Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

FK Partizan 2023/24

zive

Grobarčina
Учлањен(а)
20.06.2007
Порука
7.969
Reaction score
10.262
Došlo vreme da nas Kosanović brani....Šta god mislili o njemu, ova izjava u ovakvoj Srbiji je za poštovanje.

Bravo!!!
 

Chika Rale

Grobar
Учлањен(а)
29.06.2022
Порука
640
Reaction score
2.350
Локација
Beograd
Hajde da i ja kažem neku reč o odlasku na utakmice na našem stadionu.

Odlazak na JNA postalo je nažalost ne srećan dogadjaj, nego filozofsko pitanje.

Ako odeš, onda si po nekima saradnik okupatorske uprave, a ako još i kupiš godišnju kartu, ijaooo.

Ako ne odeš, onda si po drugima izdajnik, zato što ne pomažeš svojim navijanjem igračima, jer je jako teško pobediti u utakmicama bez publike na svom terenu.
To bar ne treba nikom objašnjavati. Lično mislim da je igračima nekad lakše igrati u gostima sa publikom, nego na svom terenu bez nje.
Ali, oni se ne pitaju, nego mi.

Znači odluku moramo doneti mi, a to je teško.
Mada možda i nije toliko, koliko nam se čini.

Postavljam stvaro ovako:

Šta je to što bi protivnici Partizana najviše želeli?

Da pojasnim: pod protivnicima ne smatram nijednu od gore navedenih grupa, već našeg velikog prijatrelja i najvećeg donatora u istoriji kluba,
kao i sve njegove velike prijatelje koje nam je doveo u klub.

Pa da Partizan igra uvek bez publike i gubi sve utakmice redom, a da Arena TV ne mora da isključuje mikrofone, jer će se u prenosu čuti
samo treneri i igrači na terenu, ali ne i skandiranje našem velikom prijatelju i svim njegovim prijateljima.
Da li bi im to dovoljno? Sasvim.
Dobro.

A šta je to što bi mi navijači Partizana najviše želeli?

Pa da Partizan bude ponovo parni valjak i da gazi i pobedjuje sve redom, ne obraćajući pažnju na to ko mu je protivnik.
Da li je to dovoljno? Sasvim. Reći će to svaki grobar.
Ali, ne može to bez nas navijača. Pa Partizan bi stvarno bio svetska senzacija kada bi to ostvario na praznom stadionu.
Znači može ponovo da gazi, ali samo sa nama. Bez nas ne.

Eto ja sad znam. Pa i nije bila toliko teška odluka, koliko mi se u prvi mah činilo.

Mnogo je ovakvih i sličnih odluka u životu.
Bitno je da na kraju odluka bude takva da donosi više dobrog od lošeg, jer se samo tako ide napred.

Ništa u životu nije idealno i ne može biti.

Zato grobari svako po svojoj savesti.
Ja znam.


Napred Partizan!!!
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.762
Reaction score
29.645
Локација
Beograd

malicovek

Početnik
Учлањен(а)
26.06.2022
Порука
188
Reaction score
1.793
Локација
Beograd
"...Nema šta da se bune i jedna i druga ekipa. Obe su dobile po tri gola. Tu nije jedan gol rešio pobednika. Znate kako, svako ima pravo da se ljuti ako ne pobedi",
"...U krajnjoj liniji, nisam nigde video TSC da se bunio, za penal koji je bio sviran.'' kazao je Nedimović.

Jezivo. Potpredsednik FSS-a, jedan izrazito neostrašćeni afirmisani sportski radnik (koji očigledno vrši istu funkciju kao bivši zamenik gradonačelnika Beograda), osporava potpuno regularan i suštinski jedini čist jedanaesterac na utakmici uz komentar 'nema šta ko da se buni, dali su 3 i primili su 3 komada'.

Mnogo im smetamo, a mnogo bismo im više smetali da nas ima 20 hiljada svaki vikend na JNA i u Areni.
Mislim da je vreme za kritičnu masu.

Vratila mi se ona klinačka radost za FK koju sam davno izgubio i bukvalno odavno nisam ovoliko iščekivao narednu utakmicu.
Mada opet možda samo neka grobarska psihoza...
 

Kiza Srbija

Grobarčina
Учлањен(а)
04.04.2010
Порука
1.913
Reaction score
4.237
Ljudi, moje misljenje:
- odlazak na jna: bio proglasen bojkot (od strane juga) ili ne, bojkot svakako postoji, ljudi jednostavno ne zele da dolaze, jug nam zjapi prazan na svakoj tekmi... sve skupa nas bude po soma ipo ako i toliko, dodju ljudi mozda na derbi tu i tamo koja evropska ali sve to skupa je slabo, partizanova publika ne zeli da dolazi na jna - zasto kako to je duga prica, ali definitivno neki nezvanicni bojkot postoji, znaci i bez ovog zvanicnog bojkota nama bi jna bio prazan

- bojkot: e sad, bojkot sam po sebi ne donosi nista, svaki vid protesta mora nekom da smeta, kako upravi (i zvalavom) smeta prazan jna, pa nikako oni zele da bude prazan, dakle prazan stadion jasno govori da nije sve ok, da navijaci ne zele da dolaze, da jesu nezadovoljni ali koga za sve to boli q, upravu i zavalog sigurno ne... da li je onda resenje iskulirati bojkot, pa nije jer smo vec utvrdili da bi stadion svakako bio prazan

Sta je resenje: u trenutnoj situaciji i okolnostima JA ga ne vidim, licno ne mislim da ce nam ovaj bojkot ista doneti kao sto ne mislim i da bi neko skandiranje protiv uprave 10 - 15 soma ljudi ista donelo, arena bi smanjila ton a uprava nas i onako gleda ko budale... ali naravno da bi vise voleo da vidim 15ak soma ljudi na jna a ne hiljadu ipo (ako i toliko)... u nekim drugim okolnostima a pod tim mislim da imamo tribinu, da imamo masu, organizaciju, poverenje, vodju itd (sve ono sto nemamo) mislim da bi bilo dobro neki protest na ulicama organizovati npr autokomanda da se blokira ili neki most... znaci protest mora nekom da smeta, to je sustina, imam naravno jos neke ideje ali to je sve sbb kbb

Pa sta raditi: ne znam eto najiskrenije, ja licno ici cu na gostovanja kad god budem mogao i to je to, ne mislim da je to resenje i da ce se time nesto postici... dusa me boli na sta je spao pfc i jos vise partizanova publika da ne kazem grobari, tuga, sesti i plakati... al plakanje ne pomaze
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.762
Reaction score
29.645
Локација
Beograd

Chika Rale

Grobar
Учлањен(а)
29.06.2022
Порука
640
Reaction score
2.350
Локација
Beograd
Ne mogu da se otmem utisku da je "odlazak ili neodlazak na JNA" postao isti kao u politici "izaći ili ne izaći na izbore".

Ložači nam kažu nemojte, vidite da su svi isti, ništa ionako ne možete da promenite. Većina odustane, pa jahači i dalje jašu, smeju se i pune bisage.
Da prevedem:
Razne frakcije i njihovi botovi nam kažu nemojte, jer ionako ništa ne možete da promenite. Većina odustane, pa okupatori i dalje jašu, smeju se i pune bisage.
 

Batallion

Grobar
Учлањен(а)
30.08.2019
Порука
321
Reaction score
2.050
Локација
Beograd
Ako je konacno sazrela prica da se ide na zapad,tu sam...Kao i prosle polusezone pred jebeni mec sa Kolubarom,tako i sada smatram da je to jedina ispravna prica koja moze da da neki efekat, ali ajde da se i edukujemo malo koga cemo tamo da pljujemo obzirom da ovog dvojca vv sigurno nece biti. Prvi korak bi bio da ih nateramo da odstupe iz svecane loze i to sve do jednog... i da,dovoljno je nas 100 za pocetak! Napred Partizan!
 

Humska

Početnik
Учлањен(а)
26.12.2020
Порука
153
Reaction score
447
Локација
Beograd
Учлањен(а)
06.07.2021
Порука
157
Reaction score
938
Локација
Београд
Бојкот (пасивно терање управе) је једино оправдан, за мене, ако постоји и нек вид активног протеста, на пример око стадиона или било где другде у неким атрактивним терминима. Нисам приметио да је ова нова гарнитура на југу позвала на тај неки активни вид протеста a и верујем да неће. Сигуран сам да ће увек бити људи на стадиону, људи који су заљубљени у оне сколиоза столице, да им сунце иде у очи док их ветар дува и за све то их боли дупе јер су ту због Партизана. Људима свака част, да ме неко не разуме погрешно. Занимљиво ми је и то што се сад више позива на стадион него када смо имали +5 пре две сезоне и то још у ком делу сезоне... Дакле то је или класично гробарско терање супротне приче од већине или им продаја сезонских иде, гле чуда, јако лоше па неко ботује... Опет, сигуран сам да људи само исказују свој став о бојкоту мада ме више ништа не изненађује.

Људи размислите! У овој "држави" се много манипулише а што се тиче спортских питања вођени смо и емоцијама, дакле не размишљамо увет трезвено.

Бојкот + подршка у гостима + протести/акције = ~0 динара за управу, 50% подршка играчима (мисли се на утакмице), дизање притиска или други вид непријатности дегенима.
Већа посета на стадиону + подршка у гостима + протести/акције = XXXXX динара за управу, 100% подршка играчима, дегени имају аргумент да нереде/немире изазивају само мање групе, вероватно Остојине којем и овај пут желим да поручим да га пуши... Дакле управа спокојна.
Бојкот + подршка у гостима = ~0 динара за управу, 50% подршка играчима, управа спава мирно и дебели гмаз размишља у ком тренутку сутра да запали томпус заједно са оном утваром који је изјавио ономад да нико не може да надомести ово што они раде (Еј?!).

Није баш све тако али да, све је тако.
Разумем ја да мора неко нешто да покрене, али немојте молим вас да испадате будале. Човеку са истока су пришла два дегена из полиције/обезбеђења и одвукли га у улаз због мајице "uprAVa napolje" ни другари ни остали људи около нису могли ништа јер су пришле и корњаче, тако да исто то ако не и горе може да раде на западу јер ко их спречава? Дакле трибине нису ништа друго него кавез ако сте особа која квари музику прве виолине жвалаве.
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.762
Reaction score
29.645
Локација
Beograd
Pa u svetu još odavno postoji vid protesta gde devojke poskidaju majice a nemaju brushaltere i pokažu sise...samo što mi stalno kaskamo za tim svetom, pa toga kod nas nema...

...a ja neću više u off, ali ovo sa skidanjem mi se baš namestilo kao zicer, nisam mogao da odolim...a da ne ogolim... :icon-lol:
 

geo99

Početnik
Учлањен(а)
21.02.2023
Порука
13
Reaction score
59
Локација
Beograd
Druze, uopste nije vazno baratati brojkama...nece njih pare od ulaznica oterati. Okupirani smo.
Мислим да сте погрешно протумачили овај коментар. Није нигде споменуто да ће се укидањем прилива новца од навијача отерати управа. Да је то могуће, већ одавно не би имали таквих проблема (у идеалном сценарију). Мислим да је просто поента да ако су ту, не морају још и приход од нас да узимају, кад су све могуће већ покрали. Зашто би доприносили томе?
 
Top