formacija u derbiju a ?
Katanaćo, koja formacija beše?Taktički nadmudrio cigane a?
Na rođenom stadionu imaju veći posed lopte, branimo 1-1 na minus 8.
Koju je to novinu u igri, taktici doneo novi trener u odnosu na prethodnike?
Šta ustvari on bolje radi od prethodnika i od kog prethodnika ima bolju igru?
Koju on viziju ima?Kako po njemu treba da izgleda Partizan?
Zar prelazni rok, gde su mu ispunjene sve želje, ne govori sve o njegovoj viziji?
Kom prethodnom treneru su ispunjene sve želje?
Zašto nismo imali više od tri vezana pasa u drugom poluvremenu derbija?
Pa njegova izjava da mu je Partizan odskočna daska za Evropu-odmah bi dobio otkaz da se ja pitam.Mladi igrači treba da zasluže na treninzima da igraju, pa da, evo Lola, Joja, Miljko i ekipa zaslužili na treninzima da igraju, a na teranu užasni.
Nek se uigravaju igrači cigana iz Pireja, naša deca odigraće ponekad kup kao Pavlović sutra.
Jedino strani trener može da oporavi ovaj sastav, imaće par meseci da ga spremi za novi izazov u Evropi.Ako ostane ovaj stručni štab još neko vreme, nema šta mi da tražimo bolju igru, moderan Partizan, titule, proleće u Evropi.
Maksimum biče, četvrtfinale kupa.
 
Учлањен(а)
29.06.2008
Порука
14.768
Reaction score
55.444
Локација
Ja sam ceo život s tobom...
@Стојанче Ристевски

Pa koga je zamjenio? Tog Miletica i koga jos?

Il cete mu pripisati da je kriv sto Scekic i Sadik nisu igrali?
Čoveče u 3 dana je dovedeno više igrača nego za godinu dana maltene. To je valjda znak da trener pravi tim po svojim standardima i nemam ništa protiv, samo ne znam čemu kuknjava.
Za Sadika se videlo bukvalno u prvoj utakmici da ne odgovara Stanojeviću niti ovaj njemu. I to je ok.
Ne znam šta sad pokušavaš pošto znam da si jedan od najkorektnijih članova da me uvučeš u priču da je:
1) ok da igramo bunker u derbiju makar nam igralo 11 Miljkovića, to nikad neću priznati
2) da imamo krš tim jer je bio krš kada je došao
3) da imamo tim koji je krš jer mu je neko zao rasprodao dobre igrače i doveo druge bez njegove želje
4) da su oni space jam tim sa Lipijem iz najboljih dana na klupi
Nema šanse da se složim sa bilo čim od toga.

Meni je sramota ova igra u derbiju i biće mi uvek sramota takav pristup, ma ko igrao za njih nas i trenirao njih i nas.
 

Sacayak

Grobarčina
Учлањен(а)
14.12.2010
Порука
4.920
Reaction score
6.183
Локација
Српска
Igrali smo i prije bunker, ali ovo je sad bilo katastrofa. Ispade da je Suma dobio crveni karton, a ne da je zamijenjen. Derbi kad nas je Plavi vodio i kad smo imali igrača manje, igrali smo otvorenije nego sad.

Nije bilo iznuđeno, bila je taktika. Nije uopšte pokušao igru na posjed, nego brzo rješavanje lopte, duboki pasovi većinom na Markovića i Asana. Ok je kad je 1 naš igrač na 1 ili 2 njihova, ali u svim slučajevima, nije mnogo naših igrača prelazilo u fazu napada. Nismo vidjeli presing na loptu sve do primljenog gola. Kako je onda moglo odjednom?
Nema smisla, iskopali ste rovove i prije nego sto je dosao i od argumentovane diskusije nema nista. Nema smisla da nastavljamo.
Šta je ovo nego argumentovana diskusija?
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.759
Reaction score
29.643
Локација
Beograd
U ovom sastavu ne vidim ko moze da povuce...

,,Na broju,, ih je podosta, neki imaju solidne CV-ije, neki imaju solidna ,,primanja,, neki misle da treba više da igraju - pa neka se dogovore ko će da ,,povuče,, - a mogu i ,,na smenu,, sutra jedan, za vikend drugi, i tako redom...

Pisao sam pre nekoliko dana, kad ,,sabereš,, kadete, omladince, Teleoptik i prvi tim Partizana, sve skupa ih je oko stotinu!
Pa valjda od stotinu talenata, asova, vedeta i silnih fudbalera može da se ,,probere,, nekih 11 momaka koji neće na terenu izgledati kilavo, ako ništa drugo?!
I već više puta sam pisao da imamo pravo na 5 izmena, što ipak olakšava ,,raspored snaga,, tokom utakmice - ne treba slepo verovati nauci i teoriji - ,,naučna merenja,, su pokazala da je Zeka najbolji a Bebek najgori, ali pitanje je šta bi pokazao teren...

Na moju veliku žalost, kao PRVO zbog čovekovog zdravlja (i ugrožavanja karijere i egzistencije) Sume neće neko duže vreme biti u timu...
Tek kao drugo, žalim što će nam nedostajati kao fudbaler sa nekim rešenjima i potezima na terenu koja uživam da gledam...
Ali, kao treće, sad bar nemamo ,,prekobrojnog,, stranca, možemo sve da ih ubacimo ili u igru ili na klupu...

Naš tim nije loš, ali krajnje je vreme da ,,proigra,,...

Imamo tri, kako-tako, ali ipak solidna golmana...

U odbrani smo doveli neke nove igrače, mada nam odlazak Vitasa ipak slabi tu ,,liniju,, - jeste on bio opasan za naš gol, ali se vremenom ,,stabilizovao,, jak je, skočan je...bolji igrač od Vujačića, mlađi od Ostojića...ali, šta da se radi, mora i on negde da zaradi...pogotovo što je Stanojev izbor da Sveta igra pre njega...doduše, Svetu pamtimo i kao solidnog beka...

Zdjelar ionako igra svaku utakmicu, Šćekara će se vratiti, Natho može da pripomogne, Lolu svaki trener uvažava...

Natho, Lazar Pavlović, Denis Stojković, Zeka Jojić, Lazar Marković, Asano (u nekoj mojoj varijanti) - dosta ih je, neka se dogovore ko će kad da bude ,,kreator,, ili bar da pomaže ,,kreatoru,,!

Lutovac je brz i borben, Fića...ima neke dobre osobine, može i Denis malo više napred, kao i Markec, i Asano i Holender, Bebek, ako je ,,pravi,, može to da dokaže i sa 10 kila viška i 15 minuta igre!
Nie on prvi fudbaler koji je bio ,,debeljuca,,...
Štulić kad se oporavi, dajte mu šansu, a ako mislite da ne treba da igra u prvom timu Partizana, dajte nekog ko treba i može!

-----------------------------------------------------------------------Stojke
----------------------------------------------------------------Ostojić-------Banjak
-------------------Sveta-------------------------------------------------------------------------------------------Urošević
------------------------------------------------------Zdjelar
-----------------------------------------------------------------------Natho
--------------------------------------------------------------------------------------------Asano
----------Lutovac-----------------------------------------------------------------------------------------------Fića
-----------------------------------------------------------------------Holender

---------------------------------------------------------------------- :napred-partizan:
 

IN 10

Grobarčina
Учлањен(а)
03.04.2008
Порука
2.514
Reaction score
5.145
Čoveče u 3 dana je dovedeno više igrača nego za godinu dana maltene. To je valjda znak da trener pravi tim po svojim standardima i nemam ništa protiv, samo ne znam čemu kuknjava.
Za Sadika se videlo bukvalno u prvoj utakmici da ne odgovara Stanojeviću niti ovaj njemu. I to je ok.
Ne znam šta sad pokušavaš pošto znam da si jedan od najkorektnijih članova da me uvučeš u priču da je:
1) ok da igramo bunker u derbiju makar nam igralo 11 Miljkovića, to nikad neću priznati
2) da imamo krš tim jer je bio krš kada je došao
3) da imamo tim koji je krš jer mu je neko zao rasprodao dobre igrače i doveo druge bez njegove želje
4) da su oni space jam tim sa Lipijem iz najboljih dana na klupi
Nema šanse da se složim sa bilo čim od toga.

Meni je sramota ova igra u derbiju i biće mi uvek sramota takav pristup, ma ko igrao za njih nas i trenirao njih i nas.

Ali to jednostavno nije tacno.
Nije dovedeno 5 igraca da zamjeni 5 Savinih prvotimaca, vec je dovedeno 5 igraca da bismo imali vise od 11, kakvih-takvih, igraca (pogledaj recimo klupu protiv Vojvodine). To je trebalo biti uradjeno prije pocetka sezone (ili jos prije, dok je jos bilo para od Pavlovica), ali iz nekog razloga nije, vec se uslo sa kosarkaskim rosterom.

Protiv Sarloe je igrao Savin tim, samo Miljkovic umjesto Miletica. Suma je bio rovit, pa je ostavljen za poslednjih pola sata.
Glavu dajem da bi derbi poceo tim Stojke, Miljkovic, Sveta, Banjak, Urosevic, Zdjelar, Scekic, Asano, Suma, Stevanovic, Bajbek, da su bili spremni.
A glavu dajem i da je neko pitao Stanoja da li hoce da ostane Sadik ili da dodje Bajbek, izabrao bi Sadika, bez obzira sto se slazemo da mu generalno ne odgovara.
Dakle, zamjenio je katastrofalnog Miletica, Vitasa zbog bonusa, i Sadika zato sto su mu ga prodali (prodali bi ga i Savi, valjda se slazes?).

Mislim da ti ne stoji ta prica da je rasturio Savin tim...
Ti pises da je problem to sto je doveo 5 igraca, a ja pisem da je problem to sto Savo 5 igraca nije doveo jos prije par mjeseci.
Time je, opet kazem, i sebi i Stanoju pucao u nogu.

Sto se igre i bunkera tice, opet ponavljam, kada imas 3 nespremna igraca, Svetu koji nije igrao boga pitaj od kad, odbranu koja ni na treningu nije igrala zajedno, na klupi Lolu i Lutovca, igras bez spica, prvi put... Ja tu ne mogu puno zamjeriti treneru...

Pisao sam ja o ovim stvarima vise puta prije dolaska Stanojevica, tako da nema veze sa njim, cak sta vise - i nisam Bog zna kakav fan, bio bih sretniji da smo nastavili sa Savom, ali - Savo je sjebao stvar!

Ocigledno imamo razlicito misljenje i to ce se tesko promijeniti veceras... :ziveli

@Sacayak

Isto vazi i za tebe, nemam nista novo da kazem :ziveli
 

Grobar92

Grobarčina
Учлањен(а)
01.08.2011
Порука
1.394
Reaction score
3.226
Локација
Tamo gde su Grobari
Koliko puta treba da se kaze da formacija koju izvedeš, ne mora pokazati da li ćeš odigrati ofanzivno ili defanzivno? Nema igrača sa brojem 9 na ledjima i odma frka-bunker...kakvo poznavanje fudbala!

Da ja vas pitam: Koliko je u prvih 11 bilo igrača sa ofanzivnim karakteristikama? Ili su ovo igrači za bunker? Zdjelar, Natho, Suma, Stevanović, Asano?!

Jesmo se povukli, ali je bilo očigledno da je Stanoje hteo da trgne ekipu, nije hteo da igra bunker! Mozda je trebao da stavi još L.Pavlovića umesto Miljkona i Stojkovića umesto Zdjelara. Ne brukajte se!
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.759
Reaction score
29.643
Локација
Beograd

Savo je sjebao stvar a Stanoje je nije popravio, ali zaključak svega toga je da ima još dosta da se igra do kraja i da bi mi ipak da se i dalje ponadamo da je (nekim čudom) titula za Partizan ove sezone i dalje moguća! :D
Kup se podrazumeva, kao i Evropa i dupla kruna u sledećoj sezoni!
 

Dzoni82

Grobar
Учлањен(а)
14.10.2009
Порука
567
Reaction score
756
Cilj je bio da igramo na kontre i to se videlo. Probao je da osigura odbranu time što nam bekovi nisu išli napred. Da je sve to izgledalo dobro, nije uopšte! Previše smo bili u krilu golmanu.
 
Учлањен(а)
29.06.2008
Порука
14.768
Reaction score
55.444
Локација
Ja sam ceo život s tobom...
@IN 10 ne slažemo se ali mislim da sam našao u suštini koren
prodali bi ga i Savi, valjda se slazes?
Ne uopšte, zapravo mislim da bi se kod ovog s nekim evropskim partijama bolje prodao da je ostao i da bi u domaćem prvenstvu opet bila ta neka priča gde bunker ne možemo da probijemo. Ali svakako mislim da ga ne bi prodali Savi. Savo se kolko tolko izborio sebi za neke na papiru ozbiljne igrače Sadik, Asano, Natho, Sadik pa čak i L Marković koji mu je možda uvaljen đuture ali ajde. Ovi ostali s izuzetkom Zdjelara i Pavlovića su napredovali uigravanjem poput Uroševića i Šćekića.
Jasno je ko dan da je Sadik komplementatan sa Savom i potpuno suprotan od onoga što treba Stanoju.
Isto tako očekujem na zimu odlazak Asana sem ako ga ne baci na neku poziciju beka ili nešto tako.
Potpuno se transformiše tim iz tranzicionog u onaj na posed.
Ali već sam napisao ne želim da vodim priču o Savi. I opet sam se uvukao u to. On je ispričana priča i to je to.
Tako da ne mogu da se ubeđujem, ali nemam nameru da prihvatim da je derbi bio realnost, ne zanima me ni ko igra ni ko je na klupi ni njima ni nama.
 

PFChampion

Grobarčina
Учлањен(а)
11.04.2010
Порука
8.888
Reaction score
13.719
Izgleda sve moze da se objasni osim onakvih izmena u finisu. A to da nismo igrali bunker.....mozda i nismo al nismo ni napadali, a nismo imali ni taj posed i presing nam se sveo na najdalje par metara od naseg sesnaesterca.
 

nasa stvar

Grobarčina
Учлањен(а)
01.09.2019
Порука
1.121
Reaction score
2.498
Локација
JNA
Neka napiše neko statistiku tačnih paseva, da vidimo razliku.Tačni pasevi sve govore o meču.
 

Cleo

Grobar
Учлањен(а)
03.07.2019
Порука
815
Reaction score
2.733
Локација
.
Ljudi mi smo igrali bez klasicnog spica, pa kako onda da ocekujemo da igramo napadacki. Logicnije je bilo da igramo na kontre. Da Suma nije povredjen zavrsilo bi se u nasu korist i verovatno se ne bi toliko povukli.
Derbi nas je zadesio u najgorem mogucem trenutku i ispalo je kako je ispalo.
 

kujblo70

Grobarčina
Учлањен(а)
24.07.2018
Порука
1.497
Reaction score
6.340
Локација
Blok 70
Sve procitah i moram se umesam!

Do sakacenja naseg najboljeg igraca taktika je bila (kao sto se lepo videlo): Suma Asano Stevanovic izlaze visoko traze gresku u pasu (nasli je), ne dozvoljavaju kombinovamje iz poslednje (uradili i to), dok su nam Natho i Zdjelar ostali u liniji za Jojicem, a Miljkon i Urosevic isli ispred na skok.
Time smo cigane potpuno oducili od bilo kakve “akcije” do Suminog izlaska.
Od tog trenutka promenila se taktika! a kako!

Pa pricamo ovde mesecima da Asanu Lazaru pa o Fici treba prostor!
Ako stavis linije na pola terena, i sabijes cigane na njihovu polovinu, bukvalno igras kao protiv onih rfs moldavaca ili zlatibora.. bas ono sto ne znamo! bas ono sto nam ne treba, a pritom cigani daleko opasniji od tih ekipa.

Ako stavis linije u zoni 16-30, izvlacis cigane i razvlacis i svaka lopta u prostor je opasna (Natho-Markec lopta npr).

Jel mozete da razumete sad sta dobijas posedom i izlaskom na pola? - nista, jos jedan kurac u vidu kontri iza nasih ledja.

Odbrana nisko - prostor za kontre!

Dakle nije taktika problem, problem je nas raspad gore izlaskom Sume i odlaskom Sadika.
Asano Fica, pa i Lazar dok je igrao - svi bre gledali u dugajliju, jer je on bio taj koji je DIKTIRAO kretanja!
Natha zatvore - daj Sadiku.
Zdjelar ne moze uradi kros - daj Sadiku.
Odbrana prebacuje - prebaci na Sadika.

na sve to, Suma blesavi je igrac kakav jeste!
Znate dobro kako je usao u mec i kako bi se to zavrsilo po ciganke da je ostao!

Hocete ja da vam kazem? Vezao bi ih u masnu!!

ali jbg.. sta je tu je..

moramo napadnemo trofej u Konfederaciji.
 

diego_armando

Grobarčina
Учлањен(а)
30.08.2008
Порука
6.319
Reaction score
3.976
Локација
Kobasicarija "Venac".
Posle duzeg vremena nemamo glavnog igraca, koji resava, koji se nudi, igra.

Leonardo + Djurdjevic uz jaku odbranu,
posle odlazaka taktika je bunarenje na Tavambu. Na kratko Rikardo, pa Sadikova lepota fudbala.

U ovom sastavu ne vidim ko moze da povuce...
sejduba suma moz' da povuce. pitanje je koliko cesto, a to cemo videte tek od decembra.
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top