Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

FK Partizan 2021/22.

Статус
Затворена за писање одговора.

PFChampion

Grobarčina
Учлањен(а)
11.04.2010
Порука
8.872
Reaction score
13.639
Нажалост ово је могло да се очекује. Станојевић га није видео у тиму од почетка и то је то, све после што се десило десило се на темељу тога да се тренеру тај играч не уклапа у замисао коју има. Бата је имао сличан став у вези Суме и Сума је отишао на позајмицу.....Станојевић га сада не види у тиму - раскинут је уговор.
Дакле тренер га не жели, управа је хтела да га прода, а Суми се или није свиђао избор клубова или није уопште ни било понуда.
Имамо и случај Асано који је отишао или због неплаћених плата на време или зато што су хтели да га продају у неки АЛ-Хилал АЛ-Милал-Килал, а он тамо није хтео да иде па је искористио неизмирене обавезе да се извуче из насилног трансфера. Једина разлика између ова два случаја је да је тренер хтео Асана али није хтео Суму. Са друге стране тај Асано би био продат на лето сигурно тако да се у оба случаја тренер питао онолико колико му је управа то дозволила и ни мање ни више од тога.

-Управа ће испунити жељу тренеру ако се тренеру играч не свиђа и решиће се тог играча - продајом или раскидом уговора на штету играча.
-Управа ће урадити све да убеди тренера да неки играч треба да буде продат јер је ето клуб у дуговима и тренер може да се сложи са тим или да се не сложи, а ако се не сложи вероватно ће се решити тренера па ће продати играча.
-Управа ће испунити тренеру жељу и довести играча АКО се то слаже са постављеним буџетом за довођење појачања - што значи "тренеру ево ти два динара снађи се"
Сума Сумарум - управа ће урадити све да прода играча или да се реши неке тешке плате.....јер они увек пажљиво брину о дуговима и то раде са таквом стручношћу, елеганцијом и дисциплином да нам се дуг за 5-6 година увећао само за дупло.

Очигледно је да међу навијачима постоји подељено мишљење у вези Станојевића и једногласно мишљење у вези управе али никако да јавност тотални фокус баци на управу уместо што се оволики фокус ставља на апсолутно замењиве елементе какви су тренер и играч. Ова управа је незамењива....и она пре ње је била и она пре ње јер и кад их замениш као да их ниси заменио, исти профил људи зајаше клуб......то је наш непролазни проблем, а Сума, Станоје и остали су пролазни проблеми коју могу лако да се реше.
То је наш проблем - руководство клуба, а не тренер, играчи, Миша пилатес, Биља итд....... Јавност се великим делом понаша као да је Станојевић и тренер и СД и председник....као да он одлучује колики ће буџет да буде за појачања и за колико и кад ће играч да буде продат. Због овога стајем на страну сваког тренера по дефаулту без обзира да ли га током сезоне критикујем или не јер људи који воде клуб то раде катастрофално и зато не могу, а да не подржим тренера (са свим његовим манама) кад се зна у каквим условима ради. Сад ће неко помислити "па тренер може да оде ако га минирају"....добро тренер ће да оде....и ко ће да дође ? Па доћи ће неко ко ће да прихвати оно што онај пре њега није.... Ђукић је био доста омражен и Киза......замењени су и сви знамо шта је било........

Ако си навијач Партизана лако је дочекати квалитетног тренера и квалитетног играча али дочекати да имаш квалитетно руководство - научна фантастика. Какав Станојевић, какав Сума, Киза, Ђукић, Миљкон, Јојић........то су све људи који се скоро ништа не питају. Станојевић и било који други наш тренер сваку одлуку коју доносе то је највећим процентом одлука управе јер не можеш да доведеш "аждају" ако ти они кажу имаш 700 хиљада за појачања и до одређене цифре ограничен буџет за плате........ Управа све то диктира, а сваки тренер у Партизану има веома мало простора за маневар.......
Замрсио сам га сад али ето то би било то на ту тему
 

dusan.petrovic

Grobarčina
Учлањен(а)
18.05.2018
Порука
1.458
Reaction score
5.792
Локација
beograd
Veruj mi, samo iz poštovanja prema momcima iz moderacije koji su mi skinuli ban zbog napušavanja takvih poput tebe nakon derbija, neću da pljunem po tome i uradim isto dva dana kasnije
Zašto imas potrebu da napusavas ljude? Svako ima pravo na svoje misljenje, cim nije po tvom, ti bi da napusavas.
Decko ti je postavio logicna pitanja, ako nemaš odgovor, to je ok, ali cemu durenje.
 

tobacco

Grobarčina
Учлањен(а)
02.12.2012
Порука
2.569
Reaction score
8.008
inače kad već pominjemo udbaškog zlikovca, zanimljiva priča... kao što je Kosta Vujić imao generaciju Jaše Prodanovića, Jovana Cvijića, Mihajla Petrovića Alasa, Ljube Stojanovića... tako je i nekim čudnim spletom okolnosti (i udbaško-satanističkim eksperimentom), generacija gimnazije iz Bačke Palanke krajem 60-ih izbacila generaciju: milorada vučelića, mihalja kertesa, jovice stanišića, mileta isakova... on je pripremljena nesreća i jedan od simbola svih srpskih nedaća poslednjih decenija, uz cecu, džvedždu i pink usudio bih se reći i ponajveća.
 

Maks778

Dežurni spam majstor
Учлањен(а)
30.08.2019
Порука
332
Reaction score
1.351
Локација
Vasiona
Čekajte, Jel stvarno mislite da ti dodješ i napadneš trenera iz sve snage, u danu kada isti napadne drolju za odlaganje i da će isti trener da mu oprosti sve ovo dok Suma “piša” po autoritetu šefa? Saberite se.

Dal se neke stvari, rešavaju putem instagrama?
Apsolutno, ne.
Tu barem nemam nikakvih iluzija po tom pitanju.
Sa druge strane, putem istog tog obraćanja na instagramu, bili smo u prilici da iz prve ruke saznamo neke stvari.
Kao prvo. Rešena je misterija "Pasoša iza kreveta".
Samim tim i odlaska, tj neodlaska na pripreme.
Realno, nama je to drugačije prezentovano. Pa i ja sam sam bio u uverenju da Suma nije želeo da ide na pripreme. U znak nekog bunta, jer mu se duguju pare. Dakle, moja pretpostavka. Nelogično mi bilo, da najboljeg igrača, ne vodiš na pripreme. U nedostatku informacija, neretko puta se donose pogrešno zaključci.
Na kraju se ispostavilo, da su Sumi ukrali pasoš. Da je preko ličnih veza, izdejstvovao da pre predvidjenog roka, potrebnog za novi pasoš, on obezbedi sebi pasoš i dodje u Beograd, dva dana pre odlaska na pripreme.
Dva dana pre odlaska na pripreme!
To, niko demantovao nije. Kao ni informaciju da je taj pasoš bio u ambasadi, dok se tim nije vratio sa priprema.
Pa, zamislite sada da vi slušate laži o sebi. Gde "naš" trener izjavi, slaže oko tog pasoša, kreveta i svakojakih gluposti. Ispade, da naš trener, nije želeo da povede Sumu na pripreme.
I onda, mesecima idu lazi oko tih priprema, pasoša iza kreveta itd.
Pa, normalno da će lik osetiti potrebu da izadje u javnost i kaže.
"Ne, to je laž! Ovo je istina"
Mesecima, nekako, slučajnost ili ne. Od dolaska Jojića, Suma biva skrajnut. Neretko ni u protokolu. Navodno Povredjen.
Ne verujem da ima bilo koga ko je verovao u tu višemesečnu povredu.
Nije ovo nešto što traje od juče. Meseci su u pitanju. Nije mi jasno, kako se i ranije nije oglasio, već je, kako sam kaže, "radom i zalaganjem, pokušavao da popravi svoj tretman", kod "našeg" trenera.
Kao da su svi bili u uverenju, da se nikada oglasiti neće. I da će izrečene laži, jednostavno, tek tako proći.
E, onda kada je video da ne vredi.
Samo mi nije jasno, kod ovih što mu osporavaju što se oglasio.
-A, šta je trebalo da radi?!

I sad niko ne postavlja pitanje verodostojnosti njegovih reči.
Niko ne kaže da izrečeno nije tačno. Sem onog jadnog Bombaša, koji pokušavajući da stane u zaštitu "našeg" trenera, promrlja nesto u fazonu "On izgubio pasoš, a ne mi" wtf . I postoji "lekarska dokumentacija".. Nigde veze s vezom...
Obrazloženje nakon što se postupilo po želji "našeg" trenera. Nakon što je i Suma oteran, nije da je pričao laži. Već da je.. Pričao.
A, nije smeo ni da priča.
I sad dolazimo možda i do suštine cele priče, koja se može podvesti pod dva pitanja. Upućena jednoj uigranoj ekipi. Odnosno "našem" treneru i ovoj trojici koji daju podršku "našem" treneru.
1. Zašto Suma nije bio na pripremama, ako je dva dana pred odlazak na pripreme bio u Beogradu.
2. Zasto lik nije igrao, ukoliko nije istina da je bio povredjen?
Možda i još jedno, treće pitanje.
3. Hoće li "naš" trener, Bombaš, Gmaz, Vučela. Hoće li neko od njih pojedinačno. Ili će kao ekipa, zajedno. Da namire finansijski gubitak koji je nastao nakon jednostranog raskida ugovora?
Klub će svakako morati da ga isplati do poslednjeg centa, definisanog ugovorom. Plus gubitak od eventualnog obeštećenja, na koji bi klub imao pravo, da nije stao iza želje "našeg" trenera?
To igrački.. Tek je to suvišno i spominjati. Ne sumnjam ni najmanje da će Jojić to da anulira.
Jojić ili neki drugi iz ešalona miljenika "našeg" trenera.
Sad kada je postigao šta je želeo, možda dovede još kojeg povratnika, još neku kombinaciju.
 

zzzz

Grobarčina
Учлањен(а)
20.07.2010
Порука
1.253
Reaction score
3.717
Ajmo redom
Koliko već kukamo kako je Stojković nesiguran, da je njegovo vreme prošlo, da nas je koštao jako važnih bodova pa i naredne runde u Evropi... Svaka čast što je golman meseca u Arabiji ali ovde nam je živce kidao. Naravno da nas je spasao ne zna se koliko puta ali je iz meseca u mesec njegova forma i sigurnost bila u padu. Znali smo da smo ostali bez šanse za titulu još polovinom prošle sezone, znalo se da nemamo dugoročno rešenje za golmana. I šta uradi Stanojević? Maksimalno forsira Stojkovića na golu umesto da jednog od preostalih golmana celu polusezonu sprema za ovu godinu. Apsolutno je nenormalno da u prvih 5 utakmica ove sezone nama brane 3 golmana. Brani Stojković, sa njim napadaš Evropu i onda ga prodaš???.... Ja stvarno ne mogu svaki put da upirem prstom u Upravu jer je nemoguće da sve rade bez saglasnosti sa trenerom. A po izjavama deluje da lepo saradjuju. OK, Stojković je prodat plus se pojavljuje interesovanje za Popovića. Brže-bolje se angažuje Lukač koji je od odlaska iz Partizana zabeležio 116 utakmica na kojima je primio 161 gol! Šta će nam Lukač? Niti je prvi golman, nema iza sebe neku blistavu karijeru plus je mator i nije zalog za budućnost. Apsolutno bespotreban dolazak. Znam, kažu treba imati 3 golmana. Super, nedobog da je neki klinac taj treći golman jer niko ne može da kaže da se na Lukača može ozbiljno računati. Dugoročna ideja za golmana – ne postoji!

Stojković je u zimskoj polusezoni branio 11 utakmica, Popović 8. U ovoj sezoni Stojković je branio 1 utakmicu u prvenstvu i kući protiv DUC. Popović 4 u prvenstvu i 6 u Evropi. Stevanović 4 u prvenstvu i ušao u penal seriji protiv Sočija.
Ovde mogu da se složim čisto fudbalski da je Stojković mogao manje da brani proletos, jer je u završnoj fazi karijere, a trebalo je videti da li se može računati na Popovića. Opet, sa druge strane ni 8 utakmica za Popa u drugom delu sezone nije bilo malo. Posebno što nije baš Buffon u najavi. Pri tome Stojković nije neko od juče, znamo celu istoriju, bio je kapiten, sa uticajem u svlačionici i ne ide da se neko takav škartira bez pardona, iako je bilo jasno da polako postaje teret.
Ali ajde da vidimo gde smo sad, u prvenstvu na 9 utakmica primljena 3 gola, u Evropi na 7 utakmica 5 golova. Pri tome, nezapostavljanje Stevanovića dalo rezultat u njegovom aktiviranju za penale zahvaljujući kojima smo prošli Sochi.
Lukač došao kao treći golman, nisam ga ni video za sve ove nedelje, ne znam u čemu je problem da imaš iskusnog trećeg golmana, posebno ako je svestan svoje uloge da će uleteti baš ukoliko bude neki čudan splet okolnosti. A ako imamo talentovanog mladog golmana, svakako je bolje da brani u Teleoptiku, nego da čami čekajući kad će da dođe na klupu. Tako da nisam baš siguran šta ti je značilo da ne postoji dugoročna ideja za golmana. Imamo mladog solidnog golmana za kojeg je jasno da je projektovan da bude prvi i rezervnog golmana koji zna da će imati solidan broj utakmica tako da nije nezadovoljan.

Transfer politika kluba je tek komična. Trener kaže da mu je super ekipa, ne trebaju pojačanja, Ivica u ekstazi! Samo zamena za Asana i to je to. A kako je tekla naša transfer politika za ovu sezonu? Otišli su Bagnack, Stanojlović, Cucin, Dennis Stojković, Matić, Radmanovac, Čolić, Pešukić, Sveta Marković i Filip Stevanović. Za poslednju dvojicu se znalo da odlaze. Još Stanojević nije dao odgovor na optužbe koje su izneli Stevanović i Bagnack što je neverovatno. Naravno, sad i ne mora ali posle prozivki ćutati...Hmmm... Bilo je očekivano da je Maki posle te izjave bivši iako je bolji od oba štopera plus može da igra i na poziciji zadnjeg veznog a ne da gledamo Lolu kapitena kako nešto pokušava i pokazuje nemoć. Međutim, Bagnack je na spisku igrača za odlazak u Sloveniju na pripreme!?!?! OK, ništa mi nije jasno, jedno se priiča, drugo se radi, nešto se oprašta, nešto ne.

Sveta je uleteo kao bonus prošle sezone i odigrao odličnu sezonu, posle koje nije bilo realno da ga zadržimo. Filip je prodat u prvom delu sezone i ako pričamo da je bilo nelogično forsiranje Stojkovića, kakva je bila logika da se forsira Stevanović, pored Jovića koji se lepo nametnuo kao sledeća koka za prodaju koju treba forsirati. Osim što je naše dete i što nije zaslužio da mu sjebemo karijeru uz neigranje u periodu u kom treba da igra. Bile su tu i povrede, slabija forma, ne znam da su prozivke bile direktno na Stanojevićev račun, sve i da jesu, ne vidim ni zašto bi trener sa svakim nezadovoljnim igračem polemisao preko medija. Inače igrač iz Faljijeve agencije, ako je to bitna informacija.
Sto se tiče Banjaka, mogao je da igra više, a i nije morao, prosto ne znam gde si video taj ekstra kvalitet da bi se posebno žalilo za njim. Znam da je u Olimpiji u poslednjem kolu zasrao zbog čega su ostali bez titule. Ok, svakom se desi. I Strahinja za kojeg mislim da će biti top igrač je u poslednjoj utakmici u kupu imao dve loše intervencije. Sve u svemu, Banjak prosečan igrač, zauzima mesto stranca, opet rezultati i broj golova primljen za sada ne govori da treba previše da kukamo za njim.
Što se tiče Stanojlovića, Cucina, Dennisa Stojkovića, Matića, Radmanovca, Čolića, Pešukića... Možda je moglo da bude više strpljenja sa nekim od njih, ali živi bili pa videli da li će neko od njih napraviti solidnu karijeru.

Koliko je Stanojević nedosledan svojim izjavama najbolje pokazuje primer Štulića. Dečko ne može da igra u Partizanu što smo se svi uverili prošle sezone. Ove, Stanojević najavljuje da za njega nema mesta i preporučuje pozajmicu koju on odbija zajedno uz Dennisa Stojkovića i Čolića. OK, šansu dobijaju Milovanović i Baždar. Iskreno, SUPER! A onda njih dvojica nestaju i šansu dobija Štulić!?!?! Kako ovo objasniti logično? OK, pokazao se na treningu. Pa onda ukinuti pozajmice pa neka sve svi bore na treningu. Apsolutno nepravedno prema sva tri igrača, jer gurati jednog koji ne zna, na uštrb svetle budućnosti koja se vidi kod druge dvojice, je bezobrazluk.

Štulić odigrao 14 minuta u ovoj sezoni, da li je realno da pričaš o guranju, ne znam šta je bila poenta ovog dela.

˝Dolasci su uslovljeni odlascima˝, je nešto što godinama slušamo u Partizanu s tim što je pored Ivice i trener počeo to da govori. Dolazak Danila Pantića je skandal pa makar bio on najbolji na svetu. Ljudi se uhvate njegove igre, dobar je, spreman je i ostalo, ali mi to ništa nismo ni trebali da vidimo jer vrata Partizana su za takve osobe morala doživotno da budu zatvorena. Ne interesuje me kratkoročni plan, ako i on uopšte postoji, mene Partizan zanima i zanimaće me do kraja života i neću da je politika u klubu ista kao pre 10 godina. Ceo fudbalski svet se razvija samo se mi držimo istih metoda i muljanja. Bukvalno ako nemaš gde a deo si menadžerske ekipe, dodji u Partizan da oporaviš karijeru a ako ne uspeš – nikom ništa. Nenormalne pare se izvlače iz kluba u saradnji sa menadžerima, kojih ima na papiru ali i onih koji putuju i privatno se druže sa Vazurom i Ilievim. A trener je saučesnik.

Jbg, sa jedne strane te interesuje samo Partizan, a sa druge strane iz visoko moralnih razloga cemo da se odreknemo igrača koji može da pomogne. Eno i Cholo šuruje sa menadžerima pa vratio Grizmana koji pri tome otišao u direktnog rivala. Bufon nije prešao u Parmu kad su se vratili u Seriju A, otišao u PSŽ, pa sada kad se vratio bilo otpora navijača. A propo modernog sveta i morala u fudbalu. Na stranu, i taj pristup mi je ok. Panticev prvi odlazak je bio sramotan i da sam se ja pitao verovatno ga ne bih vraćao prethodni put. Ali tad je ćutao, došao iz drugog plana, odigrao odličnu polusezonu, posle se relativno uklopio u opšte sivilo. Ni sad mi nije bilo jasno što ga vraćamo, ali realno je bio među najboljima na početku sezone. Ali jbg kad nisi u dobrom treningu i nemaš kontinuitet, često se i povređuješ (zvuči poznato?). Nekad smo imali više koristi, nekad manje od povratnika, ali ne slažem se da treba uvesti veto na to.
Slažem se da inače ima izvlačenja para preko fiktivnih igrača, jbg jedan Đilas je bio u šampionskom timu kod Nikolića, pa nedavno potpisaše onog Lalatovića što kod nas igrao po trećim ligama.

Odlično je, prvi smo i uzećemo titulu, ušli smo u grupe u Evropi i imamo odmah pobedu na startu, ali pogledajte širu sliku ovoga kako se posluje i radi, od sportskog sektora preko lopova u foteljama, nema dugoročno Partizan ´leba od ovakve politike.

Čekaj druže, kakvo jebeno ALI. Jel ti stvarno misliš da zvezdasrbija čeka da nam na poslužavniku da titulu? Ja ne znam da li si se probudio iz nekog zimskog sna ili si bio u inostranstvu prethodnih 7 godina?
Evo ti stanje posle 9 kola u prethodnim sezonama
Sezona 2015/2016 cigani 23, pfc 16
Sezona 2016/2017 cigani 22, pfc 16
Sezona 2017/2018 cigani 25, pfc 20
Sezona 2018/2019 cigani 25, pfc 20
Sezona 2019/2020 cigani 24, pfc 23
Sezona 2020/2021 cigani 27, pfc 21
Jednom se desio tango smrti, inače i te sezone je posle 8 kola bilo -9, pa su se u narednim godinama uozbiljili, jedini gubitak bodova u prvih 9 kola u narednim sezonama je bio u derbijima. Na polusezonama smo već odustajali od titule. I sad je posle jedne titule u prethodnih 6 godina kao ok što ćemo da uzmemo titulu, ali... Pa jbt, stvarno. Što bi rekao direktor Grobar šanse su nam trenutno 40% da uzmemo titulu, ali aj jebeš titulu... Možeš li da mi nabrojiš dve sezone koje smo vezali u poslednjih 25 godina da se tu videlo neko planiranje, neka strategija u smislu jasnog napretka kluba. Meni pada na pamet 2003/04 i 2004/05, a onda u sledeću sezonu napadamo LŠ sa Bojom i Grubješićem.
Jbm li ga, da smo u normalnoj zemlji, pa da kažemo e, sad ćemo da 3 godine nešto gradimo i onda ćemo biti jaki. A protiv sebe imaš zvezdusrbiju!!! I onda ti malo titula koja ti 90% obezbeđuje grupu u Evropi i koliko toliko normalno funkcionisanje i mogućnost da održiš konkurentan tim. Jbg, ne sme da bude ALI u ovom trenutku.



Dolazak Rikarda je pun pogodak i da me neko ne shvati pogrešno, super što je naš, ali to je tek neka mutljavina u rangu ˝prljavih nogu˝ iz rupe. Ne bi me čudilo da su se i konsultovali sa ekspertima koji su slične stvari radili sa Bukakeom. Uglavnom, ugovor je takav da je u rangu državne tajne i za procenat koji sleduje Arapima ćemo saznati tek kad se pare budu delile. Ni to mi ne smeta, smeta mi što je to Vazura završio i znam da će on bolje proći nego Partizan. Za Saničanina sam napisao da je solidno rešenje za našu ligu ali i dalje tvrdim da je Maki bolji i od njega i od Vujačića, no nebitno. Bar smo ga doveli na vreme a videli smo i od njega ˝bravure˝ ali ništa strašno, svako napravi sranje. Strahinja Pavlović je pojam za štopera Partizana ali je i on znao da kiksne. Dolazak Miletića i brza minutaža su još jedan pokazatelj da se jedno priča a drugo radi, ili to zavisi od slučaja do slučaja, svakako nedoslednost se nastavlja. Je l prošao Miletić pripreme? Koliko je on treninga odradio sa ekipom? Protiv Neme nemam ništa iako sam jedva čekao da ode zbog pada forme, ovde ga navodim samo kao primer jer je tek došao. Menig je došao kad i Miletić, kad smo ušli u Evropu. Van svake pameti. Strepiš cele kvalifikacije i kad konačno ostvarimo cilj ti dovedeš igrača koji nam je trebao pre toga?!? Super što je došao, već je dao važan gol ali sunce ti malo je falilo da zbog kockanja ne igramo Evropu. A to kockanje je izgleda nešto što mora da ide uz nas. Ali ok, trener je zadovoljan, sve je dobio šta je hteo i kad je hteo. Sam je to više puta potvrdio. Prvi smo, odličan start u Evropi ali...

Ne znam tačno o kakvom muljanju sa Rikardom pričaš, to nam je klasičan modus operandi, vraćamo igrače koje znamo. I ne znam što bi se javno pričalo u ugovoru, pa ponosni smo što u KK ništa ne curi iz kluba. Slažem se da su pojačanja morala ranije da dođu, ovako smo prošli u grupe kao 2010 sa pojačanjem na beku u vidu Radiše. I opet ovo ali na kraju.

Sa svakim novim dvomečom mi smo kukali kako nemamo sreće na žrebu kao da igramo u najmanju ruku sa CSKA i posle Sportingom. Ali mi nesvesno priznajemo koliko smo kao klub nazadovali jer se plašimo prosečnih ekipa kojima bi se ranije radovali na žrebu. Pa šta bi bilo da nismo igrali kvalifikacije za treće po kvalitetu takmičenje, da smo morali još jače da prođemo? Prošli bi al juče! Zašto to kažem? Zato što sam hteo da umrem protiv ruskih ratara jer naš trener ide na penale! Zato što u produžetku viče ˝AJDE IZDRŽITE JOŠ MALO˝! To nije Partizan! Bukvalno se igramo lutrije. A onda dolaze prosečni Portugalci koji su nam tamo osakaćeni u par navrata držali čas fudbala da ne znamo gde je lopta. ˝Zaražene su rezerve, igraće prvi tim˝, govorilo se. Pazi majke ti. A trening, a rezerve, a druga utakmica? Ljudi su putovali non-stop avionom, igrali i nisu odlagali utakmice, sve tako osakaćeni. A onda je došao revanš i sve to je došlo na naplatu. Zasluženo smo prošli dalje jer su oni fizički bili mrtvi. Igrali smo 5 jakih i važnih utakmica, Rusi x 2, Portugalci x 2, derbi pre neki dan. Pobedili smo jednom! Nemojte samo ove Kiprane da mi navodite kao jakog protivnika molim vas, nisu ni Rusi ni Portugalci jaki ali su bar važne utakmice bile.
Preteruješ. Ti ruski ratari su do prošlog kola bili drugi na tabeli, trenutno su četvrti. I ne znam da li pratiš koja se lova vrti tamo i kakvih igrača ima u toj ligi. Odigrali smo odličnu utakmicu u BG, uz visok tempo, aj sad da kukamo što smo tek na penalima, a ne u produžecima prošli. I što nismo napali, da publika bude srećna, pa makar primili 3 komada iz kontre, kao što smo primili i u regularnom. A to što nismo čuli za Sochi ili su osnovani pre 3 godine... Pa i Zenit je u basketu, pa zamalo odoše na F4. U Portugalu smo odigrali najlošiju utakmicu i odlično prošli. U revanšu smo prošli pre svega, na domaći teren, iskustvo trenera i kluba u dvomečima u Evropi.
A tek ovo od 5 jakih utakmica, pobedili smo samo 1. Izvini, ali mi zvuči kao klinačko prepucavanje sa ciganima po sajtovima.

A derbi? Pa pokradeni smo. Čist gol poništen i o tome se ćuti. Neujednačen kriterijum (faul nad Vujačićem) i o tome se ćuti. Ne treba da budeš ˝Pantićev svedok˝ da ti to smeta već Partizanovac, jer si pokraden u derbiju i nećeš da ćutiš! A ćute svi... Na internetu se može naći čak i pravdanje VAR-a kod našeg gola, i to od strane pravih Grobara, jer je Urošević napravio faul! Koji bre faul!? Sad se podržava i ćutanje na nepravdu samo zato što je u pitanju Stanojević i to ne mislim samo ovde na forumu! A o situaciji kod njihovog gola se ne govori, valjda smatra čovek da je sve bilo čisto, opet, van ovog foruma (lično nešto). E upravo mi deluje da ovde mnogi kritiku trenera gledaju kao lični napad jer mi je neverovatno da neke stvari ne vide. Isto je i po pitanju Sume...

Misliš ti i ovi što 3 dana drve o tome da bi kukanje na suđenje donelo nešto. Bilo bi nam puno srce (slomljeno). U medijiima bi bilo grobari kukavci, Stanoje kalimero, za čas bi progutali tu temu. Ovako se oglasio na slučaj proliv, opleo usput i po opstoj situaciji i čak ni romi nisu imali šta pametno da kažu u svoju odbranu. Stvoren je kakav takav pritisak i na jebenu superligu, nije to bogznašta, obraćanje je pre svega bilo upućeno ka grobarima i našoj aktivaciji kakva je bila i 2017, ali od svega mi morališemo a zašto nije juče, a što nije ovako... Pa ko se iz JSD Partizan, iz celog JSD od 2017. kurčio, nastupao bez pardona i branio klub u svom sportu da stane na put ovom zulumu i ikebanizaciji.
Ovde sve moralisti, svi junaci nikom ponikoše, ne znam koliko ljudi odavde dolazi na stadion redovno, ali od prve dve utakmice i preskakanja sa juga, utihnulo i vučiču pederu. A Stanoje sutra da izađe i kaže vučiću pederu, bilo bi sad je našao, što nije rekao u direktnom prenosu derbija.

Kad smo kod Sume, ova poslednja dešavanja su potpuno nenormalna kao što je nenormalno da na onakvom istupu trenera, kad pukne i pokaže neki bes, taj isti trener pohvali suđenje OD KAD JE ON OVDE, ne spomene poništen gol i pokraden derbi, VAR je super spravica!? Ooook! Nego, pasoš, plata, povreda, sve je to deo očigledno ličnog rata sa Sumom. Nonsens da je on istupio po nalogu kluba je brzo osporen izletom Ilieva koji je verovatno komiran bio kada su se druge stvari dešavale oko nas ali kod Sume je bio prisutan i duhom i telom. Pisali su o plati Sume, da li po nalogu ili ne nije više ni bitno kao što nije bitno bilo ni po pitanju Moreire. Bitno je da se najbolji igrači (o tome može da se diskutuje) ˝primoravaju˝ da napuste klub na isti način. Sumina plata je 400.000 eura i sa tom platom nije ni u TOP 5. Ali ide priča od 500 do 700 hiljada. Aha, onda će da se prospe priča da zabušava na treningu, da je često povređen. Navijač čuje... Onda krene priča da bira utakmice, a priča krene da se širi i podela se stvori. Teren je spreman. Sve što se dalje desi ide igraču po leđima jer je deo publike protiv njega. Trener, verovatno i saigrači (videti pod slučaj Asano u predstavi Markovića i Stojkovića), Uprava i na kraju navijači. Trener je udario, udario je Iliev. Sumina epizoda u Partizanu je završena. Nedobog da se pomire, to je tek pogubno po Partizan. Doduše i Maki je optužio trenera javno pa je bio na spisku za pripreme. Mislim da nam Suma treba ali posle ovoga je kraj. Žao mi je ali opet je bar olakšao dušu i rekao neke stvari koje Ivica Iliev nije opovrgao. OK, rešili su se Sume, sad će sve biti ok. Ne mora više trener njemu da posvećuje minutažu na konferencijama i bar ćemo mi biti pošteđeni blamaže u klubu da trener javno blati svog igrača. Ali opet nije prvi put da se dešava i zato ja Stanojeviću ne verujem. Moreira, Cleo, Diarra, Filip Stevanović, Maki Bagnack, Suma! Da nije malo mnogo problematičnih igrača? Koji je još trener imao ovakav spisak? Nemojte mi molim vas samo pominjati Doktorovu poslednju izjavu o Stanojeviću. Nije sigurno mogao da zna kakva se hajka vodila na njega na ovom forumu direktno iz stručnog štaba. A i da je znao, super što je lepo pričao o treneru sad, znači da je Moreira čovek.

Dok ovo pišem, Sumu najurismo. Jbg, žao mi je što se nije došlo do kompromisa, mogao je da ima značajnu ulogu u ovom timu, ali ako je došlo do priče "on ili ja", nemam dilemu ko je višak. Suma je ekstra talentovan igrač, ali uz dužno poštovanje nama, to što je njemu Partizan vrhunac karijere, govori da tu nešto nedostaje. U Izraelu nije imao učinak, kod naša tri trenera je bilo konstantno trzavice, previše da bi bilo slučajno i da bi se natovarilo na leđa sadašnjem treneru. A opet u današnjem vremenu, kad je sve dostupno i sve se zna, da se nije do sada pojavio neki Ludogorets, Dinamo ZG, Fehervar, koji će da mu da platu kao kod nas i da mu da da bude ključni igrač, jeste simptomatično. Cela priča je išla u vrlo negativnom smeru i očigledno je moralo da se preseče.
I ovo nabrajanje Moreira, Cleo, Diarra, Filip Stevanović, Maki Bagnack, Suma... Ne znam baš otkud Cleo, Diarra tu, pošto stranci inače dođu da bi u Srbiji proveli 10 godina, za Filipa sam gore pisao i za Makija prosečnog. Ali sve u svemu, Murinjo se za sezonu pokači sa više igrača. Oko Moreire jeste bilo sve neelegantno, uz određene sličnosti sa Suma slučajem. Čovek nas je zadužio i zaslužio da ode kao počasni građanin, kad je već odlučeno da nije potreban. Samo ne znam da je Stanoje na proleće oterao Stojketa, da li bi i njega dodao na ovaj spisak?

Stanojević optužuje Sumu za povrede, da je igrao nezalečen. A što se ne priča o Danilu Pantiću? Gde je on obnovio povredu, u Africi ili sa privatnim trenerom? Ali to se ne zamera na konferenciji, o tome se ćuti. Ali zato na poslednjoj konferenciji gde se buni za odloženu utakmicu cigana ponovo spominje igrače koji mu fale, nabaraja sve sem Sume, plus naglašava koliko mu Pantić fali! Čekaj majstore, a koliko je on treninga odradio u poslednjih mesec dana pošto se to Sumi spročitava? Kako on može odmah posle povrede da igra bez treninga? Kako Miletić može da igra? Hoćemo li se držati jedne priče ili zavisi da li se radi o miljenicima odnosno onima sa liste za odstrel? Ja nisam zaboravio Obradovića koji je odmah uskočio u startnu postavu, debeo, nespreman, bez treninga sa ekipom, bez priprema pa automatski bez snage. Posle godinu dana on jedva izdrži 90 minuta! Posle koliko su priliku dobili Miljković, Jojić kojeg ne možeš izbaciti iz startne postave koliko dominira. On čovek posle derbija je morao na tribinu ili bar na klupu a on juče opet starter. Čovek je direktno uticao na dva derbija svojim greškama i nikom ništa. Nema mesta za njega na konferenciji, bar malo da se ukori Zeka, da isfolira da su svi isti. Nema mesta kritici kao za Sumu i Sadiqa. Hoće li se Stanojević držati istih principa nekada i zašto ne?

Suma igrao protiv Pazara, dao gol, pa protiv Socija sat vremena, usao u Portugalu, krenuo kući protiv Klare. Tako da pre nedozvoljenog odlaska za reprezentaciju, stvari su išle u dobrom smeru. I dobio je i više nego solidne minute, iako nije prošao pripreme. Tako da mi nije jasno o kakvim principima se radi.
A jeste činjenica da više veruje domaćim igračima, nego strancima. Da li je u pravu ili nije, može se diskutovati. Dosuše, ni Dule svojevremeno nije uzimao više od dva stranca amerikanca. Jer je imao ideju kako želi tim da mu izgleda. E sad, i to je za polemiku, da li nam se sviđaju njihove ideje ili ne. Ali bi rezultati trebali da sude. I sude kad su loši, a kad su dobri onda postajemo romantičari u potrazi za savršenstvom.

Uzećemo titulu ove godine i šta onda? Mi imamo bivše igrače u ekipi, koliko god da su se popravili, mi mesecima čekamo neke ljude, dižemo im karijere iz blata na uštrb klinaca ako već neće pojačanja. Svaki klinac da je igrao koliko Jojić i Miljković bi pokazao neki napredak. Mi u ekipi imamo igrače koji su bukvalno gori igrači sad kad su se vratili nego što su bili kad su odlazili. Lukač, Miljković, Obradović, Smiljanić, Jojić, Pantić, Marković plus onaj Bahebeck koji se ne spominje uopšte iz isto čudnih razloga. To je 8 igrača, OSAM igrača u silaznim putanjama u karijeri, od kojih će naredni trener možda želeti samo Pantića da zadrži nažalost (ako Stanojević ode posle titule dalje). On i Marković bi nekako i našli klubove na konto neke reputacije i godina, a ovi drugi? Bukvalno ne bi imali gde da igraju da nije Partizana. Nije ih sve doveo Stanojević. Dovoljno ´leba ode na te njegove. Ja ne znam šta se očekuje naredne sezone ali to su problemi u najavi. Najbolje je da ostane Stanojević jer on zna da koristi ove igrače. Ako ode, a mi uzmemo titulu sad, novi trener koji pristane na ovakav tim je budala. A mora da zna da će za pojačanja dobiti kurac od Uprave što znači da će morati da se snalazi opet pred kraj prelaznog roka. Ako se Ivica i Vazurica otvore, trener mora pola tima promeniti a to košta i onda tek ode sve u tri lepe ako se zaduže, a kako bi to uradili dovoljno govori dosadašnje vođenje kluba. Mi se za narednu sezonu, kao prvaci, moramo mnogo pojačati jer neće tad biti strašnog Sočija i Svete Klare već prave ekipe.

Aj prvo ovo... Lukač, Miljković, Obradović, Smiljanić, Jojić, Pantić, Marković... Generalno jesu lošiji nego prvi put kad su bili, osim Miljkona i Pantića. Ali Lukač koji je tu da bude treći golman, Obradović rezervni bek, Lola koji skupi 50 minuta za polusezonu i Marković koji je otišao u benfiku, pa u liverpul, normalno da je sad lošiji čim je kod nas :) Za Jojića mogu da se složim da ima previše kredita, ali jbg opet rezultati su tu.

Elem, opet za kraj, uzećemo titulu i koji će nam kurac?! Pošto nemamo jasnu strategiju koju inače imamo since 1967 sve je uzalud. Za one kojima je titula kurac na biciklu, koji ne shvataju gde živimo, nek se sete kad smo je uzeli poslednji put i uz koji splet okolnosti. Da li je lakše proći Kairat ili Slovake, Ruse i Portugalce da bi se ušlo u grupu u Evropi. I da li je sad momenat da morališemo, glumimo romantičare, vapimo za umetničkim dojmom, kukamo što Suma nije igrao više na utakmici koju dobijemo 4:0... Ili treba malo prepoznati momenat kad je vreme da se stane uz tim koji igra muški, borbeno. Da se dođe na stadion. Da se ustane protiv zvezda srbije. Pa jbt imamo upravu koja maltene radi protiv svog kluba. I kojoj ne pada na pamet da stane uz trenera koji je stao u odbranu kluba i navijača. Prvi put posle x godina smo koliko toliko u trci za titulu posle 9 jebenih kola. Ali znajući nas, ide hladnije vreme, treba očekivati prosek od 1.500-2.000 do kraja sezone, ali zato ne daj Bože kiks neki da napravimo, goreće forum, goreće Besni Fok, goreće cela Srbija. I onda će neko i dalje da se pita zašto je otišao Marko, što Jokan neće da se vrati, zašto Vlada Ivić radije ide u Izrael nego u Partizan, zašto će igrači sa 20 godina da beže ako ih iko traži... Mada je i Stanoje rekao da su navijači sa pravom negativni, tako da jbg, samo nastavite da mračite, pravi je momenat.
 

ZM

Početnik
Учлањен(а)
05.12.2012
Порука
198
Reaction score
686
Za 4(cetri) godine odigrao 15ak solidnih utakmica,od mogucih 150.Nije bio dobar nasim losim trenerima a Boga mi ni onom u Izraelu. Kada je dosao zonglirao je na JNA a po prikazanom zonglirao je zivce i trenerima i saigracima a i grobarima. Sada ga postovecujete maltene sa Ronaldom ili ga neki porede sa Moreirom koji je dao Partizanu sto puta vise nego Suma. O Stanojevicu dovoljno govore titule i rezultati. Trenutno su rezultati potvrda da je on u pravu. Ja ga podrzavam i zbog ranijih titula i zbog rezultata sada. Dokle cu videcemo. Za kraj bih Vas zamolio za malo dostojanstva u epitetima i insinuacijama prema treneru Partizana.
 

Cane77

Početnik
Учлањен(а)
11.09.2021
Порука
108
Reaction score
266
Локација
Bileca
Napravio bi im samo haos u svlačionici. Ali bukvalno.

Hvala Suma jebaču ciganke i celokupnog ciganskog okota. Sledeći derbi u govnari uslov je 11 Suma na terenu i dan žalosti mogu organizovati i pre poslednjeg zvižduka.
Koji crni jebac, sa njim u timu dobili jedan derbi u prvenstvu, jedan u kupu, dao dva gola, jedan valjda sa kreca, titule nidje. A dosao je kao zamjena za Leonarda koji je titulu donio sa dve pobjede u vecitim derbijima koje je resio golovima. To hvaljeni Suma nije uradio za tri sezone u Partizanu. I meni uopste nece nedostajati, jedino mi je problem sto mi nemamo zamjenu. Nama treba neki novi Leonardo neko ko ce davati golove u derbijima jer ako titulu hocemo mora Stanojevici naci nekog da resi derbi. Od odlaska Leonarda i Nikolica mi smo dobili samo jedan derbi u prvenstvu. Treba nam neki novi Leonardo, ne vidim ga u ekipi, Rikardo jeste dobar igrac al se plasim da nije bas kalibar za velike meceve, u zadnjem derbiju se nije proslavio u najmanju ruku.
 

garbaN

Partizanovac
Учлањен(а)
14.09.2019
Порука
866
Reaction score
5.209
Локација
Beograd

VukPP94

Početnik
Учлањен(а)
03.10.2020
Порука
29
Reaction score
88
Локација
Humska 1
Stanojević je naterao navijače da polako bojažljivo verujemo u titulu,to je dovoljno,sad je to polako i olako shvaćeno a setite se propascemo bicemo drugi ili treći naredne 4 godine,eto takvi smo bili optimisti,a sad se kao misli na neku budućnost,a titulu eto osvojićemo..Stvarno nema dalje...
 

Iberzokna

Grobar
Учлањен(а)
12.03.2016
Порука
566
Reaction score
177
I uporno ide epitet "najbolji igrač". Naš najbolji igrač je Rikardo kako na terenu pa ništa manje ni van njega. Suma čak i kad bi na terenu bio toliko konstantno dobar kao Rikardo, što ni u ludilu nije, ponovo bi bio iza njega zbog svog ponašanja jedne starlete ko da su ga izvukli direktno iz zadruge.
 

JasminaT

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2010
Порука
21.441
Reaction score
40.950
Локација
Žrnov
Završi se i ova sapunica....
I kada se raskida ugovor na štetu igrača, to samo znači da ne moraš da mu isplatiš ugovor od tog momenta do isteka, ne oslobađa te prethodnih dugovanja... osim ako se ne dogovoriš drugačije sa igračem...
Ako nas Suma ne bude tužio, pošto u klubu bele banke nema, to znači da su se dogovorili za čiste papire...
Krivice ima i do jedne i do druge i do treće strane... Ako neko misli da je uprava uradila bilo šta a da sebi izbije makar i evro iz sopstvenog džepa, taj ne poznaje Partizanove uprave.
 

macan666

Početnik
Учлањен(а)
02.12.2012
Порука
181
Reaction score
228
OVO sam napisao 26. jula!
Ali džaba, sad da napišem, vidimo se u maju kad osvojimo Ligu konferencija, biće mudrih glava koji će reći da je ovo ipak trećerazredno takmičenje, a da je Suma igrao ne bi se mučili sa ovim pacerima iz Rima i Londona.
Tuđe govno uvek lepše mirisalo u Srba, svoje pojesti neće nikada.
 

Maks778

Dežurni spam majstor
Учлањен(а)
30.08.2019
Порука
332
Reaction score
1.351
Локација
Vasiona
Završi se i ova sapunica....
I kada se raskida ugovor na štetu igrača, to samo znači da ne moraš da mu isplatiš ugovor od tog momenta do isteka, ne oslobađa te prethodnih dugovanja... osim ako se ne dogovoriš drugačije sa igračem...
Ako nas Suma ne bude tužio, pošto u klubu bele banke nema, to znači da su se dogovorili za čiste papire...
Krivice ima i do jedne i do druge i do treće strane... Ako neko misli da je uprava uradila bilo šta a da sebi izbije makar i evro iz sopstvenog džepa, taj ne poznaje Partizanove uprave.

Kako to misliš, "kada se raskida ugovor, na štetu igrača"?
Odakle ti da je ugovor raskinut "na štetu igrača"?
Ugovor je jednostrano raskinut, od strane kluba.
Samim tim je klub u obavezi da isplati celokupni iznos novca definisanog ugovorom.

IMG_20210924_225714.jpg
"Klub je doneo odluku"
"Napred Partizan".. E, jbli vas napredno.

Ovo je tumačenje, nakon zvaničnog saopštenja.
Dakle, Suma bi na osnovu prethodnog, imao osnova da im traži sve do poslednjeg centa!

Ali, prema poslednje pročitano u vezi ovoga. Suma je svojevoljno prihvatio da bude isplaćen zaključno sa Septembrom. I na taj način oprosti 700.000 eura, koliko bi mu pripalo do kraja ugovora.
 

djomla

Partizanovac
Учлањен(а)
20.02.2007
Порука
4.175
Reaction score
18.454
Локација
U Kinšasi
Pre svega, Sumu nije trebalo ni da dovodimo. Postoje valjda i neki kriterijumi van terena koji određuju ko može da obuče dres Partizana. Ali kad nam je puna kuća cigana i nezahvalne dece, Suma dođe kao bombonica. Ja ga ne bih doveo nikad i takvima bih lupao vaspitne, ali lupao bih ja npr. i Leonardu i Đurđeviću, tako da sigurno sa mnom nešto nije u redu. Ali to je moje poimanje života, kao i Partizana. Kad dovedeš u klub nekog Đorđa Gagića, tu sreće nema.

Dalje, ovo prejebavanje sa njim koje traje evo godinu dana je bruka i sramota uprave, a bogami i trenera. Po liniji odgovornosti, igrač ne može biti kriv. Kriv je onaj ko ga je doveo i onaj ko ga stavlja u tim ili ne ume da ga disciplinuje.

O upravi neću da pričam, o njima se sve zna. Stanojević, ako je imao neki problem sa Sumom, preskočio je priliku da na konferencijama za medije ćuti i da probleme rešava u okviru svoje svlačionice. Ali kad iz svlačionice imaš optički kabl do redakcije Mocartsport i kad na konferencijama uzmeš da objašnjavaš status igrača po uzoru na ciganske proliv izgovore, onda ne možeš ništa bolje od dela navijača ni da očekuješ nego ovo sad.
Naravno, uvek ima onih koji će da kažu "Stanojević ima moju apsolutnu podršku za sve što radi". Izvinite, ali moju nema. Redovno idem na stadion i tamo dajem sve od sebe da pomognem timu i nikad nikom ne zviždim niti ga prozivam, ali da ovde na forumu neko ima moju podršku za baljezganja po konferencijama za štampu, za igranje pojedinih igrača koji ne bi fudbala videli ni u Lučanima, sorry ali ne može. To nije interes Partizana i ja to ne podržavam.

Još nešto, Suma kad god je igrao, imao je veliki uticaj na igru. I u velikim utakmicama. Ovo spinovanje na forumu da je on neki amater, stvarno nema smisla. Zašto se povređivao i nije bio spreman, zašto nije prošao pripreme, iskreno boli me kurac. To je bilo na treneru i upravi da srede, njegov ostanak i igranje za Partizan uz maksimalan fokus na obaveze je bio jedini interes Partizana u ovoj situaciji.

U svakom slučaju, računi se svode na kraju. Ono što je do sada obeležilo Stanojevićev rad u ovom drugom mandatu su fantastični rezultati u ligi, loši nastupi u derbijima, odlazak dva ponajbolja igrača usred sezone uz neverovatne skandale, i pravljenje tima od nekih poluigrača i istrošenih povratnika koje sigurno nikome prodati nećemo. Ali, Stanoje je te poluigrače uspeo da motiviše da daju maksimum za Partizan i na tome mu skidam kapu. Zašto nije motivisao Sumu, Banjaka i ostale i to me zabole, to je bio njegov posao. Videćemo na kraju kojim trofejima ćemo se okititi, koga ćemo imati da zavaljamo da preživimo sledeću godinu i kakav ćemo skor sa ciganima imati.
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top