Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

FK Partizan 2021/22.

Статус
Затворена за писање одговора.

Humska

Početnik
Учлањен(а)
26.12.2020
Порука
152
Reaction score
447
Локација
Beograd
Ne znam zašto se forsira ta priča o Zemunelu. Oni koji mogu vrijediti nešto se redovno priključuju prvom timu, oni koji zaista vrijede, ili igraju u prvih 11 ili budu u rotaciji. To da se ne smiju dovoditi polovnjaci, to potvrđujem.

Ne prikljucuju se jer nema mesta pored gerijatrije.
Ako nasa ("druga najbolja posle Ajaksa") skola ne moze da izbaci igraca od kojeg ce se kroz rad u prvom timu za jednu polu ili celu sezonu razviti zamena za Lolu, Obradovica, Miljkovica, Zeku, Urosevica, staklenog Markeca, majstora na zalasku Natka, Bajbeka, Obradovica .... onda je treba zatvoriti. Cemu onda sluzi? Da pravi igrace za Vozdovac, Loznicu, TSC, Nis... ? Pa neka ih prave sami i o svom trosku.

Upravo se potencira zato sto u skoli jos uvek ima materijala i kakva god je, ipak iz nje izlaze momci spremni za dalji napredak. Ali od BIA, Vazura, Rajo itd..... kombinacija nema za njih mesta. A vrlo brzo i lako bi odigrali barem isto i bolje od postojecih na rehabilitaciji. Za to bili placeni 10-20x manje sa potencijalom za naplatu kroz transfer.
Zasto niko ne ponudi neke pare za gore pomenute?
 

Sacayak

Grobarčina
Учлањен(а)
14.12.2010
Порука
4.920
Reaction score
6.183
Локација
Српска
Ne prikljucuju se jer nema mesta pored gerijatrije.
Ako nasa ("druga najbolja posle Ajaksa") skola ne moze da izbaci igraca od kojeg ce se kroz rad u prvom timu za jednu polu ili celu sezonu razviti zamena za Lolu, Obradovica, Miljkovica, Zeku, Urosevica, staklenog Markeca, majstora na zalasku Natka, Bajbeka, Obradovica .... onda je treba zatvoriti. Cemu onda sluzi? Da pravi igrace za Vozdovac, Loznicu, TSC, Nis... ? Pa neka ih prave sami i o svom trosku.
Ne, nego zato što oni koji valjaju će igrati prije gerijatrije, a oni koji ne valjaju će završiti u Voždovcu, Loznici, TSC-u i Nišu. Hiljadu puta dokazano. Malo je neozbiljno govoriti da naša škola ne pravi igrače, kad se zna koliko dobrih igrača je naša škola izbacila. Pogrešno se percipira naša škola. Ne može se svake godine izbaciti 10-15 igrača koji mogu konkurisati za prvi tim. Svi su oni pupoljci, ali samo neki će procvjetati. Takođe, pogrešno je mišljenje, ej imamo Miljkovića na desnom beku, naša škola duradi nešto, prebaci nekog desnog beka u prvi tim. Ne može se vršiti selekcija igrača iz naše škole po pozicijama. Tipa, prošle, pretprošle godine smo dobili Jovića, Terzića, Milovanovića, pa i Popovića, pokušava se sa Baždarom sad takođe. Prebačeni su u prvi tim, zato što se vidio potencijal u njima, ili za rotaciju, ili za prvi tim ili za nešto više. Niko ni njima ne garantuje odmah uspjeh. Uz to, mali milion je njih prošao kroz prvi tim, data im je prilika, nisu pokazali da su za neke više domete, pa sad igraju u tom Voždovcu, Loznici itd. Nećemo od Partizana praviti Voždovac, Niš i slično, samo zbog toga da forsiramo našu školu.
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.742
Reaction score
29.577
Локација
Beograd
Tačno je da onaj ko mnogo vredi dobije šansu, ali tačno je i da talenat, ako mu ne daješ šansu ili ga zapostaviš može i da propadne.
A isto tako talenat može i da se razvije u velikog igrača - ako mu daješ šansu, ako ga neguješ, ako je u klubu koji zna kako da radi sa njim.

Lako je sad reći za Vlahovića ili Kokira, aha vidiš kako je neko uspeo a kako neko nije, ali nije fudbal matematika za prvi razred osnovne pa je lako izračunati da su 1+1=2.

(Bambi Tošić je recimo poboljšao centaršut za 6 meseci u Mančesteru, više nego za svo vreme ranije provedeno u Srbiji. Vlahović je napredovao u Italiji, zato jer mu je trener DAO priliku da igra, a pitanje je kakav bi bio da je otišao, lupam, u Surdulicu ili FK Zemun, ili FK Dinamo Vranje, pa da ga je na primer tamošnji neki trener držao na klupi, jer ga ,,ne vidi,, kao prvu opciju ili mu se ,,ne uklapa u koncepciju,,...)

Lola je super odigrao juče, ali šta Partizan dobija njegovim ,,razigravanjem,, i tako malom minutažom tokom sezone?
Naravno ne ulazim ja u to ko kome šta duguje i koliko je Lola veliki grobar, pričam čisto fudbalski:
Ako Obradović može da igra na visokom nivou i da ga ne muče povrede, onda o.k. ako će Lola da igra često i uspešno, onda o.k. a ako ne - onda možeš da nađeš dva klinca iz svoje škole koji će za mnogo manje novca da Partizanu doprinesu isto toliko.
I još možda kasnije zaradiš nešto na njima.

Čista logika.
 

Humska

Početnik
Учлањен(а)
26.12.2020
Порука
152
Reaction score
447
Локација
Beograd
Ne, nego zato što oni koji valjaju će igrati prije gerijatrije, a oni koji ne valjaju će završiti u Voždovcu, Loznici, TSC-u i Nišu. Hiljadu puta dokazano. Malo je neozbiljno govoriti da naša škola ne pravi igrače, kad se zna koliko dobrih igrača je naša škola izbacila. Pogrešno se percipira naša škola. Ne može se svake godine izbaciti 10-15 igrača koji mogu konkurisati za prvi tim. Svi su oni pupoljci, ali samo neki će procvjetati. Takođe, pogrešno je mišljenje, ej imamo Miljkovića na desnom beku, naša škola duradi nešto, prebaci nekog desnog beka u prvi tim. Ne može se vršiti selekcija igrača iz naše škole po pozicijama. Tipa, prošle, pretprošle godine smo dobili Jovića, Terzića, Milovanovića, pa i Popovića, pokušava se sa Baždarom sad takođe. Prebačeni su u prvi tim, zato što se vidio potencijal u njima, ili za rotaciju, ili za prvi tim ili za nešto više. Niko ni njima ne garantuje odmah uspjeh. Uz to, mali milion je njih prošao kroz prvi tim, data im je prilika, nisu pokazali da su za neke više domete, pa sad igraju u tom Voždovcu, Loznici itd. Nećemo od Partizana praviti Voždovac, Niš i slično, samo zbog toga da forsiramo našu školu.

Kad bi mi u prvom timu imali igrace a ne zasluzne veterane i necije zetove onda bih mogao da se slozim da skola ne moze da izbaci puno igraca koji im konkurisu. Ali sa ovakvim prvim timom?!!
Ja ti tvrdim da smo u svakoj generaciji omladinaca imali momka koji bi posle vrlo kratkog vremena sa prvim timom doprinosio isto koliko sada Miljkovic, Obradovic, Lola, Zeka, Bajbek, Sanicanin. Sa potencijalom da se dalje razvija i unovci.
Plate da ne poredimo.

Sta mislis sa koliko volje i motiva ce neko sa 17-18 godina nastaviti dalje da radi i unapredjuje se kada vidi da Obradovic, Marko Jankovic, Lola dobija minutazu (nakon sto iskapi pivo i ugasi cigaru) a on i mnogi pre njega ni nakon 7, 8, 10 godina vrednog, postenog rada, vecina odvojeni od porodice sa 14-15... ne budu pozvani ni na trening. Makar da pokazu koliko mogu i da li valjaju.
Sigurno si vodio evidenciju koliko mladih igraca je nasa skola upropastila kad tvrdis da su svi oni sto valjaju dobili sansu?
Ja ti tvrdim da ih je bilo i bice vise nego onih koji su zaigrali. Da su pokusali sa njima, u zbiru bi klub vise profitirao a vremenom bi se podigla lestvica prvog tima, posledicno selekcija, organizacija na svim nivoima, logistika.... nego sto daje masne ugovore "nezbrinutoj deci".
 

Goginhosa

Grobarčina
Учлањен(а)
03.01.2015
Порука
1.263
Reaction score
6.962
Braco nemojte me stvarno pogresno shvatiti, opet se ponavljam, ali mislim da je nama titula u sezoni 22/23 10000 puta vaznija od ove godine. U ovakvoj ligi i stanju u istoj, totalno nebitno. Ko se ne slaze, postujem to.
 

Matke22

Grobarčina
Учлањен(а)
31.08.2018
Порука
3.217
Reaction score
8.995
Локација
JNA
Nema teorijske šanse da mi uzmemo titulu sledeće sezone i ova je upitna.
Ne kukam ja džabe skoro mesec dana. Meni deluje da je nama zabranjeno da se pojačavamo, a njihova pojačanja mi govore da oni prave kostur za leto. Oni su već sad ušli u pregovore sa špicem iz Viktorije Gimaraeš da u junu kod njih dođe džabe. Doćiće im taj špic, doćiće im desno krilo i oni će imati kompletiranu ekipu. To desno krilo će zameniti Bena penzionera i imaće odličnu ekipu za ligu evrope...
Nije slučajno što imaju ovako jak prelazni rok, ko uzme sledeće godine ligu ima zagarantovanu ligu šampiona, a to znači 20 plus miliona.

Ne znam kako ovo podnosite ali mi dugoročno gledano nemamo šta tražiti u direktnim duelima sa njima. Kratkoročno, u ovoj sezoni možemo uzeti na oruk titulu i to je upitno. Ne verujem da će Stanoje ostati, lud bi bio da sa ovim sastavom bez pojačanja i sa rasprodatim nosiocima se upusti u trku sa njima.

Posprdivali se ljudi sa mnom kad sam kao nezdrav navaljivao da se dovede Boranija, eno ga sad u Švajcarskoj igra standardno za ekipu koja je prva i koja beži drugoplasiranom 7 bodova. A navaljivao sam jer je jedini sa srpskim pasošem bek koji poseduje ofanzivne karakteristike i fizikalije koje su potrebne tu poziciju.

Ne vredi se sekirati. Da imamo ambicije kao što nemamo od transfera Milovanovića doveli bismo 4-5 odličnih igrača. Veljkoviću ističe ugovor u junu, pa već sad sa njim trebamo pričati dati mu na ruke 500 hiljada i dati mu godišnju platu 500-600, Sedlara treba pojuriti. Ovih nekoliko dana kopao sam i gledao Greniera centralnog veznog, on je brža verzija Natka, ima bolji dribling od svakog našeg krila. Ne znam koliko može tražiti godišnju platu ali pretpostavljam da ne bi koštao više od transfera i godišnje plate koju bismo dali Mijailoviću. Krila ili ofanzivnih veznih ima na pretek kojima ističe ugovor ili kojima je istekao ugovor. Mbenza slobodan, njega i Greniera bi već sad doveo u ovom prelaznom. Daj da vidim tu ekipu koju ne bismo sabili preko brzih krila Meniga i Mbenze. Ne bih žalio na njihove plate.
PS znam da je zabranjeno, banujte me, davajte mi poene, radite šta hoćete. Ja sam ovo morao napisati.
 

Sacayak

Grobarčina
Учлањен(а)
14.12.2010
Порука
4.920
Reaction score
6.183
Локација
Српска
Sta mislis sa koliko volje i motiva ce neko sa 17-18 godina nastaviti dalje da radi i unapredjuje se kada vidi da Obradovic, Marko Jankovic, Lola dobija minutazu (nakon sto iskapi pivo i ugasi cigaru) a on i mnogi pre njega ni nakon 7, 8, 10 godina vrednog, postenog rada, vecina odvojeni od porodice sa 14-15... ne budu pozvani ni na trening. Makar da pokazu koliko mogu i da li valjaju.
Zašto postoje treninzi, nego da mladi igrači dokažu da su bolji od Obradovića, Marka Jankovića i Lole, nakon što dođe umoran od bivše žene Alberta Nađa i popije domaću šljivu da ga razdrma? Postoji selekcija, najboljih nekoliko svake generacije se priključi pripremama prvog tima i treninzima. Oni koji se ne priključe, ili se ne pokažu na tim treninzima, nastavljaju u Teleoptiku svoj razvoj, a ako ni tu ne zablistaju, ko onda može garantovati da neko ko ne pokaže ništa u Srpskoj ligi Beograd, da će odjednom eksplodirati u Linglong Super ligi?
Sigurno si vodio evidenciju koliko mladih igraca je nasa skola upropastila kad tvrdis da su svi oni sto valjaju dobili sansu?
Ja ti tvrdim da ih je bilo i bice vise nego onih koji su zaigrali. Da su pokusali sa njima, u zbiru bi klub vise profitirao a vremenom bi se podigla lestvica prvog tima, posledicno selekcija, organizacija na svim nivoima, logistika.... nego sto daje masne ugovore "nezbrinutoj deci".
Nije nijednog upropastila. Nije im škola noge polomila, ledtejebo. Dobar broj njih je uprava upropastila preranim transferima. Pojedini su sebe sami upropastili nesportskim životom i neshvatanjem ozbiljnosti profesionalnog fudbala.
 

Direktor_Grobar

Grobarčina
Учлањен(а)
29.06.2019
Порука
2.997
Reaction score
15.831
Локација
Beograd
Braco nemojte me stvarno pogresno shvatiti, opet se ponavljam, ali mislim da je nama titula u sezoni 22/23 10000 puta vaznija od ove godine. U ovakvoj ligi i stanju u istoj, totalno nebitno. Ko se ne slaze, postujem to.
Svaka je važna. Evo ja se ne slažem. Ove godine drugi opet ide u kvalifikacije za LK. Ciganima će to da ujebe računicu samo tako. Da ne pričamo što oni ove naše kvalifikacije ne bi prošli.
 

batakpudla

Grobarčina
Учлањен(а)
19.05.2007
Порука
3.871
Reaction score
10.927
Брате Матке, ја се у 99% твојих коментара везано за овај прелазни рок слажем, али брате мили, дај мало кочницу, диши, прошетај мало :D

И теби и нама и Станојевићу и управи, свима је све јасно и све се ово плански ради и плански смо доведени у булу. Али брате мили, ем ћеш да попијеш банану, ем што је сваки други коментар твој :D
 

Matke22

Grobarčina
Учлањен(а)
31.08.2018
Порука
3.217
Reaction score
8.995
Локација
JNA
Znam brate da sam vas sve smorio, smorio sam i samog sebe. Pisem u nadi da ce Stanoje procitati. Kad bih imao njegov mail ili broj ne bih vise pisao. :D

Pisao sam pbg-ovcima pre koje igrace da predlazu al od kad sam ih prozvao da su botovi, ne citaju poruke.

Znam da krsim pravila i prevrsio sam svaku meru jos proslog puta kad me sacayak opomenuo. I tada sam zasluzio ban, a sada tek ali ja ovo pisem iz ocaja i ljutnje. Kad procitam vest o ciganima i njihovim pojacanjima nije mi dobro, kad procitam intervju ilieva tek tada ispizdim jer vidim sta spremaju cigani i na sta ce im ekipa izgledati. Nikad ovakvi nisu bili.

Smorio sam i zasluzio sam ban.
 

Amadeus

Grobar
Учлањен(а)
20.07.2021
Порука
655
Reaction score
1.540
Локација
Jug
Znaju oni i sami koga treba da dovedu al ih jebu dva faktora, prvi pare, drugi što ti igrači neće kod nas, a ima i onaj treći treneri Partizana su obično sujetni do bola i kritiku prihvataju samo kada je u formi hvaljenja.

A ako stvarno misliš da će država dati garancije nama kao ciganskim pojačanjima onda ne znam šta bih ti rekao, i za Natka sam u šoku a on je kod nas već dugo.
 

PFChampion

Grobarčina
Учлањен(а)
11.04.2010
Порука
8.871
Reaction score
13.631
Kad procitam vest o ciganima i njihovim pojacanjima nije mi dobro, kad procitam intervju ilieva tek tada ispizdim jer vidim sta spremaju cigani i na sta ce im ekipa izgledati.
Изгледаће као и до сада на преплаћену групу индивидуалаца која има комплетну логистичку подршку актуелне власти, а без које би се за мање од сезоне претворили у групу незадовољних туриста
 
Последња измена:

Direktor_Grobar

Grobarčina
Учлањен(а)
29.06.2019
Порука
2.997
Reaction score
15.831
Локација
Beograd
Otkud ti to da drugi ide u kval za LK ?
Grešiš, to je od sezone 22/23.
@LuizEverton

Ne gleda se tako drugari.

Da ne petljamo previše: za sezonu 2022/23 evropske ulaznice već su podeljene, završili smo na 16. poziciji, s bodom manje od Kipra

Sledeće sezone prvak kreće u LŠ a tri tima idu u LK


2023/2024 po svemu sudeći (11sto mesto)
Prvak direktno u LŠ
Drugo mesto ide u Champions Path teže kf za LŠ

1 mesto imamo za LE

2 za LK

Ovo je provereno. :)
 

ulaz "O"

Hodajući porok
Уредник
Учлањен(а)
01.06.2017
Порука
2.157
Reaction score
14.443
Локација
Brdo Banovo
Odmori Matke od cigana, jebali te cigani. Fascinacija budjelara direktora, sportskog direktora i trenera Aleksandra Vu...Terzica, Toze i Stankovica.

Strasni cigani i njihova pojacanja:
Krenuli od onog mucenika koji je doveden i placen kad i popularni Suma. Samo je to psst, onda ovi skoriji, Garsije, Van Parle, Dioni,Risario. Falcineli,Sisinjo, Ciganjinjo. Koga vise zaboli.
Doveli, placali, u minusu sa svakim od njih i mi sad kao drhtimo jer eto oni dovode.
Sto da i ne dovode, zacrtao im drzavni vrh, ovaj sportski sektor titule.
Jedina ekipa u univerzumu koja za cetiri sezone postane prvak pet puta. 2021 dodje volsebno titula iz '46 i sad kao nesto razmatramo.
Dovode?
Pa jok, najbolje da ne dovode- kad je bal, neka Je sns maskenbal.

Problem je "samo nasa" uprava. Imaju volju za titulom, koliko i drzavni vrh.


Da ne bude totalno skretanje sa teme, imamo +5 na tabeli ( hvala Surdilici, gde culi i ne culi), nastavak sezone popularno nazvan cigansko proleca pocinje. Da podrzimo tih 11, po neku izmenu i Lolu Smiljanica, pa kako bude.

U inat svima.
 

JasminaT

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2010
Порука
21.441
Reaction score
40.949
Локација
Žrnov
Tačno je da onaj ko mnogo vredi dobije šansu, ali tačno je i da talenat, ako mu ne daješ šansu ili ga zapostaviš može i da propadne.
A isto tako talenat može i da se razvije u velikog igrača - ako mu daješ šansu, ako ga neguješ, ako je u klubu koji zna kako da radi sa njim.

Talenat će se razviti samo ako bude radio kao da tog talenta nema.
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top