Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

FK Partizan 2022/23.

Статус
Затворена за писање одговора.

Ostoja_PFC_

Grobarčina
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
2.841
Reaction score
193
Локација
Dole ispod
Pa nek pozovu opet navijace da ih podrze. Ne zasluzuju da ih gleda iko. Niti jedna sansa za 90min, e to je zaista umece. Strucnjak nema sta. Jos ja kao navijam sat u 5 da gledam. Neš vise
 

Zlatiborpfc

Grobarčina
Учлањен(а)
11.05.2018
Порука
3.772
Reaction score
19.406
Локација
Nickname
Vidis ja bas mislim suprotno. Da je ovakav komentar i slicni upravo odraz onoga u sta su se pretvorili navijaci Partizana i da ih je toliko sjebao sistem. A pod sistem trenutne drzave spada masovno gledanja realitya (pod reality spada i Zeljko Pantic, Vuletic i slicni), masovno citanje komentara po dr. mrezama, masovno vjerovanje raznim insajderima koji sve znaju (a ustvari nista ne znaju) i slicno. To je sistem koji je postavljen i on je nazalost progutao i veliki broj navijaca Partizana. To se vidjelo i prema odnosu pojedinih prema Stanojevicu, Jojicu, itd...


Meni je kao navijacu Partizana bitno da trener zivi taj klub 24/7, daje 200% od sebe, izvlaci maksimum iz tima i takvom treneru ne mogu previse da zamjeram. Za Stanojevica nemam dilemu da je takav, da mu je Partizan ispred svega i da je veci Grobar nego 95% onih na tribinama i na ovom, a i svim drugim forumima. To ce ti reci svaki igrac koji je ikad igrao u Partizanu za Stanojevica ili bilo ko ko preko tih istih igraca zna njegov metod rada (ukljucujuci i mene).

Ali da zanemarimo to da li Stanojevic voli klub ili ga je unistavao. 'ajde da pricamo samo o cinjenicama, a ne rekla-kazala pricama.

Stanojevic je u FKP dosao u trenutku kad je vec u septembru titula izgubljena u sezoni 2020/2021. Porazi u Novom Pazaru i Novom Sadu, ekipa u katastrofalnom stanju (Milosevic na jedvite jade prosao one nesrecne Letonce, losa atmosfera unutar ekipe), gdje Stanojevic dolazi i opet uspjeva da odigra u Belgiji korektan mec (da nije bio nakaradan sistem, sa 1-1 nakon 90 minuta, kapiram da bi u BG to prosli).

Znaci dobio je sezonu 2020/2021 sa pobrkanim timom koji se te sezone fakticki ni za sta nije borio i uigravao se od septembra do maja, mada nabio je samopouzdanje nizom pobjeda. Tako da iskreno kao navijac Partizana ta sezona 20/21 nije vrijedna nikakva ocjenjivanja ni po pitanju trenera, ni po pitanju igraca. Izgubljena je nakon poraza u Novom Sadu dok je Milosevic bio trener.

U sezonu 2021/2022 Partizan ulazi sa po mom misljenju (a volio bih da me neko demantuje argumentima) nikad vecom razlikom izmedju Zvezde i Partizana po vrijednosti tima (tu naravno transfermarkt nije objektivan nego plate igraca).

Dok su na jednoj strani brda dovodjeni reprezentativci Austrije i Italije da igraju odbranu, Falko i Sanogo da drze vezni red uz sezonu zivota Kataia i Ivanica... Pa se dovode Risairo, Dioni, pa onda najbolji strijelac Norveske lige Ohi... Ljudi skoro 10 stranaca imali na platnom spisku. Dobijaju u LingLongu po 5-0 kao od sale koga hoce jer je to realan odnos snage takve Zvezde i ovih ostalih ciji igraci igraju za 1,000 evra (ako i toliko).

S druge strane imamo Partizan kome stopera igraju Vujacic i Sanicanin, Partizan koji osim Gomesa i Zdjelara cijelu sezonu nema treceg kvalitetnog igraca. Od startnih 11 Partizana, koliko bi ih igralo u startnih 11 Zvezde prosle sezone? Jedan ili nijedan? I u takvoj konstalaciji snaga neko ocekuje titulu? To je bezobrazluk. Jedno je nadati se kao sto se nada svaki navijac, a drugo je ocekivati to i stavljati teret nekome. To je kao da navijac Panatinaikosa u Grckoj kaze ocekuje titulu iako je Olimpijakos skuplji otprilike kao sto je Zvezda skuplja od Partizana trenutno.

E sad dolazimo do Stanojevica. Moja zamjerka njemu je svakako dovodjenje Jojica, Miljkovica i tih slicnih povratnika, ali onda neki ljudi koji znaju malo vise od mene mi postave pitanje "hoce li se taj Jojic zaliti i praviti problem ako zakasne tri plate? Miljkovic isto"? Hoce li pobjeci kao Asano? "Hoce li se pobuniti ako stranci dobiju plate, a oni ne"? "Koje smo to domace igrace mogli dovesti bolje od Jojica i Miljkovica u tom trenutku, sa tim budzetom" I onda se malo drugacije sagleda na te stvari. Mada taj nesrecni Miljkovic ispade bolji npr. od svih desnih bekova koje trenutno imamo.

Odnos prema Jojicu od strane navijaca Partizana? Sramota me sta je sve prosao. Statisticki, decko najvise pretrcanih kilometara u prosjeku od svih igraca Partizana, statisticki najbolji asistent Partizana prosle sezone. Kako je moguce da najbolji asistent i igrac sa najvise pretrcanih kilometara bude na stalnom udaru kritika? Ta dva podatka kad kazes nekome... Da, jbg. izgleda malokrvno, slab u duelima, to su sve cinjenice. Meni je digao pritisak X puta... Ali da se ne trudi? Igrac koji najvise pretrci po mecu se ne trudi? Meni je to nejasno. Nije trud samo da udaris tri puta laktom protivnika, da uklizes tri puta klizeci start i slicno. Ako nista, zbog onog gola u derbiju nije zasluzio takav odnos. I potpuno razumijem Stanojevica koji je zbog njega par puta usao i u klinc sa navijacima na stadionu.

Sa ovako na papiru slabijom ekipom od Zvezde, ludilo je uopste biti u trci za titulu. Mi smo bili. Dobijali sve male utakmice po 2-4 razlike jer je od pocetka vladala harmonija u timu, vjera da se moze napraviti cudo ali da se mora sve dobiti. Usadjen je taj ratnicki mentalitet. Mozda nisu najbolji (jer nisu), kvalitetom svakako daleko iza FKCZ, ali su se borili. I na taj nacin su dobijani mali mecevi.

Pokazali su borbu i protiv Socija. Rezultat u Evropi? Jedan od najboljih u 21. vijeku. U kvalifikacijama izbaceni drugi tim Rusije prosle sezone (i to na borbu do zadnje sekunde bukvalno jer smo kvalitetom duplo slabiji bili od Socija) i Santa Klara, pa onda izbacena i Sparta Prag. Kad se sjetim kako smo protiv Plzenja izgledali u istoj fazi prije cetiri godine, ovo je bila poezija.

I nije valjalo. Samo zato sto je neko napravio mantru da ne valja jer ima privatne probleme sa upravom FKP i tim istim Stanojevicem, nista drugo. Taj tim prosle sezone je zasluzio na borbu koju je radio i na srce koju je ostavljao na terenu najmanje 10-15 hiljada navijaca svaki mec u LingLongu. A mi protiv Sparte i Fejnorda ne mozemo 20 hiljada napuniti. Na LingLong umjesto aplauza uglavnom jebanje majke Jojicu. Nenormalno.

Zamjeraju se derbiji? Poredi se sa ucinkom Milosevica? Svaka cast Savi na derbijima, meni licno jedan od drazih trenera u 21. vijeku i nadam se da ce nekad opet biti trener. Da budemo posteni, odnos u kvalitetu igraca FKP i FKCZ je bio puno blizi u njegove dvije godine (pogledajte samo sastave timova u derbijima Milosevica i Stanojevica, Zvezdine sastave). Pa kad su FKP i FKCZ bili egal, je li Stanojevic dobio svaki derbi koji je vodio u ligi u prvom mandatu?

Sad kad je razlika nikad veca, logicno da nije lako dobiti derbije. Jesmo prvi derbi na JNA prosle sezone vodili 1-0 i umalo dobili? Kad smo to na Marakani mi dobili derbije izmedju prvog i drugog mandata Stanojevica? Za tih 10 godina razlike?

Statistika kaze - 14 derbija = 2 pobjede Partizana. Jedna ona Nikolica u sampionskoj sezoni i Savo u finalu kupa. I sad je problem sto Stanojevic nije uspio da dobije na Marakani nijedan od tri derbija prosle sezone. Pri tome, ovaj drugi sto je bio 0-0 smo isto odigrali korektno, da Terzic nije promasio mrtvu sansu dobili bi.

Kad se podvuce crta, svako ko zdravorazumski razmislja i kad stavi cinjenice na sto. Pogleda kvalitet sastava i ucinjeno, ne vidim sta moze zamjeriti Stanojevicu. Okej, reci ce neko "isti kurac -2 ili -22 na tabeli"? U neku ruku jeste tako, a u neku i nije. Treba biti posten. Stanojevic je iz proslosezonskog Partizana izvukao 210%. Dovukao ga do osmine finala Lige konferencija iako je po kvalitetu trebalo da ispadne od boljeg Socija jos u kvalifikacijama. Protiv dosta skuplje i kvalitetnije Zvezde bio u igri do samog kraja, iz kola u kolo pobjedjivao... Koliko je to lako? Pitajte Djukica, Mirkovica, Milosevica, Milinkovica, sad Stolicu, itd... U zadnjih 10 godina jedini koji su u kontinuitetu pobjedjivali su bili Nikolic i Stanojevic. A ne zaboravite da je Nikolic otjeran 2015. godine kad je kiksnuo na proljece par meceva. Pa Mare 2017. ne bi uzeo titulu i pored pobjeda u derbijima da se nije desio Vozdovac, a koliko vas je vjerovalo da ce se desiti Vozdovac na tri kola do kraja? Nemoj da se zezamo, ni 1% navijac otprilike. Osvojio bi i Stanojevic prosle sezone titulu da se desio neki Vozdovac na tri kola do kraja.

I kako to obicno biva... Kad ekipa koja je davala 210% na terenu ne bude ispostovana i podrzana od svih navijaca (nego je cijelu sezonu bila podjela i svaki kiks se cekao da se trlja na nos), obicno u narednoj dobijes ovo sto cemo sad dobiti.

Ovo je realno bolji Partizan od proslosezonskog. Svi ti povratnici koji su stavljani na teret Stanojevicu (Markovic, Jojic, Miljkovic, Smiljanic, Miletic...) su otisli jer im je istekao ugovor. Svi koje su navijaci hvalili i koji su imali kvalitet (Gomes, Menig, Vujacic, Zdjelar, Urosevic, Natho...) su ostali. Nadogradio si ih sa Markovicem i Filipovicem u odbrani, sa Diabateom na krilu plus Andrade koji je bio u Karabagu jedan od najboljih igraca. To je bolji tim koji je imao Stanojevic, za 4 igraca bolja od ona 4 koja su igrala u startnih 11 prosle sezone (Sanicanin, Miljkovic, Jojic i Jovic). I tri kola, dva kiksa, igra za kurac. I kraj sezone tj. borbe za titulu u julu.

Onaj Partizan je lani imao sansu za titulu. Da je dobio jedan od dva derbija na Marakani uzeo bi je, kako god gledali smo, navijali i nadali se do aprila/maja. Sad cemo u avgustu da stavimo katanac na LingLong i realno osim najzagrizenijih, nikog zivog Partizan nece zanimati od avgusta do sljedece sezone u LingLongu. Na tribinama ce biti po 500-1,000 navijaca po utakmici, na TV-u ce gledati 80% manje ljudi nego prosle sezone - to su cinjenice.

I jedino sto nam ostaje je Evropa. Jer bez nje, treba neko platiti sve ove strance... Ovom nesrecnom Stolici koji veze nema, treba dati podrsku, a vise od svega bih volio sutra da mu vidim ledja jer veze nema. Da ima, ne bi bio najuren u rekordnom roku iz Olimpije i Vojvodine gdje puno manji pritisak nego u Partizanu. Najgora stvar koja se sad moze uraditi je dovesti novi trener pred kljucne meceve u sezoni u Evropi jer taj bi bio nijemi posmatrac kao Stanojevic protiv Moldavaca i Sarlroe ili Mirkovic protiv Nordsjelanda i Besiktasa. Jednostavno, ko se ikad bavio bilo kakvim sportom zna da trener koji dodje u sred sezone ne moze nista da promijeni u prvih mjesec dana. Prvo, jer nema vremena za treninge niti da mijenja nesto narocito... Niti se hemija moze promijeniti za 15 dana. Moze ako su svi mrzili prethodnog trenera pa dodje do psihickog rasterecenja. Inace, jedino sto novi trener moze je da izabere eventualno drugih 11, a to je rijetko srz problema.

Titula je izgubljena. Vjerovatno ne bi bila osvojena ni da Gvardiola ili Klop sjede na klupi. Stanojevic je prosle sezone uzeo skoro 100 bodova i nije bilo dovoljno. Mi objektivno kvalitet da dobijemo Zvezdu 2 od 3 puta u sezoni nemamo. A oni nece kiksnuti dva puta protiv Surdulice kao lani. Opet, bilo bi zanimljivije da ih drzimo pod pritiskom i da se jurimo do kraja, ali otom potom.

Evropa pocinje za dvije sedmice, valjda ovaj nesrecnik uigra bar nesto (ali sta da uigrava kad mu je ostalo 7 od 11 istih igraca u startnih 11) jer protiv Midtjilanda ili Larnake sa ovakvom igrom, nece biti nimalo lako... A u redu nepovlastenih timova za plej-of Lige konferencija cekaju Keln, Nica, Anderleht, Sparta Prag, Hapoel Ber Seva i slicni. Nisam siguran da smo mi u stanju da prodjemo takve ekipe ako nam zapadnu na zrijebu.


Partizanu trebaju nikad ujedinjeniji navijaci. Za pocetak ne bi bilo lose da umjesto 25 sekundi bar 25 minuta traje ono pjevanje koje smo culi danas. Jer nisu krivi ni Stanojevic, ni Stolica. Krivi su oni koji vode klub onako kako ga vode. Sutra kad ode Stolica, doci ce neki novi Stolica u liku i djelu Drulovica, Milinkovica, Lazetica i slicnih koji su isti nivo. Jer ozbiljni treneri tipa Nikolic, Jokanovic, Paunovic i slicni su ovog ljeta rekli sta misle o dolasku u Partizan kad su imali poziv.

Stanojevic nije bolji trener ni od Nikolica, ni od Jokanovica ni od Paunovica. Ali jebiga, bio je daleko daleko najbolje sto je Partizan mogao da dobije, sa svim svojim limitima. Ko toga nije bio svjestan jebiga.

Od njega, ne moze bolje... Moze samo doci gore. I to gore gledamo upravo na djelu.

I umjesto da podrzavamo i tog Jojica (jer jbg daje sve od sebe iako to tako ponekad nije izgledalo), i tog Stanojevica, i tog Markovica, a danas tog Stolicu jer su oni najmanje krivi (stavise...), "mi" cemo i dalje da slusamo teorije zavjere na raznim youtube kanalima, da vjerujemo laznim insajderima i da pljujemo po malo onih koji jos uvijek pokusavaju nesto da naprave u interesu Partizana. Dok oni koji rade protiv interesa, potpuno su abolirani, i sa tribine, a i na mrezama.

Za kraj, spasa nam nema, propasti necemo.

Do nekih srecnijih vremena pozdrav.

Prvo, ne kaže se marakana nego septička jama.
Drugo, boli me kurac za žrtvu Stanojevića i razliku u kvalitetu timova, niko ga nije terao da trenira rekreativce i bivše igrače koje je sam tražio da bi pobeđivali linlong timove i ništa više od toga.
Treće, igrali smo amatersko takmičenje u Evropi.
I najvažnije, na taj pokušaj izjednačavanja mog posta sa manirima Vuletića i Pantića na keca bih odgovorio u stilu Lazara P, ali evo zatražiću samo od moderacije da uvedu emotikon u vidu nekog sočnog sendviča i soka na slamčicu.
Omašio si poentu mog posta, ima tema bivši igrači i treneri, ja ovde pišem o dubljem problemu i mogu reći da si se upecao odmah kao prototip mog opisa u postu iznad ali valjda imam tu sposobnost jer sam ribolovac.
Samo za tebe ne bih rekao da si mazohista, već idolopoklonista.
 

Micun

Grobar
Учлањен(а)
01.06.2011
Порука
837
Reaction score
3.308
Локација
Beograd
Zasto mene ovo sve posebno nervira? Valjda u velikoj zelji da stvari krenu na bolje, ja sam posle priprema i Javora bio gotovo ubedjen da Stolica moze nesto da napravi. Ono u Nisu nisam skontao, u smislu uzrok onome, ali su me te neke rokade koje je pravio dok se lomilo, bacile u rebus. Kad sam video startnih 11 za TSC, bio sam zblanut! Sta god da je u teoriji pomislio, to se na terenu nije desilo. Ne da se nije desilo, nego je sredinom prvog poluvremena TSC imao 58 posto poseda lopte, secam se podatka. 20 i nesto minuta nije bio u stanju loptu da im uzme, jer niko nije znao gde stoji. Nije cudo sto je Natho onako popizdeo dok je menjan. A negde u 90 i nekom minutu kad se davala pomoc golmanu TSC, pa se pauziralo, snimali su face nasih igraca, to je bilo pretuzno... Tako porazene izraze lica dugo nisam video...

Ovo toliko nema veze sa igrom na pripremama i u prvom kolu... Covek nema kontrolu nad procesom, kad je u stanju sopstvenim odlukama do ove mere poremeti ekipu. Da ti od solidnog protoka lopte dosjes dotle da svi, ali bukvalno svi improvizuju 90 minuta, jer si ti resio da sprovedes takticku zamisao, koja ima smisla u teoriji, a praksa je ne dozvoljava....

Pocecu da verujem u teorije Zeljka Pantica... Ispada nedolazak na stadion prirodna reakcija. Da li se mozes zabaviti gledajuci? Ne! Da li mozes da vices i jebes majku na miru i lisis se frustracije? Ne, dobices batine od 'sluzbenika'. Da li mozes da makar rezultatom i konkurentnoscu za titulu drkas cigane na poslu (sto mnogi vole)? Ne!
A da ne pricamo o tome, sto je debilima poput mene bitno, da li klub zastupa neke drustvene vrednosti koje podrzavas? Naravno da NE! Ne dobijes nista, jos treba da platis.... Imas opciju da ides na vetrenjace i menjas, bunis se ili da to malo snage sacuvas u svoja 4 zida ili negde gde se osecas ok...

Po stoti put reci da se ovo menja na izborima je vise nego jadno, sa moje strane, moralisati o ispravnoj podrsci ekipe, takodje. Jadno i neprirodno... Frustracije i uzaludnost su realni i nezadovoljni navijaci imaju svako pravo da to budu i nemaju obavezu da iz sebe vade poslednji atom snage da bi stvari uspeli da gledaju pozitivno... Od toga boli stomak...

Ako se ova sezona zavrsi bez ozbiljnih previranja, i ova uprava zavrsi ovu sezonu na miru, FK je verovatno trajno osakaćen. Navijači ne menjaju upravu, ali mogu da budu jezičak na vagi. Ne voli Vučić ni da mu se skandira, ne voli ni Gazelu... Sto bi drzo par drkadzija u upravi po svaku cenu, kad u partiji ima jos 100 koji bi ih jednako lojalno zamenili... Vreme je da se prestane sa pricama o nezadovoljstvu upravom i da se pocne sa razgovorima o tome sta nam je ciniti! Mozda je on procenio da priča 'nama basket, njima fudbal' pije vodu, da ce Naneli da nam bude melem za to sto FK nemamo...

Ok, krunisao si se za kralja, ok, imas sve sto ti treba, evo prihvatam, 90 posto srbije se ne buni, necu ni ja vise... Al nas nemoj jebati, nema potrebe, trebacemo ti kad tad i mi. Daj garancije i minimalno keša nekim bivsim igracima, a ima ih, i daj im da vode klub umesto ovih... Svima ce biti lakse pa i tebi... Cigani imaju tolko vise para, da cak i sa postenim sudjenjem i upravom koja radi maksimalno, tesko mozemo da ih ugrozimo dugoročno. Daj nam da nas ne bude sramota kad ljudi iz uprave progovore, da rade maksimslno i ganjaju neku evropu makar... To se i SNSu isplati... Nema bas potrebe da kamen na kamenu ne ostane...

Ili je stvarno dovoljno ono, sto neko reče: 'uzmi Željko kec i peticu'... Ja bih rekao da nije...
 

maidros

Grobarčina
Учлањен(а)
22.12.2008
Порука
2.144
Reaction score
3.018
Otpustis i prodas pola tima, a ne potrosis ni 100k na pojacanja.
Dovedes ovu bozu od trenera.
To sve u sezoni kad prvak ide direktno u LS.

Pa i debilu je jasno sta se desava.
Sta pisati vise u PM?
 

StrikeFront

Statističar
Учлањен(а)
19.06.2008
Порука
5.034
Reaction score
14.652
Ništa. Nema šta da se piše. Totalna nemoć na svim nivoima.

Nemamo tu snagu da pokrenemo masu i oteramo ova govna koja nas uništavaju.

Što je najgore može čak biti i još gore. Ne pominju mi se ona govna ali ako državna mezimica veže dve LŠ mi smo ugasili za narednih 10 godina minimum. Em se u kurvu i ovako sipa em će dobiti ogromne pare ako bude tako. Mi ćemo biti u rangu Čukaričkog ako ne i još gore a više me ništa ne bi čudilo. Ova sezona kako je krenula polagano smo već taj rang sa TSC-om, Čukaričkim, Radničkim iz Niša... Tužno.
 

JasminaT

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2010
Порука
21.462
Reaction score
41.130
Локација
Žrnov
Uprava se smenjivala na predsedničkim izborima, u smislu audtinske promene, a ne samo zamene jednih izdajnika drugim.
Ne mogu da verujem da je iko od vas(nas) istinski verovao u titulu ove sezone, kad prvak ide direktno u LŠ?!?!
Moje očekivanje je od ove sone bilo samo da nešto igramo, da ako je moguće dobijemo derbi i da igramo bilo koje evropsko takmičenje.

Posle 3 kola, očigledno ću morati očekivanja da svedem na to da nas ne nakantaju u derbiju....
 

Nisi

Grobarčina
Учлањен(а)
29.09.2020
Порука
2.116
Reaction score
14.636
Локација
Kipar
Ovde je vecina zaboravila da je Stolica doveden jer nijedan kvalifikovani trener nije zeleo da radi u ovakvom Partizanu.
Sto se tice "pojacanja", tu smo dosli u fazu da koji god igrac je odigrao neku utakmicu u protekloj sezoni zadovoljava kriterijume.
Na stadionu haos u svakom smislu.
Ali sve ovo nije iznenadjenje vec samo logican sled dogadjaja. Ne bi me iznenadilo ni prodaja stadiona I pripadajuceg zemljista I odlazak u Surcin na primer.
Nema gazde u klubu coveka koji ce da radi u korist kuce. Golim okom je vidljivo da nam teski lopovi sede u upravi.
 

IN 10

Grobarčina
Учлањен(а)
03.04.2008
Порука
2.514
Reaction score
5.145
Ove godine sampion ide u LS. Normalna reakcija, normalnog kluba, u normalnoj drzavi bi bila da se ulozi u tim i da se napadne ta titula. Mi smo promjenili 15 igraca, ulozili kurcinu, doveli novog trenera i poceli iz korjena mjenjati sistem... Ekstra nam je tajming za tako nesto.

I super je to sto mi u igru ulazimo iz zadnje linije, furamo tika-taku i slicno, ali sta ceno sa bodovima, rezultatima?
Pa nista. Ove u klubu to ne zanima, a sad imamo i trenera kojem to nije prioritet, vec sistem. Ok majstore, gradi ti sistem, al izgradices kurac ako izgubis jos jednu-dvije ili te otrese neki Mitjeland... Pa nisi dosao iz engleske, znas prilike, znas kakva je situacija, znas da ta prica ne prolazi i opet ides glavom kroz zid.

I jos ti ne trebaju pojacanja, sa Stevanovicem, Vujacicem, Sanicaninom, Urosevicem i Lutovcem ces da ulazis u igru iz zadnje linije i teras tika-taku? Bazdar i Petrovic ce ti vaditi kestenje iz vatre? Oce to...

Ovo je bilo nacrtano jos na pripremama, kada smo vidjeli tim i zamisli trenera...


Sve je ovo fino, ali spremite zivce i zajebite pljuvacinu nakon sto ispadnemo iz Evrope ili nam neki javor uvalja 2-3 komada.

Za ovaj fudbal trebaju vrijeme, igraci, normalni tereni i strpljenje u lozi i na tribinama.
Stolica nema ni jedno.
Od mene ima punu podrsku, ali se bojim da nece biti dovoljo vizije i strpljenja za ovo...

Sto se mene tice, nek radi covjek kad je vec poceo (cak i ako ispadnemo iz evrope), nek pokusa da napravi to sto je zamislio, ali ja ne vidim kako ovaj tim ikada moze igrati ovo sto je on zamislio. A pojacanja mu ne trebaju ..
U ovakvom sistemu, u ovakvom klubu, sa ovkvom upravom, igrackim kadrom, navijacima...
Cista utopija, ali sad nema nazad.
 
Последња измена:

STOOOLEEE

Grobarčina
Учлањен(а)
04.02.2014
Порука
2.021
Reaction score
3.217
Локација
GG 1978
Kako su nam klub cigani u tišini postavili na mesto gde su želeli..
U tišini Grobara , u tišini navijača Partizana gde je dozvoljeno da se klub godinama uništava.
Marko Nikolić osvojio duplu krunu ,otišao iz kluba jer je video da nema niko da ga zaštiti.
Ni klub, ni navijači, ni javnost ni mediji koji su svi ciganski.
A prećeno mu je sa više strana.
E tad smo počeli da se urušavamo.
Sad se samo kotrljamo niz brdo nadole…
 

Dubaz

Grobar
Учлањен(а)
18.05.2020
Порука
381
Reaction score
3.442
Локација
Kući.
Razumem ja vas što analizirate taktiku, igrače, postavku igre, izmene...i ja bih voleo da se time bavim, i bio sam juče na stadionu da bih gledao takve stvari.

Ali to je u ovom trenutku baaaaaš, besmisleno. Kao kada bi se neko ko je bolestan, bavio time kakva mu je frizura i da li je lep.

GROBARI, nama je sve u klubu u fazi raspada,, ne zanima me da li na terenu imamo jedno krilo ili tri zadnja vezna!!!

Gde je naša reakcija?!? Par minuta skandiranja upravi i to je to? I to kada agenti daju znak?

Gde smo juče na stadionu? Bilo je više nego inače, ali opet premalo za ovaj termin.

Gde smo posle utakmice ispred stadiona? Da li ste svesni da ovo ovako može da traje onoliko koliko mi dozvolimo?

Još 5 godina? Još 10?

A naš stav je "Dok je ova uprava, ja ne idem na Stadion!"

Super, sedi kući. Gledaj kako se gasimo. I usput analiziraj da li igramo romb koji se transformiše u 4-3-3.

Bolje ni ne zaslužujemo...
 

Direktor_Grobar

Grobarčina
Учлањен(а)
29.06.2019
Порука
2.997
Reaction score
15.831
Локација
Beograd
Ti si brate ovde uporedjivao Stolicu sa Gvardiolom.Andradea si dizao u nebesa a on je katastrofalan, da ne pišem za druge strance.
Od pojačanja ovde vredi samo Diabate i ovaj mali što je došo iz Čuke koji je danas bio najbolji i većinu pasa unapred slao dok Andrade duplo golo.
Rikardo nema mesta u Partizanu, mora da se dovede špic a on na klupu.
Suma mora odmah da se vrati, slobodan je i jedini zna da predribla igrača.
Neshvatljivo je da krila i bekovi ne umesju da centriraju, dete na golu TSC je imalo odličan trening sa desetine balonki.
A ova li je ta tika-taka?
I dalje sam zaprepašćen izjavom trenera, nula šansi, do 16 metara nismo došli a čovek kaže dobro smo igrali.
Jedno 3 stranca da se dovedu odmah, pošto Rikardo, Mening i ANdrade nema šta da traže u PFC, možda na klupu da budu i to je to i neki domaći da se dovede.
Grešiš za Andradea. Fenomenalan igrač.

Seti se kako je mutavac iz štitara Sumu stavljao na levo krilo, to je ovaj danas uradio sa njim, stavio ga na levo krilo?!?!?

Rikardo je odličan igrač, da se vratio ove sezone svi bi ga popljuvali kako je nemač pojma.

Slažem se da bi Sumu vratio, bez problema.

Što se tiče stolice, svi smo videli ideju, čovek je krenuo sa tom idejom (build-up) još u Ivanjici. Medjutim, ja odem protiv radnickog (i pisao sam ovde), odustalo se od te igre. I juce u par navrata smo kao primenili ali sve bledo. To ti je kao da smo do juce znali da sabiramo, a sad ih uci tablicu mnozenja. E pa nasi su tek presli tabelu sa 1 puta x.

Naravno, svi ostali su se zahvalili moronima iz uprave, došao je čovek koji evidentno u teoriji zna sta zeli, u praksi ne zna da sprovede. Da ne pricamo sto je autoritet 0, sto je njegov povik pored klupe “ajde momci, igrajte fudbal” i sto je svako kolo promenio 5-6 u prvih 11.

Drugi klub nemam. Osudjen sam na ovaj a i on na nas. Zasto kazem na nas? Pa da nas je 20k da dodje na stadion, da li bi smeli oni sa istoka da kontrolisu? Da li bi smeli ovi iz uprave da sede na zapadu? Sve ovo znamo u teoriji kao i Stolica svoju taktiku ali nam je praksa tanka.
 

Maks778

Dežurni spam majstor
Учлањен(а)
30.08.2019
Порука
332
Reaction score
1.351
Локација
Vasiona
Hajde sto si nastavio da spamujes na isti nacin i sto se ova tema konstantno truje raspravom o bivsim trenerima krivicom vas par koji mozete da je pokrenete posle ama bas svakog desavanja, ali jebo ga dan pa kako mozes da pominjes Stanojevica i derbi?!

Mi smo titulu izgubili zato sto je bas on postavio taktiku kao sto je Lazetic nocas protiv nas sa TSC-om, ko predje centar da mu umre keva.
Mozes da pricas o sansama kakvim hoces, neka je mali Terzic kriv sto je promasio, a Stanojevic je uzeo skoro 100 bodova, ali taj derbi je sramota bre. "Ovi danas su igrali kuci protiv tsc-a a ne derbi" je istina i bas zbog toga sto je istina Stanojevicu zelim da trenira neki IMT.
Preslikanu stvar je uradio i u onoj sramoti sa amaterima u ligi konferencija, pa se posle cudio sto mu navijaci lupaju na prozor svlacionice...

Prestani da spamujes brate. Stanojevic vise nije trener Partizana i boli me kurac da svaki put citam 10 strana o njemu nakon svake utakmice.

Što bi se reklo, dočekao lik da sada likuje i da nam kao sada prebacuje..Samo ne znam , šta?!

-Da je Terzić dao gol
-Da smo za vreme drugog mandata, osobe koju ovaj lik toliko glorifikuje, osvojili barem jedan jedini trofej, dobili jedan jedini derbi.
-Da nije oterao sve što vredi i doveo svoje mezimce.
-Da nakon njegovog odlaska, ne ostavi Il ostade ono što ostade . Morali smo maltene na kilo da poklanjamo igrače koje dotični dovodio .
-....

Nego, ne znam nešto..Gde mu je danas taj toliko (njemu) glorifikovan trener?!
Nakon Partizana i toliko vrhunskih rezultata, igre..Očekivao sam ga barem negde u nekoj Azerbejdžanskoj , Kazahstanskoj ligi,.. da će sada da se otimaju timovi za njime.

No, ovaj će nastaviti i dalje o njemu, ni o čemu drugom ni inače ne piše. Svaki upis mu se svodi na jedno te isto.
Tako da na stranu i on kao i njegov omiljeni trener.

Zaista razočaravajući rezultati i igra u poslednje dve utakmice.
Ima istine i u izrečenom da je reč o novom timu, novom treneru, novom konceptu..Ima istine u tome da je za sve prethodno potrebno vreme.
Isto ono vreme koje Partizan nažalost nema.
U normalnim državama i prvenstvima, ništa čudno da se izgubi neki bod, odigra nerešeno Il izgubi utakmica.
Kod nas je na žalost, svaki izgubljeni bod, ravan izgubljenoj tituli. Unapred se zna da će ćergari sve da dobiju. Jedina nada bi bila da ih pratimo u stopu i dobijemo u direktnom duelu, ovako...
Verujem da će se igra, rezultati poboljšati..samo pitanje je koliko će to (nakon trenutno izgubljenih 4 boda), kasnije imati efekta.
Uzalud i onom prethodnom na kraju, skoro 100 bodova, kada na kraju nije osvojio ništa .

Koliko god mi se na prvu dopao način razmišljanja, koncept igre koju planirao Stolica. Moram priznati da prilično luta u formacijama . Kao da su mu ovo pripremne , a ne prvenstvene utakmice.
Počinjem i ja da sumnjam , dal je on kapacitet trenera potrebnog Partizanu.
Još ima šansi da se izvuče iz situacije u koju doveo i sebe i klub. Ali, sa svakim eventualnim narednim kiksom...
Otprilike da i ova sporadična skandiranja protiv uprave. Plašim se da će na kraju rezultirati time da se ta uprava sakrije iza ostavke Stolice.
 

Мали џин

Fudbalski zanesenjak
Учлањен(а)
05.07.2010
Порука
4.752
Reaction score
11.459
Локација
.
Titulu nećemo uzeti pa nećemo, ko se nada tituli i borbi za istu taj ne prati dovoljno Partizan. Ne postoji trener koji će za mesec dana da uigra 5-6 novih igrača i pritom celu ekipu da prebaci na skroz drugačije razmišljanje i fudbalsku filozofiju. Ovo je trebalo pre 3-4 godine da se uradi, tačnije kad je Marko Nikolić otišao, nadam se da se svi slažemo i tu ne bi trebalo da ima diskusije. Jedino pitanje je da li je Stolica taj trener
 

ajax00

Grobar
Учлањен(а)
12.04.2009
Порука
770
Reaction score
1.886
Za upravu su uvek krivi treneri, igrači i zli navijači koji hoće titulu i pobede u derbijima (oni bi samo neke dobre kojima rezultati, titule i pobede u derbijima su nebitne a uz to ne protestvuju protiv nikoga i kada se kiksne - koliko razumem oni hoće te dobre navijače da vrete na stadion)
Svi su upravi krivi samo oni, po njima, trebaju da ostanu tamo gde jesu (opet), kao da ti igrači i treneri sami dolaze u klub i da se uprava tu ne pita ništa.
A i treneri su krivi jer kako koji dodje počnu i oni sa frazama "Prelazni rok je živa stvar", veoma brzo ide ona "Popunjenismo na svim pozicijam", pa zatim sledi "Pojačanja nisu potrebna samo vreme,,," pa nakraju posle kikseva kada je ceo stadion razočaran i igrom i rezultatom, oni su ravnodužni rezultatom a zadovoljni igrom...
Naravno posle toga sledi propala sezona i čekanje sledeće i opet u krug. Svi prolaze a uprava ostaje.
Ma dokle više!


PS: Izgleda da sam ja od onih zlih navijača Partizana, jer želim titule, pobede u derbijima i da je Partizan na prvom mestu. Štaću takav sam.
 
Последња измена:

El Patron

Grobar
Учлањен(а)
05.09.2021
Порука
986
Reaction score
4.458
Локација
Nis
Hajde sto si nastavio da spamujes na isti nacin i sto se ova tema konstantno truje raspravom o bivsim trenerima krivicom vas par koji mozete da je pokrenete posle ama bas svakog desavanja, ali jebo ga dan pa kako mozes da pominjes Stanojevica i derbi?!

Mi smo titulu izgubili zato sto je bas on postavio taktiku kao sto je Lazetic nocas protiv nas sa TSC-om, ko predje centar da mu umre keva.
Mozes da pricas o sansama kakvim hoces, neka je mali Terzic kriv sto je promasio, a Stanojevic je uzeo skoro 100 bodova, ali taj derbi je sramota bre. "Ovi danas su igrali kuci protiv tsc-a a ne derbi" je istina i bas zbog toga sto je istina Stanojevicu zelim da trenira neki IMT.
Preslikanu stvar je uradio i u onoj sramoti sa amaterima u ligi konferencija, pa se posle cudio sto mu navijaci lupaju na prozor svlacionice...

Prestani da spamujes brate. Stanojevic vise nije trener Partizana i boli me kurac da svaki put citam 10 strana o njemu nakon svake utakmice.

Sta ja bre spamujem?! Daj boze da zavrsimo drugi ove godine i igramo evropu...svi ste kukali na AS da bi gledali ono sinoc?!!! Gledajte!
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top