Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Liga Evropa 2017/18

Статус
Затворена за писање одговора.

presing

Banned
Учлањен(а)
02.07.2008
Порука
76
Reaction score
22
Postavio: Djego Armando:
slobodno se moze reci da je viktorija mozda I najlosija(ozbiljna) ekipa koja je gostovala u hramu zadnjih xy godina. govorim o paraleli ocekivanog I prikazanog. valjda ima nesto I do nas pa su ovi cesi jedni od retkih sto nas nisu nadigrali. zaista, vise smo videli I of tuna, yb-a, ael-a itd.

optimizam pred revans je kod mene prilicno veliki, a to me plasi.

Videli smo više i od Šemroka, pa ne mora da znači da ćemo ih nakantati u Plzenu ko što smo nakantali Ril. Iako bi to po svemu viđenom trebalo očekivati!
 

RotoShack

Grobarčina
Учлањен(а)
02.12.2012
Порука
6.235
Reaction score
2.784
Nakantati ih necemo sigurno i nadam se da necemo poletjeti nakon ove utakmice jer kao da se i to nazire. Ljudi su primili samo 5 golova dosad, jest da ne znam u kom takmicenju, ali nebitno. I njima je ovo bila prva utakmica i mozda su samo dosli da ne izgube, sto su i uspjeli. Nadam se da cemo ih dobro skautirati i proci dalje, najbolje bi bilo pobjedom, ali i ne mora.
 

Deki_blade

Grobarčina
Учлањен(а)
12.04.2008
Порука
1.467
Reaction score
84
Локација
..u svom svetu..
Ljudi igrali smo mi fudbal ispocetka i te kako dobar, brz i koristan. Mislim da su se i cesi iznenadili sta ih je snaslo. Al i sam sam sebi rekao nakon 15 minuta sto se ispostavilo i tacno da mi sa onakvih tempom i presinogm ne mozemo igrati vise od 45-55 minuta, i tako je i bilo. Mislim da nijedna ekipa na svetu ne moze igrati presing 90 minuta, a kamoli nas Partizan.

A recimo ovako, imas makar istu fizicku spremnost kao protivnik. Pritiskas ga od starta jako, onse brani dobro ili lose u zavisnosti od kvaliteta. Ti se onda umoris pa pritiskas slabije, ali i on se vec umorio, jer kao sto rekoh, slicne ste spremnosti pa se i on umara, tako da onda on malo vise gresi, pada mu koncentracija, pa tvoj slabiji presing izaziva iste greske protivnika kao i jak i tako dalje... Jbmlg, ja sam dugo bio u sportu, i do skoro, i sada sam samo na kratkoj pauzi, smatram da moze covek da kidise 90 minuta, pogotovo alp se time bavi ceo zivot, i plus sto ima i tih 15 minuta da prerahne na poluvremenu...danas ti je sport nauka i medicina, ishrana, zivot, sve se svodi na to da tih 90 minuta mozes da kidises. Primer boksa, mlate se 10 rundi, ja to znam kako je, crknes ti posle par rundi, ali crkne i on, pa vam padnu gardovi obojici, pa se opet ravnopravno tucete i posle 10 rundi...i tako to. Problem je sto je nasa fizicka sprema go k. A od krvi i mesa smo isto kao i oni.
 

Magelan

Grobar
Учлањен(а)
12.09.2012
Порука
859
Reaction score
1.037
Složio bih se sa mrzim sve povodom preključerašnje utakmice. Nadam se da Djukić neće pasti u zamku povodom kvaliteta Plzena, jer to je ono što su oni hteli da pomislimo. Ako se ne varam oni u domacoj ligi imali samo jedan kiks u 16 mečeva i bili su prvi u grupi u LE. Oni su hteli ovakav meč i na kraju su uz sreću i pomoć sudija dobili očekivano. Mislim da nisu očekivali ni ovako dobru igru naših. Ali je svakako neumesno porediti ih sa Videotonom.

Što se igre tiče sve je napisano. Najbolja evropska utakmica Partizana u poslednjih nekoliko godina. Ostaje žal za pobedom, ali sve se da popraviti u Češkoj. Zaslužili smo i malo sreće.
 

_Shone_

Grobarčina
Учлањен(а)
02.06.2011
Порука
1.544
Reaction score
2.574
Локација
Tu..iza ugla...nema 200 metara
1663412_FK_Partizan_Beograd.jpg


Mozda se nesto od ovog i ostvari.

Dobra postava, s'tim sto bi ja promenio mesta Panticu i Tosicu. Ne znam da li jos neko tako misli ali meni se cini da sa ovim ulascima u sredinu (fazon Roben) Tosica sa desne odnosno Jankovica sa leve strane stvara se nepotrebna guzva dok Tavamba kao neko ko je visok i snazan statira u mestu i daje mu se lopta u noge umesto da na neki centar sut eventualno sutne ili spusti glavom loptu nekome na nogu. Kad tu jos dodamo i drugog napadaca plus Sumu dobijamo guzvu na malom prostoru koja nista dobro ne donosi.

Tosic koliko ima dobar sut ima i dobar centarsut ali sa desne strane kada igra je taj centarsut mnogo manje efikasan jer kao levonog igrac mora da se okrene i namesti sto je potez ili dva vise. Dodavanje Vulicevicu kao opcija nije se bas pokazalo kao idealno jer Vule bolje izvodi aut nego sto centrira. Urosevic cini mi se bar po ovoj utakmici takodje nema los centarsut i ta leva strana u kombinaciji Tosica i njega mogla bi jako dobro da deluje.
 

Virke

Grobarčina
Учлањен(а)
26.01.2016
Порука
1.546
Reaction score
836
Samo ne znam odakle vam želudac da u tim stavljate Ožegovića, ali dobro :)

Stojke - Vule, Miletić, Miletić, Urošević - Zdjelar, Pantić - Janković, Suma, Tošić - Tavamba

Očekujem ovaj sastav, sa dva Miletića na štoperima, ako bude mogao Zdjelar uz Pantića (ako ne onda Jevtović), i napred bez promene u odnosu na prvu utakmicu.
 

Sacayak

Grobarčina
Учлањен(а)
14.12.2010
Порука
4.920
Reaction score
6.183
Локација
Српска
Pa jel nisi slusao Djukica kad kaze da nece gledati nesto mnogo Viktoriju i davati neka uputstva igracima u vezi njihove igre jer mi smo Partizan, mi vodimo igru itd...
Daj boze da je on i znao koju poziciju igraju ovi igraci sto su uvedeni, kamoli da promeni nesto u nasoj postavi u odnosu na to..
To je jedna od stvari koju mu najvise zameram, u danasnje doba kad imas sve moguce snimke meceva i priliku da iskautiras protivnike do najsitnijeg detalja, ti to ne radis i jos se hvalis time...

Razočaran sam koliko su mnogi članovi subjektivni u vezi Đukića. Prvo, najbolje da će izjaviti sve detalje igre Plzena i reći ko će igrati, kako i šta. Normalno da je čovjek skautirao Viktoriju, jednu dosta čvrstu i iskusnu ekipu, i realno smo ih nadigrali u 90 minuta utakmice kad se sve sabere. Ljudi prvi put šutnuli u 45.+ minutu prvog poluvremena. Isto je tako normalno i da će ih skautirati za drugu utakmicu. Za to sigurno nisu zaslužni sveti duhovi, Košava sa Dunava Džeja, niti Valjevsko pivo na stolu Senseija. U ovakvoj situaciji više imam povjerenje i nadu u Đukića za revanš nego što bih imao u Nikolića npr.
 

akiopaki

Grobarčina
Учлањен(а)
18.12.2007
Порука
3.567
Reaction score
1.080
Ђукић није лош тренер, напротив. Али скаутирањем противника се не бави уопште. То је тај став тренера из млађих категорија Партизана, када кажу деци пре утакмице: "брига вас против кога играмо, ми смо Партизан, увек идемо на победу".
 

PFChampion

Grobarčina
Учлањен(а)
11.04.2010
Порука
8.870
Reaction score
13.628
Ja podrzavam to da ne treba da se obaziremo na protivnika i da treba da igramo svoju igru. Problem je upravo bio taj sto smo nakon datog gola prestali da igramo svoju igru i podlegli protivniku koga smo do tad drzati pod kontrolom. Da smo se drzali 90 minuta onoga "mi smo Partizan, idemo po protivnika" rezultat bi bio mnogo bolji. Ne mislim da je problem bio sto smo fizicki pali jer fizicki pad se ne desava odjednom vec postepeno, a nasa igra i pristup 1 min pre datog gola i 1 min posle je bila kao nebo i zemlja sto znaci da se radilo o nekoj mentalnoj blokadi, kao da smo se uplasili vodjstva....isto se desilo i protiv YB - prepustanje igre protivniku nakon postignutih golova... Zato jos vise moramo da povecamo odlucnost i da ne dozvolimo protivniku da nam lako preuzme igru koju smo veci deo utakmice kontrolisali. Moramo stalno da trazimo sansu za gol bez obzira da li mi pritiskamo protivnika ili on nas.
 

President

Partizanovac
Учлањен(а)
25.11.2009
Порука
8.888
Reaction score
6.229
Локација
§§§§§
Ljudi, stvarno se smešne stvari pišu. Imate lepo pripreme, izjave stručnog staba, igraca. Ko je gledao zna da li je skautirana Viktorija i zašto su svi ovi protivnici izabrani da prijateljske utakmice. Ne znam da li znate da su jedni od glavnih igraca Viktorije upravo levi i desni bek. Ko je pratio i to je mogao čuti i pročitati na netu. Oni non-stop probijaju a protiv nas se nisu videli. Slozilo se 90% nas da su nama bekovi tragikomicni a dosli smo u situaciju da posle utakmice hvalimo Vulicevica i njegovu sjajnu partiju. Pa pomisli li neko da to ima veze sa taktikom i skautingom ili se posrećilo kao sto cigani kažu da smo srećno ušli u LE ili još jače da nas je Stojković uveo (doduše to i Marko Nikolic kaže)!?
 

Sacayak

Grobarčina
Учлањен(а)
14.12.2010
Порука
4.920
Reaction score
6.183
Локација
Српска
Ђукић није лош тренер, напротив. Али скаутирањем противника се не бави уопште. То је тај став тренера из млађих категорија Партизана, када кажу деци пре утакмице: "брига вас против кога играмо, ми смо Партизан, увек идемо на победу".

Ne bih baš rekao. Prvo, to koliko je Krmenčik bio odsječen i nevidljiv, ne može se sigurno desiti bez nekog skautinga.
 

bonaventura

Grobarčina
Учлањен(а)
10.03.2016
Порука
2.579
Reaction score
4.000
Plzen igra sa puno centarsuteva. Centriraju loptu u 16m odakle god stignu. Pitam se koliko bi nasih igraca krenulo na onu loptu koju je njihov spic prebacio glavom na drugu stranu. Citav stadion je vidio loptu u gol autu kao i Stojkovic. Nema kod njih puno razmisljanja. Radije ce poslati neki centarsut nego sto ce gnjaviti loptu u krug kao neki nasi igraci. Dobro igraju na polukontru i kontru. Djukic ih je procitao skroz. Sve smo im zaustavili ali eto primili smo gol i pored toga. U revansu ce biti teze nema govora. Ne treba samo srljati pa primiti bezvezan gol rano. Kako utakmica bude odmicala a rezultat bude 0-0 nase su sanse vece. Jer ce i oni usrati gace.
 

Amfilohije

Banned
Учлањен(а)
15.02.2018
Порука
16
Reaction score
5
Sta god da urade u revansu, treba biti zadovoljan uradjenim u Evropi. Tim koji proda najvazniji sraf u defanzivnom delu i dovede mu zamenu 10 dana pred dvomec, koja nije igrala u svom prethodnom klubu, svakako ne treba da se ljuti ako ispadne od ekipe koja je na okupu dosta dugo. Isti debilizam kao i kada je Rnic odmenio Savica dva sata pred utakmicu sa Genkom. Ali takva nam je sudbina dok smo svaciji i niciji u lopovskoj drzavi.

Plzen je na svom terenu izgubio samo protiv Steaue 2. avgusta, sve ostale su razbijali u LE, u domacem prvenstvu su takodje cistili. Nisam misljenja da im je ono bio maksimum u BG, tako da ce trebati jos vise truda (i malo srece), da se dobije tamo. Poredjenje sa Videotonom je u najmanju ruku neozbiljno, ovima ni dva Orbana nece pomoci, da dostignu skorasnje rezultate Viktorije. Ali ako pobedis Anderleht, Njukastl, Sporting, pa i Augzburg u gostima, nece biti preveliko cudo i ako drknemo ovu domacinsku ekipu.
 

tootoll

Grobar
Учлањен(а)
18.09.2007
Порука
862
Reaction score
132
Локација
Izmedju atomskih nivoa
Meni nije jasno kukanje oko Djukica. Prvo niko od vas ne ucestvuje u pripremi utakmice pa da zna da li i koliko Djukic skautuje protivnika. Ako ovde ima clanova strucnog staba Partizana onda se izvinjavam, ali neozbiljno bi bilo od trenera pre 50 godina da ne skautira protivnike a kamo li u 21. veku sa internetom i svim ostalim cudima.

A i nije njegov posao da on skautuje ima nekog ko to radi umesto njega pa zajedno analiziraju i pripremaju taktiku.

Drugo postoji nesto sto se zove kontinuitet u fudbalu. Da bi ovakve utakmice zatvaralali kao od sale potreban je kontinuitet istog trenera 2-3 sezone i nekolicine istih igraca (npr. Miletic, Stojkovic, Jevtovic, Jankovic).

Vi ste svi zakukali da smenimo Djukica posle 2 kola u domacem prvenstvu i onda jos svima cudno sto ne dobijamo rutinski utakmice protiv ekipe koja igra zadnje 2-3 godine u manje vise nepromenjenom sastavu... Ne ide to tako, potrebno je vreme i vremenom cemo postati bolji
 

markoni

Grobarčina
Учлањен(а)
23.10.2009
Порука
3.287
Reaction score
1.083
Локација
Istok M
Ljudi, ja se zaista nadam da nas Djukic sve zeza sa onim izjavama da nece igrace operecivati detaljima Viktorijine igre, ja sam se samo oslonio na njegovu izjavu sa kraja priprema.
 

tootoll

Grobar
Учлањен(а)
18.09.2007
Порука
862
Reaction score
132
Локација
Izmedju atomskih nivoa
- Mi svakog protivnika skautiramo, mnogo smo ih gledali, čak individualno, ali akcenat, bez obzira s kim igramo, pa makar bio i Mančester, stavljamo na nas. Znamo kako igra protivnik, imamo dovoljno infomacija, čak smo i protivnike na pripremama birali da budu slični njima, tako da znamo i intenzitet koji će biti, pripremljeni smo na sve. Verujem u nas, imamo zaista odličnu ekipu, imamo zdravu, mirnu atmosferu i iz te mirnoće idemo da tražimo prolaz. Očekujem hladno vreme, ali ne i sneg. Mi smo spremni za to, a igrači će morati da trče više da bi se zagrejali - dodao je Đukić.

Izvor mondo
 

njacke

Grobarčina
Учлањен(а)
21.10.2009
Порука
2.173
Reaction score
2.375
Sta god da urade u revansu, treba biti zadovoljan uradjenim u Evropi. Tim koji proda najvazniji sraf u defanzivnom delu i dovede mu zamenu 10 dana pred dvomec, koja nije igrala u svom prethodnom klubu, svakako ne treba da se ljuti ako ispadne od ekipe koja je na okupu dosta dugo. Isti debilizam kao i kada je Rnic odmenio Savica dva sata pred utakmicu sa Genkom. Ali takva nam je sudbina dok smo svaciji i niciji u lopovskoj drzavi.

Plzen je na svom terenu izgubio samo protiv Steaue 2. avgusta, sve ostale su razbijali u LE, u domacem prvenstvu su takodje cistili. Nisam misljenja da im je ono bio maksimum u BG, tako da ce trebati jos vise truda (i malo srece), da se dobije tamo. Poredjenje sa Videotonom je u najmanju ruku neozbiljno, ovima ni dva Orbana nece pomoci, da dostignu skorasnje rezultate Viktorije. Ali ako pobedis Anderleht, Njukastl, Sporting, pa i Augzburg u gostima, nece biti preveliko cudo i ako drknemo ovu domacinsku ekipu.

Ne moramo nuzno da ih dobijemo. Ako damo dva gola i ispadnemo, onda smo sami krivi. Ili, da prevedem - ne verujem da necemo primiti gol, to bi bilo tako neobicno, a verujem da cemo dati dva. E, sad, da li cemo primiti i drugi ili ce ostati na jednom, manje je bitno. Rezultat 3:2 za domacina mi se nikako "ne javlja".
 

markoni

Grobarčina
Учлањен(а)
23.10.2009
Порука
3.287
Reaction score
1.083
Локација
Istok M
OK ocigledno da ima vise izjava, ja sam gledao onaj maxi intervju sa kraja priprema.
U svakom slucaju, protiv Plzena nije adekvatno odreagovao izmenama, sta god da je razlog.
 

espinosa

Grobarčina
Учлањен(а)
24.06.2007
Порука
1.697
Reaction score
1.407
Ne radi se uopste o izmenama, postoji nesto sto se zove psihologija., nesto sto je uglavama igraca. I to se moze promeniti, ali to je proces.
Sto se tice skautiranja protivnika, dovoljno govori cinjenica da su nam se predstavili na nasem terenu nista bolje do nekadanji kulski Hajduk.
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top