Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

FK Partizan 2022/23.

Статус
Затворена за писање одговора.

Baracuda

Grobarčina
Учлањен(а)
13.06.2017
Порука
1.164
Reaction score
4.361
Piše u ovom tekstu da smo zainteresovani za Ifeta Đakovca, momka koji je igrao u mlađim kategorijama. Kakve mi budale imamo u klubu, ulažeš u momka 5 godina u omladinskoj školi, pustiš ga za džabe, proglasiš netalentovanim, a sada ga vraćaš natrag i moraš da platiš ne manje od 300 000 eura. Štetočine i neznalice.
 

Jokic

ex jokics
Учлањен(а)
24.08.2007
Порука
7.081
Reaction score
15.770
Локација
Храм фудбала
Piše u ovom tekstu da smo zainteresovani za Ifeta Đakovca, momka koji je igrao u mlađim kategorijama. Kakve mi budale imamo u klubu, ulažeš u momka 5 godina u omladinskoj školi, pustiš ga za džabe, proglasiš netalentovanim, a sada ga vraćaš natrag i moraš da platiš ne manje od 300 000 eura. Štetočine i neznalice.
Мени се чини да су спомињали неки милион и нешто.
Људи нас намјерно зајебавају, да би што мање људи било на стадиону и да они несметано могу наставити са својом "политиком развоја" Партизана.
 
Учлањен(а)
29.06.2008
Порука
14.761
Reaction score
55.356
Локација
Ja sam ceo život s tobom...
Piše u ovom tekstu da smo zainteresovani za Ifeta Đakovca, momka koji je igrao u mlađim kategorijama. Kakve mi budale imamo u klubu, ulažeš u momka 5 godina u omladinskoj školi, pustiš ga za džabe, proglasiš netalentovanim, a sada ga vraćaš natrag i moraš da platiš ne manje od 300 000 eura. Štetočine i neznalice.
Zapravo je bolje pitanje da li se isplati vraćati ovakve igrače. Otkad ja pratim Zimonjić i Trbojević skoro da nisu omanuli sa procenom kada je neko nedovoljno dobar za fkp.
Jedini povratnici koji su bili ok su možda Škuletić i donekle Saša Marković, svi ostali su ostali samo slovo na papiru kao “najveći talenat a mi ga otpustili”
E sad doduše jesu druga vremena njih dvojice nema, ali računam da je ostalo nešto akumuliranog znanja u teleoptiku.
 

el mago

Grobarčina
Учлањен(а)
05.07.2010
Порука
2.167
Reaction score
695
Локација
БИРЗИМИНИЈУМ
Ko je Zimonjic?

Ali da, slazem se s tobom. Sjecam se kad je SMarkovic odigrao par emceva u ofki kako se digla frka kako smo ispustili takvg igraca... A na kraju se vidi da je suvi prosjek.
Da se ja sjecam mozda smo promasili s Nikolom Anticem koji je u Bjelorusiji napravio solidnu karijeru. Mada je on iz Teleoptika otisao u zvezdu i nesto kenjao o "nasem najvecem klubu".

I naravno, najveci propust je Matic, mada mislim da ga nasi i nisu otpisali nego se nisu iscimali da ga zadrze kad je otisao u Ub...
 

PFChampion

Grobarčina
Учлањен(а)
11.04.2010
Порука
8.870
Reaction score
13.629
Ако талентован играч на време (до 18-19 година) не добије (одговарајућу) пажњу и шансу можеш заувек да га изгубиш као таквог. То је психологија фудбала одвајкада. Маса таквих је пропало због тога и потонуло у просек. Рецимо, Меси да није на време добио онакву пажњу у Барселони (терапија, услови за тренинг, шансу у првом тиму и остало) никад не би био овакав играч, ни близу....танке су линије између талента и вечитог талента и ми никад нећемо сазнати колико је играча таквог талента нестало са мапе озбиљног фудбала баш због тога. Зато је једна од ствари која ме највише нервира то што наши тренери често немају ни храбрости ни знања да талентовану децу подрже на прави начин. Оно како је Томић извукао Миленковића или Саво Павловића је за мене суштина фудбала. Тренер који има такву способност је највећа снага једног клуба


Ако дође Цимирот и ако не продају Диабатеа ја задовољан. Али ми се чини да лако може да испадне све контра
 
Последња измена:

Grobar92

Grobarčina
Учлањен(а)
01.08.2011
Порука
1.386
Reaction score
3.209
Локација
Tamo gde su Grobari
Zapravo je bolje pitanje da li se isplati vraćati ovakve igrače. Otkad ja pratim Zimonjić i Trbojević skoro da nisu omanuli sa procenom kada je neko nedovoljno dobar za fkp.
Jedini povratnici koji su bili ok su možda Škuletić i donekle Saša Marković, svi ostali su ostali samo slovo na papiru kao “najveći talenat a mi ga otpustili”
E sad doduše jesu druga vremena njih dvojice nema, ali računam da je ostalo nešto akumuliranog znanja u teleoptiku.
Saša Zdjelar?
 

GoxyBG04

Početnik
Учлањен(а)
19.07.2021
Порука
122
Reaction score
196
Локација
Beograd
Imamo li mi igrača u rangu Đakovca u omladinskoj školi?
Mozda i imamo ali ne placas ovde Djakovca kao Djakovca, vec formiranog igraca, sa iskustvom igranja MSL, koji ne mora da prolazi taj period izmedju omladinaca i prvog tima. Jednostavno, moze odmah da uskoci u tim. Sto ne znaci da se slazem sa dovodjenjem istog, sumnjam da je neko od nas pratio konkretno njega vec eto citali smo malo kroz naslove, izvestaje..
 

Direktor_Grobar

Grobarčina
Учлањен(а)
29.06.2019
Порука
2.997
Reaction score
15.831
Локација
Beograd
Ivice vrati se sve ti je oprošteno. E moj Partizane šta si dočekao. U godini pred nama gde smo i dalje aktivni u evropi i gde je leto puno prilika da se zaradi, Veprina bez dana biznis iskustva i Sociopatski isprdak iz prošlog milenijuma voze tompuse i lagano ulaze u još jednu godinu punu blagodeti za njihove guzice i mraka i tuge za ceo crno-beli svet.

San mi je da vidim nekog drugog u tim foteljama pre nego zimska preko potrebna pojačanja. Gde mogu da pošaljem svoj CV kad neće niko?

Kakva tuga od uprave sve ti jebem. Svako jutro se probudim i uz kafu čitam jedno veliko ništa.
 

S M F

Grobar
Учлањен(а)
06.12.2011
Порука
209
Reaction score
76
Локација
Stari Kosutnjak
Skoro je Drina objasnio zašto nije dobio šansu kad je potpisao za prvi tim, već se vratio u poznim godinama kao vrhunski igrač. Jednostavno tada je bila takva konkurencija u srednjem redu da nije nikako mogao da se probije, proverio sam : Nadj, Simon, Lola, Ivan Tomić, Nenad Brnović, Sale kapiten, Mire, Babonja...
 

avax

Grobarčina
Учлањен(а)
04.06.2011
Порука
3.403
Reaction score
10.453
Локација
okupirana Srbija

ctpaxota

Grobar
Учлањен(а)
14.05.2008
Порука
403
Reaction score
536
Ne razumem zbog čega neki igrač zaslužuje šansu u Partizanu, samo na osnovu činjenice da su mladi i prošli našu omladinsku školu? Igrač ili je dobar ili ne u datom trenutku, nema tu mlad ili star.

Niko od nas ne zna u kakvom su stanju bili svi ti naši bivši omladinci pre nego što su otišli od nas? Kakva im je bio mentalni i fizički sklop, da li su bili spremni da odgovore na sve zahteve u seniorskom fudbala baš tada? Često čitam kako neki mladi igrači zaslužuju šansu da igraju 10-15 utakmica u kontinuitetu? Ne znam zbog čega? Zašto bi neki trener toliko rizikovao, kad zna da zbog dva nepovoljna rezultata gubi posao. Ako dobiju šansu, dve i to je puno. Pokaži da zaslužuješ da igraš. Svi oni ako vide da ne igraju redovno, treba sami sebi da traže ekipu gde će moći da igraju redovno.

Konkretno za Djakovca, otišao dečko u manji tim, gde se igra pod manjim pritiskom i razvio se u superligaškog igrača. Kod nas nikada ne bi dobio toliko prostora. Trenutno takav tip veznog igrača koji pokriva prostor izmedju dva šesnaesterca nemamo. To je pozicija na koju je doveden Andrade, koji čini mi se nije zadovoljio.
 

PFChampion

Grobarčina
Учлањен(а)
11.04.2010
Порука
8.870
Reaction score
13.629
Није баш да није било грешака, многих младих играча смо се прелако одрекли и реално погрешили у процени али генерално заиста не може да се очекује да сваки други играч из омладинске школе направи разлику и буде квалитет за Партизан. Ми смо протеклих година имали Миленковића, Павловића, Влаховића.....мало ли је имати таква 3 играча готово у истом моменту ? А то што их се прелако одричемо или прерано продајемо то је већ безброј пута испричана прича и болна тачка нашег клуба. Па ту су и Стевановић и Миловановић....да не помињем још неке играче који би сигурно били боља опција на клупи од многих данас. Ми смо клуб који итекако има простора да развија младе играче јер већину утакмица у лиги играмо са тимовима ниског квалитета и не може да се каже да нема простора за њих већ је једноставно ствар у тренеру, да ли он има мотив, знање и тенденцију да уздигне неког младог играча или не.
 

ctpaxota

Grobar
Учлањен(а)
14.05.2008
Порука
403
Reaction score
536
I Stevanović i Milovanović su imali izlazne klauzule u ugovorima, a to im je i bio uslov da potpišu profesionalne ugovore sa Partizanom. Sad zbog/zašto je druga priča, svaka individualna priča je posebna. Čim je ta izlazna klauzula aktivirana i oni su otišli.

Činjenica je da trenutno top izlazni transfer iz Super Lige 3-5 miliona evra, i to za top talente. Za nešto veće sume ti igrači bi trebali igrati u reprezentaciji, i imati neku ulogu, a i reprezentacija bi trebala da igra na velikim turnirima i da ostvaruje zapažene rezultate.
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.738
Reaction score
29.563
Локација
Beograd
Često čitam kako neki mladi igrači zaslužuju šansu da igraju 10-15 utakmica u kontinuitetu? Ne znam zbog čega?
Neki a ne svaki, što je već bitna razlika...i možda ne baš 10-15 utakmica, nego 4-5-6, da pokaže zaslužuje li i dalje da igra ili ne...i možda ne baš da je igra od 1. do 90. minuta nego da ulazi ,,dozirano,,...ili da igra protiv slabijih protivnika, itd...

A treba da mu se da šansa zbog toga jer se mladi igrač još uvek razvija, jer mu je potrebno vreme da se razvije, sazri, i ako ne dobije to vreme - nikada neće ni postati pravi igrač...nije recimo Saša Ilić na svojoj prvoj utakmici za Partizan odmah bio veliki as, ali posle jeste...

U principu, za Partizan treba da igra 11 najboljih, ali i tih 11 ,,naj,, mogu da se umore, povrede, dobiju kartone, sad u fudbalu imaš prava i na 5 izmena tokom utakmice, dakle pored 11 treba ti JOŠ fudbalera dostojnih Partizanovog dresa...

Zašto šansa mladom igraču pre recimo nekog starijeg rezerviste? Pa zato što za starijeg rezervistu znamo da ne može bolje, dok mlađi može postati bolji - pod uslovom da mu daš minutažu da postaje bolji...ali opet, sve zavisi s kim igramo, kakav je rezultat, idemo li na gol više, da li ,,zatvaramo,, utakmicu, itd...treba li nam iskustvo ili ima prostora za maldost, itd, itd, itd...

Evo recimo, Marko Milovanović - dečko je ulazio u igru, davao golove, imao fizičku građu kojom je mogao da se nosi sa rivalima u seniorskom fudbalu, i svakako je zasluživao da dobije još koji minut u prvom timu, a ne da Rikardo umire na terenu do kraja utakmice, čak i kada vodimo ubedljivom razlikom...

Naravno, sasvim je druga stvar što Partizan (a i ne samo Partizan) talentovane mladiće koji upravo izlaze iz omladinskog pogona vidi samo kao robu koju treba što pre unovčiti, a ne kao fudbalere koji treba da ostanu neko duže vreme u Partizanu, da se razviju u asove i budu okosnica našeg tima, igre i rezultata...

Ali svakako da ljudi koji su radili u našoj ,,školi,, znaju svoj posao jer je recimo reprezentacija Srbije na nedavnom mundijalu dobrim delom bila sastavljana baš od momaka koji su prošli tu našu ,,školu,,!

Što se tiče sadašnjeg stanja u celoj ,,školi,, - sa time nisam upoznat, ali bezrezervno sam verovao Albertu Nađu kao treneru Teleoptika, isto onoliko koliko sad verujem Igoru Duljaju koji je na toj istoj funkciji...
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top