Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Kvalifikacije za Ligu Evrope 2022/23

Статус
Затворена за писање одговора.

Andra

Grobar
Учлањен(а)
22.08.2018
Порука
808
Reaction score
4.287
Локација
Beograd
Kad se pojavi neki trener koji najavljuje moderan fudbal u Partizanu, u startu znas da je u pitanju prevara od trenera.

Otprilike kad bi se pravila lista top5 najgorih trenera Partizana u 21. vijeku, cetvorica bi bila ona koja su u izjavama propagirala tu rijec MODERAN.

Kad je Partizan u 21. vijeku igrao taj moderan fudbal i sta je to uopste? Koja ekipa moze igrati moderno u Srbiji kad 80% protivnika stane u dupli blok?

Fudbal se igra na rezultat, bar kad se radi o ozbiljnim ekipama. Ta rijec "moderan" tj. atraktivan fudbal sa puno golova, to je za ekipe bez ambicije iz sredine tabele u Holandiji, Austriji i Svajcarskoj. On moze da tezi da igra na 4:2, 3:1 i slicno, nekakav Hartberg, Sion ili Herenven.

A uostalom, kad bi zaista postojao strucnjak takvog kalibra da u ovakvoj ligi i sa igracima ovakvog cjenovnog ranga zaigra moderno, taj svakako ne bi radio u Partizanu nego bar u ligama petice.

Zaludjivanje mase, nista drugo. Niti jedan top trener Partizana koji je ostvarivao rezultat nije igrao moderno. Najblize tome smo bili pod Milosevicem i Djumijem u grupama, a lijepo je bilo i onaj prvi mec protiv Malatje. Mada i u tim grupama Alkmar dobio crveni u prvom poluvremeenu pa stali u blok i svejedno nismo dobili, a Astana se raspala te jeseni i vise se od tada nisu sastavili nikad.
Ovo bas i nije istina, ima primera u Evropi koji pokazuju da je to ne samo moguce, vec da takav pristup moze da podigne klub na znatno veci nivo nego sto mu je realno mesto, pritom pricam o klubovima ciji resursi nisu nesto specijano veci od nasih, Bodo/Glimt kao mozda i najupadljivi primer zbog fantasticnog nastupa u ligi konferencije prosle sezone, ali ne i jedini. Naravno, u situaciji gde klub vodi gamad kao ova sad, to nije moguce, tako da je ovo ipak diskusija za trenutak kad tompusari sjasu, ali prosto sam morao da odgovorim na ovo jer cvrsto verujem da gresis.
Taj Nađ, kakav god da je, a ima falinki koliko hoćeš je grobar 101% za sve koji su ikada prismrdeli našoj klupi ili upravi, a i fudbalski je u životu nešto i radio. Ne branim ga unapred, ne daj Bože, ali je za ono što godinama gledamo u klubu u odnosu na njih cveće.
Da se razumemo, pojma nemam kakav je Nadj trener, to ce bolje reci @Goran Tomić jer ja nisam pratio Teleoptik, ali ni ljubav prema Partizanu ni igracki kvaliteti nemaju nikakvu ulogu kada je u pitanju trenerski posao. Pritom, ja nikad ne bih tako garantovao za neciju ljubav prema Partizanu u eri kada se gomila “legendi” ispisala na tu istu ljubav. Ali opet, sve i da je najbolji trener i najveci Partizanovac, nema neke poente pricati o treneru dok u klubu parazitiraju Vucela, Vazura i ostali smradovi iz upravnog odbora i skupstine koje niko ne pominje, a zasluzuju sve isto kao i ova dvojica.
 

cvetkobre

Grobarčina
Учлањен(а)
06.09.2007
Порука
1.647
Reaction score
4.721
Kad dodje do promene plana, promenice se i ovi klovnovi sa juga i iz uprave. Za sad sve ide savrseno po planu, na svim nivoima, i to je to.
Nisu igraci nista krivi, pola bi ih u zemlju propalo veceras.
Da su svi ko Rikardo i Diabate, igrali bismo LS.
Da su svi ko neki drugi, namerno necu imena, jer se niko nije sam doveo, igrali bismo radnicke sportske igre.
Da su maksimum kvaliteta koji izlazi iz Zemunela Jovic i Bazdar, korisniji bi bio kao poljoprivredno zemljiste.
Sve ide po planu jbg, sve su isplanirali, do najsitnijih detalja.
Mogucnost pobune iznutra ne postoji, a spolja je za sada sve ok.
Tako de ne lozimo se puno, sve je dobro dok god smo pod istim pibom u apr-u.
Sve ostalo ce morati da saceka promenu plana, jebem im mater udbasku.
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.738
Reaction score
29.564
Локација
Beograd
U situaciji kad nam sve lađe tonu, preko 10 000 ljudi je došlo da bude uz Partizan, a to nije mala stvar!
Da li su došli da ga grde ili podrže, da budu protiv uprave ili Vučića, ili na utakmicu, ali - došli su, nisu Partizan ostavili da bude sam!

Još pre početka vikalo se uprava napolje, na zagrevanju Dijabate već opasan, snažna podrška igračima, zatim uraganski vatromet, takav da je nebo gorelo...

A naših igrača na terenu nigde nema, kao uplašeni, nigde juriša, samo bapanje lopte, kao da se oni, umesto Kiprana, plaše vatrometa i publike koje je došla da bude uz njih?!
I onda je splasnula i atmosfera i teranje uprave i sve...

Ipak, Dijabratina je paklena igračina, tako da je napravio sjajan potez za prvi gol Rikarda, euforija na tribinama, opet teranje uprave, tokom utakmice bilo je i Vučiću pederu, ali ne baš dominantno, da li je baš to izazvalo neko koškanje na Istoku ili ne...ne znam...ali je policija ulazila prvo na deo do Juga, zatim i na deo do Severa...

Naša odbrana konstantna, bilo da igra Maldini ili Sanini, ili Vujačini Paganini Panini, mi moramo da primamo golove, prvo Maldini autogol, a zatim i onaj slalom Kipranina kroz naše čunjeve...ali šta da se radi, bolje nemamo...a ni gore...
Doduše i Dijabrate i Rikibrate su ko filmski tandem Tirke-Moša, pa su opet uvalili golčinu, kakva šteta što pored takva dva napadača mi vezni red - NEMAMO!

Natho je dopustio sebi isto što i Saša Ilić pre njega - da bude senka onoga što je nekad bio i izgovor upravi da smo popunjeni na svim pozicijama...
Fejsa kao i svaki povratnik, nije ni morao da se vraća.
Andrade od 152 lopte dodao dve tačne.

Neki klinci kao nešto navijali u mojoj blizini, ali kad sam 2-3 puta toliko zaurlao na ovaj anti-fudbal, sigurno su pomislili da sam pobegao iz ludnice, pa su više strepeli od mene nego što su navijali...

I, završilo se kako se završilo, paradoksalno, ali mi smo i dalje u igri za Evropu...
Istok je poručio Stolici da odlazi, igračima da su pičkice.
Jug se porazgovarao sa njima jako dugo...nisam bio tamo pa da čujem šta, ali su na kraju bili bez dresova, Dijabrat je dugo imao dres na sebi, ali ga je na kraju i on sam skinuo i dao nekome na južnoj tribini...
Jug je negodovao što na UPRAVA igrači neće da odgovore sa NAPOLJE, ali to zaista nije njihov posao...izvini, ali ako ima neko zaposlen na tom Jugu, da li on hoće može i sme da ode pa da svom direktoru viče NAPOLJE, kad već to isto zahteva od fudbalera?!

I prilikom izlaska publike sa Istoka JNA fudbaleri su bili izloženi vređanjima kroz i pored prozora njihove svlačionice...dakle, policija i redari će čuvati tamo nekoga, ali fudbaleri su ostavljeni da budu glineni golubovi i mete za pljuvanje.

A njihova krivica je najmanja.
Stolicina veća.
Upravina krucijalna.
A ne zaboravljamo da ih je Vučić postavio ili aminovao da budu tu gde jesu.
Ajde da vidimo hoće li da ih smeni.

Najgore bi bilo da ovih preko 10 000 ljudi od večeras odustane od Partizana, jeste da Srbi više vole pobedu nego sport, ali red bi bio da dođu i na sledeće utakmice i to svi ispod glavne lože Zapada, da se pritisak na upravu nastavi.

A to ko će da vodi fudbalere ili ko će da igra, manje je važno.
Nek Natho sastavi tim i vrši izmene, ne može da bude gore od ovoga.

Osim ako Miša Pilates ne nastavi da se bavi njima - posle pola sata igre bilo je ono, samo da mi ne dođe lopta, umreću, bolje da se sakrijem ili izgubim utakmicu, samo da preživim...

Teraj dalje.
 

Ilyasova

Grobarčina
Учлањен(а)
02.06.2011
Порука
3.903
Reaction score
7.797
Tonemo, dno ne doticemo.
Ovo cigansko postrojavanje fudbalera je prevrsilo svaku meru, Sramota je bilo i kad su Scepovicu uzeli kapitensku traku, (odatle je krenulo), tad nisam spavao od sramote, sramota je i ovo danas.

Ja molim iliju stolicu, ako iole postuje Partizan, jer mislim da je "voli" teska rec za takve likove, da napusti klub i da ne odgovara na pozive. Covek moze da vodi dinamo vranje ili beloruskog drugoligasa, za Partizan nije i to se odma videlo. Gubimo bitku na sredini terena, izvodis najinteligentijeg veznjaka uvodis najneinteligentnijeg polu napadaca polu krilo polu fudbalera.
Al smo popunjeni na svim pozicijama, jebo m...

Stanojevic+Zdjelar+Miljkovic i ovo bi bio prolaz. Ne dobro, ne skockano, ne perspektivno, ali prolaz.
Da ponovim jos jedanput:
Sredinu terena nemamo, golmana nemamo, odbranu nemamo, a u napadu laka konjica. Jojic je bio korisniji od Andradea. Jednim okom da gledam utakmice, i prvenstvo i kvalifikacije za evropu, onaj namuceni Jojic koji nema snage za ozbiljan fudbal je za Andradea Klarens Zedorf licno.

Ja se ne slazem da smo igrali protiv lakog protivika. Naprotiv, uvek naletimo na tim koji je u piku svoje snage i motivacija, skup stranih soldnih dobro vodjenih fudbalera.

Da se dovede snazan vezni fudbaler pod itno.
Fejsa Andrade Natho i proitivnik igra bilijar medju dva sesnaesterca.

Svaka cast stolici, uspeo je za mesec dana da mi se zgadi na nivou vazure.

Sveta Markovic je pojeo g... kad se vratio sa pozajmice iz za njega uspesne sezone nazad u olimpiakos da se izbori za poziciju jer kao on je Nesta, nije Partizan njegov nivo. Danas kontraritam i taj manjak kontinuiteta u klubu placamo svi. Kad Babovic napravi crven ili glup poteg svi mu skandiraju sa tribina, ovaj postigne autogol i kiksa nekoliko puta, kao dobar je on snaci ce se.

Lepo sam napisao jos na pocetku sezone da se Andrade kojim slucajem zove Babovic, letele bi pljuvacke. A Babovic je majstor za njega, moje misljenje, bar dok ovaj ne uradi nesto za klub.

Kao klub nismo naucili sta je fudbal, kako se gradi tim, strategija opstanka.

Ovaj Diabate je kao crni Ivica Iliev, kako ga je Ivica zabo, svaka cast, jos samo da ne potone u fizicko i psihicko sivilo kao ostatak tima.

Ne dopada mi se igra, ne dopada mi se koncepcija tima. Nema fizikalije, nema suta, nema dzumbusa u protivnickom 16, nema fudbala.

Aj da prvi put gledam ovo, al brate, AEL, APOEL, shamrok, Genk, Ludogorec, koliko ih ima, sad i AEK. Siv sam vise iznutra kad je u pitanju euro qual. Nemam energije
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.738
Reaction score
29.564
Локација
Beograd
Gubimo bitku na sredini terena, izvodis najinteligentijeg veznjaka uvodis najneinteligentnijeg polu napadaca polu krilo polu fudbalera.
Stolica je svoju bitku izgubio i završio, ali moram da ti kažem da je najinteligentniji veznjak pokazivao Popu da mu ne daje loptu, i to onda kada treba da jurimo gol i pobedu, razumem ja da je on velemajstor fudbala, ali ako ne može da trči i diše (a ne može), onda je Stolica pogrešio što ga nije izveo još mnogo ranije...i pogrešio je što nije izveo Jovića napolje, kada se već zajebao da ga je uveo, dete ne može jedan duel da izdrži na nogama, strašno...
Ali i nebitno u odnosu na sve što nam se dešava i na ono što se dešavalo večeras...
@Micun je već postavio ovaj link na Nuklearnom otpadu, ali neka ga i ovde, ljudi ovo nije samo igra, ovo nije samo fudbal:
Mogu vam reći da ja nisam video one batinaše od prošli put, valjda dobiju naređenje da ne dolaze kada je mnogo publike na stadionu, a vidim da i oklopnici ne dobijaju naređenje da se sukobe sa bar 5000 ljudi kojima je dosta toga dokurčilo...
Nije baš isto kada nas je 3, 10 ili 30 hiljada...
Imajte to na umu.
 

Kalejac

Grobar
Учлањен(а)
29.12.2007
Порука
201
Reaction score
140
Локација
Kanada
vucelic, vazura, vucic... MARS iz Partizana.
Onom jadniku koji je zalutao u Partizan, ni ime necu da spomenem.
 

PitBull

Grobar
Учлањен(а)
08.12.2012
Порука
214
Reaction score
211
Ovo bas i nije istina, ima primera u Evropi koji pokazuju da je to ne samo moguce, vec da takav pristup moze da podigne klub na znatno veci nivo nego sto mu je realno mesto, pritom pricam o klubovima ciji resursi nisu nesto specijano veci od nasih, Bodo/Glimt kao mozda i najupadljivi primer zbog fantasticnog nastupa u ligi konferencije prosle sezone, ali ne i jedini. Naravno, u situaciji gde klub vodi gamad kao ova sad, to nije moguce, tako da je ovo ipak diskusija za trenutak kad tompusari sjasu, ali prosto sam morao da odgovorim na ovo jer cvrsto verujem da gresis.

Da se razumemo, pojma nemam kakav je Nadj trener, to ce bolje reci @Goran Tomić jer ja nisam pratio Teleoptik, ali ni ljubav prema Partizanu ni igracki kvaliteti nemaju nikakvu ulogu kada je u pitanju trenerski posao. Pritom, ja nikad ne bih tako garantovao za neciju ljubav prema Partizanu u eri kada se gomila “legendi” ispisala na tu istu ljubav. Ali opet, sve i da je najbolji trener i najveci Partizanovac, nema neke poente pricati o treneru dok u klubu parazitiraju Vucela, Vazura i ostali smradovi iz upravnog odbora i skupstine koje niko ne pominje, a zasluzuju sve isto kao i ova dvojica.

Koliko cesto gledas Norvesku ligu? Koliko meceva si okvirno pogledao u zadnje dvije godine?

Taj Bodo sam gledao zadnji put protiv Sarpsborga nekad prije mjesec dana, rezultat je bio 4:1, s tim da su gosti imali dosta vise loptu u nogama i gdje se igrao otvoren fudbal. Moglo je biti i 6:4 opusteno. Molde sam gledao u ligi tri ili cetiri puta tokom ljeta, slicna prica.

Generalno je Norveska liga u kojoj se igra najotvoreniji fudbal u Skandinaviji i generalno jedan od otvorenijih u Evropi. I onda taj Bodo moze i da se uigrava i da na utakmicama prolazi sve to sto i na treningu jer mu protivnik dozvoljava. A kako molim te da Partizan to uigrava u ligi gdje osim Zvezde svi protivnici stanu u dupli blok, puste posjed 60%+?

I cak i u tim uslovima (a takvih uslova ima jos 10-15 liga u Evropi), taj tim iz lige nivoa Srbije po rankingu iskoci jednom u 10 godina. Znaci sansa je ispod 1% da bas ti budes taj klub. Treneri koji probaju da igraju to sto i Knutsen sa Bodom zavrse tako sto uspije u namjeri 1 od 20. Trebaju i igraci za taj stil fudbal, mnogo srece, liga koja dozvoljava da uvjezbavas taj stil iz meca u mec.

Kako trener Partizana da uigra igru kroz tranziciju ili sredinu terena kad kontru ima eventualno ako protivnik ima korner, a cak ni tad ne dovedu vise od pet igraca uvijek. Plus, za neki moderan fudbal koji mi zazivamo od trenera modernog shvatanja su potrebnija dva beka koja su dobra prema gore. Mi krstenog beka nemamo 15 godina. Bolje tu dovesti dva stranca nego na bilo koju drugu poziciju. Sve vise i vise trenera igra taj famozni 5-2-3 ili modernije reci 3-4-3 sa tri stopera, dva ofanzivna beka, dva veznjaka, dva krila i napadacem. A kod nas bekovi stoperskih karakteristika.

I tu svaka prica zavrsava.
 

PFChampion

Grobarčina
Учлањен(а)
11.04.2010
Порука
8.870
Reaction score
13.629
Јасни су разлози због којих се комплетно као клуб налазимо у расулу које не може, а да не утиче и на оно што се дешава на терену али синоћ смо испали због ужасно спроведених припрема. Јебена Ларнака нас је надтрчала и баш због тога и преокрнула наше вођство у оба меча. Док смо нешто трчали нису могли да приђу голу, деловали су као Колубара. Једини је кидао Диабате који гле чуда није ни прошао припреме са нама. Једну ионако претешку ситуацију за играче отежали су аматери из ткзв стручног штаба. Да је неке правде њима би се десило оно што се десило играчима после меча. Читав кондициони тим стручњака треба да лети заједно са Столицом и овом управом. Комплетан ресет.
 

BELI BG

Grobarčina
Учлањен(а)
28.06.2013
Порука
1.398
Reaction score
4.618
Локација
Zemun
Bilo je jezivo gledati nas sinoc... Igra bez koncepcije, bez vise od nekoliko povezanih pasova. Na suv kvalitet pojedinaca uterasmo 2 komada.
Tika-taka Stolica odustao od svog sistema i upustio se u balon borbu napucavanjem lopte.
Po meni najveci problem sredina.
Otisli Zdjelar i Jevtovic, dovedena rezerva rezerve iz cuke, ostasmo na 2 polu spremna fudbalera na poziciji od zadnjeg veznog do 10ke promaja.
Potpisujem, da kojim slucajem nisu prodali Zdjelara, prosli bi ove lagano, iako momci nemaju dirigenta na klupi, vec posmatraca utakmice.
 

zaro

Grobarčina
Учлањен(а)
19.06.2007
Порука
2.880
Reaction score
7.937
Ovoj upravi jedino odgovara covek poput Alberta Nadja, ovde mislim na ljudske ali i trenerske kvalitete

Tako fa nemojte molim vas

Jucerasnji poraz tj ispadanje moze da bude mala cena ako bude doslo do korenitih promena… pri tom ne mislim na struku
 
  • Like
Reactions: BiP

Залад

Grobarčina
Учлањен(а)
30.06.2019
Порука
3.146
Reaction score
27.965
Локација
Из Чикага (моји...)
...a što se tiče lEgEnDi...naša poslednja LEGENDA je poginula u saobraćaji pre skoro 27 godina. Tu je još i Moca Vukotić i to je to. I još jedna stvar...apropo ovih vatrometa na početku. Zapitam se otkud i čemu sad to ("kuća gori a baba se češlja" fazon), ali onda se setim da tužnu&ružnu tribinu vode cigani tako da...i to je jasno.
 

maslinka

Grobar
Учлањен(а)
02.06.2011
Порука
516
Reaction score
400
Локација
Na travi JNA
Ova neznalica na klupi nas je unazadila samo tako na sta nam lici ekipa i igraci,nespremni,igre nigde sve nesto na silu,nije to ovo Vozdovac bato,pa da se ucis,najgori je ovaj olos u upravi koji ga je i doveo,od kad pratim Partizan ima preko 20 godina nismo bili u goroj situaciji.Lik izbacuje jedinog pismenog igraca u ekipi Natha,ubacuje Jovica ,decko nije prosao pripreme ne zna gde je,totalno se pogubio,hvala Bogu da vise nije trener daj Milaniča ili Vukovića.
 

PFChampion

Grobarčina
Учлањен(а)
11.04.2010
Порука
8.870
Reaction score
13.629
Нема поенте да ова управа више доводи било кога. Најбоље за нас је да Натхо води тим док не дође нова управа која ће довести крштеног тренера који може да попакује ово што је Столица распаковао. Ова управа ако буде доводила тренера то ће бити неки нови Столица. Има доста сободних кандидата попут Вуковића, Николића, Пауновића.....сви ће они наћи клуб ако не пожуримо.
 

B & W

Grobarčina
Учлањен(а)
21.08.2007
Порука
1.247
Reaction score
2.899
Koliko ovak Stolica nema pojma a i nema muda…forsirao jednu pricu,uigravao,nesto fora kroz pas od golmana,posle dva kola odustao od toga,i nije imao alternativu..igraci su bukvalno igrali kao ja u kukuruz ligi…dodje trener i kaze ti ,,u odbrani taj i taj,sredina taj i taj u spicu taj,, e tako Partizan igra kod Stolice bukvalno!

Sto uprava ne daje ostavku?!?
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top