Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

KK Partizan 2021/22. Povratak kralja!

Статус
Затворена за писање одговора.

Andra

Grobar
Учлањен(а)
22.08.2018
Порука
813
Reaction score
4.301
Локација
Beograd
Kratko da prokomentarisem, nase novo pojacanje i rezultate dok sam bio u banani...
Lessort ne donosi nista krucijalno, niti je instant kvalitet, niti ima igru na postu, niti je dobar pik igrac, nit se dobija sirina s'njim u napadu ( u poredenje sa danasnje centre ), los IQ itd.
Dobre fizikalije, dobar u skoku, defanzivno ce dosta znaciti nasem timu, igrac koji solidno stiti obruc.
Prokomentarisacu CedOL i Lokomotivu, jer Slask nije za nikakav komentar, to smo dobili na misice i uz mnogo muka.
Protiv Cedevita istina bili smo bez Pantera, ali njegova zamena Mur nije dostojna ni u jednom segmentu.
Prvi strelac van ekipe i umesto da se iskoristi minutaza, razigra se, on je u sve vecem kanalu, na startu sezone sut ga je sluzio, sad ne moze ni vola da ubode.
Kuruc nema se sta komentarisati, promasaj, ocajan igrac, za platu koju on igra, moze se dovesti bilo koji domaci, isto ce da grize u odbrani.
Ledej i Smajli su dosta potroseni, crkavaju 35+ minuta, veci deo te minutaze provedu i na poziciju 5, rvaju se u odbrani i taj umor ili svezina se oseti na duze staze.
Dangubica bih pohvalio, u poslednje vreme pruza solidne partije, Zagorac se malo trgnuo protiv Lokomotive, dok kod Balse je ocigledan najveci napredak.
Madar i Trifa toplo hladno, donekle i razumljivo za njih.
Aleksa igra sve bolje i bolje u napadu, ali ostajem pri stavu da nam nedostaje "cist" plej koji ce ovu ekipu staviti pod konac.
Cedevita kod kuce poraz i ovaj na strani poraz protiv Lokomotive mogu da budu presudni, jer kako sam napomenuo PRVA POZICIJA u oba takmicenja je pod moranje, jer mi bez domaceg terena nemamo nikakve sanse za trofej bilo koji i povratak u EL.
Nisam optimista, takav sam po prirodi, ali kad god krene nasa utakmica, sve i da igramo protiv LAL ja ocekujem nasu pobedu!
1. Sta su to odbrana obruca, dobre fizikalije i pre svega skok na kome nas unistavaju skoro svaku utakmicu ako ne krucijalni kvaliteti. Sut za tri, razigravravanje sa pozicije visokog igraca vec imamo, fali nam upravo ovo sto Lesor donosi. Takodje, ako je Lesor tako los u svim napadackim segmentima, kako objasnjavas solidan broj poena koji je postizao i u EL i u EC kroz svoju karijeru, uz dobre procente. Ja bih rekao da on ipak ima i neke ofanzivne kvalitete, pre svega igra iz pika.
2. Mur uopste nije bio los protiv COL, i pored toga sto nije dobro sutirao. To sto sad ima problema sa sutom mi ne znaci mnogo, jer je celu svoju karijeru odlican za 3, i mnogo je realnije da se vrati na taj nivo nego da nastavi da sutira lose. Takodje nije on nikakva zamena za Pantera, druga pozicija i drugi igrac skroz. Pantera je zamenio Glas, koji pre toga nije ni ulazio skoro, a sada se izborio za minute i sigurno ce biti u ekipi u nastavku. Muru minuti nisu uopste skocili na tih par utakmica.
3. Kuruc je imao tu nesrecu da se dosta povredjivao i da je imao problem sa koronom, a upravo je on igrac kome su minuti najpotrebniji nakon godina neigranja. Ipak, pokazao je da je vec sad vrhunski defanzivac, problem mu je sto je pasivan u napadu i ako ima kvalitete i u napadu, pre svega u prodoru, i to sto pravi mnogo faula. Moze da se dovede domaci koji ce da grize u odbrani, ali odbrana nije samo trud vec je pre svega vestina, a Kuruc ne samo da zeli nego zna da igra odbranu. O fizickim mogucnostima koje mu pomazu da bude dobar u odbrani da ne govorim. Siguran sam da cemo nakon ovog perioda laksih utakmica dobiti i njega kao jako bitan sraf.
4. Sto se tice Ledeja i Smajlija, jos jedan razlog zasto je dolazak Lesora bitan. Sto se tice Madara, Trife, Dangubica, Balse i Zagorca, sve se slazem.
5. Sto se tice Alekse i cistog pleja, meni deluje da smo se pri gradjenju ekipe opredelili da imamo nekoliko igraca koji znaju da razigravaju saigrace na vise pozicija, umesto tog jednog koji vrsi svu kreaciju, uz nadu da ako zatreba Madar bude spreman da priskoci. Do sad nije bas pokazao taj kvalitet, ali potencijal jeste, ima vremena do onih najbitnijih utakmica pa se nadamo da ce doci do tog nivoa.
6. Mozemo da osvojimo i jedan i drugi trofej i ako ne budemo prvi na kraju regularnog dela, pogotovo u EC gde uopste ne mora da znaci da ce taj koji zavrsi ispred nas dogurati daleko. Moze da se desi da Lokomotiva bude prva, i da ispadne odmah u prvom kolu nokaut faze. U ABA bi nam domaci teren vise znacio, ali ni u slucaju da nemamo prednost domaceg terena protiv FMP nismo bez realnih sansi. Naravno, idealno bi bilo da budemo prvi u oba takmicenja, i uopste nije nerealno da se tako nesto donosi, ali i u slucaju da ne budemo nije kraj sveta.

Skroz je u redu da imas drugaciji stav, uostalom koja bi poenta foruma bila da svi mislimo isto, ali mislim da je tvoj konstantni pesimizam neosnovan. Znam da smo svi nestrpljivi i da ocekujemo sve pobede, ali to prosto nije realno. I dalje smo prvi favoriti u oba takmicenja, i verujem da ce sledece godine Partizan igrati u Barseloni, Moskvi, Tel Avivu, Atini, Istanbulu.
 

SilentKiller

Početnik
Учлањен(а)
30.08.2019
Порука
148
Reaction score
346
Локација
Srbija
Lesor nije sjajan centar ali svakako je dobar izbor u odnosu onih igrača koji su slobodni na tržištu ili igrača koji su precenjeni. Ja sam lično mislio da će drugi centar kod nas stići ali za Lesora se ne bunim. On je atleta i eksplozivan igrač, ne mora da daje poene, dovoljno je po meni da reši pitanje skoka. Tu smo veoma tanki. Dolaskom Lesora, imaćemo više skokova u odbrani i napadu što donosi više akcija za naš tim što znači više poena damo, manje primamo.

Imamo sad dva centra, Balša I Lesor, Miletić otpada jer se nije uopšte uklopio u ekipu.
 

Grave

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2011
Порука
2.058
Reaction score
7.936
Brate kritika mora da postoji, pa nismo cigani pa kao ovce beee beee, ima ovde ljudi koji su teski pesimisti, imas optimiste, ima nas koji smo kosarku samo gledali na tv i pikali u dvoristu, ima strucnjaka, ima svega. Kritika mora da postoji, naravno bez vredjanja i pisanja po velicinama, ali kritika je UVEK dobrodosla i to ce svako da kaze ko se bavi sportom, jer i Zeljko mozda nekad nesto previdi, pogresi ili sta vec pa mu neko iz strucnog staba ili igraca kaze e Zoc ovo smo ovako onako, mozda smo trebali drugacije...

Zeljko jeste najveci, ali i najveci grese ponekad.

Kakav trajni ban za kritike, trajni ban treba za vredjanje igraca i trenera i to je to.

Kritika mora i treba da postoji.

Kritika treba da postoji naravno.
Šta više čisto i zbog funkcije foruma.

Prezentovanje kritike tj tvoje tačke viđenja je takođe ogledalo tvoje ličnosti.

Kritičko razmišljanje

"Prvi strelac van ekipe i umesto da se iskoristi minutaza, razigra se, on je u sve vecem kanalu, na startu sezone sut ga je sluzio, sad ne moze ni vola da ubode."

Je zapravo Pantera je služio šut sada ne .Tj uslovno je dobar igrač ali treba prepoznati kada ga treba uvoditi u igru?
Valjda je to smisao? ako se govori u kontekstu forumske kritike.
Ja recimo ne znam šta trebam diskutovati ovde i da rezonujem da li je i uopšte čija greška.
A to je kritika" uvek ću imati dobar dan na poslu osim u danu kada ga ne budem imao"

"Kuruc nema se sta komentarisati, promasaj, ocajan igrac, za platu koju on igra, moze se dovesti bilo koji domaci, isto ce da grize u odbrani"
Razlaganjem te kritike i uopšte da bi se nešto diskutovalo o tome mora se znati koja je plata Kuruca. Forumski član kaže Kuruc prima 300.000 po sezoni i za te pare na poziciji Kuruca možemo dovesti ______ iz domaće lige, recimo Čakarevića da grize u odbrani...Odatle se razvija forumska diskusija.
Kako ja mogu definisati kritičko razmišljanje
"Ledej ne donosi ono što nam je potrebno u poređenju sa ostalim centrima"
Ako ne izdefiniše koji centar i zašto.
Osim 10 centara (uključujući i NBA) ne postoji neko koji ima visoki IQ.
Daj Bože da ima 5 centar u svetu koji ujedno imaju visok igrački IQ i životinjske atletke predispozicije.
Pokotovo što u primeru je navedena utakmica protiv Lokomotive gde nam je upravo centar takvih karakteristika bio potreban. Da se ne ponavljam, Već sam pisao zašto tako mislim.
 

Spalding

Grobarčina
Учлањен(а)
30.06.2019
Порука
2.402
Reaction score
9.408
Локација
Novi Sad
Glas, Smajli, Koprivica su po meni pokazali i daleko više od onoga što se od njih moglo očekivati. Mur je krenuo dobro, ulazio sa klupe da rsapali 2-3 trojke i vrati se na klupu. Imao je nekoliko sjajnih epizoda i pogodaka na isteku napada /onako da se pocepa mrežica što bi rekli.

Madar mi se sviđa više defanzivno nego ofanzivno. Veoma je agresivan, dobra kretnja, brze ruke. U napadu neće omašiti ako ima čist šut /uglavnom/ ali je težak za kreaciju, mnogo davi loptu i usporava napad. Ima sve predispozicije da napreduje ali mi deluje da bi bio korisniji u nekakvoj ulozi klasičnog šutera nego pleja /verovatno da mu nedostaje iskustva i još dosta rada/.

U tekmi sa COL dali smo 89 a sa LOK 94 poena i ne može ništa da se zameri tu NAPADU. Obe tekme su izgubljene u odbrani /ako uopšte to može tako da se "podeli" tekma. Puno koševa primamo iz drugog i trećeg napada a upravo bi tu Lesor trebao dati doprinos. Da hvatamo te lopte koje izlaze iz obruča! U oba smera.

Avram igra sve bolje. Panter ima još prostora da igra bolje i pre svega konstantnije. Malo su ga i povrede isekle ali imam utisak da smo u velikom problemu kada ga zatvore - u tom slučaju kao da je protivnik uradio POLA POSLA. A mnogo je da nam u tom procentu igra zavisi od jednog igrača. Ledej sasvim OK.

Nedostajao je taj centar i sad ga konačno imamo. Nedostaju veći doprinosi Zagora, Dangubića i Kuruca. Zagor kada bi svaku igrao barem približno poslednjoj tekmi sa LOK gde bi nam kraj bio!

Biće ovo sezona porođajnih muka. Svi oni pojedinačno i ekipno će oscilirati od tekme do tekme. I sad tu ima dva opredeljenja. Prvo, pustiti igračima malo veću slobodu u igri /što je opasno kod mladih igrača/ ili držati zategnuto /kao što to Žoc radi trenutno, dok neke stvari ne postanu automatizam/.

Lesor bi trebalo da ostavi više prostora spoljnoj liniji u napadu, da ih osim toga i dodatno rastereti jer će promašaj imati ko da "pokupi" /ne kažem da do sada nije imao ko ali će svakako sada ići lakše/.

Ne znam, meni se nekako dopada ova naša ekipa, nezavisno od rezultata. Lepa će to košarka biti i uz malo fortune, da se vratimo gde nam je mesto... :partizan-fan:
 

жука

Početnik
Учлањен(а)
13.07.2021
Порука
48
Reaction score
181
Локација
e
Моцарт тврди да је отказана вечерашња утакмица с мегом!
 
Учлањен(а)
06.07.2021
Порука
430
Reaction score
2.792
Локација
Beograd
Naši ništa ne objavljuju... oni imaju dovoljno igraca da igraju meč...ovo je stvarno glupost ABA da se otkazuje meč 4 sata pre zagrevanja... alo bre, pa ima ljudi koji su krenuli ka Bg... planirali dan, uzimali smenu drugu, neradni dan, platili kartu... da su juče javili ok... ali ovo je sramota.
 

TheRock

Početnik
Учлањен(а)
31.08.2019
Порука
97
Reaction score
302
Локација
Beograd
Sta se desava, oce li se igrati, zna li neko, ne znam dal da krenem ka bg il jok?
 

Ilyasova

Grobarčina
Учлањен(а)
02.06.2011
Порука
3.918
Reaction score
7.839
Jos jedan dokaz da je ova liga smejurija, liga kojom upravlja jedan covek, vlasnik dva kluba.

Naravno da ce otkazati, Mega svakako je inferiorna fizicki u odnosu na nas tim, oni sve i da su kompletni najdalje mogu do -20, pogotovo u situaciju kad nam je svaka utakmica u ABA finale pre finala.

Tacno sam jos juce pretpostavio da ce mec biti otkazan, kada sam procitao da im nedostaju Kazalon, Jovic, trener Jovanovic i jos 2 igraca cini mi se.

Da se ja pitam ne bih im izlazio u susret, pa makar i da imaju samo 5 seniorskih igraca na parketu, jedan Real je izasao protiv CSKA sa 5 igraca i dobio utakmicu, verovatno su i oni trazili odlaganje, nisu ga dobili, izasli stisli zube dobili mec.
 

Bobrock

Grobarčina
Учлањен(а)
07.07.2021
Порука
2.758
Reaction score
14.154
Локација
Madagascar
Na sajtu ABA lige na twitter-u stoji da je odložena utakmica, na našem sajtu još ništa nema :confused-smiley-013:
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top