Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Liga Evrope 2019/2020

Статус
Затворена за писање одговора.

pfcdejan

Grobarčina
Учлањен(а)
29.03.2010
Порука
1.566
Reaction score
2.569
Локација
Planeta Zemlja
Verovatno ćemo i pored Sadika(ako ga otkupimo) dovesti napadača na zimu, jer Savo uvek ponavlja problem oko realizacije. Verovatno daje neke signale upravi da bi mogao da sprovede to sto je zamislio.
 

Walt

Početnik
Учлањен(а)
11.07.2019
Порука
154
Reaction score
200
Локација
Beograd
Nama bi Marko Dević od 35 leta značio bukvalno,bar da udje zadnjih 20 minuta kad jurimo gol.
 

Walt

Početnik
Учлањен(а)
11.07.2019
Порука
154
Reaction score
200
Локација
Beograd
Ma bilo ko (sem Djilasa naravno), ako će već da se trpi Sadik,iako nisam oduševljen tim ali ok,onda zna se imaš na klupi iskusnijeg špica od kojeg može da se uči a i da uskoči po potrebi,tako to rade ozbiljni klubovi,tako recimo u Čelsiju imaš Abrahama i Žirua i slično pa ih menjaš po potrebi. A mi imamo prvog špica koji se uči da to postane a zamena mu je dečko kojem se toliko veruje da ne može da dobije ni 5 minuta,nije to morao da bude neko skup igrač,eto neki Dević,Bojan Matić itd,koliko su dali za obeštećenje Mačvi za Gigića mogli su da dovedu nekog pristojnog. Sve mi se čini da će nedovodjenje špica i pravog desnog beka da nas upropasti ove sezone.
 

Fuenlabrada

Grobar
Учлањен(а)
02.07.2019
Порука
350
Reaction score
1.387
Локација
Krusevac
Da ne ispadne da se pravim pametan, ali mislim da je mnogo bolje resenje ovde bilo da je Suma dodao loptu Sadiku, ako ovaj nije bio u ofsajdu, sto se na snimku sa Arene bas i ne vidi najbolje.
 

kujblo70

Grobarčina
Учлањен(а)
24.07.2018
Порука
1.497
Reaction score
6.340
Локација
Blok 70
Prepatio sam ovo odvrtno jutro nekako, sabio 2,3 rakijice pa da napisem nesto vezano i za igru i opsti utisak...

Sadik - kao sto napisah mnogo puta do sada, a slicne informacije idu sa treninga, decko je mnogo tezak za cuvanje! Visok, koscat ,nezgrapan a ne spor - nocna mora svake odbrane! Da ima neke druge parametre dobre, sinoc bi u najmanju ruku bio starter za Romu protiv Mehengladbaha.. sto neko napisa.. sa 11 jedva dobaci do gola, a onda sinoc onakva dva suta... Steta bas steta! Njegovom kretnjom zadnja linija Uniteda je bar 8-9 puta ispucavala loptu visoko napred, nasi (Kalaba) su to kupili i pretvarali u nove napade za nas. Cela ekipa nam je odlicno odigrala sva zonska pokrivanja! Sadik je bio u ritmu 90 minuta!!!!
Suma - u prvih 10 minuta, dok jos i nismo stali na loptu, dok je Manchester igrao kao nesto, on je u sred toga dao 3 vrlo upotrebljiva pasa! Nekako sam mu ipak zamerio sto nije sutirao ono, desnom, jacom nogom (kao kurvi na derbiju). nego pravio (sjajan) laznjak (gde gubi snagu) pa sutira slabijom nogom i jedini branjen prostor (levom nogom, ako je slabija, se sutira levo), sve u svemu nije Suma bio los, ali na trenutke van ritma, mogao je bolje.
Asano - po meni najbolja njegova partija do sad, u par situacija je morao bolje, ono sto me raduje je to da na malom prostoru, kad nema situaciju za sprint, za otvoren teren, on ipak sacuva loptu, malo ljudi to primecuje, ali tako je.... (svaku ali svaku utakmicu pokusava nesto nekom petom, i svaka peta je zavrsila kod protivnika... ) ali dobro, mislim da se on ipak mora jos cekati..
Tosic - dovoljno je da pogledate njegova kretanja i kontakte na "sofascore" i sve vam bude jasno... Usud da ne sedi na klupi nas moze kostati mnogo, ali to je fudbal.. Nek se iskupi na Traffodu!!
Natho - par izuzetno losih reakcija, kvalitet njegovog pasa je neupitan, retko kad smo imali bolji, ali zavisi srazmerno od vremena koje mu je potrebno da pas uputi! Odgledajte snimak pa primetite.. namestanje za odlican pas, traje i traje.... U nekom prevodu znaci da protivnici agresivnim izlazima na njemu ubijaju njegovo najjace oruzije. Defanziva je veci problem: Mladost i "Jedinstvo" dve utkamice = 1 oduzeta lopta! To je premalo za napadaca! Ja coveka kao igraca cenim mnogo, i postujem, ali evidentno je da ima par krucijalnih slabosti koje nekako moraju da se koriguju, da li od njega, da li od ekipe....
Zdjelar - Standardan, kao mnogo puta do sad... nema ekstra kvalitet, ali ga ja menjao nebi! Radilica sa solidnim pregledom igre (par puta vecim nego Evertonov (koji je BOG) npr). Fudbalski, imamo korisnijeg igraca nego Evertona, i ako bi brazilca mnogi radije gledali. (pa i ja).
Urosevic - usao je u ligu levih bekova koji su nekada (novije doba) pravili neku razliku Obradovic Lomic Volkov.. mislim da vec uveliko ide ka tome da bude bolji i od njih... Na utkamici sam izustio "BOZE STA SMO MI IMALI NA LEVOM BEKU PRE OVOG MOMKA" misleci na... znate vec koga... Opet, gledasi kretnje, Urosevic je sinoc bio vise levi vezni! (Odlicna takticka zamisao strucnog staba).
Miletic - rodjen da bude CB, a prisiljen da igra RB... Ko nije igrao fudbal, ne zna koliko je tesko kad centralnog beka, pravis na spoljnog... svaka mu cast za sve, osim za taj jedan trenutak dekoncentracije (opet izazvan jakim bolom u kurcu jednog naseg drugog igraca).
Pavlovic - u nekom paralelnom univerzumu, 2028 je godina, on i Bleki MIlenkovic vec DESET JEBENIH GODINA cine najbolji stoperski tandem na svetu! Jos nisu zagazili u 30tu, i Partizan tek tada pusta obojcu u paru za 300 JEBENIH MILIONA, posto toliko dugo igraju zajedno, toliko se dugo poznaju, da se kupuju samo u paru... Posto mi ne zivimo u tom paralelnom univerzumu, u nasoj tmurnoj realnosti, ako ga prodamo za cent manje od 20 miliona, treba da zapalimo stadion, i kad izgori popisamo se po garezi..
L.Pavlovic & Stevanovic - moraju da dobijaju vise minuta! moraju, moraju i moraju! Bravo deco!
Stojkovic (c) - prvo i osnovno, klub u kome je golman kapiten (a da nema svetske zvezde u ekipi) je ozbiljno u problemu! Sinoc Natho i Miletic dobijaju kartone zbog prigovora, cak i Suma za malo, a zasto??? Pa gde im je jebena traka na ruci??? Jel to neko zaboravio ko uopste ima neko imaginarno pravo da se obraca sudiji? Jel treba kapiten da istrci 80m u protivnicki kazneni i da se buni??? Jel to normalno? Jel ima neko ovde da mi objasni kako to nema veze???
Drugo - svaka, ali svaka bas svaka "visoka" lopta mu je problem celu karijeru, a sad bas dolazi do izrazaja! Da na liniji je odlican, da ima i dalje dobre reflekse, da prepoznaje neke situacije, ali nama lopta leti kroz 16 kao da nemamo golmana! Pa ona jedna situacija u drugom, kad Urosevic pusta da Stojkovic uhvati loptu (cistu), a ovaj pod strahom ne reaguje, pa se Urosevic zbunjeno okrece i izbacuje je u korner...
Trece - vezali smo 5-6 napada kroz pas... prava igra.. pas pas pas sve po zemlji (naravno da je po zemlji, kad bedevije su sporije od manjih Sume Tosica Zdjelara itd) , ovi nam uzmu loptu, ali smo visoko, pa ispucaju... prvi put.. lopta stize do Natha, on gura pas dole i ide ponovo isti pritisak.. drugi put ispucavaju, lopta do Pavlovica, ista prica... treci, cetvrti... to traje.. dolazi do Stojkovica, Urosevic i Miletic nemarkirani sire ruke, on ispucava! Naravno tu se zavrsio taj napad!

Koncentracija! To mora da se podigne na jos visi nivo, i onda ce doci i realizacija! Alkmar je bolja ekipa od Uniteda u ovom momentu, i tamo moramo jos bolje najbolje, bez obzira na rezultat sa Trafforda.

Napred Partizan!
 

Fuenlabrada

Grobar
Учлањен(а)
02.07.2019
Порука
350
Reaction score
1.387
Локација
Krusevac
@vojvoda
Ovaj ispred Sadika izlazi Sumi na sut, a ovaj drugi mu je iza ledja, tako da je moja procena da je Suma mozda mogao da ga spoji sa golom, pod pretpostavkom da Sadik nije u ofsajdu.
A da je Sumin sut rezonski, tu nema greske.

Uostalom nije sada toliko ni bitno, i posle bitke su svi generali pametni, nego trazim neki razlog da utesim sebe jer me ovaj poraz mnogo vise boli danas nego sinoc.
 

Nemanja-950

Partizanovac
Учлањен(а)
11.05.2018
Порука
3.917
Reaction score
21.631
Sve je to bilo mnogo brže u trenutku, nažalost...
Stari Suma ne bi ni došao u situaciju da šutne.
Svi su napredovali i nastaviće da napreduju (koliko su mi zgadili ovu reč)
Da budem deseti po redu koji će da kaže očigledno: ne dirajte Miloševića i njegove saradnike, njihov rad će tek doći do izražaja.
 

Sacayak

Grobarčina
Учлањен(а)
14.12.2010
Порука
4.920
Reaction score
6.183
Локација
Српска
Super borbenost, super ofanziva, super atmosfera, pun stadion, sve super, ali gola nema.

Sadik je kako kaze Pol Skols u komentarisanju posle utakmice, jako los napadac. I ja se slazem sa tim.
Veoma los napadac.
Po prijemu lopta se odbija od njega kao od kamena. Kontrola i posjed lopte je slicno kao bombu da drzi u nogama. O efikasnosti dzabe je trositi rijeci.
Ne pamtim kada smo imali losijeg napadaca.
Ja sam prosle godine kritikovao Tavambu a on za ovoga doktor fudbala.

I sve dok ga vi ovako hvalite posle sinocnje utakmice, kao da je dao 3-4 komada a ne imao samo jedan sut, i sve dok govorite u hvalospjevima o njemu...Onda se nemojte cuditi sto ne mozemo nijednog jaceg protivnika dobit.

Nama treba napadac koji ce golove da daje. Sadik to nije.
Nama trebaju bolji Partizanovci, prije svega.
 

Dino

Grobarčina
Учлањен(а)
09.04.2010
Порука
1.557
Reaction score
11.054
Odmah posle utakmice sam rekao da su se na ovoj utakmici pokazale bas sve nase mane. Jedna od njih je i realizacija. Sa Sadikom postoje dva problema, realizacija i kretanje bez lopte. Nije neka nauka da je zajebano cuvati coveka od metardevedeset+ i brz je kao metak. pritom je covek nepredvidiv do bola jer imam utisak da ni on sam cesto ne zna gde ce da krene (ona situacija gde se dribla 15 metara unazad u kontri npr). Ili bez lopte kad nalece na naseg igraca sa loptom i to radi skoro svaku utakmicu, juce je pokupio jednu dobru loptu Sumi iz nogu. Nas napadac je sinoc razgrtao odbranu Junajteda i to se ne vidja cesto, ali opet on nije postigao gol. Ne treba ni objasnjavati njegove probleme sa realizacijom, njegov sut varira od tragicnog do majstorskog, glavom ne ume ni da trzne. Znaci moze da spusti loptu, vrati je, prosledi, ali covek njegove visine i brzine bi mogao da bude ozbiljna opasnost kod centarsuteva, a on je tu prakticno neupotrebljiv, doslovno kod njega ne postoji trzaj glavom, ne ume.
Uvek bih pre u ekipi nekog slicnog Cleu ili Djurdjevicu, koji moze da se ne vidi celu utakmicu, ali kad mu se ukaze sansa iskoristi je, zna da se nadje na pravom mestu i pravi gol sansu svaki put kad takne loptu. Sadik mnogo koristi i doprinosi nasoj igri, ali mu je posao da daje golove.

Sa druge strane se kritikuje Asano i njegova nekonkretnost. Ja bas mislim suprotno. Ko to od nasih igraca napada odbranu licem? Ko se to bolje krece bez lopte od njega? Covek je konstantna opasnost. Da, prilicno je smotan i da - ima ozbiljan problem sa realizacijom. Osim toga on je odlican. Takvom igracu treba lopta u prostor, ne lopta u nogama. On je savrsen za ovakave utakmice i steta je sto ga cak i vise ne koristimo. Apsolutno se ne slazem da je bio los sinoc, stavise, jedan od najboljih u timu. U linglongu je vec problem, jer nema prostora.

Mi od 20+ igraca u timu nemamo niti jednog koji ima realizaciju na iole pristojnom nivou. Sve igraci poteza koji nemaju nikakav njuh za gol. FM recnikom govoreci, ja nijednom nasem igracu ne bih stavio finishing iznad 10. To se vidi na utakmicama jer stvaramo dva miliona sansi, a nista ne ubacujemo u gol. Svaka cast Sadiku na golovima koje je dao (bilo je neocekivanih i lepih), ali neki Tejgo bi u ovakvom timu do sada dao 15. Prosto je neverovatno koliko sansi stvaramo, ponajvise zajvaljujuci tome sto konacno imamo pravog centralnog veznog u vidu Natha, ali i zbog toga sto nam ceo tim igra odlicno u polju.
Mi bi smo sinoc stvorili jos mnogo ozbiljnih sansi samo da je Suma imao za nijansu bolji zavrsni pas. Momak je odigrao sjajnu partiju i svaka mu cast, ali bas bas mnogo prodatih lopti u ozbiljnim situacijama pred njihovih 16. Steta sto nije bolje sutnuo u onoj situaciji, opet taj problem sa zavrsnicom.

Drugi problem je sto primamo sve. Sve sto protivnik sutne u gol ulazi u gol.
Mileticevo izletanje je nesto sto je vec mnogo puta vidjeno i sto se i dalje ne popravlja. Opet, to je posledica igranja linglonga, covek nije navikao da ima brze i tehnicki dobre igrace protiv sebe. Ne precenjuje on svoju brzinu nego potcenjuje brzinu protivnika.

Mali Pavlovic je doktor. Rekao sam sto puta i govorim ponovo, ruka se osusila onome kome padne na pamet da ga proda za jednocifren broj miliona.
 

markoni

Grobarčina
Учлањен(а)
23.10.2009
Порука
3.287
Reaction score
1.083
Локација
Istok M
Klasican evropski Partizan, vise sam i oguglao i ne nerviram se uopste, dok god igramo ovako muski fudbal, ja sam zadovoljan.
Krivo mi je mnogo zbog Markeca, ocekivao sam od njega da pokida veceras posle te pauze gde je mogao da se sredi fizicki... Mislim da bi mogao biti taj tas na vagi veceras.
Stojkovic - ogroman problem sa centarsutevima, umalo nisam slogirao na stadionu kad su pogodili spoljni deo mreze glavom posle onog centarsuta...
Urosevic - korektna partija, nije ispadao, napred nije bas imao prostora.
Ostojic - takodje korektan, jedino mu na neki nacin zameram situaciju kod gola sto nije bolje iskomunicirao sa Mileticem i da su ga udvojili..ali lako je biti sad pametan..
Pavlovic - doktorska partija, sto napisa neko ranije, prodati njega za 5M a ovaj Maguire da kosta 80M je tacno da se ubijes samo...
Miletic - ako izuzmemo apsolutno glup penal, stizao je i Ostojic, morali su bolje da iskomuniciraju i udvoje ga, ostatak meca odlican, pogotovo ako uzmemo u obzir koliko je sporiji od njihovih krila, i da igra van svoje pozicije. Takodje moram da ga pohvalim za izjavu posle meca, gde priznaje penal posle odgledanog snimka, retko koji igrac bi to uradio danas.
Zdjelar - odlican, zatvorio sredinu
Natho - nesto defanzivniji nego inace, sa manje upotrebljivih lopti, ali i protivnik je ipak MutD.
Tosic - bas losa partija... sagoreo je u zelji da se pokaze protiv bivseg kluba, mnogo zivaca je potrosio i raspravljajuci se sa sudijama... po meni je morao ranije da izadje.
Asano - sto kaze kolega Stojance, sem pravolinijskog trka, malo sta ima da pokaze, borbenost na nivou ali iskreno nakon onog meca protiv Malatije sam ocekivao mnogo bolje partije od njega.
Suma - igrao se fudbala veceras, narocito u drugom poluvremenu. Zameram mu jedino jednu situaciju kad je Bambi stajao bukvalno 5 sekundi sam desno a on stajao na lopti i na kraju je gurnuo njihovim stoperima u noge. Ne kazem da bi i Bambi uradio nesto bolje, ali rezonski je tako postupiti, ovako je ispao na neki nacin sebican.
Sadiq - stvarno najveca enigma koja je ikad igrala za nas. Ova 2 suta su mu verovatno i najbolja ikad van 16m... Takodje mu kao i Sumi zameram sto je ukocio onu kontru umesto da je gurnuo Asanu...

P.S. Jedan zanimljiv detalj posle utakmice :) Odem na Obilicev venac na sastanak, i vidim tu neka 3 lika sa crno belim salovima, i posto sam vec kasnio i mrzelo me da trazim na google maps gde se tacno nalazi lokal, pitam njih gde se nalazi, a oni me gledaju u belo. I tu ja skontam da nisu Srbi, pitam odakle ste, kazu iz Izraela, dosli naravno zbog Natha da gledaju :)

P.P.S. Ne mogu da verujem da opet ljudi stoje na prolazima, koji kurac postoji uopste redarska sluzba, koliko puta cemo pretplatiti ozbiljnu redarsku sluzbu kroz kazne umesto da ih na 2-3 meca angazujemo da zavedu red pa da vidis posle kako ce svi da sednu na svoje mesto?
 

Cleo

Grobar
Учлањен(а)
03.07.2019
Порука
815
Reaction score
2.733
Локација
.
Статус
Затворена за писање одговора.
Top