Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Liga konferencija 2021/22.

Статус
Затворена за писање одговора.

Laki T.

Grobarčina
Учлањен(а)
17.07.2019
Порука
1.110
Reaction score
5.158
Локација
vezenemam
Pročitah juče možda i najbolji opis Stanojevića kao trenera koji kaže, on neće pobediti jače od sebe, ali neće ni izgubiti ako je kvalitetniji, ne prepušta se ništa slučaju. Otuda serije pobeda, dominantna izdanja. Sa njim znaš šta možeš da očekuješ, garantuje ti sigurnost ali isto tako te apsolutno limitira, nema napretka, ni tamo ni vamo.

Neke od nas to ne fascinira, i ne znam čemu skakanje ako nemamo iste poglede na to kako Partizan treba da igra, izgleda. Ovo što Lazar piše, mislim i ja. Jajarski fudbal. Nadam se da će protiv cigana ići na pobedu, ofanzivno, napadački. Jel previše tražimo od trenera Partizana?
Zalutam ponekad u ove fudbalske delove foruma, kao što ponekad zalutam i odgledam i koji minut našeg fudbala ove i prošle sezone...Bravo za post, ne verujem da ima puno sličnih mišljenja, i ovde, i drugde, nažalost. Kao u vicu "čim podigoše glave, navukoše im kondom", tako je i sa nama. Evropa treba da nam bude merilo (priča sa titulom realna je kao i bajka pred spavanje) makar i ova liga konferencija, a ne domaće kaljuge, Radnici, Mladosti i slični....
Ovo je odličan start u grupi, nadam se da će uslediti i bolje igre, i da ću tamo u kasno proleće i ja biti jedan od ovih koji se kunu u "Stanoja"...Za sada, nada mi je da će njegove rezultate i rad prepoznati neka od inostranih ekipa, i da će pronaći uhlebljenje preko.
 

garbaN

Partizanovac
Учлањен(а)
14.09.2019
Порука
866
Reaction score
5.209
Локација
Beograd
Poenta je da se radi na tome da pobedimo ili bar budemo egal sa jakim ekipama u nekoj bliskoj budućnosti. Da stremimo ka Evropi i modernom, brzom i direktnom fudbalu, a ne da tapkamo u mestu decenijama.

Lično, mene pobede u domaćoj ligi ne fasciniraju, nisam oduševljen time. Peglaš Lučane, oni ljudi ne znaju gde je levo, izađeš u Evropu, rutinira te ne znam, Tun, ma ko god, jer igramo ko pičke. Daš gol, i ne daj Bože da ideš po drugi, šta se dešava, vraćamo se u krilo golmanu. Ceo život ista priča. To se ovde kod nas zove taktičko zatvaranje utakmice. U 30-om minutu, jebem ti fudbal. Zato što smo puni raznih Miljkovića, a ne Asana. Neće biti iskoraka, jer su se prihvatili limiti ovakvog Partizana.

Ne spočitavam to samo Stanojeviću, on je samo jedan od predstavnika tog decenijskog shvatanja fudbala. Ime je nebitno, filozofija je ista.
 

Dusan

Grobar
Учлањен(а)
01.06.2011
Порука
730
Reaction score
333
Mislim da u ovoj sezoni do sada Stanojevic izvlaci maksimum iz svakog pojedinca i iz tima. Narocito u LK. Druga stvar je koliko ce neki igraci napredovati ili koliko ce tim napredovati, pa da taj nas maksimum bude na nivou da igramo skoro egal ili egal sa najjacim timovima. A pod tim najjaci timovi podrazumevam ove najjace u LK. Jer to je takmicenje za koje smo se s mukom izborili. Ova LK je nasa mera trenutnog stanja, to je realnost i stvarnost. Vreme ce pokazati koliko mozemo pod Stanojevicem da napredujemo, za sada izvlaci max.
 

Direktor_Grobar

Grobarčina
Учлањен(а)
29.06.2019
Порука
2.997
Reaction score
15.831
Локација
Beograd
Poenta je da se radi na tome da pobedimo ili bar budemo egal sa jakim ekipama u nekoj bliskoj budućnosti. Da stremimo ka Evropi i modernom, brzom i direktnom fudbalu, a ne da tapkamo u mestu decenijama.

Lično, mene pobede u domaćoj ligi ne fasciniraju, nisam oduševljen time. Peglaš Lučane, oni ljudi ne znaju gde je levo, izađeš u Evropu, rutinira te ne znam, Tun, ma ko god, jer igramo ko pičke. Daš gol, i ne daj Bože da ideš po drugi, šta se dešava, vraćamo se u krilo golmanu. Ceo život ista priča. To se ovde kod nas zove taktičko zatvaranje utakmice. U 30-om minutu, jebem ti fudbal. Zato što smo puni raznih Miljkovića, a ne Asana. Neće biti iskoraka, jer su se prihvatili limiti ovakvog Partizana.

Ne spočitavam to samo Stanojeviću, on je samo jedan od predstavnika tog decenijskog shvatanja fudbala. Ime je nebitno, filozofija je ista.
Pa da i ne. Ali vidiš, i meni ide na kurac ovo: Vlahovic, Mitar, Bleki, Pavlovic, Ljajic, Zivkovic, zašto nisu tu?. Da ne nabrajam dalje. Jebeni smo Ajax u talentima a ni blizu takvima. Nisam siguran da bi Stanoje igrao isto da je drugačija ekonomska i politička klima u klubu i oko kluba.

Nas Sochi nije olupao a realno dolazi iz kvalitetnjje lige. Ali isto tako, da li bi smeo ti da si na klupi da odigraš drugačije uz ovakav kadar? Pa ne bi. Ili bi, ali bi rezultat na JNA bio drugačiji u 9/10 situacija. Da umrem u lepoti a ispadam redovno me ne zadovoljava kao ni tebe utakmice u našoj ligi.

I da me ne razumeš pogrešno ni ti ni Lazar. Apsolutno poštujem vašu percepciju i voleo bih da smo u mogućnosti da imamo takav pristup. Samo možda u nekim drugim okolnostima. Kad zadržimo one gore pobrojane jedno pet sezona. Seti se kako smo igrali protiv Reala 2003. A koliko je sezona kostur tima igrao zajedno.
 

dusan.petrovic

Grobarčina
Учлањен(а)
18.05.2018
Порука
1.472
Reaction score
5.878
Локација
beograd
Uff ja bas cenim pobede u domacem prvenstvu jer su nas u bliskoj proslosti navikli da nam uzme bodove ko god hoće. Da mi prvo vratimo strahopostovanje koje smo imali kod rivala u domacem prvenstvu, a ne da svi dolaze na jna da silje kurac na nama.
E tek kada uspostavimo dominaciju na domacem terenu, mozemo da pricamo o evropi. Razredi se ne preskacu, a ekipa koju je stanojević uzeo, bila je na nivou osnovne skole.
 

alboy75

Grobarčina
Учлањен(а)
09.04.2010
Порука
1.128
Reaction score
2.584
Локација
svuda gde je PARTIZAN
Ne tako davno bilo je komentara u kosarkaskim krugovima - Zeljkova kosarka je prevazidjena, dekadentna, igra na kos manje je proslost, buducnost je igra na 100+ poena...
Dvadesetak godina kasnije Zeljko je nabrojao jos 5+ evroliga i ko zna koliko trofeja, a ovi sto bi da igraju na potez i na 100+ se i ne bave kosarkom vise...
Paralela je jasna, apsolutna podrska za Stanojevica i za ozbiljan i odgovoran fudbal, cirkus fudbal ne moze da bude dobar za klub za koji navijas.
 

garbaN

Partizanovac
Учлањен(а)
14.09.2019
Порука
866
Reaction score
5.209
Локација
Beograd
Čekaj, valjda je igrački kadar njegova odgovornost. Nisam mu ja dovodio igrače, iz njegovih izjava rekao bih da je dobio ono što je tražio, naravno u okvirima nekih mogućnosti. Niko nije idiot, jasno je da bi i Stanojević radije De Brujnea nego Jojića. Ali akcenat je na tipu igrača, fudbalskoj filozofiji na kojoj se temelji njegova trenerska ideologija. Posle đavo kriv kad nas nalupa neka Šarlroa, Limasol..

Naravno da može drugačije. Ali se radi na tome. Uzmi najsvežiji primer moldavskog Šerifa. Kakav fudbal igraju? Brzo, direktno, efektno, evropski. Da nemaju i oni monopol nad tim igračima, možda više para od Partizana? Ili imaju sportski sektor koji zapravo zna svoj posao. Kod nas od drveta niko ne vidi šumu.
 

Dzodzi

Grobar
Учлањен(а)
09.06.2012
Порука
415
Reaction score
980
Ja nisam nezadovoljan takmičenjem u kojem igramo. Cilj treba da nam bude LŠ ali i ova LK je trenutno za naše uslove ok. Bitno je pobjeđivati, jačati koeficijent i dogurati što dalje u Europi, da se i mi navijači radujemo a i da se čuje i zna za Partizan, da nismo otpisani, da smo još uvijek neko i nešto, makar za ove Kiprane i ostale amatere.


Takođe treba po meni imati mjeru kad su naše mogućnosti u pitanju. Nismo mi baš takav krš, ima naša igra i glavu i rep, zna se tačno ko šta radi, Stanojević je to fino posložio. Meni se lično ne sviđa takva koncepcija igre ali on igra tako i to mu za sada prolazi, i treba mu odati priznanje za to.

S druge strane, nismo ni toliko jaki kao što mislimo. Izbacili smo tri tima u kvalifikacijama, nije lako izbaciti ni tri tima iz Andore a kamoli neke ozbiljnije. Međutim, realno gledano, a pisao sam i ranije o tome, nisu to neki timovi od kojih Europa drhti. Daleko je to od "najtežih kvalifikacija jednog srpskog tima u istoriji" kao što je #otatzt3dece jednom izjavio. Od ta tri tima Soči je jedina ozbiljnija ekipa, a to možemo vidjeti i po rezultatima koje postižu, pri vrhu su ruske lige koja je jača od naše. DAC je tek šesti u jednoj Slovačkoj a S. Klara je čak 14. u Portugalu, samo 4 boda iz 5 utakmica.

Vidjećemo kako će biti kad dođe Gent, ali mislim da ćemo se i mi dizati, moraćemo, ne možeš uvijek igrati čekajući grešku protivnika. Mislim da dosta toga zavisi od derbija. Ako tu pobjedimo, dobićemo veliko samopouzdanje i možemo se nadati i dobrim igrama u Europi.
 

Grave

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2011
Порука
2.058
Reaction score
7.936
Iskreno mene ovo takmičenje kurcu više ne interesuje.
Cilj je za mene bio plasman. To je čekirano.
Ateroskleroze, Floresite... jebe mi se.
Ako mogu do neke utakmice da doguraju sa Romom ili Totenhemom super ako ne, dobro je i ovako.
Sve sad treba preusmeriti na rat sa ciganima. Dve pobede protiv njih i to je to.
Ne treba ni titula ni kup ni plata Bajabeka.
Samo da osetim da se ciganka cepa.
 

LuizEverton

Grobar
Учлањен(а)
06.12.2020
Порука
370
Reaction score
1.741
Локација
Novi Sad
For the 2021–22 season, group stage participation in the Europa Conference League awarded a base fee of €2,940,000. A victory in the group pays €500,000 and a draw €166,000. Also, each group winner earns €650,000 and each runner-up €325,000.

Nemoj da se zajebavamo, mi možemo sa 6 pobeda ili čak 5 i 1 nerešenom inkasirati istu sumu za ulazak u grupe + bonus od 1M ako se dođe do šesnaestine finala, to je sasvim fina lova
 

Grobar92

Grobarčina
Учлањен(а)
01.08.2011
Порука
1.402
Reaction score
3.272
Локација
Tamo gde su Grobari
7 0 0

3 2 1

1 0 0

11 2 1 36:7 To je za sada učinak. Meni good enough. Dajemo 3 po meču. Uz pobedu u nedelju pravimo ozbiljan iskorak.

Nije da je good enough, nego zaslužuje svaki respekt. Pogotovo ovakva gol razlika potvrđuje da nam nije akcenat samo na odbrani, nego da napadamo planski bez srljanja, i da se taktički malo povučemo u određenim terenucima utakmice, barem ja tako vidim našu igru. Svako gleda fudbal drugačije, nekome je ovakva igra lepa, nekome ružna ali na kraju ostaje samo rezultat.
 

Direktor_Grobar

Grobarčina
Учлањен(а)
29.06.2019
Порука
2.997
Reaction score
15.831
Локација
Beograd
Čekaj, valjda je igrački kadar njegova odgovornost. Nisam mu ja dovodio igrače, iz njegovih izjava rekao bih da je dobio ono što je tražio, naravno u okvirima nekih mogućnosti. Niko nije idiot, jasno je da bi i Stanojević radije De Brujnea nego Jojića. Ali akcenat je na tipu igrača, fudbalskoj filozofiji na kojoj se temelji njegova trenerska ideologija. Posle đavo kriv kad nas nalupa neka Šarlroa, Limasol..

Naravno da može drugačije. Ali se radi na tome. Uzmi najsvežiji primer moldavskog Šerifa. Kakav fudbal igraju? Brzo, direktno, efektno, evropski. Da nemaju i oni monopol nad tim igračima, možda više para od Partizana? Ili imaju sportski sektor koji zapravo zna svoj posao. Kod nas od drveta niko ne vidi šumu.
Šerif inače poznat po kontinuitetu u fudbalu? Ovde sad opet svaljuješ krivicu na Stanoja za igrački kadar a ne znaš da je uprava Šerifa bukvalno celom timu dala otkaz i dovela ove. To opet ne znači da će Šerif da grmi godinama kao što nije APOEL.

Sad se opet vraćaš na Šarlrou a lik je tek došao na klupu. Kad pričaš o Šarlroi, zašto ne kažeš kako je ove izbacio Sochi? Pratiš li fudbal, rusko prvenstvo? Znaš šta je Sochi za te?
Apsolutno je odgovoran za ispadanje od Šalroe ali je bio nedovoljno tu da bi mu sudio. Neki ste nastavili sa kritikom i ove sezone.

I za kraj. Odjednom je njivaliga sranje (ne kažem da nije) a ti isti su se sprdali sa nama pre Stanoja a posle Nikolića.

Iskreno sam zbunjen šta su očekivanja navijača? :confused-smiley-013: Pobede i serije a kasnje proleće i titula izgleda da nisu.

@Grave mene brate zanima ovo takmičenje. A izgleda i naše igrače.
 

Nisi

Grobarčina
Учлањен(а)
29.09.2020
Порука
2.136
Reaction score
14.769
Локација
Kipar
Čekaj, valjda je igrački kadar njegova odgovornost. Nisam mu ja dovodio igrače, iz njegovih izjava rekao bih da je dobio ono što je tražio, naravno u okvirima nekih mogućnosti. Niko nije idiot, jasno je da bi i Stanojević radije De Brujnea nego Jojića. Ali akcenat je na tipu igrača, fudbalskoj filozofiji na kojoj se temelji njegova trenerska ideologija. Posle đavo kriv kad nas nalupa neka Šarlroa, Limasol..

Naravno da može drugačije. Ali se radi na tome. Uzmi najsvežiji primer moldavskog Šerifa. Kakav fudbal igraju? Brzo, direktno, efektno, evropski. Da nemaju i oni monopol nad tim igračima, možda više para od Partizana? Ili imaju sportski sektor koji zapravo zna svoj posao. Kod nas od drveta niko ne vidi šumu.

Slazem se s tobom u potpunosti, ni ja nisam Stanojevicev fan. Samo mislim da je nerealno da se ocekuje nesto vise od trenera kad je celo okruzenje sportskog sektora trulo. Sta mi mozemo da ocekujemo kad nam najbolji igraci beze iz kluba bez obestecenja u sred sezone.
 

kontraAV

Grobarčina
Учлањен(а)
05.07.2019
Порука
1.042
Reaction score
3.529
Локација
Crna Gora
Pročitah juče možda i najbolji opis Stanojevića kao trenera koji kaže, on neće pobediti jače od sebe, ali neće ni izgubiti ako je kvalitetniji, ne prepušta se ništa slučaju. Otuda serije pobeda, dominantna izdanja. Sa njim znaš šta možeš da očekuješ, garantuje ti sigurnost ali isto tako te apsolutno limitira, nema napretka, ni tamo ni vamo.

Neke od nas to ne fascinira, i ne znam čemu skakanje ako nemamo iste poglede na to kako Partizan treba da igra, izgleda. Ovo što Lazar piše, mislim i ja. Jajarski fudbal. Nadam se da će protiv cigana ići na pobedu, ofanzivno, napadački. Jel previše tražimo od trenera Partizana?
Mnogi, većina zaboravlja u kojoj situaciji se Partizan nalazio od dolaska onog smrada iz Štitara, pa sve do mozda ovog proleca kad smo poceli neke serije da pravimo. Upravo sa tim Stanojevicem, i on se mucio citavu jesen prosle sezone, jer je dosao na brljotinu od tima. Od ljeta 2017 pa sve do ovog ljeta, svake sezone, svakog prelaznog roka smo bili sve slabiji i slabiji. A ovi preko puta sve jači i jači. O finansijama, uticaju u savezu da ne govorimo. Dakle, ovo sto od jula mjeseca radi stručni štab i igrači je fantazija i preko svih očekivanja. Preko očekivanja 3 čovjeka iz uprave kluba, posto mi i nemamo UO, imamo Vazura, pola Vucelica i cijelog Ilieva direktora vajnog.
Za mene je ovo podvig.
 

garbaN

Partizanovac
Учлањен(а)
14.09.2019
Порука
866
Reaction score
5.209
Локација
Beograd
Probaj da hvataš suštinu, a ne paušalne stvari. Nebitno mi je da li je Šarlroa, Limasol ili Zaglebje. Nebitno mi je čiji je poraz i ko je trener. Tapkanje u mestu, decenijsko. Vide svi da ne prolazi, ali se prihvatila limitiranost Partizana. Nisam rekao da Šerif ima kontinuitet, ali idu pravim putem, igraju miljama jače takmičenje i tek će da ubiru plodove. Uzmi i Atalantu, mali klub iz Bergama, grad ko Novi Sad, postepeno došli na ozbiljan nivo. Kakav fudbal igraju, kako se nose sa finansijskim gigantima? Svako u svojim mogućnostima naravno, ne očekujem od Partizana Atalantu ni od Stanojevića Gasperinija, ali poenta je tu.

Što se tiče očekivanja, ona su mi jezivo niska. Ne tražim ni titulu, ni neke nerealne skalpove po Evropi. Samo da igramo fudbal i da se ne zadovoljavamo ovakvim Partizanom. Možda i uzmemo titulu ove sezone, ali to ne menja previše.

Reši uzrok, a ne posledicu.
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top