Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

FK Partizan 2022/23.

Статус
Затворена за писање одговора.

MikiBL

Grobar
Учлањен(а)
09.07.2021
Порука
363
Reaction score
970
Локација
Banja Luka
Nismo baš svi navijali za Argentinu. Eto ja, na primjer. Uvijek sam volio Francuze, nekako su od Evropljana nama najbliži po svemu. Nisu cinici kao Englezi, niti hladni Skandinavci, ni cigani španci, Italijani, Grci i Portugalci a ni mašine kao Germani. A i Argentinci su fela Španaca i Italijana.
Ne mogu poreči da je Argentina bila bolja u finalu. Zašto? Zato što Francuska ima selektora koji forsira kukavičku taktiku s kojom, istina, ostvaruju dobre rezultate. ali,,, činjenixa je da Francuska može i mora više, da igra svoju, onako lepršavu igru i da protivnika, makar to bila i Mesijeva Argentina, satjera u svioj šesnaesterac. Razočarao sam sa pročitavši da je dotični Dešan odlučio da nastavi na klupi Tikolora. Nekad Kantona, sada Benzema... to su veliki igrači koji nisu dozvolili da ih FS Francuske i njihov selektor omalovažavaju.
Ovo je totalno off od teme, ali je reakcija na prethodni post, da ne bude da su svi Partizanovci bili za Argentinu.
Posebno što su se i javno prikazali kao neki, nama mrski,, u susjedstvu!
Želim našem Partizanu da igra hrabro i napadački kao u finalu SP Argentina, a i onako kako može i zna Francuska!
 

duxpfc

Grobar
Учлањен(а)
07.06.2012
Порука
984
Reaction score
1.972
Ne dozvolite da se delimo i da nas dele, nemojte da mrzite druge Partizanovce, možemo oko 101 stvari da se ne složimo ali oko najvažnije stvari na svetu se slažemo. Svako neka da svoj doprinos na način na koji to najbolje ume.
Najvaznija stvar trenutno je da nas zvalavi unistava a da su mu vazura i vucelic podguzne muve a ti mozes da das doprinos tako sto ces ih bar jednom kad ih sretnes na stadionu onako socno napusiti i teci istinu da je cuju.Jbg druze moje misljenje je da je to bolje i casnije nego saradjivati sa njima u bilo kom pogledu…poz
 

Chika Rale

Grobar
Учлањен(а)
29.06.2022
Порука
630
Reaction score
2.317
Локација
Beograd
Nismo baš svi navijali za Argentinu. Eto ja, na primjer. Uvijek sam volio Francuze, nekako su od Evropljana nama najbliži po svemu. Nisu cinici kao Englezi, niti hladni Skandinavci, ni cigani španci, Italijani, Grci i Portugalci a ni mašine kao Germani. A i Argentinci su fela Španaca i Italijana.
Ne mogu poreči da je Argentina bila bolja u finalu. Zašto? Zato što Francuska ima selektora koji forsira kukavičku taktiku s kojom, istina, ostvaruju dobre rezultate. ali,,, činjenixa je da Francuska može i mora više, da igra svoju, onako lepršavu igru i da protivnika, makar to bila i Mesijeva Argentina, satjera u svioj šesnaesterac. Razočarao sam sa pročitavši da je dotični Dešan odlučio da nastavi na klupi Tikolora. Nekad Kantona, sada Benzema... to su veliki igrači koji nisu dozvolili da ih FS Francuske i njihov selektor omalovažavaju.
Ovo je totalno off od teme, ali je reakcija na prethodni post, da ne bude da su svi Partizanovci bili za Argentinu.
Posebno što su se i javno prikazali kao neki, nama mrski,, u susjedstvu!
Želim našem Partizanu da igra hrabro i napadački kao u finalu SP Argentina, a i onako kako može i zna Francuska!
E ja sam navijao za Argentinu, jer za nju igraju Argentinci, a za Francusku ne igraju Francuzi.
Nažalost, ali je tako.
Šta se to promenilo u zemlji Francuskoj? Pre pedeset godina u njihovoj reprezentaciji nije bio nijedan tamnoputi fudbaler, a sada nijedan belac?
Baš čudno.
Prave reprezentacije danas imaju samo siromašne zemlje.
 

maidros

Grobarčina
Учлањен(а)
22.12.2008
Порука
2.144
Reaction score
3.018
Na pitanje da li je zadovoljan ponudom Partizana, Ifet je sasvim direktan.
Jesam, ali meni je i ovde prelepo. Stekao sam donekle prepoznatljivo fudbalsko ime, popularnost“.


Who the FUCK are you? :pop
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.751
Reaction score
29.610
Локација
Beograd
da ne bude da su svi Partizanovci bili za Argentinu
E pa ja jesam navijao za Argentinu u finalima mundijala 1978.-e, 1986.-e i 2022.-e, ali to me ne obavezuje da za njih navijam baš na svakoj utakmici, ili u nekom sledećem finalu...kad dođe do toga, videćemo...

Ali nije poenta ko je i kada navijao za Argentinu a ko ne, nego je poenta u tome da fudbaleri Partizana nikad ne smeju da igraju k'o pičke, nego da treba uvek da napadnu protivnika, baš kao što je Argentina učinila Francuskoj u prvih 60 minuta utakmice!
Ili, ako nisu u stanju da to urade baš svakom protivniku (jer ima i evropskih timova koji su puno jači od nas) - onda bar da mu uzvrate onoliko koliko mogu, baš kao što je Francuska uzvratila Argentini u poslednjih 30 minuta (od onih 90 regularnih).

Partizan mora UVEK da igra pravi fudbal i da ima prave igrače u timu!

Slažemo li se? :D
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.751
Reaction score
29.610
Локација
Beograd
EDIT:
Da malo popravim ovu rečenicu:
fudbaleri Partizana nikad ne smeju da igraju k'o pičke, nego da treba uvek da napadnu protivnika, bez obzira koliko je taj protivnik jak i strašan, baš kao što je to Argentina učinila jednoj takvoj jakoj i strašnoj Francuskoj u prvih 60 minuta utakmice!
Pa Kilijan Mbape je sada valjda najbolji napadač na svetu, pa se nije video u tih prvih 60 minuta, a zašto - pa zato jer su napadi stalno išli ka golu Francuske!
Ne umanjujući sjajnu defanzivu Argentine u tom periodu i ne umanjujući značaj defanzive u savremenom fudbalu, ipak moram da kažem ono što svi želimo:

Partizane napadaj!
Igrajte fudbal!

:šal
 

LazarP

Grobarčina
Учлањен(а)
07.12.2012
Порука
5.429
Reaction score
11.889
Локација
Kopam tunel, vidćemo...
...E ja sam navijao za Argentinu, jer za nju igraju Argentinci, a za Francusku ne igraju Francuzi.
Nažalost, ali je tako.
Šta se to promenilo u zemlji Francuskoj? Pre pedeset godina u njihovoj reprezentaciji nije bio nijedan tamnoputi fudbaler, a sada nijedan belac?
Baš čudno...
Sve bih izbacio sa Foruma za upise kao gornji.

Čitaj, retarde:

https://www.afrik.com/raoul-diagne-est-parti

Inače, ako je ova kvalifikacija koju sam iskazao vređanje, šta je gornji upis za mene s obzirom da mi je verenica "tamnoputa", te da u nekoj budućnosti može da se desi da neki naš potomak zaigra za reprezentaciju Srbije?

...Prave reprezentacije danas imaju samo siromašne zemlje...
Kao npr. srBija, koja ima Kanađane u sastavu, doduše svetle puti.
 

JasminaT

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2010
Порука
21.448
Reaction score
40.982
Локација
Žrnov
Sto puta ću da napišem dok ne udje pojedincima u glavu:
Svako ko ima državljanstvo neke zemlje ima sva prava i obaveze. u prava spada i igranje za reprezentaciju.
Ja u porodici ima toliko dece iz mešovitih brakova - imam snaju Dominikanku, zeta Švajcarca koji je pola Brazilac, da mozda i zbog toga ne mogu da razumem kako je moguće u 21. veku da neko moze da bude toliko plitak i ograničen, a pri tom kao navija za Partizan, da ovako nešto izjavi?!

Šta je sledeće: ko nije pravoslavac, ne treba da igra za reprezentaciju?! Liči na nekog?
 

myrdred

Grobar
Учлањен(а)
14.10.2009
Порука
636
Reaction score
301
Sve bih izbacio sa Foruma za upise kao gornji.

Čitaj, retarde:
Apsolutno se slažem, i da dodam odgovor na "šta se to promenilo u zemlji Francuskoj".

Promijenilo se to da su ljudska prava napokon "uznapredovala" do te mjere da se pripadnici kolonizovanih i pobijenih civilizacija uz puno sreće mogu progurati u prvi plan ukoliko imaju neki izvanredan kvalitet (uglavnom samo tad). Možeš misliti bezobrazluka, "tamnoputi" se drznuli da igraju za državu čije državljanstvo imaju i u kojoj su se većinom rodili. Sigurno su oni odabrali da budu kolonizovani, porobljeni, raseljeni, šta je već koga zapalo...

Rasizam koji se ponekad može pronaći na ovom forumu (odnosno generalno na Balkanu) je zaista jeziv. Plus određeni vidovi nacionalizma koji zaista ne pristaju forumu navijača Partizana.

Šta je sledeće: ko nije pravoslavac, ne treba da igra za reprezentaciju?! Liči na nekog?
To se odlično vidi na broju ljudi kojima ne smetaju (da ne kažem nešto puno gore) parole nož žica Srebrenica na našim utakmicama. Ali zato ti isti navijaju za Borjana jer zaboga fašističke parole Hrvata.
 

Chika Rale

Grobar
Учлањен(а)
29.06.2022
Порука
630
Reaction score
2.317
Локација
Beograd
Rasista nisam. To je sigurno, a svoje uverenje u tom smislu nikad neću promeniti.
Ne vidim da sam onim što sam napisao ijednu rasu na ovom svetu uvredio.

Samo postavljam pitanje kako to da do sedamdesetih godina Francuska, Engleska, Holandija, itd. nisu
imale nijednog tamnoputog fudbalera, a sad ih imaju skoro sve. Šta se to promenilo?

Evo i odgovora, kako bih pojasnio ono što sam hteo da kažem, a pogrešno sam shvaćen.
Bogate zemlje imaju pare, a nemaju talentovane fudbalere.
Pošto su moćne menjaju se pravila, po sistemu "igrao sam za omladince Senegala, nema veze evo državljanstva pa sada igraš za seniore Engleske".
Jel' može? Može! Tj. može im se.

Ta promena pravila dovela je do toga da skoro sva talentovana deca Afrike igraju za evroposke selekcije. Pošteno? Ne bih rekao.
Ako se već zovu reprezentacije zemalja (klubovi su drugo) neka u njima igraju njihovi izvorni državljani.

A za Argentinu sam navijao ne zato što su beli, već zato što su Argentinci.
 

myrdred

Grobar
Учлањен(а)
14.10.2009
Порука
636
Reaction score
301
Samo postavljam pitanje kako to da do sedamdesetih godina Francuska, Engleska, Holandija, itd. nisu
imale nijednog tamnoputog fudbalera, a sad ih imaju skoro sve. Šta se to promenilo?
Možda su bili zaposleni kao eksponati u ljudskim zoološkim vrtovima pa im je to bilo zanimljivije od treniranja fudbala zajedno sa bijelom djecom?

Ako se već zovu reprezentacije zemalja (klubovi su drugo) neka u njima igraju njihovi izvorni državljani.
Ko to nije u francuskom timu?
 

JasminaT

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2010
Порука
21.448
Reaction score
40.982
Локација
Žrnov
Aha, razlika je znaci to sto su se u Argentinu doselili Nemci i Italijani. Nema veze sto su ovi hispano u stvari kolonizatori koji su istrebili starosedeoce.
Ako se već zovu reprezentacije zemalja (klubovi su drugo) neka u njima igraju njihovi izvorni državljani.
i Mbape i Zidan su izvorno drzavljani Francuske. Jedan rodjen u Parizu drugi u Marseju
Kao sto je Ljajic izvorni drzavljanin Srbije.
Moze li to tebi ikako da dopre do mozga?
 
Последња измена:

lavex

Grobarčina
Учлањен(а)
23.10.2008
Порука
1.630
Reaction score
8.791
Локација
"preko bare"
Rasista nisam. To je sigurno, a svoje uverenje u tom smislu nikad neću promeniti.
Ne vidim da sam onim što sam napisao ijednu rasu na ovom svetu uvredio.

Samo postavljam pitanje kako to da do sedamdesetih godina Francuska, Engleska, Holandija, itd. nisu
imale nijednog tamnoputog fudbalera, a sad ih imaju skoro sve. Šta se to promenilo?

Evo i odgovora, kako bih pojasnio ono što sam hteo da kažem, a pogrešno sam shvaćen.
Bogate zemlje imaju pare, a nemaju talentovane fudbalere.
Pošto su moćne menjaju se pravila, po sistemu "igrao sam za omladince Senegala, nema veze evo državljanstva pa sada igraš za seniore Engleske".
Jel' može? Može! Tj. može im se.

Ta promena pravila dovela je do toga da skoro sva talentovana deca Afrike igraju za evroposke selekcije. Pošteno? Ne bih rekao.
Ako se već zovu reprezentacije zemalja (klubovi su drugo) neka u njima igraju njihovi izvorni državljani.

A za Argentinu sam navijao ne zato što su beli, već zato što su Argentinci.
Hajde pročitaj još jednom šta si napisao, pa provjeri koliko "afričkih" članova reprezentacije Francuske nije rođeno u Francuskoj.

I možeš li da mi objasniš šta su to "izvorni državljani"?
 

PFChampion

Grobarčina
Учлањен(а)
11.04.2010
Порука
8.877
Reaction score
13.667
Ако имаш држављанство те земље онда за ту земљу можеш и да играш. То је једноставно правило. Е сад то што у модерном добу држављанство добије и онај ко није пореклом из те земље то је већ друга тема. А пребројавати крвна зрнца нема смисла. Па Бразил је најшаренија репрезентација свих времена, Аргентина исто па се њима не спочитава што им не играју само домороци већ и играчи пореклом из Европе којих је маса и који су најбројнији...
 

MikiBL

Grobar
Учлањен(а)
09.07.2021
Порука
363
Reaction score
970
Локација
Banja Luka
E pa ja jesam navijao za Argentinu u finalima mundijala 1978.-e, 1986.-e i 2022.-e, ali to me ne obavezuje da za njih navijam baš na svakoj utakmici, ili u nekom sledećem finalu...kad dođe do toga, videćemo...
Uzgred, i ja sam 78. diveći se onoj veličanstvenoj podršci nacije, a naravno i 86. protiv mrskih Švaba :D
No, zavisi i ko je s druge strane.
A da i ja dodam:
Partizane napadaj!
Igrajte fudbal!
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top