Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

KKP - nostalgija, legende i stare slike

  • Зачетник теме MRTAV ZVUK
  • Датум покретања

nenadblues

Početnik
Учлањен(а)
29.03.2010
Порука
107
Reaction score
0
Локација
Beograd
Srbi iz Čikaga nasamarili još jednog košarkaša
I Koturović prevaren, izgubio "samo" pola miliona dolara

Blic online | 20. 04. 2010. - 09:40h | Foto: M.Perić | Komentara: 3

Bivši košarkaški reprezentativac Jugoslavije Dejan Koturović još jedna je žrtva prevare Srba iz Čikaga, vlasnika kompanije „Worldwide Associates”.
31389_kotur01-blic-milos-peric_f.jpg
Za razliku od Dejana Bodiroge, Željka Rebrače i Predaraga Danilovića, koji su posle saradnje sa kompanijom naših ljudi iz SAD ostali „kraći“ za po četiri miliona dolara, Koturović je izgubio "samo" pola miliona dolara, piše danas "24 sata".



Koturović za ovaj list otkriva da poznaje Džordža Grkinića, vlasnika te firme, i najavljuje da će, ako tužbe koje su podneli Bodiroga, Rebrača i Danilović urode plodom, i on to isto učiniti.
"Bio sam njegov klijent dok nisam shvatio o čemu se radi. Znam da je prevario najmanje desetak naših košarkaša, čak i neka velika košarkaška imena. Ja sam uložio pola miliona dolara koji su nestali sa računa", rekao je Koturović.

Grkinić se za „nestanak” njegovog novca sa računa "vadio na 11. septembar i na to da su tada sve akcije pale”.
"Reč je o prevarantu i hohštapleru. Obrlatio je dosta mladih srpskih sportista. Dok smo bili mladi i glupi, verovali smo da je vrstan bankar, niko tada nije ni pretpostavljao šta je po sredi. Njemu je mesto u zatvoru, ali pre toga da vrati svima nama pare koje je uzeo. Ne znam šta on sada radi, verovatno uživa u plodovima tuđeg rada", istakao je Koturović.

Inače, Bodiroga i Rebrača su tužbu protiv kompanije „Worldwidw Associates”, ali i protiv Grkinića i Rika Sudera, jednog od vlasnika te firme, podneli 9. aprila, optužujući ih da su proneverili svakom po četiri miliona dolara.
Danilović je tužbu podneo januara 2009, a i on ih optužuje da su i njegova četiri miliona nestala. Ta firma obezbeđuje novac za menadžment i usluge za sportiste širom sveta, a klijenti su uglavnom srpski košarkaši koji su karijeru gradili u NBA ligi.

Ime Grkinića pominjano je u srpskoj štampi i pre nekoliko godina, a tada je povezivano sa još jednom košarkaškom legendom – Aleksandrom Sašom Đorđevićem. Naime, Grkinić i Đorđević bili su suvlasnici firme iz Čikaga iz oblasti upravljanja komunalnim otpadom.

Titula u Indijanapolisu proslavljena u Grkinićevoj kući
Ironično ili ne, tek osvajanje titule svetskog šampiona 2002. godine u Indijanapolisu proslavljeno je upravo u kući Džordža Grkinića, koji je tada živeo u tom gradu. Slavlje u kući Grkinića organizovano je, prema Koturovićevim rečima, preko Vlade Divca i Peđe Stojakovića, koji su tada u NBA ligi igrali za Sakramento.
 

nenadblues

Početnik
Учлањен(а)
29.03.2010
Порука
107
Reaction score
0
Локација
Beograd
Tomašević: Radovao sam se kao nikada pre 24 sata on line.

mm - 28.04.2010. - 00:12
Trijumfom u Zagrebu igrači Partizana su doneli veliku radost svim ljubiteljima košarke u zemlji...

Fenomenalna pobeda Partizana u Zagrebu i osvajanje još jednog trofeja je ovu generaciju crno-belih učinilo glavnom sportskom temom u Srbiji. Trojka Kecmana sa pola terena donela je radost ogromonom broju ljubitelja košarke, a jedan od onih kojima je taj uspeh značio nijansu više je i Dejan Tomašević.

part.jpg

RADOST - Iskreno, u karijeri sam učestvovao u mnogo neizvesnih mečeva, ali nijednoj pobedi se nisam radovao kao ovoj protiv Cibone. Svaka čast momcima, Duletu Vujoševiću i naravno Kecmanu - prva je reakcija Dejana Tomaševića u razgovoru za „24 sata“.
Posle duela u Zagrebu mnogi su Kecmanov pogodak počeli da upoređuju s onim Saleta Đorđevića. Isto je učinio i Dejan Tomašević.
- Učestvovao sam u meču protiv Hrvata na Evropskom prvenstvu 97. kada je Sale postigao onu čuvenu trojku. Ipak, mislim da je ovaj koš spektakularniji jer je trokom odgovoreno na njihovu trojku i to bukvalno u poslednjoj sekundi meča. Zato mislim da ovaj pogodak može da se svrsta u rang Saletove trojke iz Istanbula.
Ali, novi mečevi polako stavljaju u drugi plan uspeh iz Zagreba. Derbi je danas, a fajnal-for sve bliže.
- Nažalost ili na sreću, nove obaveze čine da se neke stvari bar privremeno zaboravljaju. Partizan je ove godine u borbi za četiri trofeja, a dva je već osvojio i takav tempo čini da se pobede arhiviraju i okreće se novim izazovima. Sada će se videti koliko su momci fizički i, pre svega, psihički pripremljeni. Derbi jeste institucija, ali je u ovom trenutku manje bitan jer „crno-beli” imaju rešen status u Evroligi, a oko pozicije za plej-of ne treba da brinu - objašnjava Tomašević.
Dakle sve je podređeno fajnal-foru u Parizu. I sami ste bili deo generacije Partizana koja je 1998. godine igrala u završnici borbe za evropsku krunu.
- Tada je to bio istorijski uspeh, ali ovaj sve prevazilazi, s obzirom na to kako je počela ova sezona. Put u Ameriku uzrokovao je slabiji start, ali su prevaziđena sva očekivanja, pre svega zahvaljujući timskom radu. Ovo je kruna rada Duleta Vujoševića i njegovog tima. Zato su oni za mene već pobednici, a verujem da je taj uspeh za sve ljubitelje košarke ravan osvajanju titule '92. godine. Olimpijakos je favorit, ali timski duh i igra su Partizanov adut, s kojim može da pobedi svakog rivala, i zato verujem da to neće biti kraj uspesima Partizana - zaključio je na kraju razgovora Tomašević.
Koturović: Nastavljaju da nas iznenađuju
Dejan Koturović je takođe uživao u pobedi Partizana u Zagrebu. Zanimljivo je i njegovo viđenje odlučujućeg koša.
„Partizan je imao veliku sreću, a ona se dobija kvalitetom i harmonijom u timu. To je pravi uvod u ono što ih očekuje. Opet su prevazišli sva očekivanja. Iznenađuju nas već godinama unazad. Ni sam nisam verevao da mogu tako daleko. Stvarno ne znam šta im to Dule radi i kako uspeva, ali zaista zaslužuju sve pohvale", kaže Koturović.
Fajnal-for je sve bliži. Kakve su šanse Partizana?
„Mislim da u duelu s Olimpijakosom imaju 50:50 šanse. Imaju odličnu šansu da dostignu neverovatne domete. To će puno zavisiti i od toga kakav dan budu imali, a pošto je Partizanova snaga timska igra, verujem u njih", zaključio je Koturović.
 

nenadblues

Početnik
Учлањен(а)
29.03.2010
Порука
107
Reaction score
0
Локација
Beograd
Pogledajte obavezno inervju koji je Sale dao za EUROLEAGUE.TV.Hvala ti Sale što nas pratiš i što se raduješ zajedno sa nama.Vole te tvoji Grobari.
picture.php
 

coyote

Početnik
Учлањен(а)
29.12.2009
Порука
171
Reaction score
0
He he :respect
Kurva umire... vec decenijama!
 

Webb

Grobar
Учлањен(а)
01.03.2009
Порука
587
Reaction score
134
Локација
Nis
^ Dodji Lazme kuci!!!
 

Mister MVP

Urednik - Košarkaški Derviš
Уредник
Учлањен(а)
17.06.2007
Порука
5.375
Reaction score
3.922
Локација
NBG
Danas spominjani Miloje

Milojević generalni menadžer Vizure
8868201324c191f8c37583851389840_big.jpg

Dejan Milojević, nekadašnji reprezentativac i krilni centar Partizana, FMP-a, Budućnosti i Pamese, preuzeće funkciju generalnog menadžera Mega Vizure.


</B>
Promocija Milojevića očekuje se u narednih nekoliko dana. Igračku karijeru završio je septembra prošle godine zbog problema sa povredom kolena.
Osvajač je mnogobrojnih MVP priznanja, klupskih titula, kao i zlatne medalje sa Jugoslavijom na Evropskom prvenstvu 2001. u Turskoj.
Milojević je se povukao u 33. godini, ali je odmah najavio da će ostati u košarci.

Postoji mogućnost da beogradski prvoligaš u svoje redove vrati i iskusnog beka Branka Milisavljevića, takođe nekadašnjeg igrača Partizana.

Izvor: gej92, www.kosarka.rs
 

Паки

Еx to sam ja
Учлањен(а)
23.06.2009
Порука
4.631
Reaction score
372
Локација
Beograd,hala Pionir sektor A2
miloju sve najbolje u novoj ulzi.želim mu da pronađe brdo ekstra talenata pa da ih jednog dana prosledi u partizan
nisam nešto upućen ali čini mi se da vizura dobro radi,sve više i više dece trenira u vizuri,imaju dobre hale a i dolazak miloja na funkciju generalnog menadžera predstavlja pun pogodak.
 

Grobar_BL

Grobar
Учлањен(а)
14.10.2009
Порука
680
Reaction score
16
Nisam znao gde da postavim pitanje....ovde mi se činilo najprikladnije.
Jel mi može neko reći o utakmici iz 89....Partizan-jugoplastika.
Kad smo bili na gostovanju....kad je Divac napadnut i kad smo izasli sa terena, pa time i utakmicu izgubili???
 

Dramis

Grobar
Учлањен(а)
24.06.2009
Порука
619
Reaction score
7
Jel to ona utakmica kad je Grbovic sam razbacao ujke po gripama,sta te zanima u vezi toga,bilo bi super kad bi neko isceprkao snimak ili detalje sa tog meca,a pogotovo sorka posle.
 

Grobar_BL

Grobar
Учлањен(а)
14.10.2009
Порука
680
Reaction score
16
na toj utakmici neko je Divca pogodio....pa smo mi napustili teren a po tadasnjim pravilima izlazak sa terena je donosio automatski poraz.
Interesuje me sta se dogadjalo u toj seriji...igralo se za sampiona....prva se igrala u BG.
 

PARTIZAN

Partizan
Учлањен(а)
04.05.2009
Порука
11.900
Reaction score
315
Nisam znao gde da postavim pitanje....ovde mi se činilo najprikladnije.
Jel mi može neko reći o utakmici iz 89....Partizan-jugoplastika.
Kad smo bili na gostovanju....kad je Divac napadnut i kad smo izasli sa terena, pa time i utakmicu izgubili???

Uh, gde me nađe....

Prvo da se vratim na ligu te godine:

Mi "krvarili" celu ligu da završimo na 1. mestu i imamo prednost domaćeg terena kad i ako dođemo do finala. Tukli smo Jugoplatiku oba puta - u Splitu Đorđević presudio u poslednjim sekundama, dok je u Beogradu bilo lakše. Međutim, malo je falilo da izduvamo za 1. mesto jer smo izgubili bezveze od Cibone u Zagrebu, pa onda čak i od cigana u Pioniru, ali...Nekako ipak smo uspeli da osvojimo 1. mesto.

Onda da se vratim na 1. utakmicu finala plej ofa:

Jezivo dobra atmosfera u iščekivanju početka 1. utakmice finala. Mi razmontirali Jugoplastiku u finalu kupa u Mariboru, a sjebali i Vivu i finalu Kupa Koraća. Jugoplastika se pak plasirala u finale Kupa šampiona. Jaki mi, jaki oni. Udaramo mi, ali udaraju i oni. Cela ta 1. utakmica u Beogradu neizvesna. Oni više u vođstvu. 45 sekundi do kraja imaju 1 poen prednosti i napad. Duško Ivanović se diže sa leve strane (sa krila) na otvoren šut i...maši! Divac valjda skače i daje loptu Đorđeviću. Mi krećemo u napad, cela Hala Sportova na nogama...

Faul na Divcu 6-7 sekundi do kraja! Da li izvoditi bacanja (ali "jedno za jedno", tako je tada bilo...ako daš prvo, ona imaš i drugo bacanje...ako ga mašiš - jbg, skače se pa ko uhvati loptu), ili ipak loptu uvesti sa strane? Divac je taj koji insistira na autu sa strane i da mu se da lopta. To se i čini. Lopta ide ka njemu na vrhu kapice, on okreće bulju čuvaru (beše Sobin, ne sećam se da li je), guzi se, prilazi buljom okrenut košu na liniju bacanja, pa još bliže ka košu, šutira horog, lopta udara napred u obruč, pa se penje, pa pada, pa udara opet u obruč i...izlazi...majku joj jebem...u tom trenutku nismo samo izgubili titulu (praktično je tako, s obzirom šta se posle dešavalo...), nego ko zna šta sve još...a Jugoplastika ode posle i osvoji jednu, pa drugu, pa treću titulu prvaka Evrope...a sve je to moglo zadesiti nas a ne njih...samo da je Divčev horog ušao...

Ovaj nesrećni poraz u Hali sportova je bio baš težak, pre svega zbog sistema igranja utakmica tada u plej ofu...zamislite, igralo se 1-2-2!!!!! Znači slede 2 utakmice u Splitu i mi moramo jednu da dobijemo inače ode sve u kurac...

2. utakmica plej ofa (prva, ispostaviće se i jedina u Splitu):

Puna hala Gripe, ona velika, oko 7.000 ljudi...(prethodne sezone smo igrali finale protiv njih u maloj hali tih starih "Gripa"...tamo su nas razmontirali i prvu i treću utakmicu finala, oba puta sa po 20 i više razlike)...napaljeni Dalmoši samo tako...pogotovo kad Partizan dođe...a još finale i njima se naravno ne vraća u Beograd...Cela ta utakmica je krenula sa puno nervoze...naši se dobro drže, jedno vreme i vode sa po 4-5 poena...celo prvo poluvreme "tu negde", onda i drugo poluvreme kreće tako, a onda se Jugoplastika odlepljuje na 8-9 razlike...mi se ne damo, smanjujemo na 3-4 i onda...čini mi se negde u prvoj trećini drugog poluvremena - incident. Zakuvalo se na terenu, pa sa sudijama, čini mi se da je i naša klupa eksplodirala (Dule jebiga...:)), kreću da padaju novčići sa tribina po našima...jedan novčić pogađa Divca, raskrvarilo mu se u predelu arkade...i tu naši odlučuju da odu u svlačionicu...pada odluka da se ni ne vraćaju na teren...još isto veče Šaper proglašava tu utakmicu pobedom Jugoplastike sa 20:0 i automatski joj "dodaje" i pobedu u 3. neodigranoj utakmici (koja je trebalo da se igra sutradan)...naši su bili smešteni u hotelu "Lavica" u Splitu i tu ih zatiče ta užasna odluka Šapera (komesara lige)...neslavan kraj sezone...

Potom znate šta je Jugoplastika uradila u Evropi...a sve je to "čekalo" nas, u to sam ubeđen...samo da smo te godine uzeli titulu...samo da smo taj 1. meč u Beogradu dobili...

Jbg...znam samo da mi je to verovatno najbolnije sećanje kad je u pitanju naš KK...ono kad je Ristanović sjebao u Evropi protiv Skviba i kad je bez potrebe hteo da polaže loptu, da od +16 pravi +18 (mada je i +16 bilo dovoljno) pa kad je dobio bananu od crnca a mi u kontri primamo koš za eliminaciju - tad sam bio puno mali i sećam se samo kroz maglu...znam samo da je Praja besan kao ris ušao u svlačionicu i gađao punom flašom kisele vode Ristanovića...

(izvinjavam se unapred ako sam kod nekih detalja pogrešio...jbg, ipak je 20 i više godina prošlo od tad...)

(ja se inače ne sećam da jer te sezone protiv Jugoplastike Grba imao frku sa nekima od njih...ne, čini mi se onako iz sećanja da je Grba imao frku sa njihovim plejom Burićem godinu dana ranije, ono kad su nas razmontirali u manjoj hali "Gripe")
 
Последња измена:

Mister NO

Ex - Чика Црни
Учлањен(а)
03.03.2009
Порука
797
Reaction score
32
Локација
Borèa
Jebo citam ovu poruku i sav sam se najezio kao da sam u hali i ocekujem da li ce da udje
 

Grobar_BL

Grobar
Учлањен(а)
14.10.2009
Порука
680
Reaction score
16
Ovih dana slusam puno o tim utakmicama u periodu 1985-1992....Posto dosta cigana povezuje nas izlazak sa terena te 1989 u Splitu i ovo ne pojavljivanje " raspalih kompleksaša" 2010...Po meni dve totalno ne uporedive stvari.
Stvarno mi je žao sto te davne utakmice na neki način padaju u zaborav...Igrala se tada odlicna kosarka, dosta pravih igrača....
@ Ja-Ne-A, jel mi mozes reći datum te utakmice u Splitu...jel se to radi o 1989?
 
Top