Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

FK Partizan 2020/21.

Статус
Затворена за писање одговора.

kontraAV

Grobarčina
Учлањен(а)
05.07.2019
Порука
1.042
Reaction score
3.529
Локација
Crna Gora
Stojković, Banjak, Bajbek, Brezancic, Obradovic, Suma, Natko, Banjak, Jojic, Lola, L. Marković, Miljkon, nam glodju 80% budžeta. Ugrubo sam rekao, ali mislim da nisam daleko od istine. Sta oni nama donose, imali smo prilike da se nagledamo. Sve i da su nam donijeli titule, a nisu, vakat je za razlaz, dolazi i do zasićenja, tako da uopšte neću žaliti ni za jednim od gore navedenih, ako se desi da odu. Volio bih svi da nas napuste. Loša sezona, loša selekcija. Još jedna ovakva i kanal, something like Hajduk Split.
 

Kazimir

Početnik
Учлањен(а)
27.07.2018
Порука
117
Reaction score
125
Локација
Beograd
Једна ствар је ако пошто пото жели да оде одавде, а друга ствар ако ми желимо да га продамо. Као разлог продаје се у оном тексту наводи како би Асано волео да оде у лиге петице, а са друге стране верујеш ли да би га задржали и у ситуацији кад би он хтео да остане за исту плату и продужи уговор ? Ја не верујем. Екипа се годинама распродаје па се распродаје, а успут искачу разна оправдања за то......те играч хоће да иде, те понуда која се не одбија, те у дуговима смо, те ово те оно....милион оправдања и милион реконструкција. Разумем да продаш једног играча да би задржао друог и тако балансираш али ми ћемо како ствари стоје да распродамо баш све што је вредело у прошлој сезони. За тако нешто не постоји разумно оправдање. Нико (озбиљан) у Европи не реконструише тим овако често.
Јел се мислило на то да ће зимски прелазни рок бити други или сад овај летњи ?
Tako je u skoro svim ekipama osim u onim na samom vrhu fudbalske piramide i eventualno onih na državnim jaslama kao što su naše drage komšije. Pogledaj samo bundesligu, jedan Lajpcig koji je privatan klub sa ogromnim parama iza sebe je prodao sve nosioce igre u zadnjih par sezona od Kimiha, Vernera do Upamekana pa čak do trenera sada, čak i jedna Borusija je prodala svakog nosioca igre takođe , Obamejana, Pulišića, Demebelea itd. Takvo je vreme došlo da igrači žele samo na vrh i da ih ništa drugo ne zanima, čak i novac i igranje u jednoj Borusiji Dortmund im je nedovoljno. Ja sam u čudu da su neki igrači kao što su Zdjelar, Suma i ostali ovoliko dugo kod nas u ovakvom fudbalu i sa ovakvom upravom. Ono što je ključno je kako se ulaže novac od prodatih igrača, Lajpcig recimo ulaže u skaute i nove mlade igrače, Borusija takođe. Ja ne vidim u šta mi ulažemo osim u starije igrače i Vazurine i Vučeline tompuse.
 

Matke22

Grobarčina
Учлањен(а)
31.08.2018
Порука
3.217
Reaction score
8.995
Локација
JNA
LINEUP111619163459999.png

Niko ne zaslužuje 500k pa ajde da ih sve prodamo i dovedemo poluproizvode.
Da se grčevito borimo za to 2. mesto dok cigani dovode pojačanja ko da igraju Seriju A.

Ovu sliku potencijalnih 11 sam okačio pre koji dan. Kad napišem nešto iz posta u post isto, bude zašto se ponavljaš, a ponavljam se baš zbog ovakvih kolega koji će ispinovati na svoju vodenicu. Kad ne nacrtaš, hvataju se ljudi opet za reči i izvrću ih. Mene interesuje kako ste zaključili da ja želim poluproizvode, a ne kvalitetne igrače. Kad sam samo pre nekoliko dana pisao o tome šta želim.

Mi od 16/17 nemamo izbalansiran tim i tim koji u istom trenutku poseduje dva igrača koja su sposobna natrpati 35 golova zajedno. Da li ove sezone imamo igrača koji će na svoj kvalitet iz utakmice u utakmicu ni iz čega rešavati utakmice (Leonardo)? Da li imamo špica gol igrača(Đuka)? Da li smo to uopšte imali od odlaska tandema Leonardo i Đuka? Da li smo imali kvalitetnog drugog špica kao što je bio Tavamba, sa kojim smo imali potpuno drugačiju dimenziju u odnosu na Đuku? Da li smo imali igrača sličnog Evertonu? Da li smo imali kvalitetnu klupu (Saša Ilić, Đuričković, Marjanović, Radin, ponekad Tavamba, Mihajlović, Kosović, Munir)? Da li si imao vunderkinda u odbrani i iskusnog domaćeg igrača u sezoni života? Dakle ovakav profil igrača u istom trenutku da li smo imali zajedno?
Na ovaj pasus Grave odgovori ako imaš volje, ako nemaš, neka odgovori ko ima.

Pusti me te priče cigani ovo cigani ono, kradu i? Hoćemo kukati kao devojčice ili ćemo napraviti ekipu za promenu, mi tu ekipu nemamo već 5 godina. Napraviš ekipu pa makar u toj evropi nešto učiniš, a ne ovo što radimo na pola.

I nakon što vidi da smo tim koji nije u mogućnosti da bude kompetentan za nekakva takmičenja jer smo u cirkus ligi a opet sa druge strane Evropa nije bitna ako nije LŠ...
Evropa je bitna, napravi ekipu da u toj ligi evrope/ligi konferencija napraviš neki iskorak, a ne da od učešća u grupnoj fazi praviš šou program i vatromet. Slavija Prag i Dinamo igraju evropu, a mi i kad smo učesnici grupne faze smo samo puki učesnici.
 
Последња измена:

PFChampion

Grobarčina
Учлањен(а)
11.04.2010
Порука
8.890
Reaction score
13.731
Tako je u skoro svim ekipama osim u onim na samom vrhu fudbalske piramide i eventualno onih na državnim jaslama kao što su naše drage komšije. Pogledaj samo bundesligu, jedan Lajpcig koji je privatan klub sa ogromnim parama iza sebe je prodao sve nosioce igre u zadnjih par sezona od Kimiha, Vernera do Upamekana pa čak do trenera sada, čak i jedna Borusija je prodala svakog nosioca igre takođe , Obamejana, Pulišića, Demebelea itd. Takvo je vreme došlo da igrači žele samo na vrh i da ih ništa drugo ne zanima, čak i novac i igranje u jednoj Borusiji Dortmund im je nedovoljno. Ja sam u čudu da su neki igrači kao što su Zdjelar, Suma i ostali ovoliko dugo kod nas u ovakvom fudbalu i sa ovakvom upravom. Ono što je ključno je kako se ulaže novac od prodatih igrača, Lajpcig recimo ulaže u skaute i nove mlade igrače, Borusija takođe. Ja ne vidim u šta mi ulažemo osim u starije igrače i Vazurine i Vučeline tompuse.
Од тих носиоца игре илити понајбољих играча Здјелар је једини прави изузетак, а Сума баш и не јер мало нам је требао мало нам није требао, мало смо га слали на позајмицу и тек је прошле сезоне постао носиоц игре тј. један од битнијих играча тима....а ове опет не игра и ето...
Нисам рекао да треба да задржимо играче 10 година него као неки минимум да то буде бар целе 2 сезоне да спојимо са носиоцима игре...за почетак. Ми спојимо једну и то нам је то, после следи распродаја, реконструкција, крпљење........ Једне сезоне имаш Садика, Павловића, Суму, Натха, Асана, Здјелара итд и већ у другој сезони си десеткован, останеш без двојице-тројице, а у трећој је сва прилика да нећеш имати ни једног него јово наново.... Вернер је 4 сезоне провео у Лајпцигу, Упамекан исто гули четврту, Деме је отишао после 6-7 сезона у Наполи.....продавали су играче и након две сезоне али генерално њихова брзина којом реконструишу тим не може да се мери са нашом......нама је максимум једна сезона и ту једну се уигравамо, а они имају континуитет који добаци и до 3-4 сезоне што је за нас научна фантастика. А то да се новац од трансфера не улаже како треба то је већ посебна прича... Све у свему ово што се најављује за лето је катастрофа, ништа то не ваља.
 
Последња измена:

Grave

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2011
Порука
2.058
Reaction score
7.936
Mi od 16/17 nemamo izbalansiran tim i tim koji u istom trenutku poseduje dva igrača koja su sposobna natrpati 35 golova zajedno. Da li ove sezone imamo igrača koji će na svoj kvalitet iz utakmice u utakmicu ni iz čega rešavati utakmice (Leonardo)? Da li imamo špica gol igrača(Đuka)? Da li smo to uopšte imali od odlaska tandema Leonardo i Đuka?


Suma i Sadik su dali valjda preko 30 prošle godine u svim takmičenkima
I preko 20 asistencija zajedno.
Da li su Suma i Sadik rešavali utakmice evropske i derbije
Da
Da li mogu biti isti kao Leo i djuka - Ne.
To je ne merljivo.
Ali valjda problem u ovome jeste što za te igrače reče da trebaju što pre da lete iz Partizana(Suma i Sadik) dok ne nadjemo Leo-Djuka tandem :menjaj! Otpuštaj!



Da li smo imali kvalitetnog drugog špica kao što je bio Tavamba, sa kojim smo imali potpuno drugačiju dimenziju u odnosu na Đuku?
Ne
Ali takodje Suma i Natko pružaju drugačiju dimenziju napada
Sećaš se isti oni za koje reče da su višak ako nemaju ispod 300000 evrića


Da li smo imali igrača sličnog Evertonu?
Pre ili posle?
Pre jesmo... Posle ne.
Jer možda smo tražili neke što osećaju dres.

Da li smo imali kvalitetnu klupu (Saša Ilić, Đuričković, Marjanović, Radin, ponekad Tavamba, Mihajlović, Kosović, Munir)?
Sve te osim Ilića i Tavambe ne smatram dostojnih dresa Partizana.
To je moje mišljenje koje ne vredi raspravljati.

Da li si imao vunderkinda u odbrani i iskusnog domaćeg igrača u sezoni života? Dakle ovakav profil igrača u istom trenutku da li smo imali zajedno?
Ne znam šta je definicija iskusnog domaćeg igrača u sezoni života.
Taj koji je u sezoni života a iskusan definitivno ne može biti u Partizanu jer bi onda degradirali Partizan.
Ali svakako vunderkida u odbrani sam smatrao i Pavlovića i Blekija i Nastasića u skorašnje vreme.

Eto zaista ne znam kakve veze to ima sa onim što sam ja pitao... Ali eto rekao sam.
Isto ne znam zašto mi citiraš poruku o evropi.
Kada vrlo dobro znaš da grupno učešće u evropi i taj šou program je bolji od cirkus livada?
Edit.
Jer od te evropske pozornice u kome smo pravili šou program
Mi krckamo pare od Pavlovića, Stevanovića, Sadika a sad cemo od Sume i Asana.
Ne od igre u livadama o kojima peva Miroslav Ilić
 
Последња измена:

Jokic

ex jokics
Учлањен(а)
24.08.2007
Порука
7.088
Reaction score
15.810
Локација
Храм фудбала

Matke22

Grobarčina
Учлањен(а)
31.08.2018
Порука
3.217
Reaction score
8.995
Локација
JNA
Suma i Sadik su dali valjda preko 30 prošle godine u svim takmičenkima
Leonardo i Đuka su u ligi postigli zajedno 48 golova.
Sadik 12, Suma 10, Natko 8, Stevanović 7 i Asano 4. Sve ukupno 41.

Da li ti nešto govori da su 2 igrača zajedno postigla više golova od 5 igrača koji su činili napad? Čak i kad se doda podatak da su ovi prvi odigrali 37 utakmica, opet ovih je 5, poražavajuće je da njih 2 imaju više golova od celokupnog napada.

Nemamo dovoljno kvalitetan sastav još od te šampionske sezone, sad će neko da se zakači i pita, a prošlogodišnji, Taj prošlogodišnji sastav je imao istu bušnu odbranu kao i ovaj ovogodišnji, a napad se sastojao od igrača čije karakteristike iziskuju prostor, uostalom svakom ko nije slep može to videti kroz brojke. Velika je greška sastaviti igrače sa sličnim karakteristikama. Izvukao sam paralelu sa šampionskom sezonom da bi uvideli koliko je taj sastav imao igrače sa različim vrlinama, nisi bio osuđen na jednu dimenziju nego na više.

Poenta svega je da godinama unazad nemamo znalca koji može rešavati utakmice kad nikog ne ide, nemamo gol igrača, nemamo odbranu, nemamo jaku klupu, a očekujemo neke rezultate. I kad na to dodaš neregularnu ligu dobiješ minus 15 20 30.

Za ovaj mulj od lige potrebniji su bolji igrači, a previše je para ulupano da bismo imali ništa.
Taj prelazni rok letnji je odrađen brda s dola jer vremena očigledno nisu imali za neke neproverene igrače i dovedeni su oni koji su već prolazili kroz klub. Stanojević ima prelazni rok da popravi što se popraviti može, inače će brzo leteti. Do prelaznog roka ima moju podršku.

U obzir dolaze samo kvalitetni domaći internacionalci i stranci. Decu koja osećaju grb ćemo nadam se preskočiti sem ako se ona ne zovu Živkovići, Lukići, Nastasići.
 
Последња измена:

Kazimir

Početnik
Учлањен(а)
27.07.2018
Порука
117
Reaction score
125
Локација
Beograd
On bi bio dobra zamena za Zdjlera ako ovaj ode samo što se Fejsa povređivao i kad je bio mlađi a kamoli sada. Meni je neverovatno da mi ne možemo da iznedrimo fizički dominantnog veznjaka iz naše škole nego stalno moramo da kupujemo igrača na toj poziciji. Još od Brašanca škola nije u stanju da stvori pristojnog zadnjeg/centralnog veznog a to je jedna od manje zahtevnih pozicija u fudbalu, već tu redom kupujemo Jevtovića, Šćekića, Zdjelara a sada gledamo da vratimo Fejsu. Trošimo tu novac a potrebniji nam je za nekog jačeg igrača u napadu ili iskusnijeg štopera.
 

Grave

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2011
Порука
2.058
Reaction score
7.936
Leonardo i Đuka su u ligi postigli zajedno 48 golova.
Sadik 12, Suma 10, Natko 8, Stevanović 7 i Asano 4. Sve ukupno 41.
Opet ne razumem repliku na ovo.
Leo i Djuka su dali ukupno 54 po trasfermarketu i 11 asistencija
Suma i Sadik su dali 31 gol i imali 26 asistencije
I opet kazem da su te stvari ne merljive.
I opet se ogradjujem možda ja i ne umem da gledam ovu statistiku lepo... Ali to nije ni bitno za ono što sam napisao

Da li neko može biti kao taj dvojac? Nikad ne može bit niti će biti.

Ali formiraš igru na osnovu nečega što je dobro.
Da li je dobro.
Ne znam. Beše li mi čekamo onoga što si terao iz Partizana da da još dva gola kako bi opstali i platili račune razbijačima bunkera:
Obradoviću, Jojiću, Miljkoviću i Bajbeku?
 

PFChampion

Grobarčina
Учлањен(а)
11.04.2010
Порука
8.890
Reaction score
13.731
Obe ruke za ovo

Употребљив таман колико и Бајбек https://www.transfermarkt.com/ljubomir-fejsa/verletzungen/spieler/46110 Исти тај сајт пише како Натхо можда оде јер је ето превише матор, а онда иде вест за Фејсу у позитивном смислу као да има 25 година, а не као да пуни 33 у августу.... По чему је то Фејса бољи избор од останка Натха ? Шта добијамо уопште са Фејсом ? Шта је бре ово....
 

Kiza Srbija

Grobarčina
Учлањен(а)
04.04.2010
Порука
1.913
Reaction score
4.237
Naročito posle vesti da je večiti rival na pragu pojačanja u liku Aleksandra Prijovića iz Al Itihada, pa bi eventualni angažman njegovog nekadašnjeg reprezentativnog kolege predstavljao odgovor večitom rivalu i pokazao da uprava Parnog valjka želi da oformi ekipu sposobnu da se aktivno uključi u trku za titulu naredne sezone.
E bas cemo im odgovoriti

Nadam se da gmazura i ostala govna obezbede bas neke dobre rave ovom joksicu svake nedelje da ne bude da sve ove budalastine pise samo za saku dolara
 

Nisi

Grobarčina
Учлањен(а)
29.09.2020
Порука
2.120
Reaction score
14.655
Локација
Kipar
Tomic, Ninkovic, Pantic, M. Jankovic, S. Markovic, Lazevski, Grbic, Scepovici...
Ima za ceo tim :D

Bilo bi puno bolje da su doveli Marka Scepovica umesto Bajbeka. Ovo kazem cisto da ukazem na nivo nesposobnosti ovih koji radili zadnja dva prelazna roka. Bice to teski minus kada se podvuce crta.
 

nasa stvar

Grobarčina
Учлањен(а)
01.09.2019
Порука
1.121
Reaction score
2.498
Локација
JNA
Najverovatnije već juna ima da se donese odluka da igrači iz EU nisu stranci.
Odmah prodaš daš besplatno Jojića,Miljkovića, Obradovića, Markoviča, Brežančića, Bejbeka, Banjaka i eto novca za 5,6 Portugalca od 150,200 000.Kakvi domaći igrači za 150,200 000 kad možemo iz EU dovesti na primer Portugalske prve lige mnogo bolji kvalitet, koji se kasnije može i lepo prodati.
Zato je veoma važno da se usvoji to pravilo, imaćemo mnogo jeftinije i bolje igrače i nećemo plaćati abnormalno domaće internacionalce.
Uz igrače EU možemo ostaviti i Sumu i Natka, i naša škola.
To je dovoljan igrački kadar za napad na titulu i grupnu fazu.
 

Kazimir

Početnik
Учлањен(а)
27.07.2018
Порука
117
Reaction score
125
Локација
Beograd
Ne možeš igrača da pokloniš “besplatno” mora neko ili da preuzme njegovu platu ili da se raskine ugovor, nijedno ni drugo izvesno nije realno.
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top