Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Kvalifikacije za Ligu Evrope 2018/19

Статус
Затворена за писање одговора.

!Rastko!

Grobar
Учлањен(а)
29.01.2007
Порука
440
Reaction score
331
Локација
NBG
@GroBARani
A sta ako neko ne moze da dodje sat vremena ranije? Mozda se neko zadrzao na poslu duze, mozda neko cuva decu, mozda neko dolazi iz drugog grada itd, taj neko je platio za svoje sediste i ima pravo da trazi da sedne na to mesto, pa makar i usao 2 minuta pre utakmice. A sa tvoje strane je nepostovanje da kazes da mu se ne bi pomerio na derbiju da dodje 2 min pre utakmice, jer ne znas zasto taj neko kasni.
 

H.U.D.

Grobarčina
Учлањен(а)
05.06.2012
Порука
1.799
Reaction score
2.572
Локација
CyberSpace
Sa kartom za Jug nećeš biti pušten na Istok, isto tako sa kartom za recimo N ulaz nećeš biti pušten na O i slično

Na kraju se ispostavilo da mu je karta za zapad bočno do severa, a on došo na centar zapada.. Redare boli kurac, a oni su najveći krivci za zakrčenje prolaza

kao što vidiš, pušteni su
dakle, redari, odn. Klub, nisu radili svoj posao i glavni su krivci za zakrčene prolaze :thumbsdown:

drugo, za ove što misle da ako dođu 5h ranije imaju pravo da biraju mesto: pravo na određeno mesto stičeš kupovinom ulaznice za to mesto
to što si došao ranije je tvoja stvar, zadovoljstvo ili problem, kako god hoćeš da to doživiš, ali to ti ni u kojem slučaju ne daje pravo da nekom zauzmeš mesto za koje je kupio ulaznicu
eventualno možeš da ga kulturno pitaš da li želi da se sa tobom zameni za isto ali ne i da ga samovoljno zauzmeš... ako sebe smatraš inteligentnim čovekom :confused-smiley-013:
ako si retardirana stoka koja sve u životu može da dobije samo na buku i na silu, onda ništa :pop
 

MMM2909

Grobarčina
Учлањен(а)
07.07.2010
Порука
1.813
Reaction score
6.269
Zar nismo slican problem imali pre par sezona, na basketu cini mi se, kad ljudi sa sezonskim kartama nisu mogli da udju protiv fenera 10 minuta pre pocetka zato sto je uslo brdo ljudi bez karata. Takodje je problem na istoku sto ljudi nece da sede blizu Juga i blizu Kimijevih iz ociglednih razloga tako da uvek ulaze na centar. Iskreno ja ne trazim gde mi je mesto zato sto znam da i drugi to ne rade a necu da se svadjam, nego pokusam da nadjem dobro mesto i sednem i ne ustajem. Mnogo bi bilo lakse da stave dva redara na svaki ulaz i mozes da udjes samo na onaj koji ti pise na karti pa se snadji za mesto, da vidis kako ne bi bilo ljudi na stepenicama i ostalim glupostima.
 

Deki_blade

Grobarčina
Учлањен(а)
12.04.2008
Порука
1.467
Reaction score
84
Локација
..u svom svetu..
Rece neko da nismo mi Svajcarska ili Premijer liga pa da se seda gde ti pise na karti...a zar ne bi bilo fino da tezimo ka tome? A zar ne bi bio dobar prvi korak da za pocetak svako sedne gde mu pise na karti? Zasto mora neko da porani 1h da bi nasao "slobodno" mesto? Ti si kupio kartu da budes tu NA UTAKMICI, od njenog pocetka do kraja, a kada ces doci to je tvoj izbor! I sta sad, neko meni nece da ustane sa "mog placenog sedista" i ja treba da sednem negde drugo, a sta cemo ako onda meni dodje onaj ko ima to sediste na karti, jel da sad i ja njega oteram dalje? I dokle cemo tako, do zakrcrnih prolaza i kazni?

Opsta kultura drugari, u svojim vecim ili manjim oblicima sve su to delovi opste kulture! I pisanje, i lomljenje, i pirotehnika kao i raspored sedenja! Od necega mora da se pocne ... Imamo redare, kamere i sve sto treba...


Hocemo li se doveka onako seljoberski svadjati (moj omiljeni primer) oko sedista u autobusu, zato sto je neko seo na tvoje mesto, jer je njemu neko seo na njegovo, a tebe posle neko dize sa novog mesta jer ga taj neko ima na karti i tako u krug?

Rece neko da nismo mi Svajcarska ili Premijer liga pa da se seda gde ti pise na karti...a zar ne bi bilo fino da tezimo ka tome? A zar ne bi bio dobar prvi korak da za pocetak svako sedne gde mu pise na karti? Zasto mora neko da porani 1h da bi nasao "slobodno" mesto? Ti si kupio kartu da budes tu NA UTAKMICI, od njenog pocetka do kraja, a kada ces doci to je tvoj izbor! I sta sad, neko meni nece da ustane sa "mog placenog sedista" i ja treba da sednem negde drugo, a sta cemo ako onda meni dodje onaj ko ima to sediste na karti, jel da sad i ja njega oteram dalje? I dokle cemo tako, do zakrcrnih prolaza i kazni?

Opsta kultura drugari, u svojim vecim ili manjim oblicima sve su to delovi opste kulture! I pisanje, i lomljenje, i pirotehnika kao i raspored sedenja! Od necega mora da se pocne ... Imamo redare, kamere i sve sto treba...


Hocemo li se doveka onako seljoberski svadjati (moj omiljeni primer) oko sedista u autobusu, zato sto je neko seo na tvoje mesto, jer je njemu neko seo na njegovo, a tebe posle neko dize sa novog mesta jer ga taj neko ima na karti i tako u krug?


P.s. jeste, nekad se stajalo..a nekad se i kenjalo iza zbuna, a danas gospodski imas brisoguz i pustis vodu...

Tel slogirao pa izbacio dva posta za redom, treebao je da bude samo edit
 

Kad Tad

Grobar
Учлањен(а)
05.12.2012
Порука
512
Reaction score
1.014
Ne znam, niti sam iz Svajcarske, niti gladam premijer ligu na stadionima, ali mi je potpuno normalno da uzmem kartu i sjednem da mjesto koje pise na njoj.

Osnovna kultura u autobusu, avionu, bioskopu, pozorištu je da sjednes na numerisano sjedište, pa zasto ne bi bila i na stadionu?

Ali glavni krivac je naravno klub koji kad vidi da se to ne postuje fino napravi rigorozne kontrole i riješi problem. Ali treba vepru vazuri objasnit prije toga kako uopste nesto unaprijed predvidjeti i organizovati, jer on za tako nesto sigurno nije sposoban. Moze da razmislja jednan obrok unaprijed eventualno.

Jako mi je zanimljivo takodje kad neće da se pomjere sa numerisanog mjesta kad je neka žena ili mirniji momak u pitanju, ali kad dodje neki cetvrtasti rmpalija pomjeraju se kao male mace i pitaju treba li jos.
 

grobarani

Grobar
Учлањен(а)
02.06.2017
Порука
851
Reaction score
1.487
@GroBARani
A sta ako neko ne moze da dodje sat vremena ranije? Mozda se neko zadrzao na poslu duze, mozda neko cuva decu, mozda neko dolazi iz drugog grada itd, taj neko je platio za svoje sediste i ima pravo da trazi da sedne na to mesto, pa makar i usao 2 minuta pre utakmice. A sa tvoje strane je nepostovanje da kazes da mu se ne bi pomerio na derbiju da dodje 2 min pre utakmice, jer ne znas zasto taj neko kasni.

Neko dolazi iz druge drzave pa nikad nije usao dva min prije utakmice nego vazda minimum pola sata.
 

GR88ĆU

Grobar
Учлањен(а)
05.06.2017
Порука
842
Reaction score
2.935
Локација
Ušće Ravanice u Veliku Moravu
Ja sam ušao sat vremena pre i moje mesto(centar zapada)je bilo zauzeto,sednem odmah do njega,glupo mi da pomeram čoveka.Klinac mi sedi u krilu,a u istom redu tri mesta dalje između dvojice starijih jedno prazno mesto,sačekam i negde u petom minutu utakmice pitam da se pomere za to jedno mesto da svi sednemo,kaže čovek čuva mesto za prijatelja koji do kraja utakmice nije došao.
I šta ja tu da radim?
 

Mister 10

Grobar
Учлањен(а)
11.03.2016
Порука
540
Reaction score
1.895
Ne mogu da verujem da se uopste diskutuje oko tako banalnih stvari koje bi trebalo da se podrazumevaju. Aj stvarno kad nema guzve pa nek sedi ko gde hoce,nije problem,ali za neke utakmice gde se ocekuje veliki broj ljudi i gde su mnogi verovatno birano uzeli mesta koja su uzeli,pa burazeru budi kulturan i sedi gde ti pise da treba da sedis,sto je to problem? To je opste vaspitanje i postovanje nekog reda.
 

Magelan

Grobar
Учлањен(а)
12.09.2012
Порука
859
Reaction score
1.037
Ako principijelno branite pravo da sednete na svoje numerisano mesto onda, principa radi, to treba da važi i protiv Mačve i Bešiktaša. Suprotno znači da primenjujete dvostruke aršine kako vama trenutno odgovara.

Što se tiče pišanja po zidu stadiona, ne znam kakve veze to ima sa sedenjem?! Potpuno odvojene stvari. Ali ako kažete da je i jedno i drugo stvar vaspitanja, onda je stvar vaspitanja i da se dolazi na utaknice Partizana i protiv Mačve i Bešiktaša, pa mi je opet nespojivo da pišanje poredim sa nedolaskom na utakmicu 'manjeg značaja'.

Ja ću se uvek pomeriti numerisanom, samo me zanima da li bi bilo ok da protiv Mačve pomerim nekog iako je stadion prazan, jer princip jbg... I da li bi mi vi numerisani tada rekli: 'da, izvoli to je tvoje mesto' ili 'jebalo te sedište, vidiš koliko praznih ima'.

Kao što sam rekao, potpuno mi je neprirodno da na stadionu tražim 'svoje sedište'.
 

mvp

Grobarčina
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
2.426
Reaction score
11.728
Локација
Beograd
Kada bi te agencije za obezbedjenje unajmili pod uslovom: ako obezbedis utakmicu perfektno bez ijedne kazne uefe dobijes npr 30000€ ,ukoliko bude kazne ti placas sve, da vidis kako bi se zaveo red.Ovako su likovi dosli da izbleje na stadionu par sati i uzmu 10€.
 

djomla

Partizanovac
Учлањен(а)
20.02.2007
Порука
4.174
Reaction score
18.427
Локација
U Kinšasi
Neko dolazi iz druge drzave pa nikad nije usao dva min prije utakmice nego vazda minimum pola sata.
Bravo za tebe.

Ja dolazim sa klincem koji ne moze da sedne na svoje mesto jer je neki srbin uvalio dupe na njega. I onda moram da odem u peti red, gde klinac zeva u klupe i ogradu umesto u utakmicu. Idite na jug pa sedajte gde hocete, jos je jeftinije. Ah, da, ne dopada vam se tamo, los pogled, lose drustvo, losa zabava.
 

tootoll

Grobar
Учлањен(а)
18.09.2007
Порука
862
Reaction score
132
Локација
Izmedju atomskih nivoa
Meni je iskreno muka od vas što tražite svoja numerisana sedišta. Meni su skoro prišla na derbiju dva gastarbajtera jer su htela svoja numerisana mesta i pomerio sam se, još sam morao da slušam njegovo proseravanje kako je u Švajcarskoj i kako se nikada nećemo dovesti u red (bitno da su ušli na tekmu 3 min pre početka). Sedi na slobodna mesta koja pronadješ i kraj priče, a ne da pomeraš nekog ko je došao sat vremena pre tebe. Numerisana sedišta imaju smisao u Premijer ligi gde je za svako mesto ili grupu mesta druga cena.
Evo i meni je muka od ljudi kojima je tesko da ispostuju neka minimalna pravila. Kupovinom karte prihvatras izvesna pravila i duzan si da ih postujes. Ako ti se ne svidja nemoj da kupujes kartu!
 

-Sale-

Grobar
Учлањен(а)
01.06.2011
Порука
691
Reaction score
1.927
Pa da li je moguće da ne može da se ima ponašanje baš ni malo, da mora da nas kažnjavaju non stop. Alo bre druže sedi na svoje jebeno mesto, ne stoj na jebenom prolazu, jebale vas baklje u bulju i ostala sranja. Kurac ste vi navijači ovog kluba. I posle vi nešto kenjate po igračima i treneru... E moji slepci Pantić mora da vas upozorava da ne radite neke stvari. Jel vas nije sramota?

A što se uprave tiče... jeli bre jebem li vam majku za šta ste dali onolike pare za kamere??? Dokle će da se puštaju goveda na stadion?
 

JasminaT

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2010
Порука
21.432
Reaction score
40.828
Локација
Žrnov
Kada bi te agencije za obezbedjenje unajmili pod uslovom: ako obezbedis utakmicu perfektno bez ijedne kazne uefe dobijes npr 30000€ ,ukoliko bude kazne ti placas sve, da vidis kako bi se zaveo red.Ovako su likovi dosli da izbleje na stadionu par sati i uzmu 10€.

Bas htedoh da kazem... da smo klub kao sto nismo, pa sad za ove zakrcene prolaze naplatis penale firmi koja je za to bila zaduzena. Ili im u najboljem slucaju ne platis mesecni fee.

Sto se pirotehnije tice, to je cista odgovornost kluba. Jwr mene pretresu kao najveceg zlocinca i mog klinca, oduzeli su mi do sada jedno 20 labela, ali zato neki samo sto A bombu ne unesu.
 

Giller1984

Grobar
Учлањен(а)
08.06.2017
Порука
326
Reaction score
67
Bili smo dobri, vec se vidi ozbiljan pomak i u igri i u odnosu prema igri. Nazalost imali smo ogroman pad koncentracije u defanzivi u vecem delu prvog poluvremena, cini mi se najvise zbog straha. Mozemo ovo da dobijemo, imamo kvalitet za to, turci imaju majstore, al cini mi se da im fali snage.
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.732
Reaction score
29.529
Локација
Beograd
Kad ima mesta koliko hoćeš, sedi gde hoćeš, zašto bi bio problem...ali kad je sve puno, pametnije je sesti na svoje mesto...
i, kad je sve puno, pametni ljudi dolaze sat ranije na utakmicu...
...a i kad nije sve puno, opet je pametnije doći ranije iz mnogih razloga...

Neko ne može da stigne na vreme, ima neki problem, kasni...u redu, ali nemoj onda na 2 minuta do početka utakmice, ili kad je utakmica već počela da taj traži svoje mesto! Tako jebe ceo red kuda prolazi, diže ljude, gazi ih, preskače ih, hoće da diže tog koji je seo na njegovo mesto, onda pod uslovom da taj uopšte hoće da ustane, e onda on opet diže ceo red, dva, tri, da se pomeri negde, a nema gde da se pomeri, i tako u krug!
Ako već kasniš sedi bre negde gde ima neko prazno mestašce i nemoj da jebeš sve druge svojim zakašnjenjem...
Dolazak na utakmicu ipak nije isto što i dolazak u pozorište!
Mada...

Kad već rekoh pozorište, izvin'te za ovaj mali off, ali slučajno znam da sličnih problema ima i kada je neka pozorišna predstava puna publike, gosti, rođaci, deca glumaca, članovi ansambla koji ne igraju u predstavi bi negde da sednu (ali da ne plate kartu), i, sednu tamo gde ima praznih mesta (jer ih ima), kad, eto ti vraga, 5 minuta, pa i 10, 15, pola sata bre po početku predstave stižu ljudi sa kartama, oni zakasnili, ali traže mesta koja su platili, a to što smetaju onima koji već gledaju, prave gužvu i larmu u sali, smetaju onima što glume, nije ih briga...
Znam da će sad mnogi da pomisle zašto tako kad može i ovako, ali da ne širim off, komplikovana je to priča...isto komplikovana kao i za ulaz na stadion, samo je manji broj ljudi u pitanju...

Pričao mi svojevremeno jedan stariji gospodin (takođe iz ,,faha,, kulture) da je za vreme nemačke okupacije Beograda pisalo na plakatima da su predstave u pola 8, a za Srbe u 7!
Ista predstava u pitanju, nego ako Srbima napišeš u pola 8 oni će da stižu do 8... :icon-rolleyes:

'Ajde i fudbal i pozorište i okupacija, ali mi smo u tolikoj meri prost, nevaspitan i nekulturan narod, da je to teško - ne poverovati ili istrpeti, nego preživeti...
Ja sam naravno uvek za svaku moguću slobodu, ali da ona prestaje tamo gde ugrožavaš nekog drugog, ali u Srbiji kao da za svakog pojedinca sloboda počinje TEK TAMO gde tom slobodom ugrožava, kinji, smeta, jebe, muči nekog drugog...

Strašno.

Pandorina kutija otvorena iz nje izašlo sve najgore, niko ne preduzima ništa da se kutija bar zatvori, ako ništa drugo, da to zlo ne izlazi i dalje...degeneracija u toku na svim poljima...pojedincima svaka čast, ali oni ili gledaju samo sebe, ili sve i da hoće nešto više, ne mogu ništa protiv toliko bolesnog društva. U svim segmentima.
 

jovopartizan

Grobar
Учлањен(а)
22.06.2018
Порука
224
Reaction score
184
Локација
trebinje
Bili smo dobri, vec se vidi ozbiljan pomak i u igri i u odnosu prema igri. Nazalost imali smo ogroman pad koncentracije u defanzivi u vecem delu prvog poluvremena, cini mi se najvise zbog straha. Mozemo ovo da dobijemo, imamo kvalitet za to, turci imaju majstore, al cini mi se da im fali snage.
Slažem se....a i mi kasnimo... samo jedno mjesto se ne može krpiti a to je klasična desetka... Bojim se da smo za LE zakasnili ali za sezonu nismo... igrač tipa Moreira bi promijenio krvnu sliku ekipe i ostale igrače učinio boljim... nemamo mi loš igrački kadar, samo fali taj mozak ekipe... naprijed bi bili opasniji a to bi automatski rasteretilo zadnju liniju...daj otvorite se za dobru desetku jer Zakarić, Mesko i Rikardo bi pridodali,a naše livadare bi rješavali kao od šale...ajde Ivice !
 

Partizanovac

Početnik
Учлањен(а)
22.02.2018
Порука
144
Reaction score
276
Meni je iskreno muka od vas što tražite svoja numerisana sedišta. Meni su skoro prišla na derbiju dva gastarbajtera jer su htela svoja numerisana mesta i pomerio sam se, još sam morao da slušam njegovo proseravanje kako je u Švajcarskoj i kako se nikada nećemo dovesti u red (bitno da su ušli na tekmu 3 min pre početka). Sedi na slobodna mesta koja pronadješ i kraj priče, a ne da pomeraš nekog ko je došao sat vremena pre tebe. Numerisana sedišta imaju smisao u Premijer ligi gde je za svako mesto ili grupu mesta druga cena.

Ne treba zaboraviti da je nekad bilo stajanje, da postoje nepisana pravila da se ljudi redjaju kako dodju, da stadion nije i neće biti filharmonija.

Kome da se obratim ako na mom mestu stoji kordon policije na primer?!

Ovo nema veze sa stajanjem na ulazima i stepenicama, pričam o praznim mestima.

Profinila se grobarija, ali evo dodjite na JSL ima mesta uvek, provereno.

Pišanje je već stvar kućnog nevaspitanja.
Druže ja bijem put iz Kruševca, kupim kartu još u subotu preko tiketlajna, platim 1500 kinti, da bi mi došo neki debeli, ćelavi retard i zauzeo MOJE mesto! Ajde da je lik uzeo red iznad ili ispod, pa seo na moje mesto, ali on je kupio kartu za ZAPAD BOČNO DO SEVERA! Ja sam lepo uzeo to i to mesto, taj i taj red, baš oću tu da sedim, rezervisao sam to preko tiketlajna i kraj, boli me kurac za vas što ste u fazonu "sedi bre bilo gde, niko to neće da gleda" pa baš iz tog razloga se pravi gužva na prolazu i stepenicama. Krivci za to su redari i naravno seljaci kojima se tako ćefne da dođu na centar, a karta im za bočno...[/QUOTE]
 

mvp

Grobarčina
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
2.426
Reaction score
11.728
Локација
Beograd
Kome je muka od ljudi koji traze da sednu na svoje sediste neka odu lepo na jug ili sever.Tamo je fan zona pa mogu i na stepenistu da sede ako im se to svidja.
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top