Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

KK Partizan - sezona 2013/14

Статус
Затворена за писање одговора.

grobar032

Grobarčina
Учлањен(а)
27.02.2007
Порука
5.110
Reaction score
554
Локација
Humska 1
Сви сте навели по неку од наших предности, са којима се слажем у потпуности, поготову када Је-Не-А напише ово за физичку спрему. Ја бих свему томе додао и веома, веома битан психолошки моменат. Из више разлога, али да кренем редом. Из нашег угла:
Играмо Европу, сасвим солидно, у Аба лиги нисмо имали среће и онда долази та прва утакмица у финалној серији где нас нељудски покраду. Прекине се утакмица, испразне трибине са нашим навијачима, ми ипак наставимо да играмо и опет судија дозволи само тројици наших да играју, губимо меч. Можете само да замислите колико тешко уме да буде у таквим ситуацијама, после таквих мечева, играчу и човеку. Колико је нама, као навијачима било тешко, а замислите нашим играчима. И поред свега тога они смогну снаге и у следећој утакмици згазе цигане са 20+, па и следећу 10+. То је онај карактер о којем ми овде причамо већ дуго, да не кажем годинама, када је КК Партизан у питању. У огромној смо предности, што се ове психологије тиче. Цигани изгорели у жељи, али и немоћи, а притом следећа утакмица је пред њиховим навијачима, па можете замислити тај притисак, свих могућих врста...

Из њиховог аспекта:
Ни ни нису играли лоше Европу, али опет завршили тако како су завршили, онда дође Цибона, и упропасти им све што су ови годину дана играли. И онда да се ваде на нашу лигу уз помоћ свега и свакога са свих страна. Добијеш прву утакмицу, следећа је пред њиховим навијачима, они у фазону лако ћемо. Психолошки су на врхунцу. Е онда тај преломни тренутак где се Дуле и играчи ипак појављују на паркету Пионира, и онако фино те упропасте, са 20+ разлике. Па следећу са десет разлике пред празним Пиониром. Они су у психолошком нокдауну. Мислим да су и сами свесни да тренутно немају решење!

Све се мења само су промене константне. Па тако и ово може све да се промени, али у овој ситуацији, ми смо у великој предности. Пребацили смо врућ кромпир у њихове руке, и сада је на њима огроман терет. Ми, као дечаци, много се лакше носимо са тим. Што каже и Је-Не-А, много лакше излазимо и са физичким оптерећењем, које је далеко од занемарљивог у оваквим ситуацијама.
И да не дужим више, све су то наше предности, у неким случајевима огромне преднсоти. Ми само треба да преточимо то у игру на паркету. Руке ће нам бити мирније, не морамо да срљамо, хладније су нам главе. Само полако то да приведемо крају и да продужимо ово што смо почели у претходне две утакмице, и игру, и одбрану, и одбрану титуле.
 

brankobg

Grobarčina
Учлањен(а)
02.05.2008
Порука
1.224
Reaction score
1.534
Hvala Bogu da je neko Branku majmuncini Lazicu dao 5 licnih gresaka... Majko mila, ko li onu budaletinu ubedi da zna da igra odbranu...

Sto se tice sledeceg meca mislim da zaustavljanjem Blazica i Dzenkinsa resavamo ogroman deo posla... Dzenkinsa je juce odlicno cuvao Milenko, zalepio se za njega i nije mu dao da mrdne, da puca otvorene trojke, naterao ga je na ulaze gde su cekali centri koji su ga par puta zalepili u ovoj finalnoj seriji... Blazica neka stisnu Sasa i Bertans i bice to ok... Nelsona pustati da puca trojke, juce je covek dao dve na samom startu i posle promasio 5 puta... Ne treba se usrati cim nam da dve trojke pa ga cuvati kao Reja Alena, pusti ga... Zadovoljan sam kako zonu usmeravamo ka losijem suteru... Poceli smo da mislimo... Ako su u petorci Dzenkins, Tadija, Nelson, usmeri zonu prema Nelsonu da puca ili Tadiji, pre ce promasiti nego mungos... Lepo iskoriscen ulazak Lipovija...

Optimista sam, pod pritiskom su...
 
Последња измена:

Jokic

ex jokics
Учлањен(а)
24.08.2007
Порука
7.081
Reaction score
15.770
Локација
Храм фудбала
Направишмо посла овоме мрчи како почесмо играти са пет играча, ко ће их све набројати :D
А чини ми се да је Јасмина већ писала да су и у некој прошлој исто ово радили, и да они буквално више гледају на нашу клупу него на своју.
И онда ми се :pickaciganska хвали како су одлично селектирали екипу јер имају одговор на све наше поставке, а уствари су цијелу своју екипу подредили томе да може (тј. да покуша) да изађе на крај са ИНСТИТУЦИЈОМ :prekrsti
Јбг неко гања побједе по Евролиги и пролазак у топ8, а други побједе против јединог шампиона Србије :respect
 

Kalendula

Početnik
Учлањен(а)
19.06.2014
Порука
36
Reaction score
6
Radonjić u ključnom momentu utakmice na parket zajedno pošalje Lipovija i Tadiju a ovi mu vrate sa 0-7 šutem spolja! Isto ja ne verujem previše ovoj našoj zoni 1-3-1, radije da igramo čovek na čoveka u odbrani ali malo uže naravno rizikujući spoljni šut i da skupljamo u reketu oko Bobija. Zona je rizik a nama momentalno taj rizik nije potreban.
Ono što me posebno veseli jest odbrana od centralnog pik en rola koja nije dobro funkcionisala prva dva meča, vidi se da je Dule dobro izanalizirao prethodne mečeve
 

Crni Djordje

Početnik
Учлањен(а)
05.12.2011
Порука
165
Reaction score
5
Апропо приче о бројању наших играча тачније која нам петорка игра, до ради сви у кошарци, па ми то радимо скоро сваки битан меч и моменат, да видиш са којом петорком игра противник па да можеш да одговориш на њу, како да је нападаш или како да се браниш, или да замениш неког.
 

PAOK-Partizan

Grobarčina
Учлањен(а)
04.12.2011
Порука
7.127
Reaction score
338
FMP - Partizan NIS
Delegat: Minić BG
Sudije: Vojinović NS, Jevtović BG, Maričić KV
21.06.2014.
20,00
Hala Pionir, RTS/ARENA


Тренер КК ПАРТИЗАН НИС, Д. Вујошевић, кажњава се новчаном казном у износу од 23.000 динара
због досуђене ТГ - поновљени случај, сходно чл. 61 Д) 7.1 Пропозиција такмичења.
- Тренер КК ПАРТИЗАН НИС, Д. Вујошевић, кажњава се новчаном казном у износу од 34.500 динара
због неприкладног одевања (скидање сакоа за време утакмице), сходно чл. 61 Д) 14. Пропозиција
такмичењa и потврђене одлуке Директора на 50. седници Председништва УК КЛС од 16.05.2014.
године.
- Играч КК ЦРВЕНА ЗВЕЗДА ТЕЛЕКОМ, Б. Лазић, кажњава се новчаном казном у износу од 11.500
динара због досуђене ТГ, сходно чл. 61 Д) 7.1 Пропозиција такмичења.
- Тренер КК ЦРВЕНА ЗВЕЗДА ТЕЛЕКОМ, Д. Радоњић, кажњава се новчаном казном у износу од
23.000 динара због досуђене ТГ - поновљени случај, сходно чл. 61 Д) 7.1 Пропозиција такмичења.
 

Strap-on

Grobar
Учлањен(а)
01.06.2011
Порука
618
Reaction score
58
Ocekujte saopstenje u narednih sat vremena, obzirom da je ista trojka kao u drugoj
 

Kalendula

Početnik
Учлањен(а)
19.06.2014
Порука
36
Reaction score
6
Valjda će onda i suđenje da bude kao i jučer! Ne verujem da će mnogo da ga menjaju ako su iste sudije...
Biće puna hala i ogroman pritisak sa tribina a i po hodnicima Pionira verovatno pa će da im bude mnogo teže nego jučer!
Mi moramo samo biti pametni i izaći na teren hladne glave bez nasedanja na bilo kakve provokacije kojih će da bude mnogo. Oni će da pokušaju sve nebi li se dočepali 5.meča koji je po meni lično lutrija.
Mi sutra moramo da završimo posao
 

Laki

Grobarčina
Учлањен(а)
09.07.2007
Порука
2.246
Reaction score
49
Ništa od titule ni ove godine... Želim prvo da čestitam Duletu, momcima i celom stručnom štabu. Nemam reči kako bih nazvao ovo što oni rade ovih par dana, zato i nisam komentarisao. Junaštvo, hrabrost, heroizam, snaga-jednostavno nisu dovoljno jake reči!

Očekujem da se cigani sutra useru u gaće, kao nebrojeno puta do sada u važnim utakmicama. Nisu ništa naučili i nikada neće, a Šampion je tu da im demonstrira! NAPRED PARTIZAN!!!
 

PFC.TOMCAT

Upravnik Kinoteke
Учлањен(а)
01.06.2011
Порука
7.434
Reaction score
735
Локација
Niš
Ne treba biti u euforiji zbog delegiranih sudija... To kako su u većem delu meča u ponedeljak sudili korektno, tako mogu, samo kontra da sude sutra.

SNS ima moć da glavnom sudiji ugasi firmu u Novom Sadu.
 

kecman

Grobarčina
Учлањен(а)
23.01.2008
Порука
3.702
Reaction score
356
Ovako, ja sam pesimista pred četvrtu utakmicu. Mi smo njih dobili u Železniku pre mesec dana. Pa je počelo finale plej ofa. Prvu utakmicu finala, da se nije igralo 3 na 5, verovatno bi dobili. Vodili su velikom razlikom, skoro da smo stigli, kad je Nelson pokušao da ubije Milutinova. Posle se igralo 3 na 5. Naredne 2 smo dobili. To su 4 utakmice uzastopno koje smo dobili tokom mesec dana. Dobro, prvu finala formalno nismo, ali po igri jesmo. Teško je jednu ekipu dobiti 5 puta tokom dana, bez poraza. 4 puta u 7-8 dana.
Imamo prednost,i psihološku i što nam je ekipa mlađa, pa se lakše regeneriše. Ipak, očekujem 5. meč.
 

kecman

Grobarčina
Учлањен(а)
23.01.2008
Порука
3.702
Reaction score
356
Nisam rekao da je igra bila dobra. Nego da je bila dovoljno dobra da se pobedi utakmica. Kao i prošle godine na kupu u KG, stizali smo, i bili u dobrom momentu kada je usledio prekid. Ostalo je bilo 8 minuta, sasvim dovoljno da pobedimo.
Mi imamo niz od 4 utakmice sa njima, za koje možemo reći da smo pobedili ili bi pobedili u regularnim uslovima.
Teško je pobediti i peti put uzastopno.
 

Djenka

Grobarčina
Учлањен(а)
14.12.2010
Порука
1.360
Reaction score
1.924
Локација
Gde god ti da igras...
Nemoj da budemo kao cigani. Prvi mec je bio jako lose otvoren sa nase strane i celu utakmicu smo igrali smuseno, sa povremenim dobrim rolama ali daleko od dobrog... Mozda bi dobili, mozda ne bi ali daleko od toga da je nesto bilo izvesno... Po meni jako los mec nas, stegnut i pun nervoze... Tako ce oni igrati sutra!
 

Luka-70-

Puni kučku
Учлањен(а)
04.08.2011
Порука
1.998
Reaction score
7.605
Локација
Od bloka mog do hrama tog..
Ljudi pa niko nije ni rekao da je igra bila dobra...Kecman je samo napomenuo da smo uprkos nasoj losoj igri krenuli da stizemo govna.
 

Deki_blade

Grobarčina
Учлањен(а)
12.04.2008
Порука
1.467
Reaction score
84
Локација
..u svom svetu..
Nemam pristup nekim drugim temama, a nekako ovo pitanje bas i postavljam zbog KK, i bas zbog ove kazne sa praznim tribinama..

Konkretno, da li izrecena kazna o igranju utakmice bez prisustva publike u hali utice na eventualnu volju kluba da organizuje pracenje utakmice na javnom mestu preko ekrana? Lupam, postavi se neki big screen ispred hale, skupe se navijaci i gledaju i navijaju.

Znam ja da je to u praksi mozda neizvodljivo, ipak je to organizacija javnog skupa pa mora da se angazuje i obezbedjenje i policija i sve..pa plus sto ti ne mozes da garantujes da nece da se pojave cigojneri i naprave opsti haos (ako imaju muda da dodju!!)..
samo eto pitam interesuje me? Da zivimo u neka vremena, lako bi se organizovali...
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top