Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

FK Partizan 2021/22.

Статус
Затворена за писање одговора.

Oki

Grobarčina
Учлањен(а)
15.01.2012
Порука
1.023
Reaction score
2.487
Локација
Sutomore
Spinujete konstantno.

Nije problem kritika Stanojevića.
Ja prvi mu zameram mnogo toga gde je objektivno zasrao kao što je recimo, Šamrok, Šarloa, ne pominjanje krađe u ovom derbiju.

Kombinacije sa menažerima niko normalan ne podržava.
Ali to je realnost, i bukvalno treneri od beogradske zone do Premier lige, svako gleda da se ugradi negde i štipne još koji evro.
Od Limenog do Gvardiole.

Čak mislim da je pogrešio što je izneo detalje cele te situacije sa Sumom.
To je klub trebao da reši interno, ako može, ako ne raskid, saopštenje i ćao.

Daleko od toga da ga iko tretira kao neko božanstvo, bezgrešnog itd.
Samo Dule ima taj tretman, mada ja mislim da je svako podložan kritici.

Fora je što pojedinci njega toliko ne podnose da mu pakuju i neke stvari koje veze sa mozgom nemaju, a tamo gde on ima grešaka, to se predimenzionira i insistira se na tome kao da je čovek najveće zlo koje nas je zadesilo.

U stanju su da ostave kilometararski upis sa argumentima protiv njega... Neverovatno mi je koliko samo netrepeljivosti trebaš imati prema osobi da bi toliko stvari napisao...

Ja evo, da hoću da napišem nesto protiv vučića, i stvarno se potrudim, mislim da ne bih bio u stanju da sastavim onoliki roman kao President i još pojedini. A nije da ne umem da se raspišem.

Ljudi su licemeri.
Kada Dule nastupi na konferenciji kao trener a onda kao uprava, menadžer pa i opozicija, ljudi svršavaju i govore kako čovek nosi klub na leđima, legenda, general bog itd.

Isto to uradi Stanojević, kažu, nije to njegov posao. Vidi kurca!

Napuši Sale cigane i ceo savez, indirektno potkači državu i pozove navijače da budu nezadovoljni (skandirajte vučiću pederu još više u prevodu). Ali jbg, to nije njegov posao.. Šta je s mozgom...

Ja nisam ovde zbog Stanojevića, Save, Sume, ovde sam zbog Partizana.

Za vas više nisam siguran, totalno ste zastranili.
 

ZatucaniZapadnjak

Grobarčina
Учлањен(а)
29.06.2019
Порука
1.117
Reaction score
5.472
Локација
Beograd
Ima ona pesma volim ga i protiv Lucana.

Kad smo bili klinci, svi smo se lozili, sto PFC ne ispadne u 3. ligu pa da ostanemo samo mi najverniji. Gluposti!

Partizan treba da igra protiv, ako ne velikana evropskog klupkog fudbala, onda bar timova koji su sad u LE. I da igra sa tim timovima, da se takmici, a ne da statira.

Stanojevica uglavnom vole ljudi koji su poceli da navijaju za Partizan u vreme nase dominacije.

Moja generacija se radovala golu N. Djordjevica za izajdnacenje u rupi, kao da smo osvojili neki vazan trofej. Nismo dali u gol ciganima u rupi 100 godina. (Cudno je sto nema snimaka te tuce na istoku, kada su JF pretukli i izonglirali ozblinje ciganse glave).
 

Grave

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2011
Порука
2.058
Reaction score
7.936
Animozitet prema Aleksandru Stanojevic je toliko ocigledan na ovom forumu, da ga je gotovo moguce opipati
Hajde onda ovako... U ime foruma i njegove osnovne funkcije razmene mišljenja ponuditi jednom odgovor koji nije "Smeta vam Stanoje, priželjkujete poraze da bi bili zadovoljni a ne tako davno bilo - 20".
Jer kao što sam pisao o gradaciji šta za nekog predstavlja Partizan mislim da mogu ipak kvalitetniji postovi ispisati od ovoga, jer u osnovi je opet gas po mržnji i agresiji.
Kao neko ko je i po završetku sezone i najgorih poraza pisao o bitnosti ostanka trenera mislim da nema niko kredibilitet mi pisati ovde da ja želim poraze i napušavam trenera.

Tako da ako može u tom modu mi objasniti zašto je trener i Ivica izneli u 5 minuta govora ovoliko kontradiktornosti koje sam opisao?
Jer u osnovi mi valjda navijamo za isti Partizan ali nam se samo valute veličine Partizana razlikuje.
Tako da ne ulazimo u prognoziranje budućnosti, i zašto je moja valuta ovakva a tvoja onakva... Jer ja to poštujem, koje je tvoje mišljenje povodom ovoga?
 

Dzodzi

Grobar
Учлањен(а)
09.06.2012
Порука
415
Reaction score
980
Na stranu sad sva ova polemika ali ovo je stvarno rijetka situacija da se u nekom klubu trener doživljava kao božanstvo. Obično su igrači ti koji važe kao zvijezde, eventualno par trenera imaju status superstara tipa Ferguson ili Murinjo ali to su ekstremi. Kod nas je situacija suprotna, trener se kod dobrog dijela navijača doživljava i kao SD i predsjednik i kapiten i vođa navijača. Zanimljivo.
 

ulaz "O"

Hodajući porok
Уредник
Учлањен(а)
01.06.2017
Порука
2.157
Reaction score
14.443
Локација
Brdo Banovo
@Tomic11

Ajde da probamo malo da relaksiramo sve ovo, kad si ti to zavoleo "gospodski" Partizan i ko ga je predstavljao?

Uprava, trener, igraci?

Cenim da smo tu negde s godinama, pa cisto onako. Meni su vec kao klincu to zgadili, Partizanovi izlasci u Evropu sa po pet primljenih komada i onih cuvenih osamnaest godina bez pobede na kuco ciganmali.
Uz slag tada, Petah Tikvu.

Recimo ja ocima ne mogu da vidim zivotinjke i lazne grobare Bika&Zeca sa sve Tumbicom.
 

Direktor_Grobar

Grobarčina
Учлањен(а)
29.06.2019
Порука
2.997
Reaction score
15.831
Локација
Beograd
Odlična konferencija za štampu, puna iskrene emocije. Žao mi je što se konstantno stvara negativna atmosfera oko svega i sijaset bespotrebnih rasprava u krug, i sam na loš način doprinosim tome.
Ipak, kad udješ na JNA (pogotovo istok) vidiš oko sebe ono što i sam osećaš, veru u pobede i titule.
 

kontraAV

Grobarčina
Учлањен(а)
05.07.2019
Порука
1.042
Reaction score
3.529
Локација
Crna Gora
Na stranu sad sva ova polemika ali ovo je stvarno rijetka situacija da se u nekom klubu trener doživljava kao božanstvo. Obično su igrači ti koji važe kao zvijezde, eventualno par trenera imaju status superstara tipa Ferguson ili Murinjo ali to su ekstremi. Kod nas je situacija suprotna, trener se kod dobrog dijela navijača doživljava i kao SD i predsjednik i kapiten i vođa navijača. Zanimljivo.
Nisi u pravu. Ne volim ga ni 1% vise od recimo Marka ili Jokana. Naprotiv, rado bih ga zamijenio sa ovom dvojicom. Suština je da smo prvi nakon 5godina,da igramo više nego korektno Evropu, da je sve to zasluga njegova i igrača, stoga nijednu kritiku na te ljude (njega i tim) neću uputiti. I ja prosto ne razumijem zašto je pored svih ovih činjenica taj trener sporan, a pri tom nijedan od vas ne vidi niti zeli neku drugu alternativu da je realna. Nece sigurno da nas preuzme Jokan, Paun ili Celavi. Ovo samo kod nas ima.
 

Markec50

Grobar
Учлањен(а)
01.06.2017
Порука
529
Reaction score
716
Ja bih samo zamolio sve da probaju da se zamisle u poziciji Natka, Zdjelara, Rikarda, Scekica.

Zamislite jednog Natka ili Lazara Markovica koji idu na pripreme trci deonice, a nadje se pametan neki Suma da ne dodje na pocetak priprema i posle treba da igra umesto njih, pa cak se i nadje uvredjen kad ne igra, a ako igra odigra maksimum 30 minuta i povredi se.

Samo toliko.
 

ZM

Početnik
Учлањен(а)
05.12.2012
Порука
198
Reaction score
686
Ja shvatam da ga (Stanojevica) neko ne voli ili ne ceni kao trenera ali bih Vas zamolio da cisto sa Vase tacke gledista kazete ko je taj ko bi bio za Vas dobar. Normalno pod uslovom da budemo konkurentni za titulu i sa ovom govnjivom upravom i da je taj isti trener slobodan i voljan da ugazi u govno zvano srpski fudbal. Stvarno tesko mogu da razumem ovu situaciju.
 

Detelinarac90

Louis Le Prince
Уредник
Учлањен(а)
17.07.2021
Порука
4.502
Reaction score
29.238
Локација
Novi Sad
Dokle bre vise rasprava, strane i strane ispisane istih stvari, vise ne znam jesam lud ili stvarno citam jedno te isto u krug....pojedinci se ponavljaju po nekoliko puta sa istim stvarima, pa dokleeeeeeeeeeee...... :food-smiley-019:
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.737
Reaction score
29.554
Локација
Beograd
Vjerovatno bi neki od tih igraca zaista tako prosli, ali bi u tom (zamisljenom-filozofsko-teorijskom) slucaju Partizan imao bar 35 titula.
Možda bismo imali i tih 35 titula...a možda i ne bi...

Hajde onda da kažemo ovima iz GTR-a da prekreče one murale sa likovima Borote, Čave, Mancea... jer kod mudrog Stanoja oni ne bi ni igrali, hajde da izbrišemo one lepe uspomene o prelasku Milka iz zvezde u Partizan i karanje ,,cigana,, u njegovom prvom derbiju koji je igrao za nas...i tako redom...

Fudbal se igra za pobede, za uspehe, za titule...ali ovde ja ne pravim razliku u stilu ILI romantika ILI titula...ja samo mislim da je lakše uzeti titulu sa igračima ,,romantike,, kao što su Milko, Leonardo, Suma nego bez njih...

A Stanojeviću su bitni igrači kao Miljković,. Jojić, Obradović, Babović i tako dalje...jer ako mu ne trebaju Moreira i Suma, ne bi mu trebali ni Borota, Čava, Mance, MIlko, Ćira, Leonardo...

I drugo, svaka titula je priča za sebe, pa ne možete vi da uporedite titule države Srbije sa titulama iz velike Jugoslavije, itd...
Ali, eto, neki od vas, sve mere brojem titula, brojem trofeja, pobedama u derbiju, itd...

Kažete a šta je to imao taj stari romantični Partizan, šta je osvojio, koliko je igrao Evropu, itd...

Pa imao je to što nismo ,prodavali veru za večeru, bila nam je važnija i slavljenija jedna naša titula nego ,,ciganskih,, deset - voleli smo te fudbalere, i slavili ih i psovali, trener je bio važan, ali nije nikad bio glavna zvezda tima, a ko je bio u upravi...to u neka vremena (pre Bjeke i Zeke) nismo ni znali a nije nas ni interesovalo...
FUDBAL smo gledali...nismo spočitavali dobrom igraču da ,,nije uzeo titulu,, da je ,,najplaćeniji ikada,, i nismo imali forume i mreže da se trujemo međusobno...
 

Bobrock

Grobarčina
Учлањен(а)
07.07.2021
Порука
2.757
Reaction score
14.148
Локација
Madagascar

Maks778

Dežurni spam majstor
Учлањен(а)
30.08.2019
Порука
332
Reaction score
1.351
Локација
Vasiona
Kad Zoc isproziva igraca da izazove reakciju u njemu tad je kul i super i kralj a kad Stanoje to uradi to nije pedagoski?! Covek grobar do koske i ne moze ludi Zeljko Pantic da me ubedi drugacije.

Pa, što na primer, ne isproziva Jojića nikada. Nije baš da nije imao povoda :)
Ko zna, možda bi veliki "pedagog", izazvao neku reakciju kod tog Jojića :)
 

Mille

Grobar
Учлањен(а)
12.09.2019
Порука
259
Reaction score
2.204
Локација
Beograd
Ovo, dragi prijatelji, što gledamo na ovom forumu i po društvenim mrežama je direktna posledica gubljenja južne tribine. Na Jugu je uvek bila i najvažnija škola. Tamo si na svojoj koži vrlo brzo učio šta znači navijati za Partizan i koje obaveze to nosi. Obaveze a ne prava.

Da imamo Jug, klinci bi tamo naučili da je Partizan na listi od 1139 klubova po rezultatima na 41. mestu u Evropi, na osnovu broja bodova i dodatih koeficijenata za plasmane u viša kola. Na to se mogu dodati i drugi faktori - proporcionalan broj navijača, jedna od par najboljih omladinskih škola u Evropi, ogroman broj igrača koji su napravili fantastične karijere u drugim klubovima i činjenica da je Partizan među malim brojem klubova u Evropi sa iskristalisanom ideologijom i estetikom, baziranim na kosmopolitizmu, anti-fašizmu svih oblika i boja (koji naravno nikakve veze nema sa komunizmom, daleko bilo), pravdoljublju - mi nikada nismo imali Partizanova proleća i slične svinjarije i zato je utakmica sa Željom 4:0, kada smo se srozali na ciganski nivo, nešto čega će se grobari stideti do kraja života, urbanoj estetici - pesme su nam bile na muziku Boba Marlija, Zlatka Manojlovića i Dah-a, himnu nam je pisao Bata Kovač, a i danas imamo pravu urbanu gerilu sa momcima iz GTR-a, genijalan bend sa grupom Jna... Ako se sve to sabere sa rezultatima, nije preterano reći da Partizan spada u tridesetak navećih evropskih klubova ikada.

Na toj list iz nas su Lacio, Leverkuzen, Olimpik, Bordo, Borusija, Fiorentina, Napoli, Mačester siti, Verder, Študgart, Monako, Keln... Mi smo nakatavali Sporting sa 5:2, Real 3:0, Verder 3:0, Spartu Prag 5:0, Peruđu 4:0, Romu 4:2, pobeđivali Mačester, Keln, Njukastl, Seltik...
Na jugu bi klinci naučili i da sme da se radi sve osim da se ciganči, da mi navijamo za klub i vrednosti koje on predstavlja, a da ciganerija navija za rezultate i titule.

Da mi pamtimo epske utakmice kada je Partizan bio veliki - sa Mančesterom, Seltikom, QPR-om, Realom, Romom a da je u drugom planu da li smo pobeđivali ili nismo a najčešće jesmo. Mi već imamo dovoljno trofeja i pobeda u svim takmičenjima da ne moramo da veličinu kluba baziramo isključivo na brojevima. To rade mali klubovi.

Naučili bi klinci i da je u Partizanu često bilo i loših fudbalera, ali da su uvek, baš uvek igrali najbolji koje smo imali u tom trenutku. Da se dešavalo da par utakmica neki slabiji igrač odigra da bi se prodao, ali da nikada takav nije bio nosilac igre a da bolji sede na klupi, da je bilo ponekad kombinacija, ali ne i sistemske protekcije. Neko bi mlađe podsetio da je u jednom trenutku bilo priča da je Smajić povlašćen iz nekog razloga i da zato sme da solira i ne igra odbranu, pa smo odmah posle toga gledali Smaju kako dodaje na prvu i uklizava po blatu. Da su neki igrači sklanjani iz kluba, sa manje ili više razloga, ali da to nikada koliko me sećanje služi, nije rađeno na konferencijama za štampu.

Ako sve ovo i još milion stvari ode u zaborav i tema postane da li smo Borči ili Surdulici dali pet ili jedanaest golova, da li je trener veliki grobar privatno ili nije, kao da nam titulu posle deset godina nije doneo Biće Mladinić najveći hajdukovac na svetu, ako nam pitanje bude kako da pobedimo Floru iz Talina umesto da pitamo sve u klubu zašto mi dođavola sa tom Florom uopšte igramo isto takmičenje, a ako već moramo, onda ga možemo igrati samo i isključivo sa ambicijom da ga osvojimo, kao što smo osvojili Srednje-evropski kup '78. protiv Honveda, ako nam sve ovo postanu pitanja onda mi više, dragi moji grobari (i grobarke, naravno), više nemamo naš, nego neki drugi klub pod istim imenom. Ja za druge i drugačije klubove nikada neću moći da navijam, siguran sam i velika većina nas ovde.

Sa ovakvim stanjem u klubu, sa ovom upravom i trenerom niti ja, niti doslovno svi ljudi iz mog okruženja, nemamo problem zbog ovog ili onog rezultata, niti zbog nekih ličnih simpatija ili antipatija, nego zbog toga što sada već postaje sasvim jasno da pod njima Partizan postaje nešto što nikada nije bio.

Po mrežama i na ovom forumu vode se kampanje u kojima nehotice, siguran sam, učestvuju i dobronamerni ljudi, u kojima se brani neodbranjivo. I deca vide da ne igraju uvek najbolji, već igrači u posebnoj milosti, pokušava se da se sva odgovornost prenose na ovu (naravno, lopovsku) upravu a prećutkuje se da trener i uprava rade sve stvari u saglasnosti, bez i najmanje naznake neslaganja oko važnih pitanja, trener drži nekakve pres konferencije u kojima se samo dodatno upetljava kao pile u kučine (a brljotinama dodatno doprinose i ovi diletanti iz uprave) - jedan dan brani sudiju koji nas je pokrao, drugi dan se žali zbog odlaganja utakmica, te nije pričao sa igračima u četiri oka, te jeste pričao, te je igrač samovoljno otišao u reprezentaciju, te smo se ipak dogovarali sa njihovim savezom i tako u beskraj... Nemam ništa protiv da se čovek bori za sebe i svoj posao, niti da njegovi drugari i obožavaoci brane njegove postupke, pa čak i ovako histerično da se već, leb te jebo, poredi sa Duletom ili Željkom, a vidim i jednog genijalca rasistu koji je primetio da su problematični igrači "afrikanci", ali to je već uveliko počelo da ugrožava klub i mora da prestane odmah.

Mi nećemo smeniti trenera, niti bi trebalo da u Partizanu navijači smenjuju trenera, a posebno ne u sred sezone. Podrška igračima u kom god sastavu izašli se podrazumeva, a od sledeće sezone bih voleo da poželimo svu sreću ovom a da dobijemo trenera koji će makar pokušati da napravi sastav i igru kojim ćemo se spremati da ravnopravno igramo LŠ ili doguramo daleko u LE i dobijamo derbije a ne tim i igru za rasturanje Kolubare i Radnika u borbi za nekakav trofej koji ćemo videti samo ako to gazda odobri. Ako nas poslednje četiri godine nisu ništa naučile, onda ne znam šta će.
 
Последња измена:

Grave

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2011
Порука
2.058
Reaction score
7.936
Ljudi su licemeri.
Kada Dule nastupi na konferenciji kao trener a onda kao uprava, menadžer pa i opozicija, ljudi svršavaju i govore kako čovek nosi klub na leđima, legenda, general bog itd.

Isto to uradi Stanojević, kažu, nije to njegov posao. Vidi kurca!
Hajde da ne nazivamo ljude licemerima samo zbog ovoga.
Možeš pitati zašto. Možda će neko ponuditi odgovor.
Sa moje tačke gledišta, što ne mora biti nužno istina ali imam mišljenje zašto se to razlikuje.
Mogu ti ponuditi jednostavne odgovore čija osnova je dovoljna da se vidi razlika.
Mnogo igrača je došlo pod kormilom Vujoševića igrati za jednu platu kako bi postao bolji igrač.
Imaš primera gde najveća nada u Francuskoj u to vreme bira Partizan.
Zašto pričao je u onom dokumentarcu. To je kao da u fudbalu mlada nada odabere da ide pod kormilom Stanojevića.
Reklo bi se to je košarka a ovo je fudbal? Ali zar onda to nije jednostavan razlog da se kaže zašto nije licemerno izbegavati poređenje Vujoševića i Stanojevića.
Ali to nije moj razlog.

Godinama je Vujošević smatran kao sinonim za sve što se radi u Partizanu i da se on pita uzduž i popreko. Od toga ko će kad ići na spavanje do sa kim će ići na spavanje.
Opet to mu ne daje za pravo da bude sinonim Partizana.
U poslednje dve, tri godine bio je predstavnik borbe koja nema veze toliko sa igrom ali ima velike veze sa osnovnim uzročnikom uništavanja Partizana.
Udaranje po Vučiću je bio veoma hrabar potez gde je vešto koristio svoja 2 minuta na konferenciji za novinare i kao takav gde god se kretao pokretao vatru na grbu Partizana.
Za neke, mene recimo je Partizan recimo sinonim za porodicu. U svakom smislu.
Da je on kao i prezime odabrao mene a ne ja njega
Tako da Vujoševićevu odbranu i način koji je vodio Partizan odgovara mojoj viziji kako se bori za porodicu pa čak iako te sahrane od batina.

Volim Stanojevića, pogotovo onog iz prvog mandata ali da bi mu dao da mi brani porodicu za početak trebalo bi uraditi ono što bi Vujošević u svakom trenutku.
Zamisli da prođe derbi, četvorokorak kao i ovaj prekršaj pri golu Rikarda a on... ćuti.
To je samo glup primer. Ima mnogo, mnogo većih stvari o kojima ćuti.
Reklo bi se da je ipak to fudbal i da nema zaleđinu i slobodu koju je imao Vujošević.
Slažem se.
Platio bih glavom posle pola sata jer nije on Vujošević da je tvrdoglav i da mu Danilović i Todorić ne mogu ništa... Slažem se.

Eto zato jednostavno ne može biti isto i nije licemerno.
Bar ja tako gledam
 

Enslaved

Grobar
Учлањен(а)
30.11.2006
Порука
10.215
Reaction score
33.531
Локација
vaginamandibularia
Ja shvatam da ga (Stanojevica) neko ne voli ili ne ceni kao trenera ali bih Vas zamolio da cisto sa Vase tacke gledista kazete ko je taj ko bi bio za Vas dobar. Normalno pod uslovom da budemo konkurentni za titulu i sa ovom govnjivom upravom i da je taj isti trener slobodan i voljan da ugazi u govno zvano srpski fudbal. Stvarno tesko mogu da razumem ovu situaciju.
Jokan
Marko Nikolic
 

In_hero!

Grobar
Учлањен(а)
13.03.2016
Порука
547
Reaction score
1.003
@Oki

Niko ne zamera Stanojevicu sto je izasao i poludeo na odlaganje posranih cigana. A gde je jedna jedina rec za derbi?
Niko mu ne zamera zato sto je to rekao on, a ne uprava. Od nje zaista niko to ne ocekuje. Znamo s kim imamo posla.

Duletove konferencije su bile "trece poluvreme" SVAKE utakmice. Cekao se ili izvestaj kod Tegija ili na netu da se gleda. Tek je onda bila potpuna utakmica. Jer se i tu vodila borba za Partizan. Svaka utakmica i svaka konferencija.


Ja sam ponosan Duletov dervis, iako ni on nije bezgresan, ali i vi ste Stanojevi svedoci, ako izjednacavate ova dva trenera i njihove konferencije za stampu, da ne ulazim u drugo, jer su i sportovi drugi.

Dule je isao uvek u meso. Uvek. Na drzavu bre. Zutu ili pickoustu, nebitno. Nije lazno spustao tenzije, a znao da nas saplicu svuda.

I kad se ovde vec ogradjuju mnogi, da vole sto su ovakvi, a ne onakvi partizanovci... :pop
Onda je i meni je drago sto nisam partizanovac koji moze da pomisli da izjednaci intezitet borbe ova dva trenera za Partizan.
 
  • Like
Reactions: MAK
Статус
Затворена за писање одговора.
Top