Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Liga Evropa 2017/18

Статус
Затворена за писање одговора.

Virke

Grobarčina
Учлањен(а)
26.01.2016
Порука
1.546
Reaction score
836
Ja nisam pomenuo ni Savu Petrova, ni bilo koga iz Teleoptika. Kada su u pitanju ostali momci koji su prošli kroz Partizan (Glavčić, Golubović, Bogosavac, pa i Vlahović koji je i dalje tu, itd.), mišljenja sam - da su imali kvalitet igrali bi, i ne bi mi dovodili Radina, Solomona, Jankovića, Đuričkovića....
Kada je u pitanju Đole, ne delim taj stav.
Ukratko - Ognjen Ožegović (eto, imenom i prezimenom) je limitiran igrač (htedoh da kažem "buzdovan", ali neću....), korektan ali ne i igrač koji može da napravi "bum" u Partizanu. Đole (kao što ste i rekli, Gorane) ima opasan njuh za gol, ali i bolji osećaj za igru, prostor, uvek se nađe gde treba, i verujem da je imao minuta u igri kao Ožegović da bi umuvao još taj jedan gol, ako ne neki preko toga...
Moje mišljenje, Bože moj, subjektivni utisak, imam pravo na to.
Na sve to, Đole je mlađi, i veći potencijal (opet, po mom mišljenju) u odnosu na pojačanje Ožegovića, koga smo platili valjda 300k + određenu platu...

Verujem da se izostanak Ožegovića i više minuta za Đoleta ne bi odrazili na igru i rezultat u negativnom smislu. Uostalom, i Đurđević ga je označio kao svog naslednika, trenirali su svakodnevno, pa valjda ima bolji utisak nego mi sa foruma... a nismo ni mi nekad tolike neznalice.
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.803
Reaction score
29.767
Локација
Beograd
Ne, nisi ti pomenuo Petrova, itd, ali povremeno se na Forumu javljaju ljudi koji žale za ovim ili onim igračem koji nije u Partizanu, itd...a opet sumnjam da su više puta videli tog igrača na terenu od mene, iliti da će nešto ODREĐENO da napišu ZAŠTO taj treba da bude u Partizanu...znači, volim da neko kaže svoje mišljenja, ali uz argument...što često nije slučaj...

...Nešto slično je bilo i kad je Đole dao taj svoj prvi zvanični gol za Partizan, odmah, bravo, bolji od Solomona i Ožegovića...itd...
Pa čekajte ljudi, možda i jeste bolji, ali ko je i kad to video? Imate neki dokaz za to?

Ja se s tobom slažem da je Ožeg limitiran igrač, ali i svaki drugi igrač ima neki svoj limit, samo ostaje da vidimo koliki je, ili gde je limit Ožegovića...
Možda se nekako snađe u domačem prvenstvu, ali bude ,,tanak,, za Evropu...a šta ako ne bude...?
Pa eto i Leo i Đuka od prošle sezone ,,kidali,, su u domaćem prvenstvu, ali...da li bi i sad kidali i u LE, a da su ostali kod nas...ja ne mogu da tvrdim...možda bi dali po 5 golova u grupi, a možda ni jedan...pa ko to da zna...

Slažem se sa tobom i oko toga da Đole treba da dobije šansu, ako ništa drugo, bar da vidimo KOLIKO on može i gde je njegov limit...
Taj njegov limit je meni veća nepoznanica nego Ožegovićev...ima osećaj za igru i prostor, njuh za gol, izrađen šut...ali sumnjam koliko može da izdrži duele snažnijih i jačih protivnika...ja sam za to da šansu dobija ,,dozirano,,...prvo u domaćoj ligi, pa, ako bude ,,sipao,, golove...videćemo za dalje...a osim Ožega i Đoleta, imamo tu u špicu i Solomona, kojeg takođe poznajemo prilično površno...

Ne bih se ja smeo ni zakleti KOLIKO može ili ne može na primer Suma? :roll:
Iako je već oktobar, iako Partizan pratim preko 40 godina, sve mi je oko ovog našeg tima zasad još uvek u nekom nadanju, ali ne i u saznanju...

Evo, sutra je ta utakmica sa Kijevljanima...KO uopšte može da ,,gađa,, tačan rezultat?
Mi se svi nadamo nečem pozitivnom...s druge strane, Stojke i Suma roviti, Bambi ne igra...odbrana takva i takva, napad takav i takav, a sredina i tako i tako...a Dinamo Kijev nije baš neki nepoznat i slab klub...
Pa ajd sad... :roll:
 

diego_armando

Grobarčina
Учлањен(а)
30.08.2008
Порука
6.324
Reaction score
3.995
Локација
Kobasicarija "Venac".
Hoćemo pametno trčanje! Sa loptom znamo. Nemoj samo da vas "neprijatno iznenade" presingom i agresivnošću.
Mi bez bambija i publike,oni pak bez mbokanija. Aj da se potucemo, ako mozebez prevelikog respekta olicenog ulaskom u stojlovicevo krilo.
 

tobacco

Grobarčina
Учлањен(а)
02.12.2012
Порука
2.569
Reaction score
8.009
Moje vidjenje su dva zadnja vezna, udri u meso na sredini i ne daj konranapade. Sutra nam ne treba puno znalaca vec mesara.
edit: mislio sam danas
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.803
Reaction score
29.767
Локација
Beograd
Dinamo Kijev, a?

Eeee, druga polovina sedamdesetih...počnu i mene da vode na utakmice...kupe mi i neku malu crno-belu zastavu negde ispred stadiona...nisam bio u fazonu da nekim mahanjem ističem svoju navijačku pripadnost, ali...krenulo je dobro, Partizan je pobedio...pa sam zastavu poneo i na sledeću utakmicu...
Krenemo iz zgrade ka kolima...a neko će, videvši moju zastavu, odnekud, viknuti: Grobari!
Ako niste znali, to je tad bila uvreda, vrlo pogrdan naziv za navijača Partizana...i ružan osećaj, koji prvi put u životu doživljvam - da te neko vređa zato jer navijaš za Partizan...mirna su to bila vremena, i zato uvrede mnogo bolnije...
Sve u svemu, ja sam i dalje išao na utakmice Partizana, a uskoro je moje društvo primetilo da ja još nikad nisam bio na utakmici koju je Partizan izgubio! Kažu, u bre, pa Partizan bi trebao da ti plaća da dolaziš...tad ni nerešeno nije bio neuspeh...zavisi s kim igraš...
I, tako je to bilo, a Partizan je leta 1976, uzeo i titulu, uz čuveni radio-prenos doživesmo ogromnu radost, a čekao nas je i Kup Evropskih Šampiona...i, izvukli smo za protivnika - Dinamo Kijev...
U Dinamu iz Kijeva, jedan od najboljih igrača Evrope tog vremena, strašni, brzi, kosooki Oleg Blohin, udarna igra reprezentacije SSSR-a...
https://www.youtube.com/watch?v=t4eFVFZAJcU

Šta se tačno dešavalo na našem dvomeču sa Kijevljanima...piše valjda u nekim starim novinama, ja po sećanju mogu da kažem koju...ali...davno je to bilo, a sećanje je vrlo varljivo...može biti da sam nešto pobrkao, pogrešio...kome je do istine nek traži fakta, kome je do moje priče, nek čita dalje...

Eto...

Imali smo baš velike nade, ali...izgubismo utakmicu u Kijevu...i to ubedljivo, 3:0...hmmm...teško nadoknadiv rezultat...
https://www.youtube.com/watch?v=fOQuh5Kc9Ho

Ali...

Ima i revanš u Beogradu...
A da li Partizan može da pobedi sa više od 3:0...pa...naravno da smo verovali da može...zna se ko je Parni Valjak!
Da, onaj koji može da zasere i izgubi velikim rezultatom...ali...i onaj koji može isto tako da pobedi...svakoga...bar smo mi tada imali taj utisak...
Dakle, sigurno nismo u timu imali bar nekog od najboljih iz protekle sezone, a čini mi se da je revanš zbog ogromnog interesovanja gledalaca odigran na lažnoj ,,Marakani,,...možda me sećanje nešto vara, ali i dan danas (a i noćas) sasvim jasno vidim tadašnji ,,semafor,, koji je bio neka tabla na Istoku ,,Marakane,, na kojoj je pisalo GOSTI DOMAĆI, a neko je pre utakmice ubacio i rezultat 0:4, znači onaj koji DOMAĆE (a to je naš Partizan) vodi dalje!
Svima je optimistični ,,semafor,, izmamio osmehe, i...
Utakmica je počela, ali... Dinamo iz Kijeva nas je pobedio i u Beogradu...igrali smo bezveze, a Jutjub me podseća da smo i penal promašili...što me je tada naročito iznerviralo!
https://www.youtube.com/watch?v=mGGPVB6KzsA
Bila je to prva utakmica u mom životu da sam (na baksuznoj ,,Marakani,,) gledao kako Partizan gubi, pa još i loše igra...pa još i penal maši...
Neopisivo sam bio besan, ljut, ojađen, tužan, deprimiran, sav nikakav...hteo sam zastavu da bacim, ali...nekako sam se uzdržao i vratio je kući...smotao sam je da je nikad više ne ponesem na utakmicu...i tek prošle godine kao odgovor narastajućem zvezdizmu napravio sam jednu svojeručnu crno-belu zastavu da proslavim našu titulu...
Ovu moju prvu zastavu i dalje čuvam...a Partizanovih loših igara i poraza, nagledao sam se ihaha...
Ali, ovaj mi je bio prvi i ...pamtim ga...

Jutjub kaže da su nas Kijevljani oderali u Beogradu 29.septembra, sad već vrlo davne 1976.-e...dakle, umalo da se potrefi da opet igramo u BGD-u na isti datum, pa...kao što smo se na neki način revanširali Videotonu za neki davni bolni poraz iz osamdesetih, eto i lepe prilike da se revanširamo Dinamu za moj vrlo bolni dečački neutešni poraz Partizana iz sedamdesetih...

Ako su se mediji setili da napišu koju pričicu o mečevima Partizana i Dinama iz sedamdesetih, kao uvod za ono što sledi, to je lepo, ako nisu, evo im moj tekst, al neka me potpišu...Gospodin ili Drug Goran Tomić, svejedno mi je, samo sam zaista živeo kao gospodin dok sam bio drug...
Bilo bi lepo kada bi današnji igrači Partizana znali da nam je taj Dinamo Kijev neki ,,dužnik,, pa da im to bude dodatni motiv da mu dug vrate, ali...ko se mnogo brine o nekim prohujalim vremenima i pričama sredovečnih ljudi...

Ali...nije još kraj priče...

Kazna UEFE koju smo popili, onemogućava Čika Gorana Tomića da gleda uživo (po nekom mom shvatanju) nastavak te bitke između nas i njih, a na taj nastavak sam čekao čak 41 godinu, ili - što bi se reklo, na našem književnom Srpskom, jebem vam mater nenormalnu, svakom onom ko je tome doprineo!
Kako vam objasniti šta činite i koliko štete nanosite?
Spremate li štogod i za meč sa Albancima da nas dodatno ukopate?
 
Последња измена:

JasminaT

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2010
Порука
21.475
Reaction score
41.272
Локација
Žrnov
#51....u njegovom slučaju je eufemizam....kada bismo ga nazvali imenom koje zaslužuje, forum bi ostao bez ne malog broja članova....

Dok igra u Partizanu za mene će biti #51 - maksimum poštovanja što može dobiti s moje strane. Kada bude otišao, nadam se uskoro, zvaću ga kako zaslužuje.
 

GR88ĆU

Grobar
Учлањен(а)
05.06.2017
Порука
844
Reaction score
2.948
Локација
Ušće Ravanice u Veliku Moravu
Gorane Tomiću sa uživanjem sam pročitao vaš prvi post.Imamo nešto zajedničko,kao što vi čuvate vašu prvu zastavu tako i ja još uvek čuvam svoj prvi šal koji naredne godine puni 30 godina.Nije kupljen nego ga je moja pokojna baba isplela i baš pre dva dana tražeći nešto drugo po kući sam naleteo na njega.Da li je to neki znak neznam ali da nismo kažnjeni verovatno da bi njega poneo večeras na utakmicu.
 

grobar-do-groba

Mrzitelj zvezdizma
Учлањен(а)
10.03.2016
Порука
3.960
Reaction score
4.434
Локација
Uz Partizan i dobar gitarski rif!!!
#51 ima ime i prezime i zove se Ognjen Ožegović, ako nisi znao, dao je dosad dva gola za Partizan, ali i podosta golova za druge klubove - ima prilično profesionalnog iskustva na poziciji špica, sticanog u raznim klubovima, uglavnom po Srbiji, na svakoj utakmici koju igra za Partizan, prilično se trudi da pokaže onoliko koliko zna i može...
Đole Jovanović je vrlo mlad igrač, već je pokazao da ima njuh za gol...ali dao je tek jedan gol u zvaničnim utakmicama za Partizan...

I stvarno bih voleo da zagovornici mišljenja da je Đole podoban za izlazak na teren među prvih 11 od početka utakmice KONAČNO na Forumu napišu ŠTA taj dečko bolje poseduje od Solomona, Ožegovića, možda i od Tavambe?!

Vidim da ti je "Ožeg" pamet. Nego ti nama reci ovako fudbalskim dunsterima. Gde je to "Ožeg" pokazao da je bolji od Jovanovića, molim te? Daj mi jednu utakmicu koju si ti gledao, da je "Ožeg" bolji? Ali najači ti je argument, igrao je i dao dva gola? A još bih voleo da čujem gde je bolji Solomon od Jovanovića, pa da mogu da umrem? Javljaju se da brane Jovanovića, a ti braniš JSL njivaša, koji ti je pljuvao po klubu, ok, to je tvoj problem, sigurno imaš želudac koji ja nemam, pa možeš da progutaš kada ti neko pljuva i piša po klubu po klubu koji ti voliš, i to onaj najgori ciganin sa dna kace. I ti to ne vidiš( mislim na to kako ti iz petnih žila braniš #51)? MRZIM "OŽEGA" #51, i to se neće nikada promeniti, može da da danas, gol ciganima u 90 minutu, može sve, ali za mene će biti ista ekipa vučić, terzić, čović, vesić, isto ono dno dna ove "države" koju mrzim do srži. Verovatno sutra čović da dođe u klubu, za tebe bi bio "Čovke"?

Nisam hteo da ti odgovorim pre ovoga, radi poštovanja prema tebi, i godina koje si proveo prateći naš klub koji je za svaki respekt i pohvalu, ali si stvarno preterao. Tvoje je pravo da ti "Ožeg" ne smeta, i u to ne želim da ulazim niti imam prava, ali nemoj ovde napadati ljudi koji hoće da vide našeg dečka iz naše škole, malo više od "glodara", jer ima nekih ovde koji više vole da ih neko naziva Grobarima. Ili da Jovanović malo opsuje majku glodarsku pa da ga pojedini ovde zavole i da i im priraste odjednom za srce, pa da dobije neki novi nadimak?
 
Последња измена:

SpejsNigrutin

Makedonče
Уредник
Учлањен(а)
19.04.2007
Порука
7.741
Reaction score
12.816
Локација
Nedodjija
Dal cete opet o Ozegovicu po ko zna koji put, na dan utakmice!?!?

Kraj rasprave, danas igra Partizan!
 

zigy

Grobarčina
Учлањен(а)
09.01.2015
Порука
1.514
Reaction score
4.760
Локација
Na vještičinoj sisi
Večeras pobjeda i ništa drugo, nisam zadovoljan remijem. Mi smo Partizan!!!
:napred Partizan
 

Krki PFC

Grobarčina
Учлањен(а)
19.07.2010
Порука
2.674
Reaction score
9.258
Локација
U borbi za trofej,u bici za spas
Za dobar rezultat je potrebna koncetracija 90 min, bez ikakvih gluposti, ako je to ikako moguće. Zašto li smo doveli Antonova, ako i dalje igra Miletić beka, koji je, bez ikakvog omalovažavanja, jedva nivo za Javor i na svakom meču ima po par solidnih kikseva. Mislim da su ovi slabiji od Jang Bojsa i da itekako imamo čemu da se nadamo.
 

maidros

Grobarčina
Учлањен(а)
22.12.2008
Порука
2.144
Reaction score
3.018
Ja bih probao levo Jankovic , desno Solomon, a sredina Suma.
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.803
Reaction score
29.767
Локација
Beograd
Dal cete opet o Ozegovicu po ko zna koji put, na dan utakmice!?!?

Kraj rasprave, danas igra Partizan!
Neću o, ali uvek branim princip a ne pojedinačni slučaj, pojedinca...pa ma ko to bio...
Prvo mi ide princip, pa onda pojedinac...
Ima i ona tradicija o čojstvu i junaštvu, pa mi je i to na umu, ako neko shvata šta hoću da kažem...jedno je kada si u borbi, a drugo je kad nisi, ili kad neko ne može da se brani...kakav god (ili čak i gad) on bio...

Nije ni fer da neko javno, na Forumu može da istakne svoje mišljenje, naspram mog, i da to sad svi mogu da pročitaju, ali da se onda rasprava okonča pre nego što ja uzvratim replikom, eto, neću uzvratiti, poštujem moderaciju, ali...nije fer...kao i neke druge stvari ovde...

I ne samo ovde...

Jeste, večeras igra Partizan, ali toliko toga mi se smučilo oko Partizana (znači ne Partizan nego to OKO Partizana), da iz dana u dan to sve teže ,,varim,,...najgore mi je što kao svi navijamo za Partizan ali kao da je u toku takmičenje ko više nekog mrzi, a ne ko voli Partizan...negativizam na sve strane, nametanje svog mišljenja kao jedinog važećeg, a šačica ljudi na JNA...
Večeras ni toliko.
Jel to nekome smeta, ili nema veze? Ili je to postalo normalno. Red sranja na tribinama, red kazni UEFE. Toj šačici sa JNA koja još nije odustala (koliko god da i u toj šačici ima negativizma), možda to teško pada...ostalima? Nisam baš siguran...
Nisam siguran više ni u šta (niušta)...
Znam da ništa ne znam, reče grčki filozof Sokrat...
On je bar to priznavao.
 

B & W

Grobarčina
Учлањен(а)
21.08.2007
Порука
1.259
Reaction score
2.991
Mankoji respekt prema Dinamu,ko ih kebe,sto kaze Djukic mi smo Partizan!..ne volim kad u utakmicu udjemo sa repsektom prema protivniku..uci u utakmicu kao u pireju onomad pa makar izgubili!(a pobedicemo)
 

akiopaki

Grobarčina
Учлањен(а)
18.12.2007
Порука
3.568
Reaction score
1.085
Ja bih probao levo Jankovic , desno Solomon, a sredina Suma.

Први можда и може да издржи 90 минута. Тешко, али можда ће успети. Соломон можда успе и цело полувреме да игра озбиљан фудбал. Сума, од 10 до 15 минута.
 

_Shone_

Grobarčina
Учлањен(а)
02.06.2011
Порука
1.547
Reaction score
2.592
Локација
Tu..iza ugla...nema 200 metara
Pošto je to već postala praksa, da ubodu tim (čini mi se da su samo jednom omašili, i to za JSL), evo...

15065435235184.jpg


Očekivano, mada sam iskreno priželjkivao Đoleta Jovanovića u špicu. Mislim da nam ne bi išlo u štetu, naprotiv, do sada ne videh taj neki poseban kvalitet #51 u odnosu na njega, ali dobro... nisam trener, neka demantuje mene i istomišljenike, nemam ništa protiv.

Ja sam prizeljkivao Antonova po levoj strani umesto Miletica, ovo sve ostalo manje vise ocekivano. Radin umesto Jevtovica ok totalno, posto se Jevtovic pogubio u poslednje vreme. Djole Jovanovic, ok supertalenat ali on mora jos da se kali kroz JSL jer sa "alama" u evropi (mislim generalno ne samo na vecerasnju utakmicu) tesko da bi se jos ovako neiskusan snasao.
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.803
Reaction score
29.767
Локација
Beograd
Први можда и може да издржи 90 минута. Тешко, али можда ће успети. Соломон можда успе и цело полувреме да игра озбиљан фудбал. Сума, од 10 до 15 минута.
Нек тај што издржава 90 минута (Јанковић) за то време да гол, и Соломон један за то полувреме, и Сума један за тих 10 до 15 минута и ја задовољан...не бих ја ту ништа дир'о...а лопту онда у кукурузе...и боље тактике нема...што па морају сви да играју свих 90 минута... :roll: ...важно је давати голове а не примати их... само што то и није баш лако, ако је противник јак... Колико је Динамо К. тренутно јак? Немам појма, видећу вечерас...

:napred Partizan
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top