Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

KK Partizan 2022/23. Povratak kralja! 2. sezona

Статус
Затворена за писање одговора.

Nikola_G

Grobarčina
Учлањен(а)
17.03.2007
Порука
5.441
Reaction score
7.738
Локација
E-WEST
Pa najavljeno je naše gostovanje tamo pre godinu dana.
 

zoig

Grobar
Учлањен(а)
24.06.2022
Порука
295
Reaction score
2.644
Локација
Beograd
Može link?

Ne govorim španski, ali koliko sam mogao da vidim na njihovom zvaničnom sajtu, kao i fb i tw stranici, ne pominju ništa...


... mada, s obzirom na istoriju, meč sa njima u predsezoni morao bi biti nešto obavezno...
Ovo je bio story na njihovom Instagramu gdje se obraćao valjda direktor kluba.
 

Spalding

Grobarčina
Учлањен(а)
30.06.2019
Порука
2.402
Reaction score
9.408
Локација
Novi Sad
Evo malo statistike igrača u njihovoj poslednjoj EL sezoni: /čekao sam dugo da se ekipa kompletira al' nisam više izdržao/ :D

1659958445951.png

Levo je verovatno njihov "plasman" po indeksu korisnosti /barem sam tako skapirao/. Zanimljivo da su svi izuzev Lesora i Anđušića igrali F4 EL. Anđuši je malo falilo /ispali u 5 tekmi protiv OLY/ dok je Lessort igrao TOP 1389 EL sa FMP-om u vreme ružne prošlosti. Međutim, pre dolaska u KKP ima jedno 1/2 finale EC sa BAY i osvajač je EC-a sa Monakom kada je bio MVP.

Osim ovih EL igrača, imamo i Tristana kome bez obzira na skromnu ulogu, ne treba brisati činjenicu da je igrao EL u Realu /i to se poštuje/.

Bez EL iskustva su:

Yam Madar
Aleksa Avramović
Gregor Glas
Uroš Trifunović
Alen Smailagić
Balša Kopricica
Dušan Miletić ??? /neko je ovde napisao da on ide na pozajmnicu negde?/

U ovoj ekipi veoma malo su odigrali Tristan Vukčević, Dušan Miletić i Gregor Glas uz nesporan potencijal. Svi drugi su pokazali da imaju znanje, da mogu odigrati dobro ali da mogu i usrati motku. Balša bi mogao biti veoma lepo iznenađenje ove godine, dok bi Madar, Smajli pa i Trifa mogli biti znatno bolji u ovoj ekipi nego li što su to bili u onoj od prošle prošle godine /prosto, ekipa jača i pojedinac u istoj ima više šanse da odigra dobro/.

Žao mi što nisam dočekao da stigne i poslednje pojačanje pa da onda zaokružim neki utisak al' jbg nisam više imao strpljenja. Sve u svemu, ovo jako lepo i potentno izgleda.
 

gurtang

Grobarčina
Учлањен(а)
10.03.2016
Порука
1.669
Reaction score
3.573
Локација
Niš
Teško da Balša može biti toliko iznenađenje koliko ljudi očekuju.
Prošle godine je bio veliko iznenađenje. On kad je došao kod nas nije umeo pod koš da stane. Čekao loptu iza table, bilo je nestvarno na onim pripremnim protiv Cibone i Cedevite.
Plus da ne govorim o tome da je skako na blok kao majmun, i po 2-3 umeo da se ispali na istu fintu.


Tako da je njegov napredak ogroman. Jer je bio mnogo loš. Međutim sada za dalji napredak biće mnogo teže.
Njemu treba leđna tehnika, a to se ne uči tek tako u 23 godine. Šut za 3 bi možda i mogao da navežba, ali leđnu nije tako lako.
Daj bože da grešim.
Doduše očekujem da će još napredovati u defanzivnim kretnjama i rotacijama. To već dolazi treningom.


Sa druge strane Smajli koji je bio poprilično loš skoro cele sezone, ako bi se vratio na nivo igre s početka sezone, to bi bio ogroman napredak.
 
Учлањен(а)
29.06.2008
Порука
14.757
Reaction score
55.310
Локација
Ja sam ceo život s tobom...
Idete malo iz krajnosti u krajnost.
Peković je bio sasvim dobar u atlasu, mislim da je nas zamalo izbacio sa kupa a sa Holandom i Miskovicem izbacio cigane. Bio je neotesan za el nivo i komad za obradu, ali ne bi ni došao da je bio drvo javorovo.
Takođe i što se Koprivice tiče neke stvari su izvikane što se tiče modernih centara. Da mora da ima i šut i post itd. Sve je to naravno plus ali mora negde da bude nadprosečan on ima nadprosečnu brzinu za tu visinu i gabarite i to je dovoljno za ok karijeru sa predanim radom. Da bi imao dobru ili odličnu mora da popravi, pozicioniranje, skok, rolanje igru ledjima itd. On ima dobru motoriku tako da igra ledjima ne bi trebalo da bude ozbiljan problem samo što je to klasika za sve igrače sa koledža s možda izuzetkom par tipa Georgetown jer se igra sa dosta tranzicije.
Najkompletniji DV centar iz moderne ere je bio poljoprivrednik iz Kraljeva Bog da mu dušu prosti upokojenu.
 

gurtang

Grobarčina
Учлањен(а)
10.03.2016
Порука
1.669
Reaction score
3.573
Локација
Niš
samo što je to klasika za sve igrače sa koledža s možda izuzetkom par tipa Georgetown jer se igra sa dosta tranzicije.
Da li misliš da ima i do toga što centri tamo relativno brzo porastu i onda budu dominantni pored te dece, pa nemaju potrebu da uče leđa i davanje koševa iz horuka.
Jer ipak mi je neka logika da ljudi počnu da bacaju horuk kada igraju protiv većih od sebe i onda pokušavaju tako da sakriju loptu. Pa možda više takav stil razvije neki klinac koji pika basket sa starijima i većima od sebe.
 
Учлањен(а)
29.06.2008
Порука
14.757
Reaction score
55.310
Локација
Ja sam ceo život s tobom...
Pa ima i do toga, ali generalno taj stil košarke je prevaziđen, ima naravno igrača koji su top u tome ali naspram nekad dosta manje. Dok ti napraviš ugao, dok centar spusti obe noge na parket gurne dupe nazad otvori kukove, savije se napred, pa dok vodi loptu par puta, pa još finta ako bude, prođe cela večnost, em što je sporo em što je generalno neatraktivno iz ugla šoubiznisa. Zato se sada ceni brzina za tranziciju za pik, za alley up, lob pasove itd.
Čak sam mišljenja da će uskoro biti češće da spoljni igrači igraju leđima i tako ostvaruju neku prednost jer mogu da udele kvalitetan pas nego visoki sem ako nisu tipa Jokić, ali ajde to su već teme za razvoj košarke generalno.
 

StrikeFront

Statističar
Учлањен(а)
19.06.2008
Порука
5.034
Reaction score
14.652
Obradović sledeće nedelje okuplja ekipu i startuje pripreme

Prva grupa igrača koju čine mladi igrači počinje već od 15. avgusta, stranci stižu sedam dana kasnije

1660034878393_obradovic.jpg
 

Alek97

Početnik
Учлањен(а)
02.07.2022
Порука
15
Reaction score
14
Локација
Beograd, Rakovica
Preneli su i drugi sportski portali, ako je bar nešto dobro u tome što će propustiti pripreme, s obzirom na pauzu od dva-tri meseca, poznaje sistem jer je bio tu i prošle sezone pa će se odmah uklopiti nakon oporavka.
 

mvp

Grobarčina
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
2.426
Reaction score
11.728
Локација
Beograd
Nece biti dva meseca vec mesec dana gipsa,a kasnije potpuni oporavak moze da potraje i do dva meseca.Ne verujem da ce toliko dugo trajati oporavak s obzirom na njegovu radnu etiku,i na medicinski tim koji imamo pa ga ocekujem do oktobra u punom trenaznom procesu .Naravno moze da radi druge stvari,nije noga hvala bogu tako da ce biti fizicki spreman da odmah upadne u masinu,ali dok uhvati ritam takmicarskih utakmica moze da se naceka...narocito sto ce imati ogromnu konkurenciju sada pa treba i mesto u timu da povrati,pogotovo ako dovedemo jos jednog beka.
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.732
Reaction score
29.525
Локација
Beograd
Neko je želeo još jednog pleja, neko ne, ali niko nije želeo da nam se jedan od ovih koje već imamo povredi...
Ali baš zbog toga je dolazak još jednog pleja sad možda bar nešto malo bliži nego pre...

Dakako da nije bila ista situacija, ali nekako mi se po glavi mota i slučaj Trinkijeri...otišao je što je bilo loše, ali da nije otišao, možda nikad ne bi došao Žoc...

Čaše žuči i čaše meda ipak se, bar ponekad, smiješano piju...
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top