Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

KK Partizan 2022/23. Povratak kralja! 2. sezona

Статус
Затворена за писање одговора.

MikiBL

Grobar
Учлањен(а)
09.07.2021
Порука
365
Reaction score
973
Локација
Banja Luka
Na kritike igre koju su mnogi izrekli za predsezonske mečeve i poslije Cibone, neko od forumaša je predložio da se sačekaju bar 4 takmičarske utakmice, po dva kola ABA i EL tako da se dobije slika sa protivnicima različitih kvaliteta.
Sačekajmo i tu sa Baskonijom, mada me tada ni eventualni bljesak neće uvjeriti da se progresivno poboljšava naša igra.
Sumnjam da su ovi naši stranci igrali do sada meć sa ovako slabim protivnikom (MZT), pa je uz svo eksperimentisanje na njoj, moralo biti više tečnih akcija u napadu i bolja organizacija u odbrani.
 

ulaz "O"

Hodajući porok
Уредник
Учлањен(а)
01.06.2017
Порука
2.160
Reaction score
14.459
Локација
Brdo Banovo
Utakmica dobijena na suv kvalitet ali tako i treba da se dobije ovakva utakmica.
Elem što se tiče odbrane kada se igra utakmica na puno poseda ne znači nužno da je loša odbrana samo zato što si primio puno poena pogotovo sa ovoliko garbage vremena gde se igralo i pokušavalo, bitno je koliko ih primiš po posedu. Ali MZT svakako nije reper ničega.

Brza kosarka, vise poseda, vise koseva. Mozda manje obracanja paznje na odbranu nego sto vole navijaci. Dok smo mi propustali EL utakmice, kosarka se malo promenila. Ranije se puno vise radilo i zasnivalo na odbrani. Cska, Barselona, grci igrali beton. Zavrsavali utakmice i dolazili do pobeda sa po 65-70 datih koseva. To su igrali kako u evro takmicenjima, tako i u domacim utakmicama. Bilo je i do toga sto su utakmice igrane maksimalno dva puta nedeljno, pa si mogao protivnika da "seciras" i da se spremis. U ovom ritmu, sa duplim kolima, sumnjam da moze na isti nacin. Uz to, povecan broj igraca iz Amerike, koji bas ne forsiraju napad od 24sek.
Moguce da grasim, ali tako nesto rezonujem. :D
 

Spalding

Grobarčina
Учлањен(а)
30.06.2019
Порука
2.402
Reaction score
9.408
Локација
Novi Sad
Mene pomalo grize savest nakon nešto jačeg presinga u pogledu kritike. Ostaju sve kritike, ne može da se ospori jbg. Pokazalo se da svi mi koji smo poleteli već posle Borca, nismo baš poleteli bez ikakvog osnova.

Ono gde se slažem sa "čuvarima vatre" jeste činjenica da je ovo sigurno TOP 10 ekipa EL i sigurno je najjača ekipa u ABA ligi /sve to na papiru/. Ima smisla reći da će tim biti najbolji kada bude najpotrebnije /bili su takvi i prošle sezone, samo što tada to nije bilo dovoljno ni za šta, a ove će biti dosta makar za ABA/.

Drugo, i dalje ne verujem da se ovde neće raditi doselekcija - Možda sam lud, možda nebaždaren ali je NEVEROVATNO da se doselekcija ne odradi. Da li će to biti neki DOMINANTNI centar ili plej ili i jedno i drugo - Ne znam. Međutim, nestvarno je da se nešto od toga ne dovede, naročito u svetlu povrede Avramovića i Smajlija.

Partizan nikada jaču ekipu nije imao, i samo je pitanje trenutka kada će da proigra. Maštam o betonskoj odbrani, čvrsto uz čoveka i na granici faula, da se iz te odbrane otvaraju brzi napadi i kontre, Sa takvom odbranom i organizacija napada nije neki opak posao. Možda bi mogli da se provučemo bez klasičnog pleja ali bi odbrana morala da bude sa mnogo više agresivnosti i energije.

Ako to ne budemo u stanju, moramo da postignemo jebeni koš više i to na pozicioni napad a u tom slučaju "dvojke" ne mogu da budu rešenje čak i kada su 2 na 1...
 

Detelinarac90

Louis Le Prince
Уредник
Учлањен(а)
17.07.2021
Порука
4.551
Reaction score
29.536
Локација
Novi Sad
Ma ja predlozio Ilijisovi da se suzdrzi 4 utakmice, ali nemere se covek suzdrzati, nema saaaanse :D jedva cekam da drknemo Baskoniju, da mu na nos natrljam hahahaha salim se (za trljanje na nos)

Nije sve tako sjajno ali smo daleko od nekog raspada. Odbrana mora mnogo cvrsce da se igra po cenu izlaska iz bonusa u ranoj fazi cetvrtine.
Suterski smo mnogo bolji nego prosle godine kad ti se sve svodilo na Pantera i kad ga zatvore - zatvoren si. Aj sad vijajte Dantea pa brata Grka, Madar ce proraditi jos bolje sigurno, videlo se to sa reprezentacijom da moze, a i ostatak kad namesti ruku moze spolja da gadja, pre svega Andjusic i Zekzekdadumle.

To je moje ovako, sa tv sto vidim i cijenim, detalje ostavljam kosarkasim zaljubljenicima, bivsim igracima, trenerima i ostalim kolegama koji znaju znanje (ajde ajde mislim i na Ilijusovu, dobar je coek, zna materiju ali mracan u picku materinu) :D
 

vladokv

Grobar
Учлањен(а)
01.10.2020
Порука
343
Reaction score
853
Локација
Kraljevo
@Spalding

jel smatras da nasi igraci ( i koji tacno ) imaju potencijal da igraju odbranu na tom nivou ? odnosi se pre svega na voljni momenat/karakter/borbenost + fizicke predispozicije. Da ne ulazimo u neko citanje, postavljanje, pravovremenost reakcije itd itd

iznova i iznova se vracamo na koji nacin i za koju kosarku je ovaj tim selektiran.
 

Spalding

Grobarčina
Учлањен(а)
30.06.2019
Порука
2.402
Reaction score
9.408
Локација
Novi Sad
Centri nemaju potencijala ni mene da čuvaju. Ostalima je stvar volje. Ima tu "brzih ruku i nogu", ima tu i fizike solidno. Stvar je samo do volje, Spadam u kategoriju onih koji košarku gledaju u neograničenim količinama, koji košarku vole i osećaju se zavisnički ali apsolutno nisam stručan pa možda i ne umem da izrazim sve ono što mislim na pravi način.

Mogao bih da zvučim kao Velja Ilić u filmu "ono što ima onu ruku" :D

Zato izbegavam da ulazim u detalje. I što me posebno jebe /iz čistog neznanja/ ne mogu da pohvatam šta se zapravo pokušava postići? JBG možemo mi reći kurcobolja ili fizičke predispozicije ali jedna je stvar sigurna - NEMAMO POJMA kakve zapravo predispozicije treba da imaju igrači za ono što Žoc želi da oni igraju. Teško da on ne zna kakav mu igrač u fizičkom smislu treba.

Što se tiče kurcobolje, nju leči puna Arena a i Žoc bez problema. Taj se neće libiti da im jebe majku ako treba. E sad, šta on želi da Partizan igra i zašto je to toliko komplikovano za ovu ekipu stvarno ne mogu da provalim. Čak ni Žocove ekipe u EL nisam viđao da toliko "ispadaju" u odbrani i da se do te mere trpa koš, pre svega spolja. JBG, njegove ekipe su uvek imale odbranu.

Kapiram da on sada traži 5 igrača koji mogu da igraju sve /svi sve/. U nekom trenutku je sa Tristanom igrao na 5 - ne mogu da povežem...

Nije to primarna kurcobolja, on tačno nešto traži od ekipe koja TRENUTNO nije u stanju to da pruži a da li će uspeti videćemo. Ono što jeste evidentno, on je Aleksu zvao plejom a ovaj to ni u priči nije mogao da mu pruži. Alen je sjebao kraj sezone, Panter nije mogao istovremeno da igra 1 i 2 /mislim, u istom napadu/, Madar nedovoljno iskusan...

Ove godine je sve to lepo popunjeno, osim što Aleksa i dalje nije plej, Madar je iskusniji svega jednu sezonu.... Ne znam zaista. Da bih istinski mogao da kritikujem ili da hvalim, morao bih znati šta je ideja? Na ovo pitanje ja ne znam odgovor i neću više ni da kritikujem ni da hvalim. Kad pobede super, kad izgube jbg /nerviraću se sam za sebe/ :D
 

JasminaT

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2010
Порука
21.464
Reaction score
41.151
Локација
Žrnov
Evo pocinje repriza, pa ko je (kao ja) morao da radi i nije gledao, sad cemo da pogledamo pa sabajle da pisemo utiske :)
 

Pato9

Grobar
Учлањен(а)
10.12.2007
Порука
403
Reaction score
1.527
Ljudi kakva smo mi samo veličina od kluba,pa koliko je samo grobara iz Makedonije samo došlo da podrži momke,svaka im čast.Znas da si veliki klub kad toliko navijača okupiš na gostovanju u Skoplju.Ajmo mi⚫️⚪️
Ne zaboravi da Skoplje nije daleko ni grobarima sa Kosova i Metohije...
Bilo nas je masa danas!

Elem, stvarno, odbranu nešto slabo igramo...
A kad promašimo otvoren šut griznuo bih se za oko!
Naneli, Anđušić, Dante - suva inteligencija ove igre!
Idemo dalje, delji...
 

Micun

Grobar
Учлањен(а)
01.06.2011
Порука
837
Reaction score
3.308
Локација
Beograd
Zamimljivo mi je to gledište, koje je neko izneo, da se savremena evropska košarka, sa kojom hvatamo priključak, nekako distancira od čvrste odbrambene igre. Prošlogodišnje finale EL se završilo rezultatom 58:57 za Efes. Da li je taj ceo fajnal for neki incident, ili ipak na tlu evrope egzistiraju različiti pristupi igri i ni jedan se ne može sa pravom zvati prevazidjenim ili ne modernim...
 
Учлањен(а)
29.06.2008
Порука
14.781
Reaction score
55.532
Локација
Ja sam ceo život s tobom...
Al je utakmica bila krš :D
A pre godinu dana su osvojili sa skoro 90 poena.
Mislim generalno je tačno sve to za ubrzavanje igre i broja poseda i broja poena.
Ali naravno ima izuzetaka.
Ja sam pisao pre nego što je AV došao na vlast da će naš stil igre biti vrlo brzo problematičan na visokom nivou kada je pomerena linija za 3 proširio se teren itd.
Jednostavno tendencija je da se ne davi igra sa low postom, da se gleda brža igra više poseda, brzi pikovi čim se pređe pola itd.
Što je normalno isto kao što ja neću da gledam fudbal kad ne igra Partizan gde se utakmica završi 00-11 a sve puca od taktike i odbrane, tako je i sa košarkom, ono što su cigani prošle godine igrali je da varikinom isbeliš oči.
DV je bio majstor takve igre pre svega zbog finansijske situacije, mi nismo imali novca za top napadače, ali kada smo ih imali, imali su slobodu, glupa je priča da nisu Vujanić, Šćepanović, Bogdanović pa i Pavlović.
Košarka je lepa igra a ne nuklearna fizika ako imaš novca za najbolje igrače pusti ih da igraju. Niko ne voli divljanje ali logika je da će Panter prošle sezone da završava napade kada je kasa iznad saigrača.
Problem generalno koji se uvek izbegava je da igrači nemaju dovoljno energije za top dvosmerne partije, treba puno energije za izolacije u napadu, igru pod kontaktom i jednostavno ako si top igrač igraš s malo manje intenziteta u odbrani dok ne gori.
I suludo je očekivati drugačije.
Zato su ti neophodni igrači koji su komplementarni sa takvim napadačima koji mogu da drže intenzitet u odbrani a i u napadu da isporuče svoje.
Neki top timovi imaju naravno igrače kao Ljulj ali oni su izuzetak ne pravilo.
 

cvetkobre

Grobarčina
Учлањен(а)
06.09.2007
Порука
1.647
Reaction score
4.721
Moje misljenje, laicko naravno, je da su Duda i Zeljko u drugoj polovini devedesetih sa svojim odbrambenim zidovima jednostavno naterali sve ostale da u cilju prezivljavanja razviju kontrametode.
To smo videli prvo kod Italijana ne EP 99, a nakon toga su Spanci preuzeli stafetu, zakedno sa Argentincima. Naravno da nisu prestali da igraju odbranu, ali si brzi napad vezbali do iznemoglosti.
I evo danas gledamo evoluciju na delu. Ako ne mozes da ih pobedis pridruzi om se jbg.
U NBA ista stvar. Sampionski Detroit sa W&W tandemom, Bilapsom, Hamiltonom i onim krilom, zaboravih mu ime, iz ove peespektive izgleda kao da je UFC federacija odabrala najbolje basketase medju borcima i poslala ih na neku promo turneju.
Mozda u nekom ciklicnom procesu odbrana opet dodje na svoje, ali sada se igra na kos vise, a vise suteva znaci i vise nerviranja. Tako da jbg.
 

ulaz "O"

Hodajući porok
Уредник
Учлањен(а)
01.06.2017
Порука
2.160
Reaction score
14.459
Локација
Brdo Banovo
Zamimljivo mi je to gledište, koje je neko izneo, da se savremena evropska košarka, sa kojom hvatamo priključak, nekako distancira od čvrste odbrambene igre. Prošlogodišnje finale EL se završilo rezultatom 58:57 za Efes. Da li je taj ceo fajnal for neki incident, ili ipak na tlu evrope egzistiraju različiti pristupi igri i ni jedan se ne može sa pravom zvati prevazidjenim ili ne modernim...

Bas taj Efes u regularnom delu sezone je na 14 utakmica kuci imao prosek od 88 postignutih koseva. Samo na dve su dali manje od 80. Ako nisam pogresio, primali su prosecno oko 76.
Efes je krenuo sa odbranom od cetvrtfinala pa na dalje.
 

Zlatiborpfc

Grobarčina
Учлањен(а)
11.05.2018
Порука
3.774
Reaction score
19.411
Локација
Nickname
A i generalno su tempirali formu sve do plej-ofa, kao i finalista Real.
Okej, mi nemamo mogućnost za toliku dozu kalkulisanja, ali sezona je preduga i uopšte očekivanja u debitantskoj sezoni posle 8,5 godina kod većine ljudi mi nisu jasna.
Brisaćemo parket u ABA ligi, to je barem sigurno. Ocene igrača fmpa koje sam pročitao ovde sinoć su da se prekrstiš. Ono veze sa vezom nema.
 

vladokv

Grobar
Учлањен(а)
01.10.2020
Порука
343
Reaction score
853
Локација
Kraljevo
bez neke filozofije preterane, sto se tice konkretno neke nase situacije koja se tice faze napada ( koji nisam komentarisao do sada ove sezone ). Neki igraci previse zadrzavaju loptu zato sto im se moze, dok je neki previse zadrzavaju zato sto ne znaju sta ce sa njom ili sporo odlucuju. Po meni su to razlozi zasto kod nas lopta najcesce ne ide dovoljno brzo da bi se iskreirale izgledne situacije za poentiranje.

moje razmisljanje ( ali na ovu selekciju ) ide u smeru da jedan igrac, ali bas nista ne moze da promeni kada je odbrana u pitanju ( jer ekipa generalno ima bas limitiran taj defanzivni potencijal ), ali zato moze fino da nam poveze linije u fazi napada.

moj glas ide za igraca na poziciji 1 koji je u stanju da nam oplemeni igru po dubini kroz pas jer nam to trenutno najvise nedostaje po mom misljenju ( gasis Madara, ali jbg ). Naravno zelje su jedno, a sta nam je dostupno i sta je na trzistu je nesto sasvim drugo.
 

Luka-70-

Puni kučku
Учлањен(а)
04.08.2011
Порука
1.999
Reaction score
7.609
Локација
Od bloka mog do hrama tog..
Meni se mnogo više sviđala košarka koju smo igrali pod Trinkijerim. Tu sam imao utisak da svako ima svoju ulogu, i da su zadaci jasno podeljeni. Delovalo mi je maksimalno kompaktno. Ali, kada pogleda čovek, Željko je osvojio sve što je mogao, a Trinkijeri je osvojio kurac. Sigurno postoji razlog zašto je to tako. Treba verovati u Želimirov projekat do kraja. Pa i ako ne ispunimo ciljeve, to neće promeniti činjenicu da je on naša legenda. I mene nervira kada vidim kako izgleda ekipa na terenu, ali vređati Željka, kao što je bilo pojedinih slučajeva, je ciganisanje. Takođe, braniti Žoca od kritika je suludo. Samozavaravanje nam neće pomoći. Problemi u igri itekako postoje. Nije ovo ekipa sa Aleksandrom Cvetkovićem na kecu, pa da nemamo nikakva očekivanja.

Nadao sam se da će nas Ledej i Lesor napustiti nakon prošle sezone. Simpatični su oni momci, sve to stoji, ali od njihovog odsustva koncentracije mene će da strefi kap. Kada na pozicijama 4 i 5 dodamo Smailagica, Koprivicu i Tristana (koji mi deluje najbliži nekoj ozbiljnijoj ulozi), dolazimo do situacije da smo veoma tanki na centarskim pozicijama. Mislim da sam u jednom trenutku prošle sezone precenio Balšin napredak. Ima on još mnogo da radi. Tripujem da bi jedan Mozli rešio mnoge naše probleme, ali ne možemo na svakoj poziciji imati po 3 igrača.
 

Bobrock

Grobarčina
Учлањен(а)
07.07.2021
Порука
2.758
Reaction score
14.154
Локација
Madagascar
Meni se mnogo više sviđala košarka koju smo igrali pod Trinkijerim. Tu sam imao utisak da svako ima svoju ulogu, i da su zadaci jasno podeljeni. Delovalo mi je maksimalno kompaktno. Ali, kada pogleda čovek, Željko je osvojio sve što je mogao, a Trinkijeri je osvojio kurac. Sigurno postoji razlog zašto je to tako. Treba verovati u Želimirov projekat do kraja. Pa i ako ne ispunimo ciljeve, to neće promeniti činjenicu da je on naša legenda. I mene nervira kada vidim kako izgleda ekipa na terenu, ali vređati Željka, kao što je bilo pojedinih slučajeva, je ciganisanje. Takođe, braniti Žoca od kritika je suludo. Samozavaravanje nam neće pomoći. Problemi u igri itekako postoje. Nije ovo ekipa sa Aleksandrom Cvetkovićem na kecu, pa da nemamo nikakva očekivanja.

Nadao sam se da će nas Ledej i Lesor napustiti nakon prošle sezone. Simpatični su oni momci, sve to stoji, ali od njihovog odsustva koncentracije mene će da strefi kap. Kada na pozicijama 4 i 5 dodamo Smailagica, Koprivicu i Tristana (koji mi deluje najbliži nekoj ozbiljnijoj ulozi), dolazimo do situacije da smo veoma tanki na centarskim pozicijama. Mislim da sam u jednom trenutku prošle sezone precenio Balšin napredak. Ima on još mnogo da radi. Tripujem da bi jedan Mozli rešio mnoge naše probleme, ali ne možemo na svakoj poziciji imati po 3 igrača.
Pa ako neko moze kritikovati Zeljka onda ga neko moze i braniti od kritika, ako je jedno suludo onda je i drugo suludo
 

Luka-70-

Puni kučku
Учлањен(а)
04.08.2011
Порука
1.999
Reaction score
7.609
Локација
Od bloka mog do hrama tog..
Nisam mislio da je suludo odgovoriti na argumentovanu kritiku na isti nacin, vec branjenje necega samo zato sto je Zoc na klupi.

Ne znam zasto ljudi posmatraju kritiku kao nesto nuzno lose. Dokle god je koliko-toliko argumentovana (argumentovana za nasa, laicka merila), kritika moze biti dobra stvar. Jbg, tako u zivotu dolazi do napretka. Ne govorim o tome da se kritikuje losa igra za vreme priprema (sto je suludo), vec da je Zoc u klubu vise od godinu dana, a da nam odbrana izgleda, maltene, podjednako lose kao prosle godine. Zato sto ja ovo govorim, ne znaci da teram Zeljka i slicno. On je zasluzan za to sto igramo EL i sto smo se vratili na kosarkasku mapu, ali isto tako ne mozemo ignorisati negativne aspekte.
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top