Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

KKP - nostalgija, legende i stare slike

  • Зачетник теме MRTAV ZVUK
  • Датум покретања

Pekarski

Grobarčina
Учлањен(а)
10.04.2010
Порука
9.376
Reaction score
1.445
Локација
Na najvišem nivou
Imsli smo frku(tuču) u Rijeci, u kupu, 88 ili 89 godine.. Kada su se prvo pošibali Ivo Nakić i Kukoč,pa se posle rasplamsalo. Ovo u Vršcu je malo dete za šorkuu Rijeci. Sećam se da se Alanović zaleteo sa ledja da udari Grbu,što mu nije bilo pametno.Grba ga je posle patosirao :D. mIslim da je i na istoj utakmici sudiji,(Kuriliću valjda) dizao treći prst,zato što je pokazao dvojku,a šut bio za 3.Dobio je tehničku naravno.Nema veće legende od Grbe
 
Последња измена:

kOLE

Grobarčina
Учлањен(а)
28.10.2008
Порука
1.629
Reaction score
15
Локација
crno-beli svet...
6. jul 2010. | 13:17 | Izvor: B92, zvanični sajt
Dragan Kićanović u Kući slavnih

15369223434c3312565d49b070830872_extreme.jpg
Legenda jugoslovenske košarke Dragan Kićanović postaće 12. septembra stanovnik Kuće slavnih FIBA.

Ceremonija će se održati na dan finalnog susreta Mondijala u Turskoj.
Kićanović je rođen 17. avugusta 1953. godine u Čačku, a igračku karijeru je počeo u Železničaru. Od domaćih klubova igrao je još za Borac i Partizan, u koji je stigao 1973. godine.
Sa "crno-belima" je osvojio tri titule prvaka države (1976, 1979. i 1981), jedan nacionalni kup (1979) i dva Kupa Radivoja Koraća (1978. i 1979).
Od inostranih klubova igrao je za Skavolini, sa kojim je 1983. osvojio Kup pobednika kupova i za Pari Sen Žermen.

U dresu reprezentacije debitovao je na Evropskom prvenstvu u Španiji 1973. godine. Sa nacionalnim timom je osvojio pet zlatnih medalja - na Olimpijskim igrama 1980, Svetskom prvenstvu 1978. i evropskim prvenstvima 1973, 1975. i 1977.

Srebrna odličja je osvajao na Olimpijskim igrama 1976, prvenstvu sveta 1974. i kontinentalnom šampionatu 1981, dok se bronzom "okitio" na šampionatu sveta 1982, odnosno Evrope 1979. godine.

Kićanović je i kao sportski funkcioner bio jednako uspešan, bio je idejni tvorac jedinog srpskog prvaka Evrope - Partizana, kasnije i predsednik nacionalnog olimpijskog koniteta.

Predstavnici KSS su, osim Kićanovića, ove godine za laskavo priznanje svetskoj Kući košarke od igrača predložili još Dejana Bodirogu, Predraga Danilovića, Vladu Divaca, Aleksandra Djordjevića, Žarka Paspalja, Zorana Slavnića i Mariju Veger, a od trenera Dušana Ivkovića, Božidara Maljkovića, Željka Obradovića, Svetislava Pešića i Milana Vasojevića.

Stanovnici Kuće slavnih FIBA u madridskom predgradju Alkobendasu od 2007. godine su Dražen Dalipagić, Ranko Žeravica i Borislav Stanković, a iste godine je to priznanje posthumno dodeljeno Nebojši Popoviću i Radomiru Šaperu.



http://www.youtube.com/watch?v=FTapzH7du6E&feature=player_embedded
 

miladin

Početnik
Учлањен(а)
29.10.2008
Порука
124
Reaction score
6
Legenda Goran Grbovic.
Secam se kao juce kada je sa 6 trojki razbio Zvezdu u finalu plej offa 1987.
Zna li neko datum kada je igrana ta utakmica?

2h6uj9w.jpg
 

Stoxan

Grobarčina
Учлањен(а)
10.07.2010
Порука
2.666
Reaction score
64
I Vlade Divac u Kući slavnih!

Naš proslavljeni as, sada predsednik Olimpijskog komiteta srbije, biće tokom SP u Turskoj primljen u košarkašku kuću besmrtnika u Alkobendasu zajedno sa Draganom Kićanovićem.
Image.aspx

Lepa vest je stigla u danu u kojem je glavna tema opšta tuča na Akropolis kupu. Ona glasi - FIBA je odlučila da tokom Svetskog prvenstva u svoju Kuću slavnih u španskom gradu Alkobendasu, osim Dragana Kićanovića, primi još jednog Srbina! Naš proslavljeni as i bivši reprezentativac Vlade Divac, sada predsednik Olimpijskog komiteta Srbije, ući će u kuću "košarkaških besmrtnika".

Osim Divca i Kićanovića, u ovoj klasi Kuće slavnih biće još nekoliko poznatih asova, među kojima su legendarni Italijan Dino Menegin i Brazilac Oskar Šmit, možda i najbolji šuter u istoriji košarke.

kosarka.rs
 

Dramis

Grobar
Учлањен(а)
24.06.2009
Порука
619
Reaction score
7
Zar nije i Praja u kuci slavnih ili se ja varam,ili se on ne vodi kao Srbin
 

Stoxan

Grobarčina
Учлањен(а)
10.07.2010
Порука
2.666
Reaction score
64
Jeste. Praja je primljen 2007. Divac, Kićanović i drugi biće primljeni ove godine. Na svakih 2-3 godine prima se određena grupa igrača, trenera...
Inače u Kući slavnih je i Radivoj Korać i još neki Srbi, među kojima jedna od najvećih trenerskih legendi Partizana profesor Aca Nikolić.
 

Krki PFC

Grobarčina
Учлањен(а)
19.07.2010
Порука
2.674
Reaction score
9.257
Локација
U borbi za trofej,u bici za spas
rebalegenda.jpg


Borislav Reba Ćorković 1933 - 2006


Stručnjak koji je doneo dve titule Partizanu, sa ženskom selekcijom je na Balkanijadi osvojio 1977. zlatnu, a 1978. bronzanu medalju. Na 16. Evropskom prvenstvu1978. u Poznanju sa plavim košarkašicama osvojio je srebrnu medalju.

Trenersku karijeru započeo je 1958 u Železničaru. Od 1960. do 1965. trenirao je mlađe selekcije, uglavnom ženske, u OKK Beogradu. U Partizan 1965. prelazi gde je bio prvi trener ženske seniorske ekipe, a trenirao je i mlađe muške ekipe.

Na klupi seniorskog tima ’crno-belih’ bio je pet sezona, (74/75, 75/76, 80/81, 81/82, 89/90), a od od 1998. radio je kao savetnik u omladinskom pogonu KK Partizan. Igrači su Ćorkovića zvali Ćale.

Čovek koji je počeo niz daleko 1976. koji i dan danas traje.Prvi veliki trener u istoriji Partizana.
 

Mister MVP

Urednik - Košarkaški Derviš
Уредник
Учлањен(а)
17.06.2007
Порука
5.375
Reaction score
3.922
Локација
NBG
Legende Partizana u Kući slavnih

639.jpg
Na svečanoj ceremoniji finalnog dana Svetskog prvenstva u Turskoj svoje mesto u kući legendi u španskom Alkobendasu dobilo je 16 košarkaških ikona iz 12 zemalja.

Bivši reprezentativci naše zemlje i legende Košarkaškog kluba Partizan, Vlade Divac i Dragan Kićanović pripadaju Generaciji 2010 FIBA Kuće Slavnih, koja broji sedam košarkaša i tri trenera koji imaju ukupno 14 olimpijskih medalja i 15 titula svetskih prvaka.

“Drаgo mi je su svа priznаnjа zа nešto što je čovek urаdio u prethodnom periodu, dа kаd se okrenem izа sebe znаm dа vreme tokom kаrijere nisаm bаcio u vetаr. Posebno mi je drаgo što sаm u ovаkvom društvu, jer ovi ljudi i igrаči su mi nа neki nаčin obeležili kаrijeru. Od Dinа Meneginа kog sаm kаo klinаc gledаo, preko Kićаnovićа koji me je doveo u Pаrtizаn, sve do Sаbonisа sа kojim sаm delio sve uspehe i neuspehe. Doduše ne kаo sа sаigrаčem, već protivnikom. Ali, on je bio tаj koji me je gurаo dа nаpredujem.
Drago mi je zbog sebe, ali i zbog toga što je ovo veliko priznanje za srpsku košarku. Naša zemlja je jedna od retkih koja je imala dva predstavnika. Ima tu još onih koji bi trebalo da budu primljeni. Ipak, ne možemo svi od jednom"
, rekao je uz osmeh Vlade Divac.

Dragan Kićanović nije krio zadovoljstvo povodom priznanja koje je dobio, a nije ni propustio da se zahvali svima onima koji su na neki način obeležili i njegovu karijeru:

“Priznаnje kаo priznаnje godi. Ne bi bilo u ovаkvoj situаciji biti lаžno skromаn. Nаgrаde sаm doživljаvаo nа normаlаn nаčin, pogotovo sаdа, u godinаmа kаdа je sve prošlo. Zаdovoljаn sаm, аli ne mogu dа nаđem reči kojimа bih opisu dаo аdekvаtnu meru. U svаkom slučаju, lepo je.
Mogu dа kаžem dа sаm srećаn čovek što sаm uz sebe imаo jednu strаvičnu plejаdu igrаčа od Moke, Ćose, Prаje, Mirze, Jerkovа… Tаkođe, imаo sаm i plejаdu neverovаtnih trenerа. Počev od Ace Nikolićа, Rаnkа Žerаvice, Dude Ivkovićа, Mirkа Novoselа, Boše Tаnjevićа… Veliko hvаlа svimа njimа.”


Osim Divca i Kićanovića, u Kuću slavnih su primljeni igrači Arvidas Sabonis (Litvanija), Dino Menegin (Italija), Oskar Šmit (Brazil), kao i dve dame Šeril Miler (SAD) i Natalija Zasulskaja (Rusija). Trenersku trojku čine Lindzi Gejz, Mirko Novosel i Jevgenij Gomeljski.

Partizanove legende koje su već u Kući slavnih su Dražen Dalipagić, Ranko Žeravica i Aleksandar Nikolić. A kandidati za istu su Predrag Danilović, Dušan Ivković, Aleksandar Đorđević i Željko Obradović.

kkpartizan.rs
 

Crno-beli

Partizanovac
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
19.482
Reaction score
2.060
KK Partizan - nostalgija i stare slike

Tema istovetna onoj u fudbalskom delu foruma, ali sada smo razdvojilifudbal od košarke. Dakle, ovde kačite stare slike vezane za KK Partizan, a tema je otvorena i za vaša sećanja na bitne detalje i utakmice iz istorije Partizana.
 

Stoxan

Grobarčina
Учлањен(а)
10.07.2010
Порука
2.666
Reaction score
64

grobarstvo

Guest
Kakva je to ekipa bila.Ali jedan je Drazen.To se vise ne radja.Steta sto nije dosao kod nas.Samo nam je falila titula da bi dosao_Onda bi nasa dominacija krenula od 80-ih godina.
 

grobarstvo

Guest
Secam se meca u hali na Novom Beogradu,Partizan-Mobilidjirdji.Ako se ne varam Vilfan dao oko 40 koseva.Pri kraju meca,vazan napad i on promasi.Dobio je aplauz kao nikad u zivotu.Grobari znaju da cene prave vrednosti.Vilfane legendo.Grobari te nisu zaboravili.
 

Mister MVP

Urednik - Košarkaški Derviš
Уредник
Учлањен(а)
17.06.2007
Порука
5.375
Reaction score
3.922
Локација
NBG
Gledam sada reportazu iz Laktasa na Sosu. Kica pika kolce :D

Zeljko Obradovic i Danilovic isto u elementu.


Kićanović: Ne brinite za Partizan i Srbiju



Jedan od najboljih srpskih košarkaša svih vremena Dragan Kićanović, koji je udario temelje sistema KK Partizan kada je ukazao poverenje Željku Obradoviću da odmah po završetku igračke karijere bude trener Partizana sa kojim je ubrzo osvojio svoju prvi evropsku titulu, smatra da crno- beli i posle odlaska Duška Vujoševića mogu da nastave u istom ritmu.
- Ne brinite se za Partizan. U Partizanu se sve radi s ciljem i sistematski i odlazak Vujoševića, koji je sjajan trener, neće se osetiti jer u tom klubu se ništa ne radi na pamet - rekao je Kićanović i naglasio da je veoma važno da Dušan Ivković ostane na mestu selektora reprezentacije.

- Važno je da Ivković ostane selektor. Mislim da će se dogovoriti sa čelnicima Košarkaškog saveza Srbije i da će nastaviti da radi svoj posao. On je pravi trener, veliki prijatelj. Uostalom, dokazao je ko je i šta je. Što se tiče reprezentacije, ja sam već rekao hvala im. Vratili su mi veru u košarku, zato što ja u glavi imam košarku koju oni igraju, a medalje će sigurno doći. To je sjajna generacija koja daje novi imidž i stil košarke, koji treba da gaje. Mladi su, doći će medalje - rekao je Kićanović odnedavno član FIBA Kuće slavnih, koga mnogi smatraju najboljim srpskim košarkašem svih vremena.

- Ko je to rekao? Ne znam. Znam da sam bio član jedne sjajne generacije, a njen predvodnik je bio Krešimir Ćosić - rekao je Kićanović, koji je bio deo generacije koja je jedina u istoriji bivše Jugoslavije osvojila olimpijsko zlato. Bilo je 1980. godine u Moskvi. Zanimljivo je da Kićanović tada nije mogao da primi zlatnu medalju jer ga je u finišu finala povredio čuveni italijanski centar Dino Menegin, pa je završio u bolnici. Umesto njega medalju je primio Zoran Slavnić. Kićanović mu nije puno zamerio.

- Menegin i ja smo veliki prijetelj. Teren je jedno, a van terena je sasvim druga priča - rekao je Kićanović, koji je sa Partizanom osvojio tri Prvenstva Jugoslavije, Kup Jugoslavije i dva Kupa Radivoja Koraća, sa Skavolinijem je osvojio Kup kupova 1983. godine.

Kao član selekcije Jugoslavije osvojio je zlatne medalje na evropskim prvenstvima 1973, 1975, 1977. godine, srebro 1981. i bronzu 1979, a sa svetskih prvenstava ima zlatnu medalju iz 1978, srebro iz 1974, te bronzanu medalju sa Prvenstva sveta 1982. godine. Najsjajnije odličje je osvojio na Olimpijskim igrama i to 1980. godine u Moskvi.Za reprezentaciju je odigrao ukupno 211 utakmica i postigao 3290 poena.

sportal
 

Dramis

Grobar
Учлањен(а)
24.06.2009
Порука
619
Reaction score
7
Kica je sigurno najbolji srpski kosarkas svih vremena i medju par najboljih u staroj Jugi,a nasa sreca da su mu tu uz rame jos nekoliko nasih legendi i to slobodno mogu reci da su svi nosili dres Partizana,plus jedan koji nije ali mnogo voli nas klub i zali i dan danas sto nije u njemu igrao.Sto se Juge tice samo 3,4 igraca mogu da mu primirisu od njih jedan je pola Srbin.
 

VJ@NS

Grobarčina
Учлањен(а)
06.11.2007
Порука
4.107
Reaction score
1.486
Локација
Topèidera lepša strana
n538868136_615735_6092.jpg


Драган Луковски
Владимир Ђокић
Харис Бркић
Мирослав Радошевић
Александар Чубрило
Предраг Дробњак
Дејан Томашевић
Ратко Варда
Владимир Видачић

Сезону раније (на крају '97ме) отишли Мића Берић и Дејан Котуровић.Тренери Мута и Киме.Фали ту још пар играча,нек ме неко допуни, знам да су се ту мували и Стева Буренце или ти Стева Свиња :) , Сретеновић,Љуба Видачић, све сами заборављени асови...Једна сјајна генерација која је играла у периоду од '96-99те,која се у том прериоду постепено и осипала, као што је то случај и са данашњим Партизаном.Сећам се као клинац у том преиоду сам гледао Трофеј Београда који се чини ми се играо у предсезони од 95-98ме.Долазила су супер имена а и дерби је тада још постојао, јака Жлезда била до неке '97ме.То је за мене клинца био спектакл.Освојили смо га '97ме:

vs Beneton (79-59), vs Efes Pilsen (69-68) vs Crvena Zvezda (81-56)

То су године када се млађани Вјанс коначно приволео кошарци захваљујући овој генерацији Партизана, и више него онаквој репрезентацији која је тада харала,јер Партизан се гледао редовно целе сезоне а репка само на првенствима.Сећам се феноменалних мечева са Барсом,у сезони '97 када нас се спалио Сале Ђорђевић, гостовање Киндера са Даниловићем у Пиониру и пораз од -20 и кусур мислим.Та '98ма је била луда, лоше лоше и онда почиње серија против АЕК-а у Атини,мечеви Чубриловог тројкашког лудила ( или сам ја то тако доживео) против олимпијакоса и касније пролаз против ЦСКА.Кантање против Киндера и безвезе изгубљен меч против Бенетона за треће.Сећам се Харисових корака у некој контри када смо их стизали, тада је прорадила она жица код мене која траје и дан данас, да попиздим на глупост да, оћу да растурим све око себе кад крену празни минути у игри ККП-а и да им призивам фамилију више него Дуле Вујошевић....Тих година су ми необично урезана сећања у вези утакмица са некадашњим Улкером, тамо у Истанбулу.То су били углавном тесни и неизвесни мечеви,барем сам их ја тако доживљавао, тада је за њих играо ''увек неугодни'' Харун Ерденај :) ,јебо га ја, знао је да убаци кад нам најмање треба.Такође памтим мечеве са Ефесом које је предводио Петар Наумовски,одличан је био играч.Ваљда смо били приближних квалитета па сам се посебно пржио њих да добијемо.Тада су харали Тимсистем,Киндер,Барса,ПАО,Пирејски цигани, а из другог плана су вребали АЕК,Бенетон,Макаби,ЦСКА.'99те смо издували ЕЛ због глупости у првенству из '98ме па су нас цигани деградирали са скором од 0 победа у групама.Онда период ... на суво до доласка проћелавог и елегантно попуњеног господина .

дрес из '99те:
slika-1818900x640.jpg

slika-DRES-KK-PARTIZAN-CEPTER-IZ-1999-GODINE--1818899x640.jpg
 

Brmba

Grobarčina
Учлањен(а)
14.07.2008
Порука
2.495
Reaction score
202
Локација
Napokon u Pioniru
Драган Луковски
Владимир Ђокић
Харис Бркић
Мирослав Радошевић
Александар Чубрило
Предраг Дробњак
Дејан Томашевић
Ратко Варда
Владимир Видачић

Сезону раније (на крају '97ме) отишли Мића Берић и Дејан Котуровић.Тренери Мута и Киме.Фали ту још пар играча,нек ме неко допуни,

Aaaaa, svaka cast za temu! jedva sam je docekao, ko ce danas docekati kraj radnog vremena pa da se pridruzim prigodnim skeniranjem i komentarisanjem :)

Vajanse, fali ti tu Milan Dozet :)D), Misel Lazarevic i Slavisa Koprivica. Uf Trofej Beograda i Drobisina trica uz zvuk sirene za osvajanje turnira protiv efesa, povratak u Atini protiv AEK-a sa -18 do pobede, odlucivanje o nasoj sudbini na mecu Cibona-Ulker, secanja naviru a sef vice da moram da pisem nesto drugo.... odoh i brzo se vracam :ziveli
 

SpejsNigrutin

Makedonče
Уредник
Учлањен(а)
19.04.2007
Порука
7.741
Reaction score
12.816
Локација
Nedodjija
nego mene interesuje, zasto ovaj period smo imali drukciji ablem na dresu..?? znam da je jednom to neko objasnio, ali jbg eto zaboravio sam, pa eto opet pitam :D
 
Top