Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Liga Evrope 2019/2020

Статус
Затворена за писање одговора.

Владан

ex Vlad
Учлањен(а)
07.06.2012
Порука
13.994
Reaction score
26.027
Локација
ante portas
Nekako se sve loše poklopilo neverovatan sticaj loših okolnosti

-Povampireni Az koji postade Ajax
-Usrani Utd i usrani Solskjer koji obezbeđuje prolaz protiv nas sa najjačim sastavom koji je upravo večeras i izveo u LE
-raspad Astane koja je težak odron i dvomeč sa našim direktnim konkurentom gde oni osvajaju 6 bodova

Utakmica večeras

Što pre zaboraviti.
Skupiti snage za Holandiju.
 

zeko lopove

Grobar
Учлањен(а)
11.10.2006
Порука
485
Reaction score
732
Локација
Kitchener, Kanada
Nista ovde nije štimalo. Ajde što je duvalo nazad na sve strane i što je stojković spasio nas nekog katastrofalnijeg poraza. Ali ono napred... Gde je nestao završni pas?
Možda baš i nije popularno ovo reči ovde ali meni je Suma školski primer igrača koji igra samo za sebe. Uz to mi je neverovatno koliko ima meku nogu kod prijema i kontrole lopte a koliko je drven kada daje pas ili šutira na gol.
Jos jedan utisak, Ivanović. Prvo da nauči da trči. Kakva je komedija samo ga gledati dok zabacuje one ručice.
Bekovi su nam isto bili večeras "kardinalni". Stekao se utisak da im je trebalo 10 komada toliko bi nam stavili. Hvala im za gospodski odnos.
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.751
Reaction score
29.611
Локација
Beograd
Uf, oni mi večeras, to je bilo k'o nebo i zemlja. Razlika u klasi, otprilike kao da se auto koji vozi u ,,trećoj,, brzini (mi), trka sa autom koji vozi u ,,petoj,, brzini (oni)...

Potpuno drugačija utakmica od one u Beogradu, i ako je našim igračima tada cena znatno skočila, sada je opet pala...čak mislim da su neki odigrali lošije od onoga što inače umeju loše da odigraju, ali ovo nije veče u kojem naši igrači treba da su izloženi nekakvom ,,pljuvanju,, i likovanju pojedinaca Foruma u stilu: aha, jesam ti rekao da je ovaj loš, i eto, izgubili smo od Mančestera 3:0!

Poenta je u tome - ,,od Mančestera,, pa majku mu, to je jedan od naj svetskih timova u raznim parametrima, i sad zašto je tamo neko bolji od Miletića, od Pavlovića, Natha, Sume, Sadika...pa bolji je zato što igra u Mančesteru i neuporedivo više košta od ovog našeg...da je obrnuto, naši bi igrali kod njih, a njihovi kod nas. Ali nije.

Suma nije porazio Mančester, nije dao gol, nije asistirao, ali je jedini uspeo da šutne na gol ili da provlači loptu kroz igrače Mančestera, dakle JEDINI od naših 11 na terenu. I tražiti od njega da igra defanzivu 90 minuta od protivničkih 16m do naših 16m, mogu samo oni koji nemaju smisla za fudbal, i koji bi da to malo ofanzive što imamo ,,utulimo,, na apsolutnu nulu...Jasno je da Suma ne može da bude defanzivac svih 90 minuta i trener mora da podeli zadatke ostalima da pokriju njegove nedostatke u defanzivi -zato jer u ofanzivi nisu u stanju da urade ništa.

I još jedan momak je pokazao zašto je putovao na tri svetska prvenstva, branio toliko reprezentativnih i klupskih velikih utakmica i takmičenja - jesu ovi iz Mančestera ,,smanjili gas,, kada su poveli sa 3:0, ali nas je i Stojke spasao da ne bude bar duplo od toga...

Dakle, Suma i Stojke koliko su mogli, ovi ostali - nisu mogli ni toliko. I to je razlika u klasi...

Ali...Partizan je stvarno neverovatan tim...kad ugledaš Đoleta Ivanovića, ubicu Vodojaže kako ulazi na teren Old Traforda - i još se nadaš da će, ako je mogao tamo da da 5, da ovde šibne bar jedan, a on čim uđe, naravno odma' nešto zasere...ma gde to još možeš da doživiš, osim sa Partizanom...

Rekonstrukcija naše fudbalske škole ,,od osnova,, takođe je potrebna i neophodna - naši igrači (naravno, nisu svi iz P artizanove škole, ali...) kada imaju 2-3 igrača ,,prazna,, ne daju im loptu, nego se misle šta bi s njom - na bilo kom delu terena - a igrači Mančestera kada imaju istu situaciju u roku od 3 sekunde pređu već 20 metara prostora, itd...

Sve pohvale našim navijačima, ne znam kako se čulo uživo na Old Trafordu, ali preko TV-a ste bili glasni i moćni veliki deo drugog poluvremena!
:clap :respect:clap

Kao što neko reče, mi se nadali samo da uđemo u grupu LE, pa posle kada su apetiti porasli, žalimo za nečim i negodujemo...
Što se tiče Lige Evrope, teraj dalje, ima taj Hag, biće valjda znatna podrška navijača tamo, pa ako možemo da pobedimo, bilo bi lepo da to i uradimo...
Ali, otom potom...
 

Rade

Služba bezbednosti
Уредник
Учлањен(а)
29.03.2010
Порука
3.863
Reaction score
9.913
Šta je neispravno u ... "Dobro došli... navijači FK Patizana"? Osim što je napisano ćiriličnim pismom, naravno.

Mozda gresim, ali meni je logicno da bude ili ,,navijaci Partizana'' ili ,,navijaci FK Partizan'', odnosno mislim da je ispravno F(udbalskog) K(luba) Partizan, a neispravno ,,F(udbalskog) K(luba) Partizan(a)''. Ima strucnijih na forumu, pa neka daju sud :D

Igrom sam zadovoljan. Bilo je gresaka, ali uticala je velicina utakmice. Nedostaje nam vise utakmica ovog tipa, kako bi se razvila brzina donosenja odluke i finisiranja. To ne moze u ping pong ligi. Trudili su se, casno izgubili. Cestitke na igri.
 

milance032

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2010
Порука
5.271
Reaction score
18.337
Локација
Kej Republika
Mi smo nazalost nase sanse propustili u Beogradu. Prvo protiv AZ-a, pa onda i ManUTD-a.
Jbg veceras tesko da je moglo bolje. I ovakav Mancester je klasa za nas.

Kapiram da pola nase ekipe bira Mnacester na PES-u, a veceras su igrali realan i krajne surov fudbal protiv istih.
Ipak je ovo nivo vise od nas. Sve nase Ling Long navike i rutine su veceras isplivale na cistac.
Kad su Rasford i Marsijal u gasu, nasa odbrana deluje amaterski.

Ostaje zal za utakmicom u BG, sad je to jos jasnije.
 

Neni

Grobar
Учлањен(а)
30.03.2010
Порука
373
Reaction score
180
@Goran Tomić bio sam na stadionu, slabo smo se culi, tek pri kraju utakmice su se nasi malo probudili na tribini.

Njihov navijacki sektor je mozda sa 1-2 hiljade bio veci na suprotnoj strani al su pevali non stop i bili glasniji vecim delom utakmice.

Jebiga kako su ovi nasi igrali na terenu tako su grobari bodrili na tribini, bukvalno.
 

Mille

Grobar
Учлањен(а)
12.09.2019
Порука
259
Reaction score
2.204
Локација
Beograd
Jedini realistican recept za ravnopravnije igranje sa gornjim domom evropskog fudbala je ono sto je radio Dule - pametna selekcija i ozbiljan rad na razvoju igraca, uz par stranaca i insistiranje na onome sto je on nazvao partizanstina, odnos prema klubu i igraca i navijaca. Sada bi bila idealna prilika za to, imamo par dobrih stranaca, Natka kao ozbiljnog fudbalera i jako talentovane klince. Sava izgleda uspeva da unapredi igrace pojedinacno, makar neke od njih. Ali bojim se da od tog posla nema nista, da ce ovi prodati klince i nastaviti da dovode manje ili vise upotrebljive gotove igrace. Zamislite sastav samo iz naseg podmlatka u poslednjih sedam-osam godina plus recimo dva Natka. Sto se tice Sume i Tosica, mi nemamo bekove koji mogu da odbrane jedan na jedan protiv ozbiljnih igraca i to sto ova dvojica ne zele da se vrate da pomognu je kljucni razlog zasto smo cesto toliko suplji pozadi. Mi se realno branimo sa sedam igraca a to ni u ludilu nije dovoljno, taman da u odbrani imamo sve Maldinije i Kafue.
 

taribowestt

Početnik
Учлањен(а)
02.09.2019
Порука
85
Reaction score
122
Локација
Beograd
@Goran Tomić bio sam na stadionu, slabo smo se culi, tek pri kraju utakmice su se nasi malo probudili na tribini.

Njihov navijacki sektor je mozda sa 1-2 hiljade bio veci na suprotnoj strani al su pevali non stop i bili glasniji vecim delom utakmice.

Jebiga kako su ovi nasi igrali na terenu tako su grobari bodrili na tribini, bukvalno.
Ne lupaj svega ti eto. Ili si cigan pa si dosao da mracis ovde ili nisi normalan.
 

alboy75

Grobarčina
Учлањен(а)
09.04.2010
Порука
1.128
Reaction score
2.584
Локација
svuda gde je PARTIZAN
Wow, znaci sutnuo i dokazao da je... ko moze da prenese momcima, sledecu utakmicu cim dobiju sansu, s centra odma, sut ka golu, nebitno da li ce u golaut ili u aut, samo sutnite da dokazete nesto... smehotresno...
A to sto ne prati svog igraca (janga) jer ga zabole ona stvar, pa primamo treci gol tako vrsni poznavalac fudbalske igre nece da vidi ili se ipak ne razumemo bas u savremeni fudbal...
Da, ljudi su ovde blesavi i zlobni kad konstatuju tako ociglednu stvar da lik igra za sebe i svoju statistiku, to malo sto se mrdne da odigra...
 

system

Grobarčina
Учлањен(а)
29.09.2008
Порука
3.300
Reaction score
15.354
Локација
U pizdi materini
@Goran Tomić bio sam na stadionu, slabo smo se culi, tek pri kraju utakmice su se nasi malo probudili na tribini.

Njihov navijacki sektor je mozda sa 1-2 hiljade bio veci na suprotnoj strani al su pevali non stop i bili glasniji vecim delom utakmice.

Jebiga kako su ovi nasi igrali na terenu tako su grobari bodrili na tribini, bukvalno.

Na ovakvim utakmicama se skupi navijača sa svih strana neki i ne znaju ni srpski a kamoli navijačke pesme i za očekivati je da neki kako oni to zovu 'firm' ili kako već bude glasniji. Sa TV-a je to delavalo sasvim ok što se Grobara tiče.
 

Neni

Grobar
Учлањен(а)
30.03.2010
Порука
373
Reaction score
180
Na ovakvim utakmicama se skupi navijača sa svih strana neki i ne znaju ni srpski a kamoli navijačke pesme i za očekivati je da neki kako oni to zovu 'firm' ili kako već bude glasniji. Sa TV-a je to delavalo sasvim ok što se Grobara tiče.
Ma u pravu si 100%, previse sam bio kritican mozda. U toku utakmice sam tamo vido i zastavu engleske, znaci da su tamo bili neki likovi sto najverovatnije zive u britaniji pa mozda i nisu „najvatrenji“ grobari.

Bilo je trenutaka gde su nasi bili glasniji, iako ih je bilo manje. Sce u svemu nije bilo lose, sem rezultata na terenu.
 

nasa stvar

Grobarčina
Учлањен(а)
01.09.2019
Порука
1.121
Reaction score
2.498
Локација
JNA
@markoni Odlične ocene i tačno si napisao sve za svakog igrača.
Wow, znaci sutnuo i dokazao da je... ko moze da prenese momcima, sledecu utakmicu cim dobiju sansu, s centra odma, sut ka golu, nebitno da li ce u golaut ili u aut, samo sutnite da dokazete nesto... smehotresno...
A to sto ne prati svog igraca (janga) jer ga zabole ona stvar, pa primamo treci gol tako vrsni poznavalac fudbalske igre nece da vidi ili se ipak ne razumemo bas u savremeni fudbal...
Da, ljudi su ovde blesavi i zlobni kad konstatuju tako ociglednu stvar da lik igra za sebe i svoju statistiku, to malo sto se mrdne da odigra...
Nije njegov igrač bio Jang kod tog gola.Tu su grešku napravili zadnji vezni koji su trebali da izađu na Rašforda i oni kasne pa Miletić polazi ka Rašfordu i ispada, i kasni da zatvori Janga.To je osnovno kod preuzimanja na fudbalu.Pa nije fudbal video igrica pa da mora jedan igrač baš tog da čuva.U pitanju je zonska odbrana koju su postavili i pogrešno odigrali.
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.751
Reaction score
29.611
Локација
Beograd
Wow, znaci sutnuo i dokazao da je
Neću sa tobom da ulazim u raspravu oko jednog igrača Partizana, samo ti ukazujem da kad god izgubimo ti se setiš da ga spomeneš, kao da je uvek jedino on kriv za poraz. Prosto koristiš priliku da ,teraš, svoje, a evo, večeras je bilo more loših poteza drugih igrača i ti se ne setiš ni jednog jedinog...

A nisi jedini takav ovde.

Ko ti je bio bolji danas, Natho ili Suma? Ćelavi ili Suma? Ostojić i Pavlović ili Suma? Urošević ili Suma? Šćekić ili Suma?
ti samo Sumu vidiš čoveče, i to u negatvnom ,,svetlu,, - uvek.

Suma kriv za gol? Jeste.
A ovi drugi? Oni nisu krivi za gol (golove)? Samo je Suma kriv? I bio je najgori večeras? Igra samo za sebe i statistiku?
A ovi drugi ne igraju za sebe i statistiku? Asano kad šutne bezveze umesto da doda Miletiću? Miletić kad se dvoumi šta sa loptom pa primimo gol? Milietić kada se dvoumi šta sa loptom pa mu pobegne i ne ugrozimo njihov gol? Ivanović kad otima loptu da je on šutne i da gol?
Oni igraju za klub i bolje i korisnije od Sume?

Super. Dokazao si mi.

Ti bi od Sume koji nas je koštao milion i sedamsto hiljada da igra kao što igraju ovi u Mančesteru? Može brate, al' kad bude koštao koliko i oni.
 

alboy75

Grobarčina
Учлањен(а)
09.04.2010
Порука
1.128
Reaction score
2.584
Локација
svuda gde je PARTIZAN
@markoni Odlične ocene i tačno si napisao sve za svakog igrača.

Nije njegov igrač bio Jang kod tog gola.Tu su grešku napravili zadnji vezni koji su trebali da izađu na Rašforda i oni kasne pa Miletić polazi ka Rašfordu i ispada, i kasni da zatvori Janga.To je osnovno kod preuzimanja na fudbalu.Pa nije fudbal video igrica pa da mora jedan igrač baš tog da čuva.U pitanju je zonska odbrana koju su postavili i pogrešno odigrali.
A ti pogledaj snimak treceg gola, gde stoji Suma i kako ostavlja Janga bez zelje da ga isprati... mozda je neko trebao jos da bolje odreaguje, ali je neoprostivo da u opasnoj zoni ne ispratis igraca pored kojeg stojis i time im pustis visak.

@Goran Tomić
Ma mozes ti da ga pravdas koliko hoces i da trazis izgovore, ali sama cinjenica da uvek moras da ga pravdas govori sama za sebe vise nego dovoljno. Ne nije bio najgori veceras, ali ga nigde nije bilo po nekom opipljivom ucinku, kao sto ga nigde nije bilo ni protiv vozdovca, ni protiv tsc, ni sa cukarickim, ni u lucanima... nista nije uradio, a morao je na tim utakmicama. Stalno tvrdis ovde da se napadac ocenjuje po ucinku, pa eto izmeri njegov ucinak na vise od pola ligaskih utakmica... hoces pomoc? Evo, njegov ucinak je na tim utakmicama jedna velika 0.
E to je nedopustivo, a ne da li je veceras mozda sutnuo ili nije.
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.751
Reaction score
29.611
Локација
Beograd
Na pola utakmica bio nula, a na pola utakmica bio igrač utakmice.
A ostali fudbaleri Partizana, na pola utakmica bili nule, ali na pola utakmica nisu bili igrači utakmice.

Kažeš ništa nije uradio, a morao je? Pa šta je on, Pele, Maradona, Mesi, pa je ,,morao,, baš on to da ,,uradi,, da bismo pobedili, pa što neko drugi nije to uradio kad on već nije? Ima još 10 igrača na terenu...

Ali ti samo Sumu gledaš i kritikuješ, ove druge ni ne vidiš, kada ćeš da napišeš bilo šta o još nekom igraču Partizana?
Jel ti stvarno misliš da od jednog Sume zavisi svaki poraz i neuspeh Partizana?

Ja ga ,,branim,, al ti ga precenjuješ - ili potcenjuješ ostalih 10 momaka na terenu pored njega...

Mogu ja da ti priznam i da je kriv za gol, i da ne reši svaku utakmicu (a to ni Mesi ne može), i da gubi loptu na sredini, i da mu je defanziva slaba, i da igra samo za sebe i svoju statistiku i sledeću prodaju, a o njegovim kvalitetima neću ni da pišem da ne bih odužio post, ali ti sebi nećeš da priznaš da si ,,fokusiran,, samo na njega da bi svaki put kada izgubimo iskoristio priliku da napišeš nešto loše za njega...

Kao da ne vidiš da u napadu imamo i Sadika, Asana, Bambija, Lakija, Markeca, Đoleta, Fiću, Natha, Gigića, Lutovca, Lakčevića - i ti nikad ništa da napišeš o njima. Bilo dobro, bilo loše.
Samo Suma, Suma, Suma, loše, loše, loše...

O tome ti ja pričam. Daj nađi neku raznovrsnost u svojim postovima, ili neku drugu ,,metu,, - bar ponekad...
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top