Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

FK Partizan - sezona 2013/14

Статус
Затворена за писање одговора.

RotoShack

Grobarčina
Учлањен(а)
02.12.2012
Порука
6.251
Reaction score
2.844
Svaka cast na izvojevanoj pobjedi, sa ovakvim sastavom i u ovakvom trenutku, kao i Fofani na golu.

Preporucujem da odgledate Markovu konferenciju.
 

Nikola Zemun

Grobarčina
Учлањен(а)
19.12.2006
Порука
2.356
Reaction score
113
Локација
Galenika
Ако стварно нису дозволили да се фанзин унесе због слике "милог вође", онда више нису стока са трибине јужне, већ срамота са трибине тужне.

Pretpostavljam da je murija ta koja nije dala da se unese fanzin. Jer su fanzin radil iljudi koji rade 4. X 1945, i verujem da nisu ni pokušavali da ga unesu na jug.

Što se mene tiče da se za sledeću sezonu zadrže trener i momci koji su došli zimus, da se proda Volkov, pa ćemo da vidimo šta ćemo i kako ćemo. Sale ako želi da igra nek igra, ako ne želi hvala za sve :respect To vam sve govori šta mislim o (polu)sezoni iza nas. Najveći dobitak je što smo konačno počeli da grizemo, što bi trebalo da se podrazumeva.
 

igor-1

Grobarčina
Учлањен(а)
31.08.2007
Порука
2.133
Reaction score
494
Локација
STADION JNA
!

Braća nismo, onda verovatno o fudbalu pojma nemam.
Ali eto neću te uskratiti za objašnjenje iako si doneo zaključak.

Saša Marković je box to box igrač, sa veoma velikim radijusom kretanja, jako dobrih fizičkih karakteristika, od brzinskih sposobnosti, prirodne kondicije, skok igre...Ima jako kvalitetan šut, dug pas, agresivnost, klizeće startove, igru glavom i za njegovu poziciju je prilično efikasan i opasan po gol protivnika, pogotovo mu je kvalitet što se same realizcije tiče to što njegovi golovi ne moraju da budu plod dobre šanse, ili osmišljenje igre, znači bitan je i taj faktor da može otvoriti protivnika i kada ekipi ne ide.
Saša Marković jeste centralni vezni igrač, koji igra u oba smera i defanziva takoše jeste deo njegovog radnog mesta. Međutim, on nije igrač konstruktor i neko ko će primati lopte od zadnje linije i započinjati napade, on nije igrač koji igra poziciono, već igrač koji vrši pritisak na prostor. Saša Marković nema siguran i miran kratak pas i nema baš sjajan pregled igre. Takođe kreativnost mu nije jača strana. Tako da njegove slabe, ili očajne igre su najviše plod pogrešnih uloga koje je imao (vrlo često, jer te uloge nije ni imao ko da igra dok nije došao Drina). On se najbolje snalazi u sistemu sa 3, ili 5 veznih igrča. Znači postoje razni profili veznih igrača, nije svaki "zadnji vezni" isti, a većina ima neki svoj san o tom pojmu "zadnji vezni". Sulejmani je napadač, ali ako bi mu trener rekao da igra to što igra Drgoba, on bi bio gori nego da ja to igram.

Kako Saša Marković trenira i kako se ponaša, to zaista pojma nemam i to su već neke druge stvari.

Koliko godina bi trebalo da ga čekamo... Gde da ga čekamo ? :)

Samo da znaš da mi se Brašanac sviđa još više, nemoj da se sekiraš i zbog toga ;)

Elem, želim da čestitam igračima i Marku Nikliću (i njegovom stručnom štabu) na odličnoj prolećnoj polusezoni, uzimajući u obzir sve okolnosti.
Imamo prilično zanimljiv roster sada, sa nekoliko dopuna, to bi bila ozbiljna ekipa. Marko je sjajan trener i on je veliki kapital kluba !!
Gadija i dalje ostaje jedino i najveće zlo, ali zlo koje može da ubije sve .

Partizan je šampion !


p.s. Bravo Fofana :clap


Pobedio si sa ovim opisom Markovića !

Ma sigurno si mu brat !!! Ovako ga ne bi opisao ni rodjeni ćale .

A , možda si pomešao nešto ? Mislio si na nekog drugog igrača ?

Nadam se da će njegov mendžer obavezno pročitati tvoj post ,te nas tako lakše otarasiti takvog fudbalskog velemajstora !
 

kecman

Grobarčina
Учлањен(а)
23.01.2008
Порука
3.702
Reaction score
356
Čestitam igračima i stručnom štabu odlične igre i rezultate ovog proleća. Za mene, oni su šampioni.
Vreme je da menjamo upravu.
 

maxa14

Početnik
Учлањен(а)
03.12.2012
Порука
122
Reaction score
257
Pretpostavljam da je murija ta koja nije dala da se unese fanzin. Jer su fanzin radil iljudi koji rade 4. X 1945, i verujem da nisu ni pokušavali da ga unesu na jug.

Što se mene tiče da se za sledeću sezonu zadrže trener i momci koji su došli zimus, da se proda Volkov, pa ćemo da vidimo šta ćemo i kako ćemo. Sale ako želi da igra nek igra, ako ne želi hvala za sve :respect To vam sve govori šta mislim o (polu)sezoni iza nas. Najveći dobitak je što smo konačno počeli da grizemo, što bi trebalo da se podrazumeva.

I ja koliko sam ga razumeo panduri nisu dali!
A uz Volkova i jos neki bi mogli da idu dalje!
 

publicenemy

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2011
Порука
2.330
Reaction score
2.770
Jednoga dana će se, u nekoj boljoj Srbiji, učiti istorija koja će obuhvatati i istoriju sporta. I da, u njoj će biti upisana i ova sramotna titula kojom su se komšije okitile.

U njoj će ipak, glavni junaci biti svi igrači "Parnog valjka" koji se nisu obazirali na "sudijske greške" i sumnjive rezultate, nego su davali sve od sebe.

U rubrici "Na današnji dan" će, pre svih, biti Ismael Beko Fofana. Otpisan davno, sa već namenjenim minutima za labudovu pesmu. Ovaj gol je znak da crno-beli nemaju nameru da se predaju, ovaj gol je znak da je Partizan avangarda, nešto sasvim drugačije od nametnute opcije koja zadovoljava najniže ukuse.

Ovaj gol je Partizan!

fof3.jpg
 

PROFESOR

Grobarčina
Учлањен(а)
02.06.2011
Порука
4.627
Reaction score
2.109
Занимљиво како Чука не загуби данас такмичарски мотив к'о набеђени романтичари у дану одређеном за улазак у посед отете имовине?!
Никада, али никада не смемо заборавити ову сезону, ову незапамћену крађу и сва понижења којима је наш клуб био изложен.
Шампион је и поред свега играо фудбал и у месецима када готово фудбалера није ни имао и у данима када је било сасвим извесно да је залуд фудбал играти јер од њега на послетку ништа није ни остало сем онога што су момци у црно-белом имали да покажу.
Ако нас сасвим не дотуку до јесени, вратићемо се и узети своје. То мора бити убедљиво и брутално у толикој мери да боли. Само тако је могуће наплатити сву голготу коју смо прошли овога пролећа.
А да би то било оствариво нужно је да постоји неко коме је стало, неко ко се не боји и неко ко разуме и осећа да "моја кућа" није тек згодни натпис на шалу.
Представа је завршена и после свега хвала Вуку, Марку и екипи што су поштено и часно носили овај дрес. Сада чекамо ту фину господу што се држала по страни док смо се пробијали кроз свеопште блато.
Нећете испрљати своје фино одело ако закорачите овамо, већ ако останете по страни.
Коме, ако не Њему? Када, ако не сада?
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.803
Reaction score
29.767
Локација
Beograd
Čestitke sportskom sektoru, hvala momci! :clap

Naravno, nemoguće je večno osvajati titulu, a ako već nekad moramo da je izgubimo - eto, ove sezone, protivnik nije čak ni bio bolji - bilo je to zbog krađa, nameštanja, uticaja saveza, i tako redom...

Bilo nas je nekoliko hiljada danas na ,,JNA,, - a nadam se da će se ta ista brojka ustaliti i ,,zacementirati,, i kad počnu snegovi i kiše...Nije ni to malo, ako svi ti koji dolaze iskreno vole Partizan! A ja mislim da ga vole!
Jasno je da se u Srbiji (i okolini) teško živi, i da ne može svako, iako bi to zaista želeo - da uspe da stvarno dođe na taj naš stadion...
...eto, ja sam iz BGD-a, pa sam zato mnogo lakše u prilici da na ,,JNA,, budem kad god mogu, i koliko god mogu - i ja to redovno činim, pa dođem makar na neki deo utakmice, ili makar na neko poluvreme, ako već zbog posla ne mogu da gledam sve...

Danas sam iskoristio priliku da prvo poluvreme gledam sa Istoka, ali i da se u drugom prošetam do Juga...eto, vuklo me nešto da ,,bacim pogled,, i odatle...
...čini mi se da tamo nisam bio od one naše prve LŠ, ali, više mi su se u sećanje vratila neka davna pradavna vremena kada je Đelmaš uspevao da špartanjem i nabacivanjem sa krila (pa i nekim golom) konačno donese neku pobedu Partizanu...a ja to gled'o iz iste pozicije, kao i danas Dankov gol...
Ne kažem da su Đelmaš i Danko u nekoj direktnoj vezi, nego, onako...vraćaju mi se neka sećanja, ipak sam ja neozbiljan čovek u ozbiljnim godinama...a te ozbiljne godine često znaju da mi pošalju poneko sećanje iz prošlosti...

Inače, naš stadion arhitektonski zaista prelepo izgleda sa svih strana (i tribina), a zanimljivo je kako promena ugla gledanja utiče na percepciju praćenja utakmice - sa bočnih strana imaš dobar opšti utisak utakmice, ali sa tribine iza gola, postizanje pogotka izgleda mnogo logičnije i očekivanije...kao da ,,gol visi u vazduhu,, kada si mu bliži...

Navijačke grupe sigurno ne interesuje šta ja mislim, ali ipak mislim da ovaj rascep i raskol na navijanje sa dve tribine, jeste atrakcija, i, verovatno, raritet, ali...neumitna logika govori da bi udruženih nekoliko hiljada ljudi sigurno snažnije bodrila taj naš Partizan, nego kad neka hiljada viče ovo tamo, a neka hiljada viče ono ovamo...
Ujedinjenje je sad verovatno nemoguće, ko zna, jednom će možda biti i moguće...

Nego, vreme je da se mi spremamo za narednu sezonu!
Prvo na zasluženi odmor, ali...prethodno kritika:

Ja ,,prizivam,, Fofanu već duže vreme, ali mi moj posao ne dozvoli danas da uživo vidim ni njega u igri, ni njegov gol...
Ali, i na ,,neviđeno,, ću opet da ga prizivam!
Ako čovek može da da gol u roku od nekoliko minuta od ulaska, a neki, npr, Malbašić može da ga da uglavnom slučajno (kad pokuša da centrira!), a neki, na primer, Grbić ne može da ga da ni slučajno ni namerno - o čemu mi više da pričamo!

Ja sam ubeđen da menadžerisanja itekako ima u našem klubu, i da se neki igrač, iz ovog ili onog razloga dovodi kod nas, ili ,,gura,, da igra, a neki drugi (Fofana) se iz nekog razloga sklanja, itd, itd...

,,Javnost,, je pokazala da može da nas ,,urniše,, i to celog proleća, konstantno! - ne mislim ja tu samo na medije, nego na FSS, na sudije, itd, e samo nam još ,,fali,, da nekome od igrača ,,gledamo kroz prste,, iz ovih ili onih razloga i da nam ne igraju najbolji!

Dakle, kakva li nas ,,kuhinja,, ,,javnosti,, očekuje sledeće sezone, ko bi ga znao?!
Evo, ovi na SOS-u, večeras o Partizanovoj nervozi, o lošoj psihološkoj pripremi utakmica, o Zvezdinim pobedama...ni reč o tome ZAŠTO su naši fudbaleri bili nervozni, ni reč o tome da smo REDOVNO bili mi oštećeni, a,,cigani,, POGURANI...
NI REČ!

Pa bar da rekoše da je bilo BAR NEKIH sudijskih odluka, koje su nam ,,skrojile,, sudbinu, ako već NEĆE (ili ne smeju) da kažu da su tako skrojili i tabelu...

Mislim da je sramota da bilo ko, ko je ikada igrao u Partizanu, učestvuje u takvim emisijama, a da lupa ovako kao Radaković...kao, Rašović je bio prvi, imao bod prednosti...a Nikolić imao jači tim, pa, eto, nije prvi...mislim, zaista...koja polemika je uopšte moguća kada su ,,cigani,, - ZATVORILI sve utakmice koje su im trebale!

Dakle, SOS-kanalu, pičko ,,ciganska,, :pickaciganska i svi ostali, novinari, Terzokiji, lopovi, itd, itd, ne znam šta ćete raditi ubuduće, ali mi moramo da budemo mnogo jači, ako mislimo da se nosimo sa njima!

Da se ne zajebavamo, oni, dugovali, ne dugovali, dovode igrače, ko zna možda to opet uspeju...

Moramo da budemo još jači nego proletos, ali...ne znam hoćemo li...

Moje opaske o igračima, nisu ništa lično - jednostavno, mogu da podnesem da ,,čekamo,, da proradi neko ko je dokazani as, ali...za neke druge nemam toliko strpljenja, u fudbalu ti je uđeš, pokažeš, i gotovo - a ako ne pokažeš, ima možda i neko ko će više pokazati na tvom mestu...

Izvinjavam se na dugačkim postovima, koje često pišem, kao da moje pisanje može nešto da promeni...

Nadam se da ću bar, vremenom, naučiti da pišem kraće...

Sve vas pozdravljam, i - idemo u nove pobede!!!

:napred Partizan :D: :BB
 

milance032

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2010
Порука
5.294
Reaction score
18.514
Локација
Kej Republika
Zavrsi se i ova sezona nekako. Utisci pomesani. Koliko mi je tesko sto necemo igrati kvalifikacije za LS, toliko sam ponosan na ovu ekipu i trenera.

Odlasku uprave vise se i ne nadam, samo molim Boga da nam letnji prelazni rok bude uspesan kao ovaj poslednji zimski. Ceka nas burno leto i novo cupanje kose sigurno. Zato valjda i volimo nas Partizan.

Jos jednom sportskom sektoru kapa dole za sve uradjeno, a za bagru u upravi jedan veliki :kur
 

Sony PFC

Grobarčina
Учлањен(а)
02.07.2008
Порука
4.527
Reaction score
1.327
Локација
Tamo visoko, za brda ona...
Diego, da su htjeli, ovi iz Uefe bi ih suspendovali vec do sada.

Nazalost, vjerujem da su gamad nasli pare i da nece biti suspendovani. Cak i ako popiju neku kaznu, bice neka suspenzija igraca ( ali samo za EURO takmicenja), i to je to.

Da poruka ne bude spam, i ja da iskazem veliku zahvalnost igracima, treneru, ostatku strucnog staba i svima nama na borbi koju smo ovog proljeca vodili. Nazalost, nije se moglo protiv drzave i klasicne otimacine, ali sam ponosan na zalaganje momaka, kvalitet igre, efikasnost i cinjenicu da su zadnja 2 kola odigrali maksimalno profesionalno svjesni velicine kluba u kojem igraju.

Bravo crno beli!
 

Nemanja_1975

Grobarčina
Учлањен(а)
04.06.2012
Порука
3.130
Reaction score
184
Локација
NBGD

JasminaT

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2010
Порука
21.475
Reaction score
41.272
Локација
Žrnov
Kad smo kod kažnjavanja trenera u košarkaškoj ligi.... kako se tretira onaj plažni stil jučerašnji trenera Čukaričkog?

Pa onako se ne oblače na utakmicama ni treneri u mlađim kategorijama.... samo su mu papuče i peškiri falili....
 

mvp

Grobarčina
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
2.445
Reaction score
12.007
Локација
Beograd
Skuleta

Dobra vest,Skuletic nakon pregleda kod jos dva doktora ipak nema mononukleozu i bice od 14.juna na prozivci potpuno spreman za pripreme za narednu sezonu.
 

Nemanja_1975

Grobarčina
Учлањен(а)
04.06.2012
Порука
3.130
Reaction score
184
Локација
NBGD
Рад Николића и Алберта Нађа на скенеру

30 мај, 2014 Детаљна анализа сезоне за нама у Партизану ће имати и ставку – оцену рада тренера Марка Николића и спортског директора Алберта Нађа.
(ФОТО: В. Марковић)
Разговараћемо
Задовољни сте радом шефа струке?
Јесам… – каже председник црно-белих Драган Ђурић.


zurnal.rs
 

milance032

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2010
Порука
5.294
Reaction score
18.514
Локација
Kej Republika
Za Alberta necu da trosim reci. Sam se uhvatio u kolo sa bagrom. Niko mu nije kriv sta god da se desi.

Po meni Marko Nikolic mora ostati trener Partizana. Mislim da je pokazao da je kadar da vodi nas voljeni klub. Igra je bila sasvim zadovoljavajuca, dobio je derbi, visa sila (AV) mu nije dala titulu. Mislim da mu treba dati sansu da vodi ekipu u kvalifikacijama za LE.

Kljuc je u prokletoj upravi. Oni kad odrade prelazni rok, nama ni Murinjo ne bi pomogao.
 

Heysel66

Grobarčina
Учлањен(а)
21.02.2010
Порука
5.836
Reaction score
680
Локација
Klek - Objekat 505
http://www.mozzartsport.com/vesti/bezanje-od-odgovornosti-nikolicu-svi-krivi-osim-njega/77314

Da li je trener Partizana dorastao poslu u Humskoj 1?

Bežanje od odgovornosti: Nikoliću svi krivi osim njega

Valjda nigde u normalnom fudbalskom svetu takvo ponašanje nije primetno kao u Srbiji - da se izgovori traže četiri meseca unapred. Možda je negde zabeleženo da se „sezona lova na veštice“ otvori pre nego što počne jurnjava za loptom, ali verovatno retko gde ima da trener javno optuži „rođenog“ igrača da – laže!?

Zato je*Marko Nikolić*jedinstvena ličnost ovdašnje sportske scene, jer je na kraju panične potrage za krivcima što je ispustio šampionski pehar klizećim startom „udario“ naBranislava Trajkovića. To što ga je udaljio sa treninga ili poslao na prevremeni odmor apsolutno je pravo trenera, ali šef struke Partizana dužan je javnosti objašnjenje kako se „ništa nije desilo“ ako je*štoper priznao da je varničilo*između njega i*Saše Markovića. Sami izaberite kome ćete da verujete:*Trajkoviću*- koji je potvrdio pisanje medija da je bio u, doduše, verbalnom sukobu sa saigračem - ili*Nikoliću, prema čijoj oceni u Zemunelu nije narušena atmosfera, ali se svaki sledeći put kad trener Partizana nešto izgovori zapitajte da li je iskren i držite na umu podatak da su mu od sedam dana u sedmici na šest treninzi zatvoreni. Logično bi bilo da prikriva taktiče zamisli, ali poslednja dešavanja navode na dilemu drži li tako van očiju javnosti sukobe većih razmera. Na primer: fizičke obračune među igračima za koje neki tvrde da su se dešavale još na pripremama u Antaliji.

Nikolićev*udar na*Trajkovića*i – utisak je - jedva dočekano držanje slova medijima*(„vi sve znate, vi sve pišete*završni je izliv nezadovoljstva koji pokazuje da se više bavio sporednim stvarima, a manje primarnim poslom - fudbalom. Jer, otkako je došao iz Vojvodine, uprkos činjenici da je napravio tri kiksa koja su ga koštala titule, još se nije odvažio da izgovori rečenicu:
„Ja sam kriv“.

Umesto analize sopstvenih grešaka u Novom Pazaru, Kruševcu i duelu sa Novosađanima, verbalni ataci na sudije postali zaštitni znak*Marka Nikolića*i sve da su u Partizanu u pravu kad kažu da su sputavani, a da je Crvena zvezda imala „pomoć prijatelja“ (za šta Grobari stoprocentno smatraju da jeste), možda bi im korisinije bilo da su energiju usmerili samo na teren. Ovako je ispalo da je*Nikolićeva*nervoza usled kikseva nesvesno prelazila na igrače, otuda i ne čudi ako su se tukli. Čija je to odgovornost?

Čoveka koji je nasledio bod prednosti i dobio, prema opštim ocenama, sve što je tražio u zimskom prelaznom roku rukovodioci još nisu pozvali na „saslušanje“ zbog izgubljene titule. I neće. Kažu, dobro radi. Tako smatraju isti oni koji su smenili*Jokanovića*posle dve duple krune i plasman u Ligu Evrope,*Stanojevića*posle tri trofeja i Lige šampiona za dve godine,*Rašovića*koji im je „ugasio požar“. Zato*Nikolić*ne bi smeo da živi u zabludi da je dobio poverenje rukovodilaca na duge staze, jer Partizan ne funkcioniše tako. Nikad nije i teško da će skorije. Istini više paše činjenica da, čak i ako bi mu uručili otkaz, u Humskoj 1 nemaju koga da postave na klupu.

U svakoj drugoj situaciji bio bi bivši. Ovako,*Nikolić*bi morao da bude svestan da Partizan nije ni Rad, ni Vojvodina, kao i da treneru crno-belih ne priliči da krivce traži na drugom mestu. Ako ga je u prvih nekoliko meseci usled ogromne tenzije i nenaviknutosti na prilike u Partizanu veličina kluba progutala, naredni bi mogli da pokažu da li je zaista dorastao ovom poslu. Što pre se okane priče o sudijama i nevidljivih stega da mu novinari rade o glavi (a takvu zabludu neki njegovi prethodnici plaćali su otkazom) biće bolje i njemu i klubu. Samo u slučaju totalne posvećenosti terenu možda i uspe da opravda reputaciju koja ga je i dovela u Humsku. Da je najtalentovaniji trener mlađe garde u Srbiji.

Treću šansu neće dobiti...
 
Последња измена:

Јован

Ex-PAOKjovanPFC
Учлањен(а)
10.04.2010
Порука
2.105
Reaction score
43
Какв директан удар на тренера Партизана, стоји ово за Tрајковића да није требао тако да реагује, али шта треба да ћути на крађу против Војводине, Пазара и уопште тенденције да се Партизановим играчима деле картони, суде непостјоећи офсајди, не суде пенали над Партизановим играчима а суде за прекршаје ван 16 и глуматање противничких екипа... ?

Што се мене тиче Николић није лош тренер, само се зезнуо са тим да играмо другачију тактику него ианче, не зато што је погрешна у смислу игре него зато што већ дуже време играмо исту тактику која нам доноси резултате. Видећемо на шта ће да изађе то кад будемо играли квалификације, мада опет све то зависи од одлазног рока пошто долазни тешко да ће да буде квалитетан.

Многи су оценили зимски прелазни рок као квалитетнији и јесте ако рачунамо долазни рок где су доведени Дринчић, Вулићевић, Лазовић и Трајковић који колико-толико јесу напредак у односу на шта смо имали али ми смо остали без 2 јако битна играча Јојића и Стојковића. Лукач јесте достојна замена али није исто као када је Стојковић на голу који зна да разбуди екипу. Лазовић уемсто Јојића је корак уназад не због неквалита Лазовића већ због тога што нам је Јојић био кориснији. Да не причам о пљачки која се десила одласком Митровића, Марковића, Шћеповића и Иванова тако да смо од почетка јако слабији остављени смо са 2 нападача у екипи.

Како год код нас је увек мања одговорност тренера у односу на управу зато мислим и да је погрешно што см оотерали Рашовића а исто тако ћемо погрешити ако отерамо Николића.

Сад само да гледамо у хороскоп да ли ће управа да се мења и ако да која нас запада, и како ће бити одрађен прелазни рок мада као да гледам да нам одлазе Живковић/Пантић, Лазовић, Трајковић, Волков и Дринчић још одмах а ако се не квалификујемо за европу то је онда већ "неминовснот", тако ће бар управа рећи. :puke
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top