Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

KK Partizan - transferi

Статус
Затворена за писање одговора.

Max17

Početnik
Учлањен(а)
26.06.2022
Порука
15
Reaction score
33
Локација
Beograd
Pozdrav Grobari.
Od danas sam i ja član ovog foruma. Čitam ga već jako dugo....ponaročito ove košarkaške teme, pa sam rešio da se konačno registrujem.
Godinama ne propuštam utakmice kkp-a, tako da ću eto iz mog ugla i pustiti po neki komentar na ovoj temi...
Odmah da kažem da nemam nikakve insajderske informacije, tako da ovde neću da lupam razna imena sa kojima nas povezuju, već ću komentare davati za trenutni sastav i igrače koji potpišu ugovor.

U svom prvom postu bih napisao kako bi po meni sledeće sezone trebao da izgleda sastav Partizana....
Smatram da na svakoj poziciji moramo da imamo minimum po 3 igrača i to 1.top igrač (igrač evroligaškog iskustva koji će Evroligu igrati sa velikom minutažom, a u Abi eventualno odigra ovih par derbija - cigani, cedevita, budućnost) 2. pristojna zamena (ili neki veliki potencijal ili iskusan igrač koji pristaje na ulogu rezerviste) 3.mlad igrač koji trenutno ne bi imao ozbiljnu ulogu u Evroligi, ali sa pristojnom minutažom u Aba ligi preko koje bi se razvijao i sticao iskustvo za narednu sezonu....
U ovom trenutku ovaj kriterijum ispunjavamo na 2 pozicije - na beku (Panter,Aleksa, Glas) i krilnom centru (Ledej, Smajli, Tristan) i mislim da je ovih 6 igrača sigurno za narednu sezonu.
Na ostalim pozicijama mislim da nam je potrebno ukupno 4 pojačanja (po 2 top igrača i dva klinca)...
Od igrača kojima je istekao ugovor ostavio bih Zagorca kao rezervnu opciju, dok se za Lesora dvoumim (mislim da postoje bolja rešenja na tržištu, ali me Lesor pristupom, borbom i srcem baš kupio za ovih nekoliko meseci i mislim da može dosta toga da pruži i u Evroligi).
Iz svega ovog vidi se da su nam top pojačanja potrebna samo na 2 pozicije - plej i krilo....
Moj sastav bi ovako izgledao:
1. Novi pley, Madar, neki klinac
2. Panter, Aleksa, Glas
3. Novo krilo, Zagor, Trifa
4. Ledej, Smajli, Vukčević
5. Lesor, Kopriva, neki novi klinac
 
Последња измена од уредника:

Spalding

Grobarčina
Учлањен(а)
30.06.2019
Порука
2.402
Reaction score
9.408
Локација
Novi Sad
Primera radi:
EXTRA = Milutinov
Odličan = Lesor
Isto važi za sve ostale pozicije. To su opisi onih koje treba da dovedemo /po mom mišljenju/

1. EXTRA + Odličan + Madar
2. Panter, Aleksa
3. EXTRA+ Odličan +Trifa
4. Ledej, Smajlagić, Vukčević
5. EKSTRA + Lesor /ili neko sličan/ + Koprivica

Po ovakvom scenariju bi doveli 5 igrača, s tim što ako ostaje Lesor, doveo bih još jednog makar ODLIČNOG na 4 ako baš ne može da bude i taj EXTRA :D
 

Max17

Početnik
Учлањен(а)
26.06.2022
Порука
15
Reaction score
33
Локација
Beograd
Primera radi:
EXTRA = Milutinov
Odličan = Lesor
Isto važi za sve ostale pozicije. To su opisi onih koje treba da dovedemo /po mom mišljenju/

1. EXTRA + Odličan + Madar
2. Panter, Aleksa
3. EXTRA+ Odličan +Trifa
4. Ledej, Smajlagić, Vukčević
5. EKSTRA + Lesor /ili neko sličan/ + Koprivica

Po ovakvom scenariju bi doveli 5 igrača, s tim što ako ostaje Lesor, doveo bih još jednog makar ODLIČNOG na 4 ako baš ne može da bude i taj EXTRA

U bog te....ni Golden State se ne bi žalio za ovaj sastav.
Ja sam pravio Top tim....ti si već u prvoj sezoni evrolige prešao na EXTRA:D:clap:clap
Madar i Koprivica moraju da dobiju šansu u sledećoj sezoni, jer stvarno imaju veliki potencijal (15ak min. u Evroligi i 20+min u ABI).
Ovo što si izostavio Zagora iz tima - igrački skroz podržavam (svakako moze druga opcija na krilu da bude bolji igrač) ali mislim da moramo da imamo u ekipi bar jednog malo iskusnijeg domaćeg igrača, a ne vidim koga bi realno mogli da dovedemo....
 

Мали џин

Fudbalski zanesenjak
Учлањен(а)
05.07.2010
Порука
4.752
Reaction score
11.460
Локација
.
Poslednje upozorenje za nove članove. Nemojte pisati lične želje, koji igrač bi nam legao po vašem mišljenju. Tema nisu želje, čestitke i pozdravi i ne mogu više da vam brišem poruke gde pravite lične projekcije sa igračima koje ste nekad negde gledali. Do sad sam brisao, od sad ću da delim poene...
 

Spalding

Grobarčina
Учлањен(а)
30.06.2019
Порука
2.402
Reaction score
9.408
Локација
Novi Sad
Jbg sad se sprdamo... EKSTRA/EXTRA to vam je 1,5 do 2 + miliona, Dobar je između 1 i 1,5 milki.

Na mojoj kalkulaciji imate 3 EKSTRA i 2 Odlična što bi moglo da se uklopi u 7,5 do 8 miliona budžeta, posebno što bi neki domaći sigurno radije igrali u BG za nešto manje para nego što objektivno vrede a isto bi uradili i mnogi stranci zbog želje da im Žoc bude trener i možda sa ambicijom da prave poneko čudo i podignu svoju cenu još više.

Setimo se Ledeja i Pantera koji su sa F4 EL došli da igraju EC i to verovatno za manje para od realne cifre.
 

vladokv

Grobar
Учлањен(а)
01.10.2020
Порука
349
Reaction score
891
Локација
Kraljevo
od 7,5 M koliko je spomenuo Ostoja, da je minimum za EL ( da ne ulazimo u pricu koliko je to relevantno ) koliko ide na plate igraca ?
 

Spalding

Grobarčina
Учлањен(а)
30.06.2019
Порука
2.402
Reaction score
9.408
Локација
Novi Sad
Pa EL tretira samo deo budžeta za sportski deo. Ostalo EL ne računa.
 

Spalding

Grobarčina
Учлањен(а)
30.06.2019
Порука
2.402
Reaction score
9.408
Локација
Novi Sad
Ne znam jbg sad. Ranije se oko toga vodila polemika. Znam da EL zahteva određeni minimalni iznos ali ne znam koliki je ni šta uključuje ali mislim da je reč o stručnom štabu i igračima jer se time želeo obezbediti kvalitet takmičenja.

Ima to negde da piše sigurno jer nije tajna. E sad, kad je reč o Ostojinih 7,5 on sam podrazumeva CEO BUDŽET ali taj iznos zove i MINIMALNIM pa računam da ako ne ode na maksimum, makar može prebaciti minimum. Moje neko očekivanje je da stigne makar do 10 miliona što bi značilo da je 2,5 više od minimuma.

Plus deo koji se od ulaznica bude prihodovao a treba računati i da se ekipa ne pravi bez odlaska u minus :D Recimo da neko ima ok platu za mesečne potrebe ali ako mu vrisne frižider ili TV obično se ide u "dozvoljeni minus" ili se ne plate baš svi računi u tom mesecu ili se koristi kredit ..

U tom smislu ne očekujem da budžet za igrače bude ispod tih 7,5 miliona šta god Ostoja javno rekao a čak je i on taj iznos nazvao minimalnim. Videćemo u kom se pravcu razmišlja kad stigne prvo pojačanje. Očekujem da nas naprave konkurentnosti u EL a to znači da svakog možeš da dobiješ i od svakog da izgubiš.

E sad, da li se mogu iskopati dva anonimusa kao što su onomad bili Aleks Marić i Jan Vesely ne znam. Lično sam više pristalica da se na 2-3 pozicije dovedu provereni kvalitet a mladosti, talenata i prospekata već imamo.
 

SalePFK

Početnik
Учлањен(а)
03.07.2018
Порука
89
Reaction score
107
Локација
Novi Sad
Шта је са Радуљицом, јел могуће да се он врати? Радуљица, Лесор и Балша би били таман на позицији центра.

Poeni
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top